Mrchožrouti (1984)

Nieje to síce nadpriemerný snímok, ale nezaujímavý tiež nie. Je to taká klasická čierna komédia, niektoré scény sú trošku pritiahnuté za vlasy, ale to príliš nevadí. Každý má svoj plán, každý chce ukradnuté zlato a nikto tu nieje klasickým kladným hrdinom, no to taktiež príliš nevadí. K tomu si pripočítate skvelého Belmonda a máte hodinu a pol celkom vydarenej zábavy.

Probuzení v Renu (2002)

Hviezdne obsadená ale celkom nudná komédia. Prebudenie v Rene je vlastne zbytočný film, nemá čím zaujať, nieje príliš vtipný a krátko po pozretí nanho zabudnete. Ale preč o sa na taký nezaujímavý projekt nechali zlákať takí kvalitný herci ?

Smrtící bumerang (1996)

Spáchal zločin, teraz chce začať nový život ale svet je zložitý a zlý. Našiel si priatelov, prácu, kupoval si hranolky u Jima Jarmuscha, no svet sa mu znovu predstavil aj z tej horšej stránky. Billy Bob Thorntonje skutočne vynikajúci. Divák ktorý vidí tento snímok dabovaný určite o vela z jeho prejavu príde. Thornton exceluje ako herec, režisér a scenárista. Kvalitný je aj Lucas Black, John Ritter a cameo Roberta Duvalla.Tento snímok si určite pozornosť zaslúži.

V červenci (2000)

Presne toto je film na letné večery. Pohodový, príjemný ,zábavný, ktorý nikdy nenudí. Táto road movie je vydarená, herci sa taktiež pri natáčaní dobre bavili. Vydarená nemecká komédia nebýva zvykom ale táto je určite vynimkou. Velmi príjemný letný film, od ktorého nemôžete čakať nič iné okrem dobrej nálady.

Jů, vona je chlap (2002)

Zaujímavý, aj kedˇ nie príliš originálny námet. Niektoré vtipy sú prekvapivo celkom vydarené, no nechýba ani zopár nechutností. Na Otca v sukni to nemá ale je to o niečo vydarenejšie ako Agent v sukni. Proste oddychový film od ktorého príliš mnoho očakávať nemôžete.

Lež na lež (2002)

Ultrabéčková akčná snímka. Tento film nije vôbec zaujímavý, nudná zápletka, béčková akcia a smiešne dialogy. Niekedy som mal pocit akoby som sa díval na nevydarený amatérsky film neschopného autora. Zbytočný a skoro nepozeratelný výtvor amerického akčného béčkového bežiacehéo pásu.

Poslední tanec (1996)

Priemerná dráma s obohratým príbehom. Dej je celkom predbvídatelný až na celkom zaujímavý záver. Snímka ale väčšinou pôsobí akoby ste ju už videli a dramatická zápletka je dosť slabá. Je to skôr nudná ako zaujímavá dráma a nepomáha tomu ani skvlá Sharon Stone.

Nejlepší hra (2000)

Rodinno-športový film určený detom nebýva na našich obrazovkách až takou raritou. Väčšinou sú si dosť podobné, sú určené výhradne detom a je v nich plno klišé. A ani tento nieje výnimkou nako aj to že sa tu občas objavia pomerne známe tváre. Patrick Duffy nedostal príliš priestoru ale keby tu nehral Edward Asner nebolo by na tomto snímku zaujímavé vôbec nič.

Běh za snem: Příběh Gail Deversové (1996) (TV film)

Chybou televíznych filmov je že sú príliš televízne, priemerné a zväčša sa na nich podielajú nie príliš skúsený tvorcovia ale Charlayne Woodardová a veterán Luis Gossett Jr. zachranujú čo sa dá. Trošku smutný výsledok, pretože tento príbeh pôsobí ako zázrak, Gail hrozila amputácia nôh ale dokázala sa vrátiť a výtaziť a po dlhých rokoch sa stala jednou znajlepších športovkýn sveta.

Blbec na krku (2002)

Snímok sa snaží byť báznivý, hlavne ku koncu ale častokrát nieje vtipný a to je pri komédii trošku problém. Už nikdy asi neuvidíme takú smršť skvelých vtipov ako za čias Funésa alebo Belmonda a to je dosť smutné.

Ovládací panel
1 bod