winsome

studentka

<< předchozí 1 2 3
    • 23.9.2016  12:27
    Mamma Mia! (2008)

Tak tohle je pro mě jeden z nejrozporuplnějších filmů za dlouhou dobu. Na jednu stranu je to dějově tak, tak, TAK strašně velká kravina. Na druhou stranu hudba výborná, hudební čísla zábavná a herecké výkony jsou vlastně taky dobré. Hvězdička navrch za to, jak krásně se doplňují hlasy Meryl Streep a Pierce Brosnana. Vzato kol kolem, i když mi občas zůstával rozum stát, tak jsem se vlastně dobře bavila.

• 12.2.2016  20:50

Pět minut po dosledování Solace a současné emoce bych shrnula nejspíš slovy nadšená, fascinovaná a vyčerpaná. Něco tak výborného jsem už dlouho neviděla. Vyčerpaná jsem proto, že to byl opravdu intenzivní zážitek. Od začátku se jelo naplno, žádný poklidný rozjezd, nic. Od začátku jsem zadržovala dech a čekala, co přijde. Hopkins a Farrell úžasní jako vždycky, ale Solace nestojí výhradně na nich. Tvůrcům se podařilo vytvořit skvělý mix napětí, chytlavosti a film je krásný i po estetické stránce (což je něco, co miluju třeba i na Bondovkách). Co mě nadchlo možná nejvíc je poměrně originální typ "padoucha". Vždy a všude je udělaný aspoň trochu psycho a tak, aby divák ani na chvilku nepochyboval, kde je dobrá a kde špatná strana a kdo má pravdu. Tady se jim to ale podařilo vyvážit opravdu výborně. Jak vidím podle hodnocení zdejších uživatelů, tak ne každému se tento typ filmu líbí, budiž. Ale já bych se klidně podívala hned znovu. (Neudělám to, i bez toho už asi budu mít dnes špatné sny.)

• 28.12.2015  20:30

Tak tohle bylo pořádně intenzivní. Myslím, že dnes v noci se mi bude špatně spát. Žánrově bych Faunův labyrint zařadila jako takový Nekonečný příběh pro dospělé. Miluju spojení reálného a fantazijního světa a tady to bylo zpracované naprosto výborně. Moc se mi líbila syrovost příběhu a syrovost scén, i když se musím přiznat, že jsem se na některé nedokázala dívat. Samostatnou hvězdičku by si zasloužilo i to, jak ve mně ten film dokázal vyvolat naprostý vír emocí, opravdových emocí - nic jednoduchého, prvoplánového, rozhodně nic nuceného. Naopak to bylo všechno zpracováno velm citlivě, jak s ohledem na dospělého diváka, tak s ohledem k psychice dětské hrdinky. A nade všechno bych chtěla vyzdvihnout soundtrack, který mě vlastně k tomuto filmu přivedl. Ústřední melodie krásně podtrhuje atmosféru celého filmu.

• 23.12.2015  18:45

Na jednu stranu příšerná ptákovina a nechuťárna, až mi občas fakt i bylo zle, na druhou stranu kvalitně udělaná a místy vážně vtipná. Hodnocení 3* neberte úplně vážně - v tomto případě nehodnotím toliko kvalitu filmu, jako spíš to, že i když jsem se docela bavila, tak znovu už se na to nikdy nepodívám, tím jsem si jistá. Přece jen to asi bylo víc zaměřené na chlapy a já jsem se místy trochu nudila.

• 9.11.2015  23:15
    Pokoj (2003)

Tenhle film je dokonalost sama a pokud ho uvidím ještě stokrát, můj život bude pokaždé o něco lepší :D.

• 22.9.2015  20:02
    Mroží muž (2014)

Zaručeně nejbizarnější film, jaký jsem kdy viděla. A myslím, že je tady na CSFD značně podhodnocený. Dávám čtyři hvězdičky, protože to byla tak hrozná úchylárna, až to bylo... fascinující. Ale podívat se na to znovu už mě nikdy nikdo nedonutí, i tak se bojím, že dnes budu mít příšerné sny. Samozřejmě, že to taky byla blbost, ale tak nějak... fascinující. Omlouvám se, nemůžu najít jiné slovo, tohle sedí naprosto přesně. Ještě pořád jsem trochu v šoku, jak je možná z mého komentáře poznat.

• 3.5.2015  12:02

Je to dobrý film, celou dobu jsem se výborně bavila, má skvělé hlášky i chytlavou zápletku. Problém je, že od Avengers/Josse Whedona jsem přece jen čekala trochu víc. Co jsem rozhodně nečekala byly všechny ty vztahové blbosti, kterých v takovémto filmu bylo na mě trochu moc. Celkově mi občas připadalo, jako by se tvůrci snažili zavděčit spíše masovému publiku. Tak jako tak je to pořád nadprůměr a vřele doporučuju. Nejlepší hláška filmu: "Nejuniverzálnější kov na planetě a oni z něj udělají frisbee."

• 28.3.2015  19:33
    Father Ted (TV seriál) (1995)

První dvě série naprosto parádní, třetí už o něco slabší. Celkově jde o výbornou záležitost s britským/irským smyslem pro humor, vlastně takové Black Books v kněžském.

• 21.3.2015  18:09
    Fantom opery (2004)

Když jsem Fantoma opery viděla poprvé v nějakých 16 letech, tak se mi strašně líbil a až doteď jsem tu měla hodnocení pěti hvězdiček. Poté, co jsem se ho ale o téměř 9 let později pokusila zkouknout znovu, tak měním na tři hvězdičky. Co způsobilo tuhle změnu? Abych pravdu řekla, nejsem si vůbec jistá. Jen vím, že je to příšerná nuda! Vždyť se tam celou dobu prakticky nic neděje, příběh je příšerně statický a v podstatě celý založený na tom, že si hlavní hrdinka nemůže vybrat mezi dvěma chlapy. Hudba zůstává stejně ohromující a některé záběry (třeba ten začátek s lustrem), jsou opravdu uměleckými kousky, proto alespoň ty tři hvězdičky. Ale znovu se na to podívat mě už nikdo nedonutí.

• 14.3.2015  20:07
    Hlasy (2014)

"What the fuck?" je jediné, co k tomuhle filmu můžu napsat. Jaká zvrácená mysl tohle může stvořit? A komu se něco takového, sakra, líbí? Kdyby to bylo aspoň vtipné...

• 7.3.2015  23:14
    Serenity (2005)

[SPOILER!] K dokonalosti seriálu tomu něco chybělo a přišlo mi, že všechny postavy se trochu pozměnily. Každopádně i tak výborná podívaná. Ale to, že mi zabili Washe, to jim prostě neodpustím. Úplně mi to zkazilo i radost nad Simonem a Kaylee.

• 4.1.2015  18:29

Tak tohle bylo naprosto odporné a choré... Vím, že co se týče kvalit filmu samotného, tak si to dvě hvězdičky nezaslouží, naopak natočeno to bylo výborně. Ale stejně nemůžu jinak, nedokážu si představit, jaká zvrácená mysl s tímhle přišla. Nedá se to samozřejmě neporovnávat s Hunger Games, téma je koneckonců téměř až na žalobu stejné. Stejně v tom ale vidím obrovský rozdíl. Amíci takové chování alespoň připočetli zvrácenému diktátorovi, Japonci svým vlastním dospělým. V Hunger Games bylo jasně vyjádřeno, že je to všechno špatné. Tady? Nejsem si tak jistá... Možná to byl úmysl, jakási hlavní myšlenka filmu, kterou jsem nepochopila - ale na mě to většinu času působilo tak, že Japonci vyhrožují své mládeži, že jestli se začne chovat jako ta americká (nechodit do školy, neposlouchat rodiče, odmlouvat učitelům, vyrušovat...), tak ať si domyslí důsledky... Dosledovala jsem to jen proto, abych k tomu mohla napsat tenhle komentář. Abych mohla férově zhodnotit celý film. Ale fuj, už nikdy víc. PS: Jedna z těch dvou hvězdiček je za hudbu. Ta byla úžasná. PS 2: Někdo tady v komentářích Battle Royal přirovnal k Suicide Club. Ne a ne. SC je výborný film s reálnými emocemi. V BR jsou emoce naprosto plytké, prvoplánové, a tudíž neuvěřitelné.

• 3.1.2015  20:25

Překvapivě dobrá romantická komedie, která rozhodně o něco vyčnívá nad ostatními filmy tohoto žánru. Kdo neočekává nemožné, nebude zklamán.

• 1.1.2015  18:05

SPOILER! Nebýt toho závěrečného setkání, dám hvězdičky čtyři. Ale zhruba od věty: "Jsem těhotná. Čekáme dvojčata." a následného vysvětlení, proč Eden může zůstat v Down Below, se tvůrcům podařilo naprosto znehodnotit jinak velice příjemnou podívanou. Každopádně většina filmu se sleduje moc dobře, doporučuju.

• 18.10.2014  20:41

S původními Prcičkami už to nemělo nic společného, ale jako poměrně klasická romantická komedie to fungovalo docela dobře.

• 18.10.2014  16:08

Když jsem tenhle film viděla před x lety, tak jsem dala plný počet, nicméně teď musím hodnocení přece jen trochu snížit. Zezačátku mi to místy připadalo trochu jako blbost a úplně neoceňuju konec (mám na mysli úplně poslední scénu s východem slunce), ale na druhou stranu mě to vážně udrželo celé skoro dvě hodiny u obrazovky a ani trochu jsem se nenudila. Plus upíři z tohoto filmu aspirují na moje nejoblíbenější upíry vůbec. Obzvlášť ten týpek z vězení a ten boss celé skupiny, ti jsou boží!

• 28.4.2014  22:11
    Kráska mezi muži (TV film) (2010)

Konec byl docela příjemný a Michael McMillian (Tom) byl sympaťák, ale jinak to byla hrozná blbost. Ani nevím, proč jsem čekala víc. Dřív jsem myslela, že romantická komedie musí být jen vtipná a romantická a že není třeba, aby v tom bylo víc. Ale asi se to přece jen přejí... Postavy byly hrozně nerealistické (a pitomé), celá zápletka postavená na hlavu, především mě to ale prostě hrozně nudilo, škoda.

• 9.4.2014  21:50

Tak tohle opravdu nebyl můj šálek čaje. Vždyť to byla tak strašná nuda!

• 8.10.2013  21:14
    Miss Potter (2006)

Krásný film, který pohladí u srdce. Hezky se to sleduje, Renée je pro roli tvrdohlavé, neprovdané ženské jako stvořená a záběry krajiny Lake District - prostě nádhera :). Určitě to není film pro každého, ale mě svým milým šarmem rozhodně okouzlil.

• 6.10.2013  21:14

Nečekala jsem od tohoto filmu vůbec nic a mile mě překvapil. Ani si nejsem jistá, čím to bylo, ale chytl mě, postavy byly sympatické, zaujal mě i příběh, ale hlavně ty choreografie byly fakt výborné. Neříkám, že to bylo něco speciálního či inovativního, spíš takový lehký nadprůměr, ale dívalo se na to dobře - 3,5 *.

• 5.10.2013  18:20
    Prázdniny (2006)

Výborná romantická komedie - jedna z nejlepších, jaké jsem kdy viděla! V první půlce filmu mě bavil spíš Amandin příběh. Překvapivě. Protože Cameron Diaz rozhodně nepatří mezi mé oblíbené herečky. Myslím, že oba páry mezi sebou měly skvělou chemii a přitom to nebyl žádný pitomý cajdák. Občas vtipné, občas moc milé... Přemýšlela bych i nad pěti hvězdičkami, kdyby ta první půlka Irisina příběhu pro mě nebyla míň zajímavá.

• 19.9.2013  20:44

Taková blbost, nemám slov... Dvě hodiny života, které mi už nikdo nevrátí...

• 25.8.2013  21:57

Každý záběr je nádherný jako umělecké dílo. Ale jinak je to neskutečná nuda.

• 2.7.2013  22:13
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Oh my...! K tomuto seriálu jsem přistupovala velice zdráhavě a ... inu, s předsudky :), protože jsem si říkala, že žádné herecké obsazení ani zpracování se nemůže vyrovnat Pride & Prejudice s Keirou Knightly (ačkoliv, tam zase samozřejmě chyběl Colin Firth). Ale nakonec jsem snad ještě nadšenější! Zpracování bylo vynikající. Delším rozsahem vznikla možnost přidat více detailů, což pro mě má obrovské kouzlo. No a pak je tu samozřejmě Colin Firth. Já vím, nejsem moc originální, která ženská do něj někdy nebyla zamilovaná! Ale na mou obranu - on se prostě umí tak nádherně dívat! V životě jsem neviděla chlapa, který by se uměl dívat tak vášnivě a zamilovaně a přitom důstojně a nepateticky... Těžko se mi hledají slova a je mi jasné, že takovýto komentář může získat jen úsměšky od mužské části čtenářů, ale co se dá dělat :). Úžasná byla taky herečka hrající paní Bennettovou, správně komediální mamina. Někomu by se mohlo zdát, že až přehrávala, ale i to pro mě má kouzlo. No, to už se ale začínám opakovat, takže už jen dodám, že druhou půlku seriálu jsem zhlédla na posezení a končila jsem s takovým tím příjemným šimráním v břiše... A k čemu jinému by tento typ seriálů byl, že ano! Takže za mě rozhodně pět hvězd :).

• 25.5.2013  20:05

Je to jedna z těch lepších romantických komedií, alespoň mně tak přišla. Znovu se na ni pravděpodobně dívat nebudu, ale bylo to milé, svěží, místy docela vtipné... Kdybych mohla, dám tři a půl hvězdičky.

• 17.5.2013  16:52
    Bunheads (TV seriál) (2012)

Nejdřív mě tento seriál příliš neoslovil. Ačkoliv jsem skalní fanynka Gilmorek a rukopis ASP zde byl poznat, troufám si tvrdit, že úrovně Gilmorek to nedosahovalo, ani nedosahuje. Atmosféra Bunheads se mi zdála vcelku nudná a postavy ne příliš zajímavé. Po několika měsících jsem tomu dala šanci znova a musela jsem jednu hvězdičku přece jen přidat. Je to chytlavé. Těším se na nové díly. Oblíbila jsem si několik postav, především ty mladší tanečnice, Truly a pár dalších. Stále mi ale nesedí hlavní hrdinka Michelle, myslím, že to nebyla nejmoudřejší volba. Vypadá staře a unaveně. Možná ji moc přísně srovnávám s Lauren Graham, jejíž výkony v Gilmorkách jsou úžasné. Ale tak to prostě cítím. Stručně řečeno: oblíbila jsem si některé postavy, děj je docela chytlavý, rychlé rozhovory a pop-kulturní odkazy sympatické (i když mnohé opakující se z Gilmorek) a hlavně je hezké zase jednou vidět takové to ideální městečko plné trhlých, osobitých postav. Doufám, že bude seriál obnoven i na druhou sérii.

• 11.5.2013  20:07
    Gándhí (1982)

Velice charismatický Ben Kingsley - opravdu vynikající herecký výkon. Na druhou stranu, bylo to přece jen trochu moc dlouhé.

• 23.3.2013  13:37

Na jednu stranu strašná blbost. Na druhou stranu mě tato rodina naprosto fascinuje a vždy spolehlivě pobaví. Hned vysvětlím proč, stačí jediný příklad - Geissenovci navštíví Akropolis a matka rodiny říká: "Zdálo se mi divné, když nám říkali, že ta stavba byla postavena před 2500 lety. Vždyť máme teprve rok 2011!"

• 16.2.2013  21:36
    The Carrie Diaries (TV seriál) (2013)

Vypadá to docela pohodově, ale úrovně Jane By Design, který to nahradilo, to nedosahuje ani zdaleka. Jestli to budu dál sledovat, tak pravděpodobně jen kvůli tomu "newyorskému snění", příběh je holt cílený na jinou věkovou skupinu než jsem já. EDIT, 28. 2. 2013: K čertu s cílovou skupinou! Začala jsem s nadšením očekávat každý další díl!

• 9.2.2013  22:24

Původně jsem tomuto filmu chtěla dát hvězdičky čtyři, ale pak jsem si uvědomila, že by to bylo jen proto, jak velkolepě se tváří. Je to příjemný průměr, ale holt musím do hodnocení započítat i to, že jsem se poměrně dostkrát dívala, za jak dlouho už bude končit (a že byl zatraceně dlouhý!). Co se mi opravdu líbilo, byly kulisy (nebo jak označit to... prostředí). Obrazově to bylo opravdu krásně zpracované - obzvlášť nádherné bylo Sanctuary, ale i mnoho těch temnějších scén (s královnou) bylo supr. Jen té Kristen jsem to prostě nějak nemohla uvěřit. Krásná je, co o to. A není podle mě špatná herečka (jen si vysloužila špatnou reputaci, protože hrála v upírském filmu, který všichni rádoby znalci berou pod svou úroveň, protože to sledují třináctky). Ale - a uvědomila jsem si to u scény, kdy vstala z mrtvých (první pěkná zombie?) - já bych ji nenásledovala. Neměla pro mě takové kouzlo osobnosti. Když měla tu svou řeč o "taveném železe", říkala jsem si - to to vážně nemohli natočit líp? Kdo se mi naopak líbil byl Chris Hemsworth. A ten cynický trpaslík, co "by ji klidně zabil"! Pro to všechhno dávám tři hvězdičky za dobrý průměr - film se mi líbil, ale znova si ho asi pouštět nebudu!

<< předchozí 1 2 3