Potjoc

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 27.2.2020  16:06

Během dvou dnů v kuse už druhý film, kde je zápletka stejná jako v Paddington 2. [Upozornění! Spoiler!] Zápletka o tom, že někdo ukradne kamarádům hlavní postavy, hlavní postava je neprávem obviněná z té krádeže. Skončí ve vězení. Tam má strašné podmínky, chtějí ho vězni zbít, nechutná mu jídlo a pak tam zkrášlí věznici i její jídlo do lepších podmínek. Mezitím se on i jeho kamarádi snaží chytit skutečného zloděje. [Konec spoileru] Tak tohle mě otrávilo, že se opakuje to samé v různých filmech.

• 27.2.2020  16:02
    Divošky (TV pořad) (2013)

Ty skeče se zvířatama je spíše roztomilé než vtipné, jenom jak tam leží a běhají, atd. Vtipnější v téhle oblasti byl Exploziv od Barrandova. Tady ale zbožňuji ty komické zvuky, co se objevují při scénách padání, lítání, kousnutí. Přesně ty zvuky a v tom podání, kvůli kterým zbožňuji třeba Psa Filipsa, Méďu Béďu, Scooby-Doo či Kocoura Cliffa.

• 27.2.2020  15:55
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

V tom Beanovi a jeho veškerém chování a řešení problémů jsem viděl často svého blízského. Po letech jsem to spustil a dochází mi, jak ty samotné scénáře a gagy jsou většinou ne úderné, ale tak jednoduché, že bych je sám ani rád nevymýšlel, ale tady je dúležité to podání a to je to kouzlo. U těch scén, kdy udělá druhým takové problémy, že chtějí jít po něm, tak jsem se klepal strachy, aby ho nechytili.

• 27.2.2020  15:47
    Natočto! (TV pořad) (1999)

Sledoval jsem to téměř každý týden po téměř celou dobu vysílání. Pukal jsem smíchy ze scén typu, že něco vylítne přímo do kamery, kterou se natáčela scéna. Pak ty rychlé pohyby, třeba to, jak kočka náhle vběhla do právě dostaveného domečku z karet. Jako malý jsem textovým vyprávěným vtipům nerozuměl, dnes bych musel pořádně se zaposlechnout, aby mi neunikla pointa. Jak v prosinci 2005 skončil pořad, tak už se vysílal jen občas ve výplních mezi pořady jako sestřih s názvem "Smějeme se s Petrem Rychlým".

• 15.1.2020  16:16
    DVTV (TV pořad) (2014)

Ten výběr témat a druhů názoru, včetně radikálních, které mi vždycky zkazí náladu. A navíc ta **** Daniela Kovářová, která mě dost vytáčí názory. Jeden druh znásilnění bere za výmysly a presumpce viny, zatímco u jiných druhů sama neuznává presumpci neviny a ještě nadává na opačné názory že jsou zkažení humanisti. A ještě k tomu jde proti nemanželským dětem. Nebo ta její genderová korektnost, kde žena má být na vysokých pozicích, mít hodně peněz, ale základní ženské právo v domácnosti neuznává, chce, aby žena mlčela či tak. Přesný důvod, proč nesnáším genderovou korektnost, jsem jen pro tu základní. A spoustu dalších názorů jiných, co mně štvalo. Pro mě ten pořad je sebranka diskuzních a alternativních webů. Jednu hvězdu za to, že je právě redakce je obviňována za liberální diktaturu, anti-babišovsko, aj.

• 15.1.2020  16:04
    Lynč (TV seriál) (2018)

Já nerad hodnotím každý díl nějakého seriálu zvlášť, to se mi nelíbilo ani u krátkometrážních filmů z 30.-60. let. Tak raději počkám na konec seriálu, abych hodnotil celek. Zajímalo mně hlavně společenské téma, to s těmi prodejemi nelegálních něco mně nezajímalo. Ale hlavně ten konec hodnotím, který mě dost naštval. [Upozornění na spoiler!] Otec znásilní svojí dceru, má s ní dítě. Musí žít s násilníkem a vychovávat dítě, hlavně aby byla úplná rodina. A ještě obyvatelé skočí na to, že pachatel je někdo jiný. Vůbec obvinit kohokoli neprávem z věcí, etnikum ne-etnikum, cizí necizí, které lidi uvěří, ale pak mají lidé na světě plnou hubu o neprávem obviněných knězů, rodičů, učitelů, šéfů, atd. Obvinění ze znásilnění neznámé ženy vůbec a ještě k tomu ten rasismus, kde rasa pachatele je přitěžující k činu, že to už lidi raději chtějí nějakého jiného násilníka, než tohohle. A k tomu umlácení a oběšení. A to v té době sledování tohohle jsem se ještě moc netrápil děním ve světe, narozdíl od mého osobního života.

• 3.1.2020  15:57

Když nepočítám pár filmů, tak jsem až do roku 2018 nikdy nesledoval francouzské komedie, protože jsem si o nich vždy myslel, že budou spíše poetické, pomalé, klidné a bez úderných vtipů. Pak jsem si přečetl na FDB, že ten žánr jako celek je grotesktní, obsahově hutný, rychlý. Tak jsem se schválně koukl... a mám zlatou žílu ohledně grotesek. Od tohoto filmu už je sleduji vždy, když jdou.

• 3.1.2020  15:54

V rámci Večerníčku oblíbené. I když mám raději Čtyřlístek než žánr Večerníčky, jelikož se mi, až na Pata a Mata, nelíbí to zpracování. Ale na tomto seriálu mě inspirovalo sledovat kvůli těm různým pádům a nehodám, atd. A ještě se mi zde líbí hudba z dílů z roku 1984.

• 4.11.2019  15:24
    Rainbow Brite (TV seriál) (1984)

Na tom seriálu strašně zbožňuju tu filmovou hudbu, která se mi zdá, stejně jako u Heathcliffa, kterého skládal stejný hudebník, taková hodně zvláštní styl hudby. Takový syntetický a přípomínající, jakoby by byl spíš pro evropské a východní filmy než pro americké koprodukci. Velmi se mi líbí samotné melodie a zároveň syntetické melodie.

• 4.11.2019  15:20
    Vadí nevadí (TV pořad) (1998)

Nejlepší byly ty skeče se zajícem s rohama, jak tam furt dělal triky a naschvály pro obranu.

• 4.11.2019  15:19

Na tom seriálu se mi líbilo hlavně ty různé vymoženosti typu lehká váha nadzvedá do vzduchu či zastavení času.

• 25.4.2019  17:31
    Psi (1979)

Ano, sebeobrana je v pořádku. Útoky psů je pro mně spíš legrační, než surové bodání. Ale že každý cizinec a vůbec kdokoli je napadán, ještě než se prokáže vina, a zastrašování, to už je moc. Je hrozné , že když je někdo pro presumpci neviny pro podezřelé, nebo proti kolektivní vině a mučení, tak je brán za zastánce migrantů, atd., ale když někdo už opravdu schvaluje skutečné útoky (znásilnění, vražda, terorismus ...) některých migrantů, že to je prý "protest proti zkažené Evropě a zkorumpovaným politikům", tak to ještě dostanou olajkování či podporu! Takovéhle názory mě ve mně vyvolává vztek!

• 25.4.2019  17:24

Asi jeden z posledních béčkových thrillerů z Prima Love, co vysílají o víkendu, který jsem se kouknul. Ty zápletky těch filmů byly zajímavé (ušití boudy, posedlost, ...), ale všechny, kromě těch evropských a některých kanadských, byly pořád jen o tom samém, takže mě to přestalo bavit. Až zde jsem si uvědomil, že to nejsou dramata, ale thrillery. A ty thrillery ve smyslu, že se tam furt honí a střílejí, mě už vůbec nezajímá.

• 6.12.2018  16:46
    Balin (TV seriál) (1993)

V rámci Hitparády animáků je to pro mně jeden z nevíce oblíbených seriálů. Líbí se mi ty naschvály Balina a melodie seriálu. Obvykle se hodně opakuje, jako u jiných prvních pořadů Neptuno Films, ty samé výrazy, pózy... obvykle. Některé pozdější díly mají už méně opakující se témata, v dílu s bazénem bez vody je úplně jiná hudba, než ta samá dokolečka opakující se, ta se mi moc líbila, podobná k té z Kocoura Cliffa. Pak díl se zubařem, jak jeden pacient jde dovnitř, je dost hladká animace. Ale jeden konkrétní díl... ten se zazděním Balinovy myší díry v kanceláři a následné zazdění dveří od kanceláře (vysílán naposledy v 7.5.2018 na Tuty TV před koncem dílu Hitparády animáků)... je absolutně nejlepší díl. To oproti němu jsou většina ostatních jen furt o tom samém! Ta rychlost, hutnost toho dílu, hlavně animace (!) je na Balina jak zjevení! Tak hladká a rychlá animace, už mi vlastně připomínala původní díly Toma a Jerryho, některé úseky Šmoulů od 1. až 5. řady či některé jiné seriály z dob Golden Age Animation. Jedna z mých nejvíce oblíbených typu animace vůbec.

• 29.11.2018  15:31
    Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál) (2011)

Ten kapitán Hook je charakterem jak Gargamel, konečně takový záporák. A já blbec se na to ze začátku nekoukal, protože jsem se nechal ovlivnit zdejšími komentáři.

• 29.11.2018  15:25
    90’ ČT24 (TV pořad) (2016)

Poslední měsíce sleduji každý den ČT24. jako na protest těm, kteří na ní nadávají. Akorát mě tam dost štve ty otázky od diváků, které jsou mnohdy až radikální (typu "trestný čin proti rasismu by se měl zrušit, aby bylo méně vězňů", "vězni se mají bát vězení" (asi, že mají být tam mučeni), "Máme presumpci neviny, Babiš vyhrál volby, takže máme to respektovat" (asi držet hubu), ...). Prej "mainstreamové názory", "cenzura protestů, pravdy"... Kdyby nebylo opačné odpovědí hostů na takové otázky, tak bych se už na to nekoukal a dal odpad.

• 29.11.2018  15:12
    Exploziv (TV pořad) (2015)

Já většinu věcí, co sleduji, nevyhledávám, takže mi nesedí, jen kvůli chvilkové zábavě stahovat a sledovat na internetu lecjakou věc. Kdyby internet plně nahradil televizi (a dále mobily nahradily stolní počítače), tak bych se nudil a sledoval v podstatě jen tu hrstku oblíbených pořadů, které mám ohodnocené čtyřkou. Jsem tedy rád, že občas dají ty věci do TV. Ze začátku (2015) dávali v podstatě jen samé autohavárie, kdyby nebylo těch komentářů vyprávěče, bylo by to nudné. Pak už dávali samé zajímavé věci, třeba o nemocích a projevech. Nebo ty činy, které bych ani nečekal, že by vůbec existovali - že v africe černí afričané rasově diskriminujou ještě černější spoluobčany. Nebo, že v Salvadoru i nechtěný, samovolný potrat je automaticky úmyslná vražda na doživotí. Pak byly ještě zajímavější a legračnější témata, oproti Divoškám, až groteskní scény - jako malý pes honí medvěda, velký pes si málem odnese koťata , matka kočka ho škrábne a vyžene. Akorát tam některé témata, jako transexuálové a živé panenky Barbie a Kenové , se pořád opakovali.

• 29.11.2018  15:02
    Máte slovo (TV pořad) (2008)

Tak jsem si spustil ČT v době, kdy se na ní hodně nadává, jaká je cenzorská, manipulativní, ve jménu humanismu, atd. Četl jsem, že to ČT prý i přiznala. Tak jsem se kouknul, jak to vypadá. A co tam nevidím... Panel plný kritičnosti lidí, jaký komunismus je dobrý, jaká je dnešní doba totalitní a zkažená. Nemluvě o tom, že v jiném ČT pořadu, si pozvali ruského historika, který zlehčuje Stalinovy popravy, že to není zlo, ale jen omyl, že Churchill to také dělal (to říkají jen proto, aby špinili Západ, kdyby aspoň kritizovali všechny podobné činy). A tohle, že je "cenzura ve jménu humanismu"?!?! No, já znám někoho, kdo by ve jménu humanismu cenzuroval široký soubor společenských názorů, i takové méně kontroverzní jako že někdo je nedotknutelný, že se nesmí na někoho dovolit, kritizovat, že ženě se nesmí hodnotit zuby.

• 29.11.2018  14:53
    INSTINKTY Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Myslel jsem si, že to bude pohodový pořad se slavnými kulturními osobnostmi, oproti Tenkému ledu, kde říkali, jak tam budou ožehavá témata, takže jsem si to spustil. Ale už aspoň třikrát zmiňovali MeeToo, jaký jsou totalitní a jak se musí zneužívat ženy. To, že v americe už dávno deset let jsou ty podobné nálepky do úchylů, jak říkají o MeeToo, že se tam nesmí ženě dotknout ramena, že to je znásilnění. Nemluvě o registrech pedofilů, kde nálepkují ve stylu totality (močení na veřejnosti, sex mezi pubertálními lidmi, samotné odvlečení dítěte jiným než rodičem bez jakékoli sexuality - to vše jsou násilníci), neuznávání presumpci neviny u jednoho jediného druhu znásilnění. Ale lidé nadávají až na MeeToo, že je nálepkující. Proč? Protože jdou (aspoň ze začátku) proti skutečným beztrestným znásilněním?

• 29.11.2018  14:45
    Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Já se snažím poslední téměř dva roky nesledovat diskuze na internetu a alternativní média, které jsou mnohdy extrémistické, fašistické, komunistické až někdy islamistické (na netu někteří schvalují terorismus i proti nám všem, natož proti zločincům a ženám, či schvalují kriminalitu migrantů, že to je protest proti "zkažené Evropě"), a oni se už rozšířili i na TV, v novinách, ve schránkách (i v mé schránce!!!), či ve vládě, kde to sleduje statisíce lidí! To špinění celého systému a vůbec kritika české pro-systémové vlády mě uráží, protože stát teď nyní aspoň pomáhá mému příbuznému. A ještě navíc toleruje podobné skandály u Babiše! Dobrá, mně by také Babiš nevadil. Je prosystémový, liberální, takže bych mu mohl také tolerovat skandály, stejně jak to dělám u ostatních předešlých politiků (ne dvojí metr jako u přívrženců Babiše). Ale to, co řekl o koncentrácích, že si zaslouží všechny nepracující!!! Tím slovníkově nezahrnul jen Romy, jak to dělají ostatní (už tak by mi to vadilo), on tím zahrnul vlastně teoreticky i veškeré stigmatizované duševně nemocné a autisty, kteří by chtěli pracovat, a také rodiny, co se starají o nemocné dítě. Tímhle mě úplně nadmýchl jak málokdo jiný a od té doby na něj strašně nadávám absolutně každý den už rok a půl.

• 2.11.2018  14:29
    Máte doma uklizeno? (TV pořad) (2003)

Ty reakce mojí tety tomu dávalo šmrnc, že ten pořad byl pro mně legrační. Líbilo se mi víc to podání spíše v britské verzi, než té americké, kde to bylo hodně srdceryvné.

• 2.11.2018  14:26
    Most (TV seriál) (2011)

Námět o tom, jak někdo vraždí způsoby, které jsou mi odporné (kamenování, oběšení) , tak mě to zaujalo, jaký je motiv. Ale to, jak tam většinu každého dílu řeší věci vůbec nesouvisející s hlavním dějem filmu (láska, vztahy, apod.) mi dělá takový problém s pozorností, že nepochopím obsahu filmu. Takových pořadů jsem poslední dobou viděl už několik, začíná mě to vytáčet.

• 2.11.2018  14:21
    Mighty Magiswords (TV seriál) (2015)

Podle té rychlosti jsem si myslel, že to bude ztřeštěná komedie. Ale jak tam tak rychle a hodně mluví! Což mi dělalo problém pochopit obsahu.

• 2.11.2018  14:20

Zlákán popiskem filmu v set-boxu, jsem si myslel, že to bude o nějaké společenské etice. Jak jsem tohle mohl sledovat?! Vždyť to bylo celé jen o lásce, což není můj obor.

• 2.11.2018  14:16

1925? Proto ten design se mi zdál takový jednoduchý, načrtnutý. Já myslel že to jsou 30. léta, kde ale měly seriály mnohem víc propracovaný, nadýchaný design. Ale v rámci Hitparády animáků jsem to viděl se zvukem a barvami, takže se mi to zdálo jako 30. léta - možná v té době předělané. A líbila se mi nejvíc ta hudba ve scéně, jak stádo býků honí Mutta a Jeffa.

• 16.8.2018  17:00
    Oskar (1967)

Naštěstí jsem pochopil obsahu. Ale dělá mi problém pochopit obsah jakéhokoli příběhu, kde se jenom mluví a mluví a málokdy se udělá vizuální čin, zvláště ta část s uklízečkou a kufrem mi dělal zmatek, kdo co má.

• 16.8.2018  16:58

Málokdy sleduji dokumenty v TV. Když jsem viděl většinou jen samé nálepky od RT, jaké jsou demokratické systémy totalitní, manipulativní, jsem se málem nedodíval. Mě velmi uráží něco říct o českém, západoevropském politickému systému, který aspoň chrání lidi jako autisty, duševně nemocné, postižené, neúplné rodiny, rasy obecně, či oběti beztrestných znásilnění (většina jsou jich takových) a kohokoli dalšího před útlakem. Dokonce mi vadí, když ze stejného důvodu řeknou i o společnosti, že je příliš liberální či tak, protože záměr kritiky je pořád stejný. Ale konec dokumentu byl zajímavý.

• 16.8.2018  16:51
    Velký bazar (1973)

To byl velmi hutný, grotesktní, obsah. Velmi mě pobavily veškeré vtipy, zvláště to s tím prasetem, jak se rozjelo autíčkem na úřad na ochranu zvířat.

• 16.8.2018  16:50
    Kriminálka Berlín (TV seriál) (2012)

Na kriminálku je tam dost takových scén s hudbou, jakoby to byla taková klidná hodná komedie. Což mi na kriminálky nesedí.

• 16.8.2018  16:49
    Mám nápad! (TV pořad) (2013)

Jednou za čas to sleduji jen tak, když čekám na něco jiného. A za tu hudbu, co Daniel poslouchal na sluchátku, dávám dvě hvězdy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9