• Krátkometrážní

Světová invaze (2011)

Groteskní naspeedované záběry a rytmická, duši uklidňující vřava výbuchů a střel. Název "World Invasion" celou tu agitační alegorii hezky osvětluje.

Fakta Barbory Tachecí (2009) (pořad) odpad!

Tachecí se snaží objektivně dostat k jádru pudla. A často se jí to - možná díky profesionální aroganci - osobitým způsobem povede. Jindy z jejího nevychovaného ega a nedostatku vzdělání vzejde jen utrápená snaha dělat z lidí blbce. Například díl s Janem Budařem je toho nádhernou ukázkou, vizte http://www.youtube.com/watch?v=Gzmf4-if16Y. Druhá varianta je častější a to do novinařiny nepatří.

Divoch (1953)

Neupřímná, plytkostí vypreparovaná mršina, která v současném divákovi nevyvolá nic. Žádný rozpor, žádná emoce, hnusný Brando.

Mrtvý sníh (2009)

Ohvězdováno pouze díky pozitivní scéně výprasku náckovského útvaru a občasně prohozené trapně výstižné hlášce. Nesympatická nuda bez ambicí.

Černý den (2009) (TV film)

Už jenom kvůli Milošovi. Na jeho počest.

Soud (2011) (amatérský film)

Páni herci propůjčili filmu svébytné charisma a jedině díky nim je milé jej sledovat.

Proměna (2010) (amatérský film)

Technická stránka kazí humorně vykreslovanou atmosféru, ale zpátky ke snesitelnosti diváka vrací některé postprodukční efekty a několik zábavných momentů plynoucích ze svěže umělých výkonů hereckého ansámblu.

Věrný pes Čiko (1987)

V první části trapná strojenost způsobuje výbuchy smíchu, v druhé části pak návaly vzteku. Poznámka jedné z figur je docela výstižná: "Jenom se na to dívat je agónie."

Norské dřevo (2010)

Murakamiho román je pro mě srdeční záležitostí, do které si promítám vlastní prožitky a zkušenosti. Hungův snímek je obstojný, sice zploštělý, ale podařilo se do něj z předlohy dostat hlavní motivy, významové nosiče, myšlenky odloučení, pocity z drobných a nešťastných příčin našeho životního poznamenávání, převzetí zodpovědnosti za vlastní život a smiřování se ztrátou blízkého člověka. Jeho scénář vyňal mnoho krásných románových momentů, ale myslím, že filmu by jejich zahrnutí v některých případech i škodilo (jindy právě naopak). Striktně vážným scénářem akorát někudy uniklo specifické kouzlo, kterým kniha oplývá.

Robot-monstrum (1953)

Zábavné, když budete tolerovat nízkorozpočtovou produkci, tak i napínavé. S takovým filmem, který kritizuje s autodestruktivním výsměchem válku a nacismus, jsem se pravděpodobně ještě nesetkal a jsem ochoten ho vstřebat, uznat vnitřní kvalitu i přes povrchovou naivitu.