cheonsacz

cheonsacz

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 15.5.2017  12:23

I když trailer vypadal skvěle, po x předchozích zkušenostecch jsem měla velké obavy jak se s tím "amíci" poperou. Američani vůbec netočí špatné filmy nebo seriály, ale když jde o předělávky nebo tvorbu podle asijské předlohy (např. z Japonska, Jižní Koreje atd.) v 90% případech se jedná o katastrofu, v tom lepším případě o slabý snímek. Naštěstí jsem nebyla zklamána, ale naopak velmi mile překvapena. Scarlett Johansson jsem si nejrpve neuměla představit, ale její herecký výkon byl skvělý a já jí tu roli naprosto věřila (plus je prostě kočka a to jsem ženská). Nevím proč většině co film kritizují vadí, že hlavní postavu hraje běloška a ne asiatka. Podlě mě je to úplně jedno. Jistě jde o japonskou předlohu, ale pořád lepší když je to udělané takto než, aby všude cpali asiaty jen, aby to bylo co nejvíc "asijské" nebo ještě hůř zesměšňovali asiaty tím, že by obsadili americkou herečku a pomocí maskování nebo počítačových úprav se snažili, aby vypadala jako japonka (což ostatně známe velmi dobře z historie jako například výraz "blackface", který vznikl, když místo aby obsazovali černošské herce nabarvili bělošským hercům černě obličeje). Ani sami tvůrci Kokaku Kidotai nikdy netvrdili, že hrdinka předlohy je asiatka (konkrétně tedy japonka) a je zajímavé, že obsazení vadí spíše cizincům zatímco japonci to vnímají tak, že by bylo naopak divné do Hollywoodského filmu obsazovat Japonce. Nehledě na to, že Japonci mají svou anime verzi, která je naprosto skvělá :).

• 14.5.2017  01:42
    Gunju : gamyeoneui juin (TV seriál) (2017)

Slibný začátek včetně úžasné So Hyeon, ale ještě se uvidí. Zatím 4 za první dojem, časem pravděpodobně hodnocení změním.

• 19.4.2017  23:24
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Podle ukázek slibně vypadající seriál, který se měl (dle rozhovorů) držet co nejvíce faktů a reality z lékařského prostředí. Místo toho přišlo jedno velké zklamání ve stylu "Ordinace" kde se místo závažných lékařských případů řeší kraviny a scénáristé cpou do všeho zbytečné drama. Jako někdo kdo se v prostředí nemocnice pohybuje už skoro 18 let je tenhle seriál pro mne výsměch. Škoda, mohlo to mít velký potenciál... bohužel čekého seriálu z lékařského prostředí, který by byl seriózní nebo alespoň humorný (Doktor Martin ehm ehm) se asi už nedožiju :)

• 10.4.2017  12:17
    Pigoin (TV seriál) (2017)

Yuri prostě neumí dobře hrát a asi se to už nikdy nenaučí, ale jinak je seriál (zatím) naprosto bez chyby.

• 10.4.2017  12:15
    Archer (TV seriál) (2009)

Asi je nad moje lidské chápání jak se podobné seriály dokáží stát tak rychle masově oblíbené. Mám ráda humor a to i humor černý, ale seriály kde humor je hlavně na bázi sprostých slov nebo fekálii, není prstě zrovna můj šálek čaje. Občas na podobné seriály kouknu, sem tam se i dobře zasměju a některé se mi i celkem líbí (Futurama, Griffinovi), ale osobně spíš vyhledávám jiné typy humorných animovaných seriálu (Simpsonovi).

• 10.4.2017  10:42
    Soudy Kláry Slámové (TV pořad) (2017)

Je to silně přibarvené, nepřesné a často až doslova komické. Herci "neherci" často přehrávají, ale některým jde převést emoce na obrazovku celkem dobře. Za totální odpad to nepovažuji, ale to už je česká mentalita, že cokoli z české produkce je hned odpad. Přitom zahraničních pořadů v tomto stylu je hromady a některé jsou i horší kvality. Nechápu jedince co tady uráží každého kdo se odváží se na tento pořad občas kouknout a zasmát. Mě to celkem baví jako taková perlička, když nemám co jiného dělat nebo mě zaujme nějaá kauza. Samozřejmě soudy takto nikdy neprobíhají (v rodině máme obchodního právnika, který se sám pohybuje mezi soudy a právníky), ale je zajímavé sledovat jednotlivé příběhy a Klára Slamová je celkem příjemná a sympatická paní i když není skutečná soudkyně :) (ale JUDr ve jméně má takže studovaná je a ač jsem nikdy nebyla zastánkyní ODS považuji za nevhodné ji urážet pro vystupování v tomto pořadu). A ještě těm co se pořad tak děsně příčí v krku, sám na konci upoorňuje, že se rozhodně nejedná o právní poradenství.

• 9.4.2017  10:26
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Tohle anime by nemělo chybu až na jednu scénu. Mám ráda horor, gore a podobné žánry, ale prostě jsem citlivka a nesnesu, když se ubližuje zvířátkům (a dětem a bezbranným/bezmocným, ale to se snáší trochu lépe) - i když jde jen o fikci. To je to jediné co bych vytkla a klidně vypustila, ale bohužel zrovna tahle scéna je podstatná proto, aby jsme pochopili jakým traumatem si hlavní hrdinka prošla. Viděno před 13 lety, ta scéna mě však děsí dodnes a proto nikdy nedošlo na "re-watch".

• 29.3.2017  12:08
    Teonneol (TV seriál) (2017)

Hodně solidní pilot.

• 17.2.2017  00:18

Viděno s korejským dabingem. Docela pěkná pohádka i když na originální (původní) Sněhurku to nemá. Disneyho kvality film bohužel nedosahuje a to i přes pěknou moderní animaci.

• 4.2.2017  02:43

다니엘 헤니 mi úplně stačí k tomu, abych si tento seriál oblíbila.

• 4.2.2017  02:24
    Čistá pravda (TV film) (2004)

Tak trochu to ukazuje jak by asi vypadalo filmové zpracování seriálu Zákon a pořádek.

• 4.2.2017  01:34
    U nás ve Springfieldu (TV seriál) (1952)

1 hvězda za to, že tenhle seriál nebo-li soap opera/daily drama (telenovela) vydržel tak dlouho a to už od roku 1937 (počítám i těch 15 let kdy tento seriál byl vysílán pouze v rádiu).

• 2.2.2017  14:29
    Akčná výhra (TV pořad) (2013)

Podobně jako můj komentář u české obdoby této soutěže. Je to zábava pokud nejste člověk natolik hloupý/á, abyste tam skutečně vola/al a provolal/a více než můžete "údajně" vyhrát. Je to lákavé když znáte odpověď, ale nedejte se. Za tu výhru a případné dluhy (a ostudu k tomu) to opravdu nestojí. Mám pocit, že lidé tam volají spíše, aby si užili svých deset vteřin slávy v TV :D

• 2.2.2017  13:48
    Rychlá hra (TV pořad) (2015)

Osobně bych tam nikdy nevolala, protože obvykle za jednu minutu zde provoláte více než vyhrajete jak je u čísel s koncovkou 99 obvyklé. Ale nutně za odpad to nepovažuji a ani za podvod - nikdo Vás přece nenutí tam volat nebo se na to koukat, pokud tam zavoláte je to jen Vaše chyba, protože jste si pořádně neoveřili o co jde či ceny hovoru za minutu na toto číslo, navíc je dost evidentní o co v této relaci jde. Je to spíš šikovný televizní chyták jak z lidí vylákat peníze ale pokud vím, nelegální to (zatím) není. Seriál, jeho tvůrce ani TV Barrandov rozhodně neobhajuji ani se o to nesnažím, ale z hlediska zábavy mi připadá to hodnocení dost přehnané, ale to je spíš o mentalitě hodnotících CSFD uživatelů co ohodnotí odpadem i to co ani neviděli. Někdy tam jsou docela zvláštní moderátorky a dost často "správná" odpověď je ve skutečnosti špatná či dokonce úplně nesmyslná, ale většinou u tohoto typu soutěže narážím na celkem sympatické slečny a paní. Myslím, že je nemusí lidi hned hanit a považovat za prostitutky či pornoherečky jen proto, že moderují pořad tohoto typu či mají plastiku, velká poprsí nebo blond vlasy. Pro mě je zábavné hádat ty různé otázky a hádanky, když nemám nic lepšího na práci. Není to soutěž a pořad, který bych si oblíbila, sledovala pravidelně, účastnila se jej či jej dokonce doporučila - to rozhodně ne. Ale jistý druh zábavy a návykovosti v tom je, stačí nevolat, nestresovat se a v klidu hádat a sledovat jak lidé provolávají (doslova) své peníze. Pokud na to mají tak proč ne?

• 24.1.2017  13:10
    Pazudora Cross (TV seriál) (2016)

Kdo nehrál původní hru podle které je toto anime inspirováno, tak asi příliš neocení.

• 22.1.2017  17:34

Moc hezký udělaná adaptace. Některé změny oproti knize byly vskutku zajímavé, jiné mě naopak zklamaly. Vím, že Ransom Riggs, Tim Burton i herečka co hraje Emmu si změny pochvalují a obhajují, ale jako někdo kdo četl všechny tři knihy bych byla raději kdyby se drželi knižního scénáře/předlohy. Eva Green jako slečna Peregrínová byla super, Samuel L. Jackson pro změnu velmi vtipně a nápaditě ztvárnil pana Barrona.

• 20.1.2017  10:52
    Řada nešťastných příhod (TV seriál) (2017)

Knihy (tedy ty první díly v té době) jsem četla prvně před víc jak deseti lety a byly super. Poslední díl byl bohužel zklamání. Film s Jimem Carreym a Emily Browning byl na tehdější dobu super, ale postrádalo to solidní pokračování, vše bylo splácané moc narychlo, navíc tehdy série nebyla dopsaná. Seriál už z traileru na Netflixu vypadal super. První série zatím super, moc se těším na druhou a třetí, která by měla příběh završit.

• 16.1.2017  09:52
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

No jo to mi mohlo být hned jasné, že 90% procent českých všeználků s velkými předsudky a ještě větším egem seriál ihned odsoudí ještě než do-odvysílají pilotní díl. Prostě klasika na kterou jsem si za ty léta už mohla na ČSFD vzniknout, ale i po letech mě omezenost některých uživatelů stále zaráží. Seriál zatím působí mile a zajímavě, to mýtické prostředí a legendy zatím beru spíš jako legraci pro oživení seriálu a ono to skutečně seriálu přidává na humoru. Uznávám, že první díl byl celkem zmatený (to jsou opravdu všichni opraváři a všichni nosí červenou čepici?) a vraha nám odhalí až ve druhé epizodě (o napětí hned více), ale zatím se to zajímavě rozjíždí a dostali jsme i celkem dost prostoru na to, abysme poznali všechny důležité postavy o něco blíže. Zatím to rozhodně nedosahuje kvalit Mordparty ani Poldy (který ovšem byl co se hlavní dějové linky týče velmi neoriginální a hodně si bral z německé předlohy avšak to udělal i obdobný francouzský seriál z roku 2010 a na hodnocení mu to neubralo což mi jen dokazuje jak funguje mentalita většiny českých uživatelů co zde hodnotí à la pokud to je z Česka je to hned odpad. Ovšem Polda si to skvěle vynahrazoval humorem za čož jsem mu tu neoriginalitu odpustila) a je možné že hodnocení ještě časem změním. Zatím ale solidní 4*.

• 16.1.2017  09:09

Překvapuje mne průměrné hodnocení, mě osobně film nadchnul více než jeho předchůdce, ale jak se říká: sto lidí, sto chutí (v tomto případě spíš názorů, heh). Na pokračování Alenky jsem se hrozně moc těšila ačkoli k mým oblíbenějším verzím patří klasická animovaná Alenka od Disneyho z roku 1951, provedení z roku 1999 od Hallmarku (jejich pohádkové fantasy snímky by dnes většina považovala za hloupé a "klišoidní", já je však sledovala stále dokola s velkým nadšením) a animovaný seriál z roku 1983, který jsem zbožňovala jako malá a sledovala jej na dnes již neexistujícím Supermaxu. Při zjištění, že film už nebude režírovat Tim Burton, ale pouze produkovat, mé nadšení dosti opadlo a to natolik, že jsem na film nešla do kina a počkala si až se snímek objeví na HBO Go. Po dnešním shlédnutí musím říct, že jsem se spletla a pokračování odsoudila předčasně. Snímek je krásně barevný, plný vtipných i dojemných scén a Sasha Baron Cohen se opět ukázal ve svém živlu a potvrdil tím tak, že takovéto role jsou mu jak šité na míru (což dokázal už ve filmu Hugo a jeho velký objev z roku 2011). Za 99% vtipných scén film vděčí jemu, předčil dokonce i Johnnyho Deppa a to už je co říct. Za mě 5*. Jediné co bych snad vytkla (nebo spíš takové upozornění pro některé méně energické diváky) je, že se film může zdát příliš zdlouhavý a ke konci až skoro zbytečně protahovaný. U dnešních filmů jsou však necelé dvě hodiny ještě docela krátká doba. Také jsem si všimla, že někteří zde komentující přímo nabází ty co knihu nečetli, aby raději shlédli film - což je podle mě pěkná hloupost a známka lenosti. Kniha není tak dlouhá a (jak časově tak obsahově) náročná, aby si na ní člověk nemohl udělat chvilku času (například si sezení na toaletě zpříjemnit jejím čtením). Také je velmi lehce sehnatelná jak v papírové tak i digitální podobě a pokud se Vám nechce utrácet, vždycky existují knihovny. Rozhodně těm co nečetli doporučuji přečíst, nehledě na to zda jste film (jak první tak i jeho pokračování) viděli nebo ne - ono toto pokračování kromě názvu s Alenkou v Říši Divů a Za zrcadlem nemá nic společného narozdíl od prvního dílu (jen upozorním, že existují dvě verze - jedna která obsahuje pouze první část Alenčina dobrodružství a to v době kdy se Alenka poprvé ocitne v Říši Divů a druhá verze, která obsahuje i její další dobrodružství a zároveň volné pokračování Za zrcadlem).

• 11.1.2017  13:48
    Ilriitneun sarang (TV seriál) (2014)

Jedná se už o poměrně starší snímek. Ačoliv většinou nejsem typ člověka co holduje (a ještě k tomu komentuje) filmům a seriálům, které se zabývají tématikou cizoložství, ale tohle mě mile překvapilo a pamatuji si, že u toho i bylo pár slziček. Uhm Tae Woong patří k mým oblíbeným hercům i když by se dalo říct, že jako herec není tolik aktivní jako jeho sestra coby herečka a zpěvačka. Na druhou stranu Lee Soo Hyeok je herec, který umí nejen dobře hrát (i když obvykle nemá moc dialogů haha), ale i se na něho pěkně kouká. Seriál se může zdát jako typické romantické klišé, které se zabývá morální stránkou cizoložsví a jaký to má dopad na všechny okolo (což už jsme mohli vidět xkrát), přesto bych seriál hned neodvrhovala. Jasně pokud máte radši seriáy typu rom-com tak melodrama rozhodně není pro Vás, ale možná budete překvapeni stejně příjemně jako já :)

• 9.1.2017  16:58
    Huangovi v Americe (TV seriál) (2015)

Jeden z mála novějších sitcomů vzniklých v roce 2015, který jsem si náramně oblíbila a u kterého se směji více než je zdrávo. Sympatická čínská rodinka řešící všední problémy trochu netradičními způsoby. Originální znění je u mě vždy na prvním místě, ale zde mi dabing nijak nevadí :) seriál zde má průměrné hodnocení (možná se dá říct i nadprůměrné), ale podle mě si zaslouží mnohem více. Může to být jen můj osobní bias nebo to, že české Comedy Central si zde nezískalo tak velký ohlas jako originál v zahraničí. Jediné co mě trochu mrzí, když asijské herce obsazují do rádoby "typických" činských emigrantů ačkoli herec, který zde hraje otce je jihokorejec.

• 7.1.2017  20:52
    Vysoká škola života (TV pořad) (2016)

Z ukázek to na mě působilo jako celkem milý, zábavný pořad na který jsem byla dost zvědavá. Ovšem jak už to tak bývá, realita je úplně jiná. Je fakt, že jsem pořad zapnula až někdy v polovině a velmi nerada hodnotím věci co jsem neviděla celé, ale tohle se opravdu nedalo. Hosté byli "celkem" fajn i přes otřesné vtipy, narážky a neustálé dvojsmysly, ale ti dva na takzvaném "gauči", kteří nejprve zjišťovali co je "kurtizánka" a poté sami dávali hostům otázku co nebo kdo je "samojed", nad těmi mi zůstával rozum stát. Rozhodně nejsem žádný rasista, proti asiatkám nic nemám (většina z mých přátel jsou asiatky a asiaté) a jsem si jistá, že to nemá nic společného s národností nebo barvou pleti, ale tak hloupoučkou osobu jsem v životě neviděla. Česky mluvila velmi dobře takže předpokládám, že se zde narodila nebo tu žije už velmi dlouho, ale nevěřím, že by tohle slovo nikdy v životě neslyšela bez ohledu na věk. Řekněte mi prosím, že to opravdu jen hráli a že vážně nejsou tak hloupý jak vypadali ale jen dobře placení nastrčení herci... Netvrdím, že jsem bůhvíjak světaznalá a že vím vše vždy správně a nikdy se nemýlím nebo že patřím k lidem s vysokou inteligencí, ale do tohohle opravdu normální člověk snad nemůže jít pokud mu nenabídnou tučnou záplatu, protože před národem pak vypadáte jako tupci. Jiné pořady tohoto typu jsou aspoň upřímné a celkem zábavné. Opravdu mě mrzí, že se toho Petr Vydra účastní, v pořadu Na Stojáka, byl skvělý a Miloš Knor je pro mě dalším smutným překvapením - ten totiž má podle mě rozhodně navíc než na tohle fiasko.

• 1.1.2017  09:37
    10 000 dnů (2014)

Otevřený konec vysvĕtluje nejlépe fakt, že film v roce 2010 vznikl původně jako seriál. Pokud se nepletu u nás nebyl nikdy vysílán. Film se mi i přes tento fakt přìliš nelíbil, všeobecnĕ nemusím otevřené konce a mdlý nesmyslný dĕj. Film za úplný odpad nepovažuji a tak dávám jednu hvězdičku.

• 6.12.2016  11:09
    Gohoeui byeoli bitnaneun bame (TV seriál) (2016)

Yuri prostě hrát neumí a je to vidět. Idolové by se měli držet toho co jim jde nejlépe a přenechat hraní hercům. Nemám nic proti rozšiřování obzorů a jsou tu i výjimky, ale seriálu to dost ubližuje. Příběhově je to zatím, ale celkem dobré takže dvě hvězdy, uvidím jak se to vyvine/dopadne a možná hodnocení změním.

• 5.12.2016  10:54
    Gakuen Handsome (TV seriál) (2016)

U tohohle anime musíte hlavně pochopit, že se jedná o parodii na všechny ty anime o skvěle vypadajících, populárních dívčích idolech. Animace se může zdát nehezká až odpudivá, ale je to vážně sranda.

• 3.12.2016  15:22
    Kaleido Star (TV seriál) (2003)

Úžasnou animaci má na svědomí korejské studio, které například zpracovalo i Ragnarok The Animation.

• 28.10.2016  22:55
    Gigolové (TV seriál) (2011)

Myslela jsem si, že mezi prostitutem a gigolem přece jen existuje nějaký rozdíl, zejména v jejich přístupu, ale jak se zdá tak není. Je to takový druh porna (sex je zde necenzurován), které se snaží tvářit jakože to porno vůbec není ale naopak je to zcela běžný luxusní životní styl pro bohaté a znuděné američany. Dost to zkresluje realitu. Ironické k tomu, že se jedná o reality pořad. Mimochodem bylo by fajn kdyby zde komentující muži přestali napadat a urážet ženské publikum (a ženy všeobecné). Jen protože je to o gigolech neznamená, že se to hned každé ženě líbí.

• 24.9.2016  13:37
    Whitney (TV film) (2015)

Protože Yaya :)

• 17.7.2016  17:30
    Kvílení (2016)

V Jižní Koreji je to kasovní trhák. Já jen počítala minuty do konce, ptající se sama sebe proč je kolem toho takový hambuk a kdy to konečně skončí. Moji přátelé v Jižní Koreji jsou z filmu unešení, dokonce i populární show 무한도전 udělali komický speciál na tento film, já jsem pouze ráda, že se mi podařilo neusnout.

• 9.7.2016  22:30

Vizuálně hezké, ale jinak velmi nepřesné...

<< předchozí 1 2 3 4 5