Hellierer

Ondřej Partl

okres České Budějovice

4 body

• 27.8.2017  23:32
    Love - Série 2 (série) (2017)

Druhá série se nese v duchu první a navazuje na ní přímo. Postavy jsou stejně nesympatické a Paul Rust je pořád hrozné střevo, nicméně si na oba protagonisty a jejich chování docela brzo zvyknete a vlastně jim budete fandit, aby se konečně prodrali všemi těmi nástrahami trochu netypického vztahu. Z nějakého důvodu si mě seriál, stejně jak v sezóně číslo jedna, omotal kolem prstu a shlédl jsem opět skoro na jeden zátah. Prostě to vše příjemně utíká, občas se od srdce zasmějete, nebo spíše pousmějete a jedete dál. Taková trochu deprimující pohoda. 75%

• 6.10.2016  21:07
    Mama (2013)

Mama není vůbec špatný horor. Herci vybráni naprosto výtečně (Jessica Chastain a ještě v metalovým? To si nechám líbit) a na hororové lince to taktéž nijak výrazně neskřípe. Napětí je přítomno ba budováno dostatečně intenzivně aby se divák nestačil nudit a byl zvědav na vývoj filmu. Jump-scary v podstatě na minimu. Zde se víceméně hraje na stejnou notu jako v Crimson Peak. Duchové,tajemno, odkrývání tajemství a podivný konec. Konec je opravdu snad jediná výrazná kaňka. Del Toro X late Burton mi moc nesedl a spolu s podfinancováním filmu to byla cesta ke sražení z celkového dojmu. Jinak pěkná práce I80%I

• 15.7.2018  10:46

Když se před 31 lety rozhodl furt stejný štramák Kurt Russell, že využije nehody, v té době ještě pěkné Goldie Hawn, ve svůj prospěch v prvním Overboard, nikoho nenapadlo, že se někdy dočkáme remaku. Ale je rok 2018 a hollywoodští filmaři rejžují na všech myslitelných a nemyslitelných značkách a tak se není čemu divit, že došlo i na Overboard. Nicméně je nutno podotknout, že film je lepší, než se po ukázkách či oznámení čekalo. Samozřejmě se nejedná o bůh ví jak průlomovou komedii. Ve skutečnosti je to ale film, jenž v pohodě zabaví po celou dobu stopáže a všichni zúčastnění do svých rolí padnou. Vyzdvihnout se však musí Eugenio Derbez, jelikož ten chlap je nehorázně snaživý sympaťák a mě neskutečně baví. Další plus které se už jen tak v amerických komedií nevidí, je naprosté vyhnutí veškerým nechuťárnám a fekálnímu humoru, což rozhodně potěší. Ve výsledku tedy jde o milou a lehce nadprůměrnou, neurážející oddechovku, kterou vlastně mohu doporučit. 60%

• 4.4.2018  20:24
    Mayhem (2017)

Slovíčko horor bych z oficiálního popisu filmu úplně odstranil. Mayhem je totiž nekompromisní, černohumorná, akčni jízda, která od 20. minuty své stopáže šlape neskutečným tempem dopředu a vyplivne vás až na samotném závěru. Film táhnou dva sympaťáci Steven Yeun a úžasná Samara Weaving, která už v Babysitter předvedla, že dokáže být zábavná a pekelně sexy. Vše je okořeněné lehkou socialní satirou, kterážto není nijak hluboká a tak nestihne ani moc otravovat, ovšem ani moc zapůsobit. Všechno je to samozřejmě naivní až na půdu, ale zábavné to je pekelně. 75%

• 13.12.2015  18:55

Tak tenhle film je to opravdu hodně podhodnocený. Rozhodně nejlepší "romantika" od About time. Jason Sudeikis a Alison Brie jsou sympaťáci až na půdu a opravdu tenhle film táhnou jak nejlépe umí. Dokonalé hlášky a typický Sudeikisův sarkasmus. Rozhodně to není žádné zlo a pokud jen trochu tyto filmy máte rádi nešlápnete vedle. Normálně bych dal asi 4 hvězdy, ale jak tu ten film vidím tak podhodnocený dávám 5.

• 6.6.2015  22:18

Žijeme to ale v šeredným světě. Men,Women and Children je v podstatě feel-good movie, i když se v něm nedějí zcela košér věci (bohužel v dnešní době naprosto normální), což je nejspíše díky soundtracku. Je to film plný frustrace a v hledání sama sebe. Jakýkoliv dnešní dospívající se v tomhle filmu rozhodně najde. Reitman prostě umí :)

• 2.7.2015  22:30
    Méďa 2 (2015)

Perfektní prdel s partou lidi :) Do kina jako ideální. Ted 2 prakticky v ničem nezaostává oproti jedničce. Je zde stejná konzistence perfektních gagu a těch méně povedených. Díky bohu těch dobrých je zde většina a v podstatě až do závěrečné 10 minutovky se hlaskuje o stosest. Kdybych měl vypíchnout některé brilantní gagy vybral bych: Jursky Park,Liam Neesona a smutnýho smajlika :D

• 29.3.2015  20:58
    Město 44 (2014)

Nenechte se zmást přirovnáváním filmu k jiným jako Hunger Games,Twillight a podobné. Tento snímek je spíše dramatický Sucker Punch z 2. světové. Film je velice brutální a nemaže se s žádnou postavou a děkuji tvůrcům za ten výborný gore...a je tu zde i jedna velmi pamětihodná scéna (Krvavý déšť), co se mi opravdu vryla do paměti a nadchla mě. Poláci prostě umí.

• 31.8.2020  13:38

Po těch veletočích, jakými si tenhle zajímavý kousek prošel, je vlastně poměrně zázrak, že z toho ve výsledku vyšel poměrně fajn film. Rozhodně bych chtěl vidět původní, případně nějakou nevyměklou Rkovou verzi, která by umocnila hororové prvky, případně více rozvedla charaktery jednotlivých hrdinů, jelikož takhle mi přijde, že je film rozkročen někde mezi, kdy vlastně moc neví, jestli chce být dospělejším komiksovým bijákem či nenáročnou popkornovkou, ovšem rozhodně při sledování ničím neurazí, za což dost pravděpodobně může i velice sympatická sebranka hlavních herců (Anya Taylor-Joy jako Illyana s dráčkem Lockheedem si to tu kradou pro sebe) Takže vlastně docela fajn, ale škoda toho nevyužitého potenciálu.

• 23.4.2017  20:53
    Ochránci (2017)

Fuuuuuuuu,,,,,No to byla zase jednou krása. Putin, Samuraj, kopie Jessicy Alby a Rasputin, co si přišel hrát s kamením mají zachránit svět...asi. Proti nim se postaví testosteronem nadopovaný šmoula, co si rád hraje s basicem a stojí na střeše. Akce jako ok. Efekty na poměry Ruska taktéž relativně ok. Nicméně zbytek filmu je safra co? Dialogy se povětšinou skládají z jednoduché věty o podmětu a přísudku. Film stihne vystřídat asi 20 "srdceryvných" scén, kde postavy brečí o své minulosti a vy nevíte proč co a kurde jak. Hudba hrající v pozadí snad každou třetí minutou, případně "záporácké" buuuuuum jsou jen dalšími klenoty. Potitulková scéna tomu všemu nasazuje korunu a snad se dalšího díla tedy nedočkáme. Soudruzi, takhle ne!

• 1.2.2020  20:16
    October Faction (TV seriál) (2020)

V záplavě velmi podařených seriálů a filmů bylo zákonitě jasné, že se dříve či později nějaký musí nepovést. Bohužel ale zamrzí, že se tím nepovedeným seriálem stala adaptace poměrně fajn komiksu October Faction. Televizní adaptaci se vůbec nepodařilo vykreslit velmi zajímavý svět z předlohy a všechno působí neskutečně lacině. K tomu se vůbec nepovedl casting, kdy snad ani jedna postava není obsazena správně. Všechno to jsou poměrně nesympatičtí představitelé, kterým ve výsledku přejete bolestivou smrt. A o atmosféře ani nemluvě. Je to neskutečná škoda, jelikož jisté záblesky kvality se přeci jen ukážou, jenomže ihned po jejich objevení jsou zadupány zástupem nesmyslných kreativních rozhodnutích. Smutek!

• 21.10.2015  18:37

Tak tenhle film sem si pustil s tím,že budu koukat hodinu a dvacet minut na koninu v ranku Paranormálních Aktivit. Ale ono to nakonec nebylo tak špatné. Ano pořád se to pohybuje v tom,že v napínavých okamžicích se kamera rozmaže,sekne a tak ale zase díky provedení filmu ke to celkem snesitelné a hlavně konečně to vypadá trochu věrohodně. Co se týče příběhu i zde se hraje pořád ta samá "duchařská" písnička: Duch straší partu teenagerů a ti na sebe řvou...konec. Díky ale poměrně zajímavému provedení a nenásilnému občasnému humoru díky onomu provedení tento snímek pořád trochu vyčnívá od jiných hororů stejného typu. Za mě trošku silnější 3 hvězdy tedy I65%I

• 21.3.2015  07:45

Celý film je prakticky dobře natočené drama, které je celou dobu napínavé. Pak to ale přijde, ve třetí čtvrtině filmu na vás vybafne scéna, které je až nechutně realistická a trikově zvládnutá. Natočena přesně tak, jak by měla tzn: mráz v zádech. Rozhodně jeden z nejlepších filmů s mimozemšťany, co sem kdy viděl.

• 1.2.2020  20:17

Televizní a filmové adaptace tvorby Stephena Kinga zažívají takové menší období renesance. Od roku 2016 jsme tu měli vynikající 11.22.63, pohodový první díl IT a výbornou Geraldovu hru, ale taky několik zklamání mezi nimiž nalezneme druhé IT, Řbitov zvířátek a nebo třeba Castle Rock. Každopádně letos nám HBO servíruje další sérii, založenou na práci tohoto hororového spisovatele a po dvou dílech musím říct, že to vypadá navýsost výtečně. Mendelsohn (především on) i Bateman (pokud se to o něm takto dá říct) jsou ve své roli fantastičtí, atmosféra hutná a mysteriózní prvky zatím nijak neruší. K tomu si připočtěme opravdu povedený hudební podkres a máme zde hned na začátku roku velmi silný seriál, kombinující to nejlepší z Ostrých předmětů a první série True Detective (ačkoliv se dříve či později pravděpodobně dočkáme většího důrazu na onu hororovou stránku příběhu).

• 29.1.2016  18:56

Proč sem na tenhle film chodil? Jediné pozitivum je to, že je to lepší než originál. Bohužel to nebylo tak těžké a dobrého gagu aby člověk pohledal. Ach kde jsou ty časy relativně chytrých parodii :(

• 1.5.2015  08:45

No to zase byl jednou zážitek. Tak stupidní a nudný film jsem dlouho neviděl. Scénář psal nějaký leprikon svázaný ve sklepení pod pohrůžkou násilí. Tak nesympatické ústřední duo by člověk pohledal. Film mohl být naprosto neškodný zbytečný film, ale díky své naivitě a ultra tupému scénáři, se stal strašně zbytečně, strašný film. Už ty filmy podle best-sellerů radši přestaňte točit. Radši oželím těch pár dobrých, než abych musel vidět dalších X strašných. 20% za prsa Dakoty Johnson ( i když věřte mi není o co stát ani tady )

• 3.6.2016  22:24

Naprosto neškodná kokotina. V podstatě je to tak ujeté, až je to svým způsobem skvělé a humor i docela dobrý. Rockwell tradičně dobrý, Tim Roth taktéž, ale ta Anna mi moc nesedla. Akce je na romantickou komedii velmi podařená, nicméně dokázal bych si to představit víc R-kové a ještě trochu víc přes čáru. Takhle 65%

• 27.4.2018  10:43
    Persona 5: The Animation (TV seriál) (2018)

Bohužel kvalit hry to prostě nedosahuje, jelikož i po 3 dílech je vidět, jak moc je anime bratříček zkratkovitý. Nechápejte mě špatně. Existence seriálu je logická, jelikož každý nevlastní PlayStation, aby si tento herní klenot mohl zahrát. Ovšem dvacet čtyři dílů bude evidentně málo na to, aby se podchytila podstata hry, čímž je sbližování a budování vztahů s ostatními postavami, nemluvě o tom, že hlavní hrdina je přirozeně trochu více na nic než ve hře, jelikož si ho netvoříte dle svého obrazu. 60%

• 22.6.2018  18:44

No to zase byla fušeřina. Stallone na stará kolena začal zřejmě lézt do sraček, jako kdysi Seagal. No co už. Aspoň tu není tak moc, stejně jako Bautista. Hlavním hrdinou je totiž divný, generický asiat, jenž charismatu pobral tolik, jako rajče nechané na sluníčku. Akce je zde docela hojně, bohužel je zcela zabita chaotickým střihem. Ono se vlastně stříhá i mimo akci a to tak, že novej Resident Evil, je oproti tomuhle poklidný film. No škoda. Jednička byla fajnové odpočinkové béčko. Tohle je velmi špatná zbytečnost. 10%

• 16.6.2017  15:29

Očekával jsem od Baywatch sebeparodii a nálož blbých vtipů, kde ty opravdu zábavné budou výjimky. První scény začínají v tom správném parodickém směru. Dokonce i prvních 15 minut je relativně zábavných. Poté ale nastoupí sáhodlouhé čekání na kvalitní vtip a to nejhorší? Ani se ho už divák nedočká. Rock se sice snaží a jeho charisma zachraňuje film z odpadu, ale ani on není všemohoucí. Triky dělal asi někdo od Asylum a Alexandra je trestuhodně nevyužitá. Alespoň nám to kompenzuje nová C.J. , jejíž záběry jsou vyloženě slast pro oko. Detektivní zápletka je klišé všech klišé a ani hlavní záporačka není zajímavá. Občasné camea sice vyloudí lehký úsměv na tváři, celkový dojem je však negativní. 40%

• 14.1.2016  16:59
    Popelka (TV pořad) (2015)

Neeeeee!

• 26.4.2015  15:02
    Popelka (2015)

Ta nejobyčenější, nejrutinější ale nejkrásnější Popelka. V podstatě pohádka, kterou jste již viděli x-krát, ale pořád vás baví.

• 27.4.2015  19:38
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Perfektní seriál se super obsazením v čele s famózním Willem Forte, který ve své roli exceluje a září. Člověk s postavou Willa Forteho hnedka splyne a cítí s ním všechno to utrpení, jemuž osud pořád hází pod nohy. Chápu, že vedlejší postavy mohou přijít někomu otravné, ale já to vnímám jako obrovské pozitivum pomáhající se sžít s hlavním hrdinou. Zatím dávám 90% s tím, že mě čeká ještě poslední finální díl. EDIT: Tak celá sezóna za mnou a jak jsem se bál její zakončení, tak mě to přešlo. Série byla v rámci možností zakončena výborně a já 1. sézoně dávám 95% :) Pro mne zatím nejlepší komediální seriál roku 2015.

• 6.4.2017  20:18

Hned na začátek musím říct, že Power Rangers je a vždy bude taková moje úchylka, tím pádem jsem šel do kina s tím,že mne film bude bavit a bude to jasné GP. Nicméně mě překvapila kvalitní vztahová výstavba filmu a vlastně i dost oblíbitelní hrdinové s levnou kopií Zacka Efrona v čele. V tomto ohledu je film přístupen i masám a rozhodně neurazí ba dokonce i poměrně dost baví. Posledních 20 minut už jen obrovská akce pro fanoušky seriálu a běžný divák by s tím mohl mít velký problém to vše strávit. Taktéž velké plus za použití Go Go Power Rangers znělky. 65% BTW: Crispy Cream ehm?

• 3.2.2017  14:50

Pilot dokazuje moji teorii. Powerless se zatím tváří jako roztomilá, nezávadná, oddychová komedie, se kterou rádi každý týden tu půlhodinku strávíte. Narážky na superhrdiny fungují dobře, Alan Tudyk, který hraje pro něj relativně atypickou roli, je jako vždy super a Vanessa dostatečně kawaii. Vtipy fungují tak na půl a některé jsou opravdu fajn. Prozatím lehký nadprůměr 60%

• 25.6.2018  10:51
    Preacher - Série 1 (série) (2016)

První sezóna seriálové adaptace legendárního Preachera se podařila tak napůl. Ono se skoro vše podařilo tak napůl. Například casting. Joseph Gilgun v roli irského upíra je k nezaplacení. Naopak Ruth Negga je střela úplně mimo. Dominic Cooper mě ve výsledku tak moc nevadí, jak jsem z počátku očekával, ale taky bych si byl schopen představit někoho jiného. Příběh se hne dopředu v podstatě jen v prvním a posledním díle. Jinak se točí furt na místě. Na druhou stranu nejde upřít snaha tvůrců o různé absurdní situace, které někdy vyjdou a někdy ne. Každopádně pro neznalce komiksu bude neskonale náročné, se tím vším prokousat. Celkově se jedná o lehčí nadprůměr. 65%

• 25.6.2018  10:55
    Preacher - Série 2 (série) (2017)

Druhá série Preachera je obrovské zlepšení oproti řadě minulé. Ruth Negga je sice stále špatná volba na roli Tulip, každopádně už si na ni začínám zvykat. Ovšem nové postavy? Tam se casting vyvedl bravurně. Pip Torrens jako Her Starr je geniální a Noah Taylor jako Hitler též. Celkově se přidalo více na absurditě a drivu. Ono celkově se více držíme komiksu a to je za mě pozitivní. Takže 85%

• 8.9.2017  21:04

Tyhle konverzační rom-com filmy jsou mé velmi oblíbené a nebojím se přiznat, že mám pro ně slabost. Big Sick je krásný příklad nenásilného filmu o štěstí v neštěstí. Příběh muslima, který nechce ztratit svou rodinu, uctívající pravidla svého vyznání, ale přitom nechce ztratit dívku svých snů. Film velmi opatrně nakousává "problematiku" dnešní doby a dělá to s příjemným nadhledem. Prozatím rozhodně nejlepší film tohoto roku 100%.

• 20.11.2016  23:38
    Příchozí (2016)

Tomuhle se říká materiál na film roku. Takovýto kinematografický zážitek jsem opravdu dlouho nezažil. Celý film je velmi táhlý ale ne vleklý. Villeneuve mi opět potvrzuje teorii o tom, že se jedná o spásu na poli "chytrých" hollywodských filmů. Soustředěnost jemu vlastní, přenesl jak na precizní, vypiplanou kameru, kde každý záběr je radost sledovat, tak i na herce jejichž výkony jsou opravdu výtečné. Hlavně překvapil Jeremy Renner v roli čistokrevného vědce. Mě jako člověka nepolíbeného předlohou film svou atmosférou a scénářem opravdu tak strhl, že sem se nemohl dočkat onoho rozuzlení, které je celý film naznačováno a moudřejší na něj přijdou daleko dřívěji. Nejedná se o twist ale spíše o přirozený "zvrat" a vyvrcholení příběhu v souhře s jeho realističností. Ano takhle zhruba by lidstvo mohlo zachovat, kdyby takováto situace nastala. Nemohu jinak než dát plný počet I100%I

• 27.1.2017  16:11

Anderson nám opět servíruje akční, mozkový výplach první úrovně. Ovšem musí se přiznat, že výplach to je zábavný. Ano opět pomocí scénáristických kliček nám divákům anuluju v podstatě všechny události a to na co lákal konec předchozího dílu se opět jen rychlostí motorky projede. Díkybohu akce je dostatek a nudit se opravdu člověk nezačne. U té akce bych se asi na chvíli pozastavil, kde mdlé, všudypřítomné zpomalovačky vystřídalo smrtonosná kadence střihu v akčních pasážích. Film sice, díky tomu působí akčněji a dravěji, bohužel na úkor přehlednosti. Další plusové body u mne Anderson sklízí za schopnost to nějak přeci jen v rámci mezí ukončit a pro příběh najít vhodné zakončení. Zamrzí ovšem absence předešlých postav (ještě,že Ali je pořád sexy). Série RE je pro mne už dlouho guilty-pleasure podívanou a šestý díl na tom nic nemění. 60% objektivně: 75% subjektivně.