dO_od

Facebook: dood8
Instagram: do_od8

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 9.12.2018  01:41
    You - Pilot (S01E01) (epizoda) (2018)

// HBO udělala z incestu cool věc k diskuzi, Showtime zase ze sériového vraha děsně sympatického chlapíka se srdcem na správném místě, nyní je na řadě stanice Life (a čerstvě Netflix), aby proměnili vášnivého stalkera v boyfrienda roku. A za mě říkám - líp k tomu vykročit snad ani nešlo. Hlavní dvojice rozkošná, scénář je takovej dospělejší, temnější Riverdale, děj pochopitelně soustředěnější, na úvod zkrátka všechno sedí jak má. Tak snad ten zbytek nezklame. 9/10

• 7.12.2018  19:09

// The one, where everyone's being kind of a dick. 4/10

• 5.12.2018  19:59
    Troja (2004)

// To je hrozný, jak už člověk není ta 15letá holka, takže mu najednou opálenej Brad Pitt se svojí bujnou hřívou přijde nejhorší věc na celým filmu. A to jde od člověka, kterej Pitta jinak může. Ten film každopádně stárne mnohem míň, než jsem čekal. Jasně, sledovat naklíčovaný vojska a většinu bitev vyřešených přes 1 na 1 je s odstupem docela sranda, hlavně když vezmu v potaz, že třeba taková sedmá série Hry o trůny by strčila Tróju i s celým Řeckem do kapsy, ale jako odraz doby, kdy ten film vznikl, je to překvapivě pořád dost dobrý. Mimochodem, ještě abych tu Hru o trůny nezmínil, když obojí pochází z hlavy Davida Benioffa. 7,5/10

• 1.12.2018  18:28

// 112? Potřebuju pomoc, viděl jsem právě jeden film, který mě rozbil asi na milion miniaturních kostiček a já vůbec nevím, co teď. Že to je normální? A budu ještě někdy zase kompletní? Jo? Ale že to potrvá? No, co nadělám. Tak jí se s tím jdu naučit žít. Děkuju. 10/10 !!!

• 1.12.2018  16:42

// Samo o sobě výborně napsaná a natočená krimi (jakých se vidí fakt jen pár do roka), teprve až to koketování se současností ale dělá z klansmana dost děsivý dílo, který se vůbec nebojí šlápnout do vosího hnízda. Tahle pecka rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděl. 9/10

• 26.11.2018  19:05

// "God is not here." Tyhle dospělácký fantasy já můžu. 8/10

• 26.11.2018  09:26

// Pořád jedna z nejlepších komedií za poslední roky. Svěží nápady v kombinaci s tehdy neokoukanou hereckou sestavou vedly k parádní jízdě, která na nedostatek šokujících momentů vážně netrpí. 9/10

• 22.11.2018  17:08

// Film, ve kterém si uvědomíte nejen kouzlo a podstatu Bradavic jako jednotícího prvku, ale zároveň i jak moc necharismatičtí tihle noví hrdinové jsou. Přesun do Paříže je zde asi tak důležitý jako Fantastická zvířata na začátku názvu, nebo neexistující Grindelwaldovy zločiny v jeho konci. Na druhou stranu nesouhlasím s názorem, že by to snad byla chyba režiséra - David Yates to má furt v ruce a pod ním na ty filmy alespoň má cenu stále chodit do kina, Rowlingová by ale potřebovala scenáristicky dospět, nebo ještě líp - nepsat ty filmy zcela sama. Každopádně filmový Potter druhým filmem taky mírně zakolísal, takže nezbývá, než doufat, že se tahle série ještě vzchopí a minimálně s příchodem druhé světové války se do toho kouzelníci v čele s Dumbledorem pořádně opřou. Naděje umírá poslední. 5/10

• 17.11.2018  11:05

// Nejzbytečnější film roku a naprostá ztráta času - takže vlastně druhý Ave, Caesar! Jsem docela zvědavý, jestli ještě Coeni někdy natočí něco seriózního, nebo je čeká stejný pád na hubu jako sestry Wachovské.

• 13.11.2018  21:50
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

// Mám rád, když jsou horory něco víc, nicméně v takhle dojemný/bolestivý zážitek jsem snad ani nikdy nedoufal. Letos zatím jednoznačně nejlepší seriál. Doporučuji, i když nevěříte na duchy. 10/10

• 10.11.2018  19:51
    Outlaw King (2018)

// Statečné srdce mám dost rád a Mel Gibson imho natočil ten začátek skotské rebelie tak osudově, že to Outlaw King nikdy neměl šanci v tomhle ohledu překonat. Jsem ale stejně rád, že to Mackenzie aspoň zkusil. Když nic jiného, tak aspoň vznikl komorní špinavej film, ve kterým se to řeže hlava nehlava, má to krásnou kameru a parádní dvojici nepřátel Pine x Dillane. Víc prokreslit pár postav, ubrat na zpívání a rozšířit střední dějství, a hned by to bylo lepší. Ale třeba je to jen můj dojem. 7/10

• 7.11.2018  18:18

// Ghosts can be many things.

• 5.11.2018  10:17

// "I'll tell you one thing that's for certain. You won't mind dying once you've peeked over the other side." Takhle to vypadá, když vás atmosféra spolu s uhrančivou audiovizuální stránkou převálcují víc, než byste čekali. 9/10

• 4.11.2018  09:57
    Venom (2018)

// Udělat z Venoma losera je jedna věc, udělat losera i z Toma Hardyho je ale fakt přes čáru. Hardy se snaží, vlastně si ho i víc vážím za to, že to pro něj byl takovej srdeční projekt, s tímhle béčkovým scénářem ale minul dobu a pár hlášek na tom nic nezmění. 5/10 a proboha už do žádnýho blockbusteru neobsazujte Michelle Williams, nejde jí to...

• 4.11.2018  09:51
    Equalizer 2 (2018)

// Lepší než dvojka Jacka Reachera, bohužel pořád stejně tak zbytečný. 6/10

• 28.10.2018  20:49
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

// Abrams, King, skvělí herci, nevyváženej, ale poutavej příběh, totálně mindfuck atmosféra, jedna fakt nádherná epizoda, a překvapivě ne zas tak moc otázek. Teda alespoň pro někoho, kdo začínal na Ztracených a ještě donedávna ulítával na Pozůstalých. 7-8/10 a docela se těším na druhou řadu.

• 27.10.2018  22:22
    Apostle (2018)

// Dan Stevens má bod za výběr netradičních filmů, Michael Sheen zase za skvělýho záporáka a Lucy Boynton... shit, Lucy Boynton je prostě kouzelná za každé situace, kdo tady ale body ztrácí je bohužel Gareth Evans. Po dvou parádních Raidech jsem čekal, že se vydá trošku jiným směrem. Na druhou stranu si zase dokážu představit, že jako námět tenhle okultní horor musel znít skvěle, jenže z dobrého úmyslu se bohužel vyklubal fakt špatnej scénář, kterej skáče od problému k problému, nedává moc prostor postavám a jejich motivacím a místo budování atmosféry a napětí jen odškrtává scénu za scénou, dokud to celý tak nějak potichu neskončí. Práce s kamerou a jeden nebo dva hezký záběry (flashback z Číny) film bohužel nespasí. 6/10

• 27.10.2018  17:54

Jedna z nejhezčích televizních epizod vůbec, strašná škoda, že se k ní dostane tak málo lidí.

• 11.10.2018  21:41

// Drew Goddard channeloval svého vnitřního Tarantina a natočil vlastní variaci na Osm hrozných, Pulp Fiction, 4 Rooms atd. Pomalý rozjezd naštěstí zachraňuje geniální soundtrack a hudba M. Giacchina, a jakmile dorazí na scénu Chris "chtěl bych být Manson, ale moc mi ten bad guy nejde" Hemwsorth, alespoň se to příběhově semkne natolik, aby to vydrželo být napínavý až do konce. Goddard i v závěru vytáhne nějaký překvápka, což je fajn, pořád jsem ale čekal jízdu jako v Chatě v horách, jen abych dostal podstatněji komornější story, která není zase tak originální, jak by asi měla/chtěla být. Zlý časy v El Royale nejsou špatnej film, moje očekávání ale byla daleko výš. 7/10

• 8.10.2018  09:48

// Všeho moc někdy škodí, takže zatímco Cooperova linka je až někdy do 3/4 filmu fajn, její zakončení spolu s přepálenou proměnou Ally už bylo i na mě too much. 7/10 s přimhouřeným okem

• 8.10.2018  09:38

// Přesně ten druh příběhu, který mám rád, akorát vedený naprosto opačným směrem, než jaký bych si přál. A nejsem si jistý, že to tak bylo správně. 8/10

• 30.9.2018  11:16
    Iron Fist - Série 2 (série) (2018)

// Líp natočená, ale o to předvídatelnější dohra první série. V herní terminologii by to nestačilo ani na slabší DLC, natož regulérní pokračování. Ať už je tady ten Daredevil. 5/10

• 25.9.2018  09:23
    Domestik (2018)

// Česká matka! bez Aronofskyho metafor, zbavená veškerého nadhledu a tak zbytečně explicitní, až vám z filmu bude fyzicky nepříjemně. Po technické stránce precizní a na debut velmi solidní práce, víc jsem ale v té přetažené dvouhodinové stopáži bohužel nenašel. 4/10

• 16.9.2018  17:19
    Bodyguard - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

// Těch úvodních 17 minut bylo napínavějších než většina letošního seriálové tvorby. Sakra, bylo to napínavější jak většina krimi thrillerů za poslední 3 roky. A byť jsem Maddena v hlavní roli zprvu nemohl vystát, ten suprovej scénář plnej nepředvídatelných zvratů a fakt nekompromisních rozhodnutí dělá nakonec i z něj docela sympatického herce. Teď už jen nepohnojit zbylé dvě epizody a seriálová novinka roku má seriózního kandidáta. Pilot 9/10

• 16.9.2018  17:12

// Predátor: Devoluce 6/10

• 30.8.2018  00:28
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

// ...takže, jestli jsem to správně pochopil, ženský jsou psycho, mámy obzvlášť, a alkohol je jediný způsob, jakým všichni dospělí v Americe řeší své problémy. Je to všechno? Okay, no, za mě takhle asi dobrý. 8/10

• 25.8.2018  09:41

// Proč mi nikdo neřekl, že je teď in psát konce řad jako druhé piloty prakticky startující celý děj odznova? Hned bych se na to těšil míň. Poslední epizoda 5/10, celá řada 7,5/10 (hlavně kvůli vyšumění do prázdna).

• 9.8.2018  20:34
    Deadpool 2 (2018)

// Tak jsme se v prvním dílu vyřádili, předvedli, čeho všeho jsme schopný, odbyli si nutný origin a se dvojkou konečně přešli k filmovému řemeslu. S dokonalou akcí, nečekanou dávkou emocí, solidním příběhem a vedlejšíma postavama, který vyloženě volaj po tom, aby s nima vznikaly další a další filmy. Hlavně teda s Domino, protože hoooooly shiiiiit, Zazie Beetz je boží. Až nečekaně dobrý, lepší než Avengers, lepší než Solo, a nebýt Tichého místa, tak prozatimní film roku. 9/10

• 2.8.2018  23:37

// Hezké, rozmáchlé... a ke své vlastní škodě až příliš ambiciózní. Trojka s pětkou to trefily, měly komplexní záporáky, ikonické momenty a napínavý scénář, který to všechno držel přesvědčivě dohromady. Šestka tohle všechno chce napodobit, jenže se to násobí, záporáci jsou dva, ikonických momentů asi pět, a scénář v podstatě hází zvraty každých deset minut. Výsledek je tak sice respektuhodný výkon neselhávajícího Toma Cruise, ale už jen nadprůměrný akční film, se kterým si tvůrci zkrátka ukrojily až příliš velké sousto. Uznávám ten pokus, kvituji hudební složku kráčející si pro letošní soundtrack roku, ale prokletí sudých dílů prostě trvá. 8/10

• 25.7.2018  18:42
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

// Koukatelný jedině v případě, že jste moc líní přepnout kanál. Což jsem bohužel poslední dobou dost často.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38