dO_od

homepage
Twitter: TheDo_od

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 20.8.2017  16:08
    Broadchurch (TV seriál) (2013)

// COME ON, MILLER! David Tennant je fakt bůh, utrápenýmu městečku Broadchurch ale propadnete nejen díky jemu, ale i všem ostatním. Po dvou dílech se postavy stanou vašimi sousedy, po první sérii budete zdevastováni jejich osudy a na konci třetí série už si ani nevzpomenete, kdy naposledy vám nějaký seriál takhle přirostl k srdci. 1. série - 10/10, 2. série - 9/10, 3. série - 9/10

• 19.8.2017  10:16
    The Defenders (TV seriál) (2017)

// 4 komplikovaní lidé vs. starodávná organizace ninjů v minisérii, která se vážně snaží šlapat a občas se i daří, ale ve finále zkrátka dojíždí na neuchopitelnost a vlastní přísná pravidla. Mohla (měla) to být větší pecka. 7-8/10 (záleží jak moc milujete Elektru) P. S. Fandy komiksů pak asi nejvíc zamrzí odklon od MCU a minimální počet easter eggů v rámci spojeného univerza, aneb tuhle bandu v Avengers už prostě nikdy neuvidíme.

• 12.8.2017  20:56
    Domek z karet - Série 5 (série) (2017)

// Už jsme vážně viděli všechno a mně v polovině téhle řady došlo, že mě nic víc vlastně ani nezajímá. Realita je dneska koneckonců mnohem zábavnější na sledování. 6/10

• 8.8.2017  22:44
    Wakefield (2016)

// Největší filmový podvod od... nevimčeho. Into the wild přetransformovaný do Into the garage s Heisenbergem, kterýho už nebavil konvenční život manžela od bývalé tanečnice s tváří (a tělem) Jennifer Garner a dvou dcer, takže se odstěhoval zhruba pět metrů od baráku a začal žít jako bezďák. A proč podvod? Na to přijdete, až si tuhle podivnou charakterovou studii nesympatickýho, arogantního a vyloženě zlýho chlapa pustíte. Kvalitních 8/10

• 7.8.2017  10:15
    Ozark (TV seriál) (2017)

// Breaking Bad s rednecky místo mexičanů. Jestli Jason Bateman za pět sérií projde podobnou transformací jako Bryan Cranston, budu slintat blahem. Do té doby zůstávám po první sérii jen velmi spokojen. 8/10

• 7.8.2017  10:13

// Neuvěřitelný masakr a nejlepší dosavadní epizoda seriálu. All hail the queen!

• 31.7.2017  18:59
    Tombstone (1993)

// No, to bylo špatný. Minimálně co se týče hereckých a vůbec žánrových poměrů jsem čekal pecku, místo toho jsem ale dostal skvělý úvod, díky kterému se to až někam do půlky tvářilo jako pecka, jenom aby to všechno druhá půlka totálně zadupala do země. Roztahaný děj, špatně natočené přestřelky, vyloženě bizarní výjevy, přehrávající Kurt (přitom první hodinu naprosto v klidu a přesně zahraný drsňák), nesmrtelný Val Kilmer, nezajímavá love story, zkrátka šok. Vtipné na tom je, že tu nesoudržnost nakonec dokládá ještě totálně out of place gay linka, ve které zazářil Brandon z Beverly Hills 90210. Hezký, jak to tehdy nejspíš nikdo neřešil, a dnes by kvůli tomu lidi nejraději vypalovali kina. Zkrátka jedno velký wtf.

• 29.7.2017  20:50

// Nevím, co je horší. Představa, že to Craig a spol. natočili jako jeden velkej tunel, nebo že to Jon Favreau myslel vážně. Chápu, že natočit zábavnej a svěží western musí být pro plno lidí sen, tohle je ale fail po všech stránkách - od Orciho s Kurtzmanem to ještě chápu, ale i ty, Lindelofe? Chjo. 3/10

• 29.7.2017  18:38
    Shot Caller (2017)

// Zatraceně, dejte mu tu hlavní roli v Zaklínači, tohle je neuvěřitelný. Bokem vynikajícího hereckého výkonu tu jinak máme hodně dobře poskládané vězeňské drama, které v klidu stihne odvyprávět jeden souvislý (a parádní) příběh, přičemž mu ještě zbude dost místa na to, aby oslnil i pár hezčími scénami (rioting rulez). V zásadě překáží jen linka s policajtem a možná bych vsadil na intenzivnější hudbu u některých pasáží, jinak ale slušnej žánrovej příspěvek, kterej rozhodně neurazí. 8/10

• 22.7.2017  20:29
    Mumie (2017)

// Neskutečně nevyváženej film. Hororové úseky dobré, dialogy a veškerý vztahový drama naopak instantní headache, Tom je snaživej, tady ale hraje s prominutím vola, kterej 3/4 filmu netuší, co dělá. Russell a budování univerza taky nuda, takže to vlastně nakonec zachraňuje jenom akce, komediální momenty a taky Sofia Boutella, která je šíleně hot i v mumifikovaném stavu. #nonecro #badmummy 5/10

• 20.7.2017  22:57
    3v1 (TV pořad) (2014)

// Nevím, proč to tak trvalo, holky si zasloužily přidat sem mnohem dřív. Ojedinělá česká trojka, která dělá zábavu jinak, a mě to jejich pojetí hrozně baví.

• 20.7.2017  00:02
    Dunkerk (2017)

// Ty vole, jednou to asi přijít muselo, no. Poprvé odcházím z kina po filmu Christophera Nolana a jsem zklamanej. Zklamanej, že to se mnou absolutně nepohlo. Že jsem se ani na minutu nedokázal ponořit do děje. Zklamanej, že hrátky s časem vůbec nedávaly smysl, že byl konec nepochopitelně uspěchanej a prázdnej, a konečně, že v tom filmu nedokážu vymyslet jedinou pasáž, která by mě vlastně bavila. Dokonce ani ten Hardy, byť to bylo natočený moc pěkně. Úvodních 5 minut v IMAXu slibnejch, zbytek ale obří zklamání. Krucinál. #zlatyopice 6/10

• 16.7.2017  13:27
    Velký dar (2017)

// Klasický útok na city s chytře obsazeným Evansem (v těch komiksech je ho fakt škoda) a mladým překvapením v podobě Mckenna Grace. Webb umí, takže i přes ten ukázkově skrz naskrz průhlednej příběh se budete bavit. Na druhou stranu, čekal jsem víc. 7/10

• 15.7.2017  21:32
    Tour de doping (TV film) (2017)

// Docela vtipný, ale krátký a hrozně all over the place. Nápad na satiru dobrej, ale konečnej výsledek se zastavil někde na půl cesty. 5/10

• 13.7.2017  22:58

// Zrození novodobé klasiky. První westernová půle evokovala pocit, že je to to nejlepší, co jsem na plátně kdy viděl. Zimní The Last of Us vibe, na kterej se potom napojil Gladiátor, po němž dorazil Ape-calypse Now. Hudba jak od Morriconeho. Postavy, který dojímaly i děsily zároveň. A při závěrečných titulcích jsem se okamžitě začal ztrácet ve vlastních myšlenkách. Takhle nějak si představuju perfektní velkofilm. Jako ze staré školy. 10/10

• 9.7.2017  02:18
    Brimstone (2016)

// Fuck. Dvě a půl hodiny neředěného násilí na ženách a dětech, říznuté rostoucím náboženským fanatismem, děsivými scénami s krví na všechny možné způsoby (od podříznutých prasat až k panenské krvi na prostěradle...) a nezastavitelným démonem z minulosti. To všechno zabíráno neuvěřitelně chladnou, nezaujatou, přesto však zcela precizní kamerou, díky níž z tohohle odporného pekla nebylo ani na vteřinu úniku. Peklo, že je absencí lásky? Ne ne, peklo sem poslal tenhle holandský režisér, a když na to budete mít žaludek, tak vás do něj na dvě a půl hodiny zavře. Enjoy. 10/10

• 6.7.2017  00:51
    Baby Driver (2017)

// Takže následující plán je jasný - sehnat si auto, naučit se zběsile řídit, namíchat si zabijáckej playlist a pak jet sbalit Lily James. Questions? 8/10

• 5.7.2017  20:17

/ Subjektivně asi čtyřhodinový film, zbytečně (nebo možná nevyhnutelně, přičemž o to šíleněji pak působí snaha z toho vydolovat film) rozsekaný na několik částí, které samy o sobě nejsou zdaleka tak naplňující, abych je musel vidět všechny a celé. Nenechte se zmýlit, Charlie Hunman je ultimátní frajer a velká škoda, že po tomhle roce si už v ničem dlouho nezahraje, na druhé straně zase Sienna Miller potvrzuje, že ji nemiluji jen tak pro nic za nic - ani jejich výkony a působivá režie uvnitř džungle ale nestačily na to, aby tenhle film spasily od sebe samotného. Přitom dobrodružství to mohlo být opravdu pěkné. Škoda ho. 6/10

• 3.7.2017  22:20

// Teda plivat mi takhle na dětství fakt nemuseli. Dvojka Dne nezávislosti je sterilní, bezksichtá, nudná a tupá sra*ka, za kterou by se měli všichni zúčastnění stydět a to je tak asi vše, co k tomu můžu napsat. -9/10

• 9.6.2017  17:33

// Slabších sedm, scénář musel vypadat určitě moc chytře a mile, provedení je řemeslně asi okay, ale tomu filmu prostě něco chybí. Navíc je občas vyloženě blbej, viz. závěrečný intervention s právníky. Obecně jsem ale byl furt mile překvapenej, není to moc naleštěný, jak má Hollywood v tomhle žánru zvykem a Will Smith je prostě herecký jistota, takže nakonec mírná spokojenost.

• 9.6.2017  17:30

// Wonder Women. 9/10

• 9.6.2017  17:29

// Zbytečný až běda. Tu miliardu dodnes nepochopím, kromě krásné Emmy to totiž nemá fakt vůbec nic a jak mi je normálně dramaturgie u filmů ukradená, tak tady jsem ji absolutně nechápal. Belle trvá jednu scénu dojet zachránit svého otce. Jejímu tátovi spolu s Gastonem to trvá oproti tomu scén asi 10, než se dostanou do poloviny cesty. A pak na konci vesničané jdou pěšky opět jednu scénu až k hradu? Trochu nám to cestování hapruje, nemyslíte? 5/10

• 31.5.2017  11:32
    Wonder Woman (2017)

// Wonder Woman vrací HERO do slova superhero, což je na velkém plátně hrozně fajn sledovat. Zároveň ale dojíždí na příšerné vedlejší postavy, trapný humor a přeslazené finále, takže na to nejlepší od DC se zkrátka a dobře nechytá. Za skvělé první dvě třetiny a kouzelnou Gal Gadot si pro těch 7/10 ale v klidu doskáče a nezbývá než doufat, že konec roku ještě zachrání Zack Snyder.

• 30.5.2017  22:09

// Mám ten film rád. Perry hraje Chandlera, Salma je mladá a krásná, celé je to zabalené do té typické devadesátkové atmosféry, doprovází to nádhernej soundtrack a konec i po letech dohání k slzám. Škoda, že už se takhle jednoduché filmy dneska netočí. 8/10

• 30.5.2017  21:58
    Bloodline - Série 3 (série) (2017)

// Kdo by to byl řekl, že ve stejném roce, jako slaví Twin Peaks návrat a Pozůstalí jdou do finále si cenu za největší mind fuck odnese seriál, kterej nikdo další nesleduje. Po zmrvené druhé řadě opět velkolepé drama, takhle nějak jsem si ten konec představoval. 8/10

• 27.5.2017  21:51
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

1001. koment // Hrozně. Depresivní. Seriál. Jeden z nejdepresivnějších vůbec. A taky nejstylovějších, takže se na tom člověk stane poměrně rychle závislý. V jednu chvíli chcete být Don Draper a v tu druhou byste od něj byli nejraději co nejdál, každopádně za finále čtvrté řady, Jessicu Paré (OMG) a vůbec všechno, co mi seriál ukázal, o čem vyprávěl a co jsem si z něj odnesl (kromě těch depresí), díky. 10/10

• 26.5.2017  19:40
    Čaroděj ze země lží (TV film) (2017)

// Barry Levinson už má nejlepší léta za sebou, Michelle Pfeiffer konečně překročila věk, kdy už bych ji v latexu opravdu vidět nechtěl, De Niro jede celej film na půl plynu a jedinej, kdo to zachraňuje, je tak Hank Azaria. Kterýho je tam ale proklatě málo. Nebaví mě, jak je ten děj sestříhaný, nebaví mě, jak se celou dobu o nic nehraje, nebaví, nebaví, nebaví. Po dlouhé době palec dolů pro HBO, loňskej All the Way s Cranstonem o míle jinde. 5/10

• 24.5.2017  21:40

// Pořád nejlepší pirátská story, jakou jsem viděl. A to nejen proto, že je to tak krásně staromódně natočený, nebo že mi to připomíná moje šílený GP Zorro: Tajemná tvář.

• 24.5.2017  21:36

// Kaya Scodelario. 8/10

• 23.5.2017  21:10
    Rada nad zlato (studentský film) (2015)

// Na studentskej film dobrý. Víc než dobrý. V prvé řadě je to LOL, ve druhé docela smutný a pak už je to jenom naprostej nezájem a víceméně lhostejnost, minimálně ze strany někoho, kdo k tomu byl sváděnej a kdo měl už tehdy dost rozumu na to, aby řekl ne. Že ho tolik lidí nemělo, to je holt už jejich problém. Takže jestli bych tomu něco vyčetl, protože formu fakt ignoruju, za ty vynaložený prostředky to asi ani líp nešlo, tak že to dělá z jedné strany chudinky a ze druhé šmejdy. V pravdě jsou totiž šmejdy obě barikády.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35