Paldiny

okres Topoľčany

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 19.5.2018  13:34
    The Circle (2017)

Aj vy to máte radi, keď sa prechádzate po prírode, v ušiach znejú svrčky, nad hlavou poletujú vtáčiky a medzi nimi lieta dron ? The Sircle je podnetný film, rozpráva o tom ako sa súkromie stáva vecou minulosti a vy bez toho, aby ste s tým súhlasili, alebo o tom vôbec vedeli, žijete v priamom prenose. Ale keď tak nad tým rozmýšľam, CSFD tento projekt vlastne už predbehla. Kde inde si pozriem kto je aktuálne pripojený, aký film či čí profil si zrovna prezerá, koľko razy do týždňa ma navštívi, ako virtuálneho obľúbenca si pridá či vyradí, moju poštu prečíta, vymaže, alebo ju niekomu prepošle. Počkať, na tom poslednom treba ešte zapracovať. Ako vravím, podnetný film, dnes už skôr realitou.

• 19.5.2018  13:16
    Saljut-7 (2017)

Sovietska vesmírna stanica sa nehlási, Rusi vysielajú mechanikov, Amíci z obavy, že im môže dačo spadnúť na hlavu zas Challenger. Téma a spracovanie sú dobré, hlavne bolo fajn si pozrieť ne-hollywoodsky, neamerický film z toľko obľúbeného obdobia Studenej vojny. A boli bádať rozdiely. Zaoceánski patrioti idú viac do hĺbky či už naozaj alebo len na oko. Tu to bolo chladnejšie, miestami uveriteľnejšie, občas až príliš tempom bezváhové a tak sa môže stať, že napínavú scénu otupí konverzačná, prípadne emotívna. Hlavne finále si žiadalo slzy, ale práve ten chlad v kokpite a pred obrazovkou to nedovolil. No nakoniec všetko dobre dopadlo, veď CSKA vyhral na Spartaku, tak prečo by sme sa z toho netešili :) Film určite za pozornosť stojí, Rusi tu dokázali, že vedia kráčať s dobou, vedia byť moderní, a preto sa nemajú za čo hanbiť.

• 12.5.2018  16:54
    Mr. Dentonn (2014)

Ani v tých najsilnejších momentoch, teda pred ďalším cenným skalpom pána D, film neprivodí tie správne zimomriavky. Vlastne začne byť opakujúcimi sa motanicami cez zrkadlá, okná, fotografie už trochu otravný. Finále tiež také narýchlo, ale zas čo čakať od 9 minútového kraťasu, Španieli by vám na to odpovedali, že dvojminútové titulky. Za mňa lepšie 2.

• 11.5.2018  21:35

Poučný komorný film zakladajúci si prevažne na dialógoch. Šikovne miesi dokumentárne zábery s hranými, kde prechody vôbec nerušia a sú súčasťou deja. Určite za to môže aj kamera aká použitými farbami evokuje doby minulé. Potešilo ma, že sa dbalo tiež na autenticitu, takže každý vlastnou rečou, teda tí v ofenzíve svojou a ostatní sa v ich spoločnosti len poslušne prispôsobujú. Človek by ani nepovedal, že koľko sa toho dá povedať iba tým, keď časom príde na neochotu opustiť rodný jazyk. Herecky zvládnuté a najmä iné, nie je to tá istá desiatka dookola sa točiacich tvárí zo seriálov, ale aspoň pre mňa neznámych, za to schopných charakterných výkonov, vďaka akým napätie s perom v ruke a tankom od potravín len hustlo. Film tak určite slušný a pozornosť si zaslúži, no to by ho v piatok večer nemohli na veľkom plátne sledovať dvaja ľudia.

• 10.5.2018  12:13
    Vinyl (TV seriál) (2016)

Veruže seriál nemal na ružiach ustlané ani pilotom aký si režijne postrážil sám maestro. Ten o dĺžke normálneho celovečerného filmu občas nudil, pôsobil zmätočne v postavách a zaujal len pedantným zobrazením sedemdesiatych rokov. S ďalšími epizódami sa to krok za krôčikom zlepšovalo a mňa čoraz viac začali zaujímať ich príbehy, aké sa pekne prepletali a v jednom momente dokonca vytvorili jednotné klbko. Nie všetky rozhodnutia boli ale šťastné, nepredvídateľné a pútavé (zvlášť šestka), no dokázal ich vyvážiť nastolený smer akým sa dej uberal. Ja tak fandil úspechu Nasty Beats, od ktorého záviselo prežitie hudobného vydavateľstva, od ktorého záviselo prežitie jeho zamestnancov. Tí sa potýkali s klasickými, nielen dobovými neduhmi spoločnosti. Najzaujímavejšia bola nespútaná hlavná postava, (anti) hrdina čo dokázal klesnúť na úplné dno, aby začal vnímať svetielko nádeje, ktoré následne vedel poslať do úplného hajzlu. Padli vhod aj jednorazové ozdoby ako John Lennon, Andy Warhol, David Bowie, Alice Cooper či obtĺstly Elvis, ktorí tomu dodali na príťažlivosti, rezká hudba, tá na divokosti a závislosti všetkého možného (peniaze, drogy, úspech) na dramatickosti. Po zjazdení prvej a zrejme aj poslednej série tak u mňa vládne spokojnosť.

• 10.5.2018  12:12

Elise je na tom podobne ako Jigsaw, nezastaví ju ani smrť, ale na rozdiel od pána skladačky neprechádza zmŕtvychvstaniami, len ukazuje čo bolo predtým a stavia si tak nové mostíky k základnému kameňu série, a teda prvému dielu. V tomto prípade sa opäť postaví hnusnému démonovi, ktorého motiváciu som síce nepochopil, ale nevadí. Aby to však malo aj osobnejší ráz, tak sa má duet s ním odohrať v rodnom dome samotnej Elise. Spoznávame tak jej príbuzných, ranných bubákov z palandy i pivnice a ďalšie bezsenné noci, z ktorých dobré dve vystrú do pozoru. Dej prihrá aj nejaký ten zvrat a nadhodí pár návnad pre vznik nových filmov, aké nám dozaista budú chcieť skomplikovať už i tak ťažkú orientáciu vo Wanových príbehoch. Kvalitatívne si ide štvrtý Insidious asi na rovnakej vlne ako predchodca, film ničím neprekvapí, dodržiava overenú osnovu (zas vo finále cestujeme do územia nikoho), no remeslo zvláda uspokojivo. Čo sa mu ale vymyká spod kontroly je silená snaha o odľahčenie situácie. To do série nepatrí, takže pre budúcnosť vypustiť úplne.

• 27.4.2018  22:56
    Whiplash (2014)

Som hluchý ako poleno a ten jazz tiež nemám pod kožou no toto bola jazda ako hrom. Učiteľ posadnutý dokonalosťou a chlapec čo sa videl na predných stránkach novín. Obaja to rozbalili vo veľkom a ja sa väčšinu času potil ako keby som za tými bubnami sedel sám. Ani neviem čo vychváliť skôr či nekompromisné praktiky výučby, nepredvídateľnosť alebo s ňou spojený prerod hlavnej postavy. Jednoducho špička od začiatku do konca a filmárčina tej najvyššej úrovne.

• 26.4.2018  16:19

Tak toto je iný kaliber. Film vtiahne už prvým vybrúseným dialógom a neprestáva prekvapovať ani na ďalších frontoch. Fakt skvelí herci, dokonca aj tí, ktorým by ste najradšej ublížili. Ďalší tromf hudba. Tá dáva o sebe vedieť len zriedka, no dokáže dodať grády, napríklad takým bubnovým doprovodom počas prechodu cez pole smrti. A samozrejme príbeh. Ten je šikovne vystavaný a postupne doň zapadajú udalosti, ktorým sa spočiatku nevenovalo moc pozornosti a popritom sú toľko zásadné. Zásadné asi tak ako hlavná myšlienka, ktorá bodá celú druhú polovicu filmu, kedy absurdnosť myslenia, konania, vyšetrovania a finálneho rezultátu dá zabudnúť na to, že sa považujeme za najrozumnejšie tvory planéty. Silné štyri hviezdy a pozvánka do smotánky top filmov majstra Kubricka.

• 23.4.2018  11:15
    Vlasy (1979)

Čestne prehlasujem, že som si práve prešiel filmovým peklom. Muzikál nepatrí medzi moje preferované žánre, ale minulý mesiac si jeden z jeho radov vyslúžil plný počet a keďže aj tento natočil velikán strieborného plátna, navyše mal silné referencie, si hovorím, prečo nie. Ale bol to omyl. Hudobné čísla vstupovali do diania snáď každé dve minúty, čo by som možno ešte prežil, ale ony boli strašné a to na pohľad tak i hudobne. Hlučná černošská hudba skrátka kráča mimo mňa a to nevkusné skotačenie snáď ešte viac. Vôbec mi nepomáhali ani postavy, aké boli buď afektované, nezaujímavé, alebo zbytočné. Dej až na záverečných pár minút prakticky žiaden. Skrátka chlapec z vidieka si pred narukovaním ide pozrieť newyorské pamätihodnosti, no zapletie sa s bandou vandrákov. Tí prespávajú pod mostom, močia na verejnosti, množia sa s kdekým a keďže ide o deti kvetiniek, tak pravidelne trávičkujú a odmietajú systém, ktorý akurát vládne. No nechápal som nikomu a ničomu. Nechápal som prečo sa hlavná postava s nimi zahadzuje, prečo dlhovlasí konajú ako konajú, čo k nim pritiahne tú nevestu akej zničia rodinnú oslavu a veľmi dlho som nechápal prečo to nikam nesmeruje. Po hodine a pol som bol tak dočista vygumovaný a len čakal na záverečné KO. To ale neprišlo. Na záver totiž cez mračná vykuklo prvýkrát slnko a ja bádal dramatickosť. Hudobne samozrejme stále mimo misu, no premiérovo som začal chápať pocity protagonistov a prvý raz sa mohol do nich bez strachu z následkov aj ponoriť. Lenže čo z toho, keď zaujímavej rošáde predchádzala pitva v priamom prenose, aká ma spočiatku otravovala, postupom času zhnusila a dakde pred koncom úplne paralyzovala. Veľmi nerád, ale toto je z kategórie filmov „nepozerateľných“.

• 21.4.2018  21:59
    Frajer Luke (1967)

Dobrý film, no nemal som ho problém polhodinu pred koncom utnúť a pustiť si FA Cup. Ťažko povedať či za to mohla príliš pulzujúca frajerina hlavného hrdinu miestami dosahujúca až gladiátorských rozmerov, priestory väznice, aké boli predtým kurníkmi a aké sa pri ťažko uveriteľnej benevolentnosti jej pánov menili na hospodu so všetkým, čo k hospode a jej večerným radovánkam patrí. Ešteže po záverečnom hvizde rozhodcu som sa k filmu vrátil a mohol postupne prehodnocovať viacero nešvárov, ktoré mi dovtedy viac či menej prekážali. Silní začali ukazovať svoje slabosti, verní prehodnocovať svoje fanúšikovanie asi tak ako skalný slovenský fanklub po troch prehrách domácich a tí benevolentní zrazu ceriť ostré zúbky. Takže finále skvelé, to pred ním do pohody, čo mi s tematikou mreží a jej pelendrekovej kultúry nie celkom sedí, no čo sa týka väzenského osadenstva, tam len chvála. Zvlášť Paul a George to hrali presvedčivo a nechýbala im charizma. Film ako celok u mňa kvapku zaostal za očakávaním, predsa len som dúfal, že sa budem rozhodovať medzi inými číslami.

• 6.4.2018  09:22
    Mrtvý muž (1995)

Z popisku „existenciální psychedelický western“ si priam žiadal o pozretie. No po skončení filmu netuším čoho som bol svedkom, ani neviem či sa mi to páčilo alebo nepáčilo. Čo viem, že to bol zvláštny film so zvláštnymi dialógmi, ktorého každá scéna trvala dlhšie ako by mala, hudba bola rušivým elementom a dej - nedej jednoduchý až beda. Johnny Depp vo svojich najlepších hereckých rokoch samozrejme berie všetky body, ten jeho obézny indiánsky parťák zas všetky stráca. Netuším, kde toho bizóna splašili, no vyzeral ako by si len odskočil z polnočného divadelného predstavenia. Ako tak rátam asi sa mi to moc nepáčilo.

• 1.4.2018  19:37

Honba za kvartetom kľúčov bola miestami zábavná a napínavá, inokedy naivná až afektovaná, ale čo si cením, nie každý plán vyšiel a niekedy bolo potrebné sa zamyslieť nad novým, dôvtipnejším. Akcia na koľajach zas skvelo natočená, bez slov a tuhla pri nej krv v žilách. Jednoducho v dnešných filmoch by herci okolo vlaku ani nešli, tu mal Connery roztrasené kolená a nebyť toho, že som mu párkrát poradil "skrč sa, ďalší most", tak ho ešte teraz zoškrabujú, táto pasáž skrátka mňamka. Čo ma rušilo, časté sexuálne narážky aké sa mi do doby džentlmenov skrátka nehodili, alebo možno som si onú dobu len moc zidealizoval, neviem. Film ako taký je ale fajn oddychovka a ak mám byť presný, hodný tri a pol tehličky.

• 1.4.2018  08:40

Konečne! Tretia kapitola tejto arénovej mlátičky vyslyšala moje prosby a katapultovala Michaela J. Whitea do hlavnej role. Tam mu to svedčí, charizmu má dobrú, techniku a muskalatúru ešte lepšiu. Dej sa odohráva na ďalekom východe, kam cestuje s kamarátom, aby mu robil mentora. A jeho súperom nie je nik iný než výbušné 170 kilové hovädo. Pri pomyslení na neho ma trochu mrzí, že to neskončilo tam, kde to malo skončiť. Zasvätení isto vedia o čom hovorím, ale chápem, bolo treba potrestať aj iných. No i tak, tešil som sa desaťminútovú deštrukciu v štýle Balboa vs. Drago. Film ako taký má po celý čas dobrý spád, pár slušných bitiek, dokonca sa pripomenie v čiernobielom háve tá jediná vydarená od minula. Postavy ma opäť bavia a aj rozhovory medzi nimi majú hlavu a pätu. Rušivých elementov je tu iba minimum, tým najväčším určite Tony Jaa a jeho trápne vytie na mesiac, no nemôže byť všetko dokonalé. Tento film k tomu ale nemal ďaleko.

• 1.4.2018  07:40

Druhý diel je ako cez kopirák toho prvého, len s menej výraznými hercami a ich problémami aké vás nezaujímajú. Jediný, kto tu za niečo stojí je kouč na podmienke, ktorý ovládne dianie či už udiera do obyčajného papiera, alebo pacifikuje poltucet uniformovaných pred vlastnou dodávkou. Film sa vtedy vymyká z podpriemeru a ja sa pýtam, prečo sa scenárista zahadzuje s necharizmatickou omladinou a nenechá vyblázniť dospelých borcov, ktorí ráno nestávajú do školy. Čo ma teší, že sa počas tréningu dbalo aj na popis a zrozumiteľnú výučbu všetkých tých techník, po ktorých protivníkom pukajú kosti či sa preberajú až po zápase. Zvlášť preto, že som ich v zápale boja od seba nikdy nevedel rozlíšiť. Jednotka sa mi aj napriek rovnakému dejisku diania ľúbila, dvojka je taká nijaká, navyše sa nikam neposúva a len opakuje už videné. Dúfam, že záver trilógie ponúkne konečne dospelú rezanicu.

• 31.3.2018  12:58
    Luxo junior (1986)

Veruže tak, do dvoch minút vtesnané to, na čom bude Pixar v budúcnu stavať. A teda baviť deti a neuspávať dospelých.

• 31.3.2018  12:45
    La Luna (2011)

Asi tuším o čo tu šlo, dve generácie sa snažia odovzdať svoje múdra tretej, aby tá tretia, najmenej skúsená ten rozhádaný párik mudrlantov nakoniec poučila. No celkovo ma snímka míňa. Animáciu má peknú, avšak tým ostatným pôsobí rozpačite a postráda humor.

• 31.3.2018  12:44
    Únos (2006)

Ani emzáci nepadajú z neba učení.. vtipné, no bez pointy.

• 31.3.2018  12:44
    Láva (2015)

Asi je to aj muzikál, alebo minimálne hudobný film, lebo celých sedem minút dej doprevádza pesnička. Ten je síce situovaný do slaných vôd oceánu, no sladkého pobral miestami až moc. Celkovo je ale hľadanie sopečného druha roztomilé, chvíľkami až nezvykle smutné.

• 31.3.2018  12:43
    Suvenýry (1989)

Človek by nepovedal, že má animák už tridsiatku na krku, dokonca ani vtedy, keď ho vidí v spoločnosti mladej krvi. Dačo hlbšie síce postráda, no dilemu či je lepšia zima, alebo leto rozlúskne hneď.

• 30.3.2018  22:57
    Lady a Tramp (1955)

Už som skoro zabudol aké krásne rozprávky sa točili v minulosti. A síce toho zavíjania bolo niekedy už moc, ale počúvať zvieratká, sledovať ich kroky a zaujímať sa ako to dopadne vôbec nie je v tomto žánri samozrejmosťou. Tu sa to podarilo a ja som sledoval psí život očami človeka a rozumel tým chlpáčom, akoby som tú búdu mal mať pred dverami ja. Viacvrstvový scenár fungujúci v oboch polohách sa skrátka musí vedieť napísať. Plus krásna animácia, jemný humor a jedna kultová scénka robia z filmu právom klasiku.

• 30.3.2018  22:54

Na film sa nepozerá zle, v podstate aj rýchlo utečie, len na druhý deň už po ňom nie je ani stopy. Matne sa tak rozpomínam na trojicu chalanov čo nechali zomrieť štvrtého a za trest to budú mať pred očami do konca svojich dní. Situáciu ešte komplikuje krátka romanca s jeho sestrou, kedy sa len čaká v aký čas a od koho sa dievča pravdu dozvie. Dozvedela a dopadlo to ako dopadlo, snáď len pohľad do budúcna nebol nutný, ale tak keby náhodou niekto nepochopil ústrednú myšlienku, v poslednej scénke si ho počká na tanieri.

• 30.3.2018  22:53

Vo veľa ohľadoch odvážny film, človeka až prekvapuje prečo neskončil rovno v trezore. Do toho zaujme tiež umeleckým poňatím a tým nemyslím iba rozdelenie jedného príbehu do šiestich kapitoliek. Šansónová kapelka pátra po šťastí, nestačí jej len o ňom snívať, použité farby zas reflektujú náladu v rodine i krajine a do toho ešte ten poetický tanec medzi kvapkami. Film má rozhodne čo povedať na povrchu aj pod ním a prináša skvelé predstavenie nielen v hlavných roliach. Ťažko niečo vytknúť, možno len to, že pocitovo trvá dlhšie než dve hodiny.

• 29.3.2018  14:18

Zažívam malé dejavú, k Franticu som písal, že prvá hodinka, kde je hlavný hrdina na všetko sám nemá chybu a tá druhá s pomocníkom už začína pokrivkávať. Takto je to aj s ďalším Polanského počinom. Johnny Depp, čoby odborník na staré knihy, pátra po dochovaných zväzkoch satanovych a ja sa nemôžem tej atmosféry starých zaprášených antikvariátov nabažiť. No potom do deja vstupujú lietajúce bosorky, ľudia v habitoch a poctivo budované napätie sa začína vytrácať. Rozuzlenie tiež zrovna nepoložilo, skôr si len tak okolo mňa preplávalo. Celkovo ale stále pekných 70%.

• 26.3.2018  09:59
    Drive (2011)

Ak by to bolo ešte pomalšie chytím úsporu na televízore. Vlastne sa mi ľúbila len tá úvodná jazda, kde sme sa zoznámili s pravidlami hlavnej postavy a akej nechýbalo napätie ani akcia. S ružovým nápisom Drive, ale film paradoxne o drajv prichádza. Najskôr nasleduje rozpačitá polhodinka, kedy sa to nikam neposúva, dookola len zádumčivé psie oči Goslinga a nálada ako strihnutá z Blade Runnera. Tej som zo začiatku dal šancu, no minútami už prišla ubíjajúca. A aj keď sa potom rozohrala taká jednoduchá dejová linka od susedstva, tak ju v tom pomalom rytme nedokázalo spasiť ani rozpučenie hlavy vo víťahu a už vôbec nie milión odložený pri obrubníku. Škoda, od tohto filmu s takmer kultovým statusom som očakával viac.

• 25.3.2018  17:54
    Tvář vody (2017)

Film bol chladný ako žaba na raňajky a mne bolo nakoniec celkom jedno ktože to neprežije. Vlastne som súcítil iba s tými hnijúcimi prstami a to bude asi problém. Ich majiteľ mi ale prišiel ako najzaujímavejšia postava, namyslená, ľahko arogantná, bez štipky ľudskosti, skrátka taká akú väčšinou vyfasuje občan s ruským pasom. Tu je to ale opačne a tá najväčšia "sviňa" je Američan a ten najbližší pomocník zas Rus. Zvyšok po starom Amerika vs. Rusko, konflikt pretrváva, Del Toro sa nebojí poukázať na ľudí s postihnutím, tiež s inou orientáciou či farbou pleti, skrátka diskriminovaní sú všetci, upratovačky, domáce gazdiné, nádejní maliari, mloky. Ale to sú všetko len výstrely do prázdna, hlbšie sa s myšlienkami nepracuje, rovnako ako sa nepracuje s nosným žánrom a horor ním veru nie je. Dráma, to je ten žáner, ten zapája staré známe klišé pochody, vďaka ktorým je chudák obojživelník najskôr týraný, neskôr láskou a ľudským dobrom oslobodený a na záver kým iným než zlobou "popravený". Film tak príbehom vôbec neprekvapí, vlastne prekvapí len to ako málo sa o obojživelníkovi dozvieme, na druhú stranu celkom rýchlo utečie a dobre sa naň pozerá. Snáď len ten tanečný kabaret si tvorcovia mohli odpustiť.

• 24.3.2018  19:42

Keď bol na to sám vynikajúci thriller, keď boli na to dvaja slušný thriller, dohromady tak v napätí strávené dve hodinky. V nich jasne dominuje Harrison Ford, ktorý nad všetkými vyčnieva ako eiffelovka nad ostatnými pamätihodnosťami a to je asi jediná pripomienka. Polícia, konzulát aj zlosyni mi prišli trochu ako polepetká, čo by sa v tom buď nechceli angažovať vôbec, alebo nevedeli ako na to. To nahrávalo samozrejme hlavnej postave, ktorá neskončila za mrežami už po hodine, alebo pod kvetinkami po hodine a pol. Ja som jej ale fandil, takže tento malý neduh s privretým jedným okom prehliadnem.

• 24.3.2018  16:20

Keď už moderne oprášiť starú osnovu mlátičiek, tak takto. A to prosím pekne prognóza trúbila na poplach už na začiatku. Vekový priemer zúčastnených ešte neprekročil tridsiatku, čo znamená, že sa motáme po škole, hádame s rodičmi, žmurkáme na spolužiačky a dumáme kam na párty. Znie to strašne, no scenáristom sa podarilo nemožné a oni z tohto bahna obyčajnosti celkom šikovne vykorčuľovali. Hercom nie je cudzia sympatia, spolužiačky sú kočky a na párty sa miesto chľastu podávajú rukavice. K tomu nechýba dôležitá súčasť bytia- tréner, dôležitá súčasť deja- boľavá minulosť a dôležitá súčasť vyvrcholenia- turnaj. Film má tiež srdce, šmrnc, ukážkovú plejádu chmatov, úderov, ťahov a to najpodstatnejšie, pôsobí ako energeťák.

• 24.3.2018  13:33
    Gladiátor (TV film) (1986)

Tohto „rytíře ve chromu“, čo harpúnou vyťahuje ožranov z garáže by som pozval do nášho hlavného mesta. Chalan by musel brať aj nadčasy, keď by zistil, kde že je to najviac blbcov na meter štvorcový. Film ako taký je ťažké béčko a nenesie žiadny autorský podpis. Bol skrátka vyrobený na zákazku a tak ho treba brať. Máme tu stratu v rodine, o ktorú sa postaral záhadný pirát diaľnic a zrod chrabrého nápravcu nepozorných šoférov čo vás s veľavravným „tohle je občanské zadržení“ vytlačí na zvodidlá iba za prekročenie rýchlosti. Zaujímavá interakcia sa udiala len raz a to s cestujúcou v druhom stave, zvyšok priemer až podpriemer zápasiaci s nudnými odbočkami. Prekvapivo však dostupný v českom dabingu.

• 24.3.2018  06:56
    Mys hrůzy (1991)

Robert De Niro mal ísť do nominácie na Vedľajšieho herca, tam by určite uspel, fakt skvostný výkon. Rovnako skvostná je aj práca s napätím a to z filmu robí parádny thriller. Ten má tu a tam kazy, občas nepochopiteľné konanie jeho protagonistov a to nielen v tínedžerskom veku, tiež som sa pozastavoval nad neuveriteľnou pasivitou polície, pri ktorej máte pocit, že vás môže ktokoľvek vystrašiť, ohroziť, zahlušiť a jej je to jedno. Film ako thriller ale funguje parádne a dáva zabudnúť na mdlé obdobie Martina Scorseseho, aké sa s ním ťahalo prakticky celé osemdesiate roky. Otázkou už len zostáva odkiaľ mi je len povedomá tá hudba..

• 22.3.2018  17:58

Mať meno Hitchockovho formátu a niekto mi vzdá hold v tak podradnom spote akým je reklama, asi ma to naserie. Za netradičné uchopenie a pekný plagát aspoň po hviezde. Inak viac ani floka, zbytočné a nehodné oboch velikánov.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54