zekkx

Česko
student

<< předchozí 1 2 3
    • 22.3.2013  03:11

Dvě hvězdy za závěrečné "What a fuckin' day."

• 1.12.2012  23:40
    Atlas mraků (2012)

Nějaký film tu dostane Oscara za kostýmy/makeup. Který to asi bude? o.O //EDIT: Nějaký film by tu měl dostat Oscara za kostým/makeup.

• 26.10.2012  19:03
    Skyfall (2012)

Relativně přímočarý příběh o třech postavách (Bond, M a neuvěřitelně homosexuálně božský Javier Bardem jakožto Silva) potěší v závalu dnešního trendu, kdy do spiknutí největších mocností o nadgalaktickou supervelmoc je zapleten i váš nevlastní bratr. Režisér (potažmo scénárista) jako by měl od studia přikázáno pouze vrátit se k základům a ukázat co nejvíce odkazů, jinak jako by měl naprostou volnost, čímž Mendes stanovil nová pravidla pro další bondovky ve smyslu rozvoje postav - v dalších (minimálně Craigovských) bondovkách se tedy určitě setkáme s Ralphem Fiennesem, Naomie Harris a Benem Whishawem.

• 22.9.2012  13:33
    Whitechapel (TV seriál) (2009)

Fincher's Whitechapel.

• 22.9.2012  13:27
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Existují spousty seriálů. Žádný se však nedokáže vyhnout klišé, očekáváným zvratům, předpokládaným situacím. Až na jeden. Tam, kde se ostatní bojí překročit jakousi hranici v budování a změně charakteru, Vince Gilligan pokračuje a z našeho zpočátku oblíbeného a fanoušky podporovaného Waltera udělá monstrum, aniž by divák kdy zapochyboval o realističnosti či uvěřitelnosti jeho cesty.

• 26.8.2012  23:06

Davida Grohla mám rád. Už jen proto, že hraje s Tenacious D a že si po Kurtově smrti sebestředně nelebedil v nastřádané slávě ale že se postavil na vlastní nohy a rozjel tuhle skvělou kapelu. Sláva mu očividně nestoupla do hlavy a on tak na tomto živáku jen hýří štěstím a neuvěřitelnou energií. Důvodů proč zavítat do roku 2008 na Wembley stadion do Londýna se samozřejmě najde víc - triangl sólo, které mně přinejmenším dostalo do kolen; Sagvan Tofi za klávesami; překrásný smičcový doprovod kapely v podání Jessy Greene či dvě vzpomínkové pecky s Led Zeppeliňákama. PS: bubeník Taylor Hawkins mi připomíná samotného Davida Grohla. Tolik talentu jak za mikrofonem, tak za bicíma.

• 31.7.2012  17:52
    Anger Management (TV seriál) (2012)

Pokus Charlieho vrátit se tam, odkud díky svýmu nenasitnýmu nosu spadl. Na výsluní. Trapný pokus. Úvodní scéna, kterou se to Charlie jakousi alegorií snaží Lorremu vrátit je tak průhledná, že vychází spíše trapně. K seriálu - trapné, infantilní gagy jak z opravdu na rychlo umletého, béčkového sitkomu. Nezajímavé postavy, počínaje Charliem, konče jeho nesnesitelnou manželkou. A mohl bych pokračovat.. přiznávám, tohle je hodnocení po pouze pěti shlédnutých dílech, ale pochybuju, že na těch bodech, co jsem tu vypsal se něco kdy změní ;) Jediný v čem Charlieho lituju je fakt, že podle všeho na Anger Management vsadil allin a svoji velkolepou kariéru s ním zakončuje.

• 31.7.2012  16:45
    50/50 (2011)

Přijde mi až cynické se tak královsky bavit na úkor příběhu o člověku s rakovinou.

• 31.7.2012  16:29
    Motýlek (1973)

Perfektní Steve McQueen, který i přes režisérovo skvělé pojetí zubu času na samotce, neztrácí svoji coolness. Škoda trochu moc urychleného závěru, který mohl být protáhnut na úkor některých né zcela zajímavých pasáží.

• 2.7.2012  11:25
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

Je jednou za čas hezké vidět, že jsou tu stále tvůrci, kteří vědí, kdy mají dost a zbytečně nenatahují seriál až do trapnosti. ps: Dan Clark je bůh a ikdyž to tak nevypadá i skvělej hudebník!

• 1.6.2012  15:23

Považoval jsem se za fanouška, ale z písniček, které zazněly v tomto dokumentu jsem znal snad pouhé dvě.. ty notoricky známé pecky jako "Walking with a Ghost" či "My doorbell" byli z neznámého důvodu vynechány, což je pro člověka, který není přímo skalním fanouškem obrovská škoda. Přesto The White Stripes Pod Velkolepými Bílými Severskými Světly nabízí naprosto unikátní pohled do zákulisí jejich cesty po Kanadě ale hlavně do vztahu mezi Jackem a Meg, jehož vyvrcholení v závěru u piana je emotivnější než leckterý hollywoodský doják.

• 20.5.2012  19:18

Skvělá muzika ve stylových kulisách za dokonalého obsazení - pro fanouška samozřejmější povinnost než Trsátko osudu. Jediná škoda, že se za bubny neposadil David Grohl, za kterého však důstojně zastoupil Colonel Sanders hrající se svými bandmates Ježíšem a Charlie Chaplinem.. jistý plný počet.

• 14.5.2012  22:06
    Iron Man (2008)

Geekovská parafráze čtení knih, tedy komixy mně nikdy nebavila. Nikdy jsem neujížděl na superhrdinech (Batmana díky Nolanovi beru jako vyjímku). Jediným důvodem, proč jsem si tedy rozhodl pustit Iron Mana byla předchozí zkušenost s charismatickým hláškujícím Downeyem jakožto železným superhrdinou z filmu Avengers (čirou náhodou viděno v kině). Charisma má sice i bez zbytku mstitelů, ale z perfektních hlášek, na které jsem se těšil jsem nepostřehl jedinou. Pro mně je tedy jednička Iron Mana pouze akční blbost s létajícím Železným obrem.

• 9.4.2012  02:40

Chutná sladkokyselá ke konci trochu kýčovitá třešnička na výborném dortu.

• 2.4.2012  20:56

Jake Gyllenhaal byl nejspíš naivní stejně jako princ Dastan, když si myslel, že z filmu s takovýmto příběhem něco bude. Plešatej strejda, kterej je už xichtem předurčen k tomu vrazit vám kudlu do zad či princezna očividně využívající Avon kosmetickou řadu 21.století.. ach nebe, to je sestava. Snad jediným plusem jsou komické výstupy šejka Amara, které vám vyloudí úsměv na tváři ve chvíli, kdy se zrovna škodolibě nesmějete hlouposti tvůrců.

• 1.4.2012  10:25
    Pan Nikdo (2009)

Jako filozofické zamyšlení nad otázkou s nadsázkou "Co by kdyby?" funguje Mr.Nobody skvěle. Jako dvouapůlhodinový film už o něco hůř. Finále je sice strhující, ale ty dvě hodiny před ním byly pro mně zkrátka zmatené. PS IMO Film s druhým nejlepším soundtrackem (resp. výběrem skladeb) po Boat, that rocked.

• 31.3.2012  23:27
    Noc žraloka 3D (2011)

Hloupé dialogy, slabí herci, tupé scény a scénář celkově. Nechápu logiku tvůrců - proč se film ze začátku tváří jako fajnová letní romantická komedie, když už název a úvodní titulky svědčí o tom, že tady půjde minimálně o končetiny. Jediným maličkým plusem filmu je zábava při tipování, kdo zemře jako další.

• 31.3.2012  23:27
    Warrior (2011)

Bojovým sportům, ani násilí obecně neholduju, ale ta emoční stránka, skrytá pod tvrdými ránami je tak neuvěřitelně silná, až budete v ringu Tommyho z celého srdce nenávidět a Brendanovi přát, aby zvítězil.

• 20.3.2012  01:22
    Fontána (2006)

Stačí si přečíst jméno režiséra, poslechnout jediný dialog, shlédnout několik scén a musí vám být jasné, že toto nebude racionální, ani lehce vysvětlitelný (potažmo pochopitelný) film. Ale že to bude něco, hodné vypnutí po hodině vynikající zábavy.. to jsem nečekal.

• 17.3.2012  11:36
    Válka Bohů (2011)

Trailer nastínil hrubý náčrt děje a film se k němu jakkoli podivně dopracovává. Ovšem když přihlédneme k té audiovizuální stránce, nevidím jediný důvod, proč tímto božsky megalomanským, esteticky čistým (možná až moc) dílem opovrhovat.

• 16.3.2012  11:27

Švédští Muži, kteří nenávidí ženy mají v sobě určitou magii, která mně začarovala takovým způsobem, že jsem začal přemýšlet o přečtení celé série Millénium a už se neuvěřitelně těším na další filmy. Řešení starých, dávno zapomenutých zločinů je téměř vždy zajímavá záležitost, v tomto případě podpořena použitím selského rozumu a absencí hi-tech vychytávek.

• 11.3.2012  13:39

Jistěže. This means War se nejspíš nezapíše do kinematografických dějin, ale na jarní popkornovou oddychovku je to velice příjemný snímek. Některé skeče jsou sice předvídatelné jako východ slunce, ale na druhou stranu je vyvažují ty, které jednoduše dostanou celé kino. PS: Už se těším na Povstání Temného rytíře. Tom Hardy vypadá vážně dobře.

• 9.3.2012  14:00
    The Pacific (TV seriál) (2010)

Přemýšlím, jaké hodnocení by tento seriál měl, nebýt jeho nekompromisně lepšího bratříčka, nebýt té sebejisté reklamní kampaně.

• 8.3.2012  22:25
    Drive (2011)

To je tak, když se zamilujete do špatný ženský :) Filmů s obdobným tématem už pár natočeno bylo, Drive je z nich ale nejspíš nejlepší. Estetickou vizuální stránku si snad nelze neužívat. Ty barvy vás prostě dostanou! Bohužel jsem si díky délce dialogů, Goslingovým výrazům a celkově nataženosti nerad zavzpomínal na Joe Blacka (stále, i po 13 letech je to dost otravné, nic se nezměnilo!).

• 19.2.2012  22:20
    V pasti (2005)

Tak z tohodle budou moje dvě nejdražší ještě hodně dlouho nesvý. Až na pár nelogičností dost zajímavej snímek, nenudil jsem se, dojem z tohodle filmu ve mně zůstane nejspíš pár týdnů, dal-li by bůh a být Slade špatnej režisér tak naštěstí jen pár hodin. Škoda až moc výrazné a přehnané hry barev. PS: Muži, jestli nechcete mít při sledování divnej pocit v kalhotech, nedívejte se!

• 13.2.2012  20:25
    Drive Angry (2011)

Ze začátku to nebylo tak špatné - kráska, pěkné auto, Nick a vtipná smrt. Jenomže pak se to zlomilo. Obvykle je docela těžké určit, kdy film přejde v trapnost. U Drive Angry ten okamžik zaznamenávám docela jasně. Rozhodně je to ta přestřelka, kdy Nicolas v jedné ruce drží whisky, v druhé zbraň, v puse doutník, na klíně ženskou a střílí nepřátele s brainem zombie. A od tohodle okamžiku jde všechna důstojnost a tím i celý film do hnoje.

• 12.2.2012  19:41

Podivuhodné je, že mně film začal bavit až ve chvíli, kdy Cate dospěla do své současné krásy. Nejsem zásadním odpůrcem tříhodinové stopáže, ale když si v průběhu filmu několikrát říkám "Kdy už to proboha skončí?," je asi něco špatně. Fincher k tomuto, pro něj neobvyklému, tématu nepřistoupil vůbec špatně, jen ten příběh je tak nezáživný, až to bolí.

• 10.2.2012  00:26
    Win Win (2011)

Mám rád nezávislé filmy, přesto nevím, co si o Win Win myslet. Na drama málo dramatické, na komedii málo humorné. Silné 3*

• 5.2.2012  17:40
    Hra (1997)

Hra se rozjíždí pomalu, ale graduje, graduje a když Fincher nabere ono tempo, až do konce vás nenechá vydechnout. Konec bych přirovnal ke konci nepřekonatelného Sedm, přesto Hru řadím mezi filmy, které vyplňují kinematografickou elitu.

• 7.1.2012  19:05
    Ceny Anděl 2010 (TV pořad) (2011)

Tak jestli vám už ani toto, za*raní čsfd pokrytci nestačilo, tak nevím. Skvělá, originální a hlavně vtipná moderátorská dvojice zabodovala na plné čáře a já se díky nim ani minutu nenudil.

<< předchozí 1 2 3