Hellierer

okres České Budějovice

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 4.7.2019  13:50

Dávka nostalgie je zpět a v plné síle. Linka se vztahem a "tatíkem" Harbourem naprosto luxusní. Z nadpřirozené části jsme toho moc neviděli a mě by ve skutečnosti vůbec nevadilo, kdyby jsme se jednou dočkali nějaké"spin-off" série, kde by se řešily jen vztahy mezi postavami, jelikož o ty jde ve Stranger Things především. Každopádně svižný začátek, který spolehlivě nabudí.

• 20.6.2019  14:21

Bohémský feel-good snímek, jenž vás svou ultimátní beztarostností a uvolněnou atmosférou na svém konci vypustí povzneseného a zcela očištěného. McConaughey si roli neskutečně užívá a ostatně i všichni ostatní jsi účast ve filmu pravděpodobně plně užili. Po Spring Breakers jde o kvalitativní posun, v němž se upustilo o některé zbytečné vážné prvky a jede se jen na klid. 85%< PS: Scénu s "delfíny" tesat do kamene.

• 20.5.2019  12:41

První půlka závěr a druhá fajn epilog. Je třeba říct, že to přeci jen tu předchozí hořkou pachuť lehce napravilo, avšak ten build up k tomu byl jednoduše špatný. Je to škoda, jelikož ten konec opravdu funguje a je vidět, že to má Martin poměrně fajn vymyšlené. Tak snad ty jeho knihy někdy vyjdou, abychom mohli porovnat, zda se k tomu konci dobere rozumněji. PS: Ten setup na Arya spin-off. Opravdu takovou věc potřebujeme?

• 13.5.2019  12:26

Vrchol absurdity, scenáristické neschopnosti a.....ne prostě nemám slov, tohle bylo fakt na přes držku.

• 6.5.2019  16:22

Tak tady se zkratkovitost posledních sérii posunula úplně na jiný level. Samotná epizoda má materiálu, který by se v klidu mohl použít na 3-4 díly. Zde ale bohužel zafunguje střih mohutným způsobem a ke všem důležitým událostem, které se tu stanou, chybí jakýkoliv build-up a jakmile se tedy stanou, tak se stanou víceméně mimochodem. Je sice milé, že to tvůrci chtěli ukončit, ale pokud je toto oběť, tak si tu další sérii mohli úplně v klidu dovolit a já bych byl i radši. Každopádně konec mi dal alespoň malé naděje na to, že to nakonec neskončí tak retardovaně, ale nevěřím tomu. 60%

• 1.5.2019  21:56

Takový Orel Eddie z wrestlingového prostředí. Výborný oddychový film, kterému do karet hraje především výtečný casting (Florence Pugh a Vince Vaughn užasní). kde všichni do svých rolí naprosto sedí. Snímek není ani příliš dlouhý, takže se člověk nedočká ani žádných výrazně hluchých míst. Dále se tu perfektně pracuje s emocemi, které po vás loudí přesně tam, kde je loudit má a na konci budete Paige neskutečně fandit a možná vás to donutí i k tomu, aby jste shlédli nějaký ten zápas i v klasické WWE. Nemohu ani nijak moc uvěřit, že to vzniklo v WWE Studios, jehož produtky nejsou kdoví jakými klenoty kinematografie. Tohle se ale povedlo a takovou biografii "The Rocka" bych si taky nechal líbit. Takže za mě velmi příjemných 85% zaokrouhlených nahoru.

• 29.4.2019  11:12

Tak takhle dámy a pánové ne. Zklamání jako prase. Bitva je možná cool, ale díky nezvládnutí kamery se z ní často stává jen nepřehledná směť čehosi na obrazovce. A ty naprosté nelogičnosti tomu všemu vůbec nepomáhají.

• 22.4.2019  23:10

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali a je nám servírována epizoda s tím správným GoT vibem. Nulová akce, pouze zábavné tlachání, zpívání a pití. Přesně kvůli tomuhle jsem měl GoT rád a je vlastně asi škoda, že tohle je pravděpodobně ta úplně poslední epizoda tohoto ražení.

• 1.4.2019  10:27

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale za ty dvě naprosto dokonalé scény ke konci z kterých vás zamrazí, musím dát plný počet. Barry je zpět v plné síle a opět funguje jak na komediální, tak i v dramatické rovině. Rozhodně se těším na další díly.

• 21.2.2019  19:48
    Doom Patrol - Pilot (E01) (epizoda) (2019)

Pilot rozhodně upoutal pozornost a vypadá to, že se můžeme těšit na docela neotřelý komiks. Největším záporem tak jsou především brutálně podvyživené triky, občas vypadajíc neskutečně komicky. Nicméně na další díly se určitě kouknu a na Tudyka v záporné roli jsem nesmírně zvědav.

• 3.2.2019  18:38

Co se musí Netflixu nechat, tak to, že dokážou perfektně navonět hovno. Trailer na Velvet Buzzsaw sliboval neurvalý, originální a zajímavý horor, navíc od tvůrce skvělého Slídila. Bohužel to, co Netflix udělal u Polaru, udělal i zde. Trailer je mnohokrát zajímavější, než výsledný film. Je sice třeba podotknou, že to není taková srágora jako zmiňovaný Polar, nicméně všechno zajímavé bylo v ukázce. Zbytek je jen nesourodá směska zajímavých nápadů, pohromadě zcela nefungujících. Občas sice potěší satirická poznámka na svět umění a galerií či nápadité vraždy, avšak ty hořkou pachuť zklamání nezažehnají. Škoda! 45%

• 4.9.2018  22:33

Bayonu mám velmi rád. Ve skutečnosti všechny jeho tři filmy ve výsledku zbožňuji, ale tady to úplně nevyšlo. Je sice hezké, že se zde snaží vybočit z klasického blockbusterového mustru a druhá půlka působí více komorně a hororověji. Bohužel to však díky ratingu vyznívá do prázdna. Podle mého, kdyby se tvůrci nebáli a měli trochu více pověstných "koulích", nebylo by to na škodu a snímek by mohl fungovat lépe. Takhle dostáváme nemastný neslaný hybrid, jemuž podráží nohy hloupý scénář a vyloženě směšné finále. (Mimochodem ta potitulková scéna? No trojka bude minimálně zajímavá.) A je to škoda, protože snaha tu vidět je a herci jsou stále sympatičtí (Tedy až na toho uječeného černocha). Kolem a kolem je dvojka Jurského světa koukatelná, ale nic víc. 60%

• 4.8.2018  14:32
    Vodonoš (1998)

Takový dokument ze života běžného voliče SPD a posluchače kapely Ortel.

• 2.8.2018  23:33
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Cobra Kai je seriál, který fanouškové původních filmů (tedy aspoň prvních dvou) musí milovat. Nostalgie zde od prvních dílů šlape na maximum a nadšenost z toho, že vidíme naše hrdiny po tolika letech opět na obrazovce, prostě nejde skrýt. Co je ale překvapením, je fakt, že Cobra Kai není jen hloupý fan-service, jako vypadal z ukázek. On je to ve skutečnosti zcela kompetentní seriál, umě střídajíc drama s komedií. Ano je to pořád trošku naivní, ale rozhodně to minimálně z karate hlediska nepůsobí tak směšně jako filmy. Za mě rozhodně milé překvapení a ihned chci další sérii! 1. série = 90% Druhá série bez jakéhokoli ohlédnutí pokračuje v připraveném příběhu, kde první polovina je pozvolné rozvýjení postav, aby se pak od šesté části duplo na plyn a poslední trojice dílů se stala neskutečně našlapanou jízdou, vrcholící desátým dílem, jenž z postav i diváka ždímá tunu emocí a přitom neskutečně vnadí na další sérii, která dost pravděpodobně bude poslední. A já rozhodně budu u toho. 2. série = 85%

• 31.7.2018  20:48
    Barry (TV seriál) (2018)

Tak tomuhle se říká gradace příběhu. Barry začíná jako vtipná černá komedie a nutno říct, že první dva díly vás sice neurazí, ale ani nenadchnou. Nicméně příběh se začne roztáčet a poslední tři epizody jsou neskutečná emocionální nálož a z nevinné černé komedie se stane nekompromisní drama. Hader je v roli nájemného zabijáka, jenž stojí na velké životní křižovatce, zcela parádní a ukazuje, že v pohodě zvládá vážné role. Zábavné vedlejší postavy příběhu taky přidávají na drivu, hlavně tedy naprosto geniální Čečenci. Za mě tento rok zatím největší překvapení a nemůžu se dočkat druhé série! 90%

• 15.7.2018  16:13
    Brimstone (2016)

Brimstone jsem velmi dlouho odkládal kvůli velké délce a vlastně i nechuti si ho pustit. Ach to byla chyba. Jedná se totiž o jeden z nejlepších filmových zážitků za poslední léta. Vyprávění v podobě jednotlivých kapitol, které jsou poskládány ne zcela klasickým pořadím je jenom jeden z mála originálnějších prvků. Atmosféra díky ní si ani neuvědomujete, že koukáte na údajný western. Dakota Fanning a Guy Pearce předvádějí neskutečné výkony a ani ten Kit Harington tu není na pěst. Někomu by mohlo vadit ke konci až přílišné utrpení hlavní hrdinky, ale pro mě to pouze utužovalo vztah k postavě a to i přes to, že už to bylo víceméně přestřelené. Rozhodně doporučuji a jasných 95%

• 15.7.2018  10:46

Když se před 31 lety rozhodl furt stejný štramák Kurt Russell, že využije nehody, v té době ještě pěkné Goldie Hawn, ve svůj prospěch v prvním Overboard, nikoho nenapadlo, že se někdy dočkáme remaku. Ale je rok 2018 a hollywoodští filmaři rejžují na všech myslitelných a nemyslitelných značkách a tak se není čemu divit, že došlo i na Overboard. Nicméně je nutno podotknout, že film je lepší, než se po ukázkách či oznámení čekalo. Samozřejmě se nejedná o bůh ví jak průlomovou komedii. Ve skutečnosti je to ale film, jenž v pohodě zabaví po celou dobu stopáže a všichni zúčastnění do svých rolí padnou. Vyzdvihnout se však musí Eugenio Derbez, jelikož ten chlap je nehorázně snaživý sympaťák a mě neskutečně baví. Další plus které se už jen tak v amerických komedií nevidí, je naprosté vyhnutí veškerým nechuťárnám a fekálnímu humoru, což rozhodně potěší. Ve výsledku tedy jde o milou a lehce nadprůměrnou, neurážející oddechovku, kterou vlastně mohu doporučit. 60%

• 27.6.2018  22:18

Tiché místo je překrásný důkaz toho, že když se chce, tak ta originalita se vždycky najde, ovšem za cenu nelogičnosti. Jedná se sice spíše o takové post-apo drama, než full-on horror, ale to filmu velmi rádi odpustíte, jelikož je prošpikován velmi hutnou atmosférou a vynikajícími výkony, jenž jsou řízeny vybroušenou režií Johna Krasinskiho. Ono celkově má Krasinski cit pro vytvoření nezapomenutelného zážitku, evokující nedávný a skvělý 10 Cloverfield Lane. V půli se sice přiřítí balík v podobě ohýbání nastavených reálií a závěr působí trošku směšně (hlavně tedy poslední záběr!), nicméně celkový pocit z filmu to nijak zvlášť nekazí. Ve výsledku slušných 75% .

• 26.6.2018  21:34
    Smrtihlav (1998)

Smrtihlav je film, který připomíná proč je neskutečná škoda, že nové snímky od Proyase finančně propadli. Ten chlapec na to má a z režisérského hlediska mu opravdu nelze nic moc vytknout. Temnota, deprese a strach je z klaustrofobických uliček Dark City cítit z obrazovky až k vám do obýváku a ihned jste vtáhnuti do Johnova příběhu plného záhad a překvapivých zjištěních. Herci zde hrají jako o život, scénář vás stále táhne dál skrze celý film bez zaškobrtnutí až ke konci, který je správně silný, aby ve člověku nezanechal pocit neuspokojení. Za mě jasných 90% a rozhodně doporučuji všem!

• 25.6.2018  10:55
    Preacher - Série 2 (série) (2017)

Druhá série Preachera je obrovské zlepšení oproti řadě minulé. Ruth Negga je sice stále špatná volba na roli Tulip, každopádně už si na ni začínám zvykat. Ovšem nové postavy? Tam se casting vyvedl bravurně. Pip Torrens jako Her Starr je geniální a Noah Taylor jako Hitler též. Celkově se přidalo více na absurditě a drivu. Ono celkově se více držíme komiksu a to je za mě pozitivní. Takže 85%

• 25.6.2018  10:51
    Preacher - Série 1 (série) (2016)

První sezóna seriálové adaptace legendárního Preachera se podařila tak napůl. Ono se skoro vše podařilo tak napůl. Například casting. Joseph Gilgun v roli irského upíra je k nezaplacení. Naopak Ruth Negga je střela úplně mimo. Dominic Cooper mě ve výsledku tak moc nevadí, jak jsem z počátku očekával, ale taky bych si byl schopen představit někoho jiného. Příběh se hne dopředu v podstatě jen v prvním a posledním díle. Jinak se točí furt na místě. Na druhou stranu nejde upřít snaha tvůrců o různé absurdní situace, které někdy vyjdou a někdy ne. Každopádně pro neznalce komiksu bude neskonale náročné, se tím vším prokousat. Celkově se jedná o lehčí nadprůměr. 65%

• 22.6.2018  18:44

No to zase byla fušeřina. Stallone na stará kolena začal zřejmě lézt do sraček, jako kdysi Seagal. No co už. Aspoň tu není tak moc, stejně jako Bautista. Hlavním hrdinou je totiž divný, generický asiat, jenž charismatu pobral tolik, jako rajče nechané na sluníčku. Akce je zde docela hojně, bohužel je zcela zabita chaotickým střihem. Ono se vlastně stříhá i mimo akci a to tak, že novej Resident Evil, je oproti tomuhle poklidný film. No škoda. Jednička byla fajnové odpočinkové béčko. Tohle je velmi špatná zbytečnost. 10%

• 21.6.2018  23:37
    Inheritance (2017)

A toto bolo čo? To takhle jednou v noci člověk dostane chuť na nějaký horor. Což o to. Horor to byl, bohužel ne v tom dobrém slova smyslu. Obrázky to jsou sice pěkně rozpohybované, ale to v dnešní době zvládne i kdejaký tuzemský kutil. Příběh však plyne od jednoho nezajímavého bodu k druhému a ani ta cesta tam není kdovíjak zábavná. Vlastně zábavná není vůbec. Hororový ambient se sice snaží držet diváka v napětí, nicméně žádného napětí se nedočká. Za ty hezké obrázky 15% .

• 21.6.2018  21:33
    Comic Girls (TV seriál) (2018)

Comic Girls. Anime o partě holek, které dýchají pro mangu a žijí spolu v ubytovně pro děvčata jim podobným. Koncept nijak převratný, ale mohla by z toho vzniknout nějaká fajn roztomilá podívaná, ne? No tak napůl. Při sledování budete mít dva stavy. Při jednom si budete říkat, jak je to vlastně celé hrozně roztomilé a fajn. No při druhém si ale budete klepat do čela, jak může být hlavní protagonistka tak nesnesitelně otravná a s ní vlastně i celé anime. Moc k tomu nepřidávají ani klasické japonské narážky. Nutno však říct, že opening je naprosto kouzelný. Mé pocity jsou tedy takové polovičaté a proto taky dávám průměrné hodnocení 2,5* , zaokrouhleno nahoru.

• 28.4.2018  17:15
    Batman Ninja (2018)

Tak tohle vůbec nesedlo. Při oznámení jsem byl z myšlenky nadšený, po traileru natěšený. No a po shlédnutí? Zklamaný! Stylizace je sice skvělá, avšak scénář tu vyloženě chybí. První půlhodina je pořád i docela nadějná, bohužel potom se do toho začnou pléct mech věci a začíná to smrdět průserem, jímž to do konce kratičké stopáže situace zůstane. Škoda! Nápad to byl dobrý. 40%

• 27.4.2018  10:43
    Persona 5: The Animation (TV seriál) (2018)

Bohužel kvalit hry to prostě nedosahuje, jelikož i po 3 dílech je vidět, jak moc je anime bratříček zkratkovitý. Nechápejte mě špatně. Existence seriálu je logická, jelikož každý nevlastní PlayStation, aby si tento herní klenot mohl zahrát. Ovšem dvacet čtyři dílů bude evidentně málo na to, aby se podchytila podstata hry, čímž je sbližování a budování vztahů s ostatními postavami, nemluvě o tom, že hlavní hrdina je přirozeně trochu více na nic než ve hře, jelikož si ho netvoříte dle svého obrazu. 60%

• 22.4.2018  22:59
    Rise - Pilot (E01) (epizoda) (2018)

Po pilotu musím říct, že tu dlouho nebyl seriál, který by se mi tak moc trefil do noty jako Rise. Téma, nálada, herci a hudba. Téměř vše tu funguje přinejmenším dobře a kdyby to bylo deset - dvacet minut delší, nezlobil bych se, jelikož se do finiše spěchá trošku rychle. Zatím tu ale před sebou mám poměrně solidní rozjezd a opravdu se těším na další epizody.

• 4.4.2018  20:24
    Mayhem (2017)

Slovíčko horor bych z oficiálního popisu filmu úplně odstranil. Mayhem je totiž nekompromisní, černohumorná, akčni jízda, která od 20. minuty své stopáže šlape neskutečným tempem dopředu a vyplivne vás až na samotném závěru. Film táhnou dva sympaťáci Steven Yeun a úžasná Samara Weaving, která už v Babysitter předvedla, že dokáže být zábavná a pekelně sexy. Vše je okořeněné lehkou socialní satirou, kterážto není nijak hluboká a tak nestihne ani moc otravovat, ovšem ani moc zapůsobit. Všechno je to samozřejmě naivní až na půdu, ale zábavné to je pekelně. 75%

• 4.1.2018  13:17
    Just Because! (TV seriál) (2017)

Just Because! je příjemné překvapení na poli anime. Těchto milých, romantických moc není, nebo aspoň o nich nevím, ale tento kousek byl opravdu fajn. Příběh sice v podstatě přešlapuje na místě, nicméně to ničemu nevadí, jelikož postavy jsou nanejvýš sympatické a civilní. Každému jednotlivci fandíte a přejete, ať mu plány vyjdou ať už milostné či školní. Vše je podbarvené krásným, melancholickým piánem, dotvářejíc tu správnou atmosféru pro celé anime. Za mě 90%

• 4.1.2018  12:58
    Džúni taisen (TV seriál) (2017)

Inu tak nám další variace na Battle-Royale skončila a musím říct, že to ve výsledku byl dost velký vo**r. První díl navnadil na hodně akce, které jsme se vůbec nedočkali. Jednotlivé příběhy až na vyjímky nezajímavé a tak nám zůstává pouze originální design postav a unylé tempo. Ono když asi nejlepší díl (poslední) je, kde se nic neděje, je asi vše vypovídající. Škoda. Potenciál to mělo. 35%

<< předchozí 1 2 3 4 5