dO_od

Twitter: TheDo_od

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 19.10.2017  08:41
    Bajkeři (2017)

// Chudák Hanička Vagnerová, nejdřív ji doma terorizuje úchyl Matonoha, pak vyrazí s bandou tří dalších úchylů na kola, kde se k nim přidá ještě pátej úchyl a úchylně to pokračuje až do extrémně úchylného konce, se kterým by si nejspíš nevěděl rady ani Freud, který byl přes podobné typy úchylů expert. Bohužel ten největší úchyl tady ale je autor scénáře, který musel buď ujíždět na hodně špatných drogách, nebo by se měl jít léčit ze zhruba tak sto padesáti a tří komplexů, kterými celý tenhle zavrženíhodný film protkal. 1/10 čistě za tu Haničku a kolovou, tedy přesně jeden dobrý (čti neúchylný) vtip z celého filmu.

• 17.10.2017  23:15
    matka! (2017)

// Aronofsky je hroznej debil, co? V něčem má ten kluk ale pravdu, a když tuhle pravdu zabalí do mírné dávky absurdity, cynismu a parodie, vypadne z toho pro jednou docela svěží film s hodně intenzivním dějem a strašnou kupou témat na zamyšlení se. Jasně, konec je celej on, takže opět drtivá doslovnost a selhání najít ten správný závěr, nicméně point taken. Jennifer Lawrence je mimochodem zralá na dalšího Oscara a Michelle Pfeiffer bych s chutí navlékl zpátky do kostýmu Catwoman... ale to jsem možná jenom já. 9/10

• 16.10.2017  21:00

// Scéna na jeden záběr a postelové hrátky mezi Charlize a Sofií super, ten zbytek okolo už not so much. 6/10

• 16.10.2017  11:39
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

// Fincher v klasicky fincherovském drama precizně roztaženém do deseti postupně gradujících epizod, vesele směřujících k mrazivému finále, kdy si divák stejně jako hlavní postavy uvědomí - že vlastně neví vůbec nic. Sežráno i s navijákem. Přerod Jonathana Groffa geniální (a na konci mi došlo, proč byl obsazen), soundtrack chci okamžitě domů a kde je sakra ta druhá řada? 9/10

• 15.10.2017  18:43
    Sněhulák (2017)

// V kině mi sice běhal mráz po zádech, ale to proto, že v sálu bylo chladno a já si nevzal mikinu. Kéž bych si doma zapomněl i mozek, třeba by tak byl Sněhulák stravitelnější. 4/10

• 14.10.2017  17:19

// Na rozdíl od Bone Tomahawku dost pomalý a skoro až nedivácký, s přibývající stopáži ale přichází zápletka (jen nad ní nesmíte moc přemýšlet) i násilí a vše směřuje do povedeného finále. Po jeho knížce a filmovém debutu jsem od Zahlera čekal maličko víc, nicméně jako důkaz, že koule má tenhle režisér fakt velký, to stačí bohatě, to zase jo. 7/10

• 11.10.2017  20:39

// Po novém Blade Runnerovi jsem dostal chuť na víc Mackenzie Davis, to jsem ale ještě nevěděl, že dostanu rovnou celou věčnost. Moc krásný. 9/10

• 5.10.2017  21:33

Co tu nebylo: hrubej Deckard, přímočará zápletka, noirová atmosféra. Co tu bylo: slaďoučká Ana de Armas, vymazlená kamera, slabej Gosling, tři hodiny nesmyslů o dítěti, válce a novým náboženství Jareda Leta. Jako zklamání tak z půlky, hlavní linka stojí za prd, koketování s AI ve stylu Her - akorát víc - naopak boží. Plus starej Ford má furt charisma na rozdávání, takže se nepřinutím dát tomu míň jak 8/10. Druhé zhlédnutí ovšem povinnost. A chci Final Cut, kterej bude subjektivně tak o dvě hoďky kratší.

• 3.10.2017  22:58

// Je to pořád hrozně divnej mix, ale strašně mě to baví. Vypadá to filmově, přijde mi to fakt dobře napsaný (titulní větu tesat do kamene) a nebýt mého odporu k hlavní představitelce, asi bych šel i na 5*. Snad si zvyknu a snad scénář v dalších epizodách nepoleví. Zatím velká spokojenost.

• 3.10.2017  18:03
    The Witcher (2017)

// Fanmade, ale parádní. Klidně bych zodpovědné osoby přizval k seriálu, protože danou látku zjevně chápou.

• 30.9.2017  22:13

// Akční komedie ušitá na míru, která ale kupodivu funguje a nabídne chemii, jaká už v žánru dlouho nebyla. Sakra, já bych si klidně dal i dvojku. 8/10

• 29.9.2017  17:30

// "Postavím na čaj. Nebo možná spíš otevřu flašku vína. Vlastně, nemá tady Emily někde whiskey?" Velká sranda, ve které se skrývá ještě větší srdíčko. Žádnej div, že to útočilo i na to moje. 8/10

• 28.9.2017  21:26

// S touhle epizodou jednou ušetříte za psychologa, trust me.

• 25.9.2017  19:43

// Tak se zase uklidníme, nadejcháme se čerstvýho vzduchu a řekneme si hezký pozemský hello. Nový Star Trek si totiž rozhodně nezaslouží okamžitý odpálení. Na to klade až moc dobrých otázek, baví svou neskrývanou ambiciózností a pokračuje v éře nádherných přeletů kamer a bezvadné technické stránky, kterou tomu vlepil strejda J. J. Jasně, obsazení hlavní postavy není ideální, divné televizní prostřihy jakbysmet a pilot sám o sobě bez druhé epizody kvůli odpornému cliffhangeru moc nefunguje (přitom stačilo druhou přilepit k první, smířit se s dvouhodinovou stopáží a říkat tomu furt pilot) - furt je to ale jenom rozjezd a jako takovej funguje skoro na jedničku. Fullerova ruka je minimálně co se načrtnutého příběhu znát a pokud to v dalších dílech nějak výrazně nespadne, čeká nás zjevně moc dobrá podívaná, která značce Star Trek za žádných okolností nebude dělat ostudu. Co víc byste sakra chtěli? 8/10

• 25.9.2017  17:54

// A všechny hvězdičky jsou za vizuální podobu, protože děj ani logiku tahle prkotinka bohuže nemá.

• 24.9.2017  20:44

// Na pamětihodné hlášky podstatně chudší sequel k filmu, kterej před lety svou přepálenosti doslova rval hlavy. Ale to nevadí, styl totiž zůstal, stejně tak plno cool postav, výborná (ale po čertech nepřítomná) akce a zároveň i dost zajímavej svět, aby se ta dvojka dala opodstatnit. Má to dost chyb, nakonec je to teda slabších 7/10, ale rozhodně to není takový průser, jak by mohly některé reakce značit.

• 23.9.2017  11:27
    Wind River (2017)

// Pečlivě vystavěnej přímočarej film pro chlapy, kterej se s tím zkrátka a dobře vůbec nese*e. Plus Elizabeth Olsen v kalhotkách jako moneyshot. Pecka 9/10.

• 18.9.2017  18:55

Politické volby v dnešním světě stručně a jasně, geniální. 10/10

• 14.9.2017  23:13
    To (2017)

// Fakt mě TO nadchlo. Nečetl jsem, nevyspoileroval se a do kina tak víceméně zamířil zcela nepřipravený (i když to kecám, čekal jsem duchovního tatínka Stranger Things a dostal jsem duchovního tatínka Stranger Things) no a jsem fakt spokojenej. Dětský obsazení geniální, Pennywise bych nepřál ani Batmanovi a co se lekaček týče, bylo jich tak akorát, aby nepůsobily otravně a zároveň pořád fungovaly. Aspoň teda na mě, jakožto nediváka hororů. 9/10 úplně v klidu, sázení na emoce a vztahy mezi loserama klaply na jedničku, kdyby se do puntíku drželi předlohy i u věže, mohli jsme se letos radovat hned dvakrát. Ale to v Sony né, ču*áci.

• 9.9.2017  16:57
    Kidnap (2017)

// Objektivně by to bylo spíš za tři, ale ten film prakticky nezastaví, Halle Berry baví i jako hysterická matka (a to je co říct) a byť je ta honička místy dost divně nastříhaná, pořád to má nádech reality. Takže mě to ve výsledku překvapivě bavilo víc, než byste u takové filmu na první pohled hádali. 7/10

• 8.9.2017  23:28

// Ožralej Merlin, fuckující Hopkins a vykozená Laura Haddock. Časy, kdy se u toho dalo vypnout a jen se bavit jsou ale bohužel definitivně pryč. 4/10

• 2.9.2017  16:58
    Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)

// Větší, akčnější a taky bohužel hloupější. A zatímco zrychlení děje a úbytek linek mi zase tolik nevadil, šlapání na charakteristiku postav a vynechávání esenciálních dialogů mezi postavami už definitivně ano. Před finále tak Hra o trůny škaredě padá pod fantastickou laťku nastavenou v minulé sezóně a budu hodně zvědavý, jestli se ještě tvůrcům povede vzchopit. Doufám v to. 7/10

• 31.8.2017  20:52
    Taylor Swift - Look What You Made Me Do (hudební videoklip) (2017)

// Geniální. 10/10

• 27.8.2017  05:09
    Death Note (2017)

// Gratuluju Natu Wolffovi, stačily mu jen tři filmy a už se vypracoval v jednoho z nejotravnějších mladých herců v Hollywoodu. Skvělá práce. Also, what the f*ck?! 3/10 P. S. Margaret Qually má na víc.

• 26.8.2017  18:57
    Temná věž (2017)

// Muž v černém unášel děti skrz světy a pistolník se mu náhodou ocitl v patách. Není to tak hrozný, není to ale ani dobrý. 6/10 (1* za Elbu, 2* za McConaugheyho a 3* za Katheryn Winnick)

• 26.8.2017  11:23

// Porno, drogy a rock & roll. Jenom je tam všeho zatím nějak málo, takže nezbývá než se nechat táhnout charismatickým Jamesem Francem a Maggie Gyllenhaal a čekat, co si pro nás David Simon (The Wire) připravil tentokrát. Pilot - 7/10

• 24.8.2017  22:25

// Bye, Chuck. Fuck you, Chuck. Konečně. Mimochodem, ne, že by třetí série BCS nebyla zatím tou nejlepší, ale pořád nemám pocit, že by se v tom seriálu něco zásadního přihodilo. Narozdíl třeba od Breaking Bad, které bylo taky pomalé, ale ve třetí řadě už rozhodně pár "holy shit" momentů scenáristé láskyplně naservírovali. Tady nic. Proč.

• 20.8.2017  16:08
    Broadchurch (TV seriál) (2013)

// COME ON, MILLER! David Tennant je fakt bůh, utrápenýmu městečku Broadchurch ale propadnete nejen díky jemu, ale i všem ostatním. Po dvou dílech se postavy stanou vašimi sousedy, po první sérii budete zdevastováni jejich osudy a na konci třetí série už si ani nevzpomenete, kdy naposledy vám nějaký seriál takhle přirostl k srdci. 1. série - 10/10, 2. série - 9/10, 3. série - 9/10

• 19.8.2017  10:16
    The Defenders (TV seriál) (2017)

// 4 komplikovaní lidé vs. starodávná organizace ninjů v minisérii, která se vážně snaží šlapat a občas se i daří, ale ve finále zkrátka dojíždí na neuchopitelnost a vlastní přísná pravidla. Mohla (měla) to být větší pecka. 7-8/10 (záleží jak moc milujete Elektru) P. S. Fandy komiksů pak asi nejvíc zamrzí odklon od MCU a minimální počet easter eggů v rámci spojeného univerza, aneb tuhle bandu v Avengers už prostě nikdy neuvidíme.

• 12.8.2017  20:56
    Domek z karet - Série 5 (série) (2017)

// Už jsme vážně viděli všechno a mně v polovině téhle řady došlo, že mě nic víc vlastně ani nezajímá. Realita je dneska koneckonců mnohem zábavnější na sledování. 5/10

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36