Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Hudební

Oblíbené filmy (8)

Anglický pacient (1996)

Na tenhle film jsem zatím nenalezla slov. Souhlasný komentář: Djkoma - ano, stále tento film pro mě zůstává nejkrásnějším v mém životě.

Obyčejní lidé (1980)

Podle mého názoru Robert Redford jako herec nestojí za nic, ale jako režisér tohoto filmu obstál na výbornou. Četla jsem knižní předlohu od J. Guestové, ten film je stejně dobrý, jako kniha. Navíc herecký výkon Timothy Huttona je tak přesvědčivý, že jsem se po celou dobu cítila stejně špatně, jako jeho postava - tak na mě dokázal přenést Conradův nevyrovnaný psychický stav. Ještěže ten příběh skončil relativně dobře...

Poslední Mohykán (1992)

Myslím, že vše už tu bylo řečeno a souhlasím s názorem, že 5 hvězdiček je málo. Osobně považuju Edelmanův a Jonesův soundtrack za naprosto fenomenální. Za svůj život jsem snad neslyšela nic lepšího.

Terminátor (1984)

Klasika, ve své době nová, převratná věc, i když Cameronem natočená za pár šupů. Možná měl tenkrát víc štěstí, jak rozumu, ale tohle se mu opravdu povedlo - po svém prvním úletu Piraňa2 je na Terminátorovi vidět, že se z něj klube špičkový režisér. Geniální, jednoduchá zápletka, tak jednoduchá, že jsem ji pochopila i při prvním shlédnutí před mnoha lety na rakouské ORF s německým dabingem. Stísněná atmosféra, slušné tempo, přesvědčivé herectví všech představitelů. Tak jak zřejmě chlapům zůstal v paměti nezapomenutelný Arnie, (a možná vlasatá Linda Hamilton), já zas nikdy nezapomenu na Kyla Reese v podání Michaela Biehna. Jeho tehdy neokoukaný zjev s výraznýma očima a jeho statečný, leč předem prohraný boj s umělým zloduchem mě tehdy uchvátil a nepustilo mě to dodnes. Michael Biehn měl po této roli našlápnuto do holywoodských výšin, nikdy nepochopím, proč se tak nestalo. Jeho válkou unavený voják z budoucnosti, ztracený v našem světě, plachý ve vztahu k ženě, který dosud nestačil poznat, získal sympatie všech. Ještěže jeho herecký výkon ocenili diváci, kritici i on sám aspoň po letech. - Prý mají Amíci tento film uložen kdesi ve sklepě pro další generace a já s tím jenom souhlasím.

Střihoruký Edward (1990)

Nádherná, emotivní, jemná záležitost, s vynikající hudbou a hereckým výkonem Johnnyho Deppa.

50/50 (2011)

Neskutečný film...neskutečný. Takto pojaté téma zvládání rakoviny jsem ještě neviděla.

Místo u moře (2016)

Tragédie zaviněné lidskou chybou mívají katastrofální následky pro všechny zúčastněné...Vůbec jsem se nedivila, že Lee nemohl zůstat se svým osiřelým synovcem v Manchester-by-the-Sea, i když by chtěl, kvůli němu, který zůstal v životě sám, tak jako on. Dokonce to i zkusil, aby zjistil, že to opravdu nedokáže. Přesto našel řešení pro oba a já jsem tomu byla nesmírně ráda. Ten film je sice smutný, jak jen může příběh o ztrátě a žalu být, ale je perfektně napsaný, přítomnost moře a vážná hudba mi tam seděla - u záběrů požáru a spáleniště jen podtrhovala strašlivost celé situace. Casey Affleck byl naprosto úžasný, Oscara má zaslouženě. Díky za jednu z posledních scén na lodi s Leem, Patrickem a Sofiií (nebo Sandy?), jinak bych z toho asi dlouho nespala. Jak výstižně napsala Ant, tahle kraťounká scénka byla pro všechny jako živá voda. Souhlasný komentář: Matty

Noční jízda (2013)

Jedna obrovská stavba v Birminghamu, jedno kurevsky důležité lití betonu....a jeden stavbyvedoucí, který se rozhodne tam nebýt kvůli přítomnosti u porodu milenky v Londýně. ....Obdivovala jsem ho, po celou dobu, po celou jízdu, kdy po telefonu dokázal svým klidným hlasem řešit jednu věc za druhou...i když už věděl, že kvůli svému rozhodnutí dostal od firmy padáka. Snahu věc dovést do konce chápu, tohle by udělal každý správný chlap...Na jedné lince mobilu běsnící manželka, na druhé hysterická milenka a do toho všeho ten beton...páni...Asi v polovině filmu, když zjistil, že veledůležitá složka s pokyny není k dispozici kolegovi na stavbě, ale v jeho autě, jsem se přistihla, jak si říkám, to zvládneš, Ivane...i tak to zvládneš a ten beton zalijí správně..Pokyn Donalovi, aby se nenechal svést od dodavatelů jinou, horší směsí, patřil mezi nejsilnější momenty filmu (i když betonu vůbec nerozumím). V životě by mě nenapadlo, že vydržím 90 minut napjatě koukat na jednoho chlapa, který má navíc rýmu. :) Jsi skvělej chlap, Donale!! - Souhlasný komentář: Gemini. Cítím to naprosto stejně.

Reklama

Reklama