Hellierer

okres České Budějovice

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 30.10.2020  11:10

Poslední epizoda první sezóny Mandaloriana ve mě zanechala velice spokojené pocity a jsem neskutečně rád, že první epizoda sezóny druhé je snad ještě lepší a upřímně jsem mé nadšení vlastně ani nečekal. Epizodě rozhodně napomáhá větší stopáž (52 minut), kdy těší jak temnější/gang úvod, tak i echt westernový zbytek (příjezd do města na koni/speederu, spojení se s místním šerifem...). Akce je parádní a poslední třetina je jeden velký eye-candy moment. Přirozeně palec nahoru i za Timothy Olyphanta, pro něhož mám jednoduše slabost. Překvapením (určitě příjemným) je i skutečnost, že po velké popularitě malého Yody se tvůrci nerozhodli mu dát nějak větší prostor, takže pořád funguje jako takové hezké a roztomilé rozptýlení a divák se ho nestihne zbytečně přejíst. Je mi jasné, že po tomto neskutečném rozjezdu se bude určitě zpomalovat (ostatně rozpočet asi nebude nafukovací), ale pokud zbytek bude alespoň z poloviny tak dobrý, tak bude převládat maximální spokojenost.

• 20.9.2020  11:42
    Ďábel (2020)

Neskutečně zlý film. Netflix nám po sérii špatných snímků naservíroval další kvalitní kousek, tentokrát v režii Antonia Campose. Ten nabízí depresivní spleť několika fucked-up osudů lidí, kteří nedělají úplně pěkné věci a některých, kteří jsou "oběťmi" jejich jednání. Herecky skvělé (ať už se jedná o slizkého Pattinsona, dospělého Hollanda či přesvědčivého Skarsgårda, všichni odvádí výbornou práci), hudebně krásně cynicky podkreslené a odvyprávěné tak, že jste téměř okamžitě vtaženi do místního temného Ohia, které opustíte až nájezdem závěrečných titulků (a budete možná rádi). Takže povinně nakoukat!

• 1.2.2020  20:18
    Král (2019)

Pokud existuje nějaký ultimátní filmový zážitek, tak snímek The King k němu má zatraceně hodně blízko. Jistě všichni známe tu otřepanou frázi, že se podobné filmy už netočí, nicméně v tomto případě je to vlastně pravda. Naprosto zemitý, drsný a až staromilský film, jehož zakončení v podobě špinavé bitvy, perfektně zachycující klaustrofobickou a nechutnou stránku boje, považuji za jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl. Chalamet dokazuje, že je jedním z nejlepších hereckých objevů posledních let a Pattinson se již evidentně dávno odprostil od prokletí jménem Stmívání. Prostě paráda!

• 1.2.2020  20:17

Televizní a filmové adaptace tvorby Stephena Kinga zažívají takové menší období renesance. Od roku 2016 jsme tu měli vynikající 11.22.63, pohodový první díl IT a výbornou Geraldovu hru, ale taky několik zklamání mezi nimiž nalezneme druhé IT, Řbitov zvířátek a nebo třeba Castle Rock. Každopádně letos nám HBO servíruje další sérii, založenou na práci tohoto hororového spisovatele a po dvou dílech musím říct, že to vypadá navýsost výtečně. Mendelsohn (především on) i Bateman (pokud se to o něm takto dá říct) jsou ve své roli fantastičtí, atmosféra hutná a mysteriózní prvky zatím nijak neruší. K tomu si připočtěme opravdu povedený hudební podkres a máme zde hned na začátku roku velmi silný seriál, kombinující to nejlepší z Ostrých předmětů a první série True Detective (ačkoliv se dříve či později pravděpodobně dočkáme většího důrazu na onu hororovou stránku příběhu).

• 14.11.2019  20:23
    Le Mans '66 (2019)

Nemám rád auta, ale sakra tohle bylo po čertech dobré.

• 7.11.2019  22:02
    Atypický - Série 3 (série) (2019)

Seriál zůstává ve zcela civilních kolejích, díky čemuž vše působí i nadále neskutečně přirozeně. Herci zůstávají naprosto skvělí, soundtrack se stálé zlepšuje a já už se nemohu dočkat další série.

• 31.7.2019  22:08

Scéna v letadle tuto epizodu vystřelila na plnou palbu.

• 4.7.2019  13:50

Dávka nostalgie je zpět a v plné síle. Linka se vztahem a "tatíkem" Harbourem naprosto luxusní. Z nadpřirozené části jsme toho moc neviděli a mě by ve skutečnosti vůbec nevadilo, kdyby jsme se jednou dočkali nějaké"spin-off" série, kde by se řešily jen vztahy mezi postavami, jelikož o ty jde ve Stranger Things především. Každopádně svižný začátek, který spolehlivě nabudí.

• 1.5.2019  21:56

Takový Orel Eddie z wrestlingového prostředí. Výborný oddychový film, kterému do karet hraje především výtečný casting (Florence Pugh a Vince Vaughn užasní). kde všichni do svých rolí naprosto sedí. Snímek není ani příliš dlouhý, takže se člověk nedočká ani žádných výrazně hluchých míst. Dále se tu perfektně pracuje s emocemi, které po vás loudí přesně tam, kde je loudit má a na konci budete Paige neskutečně fandit a možná vás to donutí i k tomu, aby jste shlédli nějaký ten zápas i v klasické WWE. Nemohu ani nijak moc uvěřit, že to vzniklo v WWE Studios, jehož produtky nejsou kdoví jakými klenoty kinematografie. Tohle se ale povedlo a takovou biografii "The Rocka" bych si taky nechal líbit. Takže za mě velmi příjemných 85% zaokrouhlených nahoru.

• 22.4.2019  23:10

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali a je nám servírována epizoda s tím správným GoT vibem. Nulová akce, pouze zábavné tlachání, zpívání a pití. Přesně kvůli tomuhle jsem měl GoT rád a je vlastně asi škoda, že tohle je pravděpodobně ta úplně poslední epizoda tohoto ražení.

• 1.4.2019  10:27

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale za ty dvě naprosto dokonalé scény ke konci z kterých vás zamrazí, musím dát plný počet. Barry je zpět v plné síle a opět funguje jak na komediální, tak i v dramatické rovině. Rozhodně se těším na další díly.

• 2.8.2018  23:33
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Cobra Kai je seriál, který fanouškové původních filmů (tedy aspoň prvních dvou) musí milovat. Nostalgie zde od prvních dílů šlape na maximum a nadšenost z toho, že vidíme naše hrdiny po tolika letech opět na obrazovce, prostě nejde skrýt. Co je ale překvapením, je fakt, že Cobra Kai není jen hloupý fan-service, jako vypadal z ukázek. On je to ve skutečnosti zcela kompetentní seriál, umě střídajíc drama s komedií. Ano je to pořád trošku naivní, ale rozhodně to minimálně z karate hlediska nepůsobí tak směšně jako filmy. Za mě rozhodně milé překvapení a ihned chci další sérii! 1. série = 90% Druhá série bez jakéhokoli ohlédnutí pokračuje v připraveném příběhu, kde první polovina je pozvolné rozvýjení postav, aby se pak od šesté části duplo na plyn a poslední trojice dílů se stala neskutečně našlapanou jízdou, vrcholící desátým dílem, jenž z postav i diváka ždímá tunu emocí a přitom neskutečně vnadí na další sérii, která dost pravděpodobně bude poslední. A já rozhodně budu u toho. 2. série = 85%

• 31.7.2018  20:48
    Barry (TV seriál) (2018)

Tak tomuhle se říká gradace příběhu. Barry začíná jako vtipná černá komedie a nutno říct, že první dva díly vás sice neurazí, ale ani nenadchnou. Nicméně příběh se začne roztáčet a poslední tři epizody jsou neskutečná emocionální nálož a z nevinné černé komedie se stane nekompromisní drama. Hader je v roli nájemného zabijáka, jenž stojí na velké životní křižovatce, zcela parádní a ukazuje, že v pohodě zvládá vážné role. Zábavné vedlejší postavy příběhu taky přidávají na drivu, hlavně tedy naprosto geniální Čečenci. Za mě tento rok zatím největší překvapení a nemůžu se dočkat druhé série! 90%

• 15.7.2018  16:13
    Brimstone (2016)

Brimstone jsem velmi dlouho odkládal kvůli velké délce a vlastně i nechuti si ho pustit. Ach to byla chyba. Jedná se totiž o jeden z nejlepších filmových zážitků za poslední léta. Vyprávění v podobě jednotlivých kapitol, které jsou poskládány ne zcela klasickým pořadím je jenom jeden z mála originálnějších prvků. Atmosféra díky ní si ani neuvědomujete, že koukáte na údajný western. Dakota Fanning a Guy Pearce předvádějí neskutečné výkony a ani ten Kit Harington tu není na pěst. Někomu by mohlo vadit ke konci až přílišné utrpení hlavní hrdinky, ale pro mě to pouze utužovalo vztah k postavě a to i přes to, že už to bylo víceméně přestřelené. Rozhodně doporučuji a jasných 95%

• 26.6.2018  21:34
    Smrtihlav (1998)

Smrtihlav je film, který připomíná proč je neskutečná škoda, že nové snímky od Proyase finančně propadli. Ten chlapec na to má a z režisérského hlediska mu opravdu nelze nic moc vytknout. Temnota, deprese a strach je z klaustrofobických uliček Dark City cítit z obrazovky až k vám do obýváku a ihned jste vtáhnuti do Johnova příběhu plného záhad a překvapivých zjištěních. Herci zde hrají jako o život, scénář vás stále táhne dál skrze celý film bez zaškobrtnutí až ke konci, který je správně silný, aby ve člověku nezanechal pocit neuspokojení. Za mě jasných 90% a rozhodně doporučuji všem!

• 22.4.2018  22:59
    Rise - Pilot (E01) (epizoda) (2018)

Po pilotu musím říct, že tu dlouho nebyl seriál, který by se mi tak moc trefil do noty jako Rise. Téma, nálada, herci a hudba. Téměř vše tu funguje přinejmenším dobře a kdyby to bylo deset - dvacet minut delší, nezlobil bych se, jelikož se do finiše spěchá trošku rychle. Zatím tu ale před sebou mám poměrně solidní rozjezd a opravdu se těším na další epizody.

• 4.1.2018  13:17
    Just Because! (TV seriál) (2017)

Just Because! je příjemné překvapení na poli anime. Těchto milých, romantických moc není, nebo aspoň o nich nevím, ale tento kousek byl opravdu fajn. Příběh sice v podstatě přešlapuje na místě, nicméně to ničemu nevadí, jelikož postavy jsou nanejvýš sympatické a civilní. Každému jednotlivci fandíte a přejete, ať mu plány vyjdou ať už milostné či školní. Vše je podbarvené krásným, melancholickým piánem, dotvářejíc tu správnou atmosféru pro celé anime. Za mě 90%

• 18.11.2017  22:10

Naprosto dokonalé dílo. Formální stránka plná krásných krajinových záběrů, je doplněna vyloženě úžasným obsahem. Příběh o vzdoru a snech, jenž na konci nenechá ani jedno oko suché. Robin Williams předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry ( a že takových výkonů bylo) a mladičký Ethan Hawk je jen třešnička na dortu. Společnost mrtvých básníků je opravdu film, ke kterému je dobré se čas od času vracet. 100%

• 17.11.2017  23:55

Nevěřil jsem tomu, ale ano bylo to tak. Marvelovka s vlastním ksichtem. Taiku Waititiho mám velmi rád od geniálního What We Do in the Shadows a jeho boží smysl pro humor se vyskytuje i zde. A to v míře vrchovaté. Ten je vydatně podporován přepáleným vizuálem, stylizovaném v popíkových 80-kách. A tato kombinace funguje naprosto geniálně. 90%

• 27.10.2017  22:54

Utekl rok a něco od skvělé první série pecky s názvem Stranger Things ze stáje Netflixu. Inu čekání to bylo dlouhé, nicméně fanoušci se konečně dočkali. No a nebudu dlouho napínat, je to opět nářez. Oproti minulému roku, dostáváme o jeden díl delší nálož, nicméně hned tady si trochu povzdechnu. Ten jeden díl navíc, je naprosto zbytečný a pokud by nebylo sedmé části, nic by se nestalo, ba naopak bych alespoň nebyl vytržen z tak perfektně budované atmosféry. To je však jen jeden, jediný flek, na jinak krásně čistém okně. Tempo se trochu rozvláčnilo, ale nechápejte to špatně. Nudit se nebude snad ani minutu. Oblíbení hrdinové se vrací v plné síle a s novými potížemi. Doplní je tváře nové, jenž ihned zapadnou mezi ostatní. Lovecraftovské monstrum je působivé, i když trestuhodně nevyužité. Soundtrack a feeling opět zpátky v "osmdesátkách", prostě vše na svém místě. Je to škoda, jak všechno zase rychle uteklo a musím čekat další minimálně rok na další řadu. Ale těším se jak malý. 95%

• 14.10.2017  21:00

Villeneuveu pokračuje ve své krasojízdě a jako další chod nám neservíruje nic jiného, než velmi důstojné pokračování Scottovi nesmrtelné klasiky. A opravdu se s tímto nelehkým úkolem porval uctivě. Audiovizuální orgie, jenž byly trademarkem již u prvního dílu, vás naprosto pohltí. Snímek vás uvede do transu, z kterého budete vyplivnuti až na konci. Opět se řeší otázka lidství a pořád se dialogy poslouchají se zájmem. Škoda, že Letovo linka vyznívá tak trochu do prázdna. 90%

• 8.9.2017  21:04

Tyhle konverzační rom-com filmy jsou mé velmi oblíbené a nebojím se přiznat, že mám pro ně slabost. Big Sick je krásný příklad nenásilného filmu o štěstí v neštěstí. Příběh muslima, který nechce ztratit svou rodinu, uctívající pravidla svého vyznání, ale přitom nechce ztratit dívku svých snů. Film velmi opatrně nakousává "problematiku" dnešní doby a dělá to s příjemným nadhledem. Prozatím rozhodně nejlepší film tohoto roku 100%.

• 24.8.2017  20:25

Nejnahláškovanější, nejbrutálnější a nejlepší epizoda so far.... Hlavně aby to nebylo předčasné finále.

• 17.7.2017  17:50

Třetí a závěrečný díl, novodobé planety opic je úspěšně za mnou a nebál bych se říct, že se jedná o nejlepší trilogii minimálně od Pána prstenů. Název nám sice slibuje "válku", ale to v kině nedostanete. Co ale dostanete je mnohem lepší. Film o putování post-apo světem, příběh o zášti a skvělé zakončení Ceasarovo příběhu. Woody Harrelson je skvělý záporák, ale všichni jsme přirozeně v táboru opiček. Vizuální zpracování a animace obličejů a srsti se zase posunulo a pěkný kus dopředu. Opice jsou realistické, pohyb srsti a mimika propracovaná. Film velmi navazuje na předchozí díl, tím pádem nemá moc smysl ho sledovat bez předchozí znalosti. 90%

• 13.7.2017  13:40

Tak to tak vypadá, že nejlepší díly jsou, když se nezávodí. Druhej díl byl nehorázný nášup a pátý jde v jeho šlépjejích. Nahláškované, nápadité a originální. Zatím asi nejlepší díl.

• 8.6.2017  00:32
    Wonder Woman (2017)

Takhle nějak má vypadat "super"hrdinský film. Je to naivní? Ano. Je to občas hloupé? Ano. Je to zábavné? Zatraceně hodně. V DC pořád vede Nolanovská Bat-trilogy, nicméně Wonder Woman se nenechá zahambit. Kráčí samozřejmě v naprosto jiných šlépějích než-li zmiňované opusy, ovšem dělá to zatraceně dobře. Akce je skvělá a i když se jedná ke konci už o takzvaný "digibordel" furt je nápaditá. Zpomalovačky po dlouhé době vypadají cool a i přes jejich přehršel se neokoukají. Gal Gadot něco málo hraje, což je více než jsem čekal a Chris Pine naprosto kraluje celému filmu. Jeho postavu si nejde nezamilovat a i klasická rom-linka zde nepůsobí rušivě, protože k obou hlavním postavám si vytvoříte vztah. V čem ale DC filmy mají navrh oproti Marvelu je jejich hudba. Oproti generickém podkresu "rudého" týmu jsou nám nabídnuty zapamatovatelné skladby v čele s hlavní znělkou od Hansa Zimmera. Konec zaváněl sice Capem a scéna na plese je při nejmenším hloupoučká, ale myslím si, že si ten "pětikvalt" zaslouží, i když čistě subjektivní.

• 3.3.2017  18:35

Tak tohle je nekompromisní, plný pětikvalt. Uhlazené vizuály starých dílů nahradil špinavý západ. Až dětinsky působící příběh Origins byl nahrazen poměrně dospělým příběhem s onou otázkou rodičovství a pořádnou dávkou osudovosti. A hlavně, konečně správně natočené porcování hlavních chodů. Rko filmu opravdu moc sluší a není použito pouze jako levná cesta šokovat, popřípadě ukojit masochystní choutky diváků. Brutalita je použita v míře vrchovaté nicméně ve stylu, který slouží filmu jako takový prvek umocnění atmosféry. Ve filmu je všechno v "hajzlu" a je to vidět. A konec působí krásně slzopudně. Za mě 100%.

• 9.2.2017  20:47
    Legion - Chapter 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

Tak tady se jedná o nekompromisní pecku. Už velmi dlouho se mi nestalo, abych epizodu seriálu sledoval s takovým zápalem jako u Legionu. Ono ostatně pokud tuto epizodu přestane byť na chvilku sledovat tak byste se mohli i dokonce ztratit , jelikož Legion přináší poměrně komplexní dějovou výstavbu, která však má hlavu a patu a pokud onen pozor dávat budete, tak se neztratíte. Příběh, který zde byl naznačen vypadá docela lahůdkově a co se týče komiksové zábavy, rozhodně se jedná asi o nejzajímavější počin (za posledních let taktéž asi nejzábavnější a celkově nejlepší). Předlohou jsem sice nepolíben, ovšem po tomto mám minimálně chuť si nějaké základy alespoň pročíst. Rozhodně tedy televizní zábava na úrovni. 100%

• 31.1.2017  10:36
    Vrána (1994)

Asi nejlepší adaptace komiksu na trhu. Temná atmosféra komiksu je do filmu převedena až s děsivou přesností. Děsivost a zvrhlost města na vás každou minutou pokračující stopáže přímo čiší. Brandon Lee předvádí skvělý, herecký výkon a můžeme opravdu jen litovat, že svět přišel o takový talent. Příběh je prostý ale jako motor funguje dobře. Hlavnímu "hrdinovi" fandíte, záporák je naopak dostatečně slizký. Jedná se tedy o audiovizuální majstrštyk, který narozdíl od ostatních dílů, předloze ostudu opravdu nedělá.

• 9.1.2017  22:52
    La La Land (2016)

Chazelle po Whiplashy útočí s novou hudební peckou a panečku boduje na celé čáře. La La Land je pocta všem starším muzikálům i filmům. Retro atmosféra z něho čiší každým coulem. Na film se kouká s obrovskou radostí, jak díky skvělé kameře tak i úžasné stylizaci a nesmírnému smyslu pro detail. Každá scéna je vypiplána do absurdna. Každé hudební číslo má nápad, jenž podtrhuje skvělé provedení. Tím se dostávám k tomu, na čem muzikál většinou stojí a to hudba. No a ta je stejná jako zbytek filmu. Chytlavé melodie vám budou hrát dlouho po opuštění sálu v hlavě a některé si dokonce budete rádi pouštět častěji. Dalším pro mne až překvapivým faktorem byl příběh, jenž je zde silný a není to jen klasická romantická story. Hnedka na počátku roku nemohu jinak než udělit 95%. Doufám, že takto kvalitních snímků ( nebo aspoň z poloviny tak povedených) bude letos dostatek. Start roku 2017 zatím vynikající.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6