American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1. série: Z poměrně dobře propracovaného psychologického, jemně děsivého hororu se vyklubalo velmi obsáhlé drama s desítkami postav, mírně mrazivou atmosférou a jedním "mindblown" okamžikem (Violet, ti co viděli nejspíš budou vědět co mám na mysli). Místy jsem se v příběhu ztrácel až mi přišel trochu příliš překombinovaný, nicméně koukatelné to bylo a docela jsem se bavil. Bohužel to rychle ztrácelo na děsivosti, první díly byly totiž tajemné, nebylo vůbec jasné co se přesně děje, asi od poloviny série se vše začalo vyjasňovat až už zbývalo jen zakončit příběhy postav docela předvídatelným závěrem. //75%//

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Strašně umělé. Veškeré repliky jsou herci odříkávány jakoby je četli z jídelního lístku. Svižný začátek a konec, ale stať se docela vlekla, spousta nudných, rádoby drsných dialogů a hlášek...film, co se snaží snaží konkurovat klasickým gangsterkám a vůbec se mu to nedaří kvůli špatné režii, scénáři (ze začátku zmatené, nepřehledné) a celkovému provedení. +body za výběr herců, ti však zůstali nevyužití.//65% za hudbu a herce (hl. Sean Penn).// pozn. Emma Stone is hot.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nic nového pod Sluncem, tématiku cestování časem a její obdoby a variace už jsme viděli nespočetně krát, Bruce pořád válí a u každé jeho scény se budete velmi dobře bavit. Jenže zbytek filmu je poněkud mdlý, místy nudný. Chtělo by rozvést některé myšlenky - třeba ta věc se schopnostmi, telekineze - lidé teda mají jakýsi gen, který jim poskytuje schopnosti... a dál? Proč je to dítě lepší? Uběhne třicet let a najednou BAM! cestujeme časem. Žádné další informace, nic, ani o tamní přítomnosti, ani o budoucnosti. Ten film má strašně hodně myšlenek, neustále je na diváka chrlí, ale nemají žádnou patřičnou omáčku, není to prostě dotažené do konce. Jo, konec. Ten je taky chabý - opět myšlenka velmi dobrá a možná to byl i závěr nečekaný, jenže bez emocí. Dvě hodiny čekám na epický závěr plný slz a hysterických záchvatů a dostanu jen krátkou scénu a závěrečné titulky. //65%. Není to špatné a zabaví to. A za týden si na to ani nevzpomenu.//

Dokonalý smysl (2011)

Sci-fi to není, ba naopak. Každý den a každý moment by měl být prožíván jako by byl tím posledním, měli bychom si vážit svých smyslů a života jako takového, to je poselstvím tohoto filmu a od něj se pak odvíjí celý příběh. Klišé? Ano, velmi. Zajímavě a zábavně provedené klišé? Docela ano. Ačkoliv si Evy a Ewana jako herců velmi cením, ty jejich postavy mně za srdce příliš nechytly, o vedlejších postavách ani nemluvě, ostatně všichni tu mají jen jakousi funkci figurín, vycpávek, důraz je kladen na to drama světového rázu, kolektivní paniku, hrůzu u všech lidí po celém světě, ten film si na nic nehraje, nečekejte okamžiky štěstí, lásky, čekejte katastrofu, pomalou, trýznící a nemilosrdnou tragédii a přesně to dostanete. Přes absenci sympatických postav a lépe zpracovaného příběhu to na mně docela udělalo dojem, deprimující dojem, ale i nepříjemný dojem je dojmem a právě to je u filmu klíčové - zanechat své poselství. //70%. Mezi 3 a 4*. Zajímavá myšlenka v nepříliš povedeném kabátku.//

Atlas mraků (2012)

Perfektní, od začátku do konce, každý z šesti příběhů je odlišný a zároveň všechny mají tolik společného. Pokud se dokážete v rychlém sledu jednotlivých příběhů zorientovat, budete se po celou dobu stejně jako já velmi dobře bavit a pokud vám snad něco nebude dávat smysl, v závěru se celá mozaika spojí do jednoho dokonalého celku. Mitchell je borec, tímto výrazně postoupil směrem nahoru na mém seznamu "Knihy, které si chci přečíst a pravděpodobně si je nikdy přečíst nestihnu.". Zpracování je na jedničku, hlavně linie Sonmi je vizuální majsterštych. Určitě se na to mrknu minimálně ještě jednou. //100%. Nemám co vytknout. Pro mně nejlepší film roku 2012.//

Mládeži nepřístupno (2013)

Nedělejte si plané naděje na film s vysokou uměleckou kvalitou. Připravte se na fekální, absurdní, praštěný humor a budete se bavit. Jak je vidno, i slavní hollywoodští herci si ze sebe umějí dělat srandu, hlavně to, co si nechal připevnit Hugh na xicht chce opravdu koule. To já bych na tohle koule opravdu neměl. Hlavní problém tohohle filmu je, že si na něj lidi dělají přehnané nároky, kupa slavných jmen a automaticky očekávají propadák, pak jdete do kina a řeknete si, že tohle bude blbost a určitě se nebudu smát - pak se samozřejmě smát nebudete. U tohoto filmu prostě nesmíte moc myslet, otevřete mysl výkalům, ustřeleným očím a gigantickým prsům Halle Berry a smát se budete. Jediné dva slabší úseky byly ty s Emmou Stone a ten superhrdinský (s Kristen Bell), ty mi přišly zbytečné a nudné, za ně hvězda dolů. //70%. Film Mládeži nepřístupno je určen hlavně pro mládež, protože ta je zvyklá na tenhle styl humoru. Žádné veledílo, ale nudit se nebudete.//

The Carrie Diaries (2013) (seriál)

Průměrná záležitost, jenž staví na charismatu hlavní protagonistky. Příběh bezduchý, vedlejší postavy nesympatické, humorné to taky zatím nebylo... Prostě ničím originální seriál o vztazích. Dva klady - AničkaSofie vyrostla do krásy a 80. léta naštěstí netrvala dlouho. //50%. Pilot nepřekvapil, ještě tomu dám šanci.//

Můj otec je šílenec (2012)

Při pohledu na toho tlustého maratonového běžce se budete řezat smíchy. A není tohle smysl komedií? Smát se tlustým lidem? Ano je. God bless America. //75%. Některé scény jsou slabší a jiné k popukání, Sandler pořád umí.//

Moderní Popelka (2004)

Strašně nudná trapárna, bez humoru, bez sympatických herců, bez jakékoliv romantiky, beze smyslu či myšlenky. Další z mnoha Amerických braků, děkuji nechci. //20% - a ani nevím za co, snad mi toho filmu bylo líto.//

10 Minutes (2010) odpad!

Dvě a půl minuty jsem investoval do shlédnutí videa, asi minutu mi zabere napsat tento komentář a další vteřinu než tomu dám odpad. Lituju jen jedné z těch tří věcí. Takovýhle videí na téma politika, rasová (ne)snášenlivost, situace v Africe/Asii/Evropě/Austrálii a tedy na těch kontinentech, které Američánci považují za chudé, vyplodí americké celebrity 50x do roka. Konec hlášení. //10%. Mám slabost pro Gillian.//