dO_od

homepage
Twitter: TheDo_od

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 17.2.2018  17:13

// Hodně svérázný, but I liked it.

• 5.2.2018  22:56

// Bída a pro vesmír Cloverfieldu naprosto zbytečný přídavek.

• 5.2.2018  00:05
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

// Děvky, drogy a virtuální realita. Poslat do éteru takhle nekompromisní seriál, obzvlášť v éře tvrdé politické korektnosti, to chce koule - koule, které tenhle seriál neztratí až do poslední sekundy. Bezbřehé násilí je tu ovšem silně opodstatněné, stejně jako každá postava, a každá na první pohled nesouvisející podzápletka. Klobouk dolů předloze, něco mi ale říká, že čtenáři budou s touhle adaptací náramně spokojeni. Hardcore cyberpunková sci-fi říznutá noirovou detektivkou, zabalená do nádherného vizuálu (Netflix se zase jednou plácl přes kapsu) a okořeněná parádním obsazením, ze kterého vyčnívá především mexický uragán Martha Higareda, ale ostatní přitom nejsou příliš daleko za ní. Jo, tohle mi fakt sedlo, ke konci to perfektně tlačí na emoce a když už jsem měl pocit, že jsou všechny zvraty fuč, přišla jedna poslední rána na solár, a já si byl konečně jistý - tuhle krvavou pecku jsem neviděl naposledy. Altered Carbon - 1. řada 9/10

• 25.1.2018  22:52

// Je to jak jsem se obával, závěrečný konflikt slibuje hodně, posun v čase a události, které k němu však spěly, už nikoliv. Příliš mnoho nekonkrétního tlachání uprostřed kultu (s nevěrohodně obsazeným Kitschem v hlavní roli, a to ho mám jako herce celkem rád) a vedlejší linka s ATF/FBI, do které se nějakým způsobem promítá politika, prostě tolik netáhnou. Řemeslně precizní, jenže to už je dnes standard, tzn. s výjimkou konstantně skvělého M. Shannona vlastně ani není moc co chválit. Dalších pět dílů bude čistě o vaší trpělivosti. 6/10

• 21.1.2018  20:48

// Reflexe par excellence. Stylová, svěží, doplněná o fantastický soundtrack, prvotřídní herecký výkon Tonyho Servilla a nádherné prostředí high-life Říma. Vůbec se nedivím, že mi to tak imponovalo. 10/10

• 21.1.2018  15:58
    Zvětšenina (1966)

// Někdo vidí mrtvoly, jiní zase tenisové míčky. No a některým zkrátka stačí dvě rozdováděné Italky. 8/10

• 17.1.2018  22:50

// Já mám pocit, že ještě o maličko lepší jak Bruggy. Soustředěnější, vypiplanější, s lepším tempem, s drsnějším humorem a celkově zábavnějšími postavami. Ještě že toho MCDonagha máme. 9,5/10

• 13.1.2018  19:04
    Most (TV seriál) (2011)

// Fincher by byl pyšnej, Sofia Helin je moje nová závislost, a proč jsem k čertu s touhle temnou detektivkou tak dlouho otálel?! 1. řada - 10/10

• 6.1.2018  21:46
    Most - Epizoda 1 (S01E01) (epizoda) (2011)

// Sofia Helin mi teď asi pár dní nedá spát, thats all I can say.

• 30.12.2017  23:25

// Mindfuck hodinka na téma randících appek a hledání "the one", která v určitou chvíli solidně vyděsí obzvlášť lidi, co jsou single. Nicméně je to tak příjemně jednoduše podaný, že se tomu prakticky nedá nic vytknout, herečka v hlavní roli je navíc neuvěřitelně sladká a ten konec je jako vytaženej z Matrixu, jinými slovy za mě paráda. Na to, že Black Mirror nesleduji (a ani po tomhle mě ten zbytek neláká) a vlastně jsem se jenom na základě nesmyslných detailů dvakrát impulzivně rozhodl určitou epizodu prubnout (tohle je ta druhá), mám až nečekaně vysokou match compatibility. Dokonce ještě o kus lepší než 99,8 %.

• 29.12.2017  23:06

// Lepší než letošní Kong: Skull Island.

• 28.12.2017  19:00

// Těžko to uchopit, neustále to balancuje na hranici nasírání / dojímání, Hoffman + Sandler + Stiller jedou neuvěřitelný bomby, ale do naprosté pecky tomu stejně něco chybí. 8/10

• 26.12.2017  20:50

// Balada o chlapovi, co měl větší štěstí než rozum. Neobvykle řešenej revenge western s detektivní podzápletkou, skvělým Pullmanem, ale proklatě průměrným zbytkem. 6/10

• 26.12.2017  11:08

// Jak zabít hodinu a půl života ve společnosti pár sympatických herců a Jessicy Alby? Tak třeba tímhle skrz naskrz průhledným scenáristickým cvičením, které neurazí, ale rozhodně ani nijak zvlášť nepotěší. 5/10 (ale uberte, pokud už jste předtím znali Michelle Mylett).

• 24.12.2017  23:54

// Mohli by se prosím všichni čeští tvůrci pohádek společně sbalit, chytit se za ruce a jít už do prdele? Díky. O:)

• 24.12.2017  18:02

// Děti, pojďte se podívat, jak postarší žena s fetišem na stahování zvířat z kůže hodlá s pomocí Dr. House a pana Weasleyho zničit všem Vánoce! 7/10

• 24.12.2017  18:00
    Varieté (2010)

// Přísahám, že Christina Aguilera je snad jediná sexy blondýnka na světě, která mě bohužel absolutně nebere. 5/10

• 23.12.2017  19:10
    Detroit (2017)

// Americkej Hořící keř, 'nuff said. 8/10

• 23.12.2017  12:59
    Bright (2017)

// Dobrý úvod, zajímavá mytologie a bral bych seriál. Jako film to má ale nezvládnuté postavy, neoriginální zápletku, směšnou bandu záporáků a vyloženě odporně zkratkovité finále, které celkový dojem ze sympatického béčka sráží až někam do zbytečného a zapomnění hodného průměru, kde za zmínku stojí jen Will Smith a slušný vizuál. Škoda. Netflixu ale pořád fandim. 6/10

• 13.12.2017  23:02

// Největší pozitivum osmé epizody je fakt, že není jako žádná předtím. Dokonce ani R1 nebylo tak odlišné a novátorské, jako je TLJ. Otázkou je, jestli to je dobře, resp. jak k tomu kdo přistoupí. Pro mě to v některých momentech šíleně šlapalo a chtěl jsem se jich držet, do toho tam ale neustále skákaly věci, které mě zase tolik nezajímaly a ve finále mi byly vcelku ukradené. Což je problém, protože tvořily dobrou polovinu filmu a objevovala se v nich většina postav. Celé je to navíc zbytečně dlouhé a závěr místo nějakého vrcholení rozkopává dveře ještě víc než sedmá epizoda. Jsem zkrátka rozpolcen, nevím úplně co si o tom myslet a další zhlédnutí jsou (jako u všech Star Wars) nevyhnutelná. Ne, tohle není ten komentář, který jste hledali. ;)

• 11.12.2017  21:46
    The Crown - Série 2 (série) (2017)

// Některé díly (Misadventure, A Company of Men, Dear Mrs. Kennedy, Paterfamilias) na hranici geniality, jindy (Beryl, Mystery Man) zase zklamání z výběru slabší zápletky, nebo nevyužitého potenciálu jinak skvělé zápletky. Velkým zklamáním je taky hudba, která jen oprašuje fantastickou první řadu a Zimmerův theme. Jenže pánové/dámy, čert to vem, když je to pořád taková slast na pohled. A herci se letos rozloučili se seriálem ještě lepšími výkony než loni, především Matt Smith doslova ruloval. Takže jo, těch 9/10 tam v klidu pořád je, zlatíčko Claire Foy bude zatraceně chybět v příštích letech, snad se v Hollywoodu neztratí. Btw. postarejte se někdo, aby Psychor dostal svoje léky, díky.

• 5.12.2017  11:44
    Godless (TV seriál) (2017)

// „Ain’t nothing scarier than a man with gun. And ain’t nothing more helpless than a man without one.“ Nic osudovějšího už letos neuvidíte. 10/10

• 18.11.2017  20:26

// "Tady je ředitel, ano? Mám tu ubrousek s vašimi požadavky. Co chcete, abyste se v klidu vzdali, a propustili bachaře, které jste zajali. Z pozice ředitele mohu schválit nákup kopií knihy Tanec s draky, aby byla ve vězeňské knihovně doplněna polička se Hry o trůny." "Jooo!" "Ale problém je, že Vichry zimy a Sen o jaru ještě nevyšly, takže to možné není." "Neee!" "Nedokážu zařídit něco, co je mimo mou kontrolu." "To jsou totální kraviny! George R. R. Martin měl doručit Vichry zimy vydavateli už před dvěma rokama." "To byl původní termín. To se tu i píše. Ale čtu vám to z Wikipedie. Píše se tu, že měl Martin vyčerpávající reklamní rozvrh, a to ovlivnilo termín. Že Vichry zimy nedokázal dokončit." "To nedává žádnej smysl. Ty dva kluci, co byli minulej měsíc převezený z federální, znali všechny novinky o tý kočce s drakama." Jo, life's a bitch. 7/10

• 17.11.2017  23:21
    The Punisher (TV seriál) (2017)

// 1. řada - Krev, slzy a kytara. Sólovka Punishera není tak velkolepá, jako druhá řada Daredevila, zároveň ale není ani tak rozbitá, jako např. Luke Cage, nebo Iron Fist. Tvůrci Frankovi ušili poměrně soustředěný příběh, jenž sem tam doplní překvapivě lidské vedlejší linky, které obzvlášť *tenhle* seriál potřeboval naťuknout. Nezastavitelný stroj na zabíjení padouchů možná bez značnějších problémů obstojí v komiksech, v seriálu to ale je třeba nějak rozlišit, uvést do kontextu, porovnat, rozvést - a tohle všechno se jako nějakým zázrakem povedlo. Mohlo to být o 1-2 epizody kratší? Asi jo. Je to ale ve finále takový problém, abych mohl říct, že Punisher nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděl? Ani náhodou. 9/10

• 17.11.2017  19:23

// Úhel pohledu s Frankem Castlem, no neber ty vado.

• 15.11.2017  16:02

// DC porno v tom nejhorším slova smyslu. MoS i BvS pro mě byly senzací. Tohle už se Snyderovou vizí nemá nic společného. Dějově těžký pád na hubu, všechny postavy jako po lobotomii a výrazný vizuální styl světa taky pryč. Zkrátka a dobře tragédie ko(s)mických rozměrů. 4/10

• 15.11.2017  08:28

// Konečně ten Star Trek zase chytnul koule. Jenom škoda, že to podobně intenzivní není s každou epizodou. 7/10

• 12.11.2017  11:59

// "Never love a wild thing." Tahle Amerika mi začíná docela chybět. 8/10

• 11.11.2017  23:42

// Jako jo, slza ukápla. Akorát už si nevzpomínám proč. 6/10

• 10.11.2017  08:17

// Tak nevím, jestli Branagh spíš točil, nebo maloval - ten film ale každopádně vypadá nádherně. Nadšený jsem i z rychlého a dobře vystavěného úvodu a taky silného konce, který i přes očekávanou pointu a nepřekvapivé provedení pořád dokáže emocionálně strhnout. Herecky se tomu nedá nic vytknout a klobouk dolů před Branaghem, protože takhle s láskou zahraná hlavní role + naprosto precizní režie vyžadují asi velkou dávku soustředění, dal to fakt na pána. Zklamává tak paradoxně jedna z papírových deviz filmu a tou je samotné vyšetřování, které obzvlášť ve druhé třetině příliš nebaví, zbytečně zpomaluje tempo a vlastně jen brzdí katarzi, která se stejně dá odhadnout po prvním kolečku výslechů. Šlo to určitě natočit méně utahaněji. Přesto víc než solid effort, 7/10 a Branagh klidně na nominaci.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37