Paldiny

okres Topoľčany

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 25.2.2018  09:09
    Bug Crawls (2008)

Kráča chrobák po chalupe a v chalupe je zvárač.. vo svojej podstate asi kameňák pre intelektuálov.

• 25.2.2018  09:08
    Industrial Soundscape (2008)

153x opakujúci sa záber, len smelo odvážlivci.

• 25.2.2018  09:08
    Ballerina (2007)

Soundtrack sa hodí do sauny, to ostatné nikam.

• 25.2.2018  09:05
    Ztracenci (1983)

Hrozne hlúpy film, scenár ako keby písaný 7 ročným chalanom, čo si predstavuje ako dáva na držku niekomu 7x do týždňa a keď sa ho spýtate prečo to robí, tak jednu schytáte tiež. Dva tínedžerské gangy tak vo svojich životoch neriešia nič iné a ak sa niečo potentuje, tak sa vykúpia tým, že zachránia deti z horiacej školy. Uff, klišé nad klišé, do toho smiešne dialógy, pri ktorých už len čakáte, kedy sa to zvrtne v gay drámu. Netuším ako sa k tomuto celému dostal Coppola, čo už hej, že film môže dnes zaujať len prítomnosťou Cruisa, Swayzeho a budúceho Karate Kida.

• 24.2.2018  18:42

Malé bezvýznamné plus za nahú ženskú v obrej skúmavke, inak nula bodov, Lynch len machruje s osemdesiatročným filmovým pásom, na aký nalepil 5 nezaujímavých, na seba nenadväzujúcich, pár sekundových záberov.

• 24.2.2018  18:42
    The Cowboy and the Frenchman (TV film) (1988)

Takto to dopadne, keď sa komédie chopí niekto bez štipky zmyslu pre humor. Vznikne nevtipná, nudná, nesledovateľná satira aká navyše ubíja odpornými muzikálnymi číslami. Plán bol ale iný, mali sme sa zasmiať nad tým, ako Amíci ohŕňajú nosom na francúzskymi zvykmi, pohŕdajú domorodými apačmi a kochajú sa šumnými devami. Nevydalo.

• 24.2.2018  16:50
    Babička (1970)

Oprava, po Abecede sa našiel druhý vydarený zástupca krátkeho filmu podivína Lyncha. Prekvapivo dobre tu pasuje a sa dopĺňa animácia s hranými pasážami. Vynikajú najmä potlačené farby prevažne interiéru aké si vystačia s obrysmi niečoho čo nie je dôležité, svoje pridávajú zvýraznené detaily čistoty posteľnej bielizne, špiny po nočných nehodách či až nezdravé tváre mlčiacich ľudí. Nedarí sa to všetkým Lynchovým filmom, no keď do sveta ťažkého magorizmu vstúpi, alebo z neho vystúpi niečo živé, tak cítite kontakt s ním a vtedy tohto chlapíka môžem. Tu je konkrétne tým "živým" malý chlapec, čo nenachádza lásku u rodičov, preto si vypestuje priateľa- babičku. Samotný proces premeny akéhosi zrubu do živej hmoty je dosť intenzívny a to po zvukovej stránke, tak obrazovo, kde sledujeme celkom detailne sršiaci gejzír zrejme plodovej vody. Pocitovo je to viacmenej jasné, prevláda depresia, úzkosť, no prítomná je aj neha, ale tá nevydrží dlho. Do deja sa vkráda epilepsia, aká vyvrcholí dakde v čiernobielych záhradách s pomníkmi v pozadí. Či niekto zomrel, alebo otázne je či vôbec žil, si už každý musí vyložiť sám. Režisér už v ranných rokoch tvorby neprekvital jednoznačnou interpretáciou.

• 23.2.2018  08:12

Western bez šťavy. Na temnotu sa tu tiež nevsádza, zhororieva sa dokopy tak 40 sekúnd.

• 22.2.2018  21:10
    Sed de luz (2010)

Starý pánko prichádza o svoju Elizabeth, ale je to celkom nuda. O gradáciu sa tu stará klavír a o druhú hviezdu finálna pointa, ktorá aspoň trošku zvyšuje kredit nie moc presvedčivému výkonu a tak trochu umelému exteriéru. A že to postráda titulkovú podporu vás desiť nemusí, vo filme sa toho moc nenahovorí, vlastne sa tu nerozpráva vôbec.

• 22.2.2018  20:50

Záverečný epilóg hovorí: "Niekedy hľadáme príšery za hranicami nášho chudobného územia a pritom ich máme ukryté v skrytej tvári zrkadla". Tento kraťas je najmä poctou "priateľovi" Paulovi Naschymu, ktorý si strihol vlčieho muža celkom 12x a pre fanúšikov sa v závere krátko pripomenie. Lenže ja som tu nenašiel nič akčné ani hororové, väčšina ľudí je tu už po smrti a tí čo ich ešte len koniec čaká, tak mimo záber. Pochválim aspoň ozvučenie a snahu o navodenie atmosféry.

• 22.2.2018  19:49
    Behind (2016)

Solídne mrazivá vec, tá maminka musela chytiť dobré tri infarkty a aspoň dva čakajú na diváka.

• 21.2.2018  16:21

Lepší reštart si opičky nemohli priať, na moste, a teda v akčnej časti, už síce trochu strácali, no celý ten výskum, liečba otca či sledovanie Cézara, ktorý má charizmy na rozdávanie, boli skvostné. Prakticky tu niet čo vytknúť, 9 z 10.

• 21.2.2018  16:06

Fajn konina, pri ktorej som si najskôr prial, aby to úvodné muzikálové číslo bolo posledným muzikálovým číslom, a aby na každých 5 minút vyšla scénka čo ma položí, alebo aspoň rozosmeje. Prvé želanie sa mi splnilo, druhé tak striedovo - oblačne, no vyslovene ma nebavili len tí mohykáni spoza regálov a trápne mi bolo iba pri záverečnom prezretí, že ide o animák. Inak pohoda, Sausage of Lover bol sympaťák, tá jeho buchta mala parádne pozadie, niekoľko trefných úletov či presných šťuchancov sa rovnako našlo, takže potravinky za pozretie určite stoja, no rodinné teplo z toho nesála.

• 18.2.2018  11:18

Dislike

• 18.2.2018  07:01

Dlhoprstí sa vydávajú na nový záťah a veruže nelenili ani tentokrát. Priznám sa, že neobľubujem pokračovania po 15 rokoch, ale tu sa nielenže podarilo zachytiť starých lúpežníkov v starej forme, ale dokonca k nim pripliesť maminku Billyho Thorntona, ktorá má rovnako podrezaný jazýček ako jej synáčik a narozdiel od neho žiadnu šancu polepšiť sa. Nával sarkazmu či sexuálnych narážok je snáď ešte zahustenejší než minule a ja sa rehotal ako už dlho nie. Vrátil sa aj malý tučný anjelik čo za tie roky fyzicky dospel, no mentálne zadrhol niekde na prelome 5 a 6 roku života, takže spieva v kostolnom zbore a v zime nosí kraťasy s tričkom a Tesco rukavice od rohlíkov. Tento druh kontaktu s bezbrannou nevinnosťou sa opakuje a ja sa obával, že film ako minule trochu skĺzne do pátosu, ale to ešte netušil, že pri koncerte vianočných kolied zmäknem ako čerstvá bábovka. Vtedy na mňa tak zapracovali tie mršinky, že bol ochotný pristúpiť aj na túto hru. Ale i keď lump očakávane neskončil v špinavých rukách, finále vyrukovalo s uspokojivým rozuzlením. A záverečná pomsta v nemocnici vydala za všetko a ja mal čo robiť, abych neprebral vedľa snívajúcu polovičku. Bžunda ako sa patrí!

• 17.2.2018  18:13
    Pasažéři (2016)

Dnes už nenatočíte sci-fi, aby sa nepodobalo na to či ono. V Pasažieroch však nájdete tie správne ingrediencie, pre ktoré nebudete ľutovať stráveného času. Je tu pomyselný kusisko romantiky, dramatična aj vizuálnej nápaditosti aká sa krásne miesi a prepletá s prvými dvoma príchuťami. A celok chutí. Nie je samozrejme kulinárskou baštou, občas si všimnete tej či onej nedokonalosti, inkubátory pri stupňujúcich sa neduhoch lode zázračne odolávajú, alebo úvod, ktorý prezrádza zbytočne veľa, čoho dôsledkom je, že zakiaľ čo hlavní hrdinovia zisťujú príčinu, tak vy ste o krok vpred a rozmýšľate nad ďalšími dôsledkami a možnosťami úniku. Suma summarum mi to stále vychádza na pekné kvarteto hviezd.

• 13.2.2018  09:58

Teším sa, parádny odraz od dna. Judgment je kvalitatívne presne medzi Deaderom a Infernom a od oboch si berie len to dobré. Na rozdiel od Ričiho ma nenudila ani vyšetrovacia časť, ktorá už síce ku koncu balansovala na hrane, no dokázala sa nezosypať. Konskú zásluhu má na tom samotný Pinhead, ktorého dôvtip to tento krát vytmaví aj nebeským bránam čo prekvapivo vstupujú do diania. Pre nasledujúcu kapitolu mi stačí málo, zachovať rovnakú zostavičku pekelníkov, vrátane Auditora, ktorého výberový proces je odpornejší, než trhanie tiel na kúsky a prísť so zápletkou aspoň na úrovni tejto. 3,5*

• 10.2.2018  20:50

Tá nitka čo sa tvári byť dejom je tenká ako pavučinka, nič v nej nemôže prekvapiť, nič z nej sa neodchýli ani o krok. Aj preto oba finálne zvraty vyznejú len aby sa nepovedalo a prečo? Zrejme pre scenár aký sa nevenuje nikomu, čím aj komplicovia i motivácie zloduchov vyznejú do stratena. Erotické scény z rovnakého súdka, sú len prvoplánovo zasadené do diania a ak si z jednotky pamätáte naplácanie bičíkom, z dvojky guľôčky vo vagíne, tak z trojky si neodnesiete z hola nič. Po tejto stránke suchoty, po stránke dramatickej z kuchyne novomanželov tiež. Dosť tomu pridáva nemožné chovanie oboch zúčastnených, kde sa jeden nedokáže zmieriť s darom čo si má za pár mesiacov popestovať, tak druhý nepochopiteľne mlčí, keď má nahlas konať. 50 odtieňov prázdnoty touto kapitolou dovŕšilo svoje dielo a mám pocit, že najväčšiu radosť z toho majú herci.

• 9.2.2018  14:02

Pokračovania kultových vecí to majú ťažké a vo väčšine prípadov nemuseli vzniknúť. ID nie je výnimkou a to si tvorcovia ešte brúsili zuby na tretí diel. Vyčítať Rolandovi, že sa neposunul a len recykluje staré postupy, postavy, príhovory je síce na mieste, no čo mi prekážalo viac, že je vyprahnutý ako Saharská pustatina. A je to tak, nedisponuje jediným poriadnym nápadom a zakiaľ čo prvý ID bol po trikovej stránke revolučný film a jeho monumentálnosť prevyšovala doposiaľ videné, tak Resurgence neponúka zhola nič. Chýba deštrukcia čo by zdvihla zo stoličky, postava aká by rozosmiala a charizma vďaka ktorej by ste hodili rukou nad pátosom a naivitou. Tento paškvil je len blbý, ruší so zbytočnými odbočkami (Čierny panter s mačetou, kravaťák s dušou bojovníka, decká v aute, neskôr v autobuse) a rutinne ponúka jednu vyšťavenú scénu za druhou, vlastne ani tá nostalgia nefunguje. O percento lepší Geostorm je o dve triedy vyššia liga.

• 8.2.2018  12:00

Prikláňam sa na stranu tých, čo celé tie posolstvá o jednote a hranie sa s matičkou prírodou, neberú až tak vážne. Geostorm je skutočne len oddychovka a pri nej je podstatné, že spĺňa všetky dôležité atribúty jej podobných oddychoviek. Ku krátkemu porovnaniu sa ponúka príbuzná 2012tka, kde som ocenil viac deštrukcií, tu zas vyhovovalo minimum vaty a pár zvratov, aby som nezaspal. Oba filmy mali sympatického hrdinu a v oboch sa to hemžilo za vlasy pritiahnutými scénami, ktoré som však ochotný v katastrofických filmoch tolerovať. Aj preto nevidím jediný dôvod prečo znižovať už i tak nízke hodnotenie.

• 7.2.2018  11:05
    Sedmé nebe (TV seriál) (1996)

Niekdajšia nedeľná omša z pohodlia domova, len keby som tú Mary furt nevidel v nekresťanskej póze.

• 7.2.2018  10:41
    matka! (2017)

Po tom blábole čo Aranofsky vykúzlil naposledy som radšej nič nečakal, no môžem hrdo prehlásiť, že je Darren späť! Spočiatku to vyzerá na domáce psycho, z ktorého by mal radosť aj Roman Polanski, lenže film graduje do fanatických rozmerov, aby explodoval rovno dvakrát. A keď vás už psychicky rozpitvá na kosť prichádza posledná scénka čo to všetko krásne vypointuje a vy len skladáte klobúk. Veruže veľké prekvapenie aké bude vo mne rezonovať ešte dlho, ale tiež také k akému sa dúfam ešte párkrát dopracujem, pretože pod kontroverznou pozlátkou má čo povedať najmä do rodinných hodnôt a vzťahov. Skvelé, ešte jeden podobný kúsok a putuješ do topky chlape.

• 6.2.2018  09:18

Jedna babička sa po odchode z kinosálu zmohla len na “neskutočné“ a mala pravdu. Stovka maliarov sa postarala o nevšedný zážitok, keď prepašovala desaťtisícky hodnotných diel do jedného celovečerného filmu. A veruže ide o náročnú úlohu, nakoľko sústrediť sa na detektívku pri toľkých pohyblivých olejomaľbách nie je vôbec jednoduché. Možno to tušili aj samotní umelci, preto poňali početné flashbackové scény čierno – bielo, a teda bližšie tomu čo už poznáme. Aspoň ja som pri týchto výletoch do minulosti podvedome preradil na nižší záťažový stupeň, aby som pri návrate späť mohol zbystriť zmysly aké každým záberom kráčali naprieč zisteniu, ktože to siahol legende na život, čo za svoje bytie predala jediný obraz. Nadčasové, revolučné, nikdy dovtedy videné a možno už nezopakovateľné, držím palce na Oscaroch.

• 6.2.2018  09:07

Rýdzo rýdzi priemer v akom americkí odpadlíci krvopotne bránia najskôr vlastný konzulát, neskôr základňu. Príbeh netreba očakávať, je to “len“ vykreslenie situácie v krajine, o ktorej som doteraz vedel maximálne jej hlavné mesto a kontinent na akom sídli. Bay poukazuje na americký zlozvyk robenia poriadkov v obývačke iných, využíva pri tom ironický slovník (dialógy), ironické obrazy (miestni obyvatelia akých sa vojna zo zvyku už ani netýka), lenže sa nevyhne monotónnosti. Tou na prekvapenie trpí akčná stránka, ktorá začína po pol hodine a končí s titulkami. Lenže neprinesie žiadny moment čo by utkvel v pamäti, miestami sa nevyhne chaotickému priebehu. S osadenstvom rovnako nevýrazné. Všetci sú tu zarastení, sarkasticky sa vyjadrujúci páni vo veku + -10 rokov, s malým náčrtom ich osobných životov. Toho výsledkom je, že ich mám od seba problém odlíšiť a to jak v boji tak pri venovanom memoriáli. A tam sa čaká odo mňa nejaká tá emócia. Režisér si našťastie postrážil vizuálnu prepracovanosť a úspešne sa vyhol nevhodným momentom aké jeho filmografiu občas sprevádzajú, ani ten patriotizmus nie je tak silný. Lenže tiež nepriniesol film čo by hlbšie prehovoril dnu.

• 5.2.2018  10:35

Stačilo by vynechať zopár srdcových výlevov, biblických kázaní a prerobiť finálnu bitku, ktorá je ako z iného filmu a som ešte spokojnejší. V nej sa stretne už nehybný tank našich hrdinov s celou nemeckou výsadkovou skupinou o veľkosti sparťanského odboja po zuby ozbrojených, dobre naladených esesákov. A vďaka ťažko premyslenému momentu prekvapenia sa odohrá vyrovnaný boj, čo pozná víťaza až v predĺžení. Trochu podpásovka dovtedy reálnemu priebehu, aký špinavo vykreslil nielen tých zlých a aký dokázal gradovať aj bez zbraní niekde od kuchynského stolu. Samozrejme svoje na veci pridá aj zasvinená atmoška, pri ktorej sa blato valí až z obrazovky, vyšší level brutality, špinavý slovník a prítomnosť postáv Brada Pitta, či jeho náprotivku - mechanika, ktorý tomu dodával slušnú dávku korenia. Za mňa pohoda.

• 4.2.2018  11:09
    Dunkerk (2017)

Pamätáte ešte časy, kedy režisér, scenárista, kameraman a skladateľ ťahali za jeden povraz ? To bola minulosť, dnešný film sa uberá novým smerom, všetky štyri profesie hrajú každá svoje husle, každý chce zanechať vlastnú stopu a je mu jedno, že celok bez kolektívnej spolupráce nebude fungovať. Vitajte v súčasnom filme. Dunkirk nemá scenár, čím vypadávajú postavy. Bez postáv nie je príbeh, čím vypadáva napätie. A bez príbehu nie je film čím je misia stratená. Vlastne tu chýbal už len Lubezki, ktorý by sa vyžíval v dlhých, neprerušovaných záberoch a bolo by to kompletné. Zimmer si ide svoje, Nolan svoje a výsledok je len zmeska dobre natočených, efektne ozvučených nudných záberov aké v kocke dávajú akože jeden celok s hrejivým posolstvom. To hovorí, že víťazstvo nie je dôležité, dôležité je prežiť a dúfať, že to niekto vyhrá za nás. Bodkou je Hardy čo lieta pol filmu s vypnutým motorom. Otáznikom, načo točiť 9/10 filmu v IMAX formáte a zvyšok v obyčajnom akoby tých pár scén bolo odpad. A ak sa chcete dozvedieť niečo o operácii Dunkirk, toto bude špatná adresa ľudia.

• 3.2.2018  09:01

Niekde medzi 3 a 4. K tomu slabšiemu hodnoteniu sa prikláňam len kvôli vedľajším postavám aké som od seba nedokázal odlíšiť. Preto nefungovali ich malé príbehy a ak niektorý z nich aj neskončil šťastne to so mnou nezamávalo. Zato charizma a osobnosť Chrisa Kyla je tak výrazná, že zatienila všetko navôkol, vlastne aj cieľ misie. Druhá persóna ktorú cítiť stála za kamerou. Clint vynikajúco pracoval s napätím či v kľúčových okamihoch v Iraku, tak v spálni, kam si hlavná postava často nosila prácu až domov, najsilnejší sa dokonca odohral na detskom ihrisku. Technická stránka ako inak TOP.

• 2.2.2018  10:08

Vidím to opačne, mne sa najviac pozdávala časť ešte pred narukovaním a obrovskú zásluhu na tom má Hugo Weaving, ktorého postava zlomeného muža je ako jediná dobre napísaná a zahraná súčasne. V momente, keď napochodoval pred sudcu v starej uniforme z Prvej svetovej som tam stál s ním a to bolo posledný krát, kedy niečo podobné s predstaviteľmi pociťoval. Ostatní si vybrali buď jednu stranu mince, alebo ju netrafili vôbec. S výcvikom ešte pobavila klasická buzerácia, ktorá stráca na uveriteľnosti práve menením nálad seržanta, čo výbuchy zlosti strieda so slušným dohováraním, nech to chlapec radšej vzdá a odkráča domov. Nepomohlo ani vypustenie lekárskeho kurzu, teda ak k nemu došlo, lebo na bojisku to vyzeralo, že Desmodovi stačí len škrtidlo a pár injekčných striekačiek. Ďalšie vzťahy a rodiace sa priateľstvá v rote umelé, samotný boj hlučný a špinavý, ale nie zďaleka tak intenzívny ako v Jastrabovi či Ryanovi. Navyše do filmu vnáša nový žáner – komédiu, a veruže niektoré momenty by sa ujali aj v Horúcich strelách. S vážnou tvárou však vyznievajú komicky, rovnako repliky čo majú ešte podčiarknuť ušľachtilú myšlienku o víťazstve bez zbraní. Celá tá vec s ratovaním padlých, plachtovým sklzom, modlením sa pred útokom, kde rota čaká a nepriateľ zrejme tiež, vracaním sa v zápale boja pre svätú knižku, či záverečnou olympiádou, všetko je tak moc odstrihnuté od reality, že tomu neverím, aj keď sa v epilógu ozajstní aktéri pod tie udalosti podpisujú a snažia nás presvedčiť, že sa to tak naozaj stalo. Vo veľa ohľadoch nezvládnutý vojnový film.

• 1.2.2018  14:18
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Každý navôkol tu chváli kocúra a viete čo, vážne bol na celom seriáli ten najlepší.

• 26.1.2018  08:48

Spočiatku ma trochu hnevali dialógy, ktoré sa nevenovali ničomu inému než rasovej degradácii a bolo jedno či sa rozprávali černosi s černochmi, alebo belosi s černochmi, bolo jedno či sa viedli rozhovory doma pri kuchynskom stole, v aute cestou do práce aj v samotnej práci. Akoby sa nešlo rozprávať o ničom inom. No, ako náhle sa o slovo prihlásil výskum o dobytie vesmíru radary filmu vysielali už správnym smerom. Bavil ma charakter postavy, ktorú stvárnil rázny Costner a aj ostatní výskumníci boli vo svojich roliach presvedčiví. Z ústredného tria paničiek čo to vedeli s číslami najviac zaujala a ostatné dve vysoko zatienila predstaviteľka Katherine, keď sa odohrával jej príbeh všetko naokolo šlo stranou, ako náhle sme zabočili k jej kamarátkam som rozmýšľal stále nad hlavnou linkou. Tie vedľajšie mi prišli len do počtu, no neprekážali, iba ma trochu udivuje nominácia pre filmovú Dorothy, ktorú na druhý deň mám problém dejovo zaradiť.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52