Desiree

Desiree


39 bodů

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3
  • 21.9.2008  18:47

  Jako příběh dost dobré, ale nevím, jak Vy, ale já měla trochu problém uvěřit tomu prostředí. Často mě napadlo, při začátku scény, jako bych ještě slyšela řežisérův výkřik "klapka, kompars na místa, a ....AKCE!" Záběry mi pak připadaly, jako že se dalo všechno do pohybu až teď. A ty kulisy byly podle mě fakt dost "kulisácké", nikde žádná louže, odfouklá omítka, plevel, skvrna nebo svinčík...(vždyť každý správný kovboj jistě zvrací za roh a ne na toaletě.) To mi tedy trochu vadilo. Ale jen trochu:) Akorát s tím vžíváním se, byl zákonitě problém. Ale asi jsem tentokrát moc rejpavá...určitě to stojí za podívanou!

  • 26.10.2006  14:33
  Absolvent (1967)
  *****

  Nezapomenutelný film, nezapomenutelný zážitek. A ačkoliv je to již týden od shlédnutí, v hlavě mi neustále vyhrávají ty libozvučné melodie od Simona a Garfukla. A abych řekla pravdu, ani je odtamtud nechci vyhnat. Jen ať tam zůstanou co nejdéle, neboť ve mne neustále evokují příjemné vzpomínky, nejen na tento film, ale na celá šedesátá léta, které jsem sice nezažila, ale miluji jejich romantický náboj, samozřejmě už silně zidealizovaný, v očích čtyřiadvacetileté romantičky.

  • 12.4.2006  12:00

  Kdo by ji nemiloval? Je to sice jen filmová postava, ale asi nejsem jediná, když tvrdím, že bych chtěla být taky tak rafinovaná a krásná, jako ona :)

  • 1.1.2009  23:36

  Představte si, že znám člověka, opravdu živého a inteligentního člověka...nebudu jmenovat..., kterému se tento styl "humoru" líbí!!! Neuvěřitelné. Jestli se mi z něčeho ježí chlupy, tak je to zvuk polystyrénu, skřípání tvrdé křídy na plechové tabuli, vypsaná pastelka jezdící po papíře a Austin Powers a jeho odporné dialogy. Ta 1 * je za barevnost a celkovou výpravu, to muselo stát hodně práce i peněz.

  • 27.1.2007  17:32

  Zábava, vtip, plejáda hvězd, svižné tempo, úžasné detaily dotvářející celou Batmanovu legendu, asi nejlepší, civilně zpracovaný komix, jaký jsem kdy viděla.

  • 22.8.2006  00:50
  Bazén (2003)
  **

  Bylo to plné fuj sexu fuj a vody brrrr a ženskejch blee. Tak toto napsal Falcor, ale podle mě tam bylo málo sexu, málo vody málo mužskejch i ženskejch pohromadě. A jednotlivec, byť je sebevíc nahý, je pro mě příliš slabé kafíčko:)) Ale když je těch naháčů víc pohromadě, nebo spíš na jedné hromadě, je to daleko více vzrušující. Ale to je pak už jiný žánr, totiž po...hádka. ..... co to... ? koukám, že Desiree se rozepsala o úplně jiném rezižéroj, no fuj, to je celá ona....ona a Pasolini....ty dva se hledali....achich ouvej, já nebohý....au...ach...aáááách. tak. F

  • 2.11.2010  18:14
  Biutiful (2010)
  ***

  Biutiful s Javierem Bardemem, ktery ma rakovinu prostaty a par mesicu zivota plneho bolesti pred sebou, dve deti, zfetovanou manzelku, ktera mu zahyba s jeho bratrem. Zivot ve spinave a smradlave Barcelone, ve sklepnim byte, obklopen spodinou a problemy, ktere my si ani neumime predstavit. Krev, mrtvoly, smrad a lidska ubohost salaji z tohoto filmu v kazde minute! Byla to dobra volba!! Zadna romantika, zadna laska, zadna radost, zadny humor.. parada!!! ...presne jako moje nalada ;)

  • 25.9.2008  22:47
  Black Books (TV seriál) (2000)
  *****

  Uplně nejvíc nejvtipnější seriál!!! Víc není co dodat.

  • 22.8.2006  00:04

  Komedie nebo hořká komedie? Pro mne toto s komedií nemá nic společného. Nemůžu se smát otylosti ( protože vím, co je to pro člověka za přítěž, a nemám tím zdaleka na mysli jen ta kila, která si Bridget nosí prostě všude ), ale tomu ostatnímu, co tento film nabízí, se prostě smát ani nedalo. Otřesné kostýmy, plytké žerty, podivné herecké výkony a žádný šmrnc dělají z tohoto filmového počinu hluboko podprůměrnou zábavu.

  • 18.7.2006  00:33

  Při téhle čtvrthodince se rozhodně nudit nebudete. Dokonce se budete dost dobře bavit. Jestli ovšem sami sebe nepovažujete za veleváženého intelektuála, a před "kapkou Nýčeho", dáte přednost gumovým medvídkům, hamburgru, kole a výtečné hudbě Michala Davida.

  • 22.8.2006  00:39

  Bylo to jako představení, na které bych už víckrát nešla. Ne proto, že bych byla puritánka, a vadil by mi pohled na nahé mužské/ ženské pozadí/ popředí, ale protože to byla nuda.

  • 15.4.2006  15:05

  Míváš barevné sny? Někdy tak bizardní, že sám nechápeš, jak se to v té Tvé hlavě vlastně mohlo zrodit? Cesta do fantazie je ( stejně jako třeba "švankmajerova" Alenka ) dokonalé zobrazení tajemných lidských snů. Velmi obdivuji tvůrce scénáře. Mít takový sen je jistě velmi inspirativní, ale jak ho, sakra, tak věrohodně dostal na papír, potažmo na plátno. Já ho většinou zapomenu dříve, než vypnu ten hrozný drnčivý zvuk, který mou cestu po fantazii právě přerušil...

  • 13.12.2006  10:17
  Cesta domů (1999)
  *****

  Je to jednoduchý film o lásce, o úctě k rodině, o smrti, o tradicích, které jsou dnes spíš jen pro pamětníky. Film je pěkně po asijsku srdceryvně zkomponovaný a krásný. Plný symboliky, touhy, nádherných barevných kontrastů. Hudba s jednoduchým motivem se postará o to, že Vám je najednou tak smutno, že je dobré mít na blízku nějakého gentlemana, který Vám podá kapesník, nebo nabídne alespoň svůj rukáv...

  • 11.8.2006  17:01
  Dekameron (1971)
  ***

  Vcelku dobře odvedená filmařská práce a silně přehrávané herecké výkony hold k Pasolinimu patří. Líbí se mi lechtivé, ne-li přímo vzrušující filmy, a nevím jestli se mám stydět, když prozradím, že mne příjemně lechtalo v podbřišku při sledování Dekameronu. Nebylo to ovšem způsobeno přitažlivostí ani jednoho z těch zajímavých komparsistů (opravdu nevím, zda takoví "fešáci" chodí po italských plenérech, nebo má Pasolini v týmu tak šikovné maskéry), ale bylo to způsobeno tím drsným, nevybíravým způsobem, jakým Pasolini zobrazuje jinak tak báječnou činnost, jakou je sex...a jéje...nějak se červenám, ale to naštěstí nevidíte.

  • 12.4.2006  18:28
  Delikatesy (1991)
  *****

  Jedním slovem: Lahůdka.

  • 11.3.2007  15:16
  Dexter (TV seriál) (2006)
  *****

  Jedním slovem perfektní. Nikdy bych nevěřila, že pocítím tak silnou náklonnost k masovému vrahovi. A to do předposledního dílu ani nevíte, že je Dexter vlastně nevinná oběť v zajetí vlastní kruté a příšerné minulosti, která se nám totiž odkrývá až ve finále. A tak dává vyniknout úžasnému, dynamickému, propracovanému a rafinovanému scénáři. Zvláštní pochvalu si zaslouží civilní ztvárnění a osobitost jednotlivých postav, zejména pak nevlastní Dextrova sestra "Deb". Ta je podle mně snad nejvěrohodnější postava, a policista vůbec. Její neomalené a snad až "kobylí" vystupování je vážně přesvědčivé, ono k téměř dvou metrové (čistě dle odhadu) slečince, vyrůstající v drsném rodinném prostředi, se totiž snad ani jiné chování nehodí. Skouknuto jedním dechem, asi bych těžko snášela týdenní mezery mezi jednotlivými díly.

  • 18.7.2006  01:04

  Mám ráda filmy z kouzelně obyčejného, drsného a krutě realistického prostředí. ( Ve kterém trávím čas většinou jen při sledování filmů režiséra Bohdana Slámy, a nebo na "nepodařeném" výletu.)

  • 9.5.2006  10:21

  Film, který zahřeje nějaké to opuštěné, nebo láskou ztrápené srdíčko. Příjemná a únosná romantika. Skvělé herecké výkony. Idealní pro sledování s rodiči, nebo podobnými puritány ;-)

  • 9.1.2010  17:36
  Erasmus 2 (2005)
  *****

  Jsem nadšená, ale není nás tu moc, kdo je nadšený z tohoto filmu. Je to tak zatraceně pravdivé a autentické... tak normální!!! Není to přitažené za vlasy a přesto tolik originálních momentů. A spousta zábavy i nepříjemností... Fakt, jako život samotný! Jako láska samotná...

  • 9.1.2010  17:39

  Zvláštní, ale věrohodnější, a více bližšší je mému srdci díl druhý. Ale tohle si 4 hvězdičky rozhodně zaslouží.

  • 29.7.2006  11:18
  Foutaises (1989)
  *****

  Rozkošný filmeček ze světa Jeana-Pierra Jeuneta. Ze světa, který je úžasně poetický, "barevný" (i když toto dílko je černobílé), plný zajímavých poznatků z každodenního života. Jeunetovy filmy patří mezi mé nejoblíbenější. Je to právě kvůli té originální atmosféře, která mi většinou stačí k luxusnímu filmovému zážitku. Takové filmy jsou přímo stvořené pro "pozorovatele", kterým ke štěstí stačí pohled na něco pěkného. Jejich srdíčka se rozechvějí když tyto "drobnosti" dokáží nalést i ve vlastním životě, dokáží si je uvědomit, vážit si jich a nechávat se opájet rozmanitostí světa.

  • 26.4.2006  10:05
  Frida (2002)
  *****

  Kde se bere v některých lidech, kteří sami trpí, tolik síly, tvořivosti, radosti ze života, schopnosti pomáhat druhým...? Tleskám Julii Taymorové! Téměř každý záběr připomíná uměleckou fotografii. Ač jsou zde některé pasáže evidentně zidealizované ( včetně vzhledu samotné Fridy ), je tento film velmi inspirativní. A to nejen pro výtvarníky, kteří po shlédnutí filmu, mají takovou chuť tvořit, že zakopnou v předsíni, když si běží pro štětce a barvy. Takže až mě přestane brnět ten ukopnutý palec, dám se hned do toho. Hodím emoce na plátno, no...uvidíme...

  • 30.9.2009  11:21

  Prostě WOOOW!!! Bravo maestro Tarantino, opravdový mistrovský kousek!

  • 27.1.2011  15:49

  Ach jo, Harry, co bych si měla vzít za "drogy" aby mě filmy s tebou bavily? Alespoň trošičku bavily.... Jak já se nemohla dočkat konce, tři hodiny v kině byly pro mně tentokrát až příliš velké utrpení.

  • 12.4.2006  12:03

  I LOVE PIXAR!!! Douglas se zde pozastavuje nad tím, jak je možné, že nás animovaní hrdinové a jejich příběhy dokáží dojmout stejně, ne-li více než někteří jejich kolegové z masa a kostí. Čím to může být? Nabízím malou soukromou úvahu. Animák vzniká od námětu, přes storyboard až po finálovou verzi i několik let. V tu dobu na něm pracují stovky až tisíce lidí. Každý z nich má jistě pár nápadů, jak tu či onu scénu víc podtrhnou dojetím, či z obyčejného fórku udělat hlášku, která se pak používá k rozveselení přátel po několik let, "moj, moj"? Je to týmová práce a musí to být skvělé zaměstnání. Závidím. I když tu rutinu si taky umím představit. To, že závěrečné titulky u běžného hraného "holywoodského" trháku trvají taky 5-10minut ještě asi neznamená, že se většina jmen na filmu nějak podílela svým tvůrčím nadšením a talentem...

  • 19.11.2010  00:47

  Nechci nejak rypat, a navic se ve vybusninach zrovna dvakrat nevyznam ... Ale jak je mozne, ze pripevnime-li na kazdy z mostnich piliru dynamit, a vsechny je pospojujeme zapalnou snurou (predtim nekolikrat namocenou ve vode) a pak zapalime jeden konec, ze vybuchnou vsechny naloze najednou?? A jeste k tomu, jen takovy detail... kdyby sla "jiskra" po zapalne snure od jedne naloze k druhe, zhruba kazde 3 metry, a pritom je naloz vcetne snury max. pul metru nad hladinou... nemela by snura, kdyz se upali jeden konec, spadnout do vody? Nebo to snad hori i ve vode? Ja Vam nejak nevim... ;) Jinak ale krasny klasicky "ryze pansky" western... az zamrazi.

  • 15.4.2006  15:55
  Hospoda (TV seriál) (1996)
  odpad!

  není nad opravdové, pivním odérem a cigaretovým dýmem naplněné prostředí, plné "opravdových" přátel, řešících zde ta nejzajímavější témata. Něco o tom vím...

  • 13.10.2008  01:47
  Iron Man (2008)
  *****

  Těch pět hvězdiček není uděleno tak dočista fér...s ohledem k jiným filmům. Jistě to není kousek, který by mě nějak duchovně obohatil, ani to není dokonalý a nezapomenutelný kulturní zážitek, je to, stručně řečeno, zábava! ..první tři * dávám filmu za skvělý začátek, celkový vtip, příjemné obsazení a celkovou atmosféru. A taky proto, že miluju komixy. Ty zbylé dvě patří jen a pouze Robertovi D. jr. protože mě baví, má takové minimalistické grimasy, ktreré ve mě vzbuzují zvláštní pocity, takové to mravenčení kdesi v podbřišku a podobně...znáte to taky! Je to prostě fešák! :)

  • 12.11.2006  13:38

  Úžasně strašidelný kousek pro náročnějšího diváka. Nádherně barevné, mysteriózní, hrůzunahánějící, brutální i jemný, prostě asijský způsob, jak ukázat světu, že nahnat člověku strach, jde i bez krvelačných příšer z vesmíru a potoků krve. Bohatě stačí rodinná tragédie, dvě dospívající sestřičky, podivná macecha, nechápající otec, mrtvá matka ve skříni, ptáčkové v kleci ... Nakonec je ale stejně všechno jinak než na začátku, a ukazuje se, že největší hrůzu prožívá člověk sám ve své vystrašené, okolím nepochopené mysli.

  • 9.8.2006  19:50

  Příběh o životní moudrosti, předávané z generace na generaci. O pocitu tíživé viny ze špatností, kterých se omylný člověk lehce dopustí, a o následné sebetrýzni, která vede k osvobození. Velmi silný vizuální zážitek, doprovázen hudbou, při níž naskakuje husí kůže a dobívá se hluboko do našeho srdce.

<< předchozí 1 2 3