Hellierer

Neužil je geniální!

• 9.9.2019  19:56

Tým Joe!

• 17.7.2019  14:20

Nejumírnější a pravděpodobně nejlepší "rogenovka". Víceméně se jedná o klasickou romantickou komedii, která je okořeněna naprosto skvělým castingem, kde Theron tu političku bude věřit a Rogena si člověk víceméně ihned oblíbí. Zároveň mezi nimi je naprosto uvěřitelná chemie, která filmu opravdu pomáhá a díky níž v pohodě uběhne i ta lehce přestřelená stopáž.

• 20.6.2019  14:21

Bohémský feel-good snímek, jenž vás svou ultimátní beztarostností a uvolněnou atmosférou na svém konci vypustí povzneseného a zcela očištěného. McConaughey si roli neskutečně užívá a ostatně i všichni ostatní jsi účast ve filmu pravděpodobně plně užili. Po Spring Breakers jde o kvalitativní posun, v němž se upustilo o některé zbytečné vážné prvky a jede se jen na klid. 85%< PS: Scénu s "delfíny" tesat do kamene.

• 20.5.2019  12:41

První půlka závěr a druhá fajn epilog. Je třeba říct, že to přeci jen tu předchozí hořkou pachuť lehce napravilo, avšak ten build up k tomu byl jednoduše špatný. Je to škoda, jelikož ten konec opravdu funguje a je vidět, že to má Martin poměrně fajn vymyšlené. Tak snad ty jeho knihy někdy vyjdou, abychom mohli porovnat, zda se k tomu konci dobere rozumněji. PS: Ten setup na Arya spin-off. Opravdu takovou věc potřebujeme?

• 21.2.2019  19:48

Pilot rozhodně upoutal pozornost a vypadá to, že se můžeme těšit na docela neotřelý komiks. Největším záporem tak jsou především brutálně podvyživené triky, občas vypadajíc neskutečně komicky. Nicméně na další díly se určitě kouknu a na Tudyka v záporné roli jsem nesmírně zvědav.

• 27.6.2018  22:18

Tiché místo je překrásný důkaz toho, že když se chce, tak ta originalita se vždycky najde, ovšem za cenu nelogičnosti. Jedná se sice spíše o takové post-apo drama, než full-on horror, ale to filmu velmi rádi odpustíte, jelikož je prošpikován velmi hutnou atmosférou a vynikajícími výkony, jenž jsou řízeny vybroušenou režií Johna Krasinskiho. Ono celkově má Krasinski cit pro vytvoření nezapomenutelného zážitku, evokující nedávný a skvělý 10 Cloverfield Lane. V půli se sice přiřítí balík v podobě ohýbání nastavených reálií a závěr působí trošku směšně (hlavně tedy poslední záběr!), nicméně celkový pocit z filmu to nijak zvlášť nekazí. Ve výsledku slušných 75% .

• 25.6.2018  10:55
    Preacher - Série 2 (série) (2017)

Druhá série Preachera je obrovské zlepšení oproti řadě minulé. Ruth Negga je sice stále špatná volba na roli Tulip, každopádně už si na ni začínám zvykat. Ovšem nové postavy? Tam se casting vyvedl bravurně. Pip Torrens jako Her Starr je geniální a Noah Taylor jako Hitler též. Celkově se přidalo více na absurditě a drivu. Ono celkově se více držíme komiksu a to je za mě pozitivní. Takže 85%

• 4.4.2018  20:24
    Mayhem (2017)

Slovíčko horor bych z oficiálního popisu filmu úplně odstranil. Mayhem je totiž nekompromisní, černohumorná, akčni jízda, která od 20. minuty své stopáže šlape neskutečným tempem dopředu a vyplivne vás až na samotném závěru. Film táhnou dva sympaťáci Steven Yeun a úžasná Samara Weaving, která už v Babysitter předvedla, že dokáže být zábavná a pekelně sexy. Vše je okořeněné lehkou socialní satirou, kterážto není nijak hluboká a tak nestihne ani moc otravovat, ovšem ani moc zapůsobit. Všechno je to samozřejmě naivní až na půdu, ale zábavné to je pekelně. 75%

• 14.12.2017  00:07

The Last Jedi pokračuje ve vyšlapané cestičce, která zbyla po Abramsovo předchozí epizodě a je fajn, že je to dost jiné a Johnson se nebojí skoro až experimentovat. Neortodoxní přístup k sérii tak rozhodně chválím a doufám, že se ho dočkáme i v jiných, budoucích dílech této značky. Jenomže to má dvě a půl hodiny a nová hrstka hrdinů na to prostě nemá. Rey je vyloženě otravná, Finn a Poe tam vlastně nic moc nedělají a tak nám zbývá pouze super Ren. Ale ani ten není schopný novou trilogii táhnout, ještě k tomu přihlédneme-li, že nás opouští staré tváře. Plus Disneyho evidentní snaha o další hračky ( okřídlená morčata fakt ne!) a celkovou větší "rodinnost", tomu všemu asi taky moc nepomáhá. Je to ale škoda, protože zrežírované to jen krásně, ale ten scénář! 65% EDIT: Po několika dalších zhlédnutí vše dozrálo a musím uznat, že tohle se opravdu povedlo. 85%

• 7.9.2017  20:37
    Blood Drive (TV seriál) (2017)

Tak nám skončilo nejspíše televizní překvapení roku. A překvapení to bylo vskutku příjemné. Očekával jsem nekompromisní grindhouse svět a to jsem také dostal, ale plus se k tomu přihodil jednoduchý leč fungující kontinuální děj. Svět je vskutku zábavný a sledovat, co si tvůrci připravili pro další epizodu, je nejlepší část zážitku. Samozřejmě musím, stejně jako ostatní, vypíchnout Colina Cunninghama, který ve své roli vyloženě exceluje. Plus zde máme pekelně sexy Christinu Ochou, který sice moc hereckého umu nepobrala, ale i přesto se na ní sakramentsky dobře kouká. Jsem rád, že stanice Syfy po dlouhé době vytáhla nějaký fajn seriál. Od Battlestar Galacticy tu od nich asi lepší kousek nebyl. 1. série= 85%

• 27.8.2017  23:32
    Love - Série 2 (série) (2017)

Druhá série se nese v duchu první a navazuje na ní přímo. Postavy jsou stejně nesympatické a Paul Rust je pořád hrozné střevo, nicméně si na oba protagonisty a jejich chování docela brzo zvyknete a vlastně jim budete fandit, aby se konečně prodrali všemi těmi nástrahami trochu netypického vztahu. Z nějakého důvodu si mě seriál, stejně jak v sezóně číslo jedna, omotal kolem prstu a shlédl jsem opět skoro na jeden zátah. Prostě to vše příjemně utíká, občas se od srdce zasmějete, nebo spíše pousmějete a jedete dál. Taková trochu deprimující pohoda. 75%

• 25.7.2017  23:17
    Dunkerk (2017)

Nolan to opět dokázal a servíruje nám divákům další výborný kino zážitek. Film o hrdinské evakuaci britských vojáků z Dunkerské pláže, okupované nepřáteli. Nolan tu pracuje s událostí jako takovou a tím pádem vás příliš neseznamuje s postavami a jde rovnou "na věc". Z toho logicky vyplývá, že se o hrdiny nebudete bát, jak je u válečných filmů zvykem. To však není na škodu, jelikož Nolan pracuje s osudy množiny, nikoliv jednotlivců. Dunkerk je vyprávěn trochu nevšedně. Jsou zde tři linky: země, moře, vzduch. Každá z nich pracuje s jiným časovým úsekem a postupně se spojují do jednoho celku. To vše nutí diváka, aby zůstal ve střehu. Opět se mi potvrzuje, že spolupráce Nolana s Zimmerem nese jen a jen ovoce. Tikání hodinových ručiček, které provází téměř celý film, dodává šťávu a divákovi tak připadá, že o něco doopravdy jde. Skvělá je taktéž střídmá stopáž, což je v době sáhodlouhých eposů vyloženě příjemná změna, která snímku nedává možnost nudit, či nechat diváka vydechnout. Nolan se úspěšně vykoupil z twistu u Interstellaru a pořád dokazuje, že je momentálně nejstabilnějším režisérem, který dokáže natočit asi vše. EDIT: Po dalším zhlédnutí to bohužel musím stáhnout na hvězdy čtyři, jelikož při domácí projekci daleko více vyniknou nudné charaktery a nulová práce s postavami.

• 6.7.2017  22:46

Předem musím říct, že nová Spideyho sólovka, ať už je to Marvelovka nebo ne ( dohady bych nechal na jindy), není origin, i přesto že se tu dají najít některé jeho rysy. Každopádně Wattsův film se nejvíce podobá původním komiksům, kde Peter řeší problémy ve škole a jeho civilního života. Tato část snímku se povedla. Co se ale nepovedlo je akce,která působí jako chudý příbuzný snad všeho, co jsme mohli tenhle rok v kině. Je podivně rozbředlá a mdlá. Ničemu ani nepomáhá delší stopáž, díky níž vyniknou hluchá místa a tedy nastoupí lehká nuda v sedadle. Nicméně celý Spideyho příběh zachraňuje skvělý Holland a božský Keaton, který si svou roli patřičně vychutnal a jeho Vulture, je asi nejvýraznějším zaporákem MCU. Bohužel zbytek castingu je spíše mimo. MJ afro-amerického původu bych zkousl, ale indický Flash Thompson byl na mě již příliš. Kolem a kolem 70% hlavně za hlavní duo.

• 3.7.2017  22:04

Their Finest je trochu atypický válečný film, jenž se zabývá tvorbou propagandistických snímků během této doby. Ovšem není to ani tak film o válce, jakožto příběh mladé odhodlané ženy. Tento fakt není na diváka naprán násilně a tak s hlavní hrdinkou sympatizujete již od počátečních minut. Gemma Arterton mimochodem předvádí skvělý výkon, stejně jako zbytek hereckého ansámblu. První čtvrtina je sice taková rozplizlá a pořád nevíte na čem jste, ale časem se filmu povede semknout. Rád bych také vypíchl hudbu od Rachel Portman, jenž dělá filmu obrovskou službu a dokresluje perfektně atmosféru i jednotlivé scény. Nebál bych se hodit 75%

• 22.6.2017  14:20

Oproti prvnímu dílu se zde o dost více šláplo na plyn a to i přesto, že se v podstatě zdržíme jen na jednom místě. Přidalo se více absurdity, goru a i hlášky fungují daleko lépe ("I'm so hungry I could eat a dick"). Pokud by zbytek seriálu byl v tomto duchu tak naprostá spokojenost.

• 6.4.2017  20:18

Hned na začátek musím říct, že Power Rangers je a vždy bude taková moje úchylka, tím pádem jsem šel do kina s tím,že mne film bude bavit a bude to jasné GP. Nicméně mě překvapila kvalitní vztahová výstavba filmu a vlastně i dost oblíbitelní hrdinové s levnou kopií Zacka Efrona v čele. V tomto ohledu je film přístupen i masám a rozhodně neurazí ba dokonce i poměrně dost baví. Posledních 20 minut už jen obrovská akce pro fanoušky seriálu a běžný divák by s tím mohl mít velký problém to vše strávit. Taktéž velké plus za použití Go Go Power Rangers znělky. 65% BTW: Crispy Cream ehm?

• 15.3.2017  18:39

Za mě jedno velké ANO! Kong je jedna velká žůžo-dobrodrůžo jízda, která frčí od začátku dokonce. Především na svém počátku Kong šlape na pedál plynu obrovskou vervou a s ničím se nemazlí. Film je sice tupý jak řiť a postavy ploché jak hrudník Keiry Knightley, i když i mezi nimi se najdou zajímavé kousky (Reilly, Jackson), nicméně vše nabírá tím o co jde především a to o KONGA! Kong již není trochu přerostlá roztomilá opička, avšak velký, zlý opičák chránící své teritorium. Akce je nasnímaná zábavně, svižně a hlavně přehledně. Některé sekvence přímo srší zábavnými nápady (pohledy z první osoby, lodní šroub) a ostatní monstra a jejich design je pastva pro oči. Zamrzí krátkost scény s pavoukem či nevyužitost potenciálu krakatice, na to aby jste se na plátno dívali s otevřenou pusou to stačí zcela bezpečně. Všechno zde srší barvami a atmosféra vietnamských filmů jde z toho všeho velmi cítit. Potitulková scéna již pouze nalákává na další nášup. Za mě s čistým svědomím popkornové zábavy 85%

• 9.1.2017  19:54

Milé překvapení. Za rok 2016 přeci jen nevzniklo málo dobrých českých filmů,jen musí člověk hledat. Výprava na české poměry velmi nadstandardní. Výkony od Trojana a zbytku dobré. Děj odsýpá příjemným tempem a nestíhá to nudit. Suma sumárum 80%

• 29.12.2016  20:08
    Vyšehrad - Kabelka (E04) (epizoda) (2016)

Pískej to!

• 16.12.2016  16:43

Jiné, špinavější Star Wars a nutno podotknout, že velmi podařené. Mé pocity z filmu jsou sice víceméně emotivně zabarvené tragickou Epizodou VII, nicméně i bez toho si myslím, že se jedná o film skvělý. Někteří by mohli namítnout, že postavy jsou nezajímavé. Já sem byl s tímto faktem naprosto ok, kvůli podstatě filmu. Ano i zde se objevuje Edwardsův nešvar toho, že se celý film v podstatě do finále neděje nic vyloženě zajímavého stejně jako u Godzilly. Já patřím k té partě lidí, kterým se nová Godzilla líbila a naprosto stejně sem to měl i tady. Na film se vyloženě dobře kouká a přesto, že se nic moc neděje nestačíte se nudit. Závěrečná půlhodinka vám to vyloženě perfektně vynahradí. A posledních 5 minut?? To je vskutku fanservice jak má být.

• 4.12.2016  15:30

Ona to u mě básnická, teď už sextalogie, měla vždycky docela lehké. Přesto, že patřím k pozdější generaci pro, které tyto filmy vlastně ani nebyli točeny, vyrůstal sem na nich a dodnes na ně rád kouknu a zavzpomínám. Po pátém dílu, který spíše ignoruji sem se tedy docela bál a doufal sem, že básníky už nechají spát. Nicméně Klein se rozhodl pro ještě jednu štaci. A světe div se...ono to nedopadlo vůbec špatně. Ano film již ztratil poetiku prvních dílů nicméně i zde se nalézá mnoho spíše úsměvných scén, které člověka pohladí na duši. Další + je neodolatelná Linda Rybová, která prostě nestárne. Kolem a kolem ty 4 hvězdy jsou opravdu spíše přestřelené, nic to nemění na faktu, že sem se bavil a uvedl se do nostalgických časů. 70%

• 17.11.2016  21:49

Inu kolem a kolem to vlastně bylo velmi příjemné překvapení. Film nás opět uvede do překrásného světa plného čar a magie a daří se mu to skvěle. Kouzelná atmosféra srší z celého filmu. Herci odvádějí bezchybnou práci (tedy snad toho Redmayna by mohli přeobsadit) a odsýpá to vše velmi svižně.Zasazení do Ameriky nakonec filmu spíše pomáhá (čehož sem se bál snad nejvíce) a je zajímavé pozorovat rozdíly mezi evropským a zámořským světem kouzelníků. Navíc film je podkreslen vynikajícím a vyloženě magickým soundtrackem od Howarda, který, jak už jsme ostatně zvyklí, odvádí další nezapomenutelnou práci. Suma sumárum 75%

• 30.10.2016  08:51

Murphy strikes again....To,že Cillian Murphy je skvělý herec, o tom už opravdu není pochyb. V Red Lights opět předvádí skvělý výkon a doplňují ho pořád krásná Sigourney Weaver a "hrající" Robert De Niro, který mnoho času na obrazovce ani nestráví. Scénař je minimálně zajímavě napsán, ovšem finální twist je tak trochu z nutnosti a krapítek vycucán z prstu. Nicméně film si po celou dobu stopáže udržuje atmosféru a vnadí vás na ono odhalení. Šok se nicméně nedostaví. 70%

• 6.10.2016  21:07
    Mama (2013)

Mama není vůbec špatný horor. Herci vybráni naprosto výtečně (Jessica Chastain a ještě v metalovým? To si nechám líbit) a na hororové lince to taktéž nijak výrazně neskřípe. Napětí je přítomno ba budováno dostatečně intenzivně aby se divák nestačil nudit a byl zvědav na vývoj filmu. Jump-scary v podstatě na minimu. Zde se víceméně hraje na stejnou notu jako v Crimson Peak. Duchové,tajemno, odkrývání tajemství a podivný konec. Konec je opravdu snad jediná výrazná kaňka. Del Toro X late Burton mi moc nesedl a spolu s podfinancováním filmu to byla cesta ke sražení z celkového dojmu. Jinak pěkná práce I80%I

• 29.8.2016  10:30

Sausage Party dítko rozjetého dua Rogen/Goldberg. Tito dva nám opět přináší nekorektní srandu, která je stále neokoukaná. Nápad filmu je vtipný a funguje celou stopáž. Přijemně mne překvapilo,že to nebyla opět jen hulvátská americká ptákovina ale řešili se zde i závažné témata a naše duo si dělalo srandu snad ze vše od imigrantů po židy. Film do vás hustí nálož vydařených gagů a ikdyž se i zde najde pár hluchých míst, nestačíte se nudit. A to je dobře. (Posledních 5 min filmu už šlo hodně přes čáru a na někoho to může být až moc, ale mě to náramně sedlo)

• 18.8.2016  16:11
    Love (TV seriál) (2016)

Rozhodně super jednohubka, která je spíše úsměvná než-li nabitá humorem. Rozhodně to nevzdávejte po pilotu a dejte tomu šanci. Slibuji vám ono se to zlepší. 1. série=70%, 2.série=75

• 22.7.2016  11:58
    Smrtgasmus (2015)

Fanoušci Evil Dead a Metalu budou rozhodně nadšení. Ostatní dostanou docela slušnou porci gore a humoru, ale chápu,že to mnohým nesedne.

• 4.6.2016  08:59
    Grimsby (2016)

Sacha dokazuje, že i fekální humor se dá dělat s vkusem a v určitých vtipných hranicích. Někomu to samozřejmě může přijít už hodně přes čáru ale já se královsky bavil, což bylo zapříčeněno i krátkou stopáží takže žádná hluchá místa neexistují. Mark Strong ukázal, že se vážně rozhodně nebere. Takže takových 80% zcela adekvátních.

• 21.5.2016  00:15

Tak po docela chladných ohlasech sem začínal být docela skeptický a sem rád, že se mé narůstající obavy příliš nepotvrdily. Rozhodně se sice jedná o nejslabší díl nové trilogie ale stále jde o kvalitní film. Je pravda, že prokresleni postav je takové mělčí a Sophie Turner mě vyloženě srala. Ale na druhou stranu tu máme kvalitní akci. Pár překvapivých momentů a samozřejmě neselhavající duo McAvoy-Fassbender. Ovšem hlavní devíza je perfektní Quicksilver,který si opět nejlepší chvilky krade pro sebe. Takže spokojenost a 75%