Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Recenze (284)

plakát

The Artifice Girl (2022) 

Velmi příjemné překvapení. Na film jsem narazil náhodou a zaujalo mě téma umělé inteligence a dobré ohlasy na RT. Je to malé sci-fi s minimálním rozpočtem a převážně neznámými herci. Je to spíš taková divadelní hra tvořená třemi půlhodinovými scénami, kde vždycky pár postav v jedné místnosti jen mluví. Ale scénář je zajímavý a poutavý, obzvlášť pokud vás baví tematika umělé inteligence nebo robotiky. Trochu mi to připomínalo Ex Machina, ale samozřejmě to je rozpočtově dost jiná liga.

plakát

Vlajka smrti - Série 1 (2022) (série) 

První epizody mě moc nepřesvědčily, ale jakmile dorazil Taika, nabralo to ty správný grády. Nejslabším článkem jsou ne moc zajímavý vedlejší postavy, ale na tom snad zapracujou v druhý sérii.

plakát

Top Gun: Maverick (2022) 

Hlava říká 4 hvězdičky, ale srdíčko velí 5 hvězd. Není to dokonalý film, ale je to dokonalý blockbuster. Obzvlášť v IMAXu.

plakát

Všechno, všude, najednou (2022) 

Mnohovesmír šílenství, kdyby Marvel měl koule. Velmi originální a dobře natočené, ale příběh jako takový mi přišel slabší a emocionálně to na mě moc nefungovalo. Asiaty to ale asi zasáhne jinak.

plakát

Uncharted (2022) 

Hry vůbec neznám, ale tohle mě příjemně překvapilo. Fajn dobrodružná podívaná, která pobaví, i když v ničem nijak zvlášť nevyniká.

plakát

WeCrashed (2022) (seriál) 

7/10 Hodně podobné seriálu The Dropout, který se mi líbil o trochu víc.

plakát

Návrat do vesmíru (2022) 

Dokument o testovací misi DM-2, při které v lodi Crew Dragon od SpaceX poprvé letěli astronauté. Dokument shrne historii SpaceX a vznik programu Commercial Crew a dále se primárně věnuje přípravám a průběhu mise DM-2, při které dva astronauti NASA otestovali Crew Dragon a strávili dva měsíce na ISS. Přiznám se, že jsem se trochu nudil, ale to bylo asi tím, že jsem se jako velký fanda SpaceX nedozvěděl skoro nic nového. Laik si to asi užije víc.

plakát

1883 - Season 1 (2021) (série) 

Western s Eastwoodem jsem poprvé viděl teprve před týdnem (a moc mě nebavil), takže rozhodně nejsem fanda westernů jako žánru, ale tohle je prostě totální bomba. Drsná příroda, drsní chlapi, propracované ženské postavy a ryzí emoce. Seriál nabízí nekompromisní pohled na útrapy nezkušených Evropanů během putování za novým domovem napříč nehostinnými pláněmi amerického západu na konci 19. století, kde za každým rohem číhá bouřka, cholera, bandita, Indián nebo minimálně jedovatý chřestýš. Sheridan je bůh.

plakát

Dům u jezera (2006) 

Zajímavý koncept s vícerem časových rovin, ale výsledný film nedává moc smysl a postavy se chovají poněkud umrle a nelogicky.