Desiree

Desiree

<< předchozí 1 2 3
    • 22.7.2014  23:17
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Chápu pánské osazenstvo, že tomuto seriálu vesměs nemohou přijít na jméno. Nadhed, vtip, móda, realita života a některé příběhové linie jsou docela bravurně zpracované, ale převážně z ženského a pro ženy určeného úhlu pohledu. Tyto 4 hlavní představitelky "vytvořené na míru", jako zjednodušené archetypy žen, jsou sice poněkud karikaturní verze skutečných žen, ale zároveň se díky tomu můžete "vžít" do osudu každé z nich. Některá témata jsou nestárnoucí, jako lidstvo samo, a je fajn, že se zde ženy vyjadřují svobodně a otevřeně k věcem, o kterých si dobré kamarádky normálně běžně povídají, ale o samotě.

• 27.1.2011  15:56
    V Bruggách (2008)

To mě tak baví!!!! Není to humor pro každého ale pro mně rozhodně. Je to typ filmu u kterého člověk prostě dostane několik záchvatů smíchu, a ještě se bude usmívat pár dní potom, co si vybaví některou z brilantních scén ;)

• 27.1.2011  15:32

Nepamatuji se, kdy mě naposledy nějaký film takhle pohltil. Vážně silný zážitek. Mráz a ježení chloupků na těle. fantastický... brrrr.

• 21.7.2010  23:49
    Single Man (2009)

Film s úžasně obrazově ztvárněnými scénami, hudbou, která perfektně doplňuje atmosféru a příběh, který je tak realistický, že se v něm nachází každý. Film se dostává velmi hluboko... do divákovy duše nebo pod kůži... To mám ráda. Je to film o ztrátě, o přátelství, o tom, jak i sebevětší sexappeal je k ničemu bez lásky, o minulosti a přítomnosti, o tom jak velké i malé životní prožitky formují každého z nás. O dvou nejsilnějších z těchto prožitků. Je to film o lásce a o smrti.

• 9.1.2010  17:36
    Erasmus 2 (2005)

Jsem nadšená, ale není nás tu moc, kdo je nadšený z tohoto filmu. Je to tak zatraceně pravdivé a autentické... tak normální!!! Není to přitažené za vlasy a přesto tolik originálních momentů. A spousta zábavy i nepříjemností... Fakt, jako život samotný! Jako láska samotná...

• 30.9.2009  11:21

Prostě WOOOW!!! Bravo maestro Tarantino, opravdový mistrovský kousek!

• 30.7.2009  22:29
    Paříž (2008)

Na světě jsou místa, která mají kouzlo a pak jsou na světě lidé, kteří umí kouzlit. Cédric Klapisch vyčaroval mimořádně citlivý a realistický film místa, které zná každý na světě, ale ukázal nám ho z pohledu, jaký vidí jen pařížan! Pařížan, který má v životě úplně ty stejné problémy jako máme my, a nijak mu v tom nepomůže, že má denně výhled na Mont Martre. Silný emocionální zážitek, ale bez přehánění! Prostě lidské a věrohodné...nádherné!

• 16.2.2009  02:10

Nádherný doják...jedno oko nezůstane suché...a dokonce se nebude ani stydět, že pláče, protože Eastwood je mistr, a pláč z dojetí nad mistrovským dílem není žádná ostuda.

• 1.1.2009  23:56

Je Vám smutno? Potřebujete získat trošku odvahy nebo optimismu? Chcete pohladit po duši? Chete se zasmát i dojmout? Není jednodušší cesta k okamžité úlevě z Vašich problémů s láskou, než si lehnout, sednout, pít, nepít, to je jedno, a pustit si tento báječný odzbrojující film :) Jen škoda, že netrvá déle. Když skončí, chcete, aby tomu tak nebylo, aby bylo pokračování...

• 22.12.2008  00:13

Neuvěřitelně poutavé! Od krásně bezelstného dětského humoru po slzičky, nás, dospělých. Opravdové, nevtíravé, vtipné i dojemné a na české kraje až nezvykle věrohodné, lidské, nepodlézavé a originální rodinné dobrodružství. Velmi zvláštním zážitkem byla samotná návštěva kina...sobota...15:00 hodin, předposlední adventní neděle a k tomu vstupné za 50.- korun. No umíte si to představit. Do poslední sedačky zaplněný sál dětmi se svými maminkami, tatínky ( vlastními i z jiných planet ). A k mému velkému překvapení byl v sále absolutní klid! Děti děj prožívali s naprostou soustředěností. Smáli se tam, kde jsme my, dospělí, už nedokázali rozumět, a maminky i tatínkové, i my bezdětní, jsme zamačkávali slzičky dojetí........

• 13.10.2008  01:47
    Iron Man (2008)

Těch pět hvězdiček není uděleno tak dočista fér...s ohledem k jiným filmům. Jistě to není kousek, který by mě nějak duchovně obohatil, ani to není dokonalý a nezapomenutelný kulturní zážitek, je to, stručně řečeno, zábava! ..první tři * dávám filmu za skvělý začátek, celkový vtip, příjemné obsazení a celkovou atmosféru. A taky proto, že miluju komixy. Ty zbylé dvě patří jen a pouze Robertovi D. jr. protože mě baví, má takové minimalistické grimasy, ktreré ve mě vzbuzují zvláštní pocity, takové to mravenčení kdesi v podbřišku a podobně...znáte to taky! Je to prostě fešák! :)

• 27.9.2008  13:30
    VALL-I (2008)

Ať už je Wall-I podobný komukoli, je jedinečný! A jeho kamarádka Eva je opravdu k pomilování :) Příběh rytíře, který už kapánek zreznul a neznámé krásné cizinky s oblými křivkami a tajemným pohledem... Dobrodružství, které lidi znají od nepaměti. A jak už to tak u pixaru bývá, i takový dalo by se říci, okoukaný příběh, dokázali zkomponovat v úžasnou, zábavnou ale hlavně neotřelou podívanou.Jinými slovy: Bolelo mě břicho od smíchu a slzička taky ukápla...

• 25.9.2008  22:47
    Black Books (TV seriál) (2000)

Uplně nejvíc nejvtipnější seriál!!! Víc není co dodat.

• 21.9.2008  18:35

Mazec, mazec, mazec. Asi šestkrát jsem v kině bezděčně vykřikla: "ty vole!". A že tady nebývám vulgární. A ještě tak půl hodinky po filmu jsem nebyla schopna vyslovit souvislou větu :))

• 11.3.2007  15:16
    Dexter (TV seriál) (2006)

Jedním slovem perfektní. Nikdy bych nevěřila, že pocítím tak silnou náklonnost k masovému vrahovi. A to do předposledního dílu ani nevíte, že je Dexter vlastně nevinná oběť v zajetí vlastní kruté a příšerné minulosti, která se nám totiž odkrývá až ve finále. A tak dává vyniknout úžasnému, dynamickému, propracovanému a rafinovanému scénáři. Zvláštní pochvalu si zaslouží civilní ztvárnění a osobitost jednotlivých postav, zejména pak nevlastní Dextrova sestra "Deb". Ta je podle mně snad nejvěrohodnější postava, a policista vůbec. Její neomalené a snad až "kobylí" vystupování je vážně přesvědčivé, ono k téměř dvou metrové (čistě dle odhadu) slečince, vyrůstající v drsném rodinném prostředi, se totiž snad ani jiné chování nehodí. Skouknuto jedním dechem, asi bych těžko snášela týdenní mezery mezi jednotlivými díly.

• 27.1.2007  17:32

Zábava, vtip, plejáda hvězd, svižné tempo, úžasné detaily dotvářející celou Batmanovu legendu, asi nejlepší, civilně zpracovaný komix, jaký jsem kdy viděla.

• 13.12.2006  10:17
    Cesta domů (1999)

Je to jednoduchý film o lásce, o úctě k rodině, o smrti, o tradicích, které jsou dnes spíš jen pro pamětníky. Film je pěkně po asijsku srdceryvně zkomponovaný a krásný. Plný symboliky, touhy, nádherných barevných kontrastů. Hudba s jednoduchým motivem se postará o to, že Vám je najednou tak smutno, že je dobré mít na blízku nějakého gentlemana, který Vám podá kapesník, nebo nabídne alespoň svůj rukáv...

• 12.11.2006  13:38

Úžasně strašidelný kousek pro náročnějšího diváka. Nádherně barevné, mysteriózní, hrůzunahánějící, brutální i jemný, prostě asijský způsob, jak ukázat světu, že nahnat člověku strach, jde i bez krvelačných příšer z vesmíru a potoků krve. Bohatě stačí rodinná tragédie, dvě dospívající sestřičky, podivná macecha, nechápající otec, mrtvá matka ve skříni, ptáčkové v kleci ... Nakonec je ale stejně všechno jinak než na začátku, a ukazuje se, že největší hrůzu prožívá člověk sám ve své vystrašené, okolím nepochopené mysli.

• 26.10.2006  14:33
    Absolvent (1967)

Nezapomenutelný film, nezapomenutelný zážitek. A ačkoliv je to již týden od shlédnutí, v hlavě mi neustále vyhrávají ty libozvučné melodie od Simona a Garfukla. A abych řekla pravdu, ani je odtamtud nechci vyhnat. Jen ať tam zůstanou co nejdéle, neboť ve mne neustále evokují příjemné vzpomínky, nejen na tento film, ale na celá šedesátá léta, které jsem sice nezažila, ale miluji jejich romantický náboj, samozřejmě už silně zidealizovaný, v očích čtyřiadvacetileté romantičky.

• 22.8.2006  00:29

Kruté, ale nádhernou přitažlivou kamerou, zachycené prostředí rodinných drobných radostí i starostí, kam se pozvolna vplíží odporný stín zrady a beznaděje. Připluje až do samotného nitra, kam snadno vklouzl jako hodný strýček, a odtamtud rozdrásá a rozdupe všechnu tu krásu na nechutnou páchnoucí kaši, kterou se pak i on sám zadusí...ale ono mi potom nějak nestačilo si říci "dobře mu tak!", když si uvědomím, že v té kaši je spousta skutečné krve. No, tolik k pocitům, které mi ještě těd vhánějí slzy do očí. O obsahu filmu se dočtete asi spíš někde jinde. Pardon.

• 9.8.2006  19:50

Příběh o životní moudrosti, předávané z generace na generaci. O pocitu tíživé viny ze špatností, kterých se omylný člověk lehce dopustí, a o následné sebetrýzni, která vede k osvobození. Velmi silný vizuální zážitek, doprovázen hudbou, při níž naskakuje husí kůže a dobívá se hluboko do našeho srdce.

• 29.7.2006  11:18
    Foutaises (1989)

Rozkošný filmeček ze světa Jeana-Pierra Jeuneta. Ze světa, který je úžasně poetický, "barevný" (i když toto dílko je černobílé), plný zajímavých poznatků z každodenního života. Jeunetovy filmy patří mezi mé nejoblíbenější. Je to právě kvůli té originální atmosféře, která mi většinou stačí k luxusnímu filmovému zážitku. Takové filmy jsou přímo stvořené pro "pozorovatele", kterým ke štěstí stačí pohled na něco pěkného. Jejich srdíčka se rozechvějí když tyto "drobnosti" dokáží nalést i ve vlastním životě, dokáží si je uvědomit, vážit si jich a nechávat se opájet rozmanitostí světa.

• 18.7.2006  00:33

Při téhle čtvrthodince se rozhodně nudit nebudete. Dokonce se budete dost dobře bavit. Jestli ovšem sami sebe nepovažujete za veleváženého intelektuála, a před "kapkou Nýčeho", dáte přednost gumovým medvídkům, hamburgru, kole a výtečné hudbě Michala Davida.

• 18.7.2006  00:15

...ACH MŮJ BOŽE!!!...

• 15.7.2006  17:38
    Štěstí (2005)

Fuj, to byla ale ošklivá realita. Poznávala jsem staré známé rekvizity, a jsem šťastná, že už je moc často nepotkávám, že již nežiji v paneláku na okraji Prahy, přímo naproti masokombinátu...protože jestli existuje ještě ponurejší místo, než jsou paneláky a stavební buňky, někdy na konci listopadu, tak o něm jistě pan Sláma natočí zase nějaký pěkný, líbivý film. Už se těším, až mi zase zhořkne slina, když si pomyslím, že do takového prostředí vede velmi krátká, leč strmá cesta, a dostat se z něj zase zpět, mezi dobré a úspěšné přátele, do důstojného zaměstnání, a do pěkného bytu, to je nadlidský úkol. Brr.

• 13.6.2006  20:35

Mám-li být upřímná, musím říci, že mne tento snímek celkově příliš nenadchl. Je to způsobeno tím, že příběhy těch žen jsou mi naprosto vzdálené, a také možná tím, že jsem ještě prostě moc mladá, abych to dokázala ocenit. Ale nalézám zde několik okamžiků, které se mi vryly do paměti a až budu jednou řešit problém s nevěrným mužem, obývákem plným policistů, kteří pátrají po okouzlujícím teroristovi, do kterého je zamilovaná moje nejlepší přítelkyně, jistě si na tento kousek vzpomenu. Pro jistotu tedy těch 5*, to abych to za těch pár let, již zkušenější, nemusela přepisovat.

• 13.6.2006  10:18

Takových "neuvěřitelných" příběhů o lásce se na Zemi jistě odehrává nespočet denně. Je tedy s podivem, že jich je jen hrstka natočena (potažmo již napsána) takovým neklasickým způsobem. Vždyť tady je rozsah námětů přímo nepřeberný. Ale asi je to právě tou neuchopitelností a křehkostí každého vztahu ... jako by se snad pravá láska dala jedním slovem "zakřiknout". Ale tvůrci tohoto filmu dokázali takový příběh zachytit, aniž by nějak narušili jeho strukturu. Je až neuvěřitelné, co dokáže náhoda. Nebo osud, jak kdo chce. Ale určitě má ve většině případů velkou moc také naše momentální rozhodnutí, takže držím palce všem, co jí vyjdou naproti...a všem, co "staví mosty příležitostí pro ty, které milují"...

• 9.5.2006  10:33
    Mrtvý muž (1995)

Černobílé, originální, mrazivé, ale přitom líbivé. Johny bude vždycky líbivý, i kdyby mu lezly z pusy červi. Opravdoví kritici doufám odpustí..

• 6.5.2006  12:13
    Vetřelec (1979)

Je normální, když se ve třiadvaceti bojíte podívat do tmavého kouta? Co kdyby tam byl?! Velký, oslizlý, hladový, ale krásný. H.R. Giger je nejlepší designer pro temnou část naší mysli, pro lidský strach a skryté touhy. Bohužel jsem zásluhou tohoto filmu několik nocí probděla, ze strachu znovu usnout. Takže pěkně děkuju, Ridley Scotte! MIstrovské dílo mezi horory!

• 30.4.2006  13:29
    Matrix (1999)

Vyjímečný film, výborná myšlenka, skvělé zpracování. Jen škoda, že tak rychle zestárl.

<< předchozí 1 2 3