walmezak

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 9.9.2019  17:56
    Odcházení (2019)

Na to, že se jedná o snímek, který byl natočený ve zcela amatérských podmínkách, tak smekám klobouček drazí tvůrci a doufám, že se dočkáme i další tvorby. Držím palce.

• 15.5.2015  10:39

Jeden z prvních animáku? Spíše zajímavé než-li nějak převratné.

• 15.5.2015  10:32
    Dexter (TV seriál) (2006)

*komentář je lehký spoiler*…První série byla hodně slušný nástup, tak jak to mám u seriálu rád. Čekal jsem, že to shlédnu na jeden zátah, ovšem moje nadšení postupně upadalo příchodem 3.,4.,5. série, kdy se ze seriálu stával takový stereotyp. Vše se dělo furt dokola a až na výjimky byl seriál dost předvídatelný. Teprve až od 6. série se Dexter stal mým opravdu oblíbeným seriálem. Dexter dostal úplně nový a překvapivý směr a já si to velice užíval až do posledního dílu, který mne však hluboce zklamal a považuji jej za úplně nesmyslný. Mé dojmy: 1.série 10/10, 2.série 8/10, 3.série7/10,4.série 7/10, 5.série 7/10, 6.série 9/10, 7.série 10/10, 8.série 10/10 (krom posledního dílu).

• 3.1.2015  16:54
    Torchwood (TV seriál) (2006)

Tak nějak jsem zhltal všechny sérky doktora a najednou jsem neměl na co koukat. Pak jsem se dozvěděl, že existuje spin-off Torchwood. Řekl jsem si paráda! Sice už to nebude doktor, ale mrknu na to. Popravdě jsem očekával, že to bude taková laciná odvozenina, která se snaží jen vydělat. A ÉJHLE, ono to vůbec není špatné, ba naopak! V jistém slova smyslu je to ba i LEPŠÍ než samotný DW. Torchwood už není vhodný pro děti, je dělán spíše pro dospělé a k tomu také směřuje jeho logika. Přidává krev, erotické a hororové scény a především také nové, nejen pacifistické myšlenky (které byly symbolem DW). Tohle vše tomu přidává velice zajímavou příchuť, kterou je třeba ochutnat!

• 15.11.2014  22:39

Tak tohle byl velice trapný pokus o kraťas! Žádny děj, žádná myšlenka, šlo pouze o propagaci Znojemského podzemí, která navíc byla velice amatérská.

• 15.11.2014  22:32

Paráda! Vtipné, dramatické a profesionální! Jednou prostě David Lama plácne, že Cerro Torre vyleze na volno, tak to prostě vyleze aji kdyby co bylo! Zabere mu to však 3 roky příprav, několik nezdařených pokusů, ale dokáže to! Myslím, že do snímku natekly solidní peníze z redbullu a taky to podle toho vypadá! Naprosto úžasné dramatické záběry, perfektní hudba, která nabudí vaše dojmy, to vše lehce okořeněné humorem. Prostě paráda! Navíc je to vlastně takový film ve filmu o filmu, protože druhým hlavním hrdinou je zde štáb, který Davida a jeho parťáka točí. Rozšiřuje nám to obzory, můžeme vidět jak těžké je vlastně natáčet takový snímek a umocňuje to konečný dojem z filmu! Shlédnuto na MFOF 2014 ve Valašském Meziříčí.

• 15.11.2014  01:33
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Naprosto geniální, realistický seriál, který diváka vtáhne do dob ukrutných bojů o Evropu. Ukazuje válku takovou, jaká opravdu byla, krutá a nemilostdná. Líčí zivotní příběhy vojáků, kteří si prošli opravdovým peklem a proč? To nikdo netuši. Skvěle vystihuje myšlenku pacifismu, poukazuje na to, že válka je zlá a že lidé sami nevedí proč ji vedou. Zabíjí jiné lidi, kteří dost možná jsou stejní jako oni. Seriál také poukazuje na to, že pro vojáka válka nekončí nikdy, stále se mu bude odehrávat před očima a jen těžko se vrátí do běžného života. "Generace, která byla zničená válkou, ikdyž unikla jejím granátům". Hodně mne překvapil také 9. díl, vidím v něm jistou paralelu s románem Jiskra života od E.M.R. /100%/

• 21.9.2014  00:35
    Odpojit (2012)

Ta myšlenka je velice špatná! Internet je obrovský krok kupředu! Je to nekonečný zdroj informací a nekonečný zdroj vzdělávání! Ano, ovšem, není dokonalý, má svouje "mouchy" na které poukazuje právě tento snímek. Jenomže ty "mouchy" jsou zanedbatelné v porovnání s tím co nám internet přináší! Kolik času, peněz, úsilí, energie, ušetříme! Vždyť internetem si prodlužujeme život!! Z komentářu tady dole se mi udělalo až zle! Žijete snad ve středověku, kdy se odmítal jakýkoliv pokrok, nebo ve 21. století?! Když se vám ten internet nelíbí, tak na něj ku*va nelozte! Opravdu, dvě hodiny sledovat plutí špíny na internet..to zrovna není můj šálek kávy..

• 13.9.2014  13:35

To je až neuvěřitelné :D a víte co? Veškeré dnešní Sci-fi filmy mají jakýsi základ v serialu Star Gate a příjde mi, že scénaristé čerpaji jen a jen odtud! (Fanoušci SG jistě pochopili!).

• 10.9.2014  22:47
    Divergence (2014)

Poslední dobou se roztrhl pytel s antiutopistickými, post-apokalyptickýomi filmy. Nu což, dobrá! Proti tomuhle žánru nic nenamítám. Ovšem tohle byla strašná nuda! Celou dobu čekám na nějakou pořádnou akci a když příjde? Tak bum a najednou koncec filmu... Filmem mne neprovázelo žádné napětí, vše bylo strašně okaté a předvídatelné. Spousta věcí zde bylo něvysvětlených a velice nejasných. Hlavní myšlenku (pokud to ovšem není jen náhodná fantasie tvářící se jako idea (čemuž se pžikláním)) chápu jako pacifistickou, futuroskeptickou a anti-kolektivistickou, avšak silně levicově orientovanou, s čímž zásdně nesouhlasím! Nelíbilo se mi ani zpracování onoho post-apokalyptického světa, který byl dle mého odfláklý, nedodělaný, nepravděpodobný a velice nelogický. No a když máme samé zápory, tak hodnotíme taky záporně. Že jo?

• 22.4.2014  23:07
    Vikingové (TV seriál) (2013)

1. série opravdová pecka! Skoro i lepší než konkurence od HBO. Není to jen tak nějaké bezhlavé kosení hlav, ale je zde zachycena perfektní kritika nejen křesťanství, ale i ostatní náboženství, která jen lidem vymývají mozky.

• 5.4.2014  23:32

Příběh o nekonečném boji člověka s přírodou, o odvaze a neuvěřitelné duševní síle člověka. Krásné zpracování Hemingwayovi knihy, naprosto to vystihuje vše, co se autor snaží předat.

• 30.3.2014  00:31
    Enderova hra (2013)

Poslední dobou se objevuje hodně filmů s malými dětmi, které zastávají úlohy dospělých. Abych pravdu řekl, nejsem moc fanouškem těchto filmů. Ovšem tenhle film v sobě nese něco víc, je to taková alegorií obav z budoucnosti naší planety. Krásna myšlenka o tom, že lidstvo by mělo smýšlet pacifisticky a na místo válek se spíše zabývat otázkou budoucnosti.

• 29.3.2014  22:48

Snímek se nás nesnaží přesvědčit o tom, že existuje nějaký posmrtný život, ale o tom, že mohou existovat nějaké „věci“ o kterých ví jen hrstka lidí a ostatní tyto lidi považuj spíše za blázny, byť tato hrstka může mít pravdu. Poukazuje také na veliký vliv médií v dnešní společnosti a také poukazuje na vliv různých náboženství, o kterých smýšlý kriticky. Co se týče příběhu, tak ten je takřka geniální, ovšem přijde mi, že ve filmu málo vyznívají některé důležité detaily, které ne každý divák zahlédne a film tak zůstává pro mnohé nepochopen.

• 29.3.2014  14:53

Příběh Hobita je prostě famózní, troufám si trvrdit, že i lepší než v Pánovi prstenů. Herecké obsazení a výkony opět na výbornou, k tomu skvělá hudba, skvělé záběry. Ovšem ta umělá animace! To je HRŮZA!! Proč? Proč to vypadá jako kdybych se díval spíš na nějaký animovaný film? Proč to není jak v Pánovi prstenů, kdy všechno vypadalo tak reálně! Tohle strašně kazí tento snímek.

• 16.3.2014  01:22

Někomu by se tento námět mohl zdát jako takové filmové klišé: Nacisté, 2. světová válka, holocaust. Ano, opravdu na první pohled se tak jeví. Ovšem tenhle film má v sobě něco mnohem víc a tím je krásná poenta. Vypravěčem je zde samotná Smrt, která čeká na každého a nikdo jí neuteče. Ať je to nacista, komunista, žid, ti všichni skončí v její náruči. Někdy se však najdou i takové duše, nad jejichž životem se i samostatná Smrt pozastaví a vyslechne si jejich příběh. - Originální zpracování filmu je dále umocněno neuvěřitelnými hereckými výkony snad všech postav ve filmu( obvzlášť pak Sophie Nélisse). Co mi ve filmu nejvíce vadilo? Snad jen občasné, ne příliš dokonalé, filmové efekty. Ty však v žádném případě nemohou zkazit nádherné a velice kladné dojmy z toho filmu. /95%/

• 10.3.2014  00:42

Kdyby z toho nedělali tvůrci takovou kýčovitou komedii, tak myšlenka tam byla hezká. Ovšem laciný humor dělá z tohoto filmu jasné béčko.

• 28.2.2014  16:10

Jíme, abychom žili. Nežijeme abychom jedli. Poslední dobou mi však přijde, že se to ve společnosti mění.

• 28.2.2014  15:57

Skvělý animák o tom jak člověk může vidět svět. Lidská fantazie je neuvěřitelná. Stačí pár granátů pěkně odkoulovat a vzít jen dužinu, pár čerstvých basebollových míčků a nějaké to rajčátko. Pěkně nakostkujeme na drobné kostičky, vymačkáme jeden zelený golfový míč, přihodíme pár domečků a ošachujem. Podaváme s křupavými pokerovými žetóny.

• 21.2.2014  09:32

Takový hodně průměrný akčňák okořeněný Arnoldem a Sylvesterem. V minulém tisíciletí by to jistě byla top pecka, na kterou by se stáli hodinové řady do kin a VHS by byly v mžiku vyprodány. Dnes již však máme mnohem silnější konkurenci podobných filmů.

• 26.1.2014  22:02

Co je na světě to nejcenější? No přeci lidský život, tak proč na něm pořádně nevydělat? Aneb jak nás léčí farmaceutické společnosti...

• 25.1.2014  16:14
    O královské stolici (amatérský film) (2010)

Opravdu nechutný amatérský "odpad"! Ovšem tohle není jenom tak nějaký odpad. Tohle je lidský a pořádně hnědý odpad! Vůbec nevím jak takový "film" může vůbec nést označení pohádka.

• 18.1.2014  22:53

Tom Hanks je skvělý herec a v tomhle filmu to byl právě on, kdo tenhle film dělal skvělým. Jen těžko si dokážu představit, že by kapitána hrál někdo jiný, to už by to asi nebylo ono. Začátek mi přišel poněkud průměrný. Uměle natahované scény bez náznaku nějakého napětí a akce. Ta přišla až po dlouhých a třiceti minutách čekání. Pořádný ráz chytá film až ke konci (což je trochu škoda). Nevím na kolik je tenhle film pravdivý, ale pokud aspoň trochu je, tak musím smeknout před pravým kapitánem Phillipsem. Ten má ale kuráž! /75%/

• 25.12.2013  00:27
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Bože..jsou vánoce a oni tam daj takovou kravinu ://

• 20.11.2013  22:23
    Kick-Ass 2 (2013)

Superhrdinové ve skutečném světě nemohou existovat. To proto, že skutečný svět potřebuje skutečné hrdiny. Ne nějaké ucho v obleku, ale skutečného tvrďáka Ne teď vážně. Jednoznačně nejlepší film tohoto roku. No možná i toho předešlého a před předešlého. Marvel comix zaváleli! Tohle bylo MOC! Lepší než jakýkoliv komix film ever! 1000%

• 19.11.2013  15:07

Záběr vlaku, který přijede do stanice. Každodení život. Ovšem uvědom me si, že se píše 19. století a jedná se o jeden z prvních snímků vůbec. Je to matka celého filmu!

• 19.11.2013  15:02

Naprostá filmová legenda. Předchůdce všech sci-fi a fantasy filmů. Je tomu již více než 110 co se tenhle film promítal a je až neuvěřitelné jak Méliès dokázal přenést na plátno své představy a jaké zde použil filmové efekty.

• 15.11.2013  21:35

"Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí." Mistr Jan Hus

• 10.11.2013  14:39

Tenhle film není jen o zombíkách, krvi a Bradu Pittovi, je tam něco navíc. Myšlenka. Myšlenka, která provází celý film, o tom jak si lidé v apokalypse žačínají navzájem pomáhat, odbourávají náboženské a etnické bariéry. Je to snad první americký film, který ukazuje Ameriku v černém světle, ukazuje ji jako zemi, kde přednost mají jen "vyšší lidé". Celý film mi příde jako nějaká utopive v distopii. Škoda, že se lidé k sobě začínají chovat hezky, pouze až jsou v totálních sračkách.

• 6.11.2013  23:15

Čekal jsem, že tu bude něco jak můj oblíbený Návrat do budoucnosti.... a ono je to asi tak 100x lepší! Přesně typ filmu, který mám rád! Úsměvné, napínavé, dobrodružné, poučné! Pecka! Všem doporučuju!! 100%

<< předchozí 1 2 3