dO_od

homepage
Twitter: TheDo_od

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 6.5.2018  23:44

// Sexy Groundhog Day, kterej není zdaleka tak blbej a levnej, jako většina jeho teen hororových bratříčků. Za mě naprosto v pohodě. 7/10

• 6.5.2018  13:54
    Odnikud (2017)

// Diane f*cking Kruger vs. náckové v brutální emocionálně nabité bitvě, která o životě říká mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. 10/10

• 6.5.2018  09:57

// Komorní příběh opřený o silné emoce, zabalený do naprostého zvukového porna. Od 10 Cloverfield Lane asi nejlepší thriller / horor / sci-fi, jaký jsem v kině viděl. K tomuhle se budu ještě hodně rád vracet. 9/10

• 1.5.2018  08:34
    Nikdys nebyl (2017)

// Bez té pseudoart formy to mohl být celkem dobrej film. 5/10

• 30.4.2018  20:50
    Batman Ninja (2018)

// Přesnější název by byl Batman Digimon Transformers Ninja Bullshit. Animace nádherná, obsah silně mimo. 4/10

• 25.4.2018  23:30

//Já... bych to trochu krotil. Je to epický? Ano. Je to vyvrcholení deset let dlouhého komiksového seriálu? Zatím ne. Je to jen první půlka, vynikající první půlka, ale pořád pouze část většího celku, ve které fungují akce, hlášky i humor, ale emoce na úrovni těch cca dvaceti sólovek to nevykřeše ani jedinkrát. Parametry pecky tu jsou a nikdo vážně nepřehání, když vám říká, že tam toho je hodně. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že tam toho mělo být ještě víc. Snad ty "wow" momenty dorazí v pokračování. 8/10

• 20.4.2018  20:08
    The Terror (TV seriál) (2018)

// Desítky námořníků, dvě lodi, jedno monstrum a nekonečná kostka ledu. Terror je pomalej a intenzivní, má fantastické herce a ještě lepší scénář, asi nejvíc pro něj ale pracuje atmosféra. Z drobných zádrhelů se stanou menší potíže, ty přerostou v poměrně vážné problémy, ze kterých se postupně a nutno dodat nevyhnutelně stává bezvýchodná situace, po které už přichází jen jedna věc. Teror. Je to intenzivní, mrazivý a poměrně dost depresivní. Situace se navíc několikrát zkomplikuje i způsoby, kterými byste to nečekali (a nikomu v životě nepřáli), takže těch deset epizod je nakonec docela boj byť jen ustát, natož si to nějak víc užít. Pokud je ale tahle beznaděj přesně to, po čem na obrazovce toužíte, pak nebudete zklamaní. Já nebyl, ale znova už si to fakt nikdy nedám. Škoda slabšího finále s pár divnými momenty, ani to mi ale celkový zážitek nezkazilo a těch 10/10 si to po právu zaslouží. Vedle Altered Carbon zatím nejlepší novinka tohohle roku.

• 14.4.2018  23:37

// Commuter nepřináší nic nového, v rámci žánru ale spoléhá na osvědčené postupy i přesvědčivé obsazení, střídá napětí s akcí a já si nezpomínám, kdy naposledy by mi 104 minut uběhlo tak rychle. Kdo od toho nebude chtít víc než akční thriller ve vlaku s Neesonem, nebude zklamanej. 6/10

• 12.4.2018  23:07

// Ale jo, i ve finále je to pořád lepší jak Hunger Games. Nicméně se opět potvrdilo, že dystopický YA filmy prostě nedokážou uzavřít příběh jinak, než přiblbým povstávním s desítkou klišovitých obětování. Je to hrozně generický a znova už nic podobného fakt vidět nepotřebuji, sorry. 6/10

• 12.4.2018  10:00

// Po formální stránce bezchybné, ale ty emoce, ty mi tam znova chyběly. Jsem spokojenější než u Mostu špionů, ale Spielberg je stejně nejlepší na poli těch dobrodružných filmů. Jsem zvědavej, jak se rozloučí s Indym. 6/10

• 11.4.2018  16:47

// Viděno popáté a jo, je to moje nejoblíbenější marvelovka. V tom filmu prostě funguje všechno. A tetička May je už jen žhavou třešničkou na dortu. 10/10

• 4.4.2018  23:16

// Jedna z nejlepších epizod, jakou ten seriál zažil. Letos to na tu Emmy prostě musí dotáhnout...

• 29.3.2018  08:36

// Z malé velké knížky se stal velký malý film. Změny jsou bohužel cítit a nejvíc se doplácí na zkracování linek i vztahů. Tím ale zápory končí a zbytek je celkem slušná jízda napříč všemi kouty popkultury, během níž se Spielberg vrací k tomu nejlepšímu ze své kariéry. Za mě lehkej palec nahoru a teď si jdu dohnat filmografii Olivie Cooke. 7/10

• 21.3.2018  23:28
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

// Po tomhle už nikdy znova nevlezu do vany. Díky, Ricky, za ten hororový obraz. Perfektní.

• 19.3.2018  23:18
    Velká hra (2017)

// Když už jsem si říkal, že se debutujícímu Sorkinovi podařilo *jenom* zdatně zrežírovat další svůj precizní scénář, aniž by do toho protlačil tu povědomou plejádu emocí, které z jeho scénářů většinou vytáhli jiní režiséři, přišlo zbývajících pět minut filmu a on z toho jinak docela chladného příběhu přece jen vykřesal *dost* na to, aby to se mnou pohnulo. Zázrak v cílové rovince, do naprosté spokojenosti to má sice daleko, ale přesto, klobouk dolů. 8/10

• 17.3.2018  17:02
    Annihilation (2018)

// Fontána 2.0

• 14.3.2018  18:00
    Tomb Raider (2018)

// Nedali to orkové, nedal to ani Fassbender, nakonec vše zachraňuje až holka s kukučem Alicie Vikander s lukem v ruce a parádně zrebootovaným originem v zádech. Tomb Raider má všechno, intenzivní a vynalézavou akci, skvělé herce, parádní hudbu a nakonec i dost napětí, aby mě udržel hezky spokojeného až do konce toho jinak docela ohraného filmového tropu "hrdina dobrodruh vs. zlá organizace s cílem zničit svět". Mimo to je to ale nářez a dost možná nejlepší videoherní film, jaký jsme zatím dostali, za mě tedy spokojených 8/10 a chci to vidět co nejdřív znova. A fakt na to běžte do kina, protože chci i dvojku. (Kupodivu můžu doporučit 3D IMAX)

• 8.3.2018  23:43
    Most - Epizoda 1 (S04E01) (epizoda) (2018)

// Ten bláhový pocit, když jste si mysleli, že to bude tentokrát třeba o něco veselejší, a ono ejhle. Zase se topíme v ponurém severu, tvrdé socio-politické realitě a krvi. Šílený, ale furt mě to baví.

• 8.3.2018  22:10

Akta X by byly pyšný. Což ale bohužel není kompliment. 5/10

• 5.3.2018  21:11
    Most (TV seriál) (2011)

// Švédové dělají věci trochu jinak, a jakmile si na Sagu a její okolí zvyknete, vlastně už nebudete chtít sledovat nic jiného. A to i přesto, že nic v tom seriálu v podstatě není hezké, natož pak šťastné. Pálím mezi oblíbené a jdu se psychicky připravovat na čtvrtou a zatím poslední sérii. Edit: Konec, tohle už nikdo nikdy líp neudělá. Bron / Broen: 1. řada - 100% / 2. řada - 80% / 3. řada - 100% / 4. řada - 100%

• 4.3.2018  18:03
    Tvář vody (2017)

// Když si pustíte oscarovku od Del Tora a na konci litujete, že jste radši nešli do té italské gay romance s broskví. Hrozný zklamání. 5/10

• 1.3.2018  19:38

// No co si budeme... bulel jsem u toho jak želva!

• 24.2.2018  01:27
    Mute (2018)

// Gratuluji, Duncan Jones natočil Konzultanta sci-fi filmů. Na tohle nesourodé režijní peklo se nemáte šanci připravit. 3/10

• 17.2.2018  17:13

// Hodně svérázný, but I liked it.

• 5.2.2018  22:56

// Bída a pro vesmír Cloverfieldu naprosto zbytečný přídavek.

• 5.2.2018  00:05
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

// Děvky, drogy a virtuální realita. Poslat do éteru takhle nekompromisní seriál, obzvlášť v éře tvrdé politické korektnosti, to chce koule - koule, které tenhle seriál neztratí až do poslední sekundy. Bezbřehé násilí je tu ovšem silně opodstatněné, stejně jako každá postava, a každá na první pohled nesouvisející podzápletka. Klobouk dolů předloze, něco mi ale říká, že čtenáři budou s touhle adaptací náramně spokojeni. Hardcore cyberpunková sci-fi říznutá noirovou detektivkou, zabalená do nádherného vizuálu (Netflix se zase jednou plácl přes kapsu) a okořeněná parádním obsazením, ze kterého vyčnívá především mexický uragán Martha Higareda, ale ostatní přitom nejsou příliš daleko za ní. Jo, tohle mi fakt sedlo, ke konci to perfektně tlačí na emoce a když už jsem měl pocit, že jsou všechny zvraty fuč, přišla jedna poslední rána na solár, a já si byl konečně jistý - tuhle krvavou pecku jsem neviděl naposledy. Altered Carbon - 1. řada 9/10

• 25.1.2018  22:52

// Je to jak jsem se obával, závěrečný konflikt slibuje hodně, posun v čase a události, které k němu však spěly, už nikoliv. Příliš mnoho nekonkrétního tlachání uprostřed kultu (s nevěrohodně obsazeným Kitschem v hlavní roli, a to ho mám jako herce celkem rád) a vedlejší linka s ATF/FBI, do které se nějakým způsobem promítá politika, prostě tolik netáhnou. Řemeslně precizní, jenže to už je dnes standard, tzn. s výjimkou konstantně skvělého M. Shannona vlastně ani není moc co chválit. Dalších pět dílů bude čistě o vaší trpělivosti. 6/10

• 21.1.2018  20:48

// Reflexe par excellence. Stylová, svěží, doplněná o fantastický soundtrack, prvotřídní herecký výkon Tonyho Servilla a nádherné prostředí high-life Říma. Vůbec se nedivím, že mi to tak imponovalo. 10/10

• 21.1.2018  15:58
    Zvětšenina (1966)

// Někdo vidí mrtvoly, jiní zase tenisové míčky. No a některým zkrátka stačí dvě rozdováděné Italky. 8/10

• 17.1.2018  22:50

// Já mám pocit, že ještě o maličko lepší jak Bruggy. Soustředěnější, vypiplanější, s lepším tempem, s drsnějším humorem a celkově zábavnějšími postavami. Ještě že toho MCDonagha máme. 9,5/10

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37