Paldiny

Paldiny

okres Topoľčany

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 16.8.2018  23:34

Zakiaľ čo v jednotke dostávali na frak smrteľníci, teraz budú vo väčšej miere na kašu démoni. Na tých si totiž miestny cirkevný zbor nachystal balóniky so svätenou vodou a tá na nich funguje. Tasia sa tiež veľkonočné samopaly, ružence v nindžakovskom balení a nechýbajú krucifixy. A veruže im to ide od ruky. Rozleptané ksichty končia na podlahe, do toho sa o slovo hlási death metal, do rytmu poskakujú kozy, akoby ani osemdesiatky neskončili. Postavy sú o ničom, no čo si cením, že sa dakto snažil o dej, takže vzorec "prebudenie - smrť“ sa rozrástol aj o akúsi pokrvnú líniu medzi jednou zakríknutou študentkou a nie zrovna introvertnou Angelou. No nič hlbokého preboha nečakajte, Noc démonov má výlučne baviť a baví.

• 15.8.2018  20:46
    Noc démonů (1988)

Akože tú scénku s rúžom v prsníku som si musel pár krát pretočiť. Parádny trik. Mňa nenudila ani pomerne dlhá predohra, kedy sa tínedžeri väčšinou iba vykecávali, doberali a zhadzovali. A možno to bolo soundtrackom made in 80´, tlstým porkym, ktorý vždy vedel správne zadeliť a na jeho hláškach som sa parádne bavil, alebo dievčatami aké si chceli zvečniť svoje prednosti a spravili dobre, dnes už veru tak fajnovo nevyzerajú. Ako náhle sa ale začne šou a zo zrkadla vylezie prvý démon film vtedy naberá tie ozajstné grády. Svoje tromfy predvádzajú hlavne maskéri a zvukári, rev zubatých fešákov mi ešte po skončení dunel v hlave. Vlastne mi k dokonalosti chýbal iba nejaký ten spätný úder od vydesených tínedžerov. Stále som dúfal, že sa cez ďalšie a ďalšie dvere už konečne dopracujú do pivnice s kladivami, kosačkami, kosami a ono nič. Bitúnok padal iba na ich hlavy.. ruky, oči, nohy atď. Ale to byť jediná pripomienka pre film, kde inak všetko pekne fungovalo.

• 14.8.2018  09:13

Žeby nový trend ako točiť hororové série ? Už minule bolo na zváženie spojenie scenára k inému filmu s mimozemskou inváziou, ale na rozdiel od Ulice č.10 ma tieto potulky vesmírom nebavili. Tempo to má, triky sú obstojné, herci nie sú špatní a čo je zvláštne ani tie veci dejúce sa okolo nich. Lenže scenár trpí demenciou a zabúda. Nevysvetľuje, nevracia sa a nepracuje s načatým. Astronautom začína preskakovať, vesmírnej lodi tiež, za dverami čaká konfrontácia dvoch svetov a do toho obluda zo sveta číslo tri! Všetko sa mení v sekunde, v jednu chvíľu chápavý a milý človek berie do ruky zbraň, iný pení a zvracia červov, tretiemu sa ruka motá po uličke a doma na zemeguli si chlapík vedie do bytu cudzie dieťa. Všetko bez logiky, napätia, pojítok či pracovania so vzťahmi. Jednoducho jeden veľký zblúdilý fail, po ktorom mám chuť si pripomenúť všetky tie samostatné, ale o to prepracovanejšie príbehy alá Horizont udalostí, Záhada Bermudského trojuholníku či minuloročné scifíčko Život, akými sa dozaista inšpirovali aj naši páni scenáristi.

• 12.8.2018  22:24

10x lepšie ako tá kravina z roku 2008. Súhlasím, najlepšie je o filme nevedieť nič, pretože zostanete celý čas v neistote čo sa to za tou pretlakovou komorou skrýva. Špekulujete či je Goodman skutočne cvok, alebo má vo všetkom pravdu a vonku nie je práve priateľská atmosféra. Ďalšia otázka sa potom hlási o slovo, bolo to vďaka emzákom či nebodaj za kontaminovanie oblasti môžu pankharti Rusáci. A nech sa film skončí akokoľvek isté je to, že jednej diváckej obci rozuzlenie sadne, druhej zas vôbec. U mňa prevládali skôr zmiešané pocity, ale to možno iba preto, že ja by som hlavnú hrdinku nechal zhorieť v bunkri a závery tak ponechal na divákovi. Takto totiž dostaneme jasné vysvetlenie a ja si nie som istý, či je s ním film na viac pozretí. Na jedno ale rozhodne stačí a silný dojem práve z tých troch nejasných štvrtín si zastane.

• 12.8.2018  16:52

Z Barcelony sa tentokrát odpútame do lodných kajút, kde má po svadobnej pauze pátranie po séru pokračovať. No všetko je to iba na oko a aj keď máme v podpalubí vybavenie i laboratória výraznejšie novinky zo sveta nemŕtvych neprichádzajú. Maximálne sa tak dozvedáme o akejsi mutácii čo vírus ešte viac povzbudí a časom dôjde na malý dejový zvrat s parazitom. Napätie, funkčné ľakačky, či originalita sú už nadbytočný luxus aký si priestor nenájdu ani tam, kde sa to priam očakáva ako napríklad pri posedení s nakazeným jedlom. Všetko je totiž podriadené vyššiemu rýchlostnému stupňu, kedy nezostáva čas na nič iné. Režisér už viacmenej počíta s tým, že sériu poznáme, tak od každého starého dielu vracia menšiu či väčšiu postavičku a aby trochu zamiešal kartami pohrá sa s ich motiváciami. I tak tou najzákladnejšou zostáva nutkanie prežiť, a preto všetci hlavne utekajú a búchajú všetkým čo je zrovna po ruke. Lenže to bez sebamenšieho impulzu dačoho nového neprekvapí ani nenadchne, maximálne tak dá za pravdu prvému z dvojice režisérov, ktorý pobral o čosi viac súdnosti a štvrtému dielu vrátil vážnejší tón.

• 11.8.2018  18:37

Oh yeah! Španieli s nami tentokrát vyjebali asi tak ako Tom Six pri tretej Stonožke. Druhým dielom dokonalo namlsaný sa totiž chystám na postapokalytické dusno a hľa. Dvadsať minút home wedding video a zvyšok Spongebob s puškou, nevesta s motorovkou, manžel v brnení a inšpektor z licenčného úradu. A to všetko čo bolo výnimočné v predchádzajúcich dieloch je fuč. Zostala len prďácka zombie traškarica, ktorú od odpadu delí niekoľko brutálnych mordov, absurdných situácií a jedna variácia na Romera- kresťanské vymývanie mozgov aké skrotí chúťky nemŕtvych a zbaví ich prirodzeného prejavu. Inak shit aký nemal vzniknúť.

• 11.8.2018  16:43
    Rec 2 (2009)

Tak toto bol ultra náter, kde som rovnako moc rád, že ma nachytal neinformovaného. Ten, kto spraví opak sa pripraví o hromadu prekvapení. Napríklad to, že sa zombie tematika skríži s exorcizmom, že ho čakajú tri kamery, tri príbehy, ktoré spočiatku na seba iba pomrkávajú, neskôr sa prepoja a vo finále tučne vypointujú. Čo do intenzity sa mi zdal predchodca silnejší, ale tu je nám servírované neutíchajúce tempo hneď od začiatku, žiadna predohra, ďalej pulzujúce napätie a najmä vynikajúco vyskladaná mini mozaika so zaujímavým pozadím celej tej nákazy. A teraz hor sa rýchlo do ulíc!

• 11.8.2018  14:12

Každý ďalší diel o Creeperovi ma presviedča o tom, že ten prvý bol inde. A síce sa mi tento ľúbil o čosi viac ako autobusový zájazd, tak mi chvíľu trvalo, než som sa chytil a to v oboch dejových linkách. Tie sa odohrávali na tom istom mieste, ešte aj v rovnakom čase, ale sotva sa dotýkali. Čo sa mi páčilo, že si tvorcovia v oboch prípadoch vybrali dobré momenty a postupne ich gradovali až do peknej bodky aká pôsobí na prvé dva filmy ako sekunďák. Zároveň nás očividne sa rysujúca mytológia netrápi detailným popisovaním toho čo bolo a necháva zatiaľ pracovať fantáziu diváka. Stále však platí, že si viem predstaviť kovbojské vyčíňanie v podstatne krvavejšom znení, tiež nedokážem pochopiť prečo jeho vizáž vyzerala strašidelnejšie z prelomu milénia a pár trikov by chcelo ešte doladiť, no v podstate som spokojný.

• 10.8.2018  21:41
    Hospice (2017)

Sestričky by si zaslúžili zvýšiť plat.

• 10.8.2018  11:25

Natočené to nebolo špatne, ale fešák v klobúku stratil to čo ho zdobilo v prvej časti- nadhľad aj osobitosť. Vlastne odložil nadupanú káru, klobúk i rádio znelku aká predznamenávala lov a rozprestrel to čo si mohol nechať schované už minule. Práve vďaka schopnosti lietať sa stala z hororovej figúrky postavička komiksová a na tomto fronte sa necítim dobre. Navyše si film nepolepšil ani v eliminovaní obetí. Deciek je tu snáď na dva tucty, ale nepamätám si jediný poriadny mord, a to ešte polovica z nich sa pri úteku kamsi vytratí a do diania viac nezasiahne. Podpásovka, séria sa mala uberať inak.

• 8.8.2018  16:55

Radšej by som si dal Jeepers Creepers v splatterovom balení, no aj táto varianta na Texaský masaker bola fajn. Miesto krvi sa dbá hlavne na budovanie napätia, ktoré pre mňa vrcholí v Creepersovom brlohu. Rozhodne palec hore aj za scenáristické hračičky aké občas narúšajú zabehnuté vzorce a robia situácie menej predvídateľné, zato iné sú ako cez šablónu. Čo mi ale neladilo bol ten okrídlený doplnok s akým tvorcovia vyrukovali v druhej polovici filmu. Ešteže má kovboj od buranova štýl, nadupaného tátoša a fajnový klobúk, takže o jeho budúcnosť sa nebojím.

• 7.8.2018  13:15
    Boogeyman 3 (2008)

Dcéra správcu, ktorý to vyfasoval naposledy si vezme Boogeymana na školský internát a nočné mory môžu pokračovať. Od gore sa až na jeden prípad upustilo, zato krvou stekajúcou zo stien či ventilátorov sa nešetrí i pár študentíkov padne za obeť. Bubák totiž opäť zavelil do neživej podoby a strašenie si užíva. Tretí diel si inak ide takou strednou cestou a je priemerný od prvého do posledného písmena. Je tu hmatateľná atmosféra, pár pokusov o ľakačku aj snaha vysvetliť čo chlapíkovi v kapucni počas záťahov pomáha. V kútiku som ale dúfal, že dôjde na vízie hlavnej predstaviteľky a záver dupne na plyn v nespútaný masaker, no ten sa nedostavil. Našťastie aspoň čo to vynahradila obeta na akú pristúpila hrdinka príbehu. Tiež má film malé plus za oku príťažlivý kasting v spodnom prádle a niekedy aj kasting bez neho.

• 6.8.2018  12:08
    Boogeyman 2 (2007)

Druhý Boogeyman so vzdialenou vidinou kinosál riadne pritvrdil a priniesol tiež nahotu. Spočiatku to nevyzeralo nijak objavne, skôr drsnejšia prerábka thrilleru D-tox, kde nám uzavretý blázinec znovu redukuje svoje stavy. Ibaže postupom času sa k slovu dostávajú čoraz nápaditejšie a hlavne brutálnejšie vraždy, ktoré navyše vtipne zrkadlia fóbiu akou si ten či onen v cvokhouse prechádza. A čo je chvályhodné podozrivých pribúda. S blížiacim sa koncom som mal na zozname rovno tri mená a predstavte si, ono to bolo meno nakoniec štvrté. Odhalenie vraha teda prekvapilo a ešte viac záverečná scénka, ktorá doslova odťala hlavu happy endu. Čo sa týka samotného maskovaného zabijaka, na rozdiel od prvého dielu ide o živého človeka, nie prelud čo trochu zmiernilo nároky na rozpočet a s malou nadsázkou ozrejmilo psychické narušenie chalaniska z jednotky. A pri otázke či druhý diel nadväzuje na prvý je myslím odpoveď jasná, nadväzuje. Scénka s prezradením ako to dopadlo s hlavnou postavou od minula to potvrdzuje.

• 5.8.2018  19:18
    Boogeyman (2005)

Nábeh to nemalo špatný, pretože atmosféra nechýba. Lenže divák musí mať lepšiu predstavivosť ako celkom vybavená hlavná postava a to je na škodu veci. Veľa toho sa len načne a ešte viac nedokončí. Akoby sme sa mali o histórii bubáka, jeho pohnútkach a celom tom harakiri prechádzaní z domu do domu, akoby šlo len o ďalšiu miestnosť dozvedieť viac v budúcich dieloch. No vzhľadom na slušný rozpočet si film postráži áčkovú kameru, béčkové osadenstvo, céčkové triky a to mi na priemerné hodnotenie stačí.

• 4.8.2018  13:54

Potlesk hlavne za realisticky natočenú akciu. Pri nej konečne zas-raz nepadali mestá a autá sa nekotúľali v teatrálnych kotrmelcoch, ale zostávala pekne pri zemi, aj keď paradoxne sa veľa tiež nalietalo. MI odvážne nabral odlišný smer akým sa prezentuje konkurenčný popkorn a opäť potvrdzuje, že snáď s výnimkou druhého dielu vždy správne odhadne čo akčný žáner v tú chvíľu potrebuje. Tu mi asi najviac utkvejú v pamäti preteky v Paríži i keď upgrade bitky z Pravdivých lží tiež stál za to. Nabudúce len nesmiem zabudnúť hodiť oko na predošlé kapitoly, lebo neviem či to bolo mojou nepripravenosťou, alebo dakde dačo nevyšlo, no náznaky sĺz v tvárach protagonistov nevyvolali vo mne žiadne nutkanie a to beriem za mínus.

• 4.8.2018  12:59
    Zvětšenina (1966)

Film Zväčšenina sa vymyká snáď všetkému čo od nej čakáte, preto ten poplach medzi žánrami. No z môjho pohľadu nejde ani o thriller, drámu a už vôbec nie mysteriózny film, snímka mala byť zrejme kriminálkou, v akej sa renomovaný fotograf nedobrovoľne ocitá. Teda bola ňou iba občas a ten zvyšný čas sa nedialo nič a tu vidím problém. Vo filme sú asi zo dva kotúče zbytočného materiálu, kedy si hlavná postava kupuje v starožitníctve vrtuľu od lietadla, provokuje párik nadržaných stredoškoláčok, absolvuje koncert s mŕtvejším publikom než tým aké som raz zažil v Partizánskom na Twinskách a miesto vyvrcholenia stojí pri plote a sleduje tenis dvoch mímov. Tí sa spoločne s ďalšími pomaľovanými objavili už na začiatku, no ani na konci som zmysel ich výskytu nepochopil. Film mal zrejme zrkadliť dobu a pohladiť nejednu umeleckú dušu. Lenže pri nekonečne dlhých, bezdialógových scénach som sa dostával do hypnózy a síce film dopozeral, netuším či vôbec dospel k záveru. Prečo potom dve hviezdy? Námet mi prišiel zaujímavý a hlavná postava mala správne arogantnú povahu, inak tma.

• 2.8.2018  08:55
    Lovci hlav (2011)

Záver filmu, kedy tvorcovia argumentovali a vysvetľovali o dušu, bol zošitý horúcou ihlou i tak mám pocit, že sa to dalo vymyslieť inak, lepšie. Ale jeho stred, tak ten je pre mňa vrcholom- nápaditý, napínavý, odvážny a dravo nakrútený thriller aký mi pripomenul jazdu s Willom Smithom, ktorému akurát do party chýbal Hackman. Preto bol zlodej obrazov na všetky tie hi-tech vilomeniny, nervóznych hafanov a pády z útesu sám a ja mu fandil, občas s ním ani nedýchal a nebolo tomu tak len v kadibúdke. Snáď iba dopriať väčší kľud, kľudne aj dlhšiu minutáž finále a nadšenie mohlo zotrvať až do konca.

• 1.8.2018  10:47

Takto to zhruba dopadne ak dievča nemá šťastie na mužov a ďalej budem zabŕdať do deja spoilermi veľkosti Brna. Akýsi kriminálnik babenke najskôr spraví potomka, na druhý deň je už vdova, potom ju vlastný otec zapredá do bordelu, ešte v ten deň sa stáva polosirotou a v hriešnom pelechu si okrem fackujúcich radovánok príde aj na kokaínové kokteily. Mimochodom dcérenka čo na babkin rozkaz cucá pred publikom brandy to tiež nemá na ružiach ustlané. Námetom možno slušná dráma, ale spracovaním ide o akýsi zvláštny experiment. Udalosti totiž pravdepodobne sledujeme opitým pohľadom samotnej obete a tá má slabosť pre rozprávky. Takže z megalomanskej trúby aká sa prisnila opitej dcére vychádza kapela trubadúrov na čele zo zosnulým dedom, ktorý následne maminku vyslobodzuje zo zajatia. Chcete ísť do toho ? Ja už viackrát nie. I tak môžem potvrdiť, že si po rokoch spomeniete maximálne tak na jednu vizuálne úchvatnú scénu, ostatok zapadne prachom. Našťastie aj diskutabilný happy end s poručíkom podpisujúcim rozsudok o opatere dieťaťa.

• 31.7.2018  08:57

Na explicitno sa tu nehrá, film sa rozhodol ísť pod kožu a ide mu to. Pocitovo je takým stretnutím vnútorne vyprahnutej Rosemary a malého Damiéna, ktorý si zaslúžil viac než len jednu fraktúru a flaster za olympiádu. Chalana budete z celého srdca nenávidieť a režisérke zložíte klobúk pre odvahu ísť nemainstreamovou cestou. Zo začiatku možno trochu vydesí zložitejší spôsob rozprávania aký navyše okoreňujú umelecké ozdoby, no keď sa začnete do diania dostávať stále hlbšie, film pohltí, privodí pocit úzkosti a po jeho skončení aj nechá v akejsi zvláštnej neistote. Na depku ako stvorené :)

• 29.7.2018  10:09

Hovorí sa, že Sivá bola pre ženy a Čierna mala byť pre mužov, no je to len polovičná pravda. Čierna totiž nie je pre nikoho, Marlon Wayans tie paródie skrátka nevie a aj tu trestuhodne zabíja všetok potenciál. Poznáte to tak, že sa vám za chodu ženú hlavou vtipnejšie situácie ako tie, ktoré bežia pred vami. Vlastne tu vyšiel tradične až jeden fór a to odkaz na Whiplash, zvyšok sa rovná trapasu, nude, zasraným slipom a zas tým černošským kecom - vážne sa v Amerike iné nerieši ?

• 26.7.2018  09:04

Už toho je moc, Transformeri boli pri všetkom, pri lete na mesiac, zahubení veľjašterov, a teraz sa dozvedáme, že kecali do práce aj Merlinovi, Rooseveltovi, Einsteinovi, Hitlerovi a ak by na zemi zotrvali o pár rokov dlhšie odchytili by si aj Gašparoviča. Akcia už neprináša žiadnu bomba scénu a dej sa vŕta v nových prešmyčkách a vysvetľovaniach, takže človek musí po nudnej dvojke opäť podstúpiť túto hru na mytológiu. Postavy samá šablóna, ex-vynálezca Wahlberg si pre tentokrát vyskúša rolu pomstiteľa a má toho čo povedať ešte menej než minule a ex-sir Hopkins si prišiel len pre tučný šek, no Bay ho raz donútil zrýchliť krok, takže dynamika pohybu na každom rohu. Občas sa na plátne objaví aj postava, ktorú ste videli už niekde inde (Wall-E či zlá Rita zo Strážcov vesmíru) a sem-tam máte pocit, že ste videli aj film samotný, ach ten zvrat s Optimom Primom. Kvalitatívne teda kdesi na úrovni nie najzábavnejšej Pomste porazených.

• 21.7.2018  20:52

Američania otvoria ďalšiu Pandorinu skrinku, začnú si vyrábať vlastných transformerov a Walhberg s nežiaducimi botmi musia hasiť. To by sme mali dej a teraz k tomu podstatnému, vo filme padnú tri fakt dobré fóry a zvyšok patrí Bayovej exhibícii. Okrem Ameriky to nepekne schytá aj Čína a do tradičnej hasenice plecháčov sa zapoja tiež dinosaury. Samozrejme v oceľovej koži a s ohnivým dychom na perách, takže áno, haluz to je, len pre chorú minutáž prakticky nepožívateľná na jeden hlt.

• 19.7.2018  10:00

Tak táto misia Caesarovi nevyšla. Do batôžku si totiž nepribalil ani dobrý príbeh, ani napätie a už vôbec nie scénky aké by vyžmýkali aspoň slzu. Na druhú stranu si vzal so sebou hromadu konzerv pátosu, obriu nádielku nudy a jalovú zápletku s mutujúcim vírusom. Prvýkrát som v sérii postrehol aj rušivé momenty, tá hudba v koncentračnom tábore bola ako zo štvrtého pokračovania Sám doma a opičák v bunde, ktorého prítomnosť mala asi odľahčiť situáciu, sa do vážneho tónu rozprávania nehodila vôbec. Plochosť postáv je tu nevídaná, nácek Harrelson je nevyužitý až beda, ostatným sa dej nevenuje a k normálu sa blíži maximálne tak orangutan so sympatickým kukučom, ktorému vedia ale tiež do úst klásť tie najväčšie sentimentálne nezmysly. A dojímavý odchod zo scény ? Ako by sa ani nestal. Mizerné dve hviezdy.

• 16.7.2018  21:15

Načatá pandémia sa vybaví hneď v prológu, a potom šup do pralesa. A v ňom to vrie. Úsvit je o vzťahoch a tie sú opäť silné, rovnako aj triky, ktoré ani nevnímate. Čo si ide zlatou strednou cestou a odmieta riskovať je konflikt, ktorý ničím neprekvapí a vy odhadnete akým smerom sa to bude asi uberať. Inak výborné pokračovanie čo navnadí na záverečnú kapitolu.

• 9.7.2018  12:53
    Moje falešná svatba (TV film) (2009)

Princeznám zo základky sa to asi páčiť bude, no ostatní to nepozerajte. Ústredný párik sa zosobáši len preto, lebo si jeden z nich chce zo svadobných darov zariadiť obývačku a druhý vyplatiť dlhy voči mafii. Na konci do toho ale vstúpi láska a obaja si pred oltárom uvedomia, že aj napriek vzájomnému odporu sú si asi súdení. Filmu samozrejme nechýba trápny humor, na hlavu postavené scénky a nefunkčné sarkastické výmeny oboch tragédov. Hviezdička aspoň za to, že som si počas neho pripísal dve víťazstvá v Sérii A.

• 23.6.2018  13:30

Cenou za to, že sa hodinu rehocete ako kone je polhodinová masáž černošských kecov o rasizme a rovnoprávnosti, ale súhlasím, ide o posun k lepšiemu. Zatiaľ čo jednotka mala len jedinú dobrú scénu tu ich je hneď niekoľko.

• 19.6.2018  10:18
    Escobar (2017)

Toto snáď natočil Scorsese, absolútna špička a ďalšia životopisná epopej, ktorá sa dostatočne venuje súkromným pletkám, drogovým exportom aj naturalistky uchopeným čistkám. Kamera, hudba, herci, všetko dokonalosť. Po dramatickej aj rozprávačskej stránke je film neskutočne silný. Po technickej maximálne presvedčivý, TOP scéna pád helikoptéry, kde som cítil prach až z obrazovky, ale zapamätania hodných scén je tu na kilá a vo finále nechýba kusisko napätia. Určite do toho, ohromné prekvapenie, takto nejako som si predstavoval sfilmovaného Che Guevaru.

• 18.6.2018  09:59

Okey, všetky pripomienky sú pravda, teraz si povedzme niečo o tých málo plusoch aké film má. Sly časom upustí od úlohy kancelárskeho mentora a dostáva sa do väznice. Tá je síce ultra moderná, no zákon prírody v nej vládne tvrdou rukou, takže kto sa chce najesť musí dať tomu druhému na búdku a kto má v pláne zdrhnúť, zostáva pochopiť ďalšiu Rubikovu kocku. Občas ale treba rátať s elektrošokmi, ktoré vám dopraje trebárs aj rezeň spod tácky, neférovou bitkou proti presile, alebo malou zradou v radoch trestancoch. Nová posila Bautista sa postará o jednu vtipnú scénku, kedy sa stretne s neochotou na recepcii a Arnieho štýlom vyprevadí z príbehu zopár komparzistov. Dosť ich padne aj zásluhou Aziata, ktorý stvárnil hlavnú postavu a dobre mu to kope. V sumári teda silno neobjektívne tri hviezdy aké žiaľ nezrkadlia spokojnosť, iba slepú vieru v zlepšenie sa pri treťom úteku.

• 14.6.2018  09:43

Klasika - prdy, moč, hovno na koberci. Je až neuveriteľné ako ten film nie je vtipný.

• 14.6.2018  09:27
    Kruh 2 (2005)

Druhý Kruh už bol našťastie menej ambiciózny než ten prvý, no nudil som sa rovnako. Rachel zostáva stále v oku mŕtvej Samary, ktorej klepli po prstoch a kazetu spálili a tak by sa rada prevtelila do jej syna. Pôsobivá bola ale len kúpeľňová scéna s vytopením baráku, ostatok je buď nezaujímavý, alebo až blbý. Prvú cenu za najdebilnejšiu scénu s prehľadom vyhráva, tá kedy Rachel predstiera záujemcu o kúpu domu Samary. S realiťákom sa prechádza po kuchyni, obývačke, potom sa chlapík zmieni o suteréne a z diania zmizne. Atraktívna blondínka sa dlhé minúty motá po termitmi prežratej zaprášenej pivnici, odtiaľ si vezme čo treba a bez slova odchádza preč. Kde sa stratil realiťák, prečo nebol s ňou a prečo mu neprišlo divné, že blondínku zaujíma len pavučinami posiaty priestor starých harabúrd je snáď ešte väčšie tajomstvo ako pôvod neuveriteľnej inteligencie jej syna, ktorý je zakaždým krok pred samotným prízrakom. Spôsob boja proti nemu a prvoplánový happyend so zodpovedaním otázky čo to Samara celú dobu chcela už ani nestojí za reč.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55