Desiree

Desiree

• 11.3.2007  15:16
    Dexter (TV seriál) (2006)

Jedním slovem perfektní. Nikdy bych nevěřila, že pocítím tak silnou náklonnost k masovému vrahovi. A to do předposledního dílu ani nevíte, že je Dexter vlastně nevinná oběť v zajetí vlastní kruté a příšerné minulosti, která se nám totiž odkrývá až ve finále. A tak dává vyniknout úžasnému, dynamickému, propracovanému a rafinovanému scénáři. Zvláštní pochvalu si zaslouží civilní ztvárnění a osobitost jednotlivých postav, zejména pak nevlastní Dextrova sestra "Deb". Ta je podle mně snad nejvěrohodnější postava, a policista vůbec. Její neomalené a snad až "kobylí" vystupování je vážně přesvědčivé, ono k téměř dvou metrové (čistě dle odhadu) slečince, vyrůstající v drsném rodinném prostředi, se totiž snad ani jiné chování nehodí. Skouknuto jedním dechem, asi bych těžko snášela týdenní mezery mezi jednotlivými díly.

• 27.1.2007  17:32

Zábava, vtip, plejáda hvězd, svižné tempo, úžasné detaily dotvářející celou Batmanovu legendu, asi nejlepší, civilně zpracovaný komix, jaký jsem kdy viděla.

• 15.1.2007  01:11

...k tomuto tématu se hvězdičky nehodí. Možná jen těch padesát, které zdobí vlajku USA. Jak snadné je oklamat veřejnost...spousta otázek visí ve vzduchu a je potřeba na ně znát odpověd, a to co nejdříve. "Spousta věcí se dá zamést pod prezidentův koberec, ale už tam začíná být dost těsno". Dříve nebo později tkanina povolí a pak už nikdo nepochytá uniklá "smítka" , která se ihned usadí na tak, do té doby čisté, lidu odevzdané americké vládě. Nikdo už to nebude schopen vzít zpět. Zajímejme se o to, tohle nemůže nikomu jen tak projít...! Ani tomu přívětivému strýčkovi Samolibovi...

• 15.1.2007  00:33
    V pasti (2005)

V tomto filmu vyplouvá na povrch více než dost otázek okolo zneužívání mladistvých, ale na většinu z nich si musíte nakonec odpovědět sami. Otázka trestu, pomsty a nevinnosti je zde hlavním motivem. V mnoha případech zůstával můj rozum stát nad chybami, kterých se mladá "mučitelka" dopouštěla, ale zároveň mne šokovala svým neskutečným rozhledem a slovníkem, který připomínal spíše řeč zkušené vyšetřovatelky FBI a psycholožky s dlouholetou praxí, než slovník amerických náctiletých děvčátek. Ačkoliv chápu, že v americkém školství jsou komunikační schopnosti považovány za jedny z nejdůležitější... vcelku to na mne působilo nevěrohodně.

• 31.12.2006  13:01

Je to jízda, pro někoho třeba prvoplánovitá, předvídatelná a nudná, ale každopádně bylo na co koukat, a ačkoliv jsem takový filmový skeptik, stalo se, že jsem se opravdu dobře bavila. Nasmála jsem se a byly chvíle, kdy jsem zvýšenou hladinu adrenalinu pozorovala i u sebe při povalování na gauči.

• 14.12.2006  01:00

Nepatřím mezi skalní fanoušky Bjork, a v některých pasážích se mi zdá její hudba přímo protivná. Nic proti nikomu, ale ruku na srdce, vy, kdož jí zbožňujete, jak dlouho ji vydržíte poslouchat? Je to jako jazz, nebo Led Zeppelin, buď si je zamilujete, nebo si na ně zvyknete a nebo je prostě nemůžete poslouchat, protože je vám z té hudby mdlo. To je můj případ s Bjork, nemůžu její hudbu vystát a nesnáším, když mi ji někteří děsně vnímavý rádoby intelektuálové předkládají jako geniální a libou muzikantku...(ne, pardon, jistě taková je, ale já, takový hudební analfabet...) a na večírku, kde by se dalo klidně vesele křepčit v rytmu nějaké melodické, předvídatelné muziky, většina lidí spíše sedí a užírá se nějakou vnitřní depresí, kterou u nich Ta Bjork vyvolala. Asi na to nemám orgány, moje vnitřní, hudbu vnímající ústrojí je hold již pěkně zmlsané tou skvostnou hudbou Michala Davida, Standy Hložka, Petra Kotvalda, Britney Spears, Spice Girls a všech světových superstár;-). O filmu až jindy...omlouvám se všem, kdož jste se chtěli něco o něm dozvědět...ode mně...tak.

• 13.12.2006  10:17
    Cesta domů (1999)

Je to jednoduchý film o lásce, o úctě k rodině, o smrti, o tradicích, které jsou dnes spíš jen pro pamětníky. Film je pěkně po asijsku srdceryvně zkomponovaný a krásný. Plný symboliky, touhy, nádherných barevných kontrastů. Hudba s jednoduchým motivem se postará o to, že Vám je najednou tak smutno, že je dobré mít na blízku nějakého gentlemana, který Vám podá kapesník, nebo nabídne alespoň svůj rukáv...

• 11.12.2006  00:36

Za obrazovou i hudební stránku by to bylo rovných pět hvězd, protože nejméně tolikrát mě toto, výpravou dokonalé dílo, VELMI potěšilo svou originalitou a úžasnou barevností. ALE chyběl mi takový příběh, který by i dospělému přinesl ponaučení a moudrost přesahující běžné černo-bílé, klasické dobro-zlé smýšlení.

• 16.11.2006  01:24
    Ostrov (2000)

I bolest a zoufalství může spojit dva životy dohromady. A to možná i pevněji, nežli to dokáže rybářský vlasec s háčkem na konci a zaseknutý kdesi v tělesných útrobách...

• 12.11.2006  13:38

Úžasně strašidelný kousek pro náročnějšího diváka. Nádherně barevné, mysteriózní, hrůzunahánějící, brutální i jemný, prostě asijský způsob, jak ukázat světu, že nahnat člověku strach, jde i bez krvelačných příšer z vesmíru a potoků krve. Bohatě stačí rodinná tragédie, dvě dospívající sestřičky, podivná macecha, nechápající otec, mrtvá matka ve skříni, ptáčkové v kleci ... Nakonec je ale stejně všechno jinak než na začátku, a ukazuje se, že největší hrůzu prožívá člověk sám ve své vystrašené, okolím nepochopené mysli.

• 8.11.2006  01:06
    Samuraj (2003)

Najdeme tu krásnou kulturu, úžasné, nelítostné a vtipné bojové scény, kanistry umělé (a gejzíry digitální) krve, rozkošné gejši (dokonce i gejšu transvestitu), nádhernou barevnost celého prostředí, skvělý humor, příděl životní moudrosti, trochu smutku nad nepěkným osudem dvou malých dětí, následnou pomstu, ale hlavně- Japonsko!

• 8.11.2006  00:40

Poprvé jsem cítila větší strach z hokejisty (s růžovým pukem), než z ruského mafiána s nabitou bouchačkou. Konec ve mně udusal ten trýznivý pocit ze "zlého" fimu. Ne, že bych neměla ráda happyendy, ale tady?!? Zbylo by ve mně prostě více dojmů. Originální, precizní kamera. Ta čtvrtá hvězda přibyla za závěrečné titulky.

• 5.11.2006  15:35

Tenhleten ukázkový holywoodský páreček, nám zde předvedl krásnou sexy podívanou, pěkně žhavou domací přestřelku, chvílemi i vtipné dialogy, ale nějak mi tam scházela trocha toho opravdového, důvěryhodného herectví.

• 30.10.2006  16:58

Nic pro intelektuály, ale jen hlupák může říci, že je to film na jednu hvězdu, neb je to film, který naopak mezi ostatními novodobými komediemi tohoto typu ostře vyniká, a to proto, že je opravdu vtipný! A hereckým výkonům není co vytknout. Je to ve svižném tempu a je to prostě zábavné, odlehčující dílko, na které se dobře dívá, a ačkoli botičky a kabelčičky také nepatří mezi mé vášně, nemůžu tento film podhodnotit pouze pro jeho námět.

• 26.10.2006  14:33
    Absolvent (1967)

Nezapomenutelný film, nezapomenutelný zážitek. A ačkoliv je to již týden od shlédnutí, v hlavě mi neustále vyhrávají ty libozvučné melodie od Simona a Garfukla. A abych řekla pravdu, ani je odtamtud nechci vyhnat. Jen ať tam zůstanou co nejdéle, neboť ve mne neustále evokují příjemné vzpomínky, nejen na tento film, ale na celá šedesátá léta, které jsem sice nezažila, ale miluji jejich romantický náboj, samozřejmě už silně zidealizovaný, v očích čtyřiadvacetileté romantičky.

• 22.8.2006  00:50
    Bazén (2003)

Bylo to plné fuj sexu fuj a vody brrrr a ženskejch blee. Tak toto napsal Falcor, ale podle mě tam bylo málo sexu, málo vody málo mužskejch i ženskejch pohromadě. A jednotlivec, byť je sebevíc nahý, je pro mě příliš slabé kafíčko:)) Ale když je těch naháčů víc pohromadě, nebo spíš na jedné hromadě, je to daleko více vzrušující. Ale to je pak už jiný žánr, totiž po...hádka. ..... co to... ? koukám, že Desiree se rozepsala o úplně jiném rezižéroj, no fuj, to je celá ona....ona a Pasolini....ty dva se hledali....achich ouvej, já nebohý....au...ach...aáááách. tak. F

• 22.8.2006  00:39

Bylo to jako představení, na které bych už víckrát nešla. Ne proto, že bych byla puritánka, a vadil by mi pohled na nahé mužské/ ženské pozadí/ popředí, ale protože to byla nuda.

• 22.8.2006  00:32
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Nejlepší večerníček pro dospělé!

• 22.8.2006  00:29

Kruté, ale nádhernou přitažlivou kamerou, zachycené prostředí rodinných drobných radostí i starostí, kam se pozvolna vplíží odporný stín zrady a beznaděje. Připluje až do samotného nitra, kam snadno vklouzl jako hodný strýček, a odtamtud rozdrásá a rozdupe všechnu tu krásu na nechutnou páchnoucí kaši, kterou se pak i on sám zadusí...ale ono mi potom nějak nestačilo si říci "dobře mu tak!", když si uvědomím, že v té kaši je spousta skutečné krve. No, tolik k pocitům, které mi ještě těd vhánějí slzy do očí. O obsahu filmu se dočtete asi spíš někde jinde. Pardon.

• 22.8.2006  00:04

Komedie nebo hořká komedie? Pro mne toto s komedií nemá nic společného. Nemůžu se smát otylosti ( protože vím, co je to pro člověka za přítěž, a nemám tím zdaleka na mysli jen ta kila, která si Bridget nosí prostě všude ), ale tomu ostatnímu, co tento film nabízí, se prostě smát ani nedalo. Otřesné kostýmy, plytké žerty, podivné herecké výkony a žádný šmrnc dělají z tohoto filmového počinu hluboko podprůměrnou zábavu.

• 11.8.2006  17:01
    Dekameron (1971)

Vcelku dobře odvedená filmařská práce a silně přehrávané herecké výkony hold k Pasolinimu patří. Líbí se mi lechtivé, ne-li přímo vzrušující filmy, a nevím jestli se mám stydět, když prozradím, že mne příjemně lechtalo v podbřišku při sledování Dekameronu. Nebylo to ovšem způsobeno přitažlivostí ani jednoho z těch zajímavých komparsistů (opravdu nevím, zda takoví "fešáci" chodí po italských plenérech, nebo má Pasolini v týmu tak šikovné maskéry), ale bylo to způsobeno tím drsným, nevybíravým způsobem, jakým Pasolini zobrazuje jinak tak báječnou činnost, jakou je sex...a jéje...nějak se červenám, ale to naštěstí nevidíte.

• 9.8.2006  19:50

Příběh o životní moudrosti, předávané z generace na generaci. O pocitu tíživé viny ze špatností, kterých se omylný člověk lehce dopustí, a o následné sebetrýzni, která vede k osvobození. Velmi silný vizuální zážitek, doprovázen hudbou, při níž naskakuje husí kůže a dobívá se hluboko do našeho srdce.

• 29.7.2006  12:09
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

Jeden kopanec, sesnímaný více kamerami, následně sestříhán a promítnut, takže to vypadá jako by si Chuck svého typického bezcharakterního protivníka opravdu pořádně proklepl. Fakt dobrý, rejžo, to se ti povedlo. Vono to totiž vypadá, jako že nám chudák Chuck trochu slábne, že už si ani nedokáže pořádně dupnout, a proto šetříš jeho chátrající svalstvo. A Chucku, že ty jsi zapoměl na svůj Total-gym, který se tak hravě vešel tenkrát pod postel ?!?

• 29.7.2006  11:51
    Vadí nevadí (TV pořad) (1998)

cha cha chaaaa, nejvíc jsem se tu zasmála vašim komentářům, cha cha chaaa... a nejde to přestat. Mistr opička, černé šišaté vajíčko, mistr trapného a vůbec, nehumoru, očividně irituje už jen svou existencí na této planetě. Navrhuji napsat výhružný dopis ;-)

• 29.7.2006  11:18
    Foutaises (1989)

Rozkošný filmeček ze světa Jeana-Pierra Jeuneta. Ze světa, který je úžasně poetický, "barevný" (i když toto dílko je černobílé), plný zajímavých poznatků z každodenního života. Jeunetovy filmy patří mezi mé nejoblíbenější. Je to právě kvůli té originální atmosféře, která mi většinou stačí k luxusnímu filmovému zážitku. Takové filmy jsou přímo stvořené pro "pozorovatele", kterým ke štěstí stačí pohled na něco pěkného. Jejich srdíčka se rozechvějí když tyto "drobnosti" dokáží nalést i ve vlastním životě, dokáží si je uvědomit, vážit si jich a nechávat se opájet rozmanitostí světa.

• 21.7.2006  01:17
    Orient Expres (2001)

To se jen tak nevidí! Báječně užitečný snímek pro ostatní filmaře.Až bude nějaký na hlavupadlý scénárista, chtít nechat zpracovat nějakého šikovného rejžu zase takový pěkný příběh, tak Tady je možné vidět, jak se to opravdu nedělá. Mně se dělá špatně...ale vlastně se docela bavím, nad těmi výkony celého štábu. To se prostě musí vidět!!!

• 18.7.2006  01:21
    Zahrádka ráje (studentský film) (1994)

Kdo jste pane Slámo?!? Kam chodíte na procházky, jaké jste měl dětství? Kde jste potkal Milušku a podobné neherce? Je fantastické, že i v jednadvacátém století dokážete nalézt neporušené, živé exempláře lidí a věcí z dob (ne)dávno minulých. Jakoby jste před padesáti lety zavřel oči, včera je otevřel, a dnes nám naservíroval živý obraz z těchto časů, kdy každý měl své místo na oprýskané lavičce, svůj plecháček se zatuchlou kávou a před sebou nezávidění hodný výhled na zapadlé nádraží i na budoucnost.

• 18.7.2006  01:04

Mám ráda filmy z kouzelně obyčejného, drsného a krutě realistického prostředí. ( Ve kterém trávím čas většinou jen při sledování filmů režiséra Bohdana Slámy, a nebo na "nepodařeném" výletu.)

• 18.7.2006  00:46

Toto průměrné tragi-krimi-komické dílko má kopodivu schopnost vzít, jak se říká, za srdce, ale to je asi tak všechno. A přestože Vás možná párkrát rozesměje laciným černým humorem, nakonec je to právě ten Laciný černý humor, který mě odradí od znovushlédnutí.

• 18.7.2006  00:33

Při téhle čtvrthodince se rozhodně nudit nebudete. Dokonce se budete dost dobře bavit. Jestli ovšem sami sebe nepovažujete za veleváženého intelektuála, a před "kapkou Nýčeho", dáte přednost gumovým medvídkům, hamburgru, kole a výtečné hudbě Michala Davida.