Mrtví a pohřbení (1981)

Celkom vydarený a celkom strašidelný horor. Jednoduchý príbeh o malom americkom mestečku, ponurá atmosféra, spolahlivý James Farentino. Tento film som videl dvakrát a na prvý krát som sa celkom bál, no na druhý som sa už trošku nudil. Ale horor je to príjemný- skvelý a prekvapivý koniec.

Lawrence z Arábie (1962)

Monumentálny,krásny,dobrodružný veľkofilm pri ktorom som sa napriek dlžke vôbec nenudil. Zábery sú dlhé, často sledujeme aj 10 minút putovanie púštou bez jediného slova, preto si môžeme tento film krásne vychutnať. Púšť je krásna ale krutá, jasná ukýžka sily prírody. Herecké výkony sú skvelé, či už Peter O´ Toole ako Lawrence, Anthony Quinn vo svojej klasickej živočíšnej poze, Omar Sharif alebo Alec Guiness. Tomuto filmu po 208 minútach jednoducho nejde dať nič iné než 5 hviezdičiek.

Půlnoční expres (1978)

Vydarený aj kedˇ značne smutný a krutý skutočný príbeh, ktorý nieje len daľším väzenským snímkom. Autentický a šokujúci príbeh, nieje pre slabé nervy ale mali by ste ho vidieť , pretože tento snímok je skutočne vydarený, Je to šokujúca výpovedˇ jedného človeka, so skvelým hereckm výkonom Brada Davisa. Depresívný ale skvelý skutočný príbeh.

Klíč k lásce (2001)

Príjemná europska komédia so skvelými hercami, na čele s Rupertom Everettom. Aj kedˇ je vo filme dosť veľa postáv vôbec nieje zamotaný alebo zmätený. Je to zábavný a vtipný snímok, pri ktorom som sa nenudil a presne toto je pravá oddychová komédia, na ktorej je vidno že nepochádza zo zámoria a preto je asi aj taká pohodová.

Jack Bull (1999) (TV film)

Pomerne vydarený western ktorému však chýba trošku dramatickejší dej. John Cusack je výborný a vôbec nevadí že nieje klasickým westernovým hrdinom, L. Q. Jones príliš nezvládol úlohu hlavného záporáka a John Goodman je výrazný aj na menšej ploche. Poctivý western odohrávajúci sa v krásnej a majestátnej prírode je klasickým ale vydarením príbehom o dobre a zle.

Prach a popel (2002)

Triler ktorý po skvelo natočenej úvodnej prestrelke zvolní tempo a presunie sa skôr do žánru drámy, mohol mať naviac, no Edward Burns natočil len priemerný a niekedy aj nudný snímok. Najväčším kladom je práve kamera, hudba, Rosario Dawsonová a zaujímavé aj kedˇ nevýrazné postavy Edwarda Burnsa a Elijaha Wooda.

V pohodě (2001)

Podivná britská čierna komédia, v ktorej hereckom obsadení dominuje ostrovná next generation.Kvalitný je hlavne Ioan Gruffud, čo sa vôbec nedá povedať o Paddym Considineovi a čo mala znamenať tá kreácia Jonathana Rhysa-Meyersa? To by ešte nebolo také zlé, ale kedˇ zistíme že tento film nieje zábavný a už vôbec nie vtipný, tak to je už asi trošku problém...

Pravda zabíjí (1999)

Hlavnou chyboutohoto snímku je že takýto námet tu už bol stokrát. Inak je to štandardný triler, skvelý Eastwood, James Woods a Isaiah Washington. Každy Clintov film má určite svoje čaro a nikdy to nieje veľká nuda, no tentokrát bude hlavne dôležité či budete pozerať film ktorý ste už videli, no s inými hercami a možno v lepšej kvalite.

Anatomie vraždy (1959)

Výborná súdna dráma ktorá bola na svoju dobu kontroverzným snímkom. Kladom filmu sú hlavne herci, skvelý James Stewart, Lee Remicková, mladučký Ben Gazzara a vtedy neznámy George C. Scott. Nemám príliš rád kedˇ sa polovica filmu odohráva v súdnej sieni, no pri Anatomii, aj ńapriek 154 minútam, som sa ani raz nenudil a to je jasný dôkaz kvality tohoto legendárneho snímku.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Pôsobivý a napínavý ponorkový snímok. Je to vojnový film aj kedˇ sa v nom ani raz nevystrelí. Napätie je udržované tiesnivou atmosférou a skvelými scénami pri oprave pokazeného reaktoru, čo znamenalo istú smrť ožiarením. Harrison Ford a Liam Neeson odvádzajú kvalitné výkony a aj napriek neoriginálnemu námetu je K - 19 určite nadpriemerný ponorkový snímok.