Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Hudební

Recenze (284)

plakát

Judas and the Black Messiah (2021) 

Velmi zajímavý film, inspirovaný skutečnými událostmi, který bravurně zhodnotil filmfanouch. Víc k tomu snad nelze říct.

plakát

Jako v bavlnce (2020) 

Jak už napsal maelcum, je to stupidní, absurdní béčko. Jedna hvězdička za první a poslední scénu.

plakát

Noc v New Yorku (2014) 

No děvče, tak hlavně nech ten dotazník z hotelu v kapse kabátu a můžeš ten svůj boj o zachování vztahu rovnou vzdát...

plakát

Lemmy Forever (2010) 

Vynikající dokument, který dá hodně informací i nefanouškovi. Je fakt, že tenhle člověk to nakonec přece jen zabalil hodně rychle a nečekaně, a všichni účinkující v dokumentu se ještě jednou sešli téměř do jednoho na Lemmyho pohřbu v LA.

plakát

Jsou určité hranice (1986) (TV film) 

Opravdu silné drama, výborně vystavěné, s hořkým závěrem. Pozastavím se ale u postavy odbojáře, nezlomného a bezúhonného Vojtěcha Beka, který po letech kvůli nevědomé vině a dávno zapomenuté prozrazené nevěře svoji manželku šmahem zavrhnul. Sám řekl, že v pro něj náročné době za války potřeboval u sebe někoho čistého, bezprostředního a tou pro něj byla mladinká manželka - a on necítil nikdy vinu, že ji v té strašné době nechal s malinkým dítětem napospas osudu, když se "nechal" zavřít?!? Kdo jsi bez viny, ať hodí kamenem...

plakát

Nechte ho jít (2020) 

Někde v ostatních komentářích jsem zahlédla větu " vítězství s příliš velkými ztrátami je vlastně prohra". Přesně takový pocit jsem z toho filmu měla.

plakát

Srdcová královna (2019) 

Tak to ji ten šuk přišel pěkně draho - troufám si říct, že i nejdráž, protože s velkou pravděpodobností skončí na tom stromě, co mají před barákem...

plakát

Ladislav Mrkvička (2017) (TV film) 

Ladislava Mrkvičku jsem měla odjakživa moc ráda, snad už od dětství. Oceňuji velmi, že se v dokumentu zmiňuje nejen o tom, že si svůj herecký život jistě dokázal užít, ale že si přiznal i pár chyb, které ve svém životě udělal. Budiž mu země lehká - lidi na něho tak hned nezapomenou.

plakát

Šarlatán (2020) odpad!

Natočit tímto způsobem životopisný film o člověku, který nezemřel zas tak dávno, na kterého si ještě mnoho lidí pamatuje, o kterém existuje velké množství dohledatelných skutečností, je zhovadilost. Paní Hollandová má štěstí, že Mikolášek neměl žádné přímé žijící příbuzné, žaloba by ji neminula. Byl to jen šikovný bylinkář, který své umění dokázal dobře zúročit. Souhlasný a naprosto trefný komentář: Mamutol, JitkaCardova.

Reklama

Reklama