jasse

jasse

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 23.2.2019  14:30
    Grammy Awards 2019 (TV pořad) (2019)

Viděla jsem až sestřih tohohle všeho...pěkné...ale překvapila mě neúčast mnohých nominovaných a oceněných a hlavně poloprázdné hlediště.

• 8.2.2019  02:26
    38 (2014)

Všichni hokejisté Lokomotiv Jaroslavl mají na místě nehody krásný, udržovaný památník. Mezi mnoha jmény jsou i tři česká a jedno slovenské - Pavol Demitra. Natáčecí štáb požádal Demitrovu manželku Majku, zda by se s nimi nejela na toto místo podívat...a ona souhlasila...a během cesty vzpomínala na svého tragicky zemřelého muže. A mezi to jsou včleněny vzpomínky dalších lidí - rodiny, trenérů, spoluhráčů, kamarádů plus zobrazeny velké hokejové okamžiky, kterých se Demitrovi díky jeho hokejovému umění dostalo. Výsledkem je velice hezký, působivě natočený dokument, který se na Slovensku dokonce promítal v kinech. Jen mi potvrdil ironii osudu, který občas někoho přece jen dostihne - Pavol Demitra byl na konci své kariéry, chtěl s hokejem skončit, ale nakonec se rozhodl odehrát ještě jeden rok v ruské Jaroslavli. Poslední rok v ruské hokejové lize...a bohužel i poslední v jeho životě.

• 26.1.2019  21:30
    Psí domov (2019)

No...trošku nerealistické, ale jinak milé. A hodně dojímavé, holčička vedle mě se několikrát za film rozplakala.

• 20.1.2019  17:56
    Jan Palach (2018)

Životopisný film - proto mi nevadí poměrně přesné zdokumentování téměř všeho, co se Jana Palacha týkalo, včetně jeho postavy, materiálu měl Sedláček určitě dost. Žijí i Palachovi příbuzní, bratr, přátelé. Velmi oceňuji autentickou výpravu - tu škodovku, která zastavila u benzínové pumpy, měli naši v osmašedesátém taky...Herecké výkony výborné, Viktor Zavadili zvládl závěrečnou scénu naprosto úžasně - třesoucí se ruce, ten zmatek, kterou nádobu otevřít dříve, kam dát dopis - prosté, civilní a nanejvýš uvěřitelné. - Říká se, že Jan Palach politicky přesně vyhodnotil situaci a rozhodl se k činu, který společnost vyburcuje z toho, aby vzniklou situaci po obsazení naší země spojeneckými vojsky považovala za "normální". Možná měl větší obavy z dalšího vývoje, než se tehdy nakonec stalo. A kdyby se dneska probudil, zjistil by, že společenská situace je daleko horší, a že si s námi současná pomatená vládní moc i zákonodárci dělají, co chtějí a stejně jako tehdy vyžadují pasívní souhlas. Jak řekl jeho přítel od dětství - byl by nesmírně zklamán.

• 15.1.2019  21:03

Vždyť barvy jsou život. Bez nich by byl šedivý a nudný. - tohohle se Coldplay fakt drží. Netuším, kdo vymyslel tuto jejich koncertní image, ale lidem se to jak vidno líbí, ba přímo jsou nadšení, jak je vidět z bohatých záběrú z koncertů. Otázkou je, co s tím budou dělat Coldplay po čtyřicítce...Jinak dokument zajímavý, mapující i jejich úplné začátky, které jsem neznala. Nemyslím si, že jejich popularita upadá, ba naopak, jak dokazuje jejich poslední velmi úspěšné turné.

• 23.12.2018  01:24
    Zamilován (1984)

Ta facka od Frankovy ženy sedla..nic jiného nezasloužil.

• 16.12.2018  07:17
    Black 47 (2018)

Příběh z historie, ze kterého by měli mít Angličané špatné spaní ještě dnes. Souhlasný komentář: misbos

• 4.12.2018  14:12

V únoru 2017 byl "zrekonstruován" Falcův koncert na Donauinselfestu z roku 1993, o kterém vypráví i životopisný film Falco. Tehdejší koncert byl nakonec předčasně ukončen kvůli bouřce (při písni Titanic zasáhl podium blesk, přesto ještě pár písní v život ohrožujícím prostředí odehráli). Nyní pořadatelé sehnali původní Falcův band, přesně dodrželi setlist, přidali písně, které Falco už nestihnul zazpívat....a vytvořili parádní tribute koncert. Navíc za podiem promítali samotného Falca z koncertu 1993, který si s hosty "zazpíval" některé refrény, takže někdy vznikly zajímavé virtuální duety. Musím uznat, že i když interprety absolutně neznám, ten nápad je vynikající. Jak vidno, Rakušáci na svou největší hvězdu opravdu nezapomínají, prominuty jsou všechny jeho nešvary a úlety...a zůstalo jen jeho umění. A tak to má být.

• 26.11.2018  19:01

Nádherný koncert..myslím, že dneska by při té bouřce byl okamžitě zastaven...ale atmosféru to fakt mělo. Zaznělo mnoho hitů z Falcovy tvorby, já jsem naprosto fascinovaně sledovala píseň The sound of Musik. Pohled na 100 000 nadšených diváků v dešti Falcovi fakt přeju.

• 6.11.2018  22:32
    Be Here Now (2015)

Tohle je srdcervoucí dokument o marném boji Andyho Whitfielda s mimořádně agresívní formou rakoviny...ale taky pocta jeho statečné, přestatečné ženě Vashti.

• 27.10.2018  21:52
    Crazy Heart (2009)

Bad Blake je sedmapadesátiletý zpěvák country, vystupuje po barech, mezi kterými se přesunuje starou dodávkou, dost pije a kouří a celý je tak nějak hodně opotřebovaný. Takhle má kariéra začínat, ne končit... A když už se zdá, že ještě našel motivaci vše změnit, udělá chybu, za kterou musí zaplatit. Naštěstí se ještě vzpamatuje a najde v sobě ztracený potenciál....Výborný film, velmi opravdový...

• 25.10.2018  22:14

Na tenhle film mě nedávno upozornil jeden komentář k A Star Is Born - že je lepší. Souhlasím s tím, že je velmi realistický a to mu dává vyšší hodnotu. A jak jsem si přečetla v zajímavostech, vynikající Tim McGraw - úspěšný country zpěvák, je jediný herec z hlavního obsazení, který ve filmu nezpívá.To mu zas dává určitou originalitu. Jinak je to klasický příběh o vzestupu a pádu, ale velmi dobře zpracovaný.

• 11.10.2018  23:17

Dobře fungující doják o lásce až za hrob mladé začínající zpěvačky a rockera v závěru kariéry. Bradley Cooper vypadající jako Eddie Vedder, a skvělá Lady Gaga. Zážitek z hudebních čísel je úchvatný a mnohonásobně převyšuje vlastní příběh. Už vím, proč si většina rockerů bere za manželky "blbé" modelky - z pudu sebezáchovy :)...

• 10.10.2018  20:04

Nesourodý příběh, na kterém je znát, že je pojatý z pohledu (vyléčeného) alkoholika Josefa Formánka. Zcela chybí pohled z druhé strany - rodiiných příslušníků a všech těch, kteří musí život s alkoholikem snášet. Oceňuju odvahu pana Formánka s tímhle vším jít na veřejnost. David Švehlík velmi dobrý.

• 10.10.2018  00:16
    River (TV seriál) (2015)

Výkon Stellana Skarsgarda byl v téhle sérii prostě neskutečný. Docela by mě zajímalo, jestli třeba i on sám neměl z tohoto natáčení nějaké trauma.

• 1.10.2018  12:52

Krátce před tímto filmem jsem zhlédla film "Chceš mě, chci tě". Nemůžu si pomoct, ale Dvě nevěsty a jedna svatba je jím silně inspirován. Těžko říct, jestli je to náhoda, nebo úmysl...každopádně i když teď Anička Polívková jenom kvete, přeci jen to není Katherine Heigl...a prostě celé je to jeden velký děs.

• 25.9.2018  12:58
    Falco Symphonic (koncert) (2008)

Falco na společný koncert s osmdesátihlavým orchestrem skutečně měl. Tohle dělá spousta umělců na vrcholu své kariéry, ale ne pokaždé se to povede, jako tady. Krásný chlap, krásný hlas, krásný koncert. Výborný výkon, hochu...škoda, že si ho na DVD nemůžeš pouštět s vnoučaty.

• 22.9.2018  16:08

Bezdějový film, plný hezkých záběrů nejen na Antarktidu. Krásná práce se světlem. Slušné koncertní písničky. A nereálné, upleskané porno to není ani náhodou. Souhlasný komentář: Hwaelos, Cimr, loydd.

• 11.9.2018  10:33

Závěrečná slova ve filmu jsou tak bolestně pravdivá, že nemůže být nic pravdivějšího.

• 7.9.2018  23:06

"Richarde..už tě nechám odejít.." - tak tohle byl jediný překvapivý moment filmu a být jich víc, nebyl by tak nudný. Ale oceňuji jeho věrohodnost a výbornou práci kameramana.

• 3.9.2018  00:10
    Michael Jackson: Smooth Criminal (hudební videoklip) (1987)

Prvotní Majklův nápad (jakožto velkého obdivovatele Freda Astaira) rozvinul jeho choreograf Vincent Paterson. Ústřední scéna, kdy je na place 50 tanečníklů, je prostě úchvatná. - Klip režíroval Colin Chilvers. Pro Jara.Cimrman.jr: opakující se otázka v písni: "Annie, are you OK?" je fráze používaná při výuce CPR a není tam jen tak náhodou. A vizuální vítězství nad hudbou je u klipu podle mě v pořádku.

• 30.8.2018  23:59
    Cukrář (2017)

Nádherný, křehký, tichý film. Ani se nechce věřit, že tohle brilantní vyprávění je prvotinou nejen režiséra, ale i hudebního skladatele. Ten minimalistický klavír je prostě úžasný.

• 27.8.2018  08:32
    Velký draft (2014)

Díky verbale, že jsi mi přehledně vysvětlil, o co v tomhle posranym filmu vlastně šlo.

• 27.8.2018  08:25
    The Choice (2016)

Film nemám sil po zhlédnutí komentovat, ale moc se mi líbí komentář od uživatele trona, nad kterým jsem se pobavila víc, než nad filmem.samotným.

• 6.8.2018  17:40
    Susedia - Série 4 (série) (2018)

No páni, tak to by mě docela zajímalo, co přimělo rozhádanou dvojici Marcin - Kraus (no co asi) dát se po deseti letech dohromady a natočit další sérii. Vcelku se jim to vydařilo, nejvíce se změnila Marta, a možná i díky tomu dostala méně prostoru. Se zájmem jsem pokračování po letech zhlédla a opět se pobavila.

• 4.8.2018  13:34
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

"Doteď jsme se míjeli. Zůstane to asi tak. Nenacházím řemeslně ani herecky žádný nadprůměr. Dialogy nekomentuji." - tohle je stručný komentář od Garch a musím s ním souhlasit do posledního písmene. Takže asi zůstáváme nepochopitelně "mimo stádo", jak píše verbal.

• 18.7.2018  14:24
    Kiss Symphony (koncert) (2003)

Oceňuji kvalitní muziku, spojení s orchestrem nikdy nezklame, celá ta šou lidi bavila, co chtít víc. Mi jako nefanouškovi téhle kapely to připadalo malinko směšné, ale každému co jeho jest.

• 27.6.2018  08:59

Scénu s parazitem na čele jsem naštěstí zaspala, takže pro mě dobrý. Dík za hezký a stručný komentář Tosiho.

• 18.6.2018  20:54

Přenádherná výprava a naprosto úžasný komentář Mattyho. Ovšm jak říká Malarkey, ten film je výjimečný pouze tím, jak je natočen, jinak je to naprosto banální příběh.

• 13.5.2018  21:26
    Linkin Park feat. Kiiara - Heavy (hudební videoklip) (2017)

Tenhle klip nabyl svého významu až ve světle pozdějších událostí. Je to Chesterova upřímná výpověď a svědectví, je to jeho dopis na rozloučenou...který nikdo nebral dostatečně vážně.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9