dusa77

študák chrudimsko-pražský

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 14.5.2018  11:50

John Krasinski by si mohl jít sednout na kafe s Jamesem Wanem nebo Jordanem Peelem a vyměnit si pár slovíček o tom, jak posunují hororový žánr kupředu. Naprosto vynikající režie doplněná skvělými herci (dětští herci opět skvěle vybraní), tedy nejen krásnou a zároveň ještě ne úplně okoukanou Emily Blunt. Přesně kvůli takové atmosféře se chodí do kina a přesně kvůli tak šikovným tvůrcům jako je Krasinski se vyplatí dát hororu ještě šanci. A Michael Bay se konečně probudil z robotího snu a zafinancoval projekt, který doporučím tam, kam přijdu.

• 7.1.2018  15:32
    Kvarteto (2017)

Snímek Kvarteto působí jako první offline střih sedmnáctiletého studenta střední filmařské školy, který přemýšlí, co si počít ze se svým životem a není si jist, zda vůbec chce točit filmy. Se vší úctou k panu Krobotovi, co tímto chtěl proboha říct, nad tím opravdu zůstává rozum stát.

• 6.1.2018  11:20

Tak takhle jsem se dlouho nepobavil :-) Vynikající, zábavná a svižná oddychovka. A Tom Cruise? Ten mě stále nepřestává bavit.

• 30.12.2017  19:07

A pak se podíváte na oskarovou děkovnou řeč Marka Rylanceho, kde děkuje Stevenovi Spielbergovi za možnost s ním natáčet. Spielberg gesty říká 'ale dity, prosimtě'. Druhé shlédnutí Mostu špiónu bych se pokusil vyjádřit nějak takto... Věděl jsem, že na půdě mám nádherný obraz. Dva roky od prvního setkání, jsem ale neměl čas, abych se na něj opět podíval. Před chvílí jsem ho uviděl znovu a myslím, že na ten zážitek nikdy nezapomenu. Klaním se před vámi, PANE režisére, teda... malíři. :-)

• 28.12.2017  12:29
    Song to Song (2017)

Vlastně tu máme druhou část předchozího snímku 'Knight of Cups' s jinými herci. Ale.... já mám pro Malicka neuvěřitelnou slabost. Dnes je vlastně většina snímků o vizuálních efektech, točí se akční filmy, hodně komiksů a zrovna tento rok mám pocit, že u naprosté většiny snímku platí pravidlo - vizuál převálcuje obsah. Na jeho filmy se dívám proto, abych si uvědomil své hodnoty, abych zapřemýšlel nad svými činy, i nad svoji budoucností, nad svými partnery, rodiči, kamarády.... tohle já u něj chci a opakovaně to dostávám. Dívám se na plátně na charaktery, které ale já moc dobře znám ve svém vlastním životě. A to je umění Terrence Malicka. Na druhou stranu, také mě mrzí, že už dávno upustil od nosného příběhu. Třeba se ho dočkáme v příštím, válečném snímku. Ale já bych vlastně moc rád takovou 'druhou' Tenkou linii. Kdybych příště viděl Rooney Maru po boku třeba s Christianem Balem, vůbec bych se nezlobil. :-)

• 26.11.2017  17:17

Moje oblíbená část příběhu temného rytíře. Z dob, kdy město potřebovalo ochranu a panovala kriminalita. Příběh o tom, jak to celé začalo. Začátek policejní kariéry komisaře Gordona a návrat Bruce Wayna do svého rodného města. Celkem mě překvapilo, kolik prostoru nakonec komisař dostal. Vlastně je to trefné zobrazení toho, jaké Gordon prožíval peklo na začátku své práce u policie. V době, kdy potřeboval temného pomocníka. 90%

• 11.11.2017  12:36

Dal jsem si na čas a nikam nespěchal. K vybrané látce Bena Afflecka přistupuji s oblibou a plnou zvědavostí. Pro mě osobně Affleck značí jistou režisérskou budoucnost v Hollywoodu a ačkoliv se nepustil do snadné látky, myslím, že na svém umu neztratil nic. Četl jsem knižní předlohu a musím říct, že byla téměř nepozměněna, což se v dnešní době na plátně moc nevidí. Až dnes si ke snímku čtu zdejší komentáře a příliš nechápu srovnávání s Argem nebo Městem. Jeho dosavadní mistrovské kusy jen v minulosti doplnily jeho kvality a já mohu s čistou hlavou říci, že i Live by night své kvality má a že jsem se při sledování zkrátka dobře bavil, - tak jak jsem u Afflecka zvyklý. Opět s výtečnými a osvědčenými herci a mně nezbývá nic jiného, než se těšit na příště... nejlépe i s Chrisem Cooperem. :-) ... jo a doporučuji i knižní předlohu.

• 11.6.2017  19:58

A já jsem z toho nadšený. Režiséři 'začátečníci' si poradili na výbornou a dokonale se přiblížili Verbinskiho trilogii. Depp už asi v kariéře kromě Sparrowa ničím nezaujme, tak jsem rád, že ho alespoň po 7 letech vidím v roli, která mě baví. Bavilo mě celých 130 minut a tak postupně mi dochází, jak moc zbytečný, nezáživný a umělý byl čtvrtý díl.

• 7.6.2017  21:22

Něco tak hrozného jsem v kině asi ještě neviděl. Film, u kterého je zkrátka všechno špatně, kdybych té Weisz věřil alespoň jednu větu. Opravdu ne, tomuto snímku se vyhněte obloukem.

• 5.2.2017  10:38
    La La Land (2016)

Přemýšlím, co o La La Landu říci. Asi jen, že Damien Chazelle si jako v roce 2014 opět všechny strčil do kapsy. Jeho režisérský um a přístup... to je opravdu obdivuhodné, a v pouhých 32 letech? Měl jsem vlastně napsat, že to není obdivuhodné, ale spíše neuvěřitelné :-)

• 30.1.2017  15:55
    Love song (2013)

Podobně jako u Rudderless. Film, který mě okouzlil každým záběrem a každým novým mi byl milejší a milejší. Miluju tyhle malý filmy, ještě když si soundtrack zpívám několik měsíců potom. A Mark Ruffalo jakoby to ani nehrál. :-)

• 18.11.2016  17:57

Mel Gibson se po deseti letech vrátil za kameru, aby natočil (prozatím) nejlepší snímek roku. Tak realistické válečné scény, jaké jsou tady, dokázal podobně zobrazit snad už jen Spielbergův vojín Ryan. Myslím, že o tomto příběhu podle skutečné události, se bude ještě dlouhé měsíce mluvit. Proto doufám, že příště na Gibsonovu mistrovskou režii nebudeme muset čekat znovu dlouhých deset let.

• 21.10.2016  17:12

Kenneth Branagh a jeho přátelé se jednoho dne sešli a dali tak vzniknout nezapomenutelné podívané, plné skvělých hlášek, černého humoru a výjimečných hereckých výkonů. Srdeční záležitost, přátelé...

• 24.7.2016  14:10
    Nebe (2002)

Dechberoucí filmový zážitek s oskarovým scénářem. U tohoto titulu musí zaplesat každé srdce filmového fanouška.

• 24.7.2016  13:54

Zrovna čtu knihu Live by Night od Dennise Lehana a už teď se nemohu dočkat dalšího Benova zfilmování. Affleck je dle mého největší režisérský talent. Řekl bych začínající, ale tenhle pán už bude mít na koňtě čtyři filmy a musím říct, že každý film je lepší a lepší. Režisérský debut Sbohem, baby, právě od Lehana mě doslova odrovnal, jak citově tak hereckými výkony. Casey kráčí ve stopách svého bráchy a společně tak dali vzniknout silnému filmovému zážitku. Z ponurého a krutého Bostonu mi mrazilo. Šokující, ale nezapomenutelný zážitek. Děkuji, pane režisére.

• 16.5.2016  13:07
    Whiplash (2014)

Husí kůže jen co někdo vysloví slovo Jazz. Tohle natočil o osm let starší pán? Nemám slov.

• 12.5.2016  19:32

Dal bych si pár facek, když najdu film, který je starý stejně jako já a do dnešního dne, jsem ho neviděl. Before... je jednoznačně ta nejlepší romantická trilogie všech dob. Sunrise je přesně ten tip prvního dílu, při kterém už musím stahovat ten další. Každá minuta, každý dialog... naprosto úžasné, leč malinko naivní. Vážnost a dopadek staršího žití a manželství, si Linklater vybral až ve třetím díle. Chtěl bych se procházet s nimi a povídat si dlouhé hodiny. Alespoň Before Sunrise musí vidět každý, který v životě něco hledá. :-)

• 12.5.2016  19:25

Opravdu ne. Chápu, že tohle téma si o zfilmování říkalo, ale pro mě je film naprosto zbytečný. Mám pocit, že v něm nic nefunguje. Jediné, co stojí za zmínku je Alicia Vikander, která má zřejmě slušnou hereckou dráhu před sebou. Doufám, že si Tom Hooper příště vybere něco důstonějšího a vrátí se do toho svého, takový následovník Králové řeči by určitě neuškodil. Dánská dívka mě nechala naprosto chladným a dívat se dvě hodiny na Redmyana, bylo naprosté utrpení.

• 10.4.2016  14:00

Bravůrní drama s excelentím Willem Smithem v hlavní roli. Víc takovýchto pravdivých snímků! Stále nemohu uvěřit tomu, co vše skrývá americká historie. Ještě více jsem v šoku, když se tyto informace dozvím díky filmům. A Alec Baldwin byl také skvělý.

• 16.2.2016  16:09
    Focus (2015)

Je skvělé vidět po dlouhé době Willa Smithe v takové roli. Ještě lepší je ale sledovat jak tato režiserská dvojice zraje jako víno. Již potřetí si sepsali scénář a dovedli z něj udělat skvělou zábavu. Opět tu výborně funguje chemie mezi herci, tak jako u Lásky nebo Phillipa Morrise. Místy mi to připomínalo Dannyho parťáky a tvůrci se blížili režijní genialitě Stevena Soderbergha. Samožřejmě má Focus i horší pasáže (ne zcela uvěřitelný konec). Filmů s touto látkou je mnoho, ale u Focusu jsem si pořád říkal, kdo s kým sakra hraje? A o to přeci jde. Teším se na další snímek těchto šikovných režisérů.

• 29.1.2016  14:14
    The Visit (2015)

Je mi tak líto, že mého oblíbeného režiséra mnoho lidí odsoudilo. Všem oznamuji, že to byla velká chyba. Ano, Shyamalan v posledních letech natočil opravdu hrozné filmy, já The Visit považuju za skvělý návrat a určitě NE jen kvůli jménu reřiséra. Ze začátku to vypadalo na typické lekavé schéma, ale kdéže... postupem času se mi to líbilo čím dál víc a víc! Doufám, že si tento snímek najde své fanoušky, protože si je zaslouží. Shymalan po letech projevil svůj um, a myslím, že The Visit pojal jako takovou malou zprávu před tím, na co se chystá... těším se a hodně!

• 1.1.2016  19:42
    Big Eyes (2014)

Tak trochu jiný Burton, ale on se třeba nechce pořád opakovat, kdo ví. Mně se to líbilo moc, když už lidé srovnávají, tak dle mého názoru - daleko lepší počin než předešlé, zbytečné Temné stíny.

• 1.1.2016  15:09
    Bez kormidla (2014)

Navěky jsem se zamiloval.

• 2.10.2015  08:41

Žena, která utíká skoro celý film na podpatku a poté uteče i samotnému Rexovi... Naprosto nesmyslné, předvídatelné a tak, tak hloupé... Tohle opravdu bolelo, mistr Spielberg.

• 24.9.2015  11:51
    Přednosta (2003)

Tak příjemný film jsem neviděl dlouhá, dlouhá léta. Děkuji pane McCarthy.

• 10.9.2015  20:17
    Bojovník (2015)

Jasně, spousta klišé... a po novodobých filmech o boxu (Warrior), jsem už opravdu nečekal, že mě nějaký film na toto téma překvapí. Poprvé říkám, že Fuqua umí.

• 24.5.2015  18:47

Totální šílená pecka! Přesně takový pocit chcete mít,když odcházíte z kina, takový pocit opravdového šílenství.. pak vám dojte, že jste se úžasně bavili! Škoda jen, že Tom Hardy tu není až tak moc důležitý, jak jsme očekávali, ale co... Byl to nářez!

• 21.3.2015  15:04

Rychlé, vtipné, příběhově zajímavější než první díl.. a hlavně zábavné, o to přeci Ritchiemu šlo, když měl opět po ruce Downeyho Jr. :)

• 5.3.2015  16:10

Filmové srdce opět zaplesalo. Krásný příběh o skupině přátel, kteří mají své sny. Jen zamrzí, že takovou lahůdku málokdo zná, pro mě je to přesně ten typ filmu, u kterého se budu těšit na druhou, třetí projekci. A Emmu prostě miluju...:-)

• 28.9.2014  16:46

Neuvěřitelný! Takový akční nářez s tak originálním scénářem tu nebyl dlouhá léta, Cruise i po padesátce na vrcholu.

<< předchozí 1 2 3 4