Hellierer

okres České Budějovice

4 body

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 27.6.2018  22:18

Tiché místo je překrásný důkaz toho, že když se chce, tak ta originalita se vždycky najde, ovšem za cenu nelogičnosti. Jedná se sice spíše o takové post-apo drama, než full-on horror, ale to filmu velmi rádi odpustíte, jelikož je prošpikován velmi hutnou atmosférou a vynikajícími výkony, jenž jsou řízeny vybroušenou režií Johna Krasinskiho. Ono celkově má Krasinski cit pro vytvoření nezapomenutelného zážitku, evokující nedávný a skvělý 10 Cloverfield Lane. V půli se sice přiřítí balík v podobě ohýbání nastavených reálií a závěr působí trošku směšně (hlavně tedy poslední záběr!), nicméně celkový pocit z filmu to nijak zvlášť nekazí. Ve výsledku slušných 75% .

• 25.6.2017  20:20

Bay už skutečně ztratil i ten poslední ždibec soudnosti! Pátí Transformers, jež můžeme i zcela v klidu označit jako film o Transformers bez Transformers, jsou už definitivní hřebíček do rakve dříve docela šikovného režiséra, který však vždy potřeboval jinou osobou trochu přidržet ruku a hlavně fantazii. Zde bez jakýchkoliv okolků vypouští svůj bordel a hrozně to bolí. Už jen za zprznění legendy o Artušovi a udělání z Merlina notora je na kriminál. A tím to vše jen začíná. Na scénu se vrací i starý známý Duhamel, jenž hraje za oba dva týmy, ale my jako diváci netušíme proč. Zároveň jeho přeskakování stran je zcela nesmyslné a nikdy nevíte jestli jsou už s Wahlbergem kámoši či nikoli. Wahlberg hraje svůj standart, Laura Haddock je tu omylem a pozorovat Hopkinse, jak se najednou chová jak teenager je smutné, o postavě Turturra raději ani nemluvit. Pak tu máme Transformery. Ti jsou zde spíše navíc a fungují pouze jako hezké, digitální křoví. Film bychom tak mohli rozdělit na dvě části: 1) 80% Expozice 2) 20% Akce. Film má 151 minut a je to znát. Dvě hodiny se neděje nic, akce je velmi poskrovnu a vy chcete umřít. Poté přijde akční finále, které je sice epické, ale zbytek filmu nezachrání. 10%

• 29.12.2016  01:42
    V pasti (2016)

Ne, tak takhle rozhodně ne. Po velmi podařeném The Autopsy of Jane Doe, který mě dnes naladil na tu správnou hororovou vlnu, jsem si řekl, že si dám ještě jeden zajímavě vypadající horor. A bože to byla chyba. Tak nefunkční, nesmyslný scénář jsem opravdu dlouho neviděl. V podstatě cokoli ve filmu postrádá logičnost a konec tomu všemu nasazuje korunu. Je sice fajn, že herci hrají relativně klasický standard, ale pokud vám scénář nefunguje snad ani v jediném aspektu a hororová stránka filmu alespoň pro mě je naprosto nefunkční, tak bohužel není šance uspět. 20% za určitou řemeslnost.

• 3.2.2019  18:38

Co se musí Netflixu nechat, tak to, že dokážou perfektně navonět hovno. Trailer na Velvet Buzzsaw sliboval neurvalý, originální a zajímavý horor, navíc od tvůrce skvělého Slídila. Bohužel to, co Netflix udělal u Polaru, udělal i zde. Trailer je mnohokrát zajímavější, než výsledný film. Je sice třeba podotknou, že to není taková srágora jako zmiňovaný Polar, nicméně všechno zajímavé bylo v ukázce. Zbytek je jen nesourodá směska zajímavých nápadů, pohromadě zcela nefungujících. Občas sice potěší satirická poznámka na svět umění a galerií či nápadité vraždy, avšak ty hořkou pachuť zklamání nezažehnají. Škoda! 45%

• 2.8.2017  13:43

"It´s wheat. Believe me I know wheat." Tak přesně u této věty jsem si řekl, proč tak nádherný a krásně nasnímaný film nemá lepší scénář. Stupidita postav z Prometheuse byla povýšena na absolutní vrchol (v tomto případě spíše dno). Rozumím, že senzory vám ukážou, že planeta je obyvatelná, ale ten skafandr by ničemu neškodil ne? První půlhodinka dávajíc vzpomenout na skvělé Sunshine mě bavila. Po příletu však nastává nehezké představení debility scénáře a vyloženě ošklivého xenomorpha. Míra goru a brutalita sice potěší, ovšem k čemu vám to je, když film absolutně nefunguje ani v hororové části. Všichni "paňďuláci" jsou zde jen proto, aby je xenomorph mohl pobít a to ještě s tím, že i on je tam vlastně tak spíše omylem. Škoda převeliká. 35%

• 31.12.2020  19:20
    Vlkochodci (2020)

Nejlepší film tohoto roku. Tomm Moore opět dokazuje, že jakmile na něčem pracuje, tak si můžeme být jisti, že to rozhodně stojí za pozornost. Audiovizuál je zde natolik vypiplaný (ostatně jako v dalších dílech tohoto autora), že na něj jednoduše nestačí slova. Díkybohu se ale tato geniální forma nijak negativně nepodepisuje na obsahu. Příběh zde má totiž neskutečně velké srdíčko, přičemž je nabitý silnými emocemi, špetkou humoru a samozřejmě i notnou dávkou správného fantasy dobrodružství. Pokud z roku 2020 máte vidět jediný film, tak je to tenhle.

• 4.8.2018  14:32
    Vodonoš (1998)

Takový dokument ze života běžného voliče SPD a posluchače kapely Ortel.

• 31.1.2017  10:36
    Vrána (1994)

Asi nejlepší adaptace komiksu na trhu. Temná atmosféra komiksu je do filmu převedena až s děsivou přesností. Děsivost a zvrhlost města na vás každou minutou pokračující stopáže přímo čiší. Brandon Lee předvádí skvělý, herecký výkon a můžeme opravdu jen litovat, že svět přišel o takový talent. Příběh je prostý ale jako motor funguje dobře. Hlavnímu "hrdinovi" fandíte, záporák je naopak dostatečně slizký. Jedná se tedy o audiovizuální majstrštyk, který narozdíl od ostatních dílů, předloze ostudu opravdu nedělá.

• 29.12.2016  20:08
    Vyšehrad - Kabelka (E04) (epizoda) (2016)

Pískej to!

• 17.7.2017  17:50

Třetí a závěrečný díl, novodobé planety opic je úspěšně za mnou a nebál bych se říct, že se jedná o nejlepší trilogii minimálně od Pána prstenů. Název nám sice slibuje "válku", ale to v kině nedostanete. Co ale dostanete je mnohem lepší. Film o putování post-apo světem, příběh o zášti a skvělé zakončení Ceasarovo příběhu. Woody Harrelson je skvělý záporák, ale všichni jsme přirozeně v táboru opiček. Vizuální zpracování a animace obličejů a srsti se zase posunulo a pěkný kus dopředu. Opice jsou realistické, pohyb srsti a mimika propracovaná. Film velmi navazuje na předchozí díl, tím pádem nemá moc smysl ho sledovat bez předchozí znalosti. 90%

• 23.1.2017  02:14
    Vánoční Kameňák (2015)

Panebože to byl klystýr. Koktejl nevtipnosti, ujetosti, znásilňování české kultury pokračuje již 5. ( jak?) dílem Kameňáku. S klidným svědomím mohu říci, že kvalita série nikam nevztoupá ba naopak možná ještě více prohlubuje. Film je postaven jakož všechny filmy z této pentalogie na vykrádání vtipů, co se tak občas u nás povídají. Příběh bychom zde tedy hledali marně. Jedná se tak o pouhé "vtipné" scénky, záhadným způsobem poslepované dohromady. To vše je však nové okořeněno o zvukové efekty z komunistického mix pultu, které vám říkají, že zrovna teď přišla pointa vtipu a vy se máte smát. Tuto novou "fýčuru" jsem velmi uvítal a nemusel sem po celou dobu stopáž řešit, kdy se nemám smát. Efekt mi to oznámil. 6,24% za Julču.

• 14.2.2020  22:20

Oproti prvnímu dílu je toto vlastně jen zbytečná nastavována kaše. ALE! Pořád zde skvěle funguje casting, hudba je opět perfektně vybrána a pořád to má takový ten poťouchlý teenage feel-good feeling, jenž se ve filmech poslední doby přeci jen příliš nevyskytuje. Takže sice zklamání, ale rozhodně pořád příjemné a koukatelné.

• 19.9.2019  22:08

Takový obyčejný rom-com s jedním parádním cameem. Ali Wong nicméně byla navýsost nesympatická, což mi velmi sráželo film dolů. 45%

• 4.6.2016  08:56

Rozhodně sem čekal větší průser ale toho vlastně i docela šlo. Já jako člověk co skončil pouze u strategii sem byl sice docela zpočátku rozčarován ze strašně rychlého úvodu ale potom to vlastně i docela šlo. Rozhodně to není nic na úrovni Pána prstenů a je to tak maximálně na jedno shlédnutí ale ani to moc neurazí. 55%

• 8.6.2017  00:32
    Wonder Woman (2017)

Takhle nějak má vypadat "super"hrdinský film. Je to naivní? Ano. Je to občas hloupé? Ano. Je to zábavné? Zatraceně hodně. V DC pořád vede Nolanovská Bat-trilogy, nicméně Wonder Woman se nenechá zahambit. Kráčí samozřejmě v naprosto jiných šlépějích než-li zmiňované opusy, ovšem dělá to zatraceně dobře. Akce je skvělá a i když se jedná ke konci už o takzvaný "digibordel" furt je nápaditá. Zpomalovačky po dlouhé době vypadají cool a i přes jejich přehršel se neokoukají. Gal Gadot něco málo hraje, což je více než jsem čekal a Chris Pine naprosto kraluje celému filmu. Jeho postavu si nejde nezamilovat a i klasická rom-linka zde nepůsobí rušivě, protože k obou hlavním postavám si vytvoříte vztah. V čem ale DC filmy mají navrh oproti Marvelu je jejich hudba. Oproti generickém podkresu "rudého" týmu jsou nám nabídnuty zapamatovatelné skladby v čele s hlavní znělkou od Hansa Zimmera. Konec zaváněl sice Capem a scéna na plese je při nejmenším hloupoučká, ale myslím si, že si ten "pětikvalt" zaslouží, i když čistě subjektivní.

• 31.12.2020  09:51

Jedničku mám rád. Jedničku mám ve skutečnosti hodně rád. Ale toto? Z tohoto jsem spíše vrhl. Podivný spletenec scének, hrozných dialogů a neskutečně nudné akce, který má osmdesátkovou atmosféru jen proto, že ji má. Tohle mě bolí.

• 21.5.2016  00:15

Tak po docela chladných ohlasech sem začínal být docela skeptický a sem rád, že se mé narůstající obavy příliš nepotvrdily. Rozhodně se sice jedná o nejslabší díl nové trilogie ale stále jde o kvalitní film. Je pravda, že prokresleni postav je takové mělčí a Sophie Turner mě vyloženě srala. Ale na druhou stranu tu máme kvalitní akci. Pár překvapivých momentů a samozřejmě neselhavající duo McAvoy-Fassbender. Ovšem hlavní devíza je perfektní Quicksilver,který si opět nejlepší chvilky krade pro sebe. Takže spokojenost a 75%

• 26.12.2014  19:30
    Zmizelá (2014)

Fincher stále nezklamal. Ba dokonce se ještě zlepšil, protože po pro mě slabším dramatu Social Network přišel film, který mě chytil a nepustil. Hltal jsem každou jeho sekundu. Tempo je správně plíživé, přitom film vůbec nenudí. Každá scéna působí tak, jak působit má. Pokud máte rádi chytré a působivé detektivky, rozhodně zhlédněte.

• 20.4.2015  10:00
    iZombie (TV seriál) (2015)

Po třech epizodách mám poměrné kladné pocity. Kostra seriálu je v podstatě stejná jako v Gotham tzn. jedna vražda na díl a v pozadí se odehrává nějaká větší zápletka. Oproti Gothamu iZombie má tu výhodu, že případy jsou dostatečné zajímavé aby vás bavili. Všemu napomáhá neuvěřitelně roztomilá a krásná Rose McIver, která hraje tu nejvíce sexy a roztomilou zombie, co jste kdy viděli. Sečteno a podtrženo seriál každý týden na těch 40 minut bez problémů zabaví I70%I

• 30.10.2016  08:51

Murphy strikes again....To,že Cillian Murphy je skvělý herec, o tom už opravdu není pochyb. V Red Lights opět předvádí skvělý výkon a doplňují ho pořád krásná Sigourney Weaver a "hrající" Robert De Niro, který mnoho času na obrazovce ani nestráví. Scénař je minimálně zajímavě napsán, ovšem finální twist je tak trochu z nutnosti a krapítek vycucán z prstu. Nicméně film si po celou dobu stopáže udržuje atmosféru a vnadí vás na ono odhalení. Šok se nicméně nedostaví. 70%

• 20.9.2020  11:42
    Ďábel (2020)

Neskutečně zlý film. Netflix nám po sérii špatných snímků naservíroval další kvalitní kousek, tentokrát v režii Antonia Campose. Ten nabízí depresivní spleť několika fucked-up osudů lidí, kteří nedělají úplně pěkné věci a některých, kteří jsou "oběťmi" jejich jednání. Herecky skvělé (ať už se jedná o slizkého Pattinsona, dospělého Hollanda či přesvědčivého Skarsgårda, všichni odvádí výbornou práci), hudebně krásně cynicky podkreslené a odvyprávěné tak, že jste téměř okamžitě vtaženi do místního temného Ohia, které opustíte až nájezdem závěrečných titulků (a budete možná rádi). Takže povinně nakoukat!

• 14.5.2015  18:10

No co napsat k tomuto filmu....asi tohle: Pokud jste neviděli starého Maxe, tak možná budete zaraženi zdejším šíleným a zvráceným světem, který je naprosto geniální a kouzelný. Film vás zarazí do sedačky od první minuty a pustí vás asi tak tři hodiny po promítání, protože tempo je tak zběsilé a film na vás vychrlí tolik věcí, že je ani nebudete stíhat vstřebávat při první projekci. Prostě a jednoduše zatím nejlepší film roku a nebál bych se říct, že nejlepší akční film této dekády.

1 2 3 4 5 6 následující >>