Hellierer

okres České Budějovice

4 body

• 26.12.2014  19:31
    Interstellar (2014)

Ano mistře Nolane takhle opravdu ano. Nolan opět dokazuje,že není lepšího řemeslníka v Hollywoodu. Z tohoto filmu všemi stranami srší nápady a hlavně emoce. Film vás bude dojímat, kdy dojímat má. Fascinovat, kdy fascinovat má. Jeden z filmů roku i přes nedomrlou závěrečnou 15-ti minutovku.

• 20.1.2015  19:13
    Interview (2014)

V podstatě naprosto průměrná komedie s pár velmi vydařenýma gagama (Katty Perry, Take him out) a s výborným nápadem, jehož zpracování však stojí tak na půli cesty. Z této premisy se dalo vytěžit mnohem, ale mnohem víc. a kdo se těšil na odvážný film kritizující SK, ten ať si raději zahraje hru Homefront.

• 14.12.2020  18:36

Po dlouhé době miloučká a celkově velice příjemná Disneyovka, která nepůsobí jako zbytečný kalkul. Překvapivě se zde nenachází taková klišé, která by člověk od podobného filmu očekával, což je rozhodně velice příjemným faktem, přičemž se to nikdy nezvrhne ve zbytečnou taškařici, ale má to srdíčko. A samozřejmě cením poselství.

• 4.12.2016  15:30

Ona to u mě básnická, teď už sextalogie, měla vždycky docela lehké. Přesto, že patřím k pozdější generaci pro, které tyto filmy vlastně ani nebyli točeny, vyrůstal sem na nich a dodnes na ně rád kouknu a zavzpomínám. Po pátém dílu, který spíše ignoruji sem se tedy docela bál a doufal sem, že básníky už nechají spát. Nicméně Klein se rozhodl pro ještě jednu štaci. A světe div se...ono to nedopadlo vůbec špatně. Ano film již ztratil poetiku prvních dílů nicméně i zde se nalézá mnoho spíše úsměvných scén, které člověka pohladí na duši. Další + je neodolatelná Linda Rybová, která prostě nestárne. Kolem a kolem ty 4 hvězdy jsou opravdu spíše přestřelené, nic to nemění na faktu, že sem se bavil a uvedl se do nostalgických časů. 70%

• 9.1.2020  14:46

Špatný to úplně nebylo a po prvních dvanácti minutách jsem čekal o dost horší podívanou. Snímek se po nic moc úvodu vzpamatuje a díkybohu docela baví celou stopáž. Určitě v tom má prsty velká dávka nostalgie, jelikož se postupně vracíme ke všem filmům Jersey Chronicles, ale co. Některé scény se trefí (návrat k Chasing Amy), některé jsou spíše trapné (soudní proces), ale jako celek to docela odsejpá a na jedno zhlédnutí se to přežít dá. 60%

• 3.7.2017  22:04

Their Finest je trochu atypický válečný film, jenž se zabývá tvorbou propagandistických snímků během této doby. Ovšem není to ani tak film o válce, jakožto příběh mladé odhodlané ženy. Tento fakt není na diváka naprán násilně a tak s hlavní hrdinkou sympatizujete již od počátečních minut. Gemma Arterton mimochodem předvádí skvělý výkon, stejně jako zbytek hereckého ansámblu. První čtvrtina je sice taková rozplizlá a pořád nevíte na čem jste, ale časem se filmu povede semknout. Rád bych také vypíchl hudbu od Rachel Portman, jenž dělá filmu obrovskou službu a dokresluje perfektně atmosféru i jednotlivé scény. Nebál bych se hodit 75%

• 14.6.2015  22:38

Celý film je skvělá letní oddechovka. Uvítají vás staří i noví dinové, představí se vám hlavní lidské postavy (u nichž je třeba zmínit, že všechny jsou castingovou trefou do černého), zazní ústřední všem známá melodie a jakmile se hlavní záporák rozjede, rozjede se i nefalšovaná jízda na horské dráze. Film skvěle postupně graduje až do kulervouciho finále ve kterém se všechny vaše vlhké nerdské sny stanou skutečností. Kdyby nebylo toho finále, tak bych dal 75-80%. Ale takhle nemůžu jinak než za 85%

• 4.9.2018  22:33

Bayonu mám velmi rád. Ve skutečnosti všechny jeho tři filmy ve výsledku zbožňuji, ale tady to úplně nevyšlo. Je sice hezké, že se zde snaží vybočit z klasického blockbusterového mustru a druhá půlka působí více komorně a hororověji. Bohužel to však díky ratingu vyznívá do prázdna. Podle mého, kdyby se tvůrci nebáli a měli trochu více pověstných "koulích", nebylo by to na škodu a snímek by mohl fungovat lépe. Takhle dostáváme nemastný neslaný hybrid, jemuž podráží nohy hloupý scénář a vyloženě směšné finále. (Mimochodem ta potitulková scéna? No trojka bude minimálně zajímavá.) A je to škoda, protože snaha tu vidět je a herci jsou stále sympatičtí (Tedy až na toho uječeného černocha). Kolem a kolem je dvojka Jurského světa koukatelná, ale nic víc. 60%

• 4.1.2018  13:17
    Just Because! (TV seriál) (2017)

Just Because! je příjemné překvapení na poli anime. Těchto milých, romantických moc není, nebo aspoň o nich nevím, ale tento kousek byl opravdu fajn. Příběh sice v podstatě přešlapuje na místě, nicméně to ničemu nevadí, jelikož postavy jsou nanejvýš sympatické a civilní. Každému jednotlivci fandíte a přejete, ať mu plány vyjdou ať už milostné či školní. Vše je podbarvené krásným, melancholickým piánem, dotvářejíc tu správnou atmosféru pro celé anime. Za mě 90%

• 25.5.2020  11:14

Už jsem se i zasmál. Snad to předznamenává vzestupnou tendenci.

• 25.5.2020  11:25

Tak nic. Kvalitativní vzestup se nekoná. Naopak! Tohle byl zatím nejhorší díl a vrchol trapnosti. Škoda.

• 11.5.2020  15:52

Kluky z MovieZone mám rád, stejně jako nekorektní humor, ale tomuhle jejich počinu zatím chybí jakýkoliv drive a vybroušenější dialogové přestřelky, což má za následek prozatím nemalé zklamání. Tak snad se to s dalšími díly trochu zlepší.

• 19.2.2015  21:06

Nářez. No prostě je to nářez. Jediná chyba tohoto výborného filmu, je jeho délka, respektive krátkost, protože u tohohle filmu bych klidně o půl hodinky déle vydržel. V kladech mohu vyjmenovat mnoho věcí, ale řeknu jen jednu - scéna v kostele!

• 20.7.2017  14:21
    Kolos (2016)

Z traileru jsem usuzoval, že se bude jednat o ulítlou komedii a vlastně jsem se na takový film těšil. Výsledek je ale úplně jiný. Colossal je drama o zkrachovalé alkoholičce se kterou nejde ani soucítit a to mám Anne hodně rád. Sudeikisovi ta role záporáka naprosto sedí, jen je škoda, že všechny postavy jsou zcela nesmyslné. Nápad celého filmu přešlapuje na místě a kdyby tam to monstrum nebylo tak se nic nestane. Škoda takového promrhaného potenciálu. 45%

• 15.3.2017  18:39

Za mě jedno velké ANO! Kong je jedna velká žůžo-dobrodrůžo jízda, která frčí od začátku dokonce. Především na svém počátku Kong šlape na pedál plynu obrovskou vervou a s ničím se nemazlí. Film je sice tupý jak řiť a postavy ploché jak hrudník Keiry Knightley, i když i mezi nimi se najdou zajímavé kousky (Reilly, Jackson), nicméně vše nabírá tím o co jde především a to o KONGA! Kong již není trochu přerostlá roztomilá opička, avšak velký, zlý opičák chránící své teritorium. Akce je nasnímaná zábavně, svižně a hlavně přehledně. Některé sekvence přímo srší zábavnými nápady (pohledy z první osoby, lodní šroub) a ostatní monstra a jejich design je pastva pro oči. Zamrzí krátkost scény s pavoukem či nevyužitost potenciálu krakatice, na to aby jste se na plátno dívali s otevřenou pusou to stačí zcela bezpečně. Všechno zde srší barvami a atmosféra vietnamských filmů jde z toho všeho velmi cítit. Potitulková scéna již pouze nalákává na další nášup. Za mě s čistým svědomím popkornové zábavy 85%

• 29.6.2015  22:29
    Krize (TV seriál) (2015)

Zatím poměrně velmi dobře natočená satira se skvěle obsazenymi herci. Tu vážnou linku může brát vážně opravdu jen hnidopich. Zatím 75%

• 1.2.2020  20:18
    Král (2019)

Pokud existuje nějaký ultimátní filmový zážitek, tak snímek The King k němu má zatraceně hodně blízko. Jistě všichni známe tu otřepanou frázi, že se podobné filmy už netočí, nicméně v tomto případě je to vlastně pravda. Naprosto zemitý, drsný a až staromilský film, jehož zakončení v podobě špinavé bitvy, perfektně zachycující klaustrofobickou a nechutnou stránku boje, považuji za jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl. Chalamet dokazuje, že je jedním z nejlepších hereckých objevů posledních let a Pattinson se již evidentně dávno odprostil od prokletí jménem Stmívání. Prostě paráda!

• 19.3.2017  17:37

Nechápu jak se tvůrcům podařilo dokázat to, že film má sice o zhruba 40 minut víc než-li originál a přitom je příběh zkratkovitější a více bez emocí než právě originál. Písničky zde spíše nudí a kromě ústředního motivu, který stejně ji každý zná si nezapamatujete ani jednu melodii a taneční čísla jsou přinejmenším průměrná a při nejhorším příliš přeplácaná efekty. Taktéž mi docela vadil příliš agresivní feminismus hlavní postavy, nevím jestli tím trpí originál nebo je to snad přítomností Emmy Watson, ale opravdu to bylo do očí. Nicméně výprava filmu, dabing vedlejších postav (na konci i chvilku ne jen ten) a vyloženě vychutnaný záporák Luke Evanse drží film spolehlivě nad průměrem. 60%

• 11.2.2015  10:05
    Kód Enigmy (2014)

Další "oscarovka" tento rok a opět je to nečekaně připo**** drama/životopis. Musí se na začátek však říct, že se nejedná o prvoplánovou dojímačku, jako byl Lincoln nebo 12 let v řetězech, nicméně je to pořád to samé. Benedictovi snad poprvé v jeho kariéře nebudete roli věřit. Ostatní herecké obsazení hraje svůj standard a film vás ničím nepřekvapí, což je zapříčiněno tím, že je to podle reálných událostí. Na druhou stranu snímek rychle utíkal a po řemeslné stránce je dobře zvládnutý. Film byl na téma, které mě hodně zajímá. Takže kvůli tomu 4 hvězdičky (i když je to jen další oscarová rutina, která kdyby nevznikla nikomu by to nevadilo) a o třídu horší než Nightcrawler.

• 9.1.2017  22:52
    La La Land (2016)

Chazelle po Whiplashy útočí s novou hudební peckou a panečku boduje na celé čáře. La La Land je pocta všem starším muzikálům i filmům. Retro atmosféra z něho čiší každým coulem. Na film se kouká s obrovskou radostí, jak díky skvělé kameře tak i úžasné stylizaci a nesmírnému smyslu pro detail. Každá scéna je vypiplána do absurdna. Každé hudební číslo má nápad, jenž podtrhuje skvělé provedení. Tím se dostávám k tomu, na čem muzikál většinou stojí a to hudba. No a ta je stejná jako zbytek filmu. Chytlavé melodie vám budou hrát dlouho po opuštění sálu v hlavě a některé si dokonce budete rádi pouštět častěji. Dalším pro mne až překvapivým faktorem byl příběh, jenž je zde silný a není to jen klasická romantická story. Hnedka na počátku roku nemohu jinak než udělit 95%. Doufám, že takto kvalitních snímků ( nebo aspoň z poloviny tak povedených) bude letos dostatek. Start roku 2017 zatím vynikající.

• 26.12.2014  19:32

Po sérii teen-filmů alá Hunger Games, Twilight a dalších z těchto nekonečných zástupů, přichází konečně film, který má své kvality a nebojí se být v tomto sub-žánru i temnější a drsnější. Samozřejmě dá se zkritizovat konec, který je poměrně otevřený. Na druhou stranu poměrně navnadí, protože divák chce vědět, co bude dál. Jinak se však jedná o zábavný a velmi rychle ubíhající film, který vás neurazí.

• 20.10.2019  19:11

Neužil je geniální!

• 14.11.2019  20:23
    Le Mans '66 (2019)

Nemám rád auta, ale sakra tohle bylo po čertech dobré.

• 22.11.2019  19:22

Tak tohle docela bolelo. Jedničku mám hodně rád, ale tohle byl sequel snad v tom nejhorším slova smyslu. Audiovizuální stránka perfektní a písničky možná i lepší než v jedničce, nicméně ten příběh je neskutečně nahodilý, nedává moc smysl a oproti jedničce svět vlastně nikam moc neposune. Rozhodně to má několik fakt super nápadů, ale jako celek to nedrží moc pohromadě. 6/10

• 9.2.2017  20:47
    Legion - Chapter 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

Tak tady se jedná o nekompromisní pecku. Už velmi dlouho se mi nestalo, abych epizodu seriálu sledoval s takovým zápalem jako u Legionu. Ono ostatně pokud tuto epizodu přestane byť na chvilku sledovat tak byste se mohli i dokonce ztratit , jelikož Legion přináší poměrně komplexní dějovou výstavbu, která však má hlavu a patu a pokud onen pozor dávat budete, tak se neztratíte. Příběh, který zde byl naznačen vypadá docela lahůdkově a co se týče komiksové zábavy, rozhodně se jedná asi o nejzajímavější počin (za posledních let taktéž asi nejzábavnější a celkově nejlepší). Předlohou jsem sice nepolíben, ovšem po tomto mám minimálně chuť si nějaké základy alespoň pročíst. Rozhodně tedy televizní zábava na úrovni. 100%

• 17.11.2017  20:59

Tak tu máme další pokus o dohnání Marvel univerza v podání DC. Zatímco Wonder Woman byla naprosto skvělá a BvS jsem si vlastně i docela ještě užil, tak Justice League už je opravdu průser. Uspěchané, nedomrdlé a doprovázené vyloženě nechutným vizuálem, nemluvě o plně CGI bad-guyovi s nulovým charisma. To vše podtržené špatným castingem Flashe a Aquamana, kteří jsou dost otravní. Obrovská škoda 40%

• 3.3.2017  18:35

Tak tohle je nekompromisní, plný pětikvalt. Uhlazené vizuály starých dílů nahradil špinavý západ. Až dětinsky působící příběh Origins byl nahrazen poměrně dospělým příběhem s onou otázkou rodičovství a pořádnou dávkou osudovosti. A hlavně, konečně správně natočené porcování hlavních chodů. Rko filmu opravdu moc sluší a není použito pouze jako levná cesta šokovat, popřípadě ukojit masochystní choutky diváků. Brutalita je použita v míře vrchovaté nicméně ve stylu, který slouží filmu jako takový prvek umocnění atmosféry. Ve filmu je všechno v "hajzlu" a je to vidět. A konec působí krásně slzopudně. Za mě 100%.

• 20.1.2016  12:43
    Lovci stínů: Nástroje smrti (TV seriál) (2016)

Zatím to není tak strašné určitě dám seriálu šanci ale teda mohli by si odpustit ty přihřáté písničky a preobsadit tu zrzavou pizdu,které sice je pekelně sexy ale hereckého talentu posbírala tolik asi jako Rytmus toho hudebního. Ale démoni jsou moc pěkní a seriál má celkem slušné tempo. Zatím tedy 45%

• 18.8.2016  16:11
    Love (TV seriál) (2016)

Rozhodně super jednohubka, která je spíše úsměvná než-li nabitá humorem. Rozhodně to nevzdávejte po pilotu a dejte tomu šanci. Slibuji vám ono se to zlepší. 1. série=70%, 2.série=75

• 27.8.2017  23:32
    Love - Série 2 (série) (2017)

Druhá série se nese v duchu první a navazuje na ní přímo. Postavy jsou stejně nesympatické a Paul Rust je pořád hrozné střevo, nicméně si na oba protagonisty a jejich chování docela brzo zvyknete a vlastně jim budete fandit, aby se konečně prodrali všemi těmi nástrahami trochu netypického vztahu. Z nějakého důvodu si mě seriál, stejně jak v sezóně číslo jedna, omotal kolem prstu a shlédl jsem opět skoro na jeden zátah. Prostě to vše příjemně utíká, občas se od srdce zasmějete, nebo spíše pousmějete a jedete dál. Taková trochu deprimující pohoda. 75%