Paldiny

Paldiny

okres Topoľčany

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 21.10.2018  22:55

Takéto typy záverov tu už boli mnoho krát predtým (Mŕtvi a pochovaní, Karneval Duší, Kabinet Dr. Caligariho), takže žiadna revolúcia vo filmových zakončeniach sa nekoná aj keď to na prvý raz funguje. Lenže, keď sa pri ďalších opakovaniach sústredíte na maličkosti nadšenie postupne upadá. Čo zostáva je presvedčivý Osment, sústredený Willis a mrazenie v kostiach. No a narozdiel od Znamení či Vyvoleného film neodpláva s prvým spánkom.

• 21.10.2018  22:03
    Znamení (2002)

Film som videl len včera a dnes mám problém niečo k nemu napísať. Matne si spomínam, že inak dominantnú atmosféru trochu rušili komické scény a až nezdravo mudrujúci Culkin najmladší. Ostatné Shyamalanova pečať, záverom nevynímajúc.

• 21.10.2018  16:53
    Vyvolený (2000)

A pritom by toľkú dilemu o zraniteľnosti hlavného hrdinu rozlúskol kdejaký kancelársky papier, o ktorý by sa skúsil porezať. No to by film skončil prirýchlo a my tak prišli o slušný kus filmárčiny. Shyamalan totiž natočil svoje druhé známe dielko s prehľadom, len na moju smolu ho zasadil do prostredia aké mi nie je blízke. A preto predpokladám, že námet spája aj s niečím hlbším ako napríklad viera v seba samého a príbeh nekončí len (s)prostučkým zrodom „Vyvoleného“.

• 17.10.2018  22:40
    47 metrů (2016)

Spoiler everywhere - ten úsek, ktorý sa stal bol tupý ako babkin botník, babenky v ňom si šetria kyslík tak, že kecajú o vzťahoch, bez masky si plávajú 50 metrov pod hladinou a mexickí hošani miesto toho, aby sa na ne vyprdli vyrážajú medzi žralokov s baterkou. A tá časť čo sa nestala bola paródia sebe sama a twist ju neospravedlňuje. Resumé, toto plávalo 47 kilákov dakde mimo môj kurz a to s blbými filmami nemám prosím problém.

• 16.10.2018  12:45

Tá silná depresia z filmu okamžite vtiahne a už nepustí. Príbeh popisuje život dvoch chlapíkov, ktorých poznačilo letecké nešťastie a zakiaľ čo jeden sa vyrovnáva so stratou, ten druhý s faktom, že mu pristálo na ramenách. Obaja sú spočiatku súci na psychiatra a k sebevražde nemajú ďaleko, no miesto svätého pokoja sú v najťažších časoch ešte postavení pred ťažké skúšky, v jednom prípade tlak z leteckej spoločnosti o ututlanie celej veci, v druhom zmena identity, mesta, práce a už bez rodinného prístrešia. Na striedačku sledujeme ako sa obaja snažia celú vec vôbec ustáť a čakáme akým smerom sa situácia vyvinie. Najskôr som bol pripravený, že si Arnie ako mu je vlastné vyhľadá všetkých, čo sa na nešťastí podieľali, dokonca vetril teroristickú hrozbu, no časom som si uvedomil, že to až také "pestré“ nebude. Predsa len príbeh vychádzal zo skutočných udalostí. Možno aj preto, že som sa po chvíli naladil na komornejší priebeh ma v závere prerod postáv prekvapil. A musím povedať, že príjemne. Filmu pridávajú aj slušné výkony, Arnie už v Maggie dokázal, že na staré kolená vie z podlahy zdvihnúť nielen kvér, ale aj charakterný herecký výkon a pochválim tiež kvalitnú technickú stránku s dlhými chladnými zábermi a psychadelickou hudbou. Takže za mňa spokojnosť a pre Arnieho, ktorého som naposledy musel tolerovať v rakúskom kroji, vďačné vykúpenie.

• 13.10.2018  14:36
    Zabít Gunthera (2017)

Asi najhoršia vec akú som kedy videl. Je tu všetko to, čo vo filmoch najviac nenávidím, tona scén pri ktorých sa cítim trápne, ktoré neplynú z deja, v ktorom nie je zmienka po scenári. Čoho tu ale je hodne, tak na kilometre prekročených hraníc súdnosti, lacné triky, hromada nesympatických do kamery sa prihovárajúcich nehercov. Po deväťdesiat minútovom utrpení ma preto zaujímali už len dve veci. Prvá, ako sa k filmu dostal Švarcík a druhá ako sa k nemu dostala Robin Šerbatská. Prvá otázka zostáva nezodpovedaná, zakiaľ čo na tú druhú dáva odpoveď filmografia režiséra a predstaviteľa hlavnej role. Ten totiž v HIMYM stvárnil vedľajšiu postavu menom Gary Blauman, čo má za následok, že chuderku Robin poznal a akýmisi zázračnými metódami, plačom, alebo argumentom, že sa stretne s Terminátorom uprosil, aby sa jeho amatérskeho pseudo - dokumentárneho projektu zúčastnila. Bože, ale ako sa tam dostal Arnie, to mi stále hlava neberie...

• 13.10.2018  08:20

Pohodička, ale zas nerobme z toho udalosť. Herci boli dobrí, on lepší, hudba tranzujúca, jeho viac a pohnútky na zlatého panáčika očividné - viď pozitívne vykreslenie transiek. Tiež tam cítiť istú paralelu, kedy umelec dostane chuť hodiť za hlavu nalinkovaný umelecký poker face a venovať sa svojej vášni. Dráma ako taká už ale zaostáva, ako by sa tvorcovia báli zatlačiť a všetky silnejšie scény nechali mimo záber. Preto sa celá tá (ne)vyhrotená tragédia okolo mňa iba šuchla a vreckovky zostali suché. Ale nevadí, príbeh o upadajúcej a vychádzajúcej superstar si zapísal ďalšiu čiarku aj pre túto generáciu a s výnimkou rokov deväťdesiatych tak pokračuje v zabehnutej tradícii ďalej.

• 13.10.2018  06:40
    Collateral (2004)

Nevedel som, kto film režíroval, no počas sledovania som to začal tušiť a po jeho skončení si ním bol už istý. Zas ten Mannov rukopis, chladný ako ľad, pri streľbe brnia aj žalúzie a kamera je tak zvláštne neurvalá. No popravde nie všetko beriem ako plus, zvlášť ten realisticky nastavený objektív, ktorý keď si lieta nad mestom je fajn melancholický, ale pri snímaní väčšiny scén mi prekážala tá jej realistická surovosť i keď viem, že bola zámerná. Film samotný popisujúci jednu setsakra dlhú nočnú šichtu v taxíku bol ale zaujímavý, často nepredvídateľný s perfektnými hercami v hlavných úlohách. Škoda, že v radoch polície nestál niekto výraznejší ako tomu bolo pri Heat a škoda občasných scenáristických lapsusov, kedy nechápete konaniu postáv, inak pohoda a z pohľadu hodnotenia ďalšia Michaelova rutinná trojka.

• 30.9.2018  13:00
    Kill Bill 2 (2004)

Tarantino je jeden z mála režisérov, ktorého štýl rozpozná aj slepý divák a ak by som hodnotil týmto smerom, má to za päť. Ale ani jeho druhý Kill Bill moc atraktivity nepobral. Jedna kapitola je zaujímavejšia, iná menej, jeden dialóg napísal génius, druhý uspáva hady a stále nekončí a nekončí, trvá a trvá. A čo je najhoršie, príbeh o pomste je vlastne dopísaný skôr ako ho dopovie sám režisér, jednoducho nič objavné už neponúkne, len povypĺňa medzery toho, čo načrtol a prerozprával prvý diel. Spraviť z dvoch filmov jeden o dĺžke maximálne troch hodín by bol z môjho pohľadu ideál. Táto štvorhodinová dvojdielna antológia je príliš rozvláčna, štýlovo nakrútená a výraznými hercami obsadená nuda. Plus Uma Thurman a kráska všetkých krások ako sa to tam na každom kroku básní ? Ale no tak.

• 18.9.2018  11:18

Prečo mám pocit, že ten žid nemal byť komickou figúrkou, no zvyšok funguje. Skrinka s démonom vyzerá nesympaticky, otec je na rozdiel od nej sympaťák a popravde som mu fandil viac než jeho ex a dcéry? Jedna nervózna pubertiačka a druhá hádzala také škaredé pohľady, že by som z nej rýchlo spravil sirotu. Takže slušný horor s rozumnou dĺžkou.

• 18.9.2018  10:53

Herci boli dobrí, ale scenár bol pod ich úroveň a ďalej prezrádzam až moc. Vždy ste o krok pred nimi, vedeli ste, že stroskotajú, že sa dajú dokopy, že sa zachránia a že spolu zostanú. Nič vás tu neprekvapí, navyše ani tá dobrodružná stránka nebola bohvieako strhujúca a na tú som mal chuť najviac. Keby som si chcel pozrieť dobrodružnú limonádu tak siahnem po 6 dní, 7 nocí, ktorá sa neberie až tak vážne a to klišé je akosi súčasťou diania, tu mi to prekážalo.

• 17.9.2018  11:26
    Ti druzí (2001)

Celý čas čakám na ducha a ono sa to vyvinie takto. Rozuzlenie teda prekvapilo, to uznávam, ale nazývať Tých druhých najlepším hororom posledných dvadsiatich rokov, alebo dokonca najlepším hororom vôbec mi príde scestné. Na to je film príliš komorný, so slabšou herečkou by mohol byť až nudný. Našťastie je tu Nicole Kidman a samozrejme záverečné rozuzlenie aké donúti sa trochu zamyslieť nad predošlým dianím. Inak hororových momentov tu veľa nebolo, jedno ľaknutie a dvakrát mraziareň, takže priemerná ducharina s dobrými hercami, dokonca aj tými detskými.

• 16.9.2018  19:32
    Hvozd (2015)

Čakať atmosféru The Descent by bol priveľký luxus, no ako jednohubka si hororík od priľahlých írskych lesov vystačí. Obludy sú tu vcelku hnusné a najskôr dráždia tým, že sa moc neukazujú. Neskôr sa k nebezpečenstvu pridá aj akcia, do okeníc búši intenzívnejšie boj s časom, vytúžené svitanie je stále v nedohľadne a čiara života sa u jedného z rodičov skracuje až priveľmi rýchlo. Lenže film nevygraduje ako by sa patrilo, len sa spustí do akýchsi slepých uličiek. A ako je deň stále bližšie, sa mi všetky tie zvláštne veci počnúc návštevou v brlohu či rošády batoľat pozdávajú menej a menej.

• 15.9.2018  17:50
    Phenomena (1985)

Hrozne rozporuplný film, pripadá mi to ako by sa Argento chystal natočiť pecku desaťročia a kdesi sa mu to vymklo z rúk. A aby to nestačilo, tak mu Američania inak výborný hudobný motív dokurvili tým čo sa akurát hralo v rádiách. Vážne ťažko pochopiteľný výber skladieb, ktoré tam nemali čo hľadať. Herci, tí sú ukážkoví tragédi a do vrecka ich schová aj šimpanz, ktorý vierohodnejšie predstieral hnev, strach, priateľstvo. Linka s vrahom akosi nevedela chytiť, zbystril som vlastne len vtedy, keď sa k slovu dostal doktor a rozoberalo spojenie hmyzu s hlavnou hrdinkou. A to malo hrať druhú koľaj. Zvyšok ťažká nuda a ja si dvakrát schrupol. Čo stojí za zopakovanie je snáď len tá štvrťhodinka, ktorá sa u slabších pováh postará o prevetranie dávivého reflexu. A že sa v tom kúpeli krvi, hnijúceho mäsa a odpornosti mnoho toho nevysvetlí už beriem ako nutné zlo s blížiacim sa termínom uzávierky. A úprimne to, čo aj vysvetlenie dostalo nepôsobilo dvakrát presvedčivo.

• 15.9.2018  12:54

Japonská misia mi sadla o čosi viac než tá pod vodou. Film navyše začne celkom luxusne pohltením vesmírnej lode inou loďou a to celkom namlsá. Roztvorí sa tiež otázka kto za týmto stojí, Amíci ? Tí obviňujú Sovietov, Rusi sa zas tvária nevinne, Angláni ich prekvapivo bránia a Japonci, tí vraj nemajú štartovaciu plošinu. Takže dúmame odkiaľ vietor fúka. Všetko má ako inak vyriešiť agent s povolením zabíjať a nebol by to on, keby na začiatku nespravil paniku, tento raz sa nechal zabiť. Všetci tomu samozrejme veríme a tak blízky zvrat s oživením je len jedným z viacerých aké nás čakajú. Bond sa ale nezaprie, je ukážkovým alfa samcom a značkuje všetko bez ohľadu na farbu vlasov či pôvodu. Našťastie už netrapoší stupidnými vznášadlami aj keď lietadielko s ozbrojenou výbavou bolo trochu na hrane, no nehrýzlo do takej miery, aby som sa hrýzol do pery. Na druhú stranu pár slušných vychytávok sa dočkáme, z repertoáru vypadne občas aj nejaká tá hláška a dej sa odohráva po väčšine času v krajine vychádzajúceho slnka, takže treba očakávať veľa Japoncov, ukážku bojového umenia a pomrkávanie do starobylej kultúry. To aby sa na film chodilo aj v Japonsku. Čo už nepoteší je kolísavosť efektov a zakiaľ sa jednému triku zadarí, druhý pôsobí ako z pera Maxipsa Fíka (pristávanie rakety je vážne tragédia), no prežiť sa to aj v týchto kritických pasážach dá. Zvyšok nevybočuje, nebrzdí, ani šialene nešlape, skrátka taká pohodička.

• 14.9.2018  08:56

Znovu spokojnosť, vlastne by som ukrojil len pár minút a občas sa nebál báť o niečí život, inak starý dobrý dom so všetkým čo dokáže zabrnkať na strunu. Nechýba húpacie kreslo, starý magnetofón, vŕzgajúce schody, tajomný priestor pod nimi, zamknutá izba nad nimi a tajná skrýša v nej. Z verandy tiež bezpečná zóna nekuká, na dohľad je totiž stodola so strašiakom aký by sa rád prihlásil o svoj vlastný spin-off a neďaleko povedomá studňa. Vo filme funguje napätie, ľakačky aj príbeh, ktorý nám vysvetlí ako to v minulosti s našou Annabelle bolo. A keď už sa zdá, že končíme, tak záverečná scéna viac než sympaticky nahrá prvému dielu a ja mám pocit, že to do seba všetko krásne zapadá.

• 10.9.2018  10:32
    Annabelle (2014)

Prekvapilo. Čakal som vylúhovaný čaj a dostal sebestačný horor so slušnými hercami a hnusným démonom. Napätie každým večerom iba hustlo a mrazenie s ľakačkami fungovali lepšie ako pri druhom Conjuringu. Ak by Annabelle vyrukovala ešte s poriadnou pointou nemám výhrady.

• 9.9.2018  07:39
    Thunderball (1965)

Hrozne dlho som sa nevedel chytiť, ako by film už 40 minút bežal a predošlé udalosti sa mi nikto neunúval vysvetliť. Strašne moc to pôsobí hŕŕ, zato vôbec ucelene. Jednotlivé scény sú bez myšlienky pozliepané dohromady a pritom na tak jednoduchý príbeh. Zlý chlapík ukradne dve jadrové bomby a chce ich vymeniť za striebro, toť vše. Ale toho zlého pána si moc neužijem, je nezaujímavý, rovnako Bond a tiež jeho komické vychytávky. Agent 007 si nasádza prilbu a vznášadlom sa presúva do bodu B, podobnú má aj pre vodné atrakcie a keď už som pri tej vode, tam sa odohráva dobrá tretina filmu a veškerá akcia. A síce neviem ako to pôsobilo v dobe vzniku, no dnes som nudou škriabal omietku. V mľandravom pohybe sa tam stále niekto niekam presúva, občas iného stretne, nudné bolo aj Bondovo plávanie medzi žralokmi, vlastne ma neuspával len ten finálny karambol, kedy možno tri tucty potápačov na seba strieľali harpúnami. Jediný pozitívny dojem ale rýchlo pokazila akcia na mori, kedy bola scéna s neovládanou loďou zrýchlená tak veľmi, až som mal pocit, že za chvíľu obopláva oceán. Toto nevyšlo a myslím si, že za to môže režisér prvých dvoch bondoviek, ktorý nepochopil čaro tej tretej a do štvrtej chcel až agresívne preorientovať na iný štýl, lenže tento mu nie je vlastný. Je tak čas od kormidla odísť.

• 8.9.2018  16:16
    Goldfinger (1964)

Tak táto bašta už nasýti. Doposiaľ najlepšia záporná postava, najpremyslenejší plán, žiadne hluché miesta a samozrejme najšarmantnejší Bond. Teda ak si odmyslím, že jednu čajku použije ako boxovací vak a druhú dokonca znásilní, ale inak hotový gentleman. Moc sa mi ľúbi, že veci okolo neho nie vždy vychádzajú podľa predstáv a ak má jednu chvíľu navrch, druhú zas sedí vo svojom zamrežovanom apartmáne. Všetko perfektne lemuje nadsádzka aká pridala na obrátkach a odzbrojujúcu hlášku je možné čakať od kdekoho. Takže, všetky palce nahor a päť zlatých tehličiek k tomu.

• 8.9.2018  09:05
    Kill Bill (2003)

Groteska. Všetci päťhviezdičkári museli vytiahnuť za kýbeľ tolerancie, lebo majstro Tarantino sa tu predvádza viac než inokedy. Pri sledovaní som si pripadal ako by som znovu pozeral Farga. Rovnako odstrihnuté od reality a pritom sa to tak vážne tvári, hýri to originalitou, farbami, prepína do anime, potom zasa späť, raz je to bez krvi, inokedy dávate pod obrazovku lavór, nie je tu štipka napätia, emócií, humoru, ale celkom to odsýpa a dejová priamočiarosť s krátkymi výletmi do minulosti nie je na obtiaž. Taká všehochuť, ktorá buď sadne, nesadne, alebo neviete čo si o tom myslieť. A aj preto, že ma to neštvalo tak moc ako Coenovic Fargo tomu prispôsobím i hodnotenie. S dvojkou sa ale ponáhľať nemusím.

• 4.9.2018  12:02

Bitka vo vlaku bola dosť dobrá, ale s ďalšími bondovkami si trúfam odhadnúť, že táto skôr či neskôr zapadne. Pátranie po dešifrovacom stroji je ľahko zabudnuteľné, bond Girl si postrážila len hlboký výstrih, dôležitý prerod z predstieranej lásky k ozajstnému vzplanutiu už nie a trio záporákov zaujalo iba v zoznamovacej časti, v skutočnej akcii ako by im chýbala myšlienka. Špionážne ingrediencie teda prítomné sú, ale zatiaľ je to stále vo vrabčacom množstve. Niečo ako keď s prázdnym žalúdkom napochodujem do nóbl reštaurácie, jedlo vyvoniava už z kuchyne, gustiózne vyzerá na tanieri, no ja potrebujem chuťové bunky zasýtiť, nie iba podráždiť poháriky. A tak po pár sústach hľadím na prázdny tanier a rozmýšľam nad dezertom. Ešteže to hlavnému kuchárovi vypeká a ja dlho otáľať s ďalšou bondovkou nemusím.

• 29.8.2018  15:49
    Casablanca (1942)

Keď si vezmem, že Casablanka vznikala v čase, kedy ešte Nemci pustošili Európu, tak ide o odvážny film a to jak príbehom tak sarkastickými narážkami napríklad do radov koncentračných táborov. Rick má totiž od asertívneho chlapíka veľmi ďaleko a slovne to tam hasí hlava nehlava, Nemec - Nenemec. Snímka zvolila tiež správnu stopáž a vďaka nadčasovému scenáru a réžii pôsobí sviežo aj po troch štvrťstoročiach. Vôbec tu nie sú prítomné hluché pasáže, alebo zastarané rozprávačské postupy, ktoré zdobia aj o desaťročia mladšie snímky. Príbeh si ide sebavedomo svoju líniu, na ktorú sa napájajú menšie príbehy bez toho, aby pôsobili nadbytočne. Čomu snáď pripísať malé mínus, že ten ľúbostný trojuholník emočne nevygradoval tak, že by som bol z neho namäkko. Predsa len duel od srdca zaspievanej Marseillaisei a nemeckej skladby akú si tam nôtili ožralí nacistickí dôstojníci ma oslovil viac, než záverečná dojímavá obeta.

• 29.8.2018  08:27
    Vertigo (1958)

Dlho to vyzeralo na priemerný thriller s mysterióznym nádychom. Len si to tak plynulo, sýtymi farbami hýrilo a sem-tam vyrušilo nejakou tou naivitkou. Topkou bolo nenápadné sledovanie, kedy je hlavný hrdina autom nalepený na žienke v meste, prázdnych uličkách, pri opustenom koryte rieky a žienka nie a nie si to všimnúť. Návšteva v hotelovej izbe tiež ťahala za vlasy ako divá. Lenže potom došlo na poslednú polhodinku a jedným zvratom to zrazu začalo dávať zmysel. Postupne sa odhaľujú ďalšie a ďalšie karty, s nimi prenikajú na povrch nové charakteristické črty ako chorobná posadnutosť a na opačnej strane hlboká submisívnosť. Film sa stáva úplne novým, pod povrchom prekvapivo skazeným filmom aký sa nebojí ísť pod kožu a slušne graduje. Finálny nástup prízraku to všetko len pekne uzatvára. Spokojnosť.

• 28.8.2018  11:46

Možno je pre mňa hendikep a pre film výhoda, že som nečítal predlohu, no páčil sa mi. Mal dobre vyskladaný príbeh, tiež vývin postáv, ktoré sa v priebehu rokov menili. Keď si to tak vezmem nemali sme tu vyslovene kladné ani záporné postavy, dokonca aj ten boľševický had ukázal raz-dvakrát ľudskú tvár. Hlavný hrdina tiež nebol vyslovene svätec, robil chyby z akých plynuli následky koľko razy deštruktívnejšie než tie aké prinášala meniaca sa situácia v štáte. A tá nebola vôbec pokojná a bratsky priaznivá. Pre bežné chyby bežných ľudí sa tak vzťahy pomaly kryštalizovali do stavu, kedy nezostala rodina bez chýbajúceho článku aj keď to miestami vyzeralo, že má hlavná postava nábeh na rodiny dve.

• 26.8.2018  15:04
    Odkud lidé přišli (TV film) (2011)

Isteže, grafika nie je žiadny Jurský park, ale ten obsah. Dokument sa v necelej hodinke chronologicky venuje ceste človeka od prvej bunky cez život v mori, prechod na súš, prežitie armageddonu aký skolil aj veľjašterov až po život lovca s prvou snahou o komunikáciu a prvými zlozvykmi aké nás dodnes neopustili. Výborné, pútavé a s českým dabingom.

• 24.8.2018  15:01

Toto netočil jeden režisér, tomu neverím. Začiatok bol tak strašný, že som dostal chuť film vypnúť a sériu nechať načatú. S príchodom deciek na benzínku sa však začala črtať nie márna dráma, tak som si povedal, že ono to nakoniec nemusí byť až také zlé. Decká som od seba rozoznal, každé sa správalo inak, začala s nimi lomcovať panika z údajnej vraždy policajta. No ako sa osadenstvo presunulo do slávneho domu a na scénu zavítala nesmrteľná Angela som z toľkých absurdít časom rezignoval a ku koncu to bral už ako zámer tvorcov spraviť čo najhorší film. Technicky to bolo úplne mimo, triky pod úroveň Súboja Titanov, masky ako z karnevalu a na scenári sa musela podieľať materská škôlka z Quebecu. Najlepšie to vystihne replika jedného dievčaťa "Bez Nicka neodídem!“, treba ale dodať, že Nicka poznala 45 minút z algebry. Na gore môžete zabudnúť, napätia bolo viac v rozprávke o Jasněnce, no detaily, že v jednom okamihu svitá a v druhom je tma ako v prdeli sa oplatí všímať. No nech nepotápam všetko, vo filme vyšla jedna super hláška o spermobanke a možno mi v pamäti dlhšie pobudne deepthroat s patrónovým vyvrcholením. Inak dokonalý príklad poloamatérskej trápnej sračky.

• 16.8.2018  23:34

Zakiaľ čo v jednotke dostávali na frak smrteľníci, teraz budú vo väčšej miere na kašu démoni. Na tých si totiž miestny cirkevný zbor nachystal balóniky so svätenou vodou a tá na nich funguje. Tasia sa tiež veľkonočné samopaly, ružence v nindžakovskom balení a nechýbajú krucifixy. A veruže ide im to od ruky. Rozleptané ksichty končia na podlahe, do toho sa o slovo hlási death metal, do rytmu poskakujú kozy, akoby ani osemdesiatky neskončili. Postavy sú o ničom, no čo si cením, že sa dakto snažil o dej, takže vzorec "prebudenie - smrť“ sa rozrástol aj o akúsi pokrvnú líniu medzi jednou zakríknutou študentkou a nie zrovna introvertnou Angelou. No nič hlbokého preboha nečakajte, Noc démonov má výlučne baviť a baví.

• 15.8.2018  20:46
    Noc démonů (1988)

Akože tú scénku s rúžom v prsníku som si musel pár krát pretočiť. Parádny trik. Mňa nenudila ani pomerne dlhá predohra, kedy sa tínedžeri väčšinou iba vykecávali, doberali a zhadzovali. A možno to bolo soundtrackom made in 80´, tlstým porkym, ktorý vždy vedel správne zadeliť a na jeho hláškach som sa parádne bavil, alebo dievčatami aké si chceli zvečniť svoje prednosti a spravili dobre, dnes už tak fajnovo nevyzerajú. Ako náhle sa ale začne šou a zo zrkadla vylezie prvý démon film naberá tie ozajstné grády. Svoje tromfy predvádzajú hlavne maskéri a zvukári, rev zubatých fešákov mi ešte po skončení dunel v hlave. Vlastne mi k dokonalosti chýbal iba nejaký ten spätný úder od vydesených tínedžerov. Stále som dúfal, že sa cez ďalšie a ďalšie dvere už konečne dopracujú do pivnice s kladivami, kosačkami, kosami a ono nič. Bitúnok padal iba na ich hlavy, ruky, oči, nohy atď. Ale to byť jediná pripomienka pre film, kde inak všetko pekne fungovalo.

• 14.8.2018  09:13

Žeby nový trend ako točiť hororové série ? Už minule bolo na zváženie spojenie scenára k inému filmu s mimozemskou inváziou, ale na rozdiel od Ulice č.10 ma tieto potulky vesmírom nebavili. Tempo to má, triky sú obstojné, herci nie sú špatní a čo je zvláštne ani tie veci dejúce sa okolo nich. Lenže scenár trpí demenciou a zabúda. Nevysvetľuje, nevracia sa a nepracuje s načatým. Astronautom začína preskakovať, vesmírnej lodi tiež, za dverami čaká konfrontácia dvoch svetov a do toho obluda zo sveta číslo tri! Všetko sa mení v sekunde, v jednu chvíľu chápavý a milý človek berie do ruky zbraň, iný pení a zvracia červov, tretiemu sa ruka motá po uličke a doma na zemeguli si chlapík vedie do bytu cudzie dieťa. Všetko bez logiky, napätia, pojítok či pracovania so vzťahmi. Jednoducho jeden veľký zblúdilý fail, po ktorom mám chuť si pripomenúť všetky tie samostatné, ale o to prepracovanejšie príbehy alá Horizont udalostí, Záhada Bermudského trojuholníku či minuloročné scifíčko Život, akými sa dozaista inšpirovali aj naši páni scenáristi.

• 12.8.2018  22:24

10x lepšie ako tá kravina z roku 2008. Súhlasím, najlepšie je o filme nevedieť nič, pretože zostanete celý čas v neistote čo sa to za tou pretlakovou komorou skrýva. Špekulujete či je Goodman skutočne cvok, alebo má vo všetkom pravdu a vonku nie je práve priateľská atmosféra. Ďalšia otázka sa potom hlási o slovo, bolo to vďaka emzákom či nebodaj za kontaminovanie oblasti môžu pankharti Rusáci. A nech sa film skončí akokoľvek isté je to, že jednej diváckej obci rozuzlenie sadne, druhej zas vôbec. U mňa prevládali skôr zmiešané pocity, ale to možno iba preto, že ja by som hlavnú hrdinku nechal zhorieť v bunkri a závery tak ponechal na divákovi. Takto totiž dostaneme jasné vysvetlenie a ja si nie som istý, či je s ním film na viac pozretí. Na jedno ale rozhodne stačí a silný dojem práve z tých troch nejasných štvrtín si zastane.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56