dO_od

Facebook: ondrej.mr
Instagram: ondrej_mrazek_

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 21.5.2020  22:32

// Když můžete cokoliv, je i nápad s kádí kyseliny na hranici geniality.

• 20.5.2020  09:16
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

// Naprosto fenomenální, jedna z nejlepších dokumentárních sérií, jaké jsem kdy viděl.

• 13.5.2020  19:58
    Nový papež (TV seriál) (2020)

// Sice nevěřím v Boha, ale Sorrentino k němu má podle mě dost blízko.

• 5.5.2020  21:03
    Westworld - The New World (série) (2020)

// Ve finále spíš zklamání. Třetí série měla solidní rozjezd a v průběhu se objevilo plno zajímavých myšlenek a nápadů. Bohužel byly zabaleny do neoslnivého zmatečného příběhu, kde motivace některých hlavních postav absolutně nefungují (Maeve, Bernard, Man in Black), protože je tak scénář prostě potřebuje. Celý svět je navíc plný rozporů, vedlejších postav až příliš a v drtivé většině jsou naprosto zbytečné, do toho vyloženě tragická akce a nejslabší finále ze všech sérii, a jakmile si to takhle shrnete, začínáte se sami sebe ptát, jestli vlastně má smysl ještě pokračovat. V tomhle stylu asi ne, zpátky ke kořenům už se ale tak úplně vrátit taky nejde. Je to škoda, protože čím dál tím víc jsem přesvědčený, že mělo zůstat u té první série. S každou další kvalita klesá a mě to začíná maličko nudit. 6-7/10

• 2.5.2020  22:45
    The Looming Tower (TV seriál) (2018)

// "...your government failed you. Those entrusted with protecting you failed you. And I failed you. We tried hard, but that doesn't matter because we failed. And for that failure, I would ask, once all the facts are out, for your understanding and for your forgiveness." Omluva Richarda Clarkea to tak nějak shrnuje perfektně. Po desíti hodinách cítím vztek, frustraci, a bezmoc z toho, jak snadno se tomu všemu dalo zabránit, kdyby jen určití lidé chtěli. Tahle minisérie vám pak neukáže únos letadel, pád dvojčat, ani odvážné hasiče, místo toho začne bombovým útokem v Keni z roku 1998 a následně se vydává na dlouhou, nesmírně klikatou a často zdánlivě nikam vedoucí cestu za poznáním, proč a jak se to vše stalo. Pokud na to máte sílu, rozhodně se na tu cestu vydejte, stojí to už jen za ten další senzační výkon Jeffa Danielse. Jen se připravte, že tady happyend fakt nehrozí. 8/10

• 2.5.2020  08:23
    Guns Akimbo (2019)

// Samara Weaving strikes again a páteční večery se právě staly daleko osamělejší. Je to extrémně ujetý a má to výbornej soundtrack, víc jak jednohubka u které jsem předtím třikrát usnul z toho ale nebude. 6/10

• 1.5.2020  15:13

// Sledovat Michaela Jordana hrát basket je jako sledovat úplně jiný sport. Takový, který hrál jen on, a byl v něm ku*va nejlepší.

• 27.4.2020  15:50

// Až příliš poetické zakončení jednoho z nejnapínavějších seriálů poslední dekády. Chápu, proč se tak tvůrci rozhodli, ale myslím, že větší realističnost by tomu přesto slušela daleko víc. 8/10, čtvrtá série zůstává nepřekonanou špionážní sondou do konfliktu na Blízkém východě.

• 26.4.2020  20:17

// Kdyby mi to Davies nevyžral, shrnu to ve zkratce jako Slumdog John Wick. Akce skvělá, honička na jeden záběr nadprůměrná, jakmile to ale přestane vybuchovat, střílet a mlátit se, je to zatracená stokrát viděná nuda, kterou ten Keanu strká hravě do kapsy. 6/10

• 26.4.2020  12:33
    Coherence (2013)

// Na to, že má film soudržnost v názvu, byl ten konec až příliš rozpadlý. Škoda, námět to má výbornej.

• 19.4.2020  13:34
    Devs (TV seriál) (2020)

// Svobodná vůle neexistuje a vše je predeterminované. Tím pádem asi nemám jinou možnost než vyjádřit své zklamání, protože děj a postavy popírající sami sebe v kombinaci se lhaním divákovi (nebo minimálně taháním diváka do slepých uliček) je tady běžná praktika, a přestože může existovat svět, ve kterém mě něco takového baví, v tomhle našem tomu tak prostě není. A to jsem pořád ještě u hlavní myšlenky seriálu, jakmile se přesunu ke zpracování jednotlivých epizod, k té několikahodinové výplni, která se ukázala být naprosto bezúčelná, nebo k samotnému závěru, kde logika umřela a nepodařilo se ji vzkřísit ani jako počítačovou simulaci, jsem ještě zklamanější. Jasně, furt to není takový pseudoartový peklo jako Anihilace, ale k lehkosti a promyšlenosti Ex Machiny to má bohužel taky daleko. Alex Garland tak ode mě dostane ještě jednu poslední šanci, a chtělo by to, aby se vykašlal na nějaké pochybné auterství, a prostě se vrátil k pokorným začátkům.

• 18.4.2020  20:20
    Devs - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2020)

// Step one: Create a new technology that reinvents the nature of human existence. Step two: Use it for porn.

• 15.4.2020  23:16

// Svět naruby aneb jak by to vypadalo, kdyby se Trump nikdy nestal prezidentem. Dobrý boj nastoupil se silnou, a taky silně šílenou epizodou do závěrečné série, a jestli je tohle předzvěst toho, co nás čeká, tak už se nemůžu dočkat.

• 14.4.2020  23:26
    Westworld - Genre (S03E05) (epizoda) (2020)

// Takhle opojivý mix hudby, obrazu a myšlenek snad televize ještě nenabídla. Třetí série Westworldu konečně vykročila ze stínu geniální první řady a tímhle dílem dokázala, že se ten přesun mimo park a do zcela nového společenského kontextu vyplatil.

• 8.4.2020  23:14
    Lov (2020)

// Místy vtipná satira, co se celkem odvážně strefuje do problémů současné Ameriky, jindy trapná a poměrně levná záležitost, kterou jen korunuje vyloženě bizarní herecký výkon jinak sympatické Betty Gilpin. Chápu, co tím chtěli autoři říct, jen mě bohužel nepřesvědčil způsob, jakým to (ne)zvládli. 5/10

• 8.4.2020  01:35

// Když chceš něco pořádně, udělej si to sám. #inspiracetvle

• 4.4.2020  09:15

// Cože, sportovní drama o basketbalu, ve kterém se hraje i nějaký ten basketbal? Hlavně to neříkejte režisérovi Zlatého podrazu...

• 2.4.2020  10:51
    Neviditelný (2020)

// Nic není odpornějšího než strach zranitelné ženy a touha toho využít, a nic není uspokojivějšího než chvíle, kdy taková žena svůj strach překoná. Neviditelný exceluje nejen jako psychologický thriller o oběti domácího násilí, zároveň do toho ještě zvládá chytrými nápady kombinovat prvky hororu, takže zůstává vždy o krok před vámi, a to až do samotného konce. Víc takových filmů, prosím. 9/10

• 30.3.2020  09:24
    Díra (2019)

// Originální koncept dovedený do brutálně nedotaženého konce, po kterém vám zbude akorát hlad po pořádné katarzi.

• 20.3.2020  23:52
    Mnichov (2005)

// Kruh nenávisti, násilí a režisér Steven Spielberg ve vrcholné formě, další rest splněn.

• 19.3.2020  21:17

// Peak Claire Danes, a letošní série je zatím fakt fenomenální. A začínám si říkat, jestli náhodou tvůrci opatrně nepokládají základy pro spin-off s Andreou Deck.

• 16.3.2020  19:12

// Aaron Paul jako lidský (?!) protějšek ke chladné androidí Dolores funguje skvěle a táhne to strašně nahoru, jenže nápor nových postav, nových systémů, nového světa (světů?!), a chaos z konce druhé série to naopak strašně moc pohřbívají. Mám rád mindfuck věci a nepotřebuju se chytat hned v první epizodě, něco mi ale říká, že ta orientace tu bude čím dál tím těžší. Skoro mi až chybí jednoduchost a přitom taková božská komplexnost první řady. Plus Hopkins, toho už prostě nikdo nenahradí. Opatrných 7/10

• 13.3.2020  09:37

// What the fuck was that? Nevím, jestli jim Netflix přiškrtil rozpočet, nebo to bylo prostě jenom ztrátou pár výrazných režisérů jako Miguel Sapochnik, ale tohle byl teda enormní kvalitativní sešup. Bohaté cyberpunkové kulisy jsou pryč, zajímavé vedlejší postavy jakbysmet, protagonista už vůbec není cool, a záporáci a vůbec celá zápletka je tak špatná, že jsem měl dojem, jako bych sledoval nějaký šmejd od SyFy. Nene, klidně si ušetřete čas a pokud se vám líbila první řada, raději tu druhou vynechte. To už jsem spíš zvědavý na ten chystaný animák... 4/10

• 12.3.2020  07:31

// Minimální úsilí, s jakým Zoe Kravitz prochází pilotní epizodou remaku Všech mých lásek je obojí děsně sexy, a zároveň neuvěřitelně vtipný, protože z ní mám konstantně dojem, že se pro tu roli pokuřující, hudbou posedlé dívky od vedle tak trochu narodila. Což vlastně není vůbec divný, uvážím-li, že v originále si femme fatale zahrála její máma. Geny nezapřeš a tenhle seriál má náběh na velice příjemnou podívanou, a to i když znáte originál.

• 9.3.2020  22:13
    Outsider (TV seriál) (2020)

// Pomalá, drásavá hra na to, kdo dřív překoná vlastní hranice reality a uvěří v něco, co se zcela vymyká jakýmkoli racionálním úvahám. Pro lidi s fantazií, co takhle podobně uvažují nebo už někdy uvažovali skvělý příklad, jak s takovýmto tématem nakládat. Pro ostatní obyčejná, trochu pomalejší detektivka s nadpřirozenými prvky a skvělými hereckými výkony, především dvojice Mendelsohn/Erivo. Nicméně úvod přece jen o dost lepší a děsivější než nakonec samotné rozuzlení - což je i důvod, proč nakonec "jen" za 9/10. A z Jasona Batemana roste režisér par excellence.

• 7.3.2020  17:05

// Pusťte mi hudbu Gustava Santaolally, do toho nechte hodinu a půl kecat o vytváření nejlepší hry všech dob Neila, Troye a Ashley, a máte mě v slzách, fascinovaného, inspirovaného a podivným způsobem nabitého. Zatracená práce, fakt bych ji chtěl jednou dělat.

• 28.2.2020  10:20
    1917 (2019)

// Co se válečných filmů týče, Sam Mendes 1: Christopher Nolan 0.

• 23.2.2020  22:30

// Killing Nazis with style.

• 21.2.2020  03:57

// A je to tady, už se zase začíná šlapat na plyn. Je to až s podivem, jak moc Homelandu prospívá zasazení na Blízký východ, přitom právě tam by člověk čekal, že už padlo vše podstatné a žádný seriál ani film nemá v tomhle směru jak překvapit. Jenže chyba lávky, Carrie a Saul totiž nejenže dohrávají druhý poločas načatý ve čtvrté (a zatím nejlepší) sérii, ale zároveň rozjíždí hru úplně novou. Hru o mír, který je křehčí než pírko a ostatním velmocem není ani trochu po chuti. Tahle špionážní pecka dostává fakt prvotřídní scenáristickou péči, a je hrozná škoda, že u ní nevydrželo víc lidí.

• 15.2.2020  17:18
    21 Bridges (2019)

// Špinavá hra na kočku a na myš, ve které se kašle na všechna pravidla a místo klasického team deathmatch je to free for all. Tzn. hodně střílení a teprv potom kladení otázek, trocha moralizování a jedna nebo dvě vyhrocené scény, které na rozdíl od zbytku nešlo hádat x desítek minut dopředu. Pro někoho málo, pro mě nakonec tak akorát. 7/10 a Siennu bych chtěl domů i jako strhanou skoročtyřicítku. <3

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45