Desiree

Desiree


39 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 2 3 následující >>
  • 18.7.2006  00:15

  ...ACH MŮJ BOŽE!!!...

  • 15.7.2006  17:38
  Štěstí (2005)
  *****

  Fuj, to byla ale ošklivá realita. Poznávala jsem staré známé rekvizity, a jsem šťastná, že už je moc často nepotkávám, že již nežiji v paneláku na okraji Prahy, přímo naproti masokombinátu...protože jestli existuje ještě ponurejší místo, než jsou paneláky a stavební buňky, někdy na konci listopadu, tak o něm jistě pan Sláma natočí zase nějaký pěkný, líbivý film. Už se těším, až mi zase zhořkne slina, když si pomyslím, že do takového prostředí vede velmi krátká, leč strmá cesta, a dostat se z něj zase zpět, mezi dobré a úspěšné přátele, do důstojného zaměstnání, a do pěkného bytu, to je nadlidský úkol. Brr.

  • 13.6.2006  20:35

  Mám-li být upřímná, musím říci, že mne tento snímek celkově příliš nenadchl. Je to způsobeno tím, že příběhy těch žen jsou mi naprosto vzdálené, a také možná tím, že jsem ještě prostě moc mladá, abych to dokázala ocenit. Ale nalézám zde několik okamžiků, které se mi vryly do paměti a až budu jednou řešit problém s nevěrným mužem, obývákem plným policistů, kteří pátrají po okouzlujícím teroristovi, do kterého je zamilovaná moje nejlepší přítelkyně, jistě si na tento kousek vzpomenu. Pro jistotu tedy těch 5*, to abych to za těch pár let, již zkušenější, nemusela přepisovat.

  • 13.6.2006  10:18

  Takových "neuvěřitelných" příběhů o lásce se na Zemi jistě odehrává nespočet denně. Je tedy s podivem, že jich je jen hrstka natočena (potažmo již napsána) takovým neklasickým způsobem. Vždyť tady je rozsah námětů přímo nepřeberný. Ale asi je to právě tou neuchopitelností a křehkostí každého vztahu ... jako by se snad pravá láska dala jedním slovem "zakřiknout". Ale tvůrci tohoto filmu dokázali takový příběh zachytit, aniž by nějak narušili jeho strukturu. Je až neuvěřitelné, co dokáže náhoda. Nebo osud, jak kdo chce. Ale určitě má ve většině případů velkou moc také naše momentální rozhodnutí, takže držím palce všem, co jí vyjdou naproti...a všem, co "staví mosty příležitostí pro ty, které milují"...

  • 9.5.2006  10:33
  Mrtvý muž (1995)
  *****

  Černobílé, originální, mrazivé, ale přitom líbivé. Johny bude vždycky líbivý, i kdyby mu lezly z pusy červi. Opravdoví kritici doufám odpustí..

  • 9.5.2006  10:21

  Film, který zahřeje nějaké to opuštěné, nebo láskou ztrápené srdíčko. Příjemná a únosná romantika. Skvělé herecké výkony. Idealní pro sledování s rodiči, nebo podobnými puritány ;-)

  • 6.5.2006  12:13
  Vetřelec (1979)
  *****

  Je normální, když se ve třiadvaceti bojíte podívat do tmavého kouta? Co kdyby tam byl?! Velký, oslizlý, hladový, ale krásný. H.R. Giger je nejlepší designer pro temnou část naší mysli, pro lidský strach a skryté touhy. Bohužel jsem zásluhou tohoto filmu několik nocí probděla, ze strachu znovu usnout. Takže pěkně děkuju, Ridley Scotte! MIstrovské dílo mezi horory!

  • 30.4.2006  18:12

  Něco na tom Renčovi je! Skvělá hudba od Support Lesbiens a Ivy Frühlingové.

  • 30.4.2006  13:29
  Matrix (1999)
  *****

  Vyjímečný film, výborná myšlenka, skvělé zpracování. Jen škoda, že tak rychle zestárl.

  • 30.4.2006  13:22

  Dala bych i 4 hvězdy - za efekty, ale to bych nesměla na konci filmu usnout.

  • 26.4.2006  10:05
  Frida (2002)
  *****

  Kde se bere v některých lidech, kteří sami trpí, tolik síly, tvořivosti, radosti ze života, schopnosti pomáhat druhým...? Tleskám Julii Taymorové! Téměř každý záběr připomíná uměleckou fotografii. Ač jsou zde některé pasáže evidentně zidealizované ( včetně vzhledu samotné Fridy ), je tento film velmi inspirativní. A to nejen pro výtvarníky, kteří po shlédnutí filmu, mají takovou chuť tvořit, že zakopnou v předsíni, když si běží pro štětce a barvy. Takže až mě přestane brnět ten ukopnutý palec, dám se hned do toho. Hodím emoce na plátno, no...uvidíme...

  • 26.4.2006  08:39

  Celkem srhující podívaná, dotvářená vynikající hudbou.

  • 19.4.2006  00:11

  Bílý králík! ...je neuchopitelný, záhadný a lidskému mláděti připadá neodolatelný. Jak je heboučký, a kam jde? kdo by za ním nešel, o hodně by přišel. Není vhodné pro lidi s narušenou psychikou a pro zkouřence s depresí! Mohlo by dojít k přehřátí mozkového centra -" co se to, sakra, děje?!".

  • 15.4.2006  15:55
  Hospoda (TV seriál) (1996)
  odpad!

  není nad opravdové, pivním odérem a cigaretovým dýmem naplněné prostředí, plné "opravdových" přátel, řešících zde ta nejzajímavější témata. Něco o tom vím...

  • 15.4.2006  15:30
  Skřítek (2005)
  *****

  Zábavné, originální, prostě fascinující úlet. Akorát na můj vkus moc masové...(nebo spíše masité,tak)

  • 15.4.2006  15:21

  Ooo, jak jsem starší, tím více se mi líbí! Jednoznačně nejlepší pohádka. Nejen na Vánoce, ale i po ránu ve všední den, zahřejí pekelné plameny a roztomilost hereckého osazenstva.

  • 15.4.2006  15:05

  Míváš barevné sny? Někdy tak bizardní, že sám nechápeš, jak se to v té Tvé hlavě vlastně mohlo zrodit? Cesta do fantazie je ( stejně jako třeba "švankmajerova" Alenka ) dokonalé zobrazení tajemných lidských snů. Velmi obdivuji tvůrce scénáře. Mít takový sen je jistě velmi inspirativní, ale jak ho, sakra, tak věrohodně dostal na papír, potažmo na plátno. Já ho většinou zapomenu dříve, než vypnu ten hrozný drnčivý zvuk, který mou cestu po fantazii právě přerušil...

  • 15.4.2006  12:41

  Až přijde chvíle, kdy budeš mít chuť uvolnit ze sebe nějaké zadržované emoce, tak se můžeš naplno otevřít tomuto vyjímečně srdce-drásajícímu příběhu. Jelikož nejspíš dojdeš k závěru, že nic ve Tvém životě není tak černé, uleví se ti...možná.

  • 12.4.2006  18:28
  Delikatesy (1991)
  *****

  Jedním slovem: Lahůdka.

  • 12.4.2006  12:03

  I LOVE PIXAR!!! Douglas se zde pozastavuje nad tím, jak je možné, že nás animovaní hrdinové a jejich příběhy dokáží dojmout stejně, ne-li více než někteří jejich kolegové z masa a kostí. Čím to může být? Nabízím malou soukromou úvahu. Animák vzniká od námětu, přes storyboard až po finálovou verzi i několik let. V tu dobu na něm pracují stovky až tisíce lidí. Každý z nich má jistě pár nápadů, jak tu či onu scénu víc podtrhnou dojetím, či z obyčejného fórku udělat hlášku, která se pak používá k rozveselení přátel po několik let, "moj, moj"? Je to týmová práce a musí to být skvělé zaměstnání. Závidím. I když tu rutinu si taky umím představit. To, že závěrečné titulky u běžného hraného "holywoodského" trháku trvají taky 5-10minut ještě asi neznamená, že se většina jmen na filmu nějak podílela svým tvůrčím nadšením a talentem...

  • 12.4.2006  12:00

  Kdo by ji nemiloval? Je to sice jen filmová postava, ale asi nejsem jediná, když tvrdím, že bych chtěla být taky tak rafinovaná a krásná, jako ona :)

  • 12.4.2006  11:54
  Postřižiny (1980)
  *****

  Chci být paní sládkovou! Chci žít v této překrásné době, chci zažívat malá velká dobrodružství i lehké opájení adrenalinem. Jednou chci mít syna básníkem a muže se zdravou muskulaturou. A do smrti smrťoucí být veselá!

  • 12.4.2006  11:05

  Vidím dětství svého tatínka ( který vyrůstal na Žižkově ) tak věrně a romanticky, že mě až trošku mrzí, že nemáme z tohoto období skoro žádné fotografie. Proto, když slyším tátu vyprávět, jak lumpačil, vidím jej v obrazech, které jako by vypadly z Obecné školy. Mají i stejnou barvu. Nádherné, a vtipné.

  • 12.4.2006  10:59

  My, Češi, rádi hltáme filmy exotické, protože jsou prostě zajímavé. Rádi sledujeme jiné kultury, zvyky, tradice, ale především běžný život. Chtěla bych číst recenzi na tento film třeba od mexického uživatele nějaké jejich tamější filmové databáze. Vesnička může možná jednou posloužit dalším generacím jako zápis z dějepisu. Škoda, že neuměli filmovat třeba původní američtí indiáni. Chtěla bych vidět jak to doopravdy vypadalo. Jak to můžu vidět u nás ve vesničce. Tohle je prostě náš folklor, světe!

1 2 3 následující >>