dO_od

Facebook: dood8
Instagram: do_od8

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 11.10.2018  21:41

// Drew Goddard channeloval svého vnitřního Tarantina a natočil vlastní variaci na Osm hrozných, Pulp Fiction, 4 Rooms atd. Pomalý rozjezd naštěstí zachraňuje geniální soundtrack a hudba M. Giacchina, a jakmile dorazí na scénu Chris "chtěl bych být Manson, ale moc mi ten bad guy nejde" Hemwsorth, alespoň se to příběhově semkne natolik, aby to vydrželo být napínavý až do konce. Goddard i v závěru vytáhne nějaký překvápka, což je fajn, pořád jsem ale čekal jízdu jako v Chatě v horách, jen abych dostal podstatněji komornější story, která není zase tak originální, jak by asi měla/chtěla být. Zlý časy v El Royale nejsou špatnej film, moje očekávání ale byla daleko výš. 7/10

• 8.10.2018  09:48

// Všeho moc někdy škodí, takže zatímco Cooperova linka je až někdy do 3/4 filmu fajn, její zakončení spolu s přepálenou proměnou Ally už bylo i na mě too much. 7/10 s přimhouřeným okem

• 8.10.2018  09:38

// Přesně ten druh příběhu, který mám rád, akorát vedený naprosto opačným směrem, než jaký bych si přál. A nejsem si jistý, že to tak bylo správně. 8/10

• 30.9.2018  11:16
    Iron Fist - Série 2 (série) (2018)

// Líp natočená, ale o to předvídatelnější dohra první série. V herní terminologii by to nestačilo ani na slabší DLC, natož regulérní pokračování. Ať už je tady ten Daredevil. 5/10

• 25.9.2018  09:23
    Domestik (2018)

// Česká matka! bez Aronofskyho metafor, zbavená veškerého nadhledu a tak zbytečně explicitní, až vám z filmu bude fyzicky nepříjemně. Po technické stránce precizní a na debut velmi solidní práce, víc jsem ale v té přetažené dvouhodinové stopáži bohužel nenašel. 4/10

• 16.9.2018  17:19
    Bodyguard - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

// Těch úvodních 17 minut bylo napínavějších než většina letošního seriálové tvorby. Sakra, bylo to napínavější jak většina krimi thrillerů za poslední 3 roky. A byť jsem Maddena v hlavní roli zprvu nemohl vystát, ten suprovej scénář plnej nepředvídatelných zvratů a fakt nekompromisních rozhodnutí dělá nakonec i z něj docela sympatického herce. Teď už jen nepohnojit zbylé dvě epizody a seriálová novinka roku má seriózního kandidáta. Pilot 9/10

• 16.9.2018  17:12

// Predátor: Devoluce 6/10

• 30.8.2018  00:28
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

// ...takže, jestli jsem to správně pochopil, ženský jsou psycho, mámy obzvlášť, a alkohol je jediný způsob, jakým všichni dospělí v Americe řeší své problémy. Je to všechno? Okay, no, za mě takhle asi dobrý. 8/10

• 25.8.2018  09:41

// Proč mi nikdo neřekl, že je teď in psát konce řad jako druhé piloty prakticky startující celý děj odznova? Hned bych se na to těšil míň. Poslední epizoda 5/10, celá řada 7,5/10 (hlavně kvůli vyšumění do prázdna).

• 9.8.2018  20:34
    Deadpool 2 (2018)

// Tak jsme se v prvním dílu vyřádili, předvedli, čeho všeho jsme schopný, odbyli si nutný origin a se dvojkou konečně přešli k filmovému řemeslu. S dokonalou akcí, nečekanou dávkou emocí, solidním příběhem a vedlejšíma postavama, který vyloženě volaj po tom, aby s nima vznikaly další a další filmy. Hlavně teda s Domino, protože hoooooly shiiiiit, Zazie Beetz je boží. Až nečekaně dobrý, lepší než Avengers, lepší než Solo, a nebýt Tichého místa, tak prozatimní film roku. 9/10

• 2.8.2018  23:37

// Hezké, rozmáchlé... a ke své vlastní škodě až příliš ambiciózní. Trojka s pětkou to trefily, měly komplexní záporáky, ikonické momenty a napínavý scénář, který to všechno držel přesvědčivě dohromady. Šestka tohle všechno chce napodobit, jenže se to násobí, záporáci jsou dva, ikonických momentů asi pět, a scénář v podstatě hází zvraty každých deset minut. Výsledek je tak sice respektuhodný výkon neselhávajícího Toma Cruise, ale už jen nadprůměrný akční film, se kterým si tvůrci zkrátka ukrojily až příliš velké sousto. Uznávám ten pokus, kvituji hudební složku kráčející si pro letošní soundtrack roku, ale prokletí sudých dílů prostě trvá. 8/10

• 25.7.2018  18:42
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

// Koukatelný jedině v případě, že jste moc líní přepnout kanál. Což jsem bohužel poslední dobou dost často.

• 17.7.2018  10:39
    Uncharted (2018)

// Boží fanservice, na kterým by se dalo zkritizovat snad všechno, ale pořád je to o míle sympatičtější jak ta chystaná věc s mladým Drakem. Nechal bych si líbit líp zpracovanej celovečerák.

• 13.7.2018  00:14
    Luke Cage - Série 2 (série) (2018)

// 2. série chytila v závěrečné třetině konečně dech a díky stoupající kvalitě to nakonec celé nebyla taková ztráta času, jak jsem ze zprvu obával, ALE... klasický syndrom netflixové marvelovky, vata, vata, vata a pět naprosto zbytečných epizod, místo kterých se to dalo smrsknout v mnohem kompaktnější příběh. Čekám, kdy to tvůrcům konečně dojde, zatím ale marně. 6/10

• 5.7.2018  19:27

// Olivii Cooke a Anyu Taylor-Joy můžu i v poloze chladnokrevných bitches, to tempo ale bylo místy fakt vražedně pomalý. 6/10 P. S. Yelchina je prostě obří škoda, ten herec měl před sebou fantastickou kariéru...

• 4.7.2018  06:42
    Stella Blómkvist (TV seriál) (2017)

// *Sleduje úvodní minuty Stelly Blómkvist, objednává letenku na Island*

• 27.6.2018  23:27

// Režijně to Villeneuveovi šlape na paty, scenáristicky ale Sheridan selhává, a to zejména ve finále, kdy jednoduše nedotáhl dramatickej oblouk a ještě nechal otevřená vrátka pro neuvěřitelně předvídatelný pokračování. Akce krásná, hudebně je to prostě ten samej nářez jako v jedničce, tentokrát to ale zkrátka nepodržel děj. Docela škoda, protože k tomuhle už se tak často vracet nebudu. 6/10

• 25.6.2018  19:07
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

// Není čas zpochybňovat vlastní realitu, 2. série Westworldu vám buď vypálí do hlavy díru, nebo půjde zcela mimo vás. Je to dějovej kolotoč rozbíhající se do tolika různejch směrů, že v podstatě neexistuje žádnej střed, žádnej kompromis. Fanoušci mindfucků typu Ztraceni nebo Pozůstalých budou spokojení, protože na každou odpověď jsou tady tři další otázky, ostatní se ale dost možná po téhle sérii odpojí. A já se na ně za to nemůžu zlobit. Za sebe ale můžu hrdě říct spokojenost a obří těšing na pokračování. 9/10

• 23.6.2018  06:54

// Pomalé budování světa s velkou odměnou na konci. Ta hodina a půl je na úvod možná příliš, na druhou stranu si to Sheridan neskutečně vodí, šikovně rozestavuje sympatické figurky po obří šachovnici, o každé z nich se přitom stihnete dozvědět to podstatné, jenom aby v závěru konečně šlápl na plyn a (doslova) rozjel ústřední zápletku. Herecky bez chyb (Costner, Grimes, Reilly !!!), režijně trochu kostrbatý (hlavně tempo), nicméně kamera a záběry na přírodu Montany nádherné, a hudebně je to pak vyloženě super. Jestli si Sheridan pohlídal gradování a v dalších epizodách ještě vytáhne pár trumfů, čeká nás velká jízda. Na úvod je to ale takhle perfektní. 9/10

• 9.6.2018  16:52

// Příliš mnoho punku na mou jemnou duši.

• 3.6.2018  20:20
    Na mušce (TV seriál) (2018)

// Tak já nevim. Buď jsem sledoval cool britskej spy thriller s kapkou černýho humoru, nebo hodně černou komedii o tom, jak spolu dvě latentní lesbičky chtějí hrozně moc spát, ale pořád se mezi ně motají nějaký mrtvoly. Vím jen, že zatímco rozjezd to mělo prvotřídní, finiš byl trestuhodně slabej. Druhá série je v tomhle případě hodně vychtěná a spíš na škodu. 6,5/10

• 28.5.2018  21:52

// Kvůli tomuhle jsem Disneymu před lety při koupi práv na tenhle svět netleskal. Nebýt posledních 10 minut, prakticky bych z kina odcházel z nejhorších Star Wars. Takhle je to jen těsně v závěsu. 6/10

• 27.5.2018  23:20

// Čekal jsem peklo, nakonec z toho vyšel kupodivu bezbolestnej (teda skoro) rodinnej film s pár moudry a vyloženě povedenou atmosférou. Co by za to dali Bajkeři. 5/10

• 6.5.2018  23:44

// Sexy Groundhog Day, kterej není zdaleka tak blbej a levnej, jako většina jeho teen hororových bratříčků. Za mě naprosto v pohodě. 7/10

• 6.5.2018  13:54
    Odnikud (2017)

// Diane f*cking Kruger vs. náckové v brutální emocionálně nabité bitvě, která o životě říká mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. 10/10

• 6.5.2018  09:57

// Komorní příběh opřený o silné emoce, zabalený do naprostého zvukového porna. Od 10 Cloverfield Lane asi nejlepší thriller / horor / sci-fi, jaký jsem v kině viděl. K tomuhle se budu ještě hodně rád vracet. 9/10

• 1.5.2018  08:34
    Nikdys nebyl (2017)

// Bez té pseudoart formy to mohl být celkem dobrej film. 5/10

• 30.4.2018  20:50
    Batman Ninja (2018)

// Přesnější název by byl Batman Digimon Transformers Ninja Bullshit. Animace nádherná, obsah silně mimo. 4/10

• 25.4.2018  23:30

//Já... bych to trochu krotil. Je to epický? Ano. Je to vyvrcholení deset let dlouhého komiksového seriálu? Zatím ne. Je to jen první půlka, vynikající první půlka, ale pořád pouze část většího celku, ve které fungují akce, hlášky i humor, ale emoce na úrovni těch cca dvaceti sólovek to nevykřeše ani jedinkrát. Parametry pecky tu jsou a nikdo vážně nepřehání, když vám říká, že tam toho je hodně. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že tam toho mělo být ještě víc. Snad ty "wow" momenty dorazí v pokračování. 8/10

• 20.4.2018  20:08
    The Terror (TV seriál) (2018)

// Desítky námořníků, dvě lodi, jedno monstrum a nekonečná kostka ledu. Terror je pomalej a intenzivní, má fantastické herce a ještě lepší scénář, asi nejvíc pro něj ale pracuje atmosféra. Z drobných zádrhelů se stanou menší potíže, ty přerostou v poměrně vážné problémy, ze kterých se postupně a nutno dodat nevyhnutelně stává bezvýchodná situace, po které už přichází jen jedna věc. Teror. Je to intenzivní, mrazivý a poměrně dost depresivní. Situace se navíc několikrát zkomplikuje i způsoby, kterými byste to nečekali (a nikomu v životě nepřáli), takže těch deset epizod je nakonec docela boj byť jen ustát, natož si to nějak víc užít. Pokud je ale tahle beznaděj přesně to, po čem na obrazovce toužíte, pak nebudete zklamaní. Já nebyl, ale znova už si to fakt nikdy nedám. Škoda slabšího finále s pár divnými momenty, ani to mi ale celkový zážitek nezkazilo a těch 10/10 si to po právu zaslouží. Vedle Altered Carbon zatím nejlepší novinka tohohle roku.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38