Potjoc

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 6.12.2018  16:46
    Balin (TV seriál) (1993)

V rámci Hitparády animáků je to pro mně jeden z nevíce oblíbených seriálů. Líbí se mi ty naschvály Balina a melodie seriálu. Obvykle se hodně opakuje, jako u jiných prvních pořadů Neptuno Films, ty samé výrazy, pózy... obvykle. Některé pozdější díly mají už méně opakující se témata, v dílu s bazénem bez vody je úplně jiná hudba, než ta samá dokolečka opakující se, ta se mi moc líbila, podobná k té z Kocoura Cliffa. Pak díl se zubařem, jak jeden pacient jde dovnitř, je dost hladká animace. Ale jeden konkrétní díl... ten se zazděním Balinovy myší díry v kanceláři a následné zazdění dveří od kanceláře (vysílán naposledy v 7.5.2018 na Tuty TV před koncem dílu Hitparády animáků)... je absolutně nejlepší díl. To oproti němu jsou většina ostatních jen furt o tom samém! Ta rychlost, hutnost toho dílu, hlavně animace (!) je na Balina jak zjevení! Tak hladká a rychlá animace, už mi vlastně připomínala původní díly Toma a Jerryho, některé úseky Šmoulů od 1. až 5. řady či některé jiné seriály z dob Golden Age Animation. Jedna z mých nejvíce oblíbených typu animace vůbec.

• 29.11.2018  15:31
    Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál) (2011)

Ten kapitán Hook je charakterem jak Gargamel, konečně takový záporák. A já blbec se na to ze začátku nekoukal, protože jsem se nechal ovlivnit zdejšími komentáři.

• 29.11.2018  15:25
    90’ ČT24 (TV pořad) (2016)

Poslední měsíce sleduji každý den ČT24. jako na protest těm, kteří na ní nadávají. Akorát mě tam dost štve ty otázky od diváků, které jsou mnohdy až radikální (typu "trestný čin proti rasismu by se měl zrušit, aby bylo méně vězňů", "vězni se mají bát vězení" (asi, že mají být tam mučeni), "Máme presumpci neviny, Babiš vyhrál volby, takže máme to respektovat" (asi držet hubu), ...). Prej "mainstreamové názory", "cenzura protestů, pravdy"... Kdyby nebylo opačné odpovědí hostů na takové otázky, tak bych se už na to nekoukal a dal odpad.

• 29.11.2018  15:12
    Exploziv (TV pořad) (2015)

Já většinu věcí, co sleduji, nevyhledávám, takže mi nesedí, jen kvůli chvilkové zábavě stahovat a sledovat na internetu lecjakou věc. Kdyby internet plně nahradil televizi (a dále mobily nahradily stolní počítače), tak bych se nudil a sledoval v podstatě jen tu hrstku oblíbených pořadů, které mám ohodnocené čtyřkou. Jsem tedy rád, že občas dají ty věci do TV. Ze začátku (2015) dávali v podstatě jen samé autohavárie, kdyby nebylo těch komentářů vyprávěče, bylo by to nudné. Pak už dávali samé zajímavé věci, třeba o nemocích a projevech. Nebo ty činy, které bych ani nečekal, že by vůbec existovali - že v africe černí afričané rasově diskriminujou ještě černější spoluobčany. Nebo, že v Salvadoru i nechtěný, samovolný potrat je automaticky úmyslná vražda na doživotí. Pak byly ještě zajímavější a legračnější témata, oproti Divoškám, až groteskní scény - jako malý pes honí medvěda, velký pes si málem odnese koťata , matka kočka ho škrábne a vyžene. Akorát tam některé témata, jako transexuálové a živé panenky Barbie a Kenové , se pořád opakovali.

• 29.11.2018  15:02
    Máte slovo (TV pořad) (2008)

Tak jsem si spustil ČT v době, kdy se na ní hodně nadává, jaká je cenzorská, manipulativní, ve jménu humanismu, atd. Četl jsem, že to ČT prý i přiznala. Tak jsem se kouknul, jak to vypadá. A co tam nevidím... Panel plný kritičnosti lidí, jaký komunismus je dobrý, jaká je dnešní doba totalitní a zkažená. Nemluvě o tom, že v jiném ČT pořadu, si pozvali ruského historika, který zlehčuje Stalinovy popravy, že to není zlo, ale jen omyl, že Churchill to také dělal (to říkají jen proto, aby špinili Západ, kdyby aspoň kritizovali všechny podobné činy). A tohle, že je "cenzura ve jménu humanismu"?!?! No, já znám někoho, kdo by ve jménu humanismu cenzuroval široký soubor společenských názorů, i takové méně kontroverzní jako že někdo je nedotknutelný, že se nesmí na někoho dovolit, kritizovat, že ženě se nesmí hodnotit zuby.

• 29.11.2018  14:53
    INSTINKTY Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Myslel jsem si, že to bude pohodový pořad se slavnými kulturními osobnostmi, oproti Tenkému ledu, kde říkali, jak tam budou ožehavá témata, takže jsem si to spustil. Ale už aspoň třikrát zmiňovali MeeToo, jaký jsou totalitní a jak se musí zneužívat ženy. To, že v americe už dávno deset let jsou ty podobné nálepky do úchylů, jak říkají o MeeToo, že se tam nesmí ženě dotknout ramena, že to je znásilnění. Nemluvě o registrech pedofilů, kde nálepkují ve stylu totality (močení na veřejnosti, sex mezi pubertálními lidmi, samotné odvlečení dítěte jiným než rodičem bez jakékoli sexuality - to vše jsou násilníci), neuznávání presumpci neviny u jednoho jediného druhu znásilnění. Ale lidé nadávají až na MeeToo, že je nálepkující. Proč? Protože jdou (aspoň ze začátku) proti skutečným beztrestným znásilněním?

• 29.11.2018  14:45
    Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Já se snažím poslední téměř dva roky nesledovat diskuze na internetu a alternativní média, které jsou mnohdy extrémistické, fašistické, komunistické až někdy islamistické (na netu někteří schvalují terorismus i proti nám všem, natož proti zločincům a ženám, či schvalují kriminalitu migrantů, že to je protest proti "zkažené Evropě"), a oni se už rozšířili i na TV, v novinách, ve schránkách (i v mé schránce!!!), či ve vládě, kde to sleduje statisíce lidí! To špinění celého systému a vůbec kritika české pro-systémové vlády mě uráží, protože stát teď nyní aspoň pomáhá mému příbuznému. A ještě navíc toleruje podobné skandály u Babiše! Dobrá, mně by také Babiš nevadil. Je prosystémový, liberální, takže bych mu mohl také tolerovat skandály, stejně jak to dělám u ostatních předešlých politiků (ne dvojí metr jako u přívrženců Babiše). Ale to, co řekl o koncentrácích, že si zaslouží všechny nepracující!!! Tím slovníkově nezahrnul jen Romy, jak to dělají ostatní (už tak by mi to vadilo), on tím zahrnul vlastně teoreticky i veškeré stigmatizované duševně nemocné a autisty, kteří by chtěli pracovat, a také rodiny, co se starají o nemocné dítě. Tímhle mě úplně nadmýchl jak málokdo jiný a od té doby na něj strašně nadávám absolutně každý den už rok a půl.

• 2.11.2018  14:29
    Máte doma uklizeno? (TV pořad) (2003)

Ty reakce mojí tety tomu dávalo šmrnc, že ten pořad byl pro mně legrační. Líbilo se mi víc to podání spíše v britské verzi, než té americké, kde to bylo hodně srdceryvné.

• 2.11.2018  14:26
    Most (TV seriál) (2011)

Námět o tom, jak někdo vraždí způsoby, které jsou mi odporné (kamenování, oběšení) , tak mě to zaujalo, jaký je motiv. Ale to, jak tam většinu každého dílu řeší věci vůbec nesouvisející s hlavním dějem filmu (láska, vztahy, apod.) mi dělá takový problém s pozorností, že nepochopím obsahu filmu. Takových pořadů jsem poslední dobou viděl už několik, začíná mě to vytáčet.

• 2.11.2018  14:21
    Mighty Magiswords (TV seriál) (2015)

Podle té rychlosti jsem si myslel, že to bude ztřeštěná komedie. Ale jak tam tak rychle a hodně mluví! Což mi dělalo problém pochopit obsahu.

• 2.11.2018  14:20

Zlákán popiskem filmu v set-boxu, jsem si myslel, že to bude o nějaké společenské etice. Jak jsem tohle mohl sledovat?! Vždyť to bylo celé jen o lásce, což není můj obor.

• 2.11.2018  14:16

1925? Proto ten design se mi zdál takový jednoduchý, načrtnutý. Já myslel že to jsou 30. léta, kde ale měly seriály mnohem víc propracovaný, nadýchaný design. Ale v rámci Hitparády animáků jsem to viděl se zvukem a barvami, takže se mi to zdálo jako 30. léta - možná v té době předělané. A líbila se mi nejvíc ta hudba ve scéně, jak stádo býků honí Mutta a Jeffa.

• 16.8.2018  17:00
    Oskar (1967)

Naštěstí jsem pochopil obsahu. Ale dělá mi problém pochopit obsah jakéhokoli příběhu, kde se jenom mluví a mluví a málokdy se udělá vizuální čin, zvláště ta část s uklízečkou a kufrem mi dělal zmatek, kdo co má.

• 16.8.2018  16:58

Málokdy sleduji dokumenty v TV. Když jsem viděl většinou jen samé nálepky od RT, jaké jsou demokratické systémy totalitní, manipulativní, jsem se málem nedodíval. Mě velmi uráží něco říct o českém, západoevropském politickému systému, který aspoň chrání lidi jako autisty, duševně nemocné, postižené, neúplné rodiny, rasy obecně, či oběti beztrestných znásilnění (většina jsou jich takových) a kohokoli dalšího před útlakem. Dokonce mi vadí, když ze stejného důvodu řeknou i o společnosti, že je příliš liberální či tak, protože záměr kritiky je pořád stejný. Ale konec dokumentu byl zajímavý.

• 16.8.2018  16:51
    Velký bazar (1973)

To byl velmi hutný, grotesktní, obsah. Velmi mě pobavily veškeré vtipy, zvláště to s tím prasetem, jak se rozjelo autíčkem na úřad na ochranu zvířat.

• 16.8.2018  16:50
    Kriminálka Berlín (TV seriál) (2012)

Na kriminálku je tam dost takových scén s hudbou, jakoby to byla taková klidná hodná komedie. Což mi na kriminálky nesedí.

• 16.8.2018  16:49
    Mám nápad! (TV pořad) (2013)

Jednou za čas to sleduji jen tak, když čekám na něco jiného. A za tu hudbu, co Daniel poslouchal na sluchátku, dávám dvě hvězdy.

• 16.8.2018  16:48

To pomalé podání, málo výrazné vtipy, samé dvoření se ženám... Přesně kvůli takovým stylům a zápletkám jsem do letošního června prakticky vůbec nesledoval francouzské komedie, protože jsem si celý život o nich myslel, že to bude jen o tomle.

• 31.5.2018  13:20
    Datel Woody (TV seriál) (1999)

Zajímavé, kolik moralistů se tady sešlo a byli dost kritický k tomu seriálu, že se tam dělají naschvály, i od těch, co mají rádi podobné seriály jako Bugs Bunny. Divné. Mě se to líbí nastejno. Ten tučňák mě moc nebavil, byl takový klidný a málo vtipný. A navíc dabing je výborný, to obsazení, že se povedlo sehnat ty dabéry, kteří už v té době a potom už tyhle seriály nedabovali, i když ještě dlouho mohli. Na úrovni 90. let.

• 28.5.2018  16:44
    Goofy Goat (1931)

Zajímavost: Film byl zakázán v mnoha kinech ve své době kvůli slovu "Damn!" (angl. ostřejší verze slova "sakra"), které vyřklo prase, když projelo kolem něj koza. Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Goofy_Goat_Antics

• 17.5.2018  15:33
    Spáči (1996)

Jen tak mě zajímalo ta zápletka o spáchaném zločinu na začátku. Ale fakt jsem nečekal to znásilnění, takže o to víc mně zajímalo, protože tyhle druhy znásilnění jsou téměř vždy bez oficiálního trestu, bez podpory veřejnosti (ani v dnešní liberální době a regionech). Jedna z mála filmů, kde souhlasím s pomstou za znásilnění (protože přitěžující je hlavně ta beztrestnost).

• 17.5.2018  15:28

Tak to jsem fakt nečekal. Že zrovna ve filmu ze staré školy dají takový kontroverzní témata, která se v té době neukazovala. To mučení nedělala takhle okatě ani ti nejhorší darebáci z jiných podobných seriálů (ti jenom lechtali oběť a dráždili odebráním oblíbených věcí). Navíc, že zrovna policie to udělá. Navíc ten princip, že nevinní podezřelí budou týrání, zatímco skutečný pachatel [spoiler] jenom rychle zavření, a nic mu nedělají [/spoiler] (ani to ne, to bych nepřál ani těm, co to dělali), to je horší než trest smrti, kde už v drtivé většině víme, kdo to udělal.

• 17.5.2018  15:23

Viděno v rámci Hitparády animáků. Film byl cílená konkurence Disneyovské Sněhůrky. Ale Gulliverovy cesty jsou víc vtipné a hlavně kresba liliputů mě dojaly.

• 17.5.2018  15:21
    Záchranáři (TV pořad) (2018)

Bál jsem se, že vzhledem k tématu to bude srdceryvné, dojemné, což není můj oblíbený žánr, proto mě ty americké verze těchto druhů pořadů nebraly a čekal jsem na českou verzi. Ale tohle je ve stejném stylu jako Policie v akci. Dokonce i ten styl panelů s jménama lidí, i ty úvodní a záverečné komentáře, i ta závěrečné titulky.

• 17.5.2018  15:19
    Kačeří příběhy (TV seriál) (2017)

Je to oproti původní sérii vtipnější, víc ze života, víc se objevují Donald a Gusta. Pro mně o dost lepší než původní série, protože tam jsem se vždy, když se díval, tak mě to nebralo, oproti jiným Disneyovkám, protože Kačeři byli vážnější, dlouhé a dobrodružné.

• 29.3.2018  14:06
    Hitparáda animáků (TV seriál) (2015)

Jeden z mála koukatelných pořadů na Tuty TV. Budu hodnotit každý segment tohoto seriálu. <> Balin: V rámci tohoto pořadu mě nejvíc oslnil kvůli hudbě a kresbě (od tvůrců Ošklivého káčátka (1997)), a i když jsou to taky malé skeče bez děje, tak při shlédnutí více jich mě baví ty naschvály Balina. <> Ploom: Pro mně dějově nezajímavé, jen se tam huňáček honí sem a tam, zaujme jedině syntetická úvodní znělka. <> Roncho: Dějově je to jenom o nějaké nehodě, nemá to většinou úderný vtip, občas ale má úderný vtip. Zaujme hlavně ten nádech pro mně připomínající staré pořady Nickelodeon v dobách, když mě nebraly dějově. <> Cook'N'Sheep: Námět je klasická groteska o lovu pořád stejného zvířete, ale pointa všech dílů je jenom o tom, jak spadne, či se uklouzne, není to ani moc propracované jako třeba vlk s ovcemi (viz. níž), takže nezajímavé. <> Bazz: Tohle je dějově úplně ze všeho nezajímavé, jen se tam kulička poskakuje sem a tam. <> Téměř všechny 7-minutové segmenty jsou vlastně samé staré americké kreslené seriály z 30.-50. let, téměř všechno neznámé (kromě velmi starých Looney Tunes (1938-1943) a Pepka námořníka (50. léta)), ale dějem, , animací, hudbou, a vším, naprosto stejné jako ty nejznámější Disneyovky, Warner Bros. Některé takové mě oslní animací a hudbou, třeba design trpaslíků či psů <> Three Stooges Cartoon: Zvukama a animací je téměř stejná jako první televizní Hanna-Barberovky (Pes Filipes, Méďa Béďa), pro mně nejoblíbenější druh ze všech grotesek vůbec, ale tak sestříhané a zhuštěné hekticky, že už pomalu nevím, co se tam děje. <> Sweet Lambs / Tendrex agneux: Dějově a podáním úplně nejblíže ke starým Looney Tunes, se kterými to srovnávám dost seriálů. Ty plány vlka, ty zvuky při ráně a pádu, ty bomby, střílení, ty absurdní vtipy... Na jedno-minutový segment je to velmi husté, vejde se tam dost nápadů .

• 20.3.2018  13:51

Zajímalo mě to hlavně kvůli tomu citlivému tématu o různých kulturách. Očekával jsem, že se budou nenávidět mezi sebou všichni, ale když jsem viděl, že všichni se spolčili proti jednomu černochovi, že je invazivní a ti ostatní už nevadili, tak jsem málem dal odpad. Ta představa, že barva kůže a kulturně blízký k rodině vadí *víc* než ty další kultury, ještě větší autoritáři (pardon, jiná kultura), jejichž etika (a i té hlavní rodiny) způsobila samé genocidy, zasahování do soukromí, diskriminaci, znásilnění (hlavně ty beztrestné pro nich), nechtěné myšlenky (když má někdo dodržovat jistou etiku, tak jeho hlava to namísto něj nedodržuje a trápí ho to), omezování jídelníčku, týrání zvířat, či dokonce ten muslimský pokřik u sněhuláka, který vůbec nevadil rodině. Ta představa, že část mých blízkých jsou horší než mučivá, tyranská etika. Naštěstí mě potěšil konec. Ale zase je pro mně větší zábava (ve skutečném životě), když se kultury, v mnoha věcech podobné, mezi sebou nenávidějí (jako ti dva gaulisté), než kdyby se všichni spojili proti jednomu nepříteli, nedejbože moje rodina a blízcí.

• 16.3.2018  15:54
    Wunschpunsch (TV seriál) (2000)

V rámci Fox Kids, jeden z jediných pořadů (vedle Kocoura Cliffa), které jsem sledoval rád a úplně nejoblíbenější v oblasti. Ději jsem nerozuměl v té době, ale mě velmi oslnila kresba očí a design postav, proto čtyři hvězdy, což dávám máločemu a pět hvězdiček už nedávám vůbec ničemu. PS: To není americký seriál, ale německo-francouzsko-kanadský seriál.

• 16.3.2018  15:51

Ze starých českých komedií (pokud nepočítám ty bláznivé komedie typu "Slunce seno") je to absolutně jediný film, který se mi líbil a vůbec jsem pochopil pointě. Protože mělo zajímavou zápletku o tom, jak v napětí se dělá dobrá tvorba. Jinak je to ten typický český film, kvůli jejichž pomalém tempu a samých debat, mám s takovými filmy problém s pozorností už od dob, kdy jsem většinu hraných filmů pochopil, i když jsem se na ně nedíval a měl je jen jako kulisu.

• 15.3.2018  14:28

Po Tom a Jerry Kids moje nejoblíbenější série s Toma a Jerryho, kvůli těm zvukům a zároveň groteskní situaci. Ta syntetická hudba mi připomíná a dává mi nádech, jakoby to byl východoevropský film.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8