Hellierer

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 20.9.2020  11:43
    #Žiju (2020)

Nenáročná zombárna, která je komornější, poměrně rychle uteče a má i nějaký ten nápad a super masky. Jen je teda škoda, že naprosto nefunguje napětí. Zabavit to ovšem dokáže.

• 20.9.2020  11:43
    Dračí prokletí (TV seriál) (2020)

Jenom sedm dílů to mělo! Každopádně bylo velice příjemné vidět stará známá místa a monstra rozpohybovaná do příběhu, který ctí předlohu. Znalce hry asi ničím příliš nepřekvapí, ale nějaké nové nápady se tu rozhodně najdou. K naprosté spokojenosti chybí snad jen původní hudební doprovod, ale dává smysl, že toho se tady nedočkáme. Ovšem jsem zvědav, jestli přijde na řadu nějaké pokračování (ačkoliv rozhodně není potřeba). No a pokud jste doposud nehráli hru, tak šup na ní, jelikož se jedná o jedno z nejlepších RPG, které si můžete zahrát.

• 25.5.2020  11:14

Už jsem se i zasmál. Snad to předznamenává vzestupnou tendenci.

• 25.5.2020  11:25

Tak nic. Kvalitativní vzestup se nekoná. Naopak! Tohle byl zatím nejhorší díl a vrchol trapnosti. Škoda.

• 11.5.2020  15:52

Kluky z MovieZone mám rád, stejně jako nekorektní humor, ale tomuhle jejich počinu zatím chybí jakýkoliv drive a vybroušenější dialogové přestřelky, což má za následek prozatím nemalé zklamání. Tak snad se to s dalšími díly trochu zlepší.

• 31.8.2020  13:38

Po těch veletočích, jakými si tenhle zajímavý kousek prošel, je vlastně poměrně zázrak, že z toho ve výsledku vyšel poměrně fajn film. Rozhodně bych chtěl vidět původní, případně nějakou nevyměklou Rkovou verzi, která by umocnila hororové prvky, případně více rozvedla charaktery jednotlivých hrdinů, jelikož takhle mi přijde, že je film rozkročen někde mezi, kdy vlastně moc neví, jestli chce být dospělejším komiksovým bijákem či nenáročnou popkornovkou, ovšem rozhodně při sledování ničím neurazí, za což dost pravděpodobně může i velice sympatická sebranka hlavních herců (Anya Taylor-Joy jako Illyana s dráčkem Lockheedem si to tu kradou pro sebe) Takže vlastně docela fajn, ale škoda toho nevyužitého potenciálu.

• 1.2.2020  20:16
    October Faction (TV seriál) (2020)

V záplavě velmi podařených seriálů a filmů bylo zákonitě jasné, že se dříve či později nějaký musí nepovést. Bohužel ale zamrzí, že se tím nepovedeným seriálem stala adaptace poměrně fajn komiksu October Faction. Televizní adaptaci se vůbec nepodařilo vykreslit velmi zajímavý svět z předlohy a všechno působí neskutečně lacině. K tomu se vůbec nepovedl casting, kdy snad ani jedna postava není obsazena správně. Všechno to jsou poměrně nesympatičtí představitelé, kterým ve výsledku přejete bolestivou smrt. A o atmosféře ani nemluvě. Je to neskutečná škoda, jelikož jisté záblesky kvality se přeci jen ukážou, jenomže ihned po jejich objevení jsou zadupány zástupem nesmyslných kreativních rozhodnutích. Smutek!

• 1.2.2020  20:17

Televizní a filmové adaptace tvorby Stephena Kinga zažívají takové menší období renesance. Od roku 2016 jsme tu měli vynikající 11.22.63, pohodový první díl IT a výbornou Geraldovu hru, ale taky několik zklamání mezi nimiž nalezneme druhé IT, Řbitov zvířátek a nebo třeba Castle Rock. Každopádně letos nám HBO servíruje další sérii, založenou na práci tohoto hororového spisovatele a po dvou dílech musím říct, že to vypadá navýsost výtečně. Mendelsohn (především on) i Bateman (pokud se to o něm takto dá říct) jsou ve své roli fantastičtí, atmosféra hutná a mysteriózní prvky zatím nijak neruší. K tomu si připočtěme opravdu povedený hudební podkres a máme zde hned na začátku roku velmi silný seriál, kombinující to nejlepší z Ostrých předmětů a první série True Detective (ačkoliv se dříve či později pravděpodobně dočkáme většího důrazu na onu hororovou stránku příběhu).

• 1.2.2020  20:16

Po prvních dvou epizodách jsem se trochu obával toho, že druhá série vznikla pouze jako zbytečná a nastavovaná kaše, která měla za úkol uspokojit velkou část fanoušků tím, že konečně dá dohromady hlavní dva protagonisty. A ani nevíte, jak moc jsem rád, že jsem se neskutečně mýlil. Od půlky sezóny se seriál stává "zralejší" a do poměrně pohodové podívané háže temnější prvky reality. Samozřejmě se nenechte zmást, pořád se jedná o dílo převážně feel-good ražení, nicméně přeci jen je o něco méně "teen" než sezóna první. Příjemným faktem je posléze i to, že i nově příchozí postavy perfektně zapadnou do zbytku ansámblu, jenž už dávno milujete. A ačkoliv se té třetí série přeci jen stále bojím, jelikož opravdu nechci, aby to dopadlo oním cukrkandlovým koncem, tak jsem na ní vlastně docela zvědavý.

• 31.8.2020  13:37
    Tenet (2020)

Brilantně natočené prázdno. Přesně takhle by se dal popsat nejnovější film od mistra režijního řemesla Christophera Nolana, který svými filmy ctí stříbrná plátna, kdy se vždy jedná o událost, jíž si v biografech není dobré nechat ujít. To platí i pro Tenet, kdy je radost sledovat aktuálně probíhající scény, doprovázené působivou hudbou Ludwiga Göranssona. Stejně tak můžeme být rádi, že se nejedná o nový díl z nějaké velké franšízi, ale o originální námět, jehož svět je rozhodně zajímavý a věci, které se v něm dějou, jakbysmet. Jenomže podobně jako u předchozího Dunkirku je tohle všechno neskutečně odosobněné, kdy postavy jsou jen panáci na šachovnici, jejichž osudy, stejně jako osud zdejšího světa, vám budou naprosto ukradené. Je sice hezké, že místní události vám vypálí díru do hlavy, kdy dost pravděpodobně nepochopíte místní principy ani na druhé zhlédnutí, přičemž je třeba držet neustále pozornost, avšak když vás moc nezajímají místní postavy, tak nemáte ani příliš chuť snažit se, těm událostem na plátně porozumět. Takže ano, pořád se jedná o velkou událost, která by se měla oslavovat už jen pro tu poctivou filmařinu, avšak by bylo dobré, kdyby si příště Christopher ke psaní scénaře zase pozval svého bráchu (případně někoho jiného šikovného), jenž by z toho filmu udělal méně odtažitý kousek.

• 30.10.2020  11:10

Poslední epizoda první sezóny Mandaloriana ve mě zanechala velice spokojené pocity a jsem neskutečně rád, že první epizoda sezóny druhé je snad ještě lepší a upřímně jsem mé nadšení vlastně ani nečekal. Epizodě rozhodně napomáhá větší stopáž (52 minut), kdy těší jak temnější/gang úvod, tak i echt westernový zbytek (příjezd do města na koni/speederu, spojení se s místním šerifem...). Akce je parádní a poslední třetina je jeden velký eye-candy moment. Přirozeně palec nahoru i za Timothy Olyphanta, pro něhož mám jednoduše slabost. Překvapením (určitě příjemným) je i skutečnost, že po velké popularitě malého Yody se tvůrci nerozhodli mu dát nějak větší prostor, takže pořád funguje jako takové hezké a roztomilé rozptýlení a divák se ho nestihne zbytečně přejíst. Je mi jasné, že po tomto neskutečném rozjezdu se bude určitě zpomalovat (ostatně rozpočet asi nebude nafukovací), ale pokud zbytek bude alespoň z poloviny tak dobrý, tak bude převládat maximální spokojenost.

• 14.2.2020  22:20

Oproti prvnímu dílu je toto vlastně jen zbytečná nastavována kaše. ALE! Pořád zde skvěle funguje casting, hudba je opět perfektně vybrána a pořád to má takový ten poťouchlý teenage feel-good feeling, jenž se ve filmech poslední doby přeci jen příliš nevyskytuje. Takže sice zklamání, ale rozhodně pořád příjemné a koukatelné.

• 20.9.2020  11:42
    Ďábel (2020)

Neskutečně zlý film. Netflix nám po sérii špatných snímků naservíroval další kvalitní kousek, tentokrát v režii Antonia Campose. Ten nabízí depresivní spleť několika fucked-up osudů lidí, kteří nedělají úplně pěkné věci a některých, kteří jsou "oběťmi" jejich jednání. Herecky skvělé (ať už se jedná o slizkého Pattinsona, dospělého Hollanda či přesvědčivého Skarsgårda, všichni odvádí výbornou práci), hudebně krásně cynicky podkreslené a odvyprávěné tak, že jste téměř okamžitě vtaženi do místního temného Ohia, které opustíte až nájezdem závěrečných titulků (a budete možná rádi). Takže povinně nakoukat!

• 7.11.2019  22:02
    Atypický - Série 3 (série) (2019)

Seriál zůstává ve zcela civilních kolejích, díky čemuž vše působí i nadále neskutečně přirozeně. Herci zůstávají naprosto skvělí, soundtrack se stálé zlepšuje a já už se nemohu dočkat další série.

• 1.4.2019  10:27

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale za ty dvě naprosto dokonalé scény ke konci z kterých vás zamrazí, musím dát plný počet. Barry je zpět v plné síle a opět funguje jak na komediální, tak i v dramatické rovině. Rozhodně se těším na další díly.

• 1.2.2020  20:15

Přátelé, kamarádi! Ono to nebylo ale vůbec špatné! Filmové adaptace mého oblíbence H.P. Lovecrafta to rozhodně nemají snadné a ty lepší se povětšinou dílem zakladatele kosmického hororu pouze inspirují. Proto mě opravdu mile překvapilo, že zfilmování Barvy z kosmu se vlastně dost povedlo. Přenesení děje do součastnosti nevadí, přehrávající Nicolas Cage celkově příliš nepřekáží a "Carpenterovské" prakticky slizké efekty jsou vyloženě šmakózní. K tomu hraje perfektní ambientní hudba, která se k celkové atmosféře opravdu hodí. Samozřejmě se zde najde několik problémů, mezi nimiž je třeba tempo (první polovina je takové konejšivá) a opět možná přílišná doslovnost (ovšem jak to taky zrovna ve vizuálním dílu udělat jinak, že?). Režírující Richard Stanley se tedy navrací z propadliště filmových dějin (režisér ohyzdného Ostrova Dr. Moreau) docela příjemně.

• 21.2.2019  19:48

Pilot rozhodně upoutal pozornost a vypadá to, že se můžeme těšit na docela neotřelý komiks. Největším záporem tak jsou především brutálně podvyživené triky, občas vypadajíc neskutečně komicky. Nicméně na další díly se určitě kouknu a na Tudyka v záporné roli jsem nesmírně zvědav.

• 2.2.2020  16:22
    Drahokam (2019)

Intenzivní, nervy drásající, uřvaný, zběsilý a až fyzicky nepříjemný. V Uncut Gems se Adam Sandler po mnoha letech vrací do vážnější role a já jsem za to rád, jelikož opravdu hraje jako o život (stejně jako jeho postava). Snímek, jenž je v podstatě jednou velkou ukřičenou hádkou, kterou je nesmírně vysilující sledovat, avšak díky dravé režii to budete muset dokoukat a na konci napětím nebudete ani dýchat.

• 29.4.2019  11:12

Tak takhle dámy a pánové ne. Zklamání jako prase. Bitva je možná cool, ale díky nezvládnutí kamery se z ní často stává jen nepřehledná směť čehosi na obrazovce. A ty naprosté nelogičnosti tomu všemu vůbec nepomáhají.

• 6.5.2019  16:22

Tak tady se zkratkovitost posledních sérii posunula úplně na jiný level. Samotná epizoda má materiálu, který by se v klidu mohl použít na 3-4 díly. Zde ale bohužel zafunguje střih mohutným způsobem a ke všem důležitým událostem, které se tu stanou, chybí jakýkoliv build-up a jakmile se tedy stanou, tak se stanou víceméně mimochodem. Je sice milé, že to tvůrci chtěli ukončit, ale pokud je toto oběť, tak si tu další sérii mohli úplně v klidu dovolit a já bych byl i radši. Každopádně konec mi dal alespoň malé naděje na to, že to nakonec neskončí tak retardovaně, ale nevěřím tomu. 60%

• 22.4.2019  23:10

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali a je nám servírována epizoda s tím správným GoT vibem. Nulová akce, pouze zábavné tlachání, zpívání a pití. Přesně kvůli tomuhle jsem měl GoT rád a je vlastně asi škoda, že tohle je pravděpodobně ta úplně poslední epizoda tohoto ražení.

• 13.5.2019  12:26

Vrchol absurdity, scenáristické neschopnosti a.....ne prostě nemám slov, tohle bylo fakt na přes držku.

• 20.5.2019  12:41

První půlka závěr a druhá fajn epilog. Je třeba říct, že to přeci jen tu předchozí hořkou pachuť lehce napravilo, avšak ten build up k tomu byl jednoduše špatný. Je to škoda, jelikož ten konec opravdu funguje a je vidět, že to má Martin poměrně fajn vymyšlené. Tak snad ty jeho knihy někdy vyjdou, abychom mohli porovnat, zda se k tomu konci dobere rozumněji. PS: Ten setup na Arya spin-off. Opravdu takovou věc potřebujeme?

• 9.9.2019  19:56

Tým Joe!

• 9.1.2020  14:46

Špatný to úplně nebylo a po prvních dvanácti minutách jsem čekal o dost horší podívanou. Snímek se po nic moc úvodu vzpamatuje a díkybohu docela baví celou stopáž. Určitě v tom má prsty velká dávka nostalgie, jelikož se postupně vracíme ke všem filmům Jersey Chronicles, ale co. Některé scény se trefí (návrat k Chasing Amy), některé jsou spíše trapné (soudní proces), ale jako celek to docela odsejpá a na jedno zhlédnutí se to přežít dá. 60%

• 1.2.2020  20:18
    Král (2019)

Pokud existuje nějaký ultimátní filmový zážitek, tak snímek The King k němu má zatraceně hodně blízko. Jistě všichni známe tu otřepanou frázi, že se podobné filmy už netočí, nicméně v tomto případě je to vlastně pravda. Naprosto zemitý, drsný a až staromilský film, jehož zakončení v podobě špinavé bitvy, perfektně zachycující klaustrofobickou a nechutnou stránku boje, považuji za jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl. Chalamet dokazuje, že je jedním z nejlepších hereckých objevů posledních let a Pattinson se již evidentně dávno odprostil od prokletí jménem Stmívání. Prostě paráda!

• 20.10.2019  19:11

Neužil je geniální!

• 14.11.2019  20:23
    Le Mans '66 (2019)

Nemám rád auta, ale sakra tohle bylo po čertech dobré.

• 22.11.2019  19:22

Tak tohle docela bolelo. Jedničku mám hodně rád, ale tohle byl sequel snad v tom nejhorším slova smyslu. Audiovizuální stránka perfektní a písničky možná i lepší než v jedničce, nicméně ten příběh je neskutečně nahodilý, nedává moc smysl a oproti jedničce svět vlastně nikam moc neposune. Rozhodně to má několik fakt super nápadů, ale jako celek to nedrží moc pohromadě. 6/10

• 1.5.2019  21:56

Takový Orel Eddie z wrestlingového prostředí. Výborný oddychový film, kterému do karet hraje především výtečný casting (Florence Pugh a Vince Vaughn užasní). kde všichni do svých rolí naprosto sedí. Snímek není ani příliš dlouhý, takže se člověk nedočká ani žádných výrazně hluchých míst. Dále se tu perfektně pracuje s emocemi, které po vás loudí přesně tam, kde je loudit má a na konci budete Paige neskutečně fandit a možná vás to donutí i k tomu, aby jste shlédli nějaký ten zápas i v klasické WWE. Nemohu ani nijak moc uvěřit, že to vzniklo v WWE Studios, jehož produtky nejsou kdoví jakými klenoty kinematografie. Tohle se ale povedlo a takovou biografii "The Rocka" bych si taky nechal líbit. Takže za mě velmi příjemných 85% zaokrouhlených nahoru.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6