Desiree

Desiree


39 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 22.7.2014  23:17
  Sex ve městě (TV seriál) (1998)
  *****

  Chápu pánské osazenstvo, že tomuto seriálu vesměs nemohou přijít na jméno. Nadhed, vtip, móda, realita života a některé příběhové linie jsou docela bravurně zpracované, ale převážně z ženského a pro ženy určeného úhlu pohledu. Tyto 4 hlavní představitelky "vytvořené na míru", jako zjednodušené archetypy žen, jsou sice poněkud karikaturní verze skutečných žen, ale zároveň se díky tomu můžete "vžít" do osudu každé z nich. Některá témata jsou nestárnoucí, jako lidstvo samo, a je fajn, že se zde ženy vyjadřují svobodně a otevřeně k věcem, o kterých si dobré kamarádky normálně běžně povídají, ale o samotě.

  • 22.7.2014  23:03

  Sonda do mezilidských vztahů, z pohledu New Yorské smetánky, komplikovaných zkušených třicátnic, gayů...a přitom tak věrohodná. Ukázka toho, jak je pouto mezi jednotlivými bytostmi křehké a pevné. Asi jako sklo. A nezáleží ani tak na tom, z jaké kasty pocházíte. Lásky, přátelství, pracovní i rodinná pouta jsou si v jádru podobná a je celkem pohodlné, přiučit se z cizích chyb, z vašeho gauče ;)

  • 22.7.2014  22:52

  Tyhle dámy z New Yorku a jejich problémy... některé jsou mi velmi blízké, takže už léta ráda sleduji jejich příběhy v serálové podobě, dodávají mi nadhled a někdy se opravdu dobře bavím, ale tady?! Tady je to jen trapná přehlídka uměle vytvořeného luxusu, bez vtipu, bez pointy, bez příběhu...a já se nudím. Asi se nikdy nepodívám do Abu Dhabi a jestli, pravděpodobně nebudu v 6* hotelu se služebnictvem. Tady se ta seriálová děvčata opravdu vzdalují těm, které známe ze seriálu. A jejich problémy zde? Ty bych vážně chtěla mít!

  • 14.3.2013  19:22

  Seanova "onemanshow", exhibice bezchybného herectví a příběh, z nějž mrazí v zádech udělali z tohoto filmu trhák. Je vlastně tak trochu nepříjemné sledovat "nevinného" zoufalce Sama, jak se mu jeho nicotný život jakožto "jediného zrnka písku na pláži zvaném Amerika" drolí pod rukama... Film se snaží o zachycení momentu, kdy se z obyčejné lidské ovce stává všehoschopné individuum. Díky tlaku, jež je na něj vyvíjen v práci jeho nadřízenými, kterýmž nejde o jeho úspěch ale o jejich vlastní provize, k tomu s mozky vymývajícími motivačními materiály o úspěchu, díky zlomenému srdci, díky pocitu méněcennosti, díky špatným poměrům ve státě... zkrátka psychologická masáž jak pro Sama tak i pro diváka. Ten pocit je mi známý, je znám asi každému, kdo se nenarodil jako Rockefeller ;) Nezbývá nám, než dál bečet v rytmu ať si nezaděláme ještě na větší potíže, vždyť to takhle vlastně docela funguje, no ne? :)) Nebo se snad najde nějaký opravdu schopný revolucionář? Je to pobuřující a pěkná podívaná.

  • 27.1.2011  16:09

  Tento film byl pro mně poměrně velké zklamání. Přesto tak vysoké hodnocení tady... Jak mám ráda Colina Firtha a jak se dobře dívá na tu překrásnou "typickou" američanku - Jessicu Biel, tak je mi jasné, že jsem tento film sledovala dobrovolně naposledy. Příběh který ve mně nezanechá vůbec ale vůbec nic, jen možná otazník, proč vlastně?! Proč někdo zafinancoval vůbec tak bezvýznamný projekt? Ty krásné interiéry i exteriéry, některé kostýmy... a výsledek je jen klišé bez duše. S jediným vtipem, kterak nebohá čivava o život přišla...

  • 27.1.2011  15:56
  V Bruggách (2008)
  *****

  To mě tak baví!!!! Není to humor pro každého ale pro mně rozhodně. Je to typ filmu u kterého člověk prostě dostane několik záchvatů smíchu, a ještě se bude usmívat pár dní potom, co si vybaví některou z brilantních scén ;)

  • 27.1.2011  15:49

  Ach jo, Harry, co bych si měla vzít za "drogy" aby mě filmy s tebou bavily? Alespoň trošičku bavily.... Jak já se nemohla dočkat konce, tři hodiny v kině byly pro mně tentokrát až příliš velké utrpení.

  • 27.1.2011  15:32

  Nepamatuji se, kdy mě naposledy nějaký film takhle pohltil. Vážně silný zážitek. Mráz a ježení chloupků na těle. fantastický... brrrr.

  • 27.1.2011  15:27

  Začátek je přímo úchvatný!!! Efekty, jak se pobřežním městem prožene vlna tsunami mi vážně braly dech. Ovšem příběh se mi zdál dost nudný, neoriginální a místama se to vážně vleklo... Každopádně režie je odvedena skvěle, jak se na takového mistra, kterým Eastwood je, patří. Ale ke scénáři bych tedy měla pár výhrad. Jako například proč je tu vše tak doslova vysvětlováno?! Třeba ta scéna s čepicí? Nezůstal tu vůbec prostor pro divákův úhel pohledu, prostor pro vytvoření mystiky, který k tématu smrti a duchařinám jistě patří. Je to zážitek asi jako by jste se prostě jen dívali na rybky v akváriu. Vůbec mě to nevtáhlo. Nepřekvapuje mě zde tak slabé hodnocení.

  • 24.11.2010  12:35
  Red (2010)
  ****

  Skvely!!! Vtipny, svizny, ironicky a dela si to srandu samo ze sebe... a ty kostymy! no proste bomba!

  • 19.11.2010  00:47

  Nechci nejak rypat, a navic se ve vybusninach zrovna dvakrat nevyznam ... Ale jak je mozne, ze pripevnime-li na kazdy z mostnich piliru dynamit, a vsechny je pospojujeme zapalnou snurou (predtim nekolikrat namocenou ve vode) a pak zapalime jeden konec, ze vybuchnou vsechny naloze najednou?? A jeste k tomu, jen takovy detail... kdyby sla "jiskra" po zapalne snure od jedne naloze k druhe, zhruba kazde 3 metry, a pritom je naloz vcetne snury max. pul metru nad hladinou... nemela by snura, kdyz se upali jeden konec, spadnout do vody? Nebo to snad hori i ve vode? Ja Vam nejak nevim... ;) Jinak ale krasny klasicky "ryze pansky" western... az zamrazi.

  • 15.11.2010  22:14
  Na doraz (2010)
  ****

  Kino se v urcitych scenach fakt otrasalo smichy! Vcetne mne! Ale bohuzel mi v nekterych momentech i zatuhl usmev, nad bizardnosti nekterych radoby nejvic komedialnich scen. Zaznamenala jsem az urcitou trapnost. Mozna, ze by se pred timto filmem mel clovek ucelove zhulit ;) ... Ale komedie je to vyborna !!! Ma jen maly skraloupek z toho prehaneni.

  • 8.11.2010  15:16

  Po filmove strance se mi to zda super! Strih, rezie, hudba super, pribeh je zvlastni, ostatne jako u vetsiny francouzkych filmu tohoto zanru. Romain Duris hraje dobre a taky se na nej dobre kouka a neni to ani velka nuda, ale jak se mi prave libi na francouzkem filmu, ze vypravi verohodne nekdy az strasne obycejne veci, tentokrat mi prislo, ze je to divne vypraveni neverohodneho pribehu. Stezi to bude salek kavy pro nasince...

  • 2.11.2010  18:14
  Biutiful (2010)
  ***

  Biutiful s Javierem Bardemem, ktery ma rakovinu prostaty a par mesicu zivota plneho bolesti pred sebou, dve deti, zfetovanou manzelku, ktera mu zahyba s jeho bratrem. Zivot ve spinave a smradlave Barcelone, ve sklepnim byte, obklopen spodinou a problemy, ktere my si ani neumime predstavit. Krev, mrtvoly, smrad a lidska ubohost salaji z tohoto filmu v kazde minute! Byla to dobra volba!! Zadna romantika, zadna laska, zadna radost, zadny humor.. parada!!! ...presne jako moje nalada ;)

  • 21.7.2010  23:49
  Single Man (2009)
  *****

  Film s úžasně obrazově ztvárněnými scénami, hudbou, která perfektně doplňuje atmosféru a příběh, který je tak realistický, že se v něm nachází každý. Film se dostává velmi hluboko... do divákovy duše nebo pod kůži... To mám ráda. Je to film o ztrátě, o přátelství, o tom, jak i sebevětší sexappeal je k ničemu bez lásky, o minulosti a přítomnosti, o tom jak velké i malé životní prožitky formují každého z nás. O dvou nejsilnějších z těchto prožitků. Je to film o lásce a o smrti.

  • 9.1.2010  17:39

  Zvláštní, ale věrohodnější, a více bližšší je mému srdci díl druhý. Ale tohle si 4 hvězdičky rozhodně zaslouží.

  • 9.1.2010  17:36
  Erasmus 2 (2005)
  *****

  Jsem nadšená, ale není nás tu moc, kdo je nadšený z tohoto filmu. Je to tak zatraceně pravdivé a autentické... tak normální!!! Není to přitažené za vlasy a přesto tolik originálních momentů. A spousta zábavy i nepříjemností... Fakt, jako život samotný! Jako láska samotná...

  • 30.9.2009  11:21

  Prostě WOOOW!!! Bravo maestro Tarantino, opravdový mistrovský kousek!

  • 30.7.2009  22:29
  Paříž (2008)
  *****

  Na světě jsou místa, která mají kouzlo a pak jsou na světě lidé, kteří umí kouzlit. Cédric Klapisch vyčaroval mimořádně citlivý a realistický film místa, které zná každý na světě, ale ukázal nám ho z pohledu, jaký vidí jen pařížan! Pařížan, který má v životě úplně ty stejné problémy jako máme my, a nijak mu v tom nepomůže, že má denně výhled na Mont Martre. Silný emocionální zážitek, ale bez přehánění! Prostě lidské a věrohodné...nádherné!

  • 16.2.2009  02:10

  Nádherný doják...jedno oko nezůstane suché...a dokonce se nebude ani stydět, že pláče, protože Eastwood je mistr, a pláč z dojetí nad mistrovským dílem není žádná ostuda.

  • 1.1.2009  23:56

  Je Vám smutno? Potřebujete získat trošku odvahy nebo optimismu? Chcete pohladit po duši? Chete se zasmát i dojmout? Není jednodušší cesta k okamžité úlevě z Vašich problémů s láskou, než si lehnout, sednout, pít, nepít, to je jedno, a pustit si tento báječný odzbrojující film :) Jen škoda, že netrvá déle. Když skončí, chcete, aby tomu tak nebylo, aby bylo pokračování...

  • 1.1.2009  23:36

  Představte si, že znám člověka, opravdu živého a inteligentního člověka...nebudu jmenovat..., kterému se tento styl "humoru" líbí!!! Neuvěřitelné. Jestli se mi z něčeho ježí chlupy, tak je to zvuk polystyrénu, skřípání tvrdé křídy na plechové tabuli, vypsaná pastelka jezdící po papíře a Austin Powers a jeho odporné dialogy. Ta 1 * je za barevnost a celkovou výpravu, to muselo stát hodně práce i peněz.

  • 1.1.2009  22:23
  Václav (2007)
  ***

  Chudák Václav, a chudáci lidé, kteří museli snášet a tolerovat jeho nebezpečné úlety. Film měl skvělou reklamu a chválím překrásný plakát. Bohužel se ale za něj schovalo až příliš mnoho dlouhých, nezajímavých záběrů, které měly snad více prohloubit i tak dost nízko položené dno českého dramatu. Holt, kde chybí kvalitní, promyšlený, hluboký scénář, tam ani Ivan Trojan náležitě nezazáří. Bohužel. Ale podle mého, čistě laického soudu, se z toho snad dalo vytřískat o něco více, nebo ne??? Možná se na filmu mohl podílet pan Bohdan Sláma, ten blátu a zoufalcům v montérkách poněkud více rozumí, zdá se.

  • 22.12.2008  00:13

  Neuvěřitelně poutavé! Od krásně bezelstného dětského humoru po slzičky, nás, dospělých. Opravdové, nevtíravé, vtipné i dojemné a na české kraje až nezvykle věrohodné, lidské, nepodlézavé a originální rodinné dobrodružství. Velmi zvláštním zážitkem byla samotná návštěva kina...sobota...15:00 hodin, předposlední adventní neděle a k tomu vstupné za 50.- korun. No umíte si to představit. Do poslední sedačky zaplněný sál dětmi se svými maminkami, tatínky ( vlastními i z jiných planet ). A k mému velkému překvapení byl v sále absolutní klid! Děti děj prožívali s naprostou soustředěností. Smáli se tam, kde jsme my, dospělí, už nedokázali rozumět, a maminky i tatínkové, i my bezdětní, jsme zamačkávali slzičky dojetí........

  • 13.10.2008  01:47
  Iron Man (2008)
  *****

  Těch pět hvězdiček není uděleno tak dočista fér...s ohledem k jiným filmům. Jistě to není kousek, který by mě nějak duchovně obohatil, ani to není dokonalý a nezapomenutelný kulturní zážitek, je to, stručně řečeno, zábava! ..první tři * dávám filmu za skvělý začátek, celkový vtip, příjemné obsazení a celkovou atmosféru. A taky proto, že miluju komixy. Ty zbylé dvě patří jen a pouze Robertovi D. jr. protože mě baví, má takové minimalistické grimasy, ktreré ve mě vzbuzují zvláštní pocity, takové to mravenčení kdesi v podbřišku a podobně...znáte to taky! Je to prostě fešák! :)

  • 27.9.2008  13:30
  VALL-I (2008)
  *****

  Ať už je Wall-I podobný komukoli, je jedinečný! A jeho kamarádka Eva je opravdu k pomilování :) Příběh rytíře, který už kapánek zreznul a neznámé krásné cizinky s oblými křivkami a tajemným pohledem... Dobrodružství, které lidi znají od nepaměti. A jak už to tak u pixaru bývá, i takový dalo by se říci, okoukaný příběh, dokázali zkomponovat v úžasnou, zábavnou ale hlavně neotřelou podívanou.Jinými slovy: Bolelo mě břicho od smíchu a slzička taky ukápla...

  • 25.9.2008  22:47
  Black Books (TV seriál) (2000)
  *****

  Uplně nejvíc nejvtipnější seriál!!! Víc není co dodat.

  • 21.9.2008  18:47

  Jako příběh dost dobré, ale nevím, jak Vy, ale já měla trochu problém uvěřit tomu prostředí. Často mě napadlo, při začátku scény, jako bych ještě slyšela řežisérův výkřik "klapka, kompars na místa, a ....AKCE!" Záběry mi pak připadaly, jako že se dalo všechno do pohybu až teď. A ty kulisy byly podle mě fakt dost "kulisácké", nikde žádná louže, odfouklá omítka, plevel, skvrna nebo svinčík...(vždyť každý správný kovboj jistě zvrací za roh a ne na toaletě.) To mi tedy trochu vadilo. Ale jen trochu:) Akorát s tím vžíváním se, byl zákonitě problém. Ale asi jsem tentokrát moc rejpavá...určitě to stojí za podívanou!

  • 21.9.2008  18:35

  Mazec, mazec, mazec. Asi šestkrát jsem v kině bezděčně vykřikla: "ty vole!". A že tady nebývám vulgární. A ještě tak půl hodinky po filmu jsem nebyla schopna vyslovit souvislou větu :))

  • 4.4.2007  23:06
  Občan pes (2004)
  ****

  Pohádka, která ve mě vzbudila jisté zklamání. Čekala jsem opravdu více. Ale čeho vlastně více? Jak říká May, je to opravdu pohlazení, jemné pohlazení po tváři, které je ovšem sotva cítitelné. A za nejsilnější vjem z celé té pestrobarevné, bláznivé komedie, považuji pocit ze sounáležitosti s milovanou bytostí, která neustále uniká nastraženým sítím lásky do kterých se tak snadno spousta lidí zamotá, ale ona je jiná, nezdá se být bystrá, ale i přesto stále uniká, a v momentě, kdy už přestáváme doufat a klást pastičky, je to ona, milovaná bytost, která sítě sama napne a vklouzne do nich. A my jen zíráme a nevěřícně kroutíme hlavou.

<< předchozí 1 2 3