Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Strašně umělé. Veškeré repliky jsou herci odříkávány jakoby je četli z jídelního lístku. Svižný začátek a konec, ale stať se docela vlekla, spousta nudných, rádoby drsných dialogů a hlášek...film, co se snaží snaží konkurovat klasickým gangsterkám a vůbec se mu to nedaří kvůli špatné režii, scénáři (ze začátku zmatené, nepřehledné) a celkovému provedení. +body za výběr herců, ti však zůstali nevyužití.//65% za hudbu a herce (hl. Sean Penn).// pozn. Emma Stone is hot.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Rychlý spád (zejména v 2. polovině), zajímavé postavy a intenzivní akce. Willisovu kuchyni mu závidí každý kuchař i zabiják a The Rock má biceps jako já stehno. Film není ničím inovativní, ale je zpracován kvalitně a v podstatě si není na co stěžovat, po posledním akčňáku na kterém jsem byl (Smrtonosná past) příjemné překvapení. //75%. Příště prosím více ninjů a méně keců.//

Lesní duch (2013)

Takovéhle filmy je radost hodnotit. Polovina vět obsahuje slovo "fuck", postavy jsou naprosto necharismatické a bez hereckého talentu (až si říkáte, jestli to i těm hercům nepřijde trapné..), "děsivé" momenty tu jsou všehovšudy tři a hororovými klišé to je narvané k prasknutí. Jakožto horor je tento film naprostým selháním, ovšem pokud máte rádi gore řežby a detailní záběry "až na kost", pak si asi přijdete na své. Já u těchto scén přivíral oči a musím je přivřít ještě více, ne-li je úplně zavřít, abych mohl dát alespoň 2*. //40%. Očekávaný remake hororové klasiky nemá mnoho společného s hororem a klasikou už vůbec ne.//

Mama (2013)

Atmosféra tohoto filmu, jakožto i jeho děsivost spočívá v perfektní kameře a práci se zvukem - výkřiky, mručení, chrčení a melodie, jež si broukají děti v jisté scéně a další audio, nahání husí kůži už samo o sobě. Vše ostatní se pohybuje v rovinách průměrnosti, jenže právě kamera a zvuk jsou klíčovými faktory pro zaručení úspěchu hororových filmů, tomuto snímku se v tomhle ohledu daří. a proto snad můžeme opominout některé logické nesmysly či všudypřítomná klišé (poblikávající světla, apod.). Chválím, po dlouhé době slušný horor. //75%. Pokud chcete být mrštní, obratní, zvládat lezení po čtyřech a otáčet končetiny do nepřirozených poloh, pak Máma doporučuje třešňovou dietu.//

Mládeži nepřístupno (2013)

Nedělejte si plané naděje na film s vysokou uměleckou kvalitou. Připravte se na fekální, absurdní, praštěný humor a budete se bavit. Jak je vidno, i slavní hollywoodští herci si ze sebe umějí dělat srandu, hlavně to, co si nechal připevnit Hugh na xicht chce opravdu koule. To já bych na tohle koule opravdu neměl. Hlavní problém tohohle filmu je, že si na něj lidi dělají přehnané nároky, kupa slavných jmen a automaticky očekávají propadák, pak jdete do kina a řeknete si, že tohle bude blbost a určitě se nebudu smát - pak se samozřejmě smát nebudete. U tohoto filmu prostě nesmíte moc myslet, otevřete mysl výkalům, ustřeleným očím a gigantickým prsům Halle Berry a smát se budete. Jediné dva slabší úseky byly ty s Emmou Stone a ten superhrdinský (s Kristen Bell), ty mi přišly zbytečné a nudné, za ně hvězda dolů. //70%. Film Mládeži nepřístupno je určen hlavně pro mládež, protože ta je zvyklá na tenhle styl humoru. Žádné veledílo, ale nudit se nebudete.//

Mocný vládce Oz (2013)

První zásadou, jež je třeba dodržet než půjdete na tohle do kina je zvolit si verzi s titulky, český dabing je v tomhle případě naprosto strašný, např. Theodoru (Mila Kunis) snad namluvila mrtvola, teda alespoň to tak zní. Za druhé, běžte do kina až pár dnů po premiéře a ideálně večer, vyhnete se tak davům malých parch... ehm, roztomilých dětiček, které během filmu neustále štěbetají a chroustají popcorn (já měl ještě to štěstí, že jsem seděl vedle dětí s babičkou, která v kině nejspíš nikdy nebyla a navíc měla rýmu..). A za třetí - dobrá rada, raději na to ani nechoďte, není o co stát. Jak to tak v posledních letech u Disneyho bývá, všechno je příšerně barevné až to působí uměle, triky nejsou vůbec přesvědčivé, zejména efekty létání (čarodějek) jsou nechtěně směšné, veškeré "vtipné" situace vypadají nuceně, postavy nejsou nijak sympatické, herci jsou kvůli stupidnímu scénáři nuceni přehrávat a koneckonců celý příběh je vlastně o ničem. Abych jen nekritizoval - chválím pozadí Mily Kunis, popředí a ostatně celou postavičku Rachel (akorát jejich "ježibabí" verze mi přinese noční můry) a ta malá okřídlená opice byla taky fajn. //40%. Film, který platí účty. Přispějte Raimimu, třeba příště nenatočí takovou ptákovinu.//

Mrtví a neklidní (2013)

Zombie Twilight. Konečně originálně pojatý zombie film, bez non-stop gore akce a s normálním dějem, který skutečně baví. Po scenáristické ani technické stránce se sice nejedná o žádný zázrak, nicméně ze zombie tématiky se snad ani nic víc vytřískat nedá. Romantika je docela na úrovni, a tu a tam nějaký ten vtípek taky neurazí. //75%. Život smrtí nekončí.//

Nevědomí (2013)

Sci-fi nemám příliš rád a tenhle žánr nevyhledávám, přesto jsem se rozhodl dát tomu šanci (už jen kvůli hereckému obsazení), a musím říct, že jsme byli já a zřejmě i všichni tři ostatní členové osazenstva kinosálu, velice příjemně překvapeni. Chválím hlavně audiovizuální stránku, prostředí vyprahlé a válkou poničené Země lahodí oku, rovněž příběh má docela šťávu a ten správný "mindfuck" efekt, jen by snad mohl mít trochu větší spád, v první polovině filmu se téměř nic neděje, naštěstí dobrá výprava a akční kamera zaujme natolik, že tento fakt rádi opomenete. Samotný příběh pak originalitou dvakrát nesrší, pokud si odmyslíte to pozlátko v podobě efektů a kamery, (možný spoiler) zůstane vám klasické hollywoodské schéma - hrdina musí zachránit celý svět, přestože se mu to zdánlivě nemůže podařit, musí se obětovat a všechno končí sladkým koncem. (konec spoileru) V akčních sekvencích a v částech, kdy se nemluví, film exceluje. 80%. Velice efektní podívaná a parádní herecké obsazení se snaží zakrýt fakt, že příběh je slabší a scénář pokulhává. Záleží na vás, jestli se necháte ošálit a v závislosti na tom se pak budete či nebudete bavit.

Nultá hodina (2013) (seriál)

Herci obsazeni do hlavních rolí jsou bez charismatu, nikdo z nich mi nebyl sympatický (nicméně Tříska na konci pilotu potěšil). Co se týče technické stránky, ze začátku kameraman trpěl syndromem hyperaktivní kamery, která se neustále točí a záběry se střídají v rychlém sledu, jakoby se snažili i nudným scénám dodat akčnost. Potenciál to má, zápletka vypadá zajímavě, po pilotu však těžko hodnotit. Zatím kolem 60-70%.

Scary Movie 5 (2013)

A znáte tenhle? To se takhle sejde banda vyhořelých hereckých "es" (Terry je výjimkou potvrzující pravidlo) a srší na vás jeden nekorektní a totálně stupidní vtip za druhým, přičemž se s trochou shovívavosti, pousmějete nad každým desátým. Přestože jsem viděl většinu parodovaných filmů (Black Swan, Inception, Mama, Evil Dead...), téměř nic nebylo vtipné. Až děsivě nudný a naprosto zbytečný film, natočený ve spěchu a se scénářem, jež zřejmě napsala jedna z účinkujících opic (a Caesar to nebyl). //20%. Stupidní, nudné, zbytečné.//