dO_od

homepage
Twitter: TheDo_od

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 9.6.2017  17:33

// Slabších sedm, scénář musel vypadat určitě moc chytře a mile, provedení je řemeslně asi okay, ale tomu filmu prostě něco chybí. Navíc je občas vyloženě blbej, viz. závěrečný intervention s právníky. Obecně jsem ale byl furt mile překvapenej, není to moc naleštěný, jak má Hollywood v tomhle žánru zvykem a Will Smith je prostě herecký jistota, takže nakonec mírná spokojenost.

• 9.6.2017  17:30

// Wonder Women. 9/10

• 9.6.2017  17:29

// Zbytečný až běda. Tu miliardu dodnes nepochopím, kromě krásné Emmy to totiž nemá fakt vůbec nic a jak mi je normálně dramaturgie u filmů ukradená, tak tady jsem ji absolutně nechápal. Belle trvá jednu scénu dojet zachránit svého otce. Jejímu tátovi spolu s Gastonem to trvá oproti tomu scén asi 10, než se dostanou do poloviny cesty. A pak na konci vesničané jdou pěšky opět jednu scénu až k hradu? Trochu nám to cestování hapruje, nemyslíte? 5/10

• 31.5.2017  11:32
    Wonder Woman (2017)

// Wonder Woman vrací HERO do slova superhero, což je na velkém plátně hrozně fajn sledovat. Zároveň ale dojíždí na příšerné vedlejší postavy, trapný humor a přeslazené finále, takže na to nejlepší od DC se zkrátka a dobře nechytá. Za skvělé první dvě třetiny a kouzelnou Gal Gadot si pro těch 7/10 ale v klidu doskáče a nezbývá než doufat, že konec roku ještě zachrání Zack Snyder.

• 30.5.2017  22:09

// Mám ten film rád. Perry hraje Chandlera, Salma je mladá a krásná, celé je to zabalené do té typické devadesátkové atmosféry, doprovází to nádhernej soundtrack a konec i po letech dohání k slzám. Škoda, že už se takhle jednoduché filmy dneska netočí. 8/10

• 30.5.2017  21:58
    Bloodline - Série 3 (série) (2017)

// Kdo by to byl řekl, že ve stejném roce, jako slaví Twin Peaks návrat a Pozůstalí jdou do finále si cenu za největší mind fuck odnese seriál, kterej nikdo další nesleduje. Po zmrvené druhé řadě opět velkolepé drama, takhle nějak jsem si ten konec představoval. 8/10

• 27.5.2017  21:51
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

1001. koment // Hrozně. Depresivní. Seriál. Jeden z nejdepresivnějších vůbec. A taky nejstylovějších, takže se na tom člověk stane poměrně rychle závislý. V jednu chvíli chcete být Don Draper a v tu druhou byste od něj byli nejraději co nejdál, každopádně za finále čtvrté řady, Jessicu Paré (OMG) a vůbec všechno, co mi seriál ukázal, o čem vyprávěl a co jsem si z něj odnesl (kromě těch depresí), díky. 10/10

• 26.5.2017  19:40
    Čaroděj ze země lží (TV film) (2017)

// Barry Levinson už má nejlepší léta za sebou, Michelle Pfeiffer konečně překročila věk, kdy už bych ji v latexu opravdu vidět nechtěl, De Niro jede celej film na půl plynu a jedinej, kdo to zachraňuje, je tak Hank Azaria. Kterýho je tam ale proklatě málo. Nebaví mě, jak je ten děj sestříhaný, nebaví mě, jak se celou dobu o nic nehraje, nebaví, nebaví, nebaví. Po dlouhé době palec dolů pro HBO, loňskej All the Way s Cranstonem o míle jinde. 5/10

• 24.5.2017  21:40

// Pořád nejlepší pirátská story, jakou jsem viděl. A to nejen proto, že je to tak krásně staromódně natočený, nebo že mi to připomíná moje šílený GP Zorro: Tajemná tvář.

• 24.5.2017  21:36

// Kaya Scodelario. 8/10

• 23.5.2017  21:10
    Rada nad zlato (studentský film) (2015)

// Na studentskej film dobrý. Víc než dobrý. V prvé řadě je to LOL, ve druhé docela smutný a pak už je to jenom naprostej nezájem a víceméně lhostejnost, minimálně ze strany někoho, kdo k tomu byl sváděnej a kdo měl už tehdy dost rozumu na to, aby řekl ne. Že ho tolik lidí nemělo, to je holt už jejich problém. Takže jestli bych tomu něco vyčetl, protože formu fakt ignoruju, za ty vynaložený prostředky to asi ani líp nešlo, tak že to dělá z jedné strany chudinky a ze druhé šmejdy. V pravdě jsou totiž šmejdy obě barikády.

• 22.5.2017  23:02

// Ta bouře furt ne a ne přijít, nicméně konec se blíží, o tom žádná. Úvod včetně titulků stylovka, Judas story skvělý, budování na jedničku, závěr opět zvedá ze židle, ale zatím jediná epizoda, která ve mě něco pořádného vyvolala, byla čtvrtá. A to mi holt po fantastické druhé sérii přijde trochu málo, byť je to pořád víc než dost v porovnání s ostatními seriály. Pozůstalí jsou ale prostě jinde, očekávání tady mám přirozeně větší. Tak snad budou naplněny. 9/10

• 21.5.2017  18:08

// Atmosféra připomíná jedničku, děj navazuje na Promethea a blbý je to zhruba na úrovni Rychle a zběsile. Pořád je to ale krásný sci-fi, který si v tom kině dám kdykoliv radši než právě to Fast & Furious. Lidi by měli brečet nad horšími věcmi, než je Scott točící Scottoviny. 6/10

• 20.5.2017  13:41
    The Keepers (TV seriál) (2017)

// Spotlight meets Making a Murderer, v osobní a děsivé sondě do života lidí, kteří si prošli peklem. Řemeslně kvalita, materiál zvládá šokovat i napříč faktu, že už jsme tu podobných odhalení měli spoustu. Netflix má na kontě další hit.

• 20.5.2017  10:47

// Mindfucked.

• 17.5.2017  19:53
    Master of None - Série 2 (série) (2017)

// To není seriál, to je láska. #alessandra #aziz #italy #masterpiece 9/10

• 16.5.2017  23:20

// Artuš není blbej, dokonce není ani ošklivej. Jenom je mi děsně ukradenej. Úvod fajn, do Artušova zajetí je to opravdu jak Ritchieho nová gangsterka, akorát z období temna. Jenže pak se cool finty začnou recyklovat a "děj" začne hnát kupředu, přičemž mi celé finále přišlo jako bych se díval na závěr Harryho Pottera, akorát bez znalosti 7 předchozích filmů. Nemá to duši, je to chladný, plný nevyužitých postav, s místy nepřehlednou akcí (pro mě osobně pak navíc pojištěnou stěžejníma scénama s hadem, takže jsem z nich měl prd, poněvadž jsem musel sklopit zrak) a klišovitým scénářem (když už se znásilňuje předloha, mohli bychom alespoň dostat něco originálnějšího než armáda vs. armáda, hl. hrdina vs. záporák, rukojmí výměnou za kapitulaci atd.). Co je na filmu naopak boží byl jednoznačně soundtrack a pak taky Charlie Hunnam, kterej si tímhle pravděpodobně pohřbil filmovou kariéru, mě ale utvrdil v tom, že charisma má tenhle chlapec na rozdávání. Nicméně když to shrnu, tak jsem se moc nebavil a to je asi to nejsmutnější, čím mě tenhle režisér kdy překvapil. 6/10

• 15.5.2017  03:06
    Uteč (2017)

// Neskutečně zábavnej film. Je to v prvé řadě horor, což normálně nemusím a potvrdilo se mi to i tady, když mi celá hlavní zápletka přišla debilní. Jenže mezitím to krásně odráží problém s rasismem v Americe (a nejen tam), takže prakticky každý záběr přemýšlíte, jestli je ten strach hlavní postavy opodstatněnej, nebo ne. Provokuje to k přemýšlení, celý je to o nějakým vedlejším vnímání toho, co se děje kolem. A to mě na tom filmu děsně bavilo, byť jsem ho dokoukal někdy kolem třetí ráno. Nic převratného na tom není, nápad to byl ale takřka geniální (a úspěch v amerických kinech to potvrzuje), za mě teda rozhodně palec nahoru. 7/10

• 5.5.2017  00:01

// Pro jedničku hrál moment překvapení, tehdy pořád čerstvé pojetí a taky překvapivě citlivá práce s postavami, především tedy tou hlavní, díky čemuž na mě finále s maminkou působilo zatraceně dojemně. Oproti tomu dvojka oprašuje staré křivdy, láká na vidinu světlejších zítřků a vytahuje jedno z nejepičtějších komiksových finále vůbec. Musíte si na něj ovšem nějakou dobu počkat a zatímco mně osobně jednotlivé scénky vedoucí k onomu vrcholu filmu nijak nevadily, někdo by se klidně mohl nudit. Závěr jako takový už nefungoval tolik, jako v jedničce, pořád je to ale lepší než 90% zbylé marvelovské tvorby. Včetně obou vychvalovaných Kapitánů nebo třeba prvních Avengers. Trochu zamrzí, že tu hlavní hrozba opět nepůsobí moc hrozivě a že nikde nejsou vidět žádné skutečně dopady, protože pak by se to muselo brát alespoň trochu vážně a na to si v tomhle univerzu nikdo zjevně troufat nehodlá. Kolem a kolem ale spokojenost a byť je to o kousíček slabší, jak první díl, pořád jsem se v kině obrovitánsky bavil, takže určitě zajít, vidět, vyhnout se 3D a užít si. 7/10

• 3.5.2017  00:18
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

// 13 Reasons Why je jinde. Když to přirovnám k letošním seriálům, kde na jedné straně stojí extrémně odlehčený Riverdale a na druhé zase extrémně seriózní Sedmilhářky, 13 kličkuje tak nějak mezi obojím. Potíž je, že řeší zatraceně těžké téma sebevraždy, a podle mě hlavní výtka většiny lidí, kteří s ním budou mít problém, je ta, že občas je ta sebevražda, ten čin, podáván až příliš uměle. Sleduju fikci, sleduju polovinu času docela přesvědčivou fikci, jenže pak začnu přemýšlet, ptát se proč a přesně v tuhle chvíli tvůrci začnou fatálně selhávat. Chování postav je tady další velký problém, především té hlavní. Zároveň ale plně chápu, že to spousta jiných lidí v klidu zvládne přejít a seriál si užijí jak jen to v rámci možností jde. Mě to nestrhlo a byť tomu nelze upřít řemeslnou kvalitu a silný závěr, ten pocit, že z toho šlo vytřískat mnohem víc, toho už mě nikdo nezbaví. 7/10

• 1.5.2017  11:21

// Jedním slovem WOW! Tohle jsem opravdu nečekal, knížku Američtí bohové absolutně miluju a díky ní jsem si oblíbil Neila Gaimana víc než kteréhokoliv předchozího autora, ani za milion let bych ale nevěřil, že se někomu povede mě seriálovou adaptací téhle knížky skutečně nadchnout. Očekávání byla vysoká a ten hype ze zahraničí nepomáhal, pilot tohle všechno ale zvládnul naplnit. Od krvavého prologu, přes bitches in the airports, až k techno-boyovi, vizuální i scenáristická lahoda, vážná i zábavná, mysteriózní i lidská, všechno co zbožňuju na knížce tady je a já jen tleskám a doufám, že se to v tomhle nastaveném duchu ponese až do konce. Kéž by měly i další stanice takové koule co se týče práce se skvělými předlohami. Fantastická práce.

• 28.4.2017  08:21
    Hot Girls Wanted: Turned On (TV seriál) (2017)

// Upřímnější název by byl Turned Off, ale vzhledem k tématu (nebo spíše tématům) je to vlastně ok. Rozšíření na více částí a více příběhů pomohlo, ke slovu se tentokrát dostali podstatně zajímavější lidé a celkově je ten dojem výrazně lepší, než byl u původního dokumentu. Akorát tou geekovskou částí si pořád nejsem tak jistý - fakt má hot kámošku next door a místo ní usiluje o vztah s camgirl na druhém konci světa? A pak že nerd is the new sexy... Hot Girls Wanted: Turned On - 7/10

• 24.4.2017  20:38
    Single Lady: Jízda v Óčku (TV seriál) (2017)

// Peklíčko. Ale přitom úplně zbytečný, talent před kamerou je, Plodková má rozhodně na víc a kdyby jí někdo dal do ruky pořádnej scénář (nebo v tomhle případě prostě scénář), tak by to mohlo vypadat jinak. Teda za předpokladu, že by to někdo i natáčel na něco jinýho než na kameru z telefonu. No, co naděláme, žejo.

• 23.4.2017  09:41

// Z akce už jsem všechno viděl, komedie je prkenná a jakékoliv napětí neexistující. Ty postavy se přetransformovaly do karikatur (hlavně Rock) a mě tenhle nepovedenej joke na akční film už nějak nebaví. 5/10

• 17.4.2017  09:41

// Kevin není Ježíš, yo.

• 8.4.2017  08:56
    Louis C.K.: 2017 (TV pořad) (2017)

// "Nechci nikdy dokoukat konec Magic Mika. Jsem si totiž celkem jistý, že konec je ten, že jsem gay." !!!

• 2.4.2017  15:19

// Jsem víceméně spokojenej, chvílemi náběh na parádní drama z márnice s detektivní zápletkou v pozadí, který občas naruší béčkovej horor, kde nechybí klasický lekačky, ani absence logiky v chování jinak sympatických postav. Jinými slovy to je částečně super a částečně hrozně pitomý, celou dobu ale solidní zábava se dvěma skvělými herci s výbornou chemií, takže jednoznačně doporučuji. 8/10

• 2.4.2017  15:18
    Snowden (2016)

// Stone sice točí filmy dlouhé, levičácké a občas ne úplně srozumitelné, ještě nikdy ale nenatočil film vyloženě špatný. Snowden je pak přesně tím klasickým Stonem od začátku až do konce, jediný mínus bych v podstatě zmínil pouze otravnou snahu děsit diváky velkým zlým bubákem v podobě NSA. Já chápu, že to ve filmu o Snowdenovi moc jinak nejde, ta urputná snaha ale sráží nohy jinak docela OK dramatu, kterému zoufale chyběl lepší pohled z opačné strany a taky silnější vyústění. Je to takový jednou a dost. 6/10

• 2.4.2017  15:04
    Spojenci (2016)

// Asi to měla být nová Casablanca, problém je, že to mělo na rozdíl od ní extrémně nudný příběh, který nedokázali zachránit ani tak dobří herci jako Pitt s Cotillard. 5/10

• 26.3.2017  15:42
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

Aspoň trochu originální nebo vtipný to být mohlo, ne?

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34