Billie Eilish: The World's a Little Blurry (2021)

// Nemůžete točit dvouhodinový dokument o depresivním teenagerovi a čekat, že z toho vyleze kdovíjak zábavná záležitost. Billie má talent, je autentická, je taky pořád strašně mladá a ty zajímavý roky teprve přijdou. Všechen úspěch, co sklízí, je zasloužený, tenhle dokument ale nemá na takovou přestřelenou stopáž ani omylem dost materiálu, takže jestli máte hudbu naposlouchanou - což byste fakt měli - klidně ho vynechte a počkejte si až na ten další. 5/10

Lockdown (2021)

// Dejme tomu, že to byl jen úlet, jen zoufalé cvičení uprostřed pandemie, experiment, který nevyšel, protože kdybych na tenhle film vzal dnešní standardní filmová měřítka, musel bych mu napálit odpad, a to mému oblíbenci, co mi dal takové klasiky jako Proutníky, Agenta bez minulosti nebo Mr. & Mrs. Smith vážně dělat nechci. Anne Hathaway to slušelo, to je ale asi tak vše. 3/10

Noc v Miami… (2020)

// Jedna noc, čtyři ikony hnutí za občanská práva a sympaticky upřímná a emotivní konverzace o tom, co se musí ve společnosti změnit. Čelist vám z toho nespadne, ale pokud se alespoň trochu zajímáte o kulturní a společenské události 60. let, budete s touhle fikcí více než spokojeni. 8/10

Střípky (2021)

// Atraktivní námět přetavený do průměrné kriminálky, v níž se režisér a scenárista John Lee Hancock celou dobu snaží zakrýt fakt, že jeho příběh vlastně vůbec není tak chytrý, jak se celou dobu tváří. Denzel Washington i Jared Leto dělají, co můžou, ani oni ale z téhle plytké záležitosti nevytáhnou víc, než obyčejný zapomenutíhodný thriller. Bohužel. A to jsem se fakt hodně těšil. 5/10

WandaVision - Natočeno před živým publikem (2021) (epizoda)

// Asi je všem jasné, že to za pár epizod bude vypadat docela jinak, tenhle padesátkový sitcomový úvod byl ale jinak docela roztomilým zavzpomínáním, Bettany i Olsen tady mají parádní chemii, komedie je to prostá, byť funkční, a jestli nás tohle čeká ještě chvíli, vlastně mě to vůbec nebude trápit, naopak. Povedený experiment.

Nadějná mladá žena (2020)

// Carey Mulligan v Britney Spears módu říznutým lehounce Jokerem? Count me in! Režisérka/scenáristka Emerald Fennell natočila provokativní female sondu do zkaženýho světa obviňování obětí, toxické maskulinity a společenského ignorantství, kde mají všichni přetvářku dokonale zmáknutou až do té doby, než jim někdo metaforicky (ale i doslovně) přiloží nůž ke koulím. Je to fér na obě strany? Ani maličko. Ale hej, welcome to women's world. Tenhle hořkosladkej koktejl z hlavy jen tak nevypustím, zejména díky procítěnýmu výkonu parádní Mulligan, k níž mimochodem jeden debil z nejmenovaného filmového plátku napsal, že na roli sladké dámy v nesnázích není dost sexy. Ne, že by to totálně míjelo pointu tohohle filmu, ale i tak si dovolím zásadně nesouhlasit. A byť bych téhle neoficiální sólovce Harley Quinn bez komiksového pozlátka moc rád nadělil těch pět hvězd, přece jen tomu občas chyběla větší šťáva. Přitom kdy jindy jít až na dřeň než tady. Škoda, ale i tak velice solidní debut. 8/10

Wonder Woman 1984 (2020)

// Skoro až donnerovsky natočená komiksárna, kterou táhnou především Gadot s Pinem, a sráží tradičně špatní záporáci a někdy až zbytečně laskavé kecy postav. Atmosféra osmdesátek je fajn, stejně tak odkazy na původní komiksy, chybí tomu ale lehkost a nějaká výraznější scéna jako byly zákopy v jedničce. 6/10 P. S. nejlepší scény jsou ty, ve kterých hraje hudba z Man of Steel a BvS

Greenland: Poslední úkryt (2020)

// 2020, rok, kdy se Gerardu Butlerovi povedlo zahrát si v překvapivě solidním katastrofickém thrilleru, zatímco my všichni ostatní hráli v tom špatném.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

// Letošní rozbalování dárků bylo fakt nekonečný.