Potjoc

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 16.8.2018  17:00
    Oskar (1967)

Naštěstí jsem pochopil obsahu. Ale dělá mi problém pochopit obsah jakéhokoli příběhu, kde se jenom mluví a mluví a málokdy se udělá vizuální čin, zvláště ta část s uklízečkou a kufrem mi dělal zmatek, kdo co má.

• 16.8.2018  16:58

Málokdy sleduji dokumenty v TV. Když jsem viděl většinou jen samé nálepky od RT, jaké jsou demokratické systémy totalitní, manipulativní, jsem se málem nedodíval. Mě velmi uráží něco říct o českém, západoevropském politickému systému, který aspoň chrání lidi jako autisty, duševně nemocné, postižené, neúplné rodiny, rasy obecně, či oběti beztrestných znásilnění (většina jsou jich takových) a kohokoli dalšího před útlakem. Dokonce mi vadí, když ze stejného důvodu řeknou i o společnosti, že je příliš liberální či tak, protože záměr kritiky je pořád stejný. Ale konec dokumentu byl zajímavý.

• 16.8.2018  16:51
    Velký bazar (1973)

To byl velmi hutný, grotesktní, obsah. Velmi mě pobavily veškeré vtipy, zvláště to s tím prasetem, jak se rozjelo autíčkem na úřad na ochranu zvířat.

• 16.8.2018  16:50
    Kriminálka Berlín (TV seriál) (2012)

Na kriminálku je tam dost takových scén s hudbou, jakoby to byla taková klidná hodná komedie. Což mi na kriminálky nesedí.

• 16.8.2018  16:49
    Mám nápad! (TV pořad) (2013)

Jednou za čas to sleduji jen tak, když čekám na něco jiného. A za tu hudbu, co Daniel poslouchal na sluchátku, dávám dvě hvězdy.

• 16.8.2018  16:48

To pomalé podání, málo výrazné vtipy, samé dvoření se ženám... Přesně kvůli takovým stylům a zápletkám jsem do letošního června prakticky vůbec nesledoval francouzské komedie, protože jsem si celý život o nich myslel, že to bude jen o tomle.

• 31.5.2018  13:20
    Datel Woody (TV seriál) (1999)

Zajímavé, kolik moralistů se tady sešlo a byli dost kritický k tomu seriálu, že se tam dělají naschvály, i od těch, co mají rádi podobné seriály jako Bugs Bunny. Divné. Mě se to líbí nastejno. Ten tučňák mě moc nebavil, byl takový klidný a málo vtipný. A navíc dabing je výborný, to obsazení, že se povedlo sehnat ty dabéry, kteří už v té době a potom už tyhle seriály nedabovali, i když ještě dlouho mohli. Na úrovni 90. let.

• 28.5.2018  16:44
    Goofy Goat (1931)

Zajímavost: Film byl zakázán v mnoha kinech ve své době kvůli slovu "Damn!" (angl. ostřejší verze slova "sakra"), které vyřklo prase, když projelo kolem něj koza. Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Goofy_Goat_Antics

• 17.5.2018  15:33
    Spáči (1996)

Jen tak mě zajímalo ta zápletka o spáchaném zločinu na začátku. Ale fakt jsem nečekal to znásilnění, takže o to víc mně zajímalo, protože tyhle druhy znásilnění jsou téměř vždy bez oficiálního trestu, bez podpory veřejnosti (ani v dnešní liberální době a regionech). Jedna z mála filmů, kde souhlasím s pomstou za znásilnění (protože přitěžující je hlavně ta beztrestnost).

• 17.5.2018  15:28

Tak to jsem fakt nečekal. Že zrovna ve filmu ze staré školy dají takový kontroverzní témata, která se v té době neukazovala. To mučení nedělala takhle okatě ani ti nejhorší darebáci z jiných podobných seriálů (ti jenom lechtali oběť a dráždili odebráním oblíbených věcí). Navíc, že zrovna policie to udělá. Navíc ten princip, že nevinní podezřelí budou týrání, zatímco skutečný pachatel [spoiler] jenom rychle zavření, a nic mu nedělají [/spoiler] (ani to ne, to bych nepřál ani těm, co to dělali), to je horší než trest smrti, kde už v drtivé většině víme, kdo to udělal.

• 17.5.2018  15:23

Viděno v rámci Hitparády animáků. Film byl cílená konkurence Disneyovské Sněhůrky. Ale Gulliverovy cesty jsou víc vtipné a hlavně kresba liliputů mě dojaly.

• 17.5.2018  15:21
    Záchranáři (TV pořad) (2018)

Bál jsem se, že vzhledem k tématu to bude srdceryvné, dojemné, což není můj oblíbený žánr, proto mě ty americké verze těchto druhů pořadů nebraly a čekal jsem na českou verzi. Ale tohle je ve stejném stylu jako Policie v akci. Dokonce i ten styl panelů s jménama lidí, i ty úvodní a záverečné komentáře, i ta závěrečné titulky.

• 17.5.2018  15:19
    Kačeří příběhy (TV seriál) (2017)

Je to oproti původní sérii vtipnější, víc ze života, víc se objevují Donald a Gusta. Pro mně o dost lepší než původní série, protože tam jsem se vždy, když se díval, tak mě to nebralo, oproti jiným Disneyovkám, protože Kačeři byli vážnější, dlouhé a dobrodružné.

• 29.3.2018  14:06
    Hitparáda animáků (TV seriál) (2015)

Jeden z mála koukatelných pořadů na Tuty TV. Budu hodnotit každý segment tohoto seriálu. <> Balin: V rámci tohoto pořadu mě nejvíc oslnil kvůli hudbě a kresbě (od tvůrců Ošklivého káčátka (1997)), a i když jsou to taky malé skeče bez děje, tak při shlédnutí více jich mě baví ty naschvály Balina. <> Ploom: Pro mně dějově nezajímavé, jen se tam huňáček honí sem a tam, zaujme jedině syntetická úvodní znělka. <> Roncho: Dějově je to jenom o nějaké nehodě, nemá to většinou úderný vtip, občas ale má úderný vtip. Zaujme hlavně ten nádech pro mně připomínající staré pořady Nickelodeon v dobách, když mě nebraly dějově. <> Cook'N'Sheep: Námět je klasická groteska o lovu pořád stejného zvířete, ale pointa všech dílů je jenom o tom, jak spadne, či se uklouzne, není to ani moc propracované jako třeba vlk s ovcemi (viz. níž), takže nezajímavé. <> Bazz: Tohle je dějově úplně ze všeho nezajímavé, jen se tam kulička poskakuje sem a tam. <> Téměř všechny 7-minutové segmenty jsou vlastně samé staré americké kreslené seriály z 30.-50. let, téměř všechno neznámé (kromě velmi starých Looney Tunes (1938-1943) a Pepka námořníka (50. léta)), ale dějem, , animací, hudbou, a vším, naprosto stejné jako ty nejznámější Disneyovky, Warner Bros. Některé takové mě oslní animací a hudbou, třeba design trpaslíků či psů <> Three Stooges Cartoon: Zvukama a animací je téměř stejná jako první televizní Hanna-Barberovky (Pes Filipes, Méďa Béďa), pro mně nejoblíbenější druh ze všech grotesek vůbec, ale tak sestříhané a zhuštěné hekticky, že už pomalu nevím, co se tam děje. <> Sweet Lambs / Tendrex agneux: Dějově a podáním úplně nejblíže ke starým Looney Tunes, se kterými to srovnávám dost seriálů. Ty plány vlka, ty zvuky při ráně a pádu, ty bomby, střílení, ty absurdní vtipy... Na jedno-minutový segment je to velmi husté, vejde se tam dost nápadů .

• 20.3.2018  13:51

Zajímalo mě to hlavně kvůli tomu citlivému tématu o různých kulturách. Očekával jsem, že se budou nenávidět mezi sebou všichni, ale když jsem viděl, že všichni se spolčili proti jednomu černochovi, že je invazivní a ti ostatní už nevadili, tak jsem málem dal odpad. Ta představa, že barva kůže a kulturně blízký k rodině vadí *víc* než ty další kultury, ještě větší autoritáři (pardon, jiná kultura), jejichž etika (a i té hlavní rodiny) způsobila samé genocidy, zasahování do soukromí, diskriminaci, znásilnění (hlavně ty beztrestné pro nich), nechtěné myšlenky (když má někdo dodržovat jistou etiku, tak jeho hlava to namísto něj nedodržuje a trápí ho to), omezování jídelníčku, týrání zvířat, či dokonce ten muslimský pokřik u sněhuláka, který vůbec nevadil rodině. Ta představa, že část mých blízkých jsou horší než mučivá, tyranská etika. Naštěstí mě potěšil konec. Ale zase je pro mně větší zábava (ve skutečném životě), když se kultury, v mnoha věcech podobné, mezi sebou nenávidějí (jako ti dva gaulisté), než kdyby se všichni spojili proti jednomu nepříteli, nedejbože moje rodina a blízcí.

• 16.3.2018  15:54
    Wunschpunsch (TV seriál) (2000)

V rámci Fox Kids, jeden z jediných pořadů (vedle Kocoura Cliffa), které jsem sledoval rád a úplně nejoblíbenější v oblasti. Ději jsem nerozuměl v té době, ale mě velmi oslnila kresba očí a design postav, proto čtyři hvězdy, což dávám máločemu a pět hvězdiček už nedávám vůbec ničemu. PS: To není americký seriál, ale německo-francouzsko-kanadský seriál.

• 16.3.2018  15:51

Ze starých českých komedií (pokud nepočítám ty bláznivé komedie typu "Slunce seno") je to absolutně jediný film, který se mi líbil a vůbec jsem pochopil pointě. Protože mělo zajímavou zápletku o tom, jak v napětí se dělá dobrá tvorba. Jinak je to ten typický český film, kvůli jejichž pomalém tempu a samých debat, mám s takovými filmy problém s pozorností už od dob, kdy jsem většinu hraných filmů pochopil, i když jsem se na ně nedíval a měl je jen jako kulisu.

• 15.3.2018  14:28

Po Tom a Jerry Kids moje nejoblíbenější série s Toma a Jerryho, kvůli těm zvukům a zároveň groteskní situaci. Ta syntetická hudba mi připomíná a dává mi nádech, jakoby to byl východoevropský film.

• 15.3.2018  14:24

Na poměry pohádek pro menší děti, je tohle ještě vtipné. Líbily se mi scény s tím psím hlídačem, jak pořad někoho terorizoval a sekýroval. Ale nelíbí se mi, že když jsou scény západu slunce, tak ten stín tak moc překrývá postavy a prostředí, a ještě ty světlé části jsou téměř tmavé, že už téměř jsem neviděl, co se tam děje.

• 15.3.2018  14:22
    Malí létající medvídci (TV seriál) (1992)

Jako sedmiletému mě hodně zaujala úvodní znělka a podle ní jsem si myslel, že to bude nějaký seriál o bitvě typu Šmoulové a Gargamel, ale po letech jsem byl zklamán, že to je spíš pro menší děti. Ale jinak za ten nápad, za kresbu a za dabing ČT, dávám dvě hvězdičky.

• 14.3.2018  18:49
    Bomber (1982)

Filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem jsou pro mě za poslední roky moje nejoblíbenější hrané komedie vůbec, kvůli groteskním situacím. Ale tento konrétní film mě zaujal jenom kvůli té dějové hudbě, což takové typy mě oslnily atmosférou. (pardon, ten komentář byl původně v "Buldozerovi", jehož si pletu s "Bomberem")

• 14.3.2018  18:47

Tohle ne. Tohle už je moc hodné, nevtipné, jenom o povídání "Co kdyby?". Navíc nám TV programy v EPG set-boxu nám konec dílu ukázali, jakoby to byl začátek hlavní pointy.

• 14.3.2018  18:43

Nechápu, jak může tohle mít tak záporné hodnocení oproti "Postrach Dennis o Vánocích", když to je ještě stejné jako "Dennis - postrach okolí (1993)".

• 14.3.2018  18:42
    Klok, Kloček a pes Dingo (TV seriál) (1995)

Hodně podobné k Tomu a Jerrymu či Jen počkej, zajíci. Takže mě to zajímalo.

• 14.3.2018  18:40
    Popcorn TV (TV seriál) (2006)

Mám rád ty pořady typu Natočto! a podobně, ale tohle je pořád o tom samém. Už na začátku každé scény nám vyslepičí, že to je jenom vtip, takže to úplně kazí pointu vtipů.

• 14.3.2018  18:35

Sledoval jsem to jako zajímavost, jak vypadal začátek dnešní moderní animace v době ruční animace a jednoduchých počítačů.

• 14.3.2018  18:31
    Kolotoč (TV pořad) (1996)

Asi pro mně můj nejoblíbenější soutěžní pořad vůbec. Roky jsem čekal, až to uvidím zase v TV reprízu. Pak nastal kanál Telka (díky za obnovení starých léta nevysílaných pořadů a nechápu, že toto tehdy odstartovalo dlouholetou kritiku na dabingforum.cz, oproti dnešním novým stanicím) a odvysílal je. Díval jsem se na to roky, ale jen na ty Poulíčkovy a Musilovy, ne ty od Gondíků, které mě nudily principem samým zpíváním a povídáním. Ty starý a ty poslední (2000-2003) jsem se rád díval, ale zase mě tehdy štvalo, jak to všichni prohrávali za sebou a musel jsem to mnohdy přepnout. Navíc teď mě to spíš nebaví, už to znám.

• 14.3.2018  18:24
    Myšlenky zločince (TV seriál) (2005)

Oproti jiným dnešním americkým kriminálkám je to zdaleka mírnější pojetí násilí (dokonce zakrývají téměř každý útok), takže ten seriál uznávám a občas se kouknu. Navíc mě zajímají ty důvody k vraždám, které jsou hodně absurdní.

• 13.3.2018  14:18
    Zprávy TV Prima (TV pořad) (1997)

"Zprávy TV Prima": Kdybych tohle nesledoval, tak bych se večer za poslední roky nudil. Zajímavé, že PRIMA zprávy vytahují takové reportáže, jejichž motiv je jak alternativní média - zavádět předsudky i k tisícům našincům, trestat lidi za jejich činy, které nikomu neublížily ("tradice") - to ani ostatní TV zprávy nedělají, kéž by byl takový účinný detektor lži, který by zjistil, kde je opravdu pravda. I kdyby pravda byla ta od alternativních, tak nechci, aby to způsobilo větší předsudky k některým skupinám. Pokud by se prokázalo, že nějaká reportáž byla kachna schválně vyvolávající předsudky, tak bych dal tvrdý trest. Na druhou stranu, jsou ale i pro mně dobré (myslím jako kritika jevu) informace, třeba o tom, že přes 100 členů Generálního štábu jsou zastánci islámu kvůli násilí (takové schvalování je horší než sluníčkář, který je jenom tolerantní). Či to o GDPR a jejich zákazech, které jsou dost přísné i na mně. Nebo o přísné korektnosti typu že "bílí vousatí muži" se musí odstranit z prostorů univerzity (což je extrémní pro mně). <> "Krimi-zprávy": Jediné dobré věci na ní, co mě nejvíc těší (myslím vybrání témat k reportáží) a zajímá, jsou různé trollovací stránky, šíření poplašných zpráv, motivy k vraždě, sebevraždy, šikana, extrémismus. Zase ty reportáže o nehodách, zlodějích, podvodech, výrobě drog, jsou pro mně už pořád o tom samém. Navíc ty jejich dokolečka opakující se slova na téměř každou reportáž: "Otřesný případ", "Otřesný případ", "Tohle pohoršilo i otrhlé kriminalisty", "Tohle pohoršilo i otrhlé kriminalisty"... Jak to můžou lidé stále věřit těm ohraným výrazům? Jednu hvězdu za některé reportáže o trollinzích, jinak ty prvně popsané záměry reportáží (předsudky), jsou pomalu na odpad!

• 13.3.2018  14:05
    Scooby-Doo a 13 duchů (TV seriál) (1985)

Na staré série Scooby-Dooa, mě tohle vůbec nebralo. Vadí mi, když je celý seriál jenom o jednom příběhu, protože musím vidět všechny díly, abych pochopil vůbec pointu příběhu. Celé jenom o zachraňování světa, což mě nebaví. Ani ty dva duchové, Tyčka a Bečka, to nezachrání.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8