Hellierer

okres České Budějovice

4 body

• 8.6.2017  00:32
    Wonder Woman (2017)

Takhle nějak má vypadat "super"hrdinský film. Je to naivní? Ano. Je to občas hloupé? Ano. Je to zábavné? Zatraceně hodně. V DC pořád vede Nolanovská Bat-trilogy, nicméně Wonder Woman se nenechá zahambit. Kráčí samozřejmě v naprosto jiných šlépějích než-li zmiňované opusy, ovšem dělá to zatraceně dobře. Akce je skvělá a i když se jedná ke konci už o takzvaný "digibordel" furt je nápaditá. Zpomalovačky po dlouhé době vypadají cool a i přes jejich přehršel se neokoukají. Gal Gadot něco málo hraje, což je více než jsem čekal a Chris Pine naprosto kraluje celému filmu. Jeho postavu si nejde nezamilovat a i klasická rom-linka zde nepůsobí rušivě, protože k obou hlavním postavám si vytvoříte vztah. V čem ale DC filmy mají navrh oproti Marvelu je jejich hudba. Oproti generickém podkresu "rudého" týmu jsou nám nabídnuty zapamatovatelné skladby v čele s hlavní znělkou od Hansa Zimmera. Konec zaváněl sice Capem a scéna na plese je při nejmenším hloupoučká, ale myslím si, že si ten "pětikvalt" zaslouží, i když čistě subjektivní.

• 7.4.2016  16:48
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Tak to mám úspěšně za sebou a musím říct, že za mne naprostá pecka. Franco si vás získá díky jemu typickému charismatu a naprosté kouzelnosti (zním jak zhulenej Rogen! :D ). Scénař kvalitně napsaný a jelikož nemám přečtenou knihu tak nevím jak moc je věrný či nikoliv ale baví vás to a strašně jste zvědavý nakonec (kde typicky po Kingovsku vás čeká zvrat). Kdo si ale uloupil mé srdce nejvíce je Sadie ( Sarah Gadon ). Více kouzelnější a sympatičtější castingovou trefu snad ani udělat nešlo. Každý úsměv, každý pohled vás chytne za srdíčko ( mnohé i někde jinde ) a rozhodně doufám, že se Sarah objeví ještě v nějakým jiným velkým filmu. Sečteno a podtrženo I 95% I

• 9.1.2017  19:54

Milé překvapení. Za rok 2016 přeci jen nevzniklo málo dobrých českých filmů,jen musí člověk hledat. Výprava na české poměry velmi nadstandardní. Výkony od Trojana a zbytku dobré. Děj odsýpá příjemným tempem a nestíhá to nudit. Suma sumárum 80%

• 12.5.2016  16:15

Já asi jako jeden z mála lidí sem se na to i těšil. Bohužel výsledek ač koukatelný je ve výsledku docela nezábavný. Určitě to není hrůza jak někteří hnidopichové z trailerů věštili, ovšem ani zázrak. Takový obyčejný průměr. Uvidím, zatím 45% a až shlédnu v originálním znění, třeba to bude i o něco lepší.

• 17.10.2016  17:18

Druhá série je neskutečné rozjetá. Rezignovalo se již úplně na horor, ale dle mého to není vůbec na škodu, jelikož se zde uvolnil prostor pro skvělé hlášky a to co mě na téhle sérii bavilo asi vždy nejvíc a to obrovská porce goru. Někomu to může vadit ale já se zatím každou epizodou druhé série bavím čím dál tím víc. Třetí epizoda není vyjímkou. Spousta hlášek,skvělý gore a konec, který prostě vždycky bude fungovat ať se již objeví v nespočtu filmů a seriálů. Za mě palec nahoru.

• 31.10.2016  14:47

Tak nám 5. epizoda druhé sezóny opět zabrouzdala zpět do hororovějších sfér. Přesněji do sfér The Thing, který děj onoho filmu a jeho paniku mezi postavami dokáže ve 30-ti minutovém formátě docela dobře prodat. Za Baala palec nahoru.

• 29.12.2016  19:04

Tak tohle mi opravdu nesedlo. Assassin's Creed je film strašně rozvláčný a scénaristicky velmi rozmazaný. To hlavní z příběhu se odehrává,( jak už všichni asi víte) v současnosti. Zde vynikne plochost a nezajímavost postav a "unuzenost" herců ( Marion to opravdu odehrála jenom kvůli výplatě). Osud ani jedné z postav vás nezajímá. Scény z historie byli ovšem něco jiného. Zdařile zpracované akční pasáže z příjemného prostředí zaprášeného Španělska příjemně odsýpají. Jenomže opravdu se jedná jen o akční sekvence. Nedozvíme se nic o pozadí války mezi templáři a assassíny. Ani tak se nedozvíme nic o jednotlivých postavách a jejich motivaci či nedejbože historii. Ne takhle by to opravdu nešlo. Nerad to přiznávám ale Warcraft byl lepší 40%

• 2.4.2016  18:41

Tak po ohlasech sem čekal průser. Ale ono to nebylo zas tak špatné. Vlastně to nebylo vůbec špatné. Předně je potřeba říct, že mám načtené DC univerzum z komiksu a díky tomuto sem si užíval všechny odkazy. Ovšem podle mne to nefunguje vůbec špatně ani jako film sám o sobě. Ano některé kroky byli velmi uspěchané ( zdravím Doomsdaye) ale jinak film velmi rychle odsýpá a hlavně baví. Vše směřuje k závěrečnému digitálnímu bordelu, ale mě to prostě bavilo a určitě je to o třídu lepší než-li Avengers 2. A Batfleck? Ten je rozhodně boží. Konečně dostáváme temného,drsného a nekompromisního Batmana jak má být. 80%

• 15.7.2018  16:13
    Brimstone (2016)

Brimstone jsem velmi dlouho odkládal kvůli velké délce a vlastně i nechuti si ho pustit. Ach to byla chyba. Jedná se totiž o jeden z nejlepších filmových zážitků za poslední léta. Vyprávění v podobě jednotlivých kapitol, které jsou poskládány ne zcela klasickým pořadím je jenom jeden z mála originálnějších prvků. Atmosféra díky ní si ani neuvědomujete, že koukáte na údajný western. Dakota Fanning a Guy Pearce předvádějí neskutečné výkony a ani ten Kit Harington tu není na pěst. Někomu by mohlo vadit ke konci až přílišné utrpení hlavní hrdinky, ale pro mě to pouze utužovalo vztah k postavě a to i přes to, že už to bylo víceméně přestřelené. Rozhodně doporučuji a jasných 95%

• 29.8.2016  10:30

Sausage Party dítko rozjetého dua Rogen/Goldberg. Tito dva nám opět přináší nekorektní srandu, která je stále neokoukaná. Nápad filmu je vtipný a funguje celou stopáž. Přijemně mne překvapilo,že to nebyla opět jen hulvátská americká ptákovina ale řešili se zde i závažné témata a naše duo si dělalo srandu snad ze vše od imigrantů po židy. Film do vás hustí nálož vydařených gagů a ikdyž se i zde najde pár hluchých míst, nestačíte se nudit. A to je dobře. (Posledních 5 min filmu už šlo hodně přes čáru a na někoho to může být až moc, ale mě to náramně sedlo)

• 4.5.2016  22:31

Třetí Cap je velmi kvalitně natočený film. Bratři Russoové evidetně mají cit co se týče uchopení "lidštějších" komiksovek což ukázali u Winter Soldiera a jak ukazují zde, zvládají to bez škobrtnutí i ve větším měřítku. Syrové boje na blízko vás vyloženě bolí a co je hlavní baví. Příběh je v rámci možností fajn a dialogy jsou opět vymazlené. Bohužel je to stále ten samý Marvel co známe. I zde najdete hromadu odlehčujících momentů a pořád film nemá ty pověstné "koule". V Civil War pracují s osudovostí a u finální bitky vás vyloženě zamrazí ale nevyužívají to jak by mohli a měli. Za co ale opravdu palec nahoru tak to za Spideyho a jeho skvělé zvládnutý origin. A Tom zvládá svou roli na jedničku, i když jsem se ho ze začátku trochu obával. 60% a příště už do toho opravdu šlápněte!

• 28.9.2016  21:30
    Decibely lásky (2016)

Asi sem dostal po shlédnutí tohohle filmu rakovinu.

• 28.10.2016  21:56

Tak sem se přeci jen dočkal originalnějšího filmu z MCU. Nejedná se o kdejaký převrat ve filmařině, ale po těch ubíjejících a nudných generických filmech od GotG se pro mě Marvel stával spíše otravným. Nad tímto filmem však někdo alespoň trochu přemýšlel a i mnou velmi nesnášený humor zde byl použit komplexněji a nenásilněji. Obsazení naprosto parádní. Benedict jako vždy skvělý, Mads naopak trestuhodně nevyužit. Vyvrcholení a finální "fight" měl konečně nějaký nápad a byl originálněji pojatý. Veskrze spokojenost 90%

• 16.9.2016  19:54

Dokonalý..prostě dokonalý.. V kině jsem si jako jeden ze čtyř chlapů mezi ženami zhruba středního věku připadal doleca blbě ale hnedka začátkem filmu vše opadlo. Tak dlouho sem se hodně dlouho nezasmál. Film vám hned na jeho počátku vykouzlí úsměv na tváři a ten vás po celou dobu stopáže neopustí. Hrozně fajn a příjemné překvapení.

• 23.8.2017  20:52

Film, který tak dlouho balancuje na hranice humorné satiry a sociálního dramatu, že není ani jedno z toho a zůstává přesně ve středu, což je obrovská škoda. Gunn se svým scénářem evidentně film zamýšlel jako satiru, nicméně McLean to vzal příliš vážně. Bohužel to však nevzal tak moc vážně, aby to na člověka mělo ten správný dopad. Goru je sice dostatek, bohužel pod nánosem nezábavných smrtí vyznívá do prázdna. Jako jednohubka to ale funguje docela bez problémů a McGinley je geniální. Škoda zabitých ambicí. 55%

• 17.11.2016  21:49

Inu kolem a kolem to vlastně bylo velmi příjemné překvapení. Film nás opět uvede do překrásného světa plného čar a magie a daří se mu to skvěle. Kouzelná atmosféra srší z celého filmu. Herci odvádějí bezchybnou práci (tedy snad toho Redmayna by mohli přeobsadit) a odsýpá to vše velmi svižně.Zasazení do Ameriky nakonec filmu spíše pomáhá (čehož sem se bál snad nejvíce) a je zajímavé pozorovat rozdíly mezi evropským a zámořským světem kouzelníků. Navíc film je podkreslen vynikajícím a vyloženě magickým soundtrackem od Howarda, který, jak už jsme ostatně zvyklí, odvádí další nezapomenutelnou práci. Suma sumárum 75%

• 12.5.2016  16:07
    Get a Job (2016)

Bohužel, ani hvězdné obsazení nepomohlo tomuto filmu být alespoň průměrný. Ano pár fajn gagu se najde ale na hodinu a půl docela málo. Herci jsou příjemní a Miles Teller je pořád sympaťák číslo jedna. Mohlo to být o dost lépe natočené s více nápady. Bohužel. 40%

• 4.6.2016  08:59
    Grimsby (2016)

Sacha dokazuje, že i fekální humor se dá dělat s vkusem a v určitých vtipných hranicích. Někomu to samozřejmě může přijít už hodně přes čáru ale já se královsky bavil, což bylo zapříčeněno i krátkou stopáží takže žádná hluchá místa neexistují. Mark Strong ukázal, že se vážně rozhodně nebere. Takže takových 80% zcela adekvátních.

• 29.12.2016  23:08
    Inferno (2016)

Další film u kterého jsem se ukousal nudou. K této sérii přistupuji vyloženě otevřeně ale prznění Danteho klasiky mne opravdu otrávilo. Díkybohu Hanks zahodil tupé a vypadá už jen pouze rozkydle a né rozkydle a uměle jako v Andělech a Démonech. Felicity Jones je pro mne stále relativní prkno a ani ne moc klátitelné. Ano Howard si zde vybral i světlé chvilky (Například Danteho ztvárnění pekla bylo docela efektní). Thriller to pořád moc není, protože napnutý bude akorát z toho zda-li Felicity Tomovi dá. Není to úplné zlo ale pořád se bavíme o velkém průměru. 45%

• 4.12.2016  15:30

Ona to u mě básnická, teď už sextalogie, měla vždycky docela lehké. Přesto, že patřím k pozdější generaci pro, které tyto filmy vlastně ani nebyli točeny, vyrůstal sem na nich a dodnes na ně rád kouknu a zavzpomínám. Po pátém dílu, který spíše ignoruji sem se tedy docela bál a doufal sem, že básníky už nechají spát. Nicméně Klein se rozhodl pro ještě jednu štaci. A světe div se...ono to nedopadlo vůbec špatně. Ano film již ztratil poetiku prvních dílů nicméně i zde se nalézá mnoho spíše úsměvných scén, které člověka pohladí na duši. Další + je neodolatelná Linda Rybová, která prostě nestárne. Kolem a kolem ty 4 hvězdy jsou opravdu spíše přestřelené, nic to nemění na faktu, že sem se bavil a uvedl se do nostalgických časů. 70%

• 3.7.2017  22:04

Their Finest je trochu atypický válečný film, jenž se zabývá tvorbou propagandistických snímků během této doby. Ovšem není to ani tak film o válce, jakožto příběh mladé odhodlané ženy. Tento fakt není na diváka naprán násilně a tak s hlavní hrdinkou sympatizujete již od počátečních minut. Gemma Arterton mimochodem předvádí skvělý výkon, stejně jako zbytek hereckého ansámblu. První čtvrtina je sice taková rozplizlá a pořád nevíte na čem jste, ale časem se filmu povede semknout. Rád bych také vypíchl hudbu od Rachel Portman, jenž dělá filmu obrovskou službu a dokresluje perfektně atmosféru i jednotlivé scény. Nebál bych se hodit 75%

• 20.7.2017  14:21
    Kolos (2016)

Z traileru jsem usuzoval, že se bude jednat o ulítlou komedii a vlastně jsem se na takový film těšil. Výsledek je ale úplně jiný. Colossal je drama o zkrachovalé alkoholičce se kterou nejde ani soucítit a to mám Anne hodně rád. Sudeikisovi ta role záporáka naprosto sedí, jen je škoda, že všechny postavy jsou zcela nesmyslné. Nápad celého filmu přešlapuje na místě a kdyby tam to monstrum nebylo tak se nic nestane. Škoda takového promrhaného potenciálu. 45%

• 9.1.2017  22:52
    La La Land (2016)

Chazelle po Whiplashy útočí s novou hudební peckou a panečku boduje na celé čáře. La La Land je pocta všem starším muzikálům i filmům. Retro atmosféra z něho čiší každým coulem. Na film se kouká s obrovskou radostí, jak díky skvělé kameře tak i úžasné stylizaci a nesmírnému smyslu pro detail. Každá scéna je vypiplána do absurdna. Každé hudební číslo má nápad, jenž podtrhuje skvělé provedení. Tím se dostávám k tomu, na čem muzikál většinou stojí a to hudba. No a ta je stejná jako zbytek filmu. Chytlavé melodie vám budou hrát dlouho po opuštění sálu v hlavě a některé si dokonce budete rádi pouštět častěji. Dalším pro mne až překvapivým faktorem byl příběh, jenž je zde silný a není to jen klasická romantická story. Hnedka na počátku roku nemohu jinak než udělit 95%. Doufám, že takto kvalitních snímků ( nebo aspoň z poloviny tak povedených) bude letos dostatek. Start roku 2017 zatím vynikající.

• 20.1.2016  12:43
    Lovci stínů: Nástroje smrti (TV seriál) (2016)

Zatím to není tak strašné určitě dám seriálu šanci ale teda mohli by si odpustit ty přihřáté písničky a preobsadit tu zrzavou pizdu,které sice je pekelně sexy ale hereckého talentu posbírala tolik asi jako Rytmus toho hudebního. Ale démoni jsou moc pěkní a seriál má celkem slušné tempo. Zatím tedy 45%

• 18.8.2016  16:11
    Love (TV seriál) (2016)

Rozhodně super jednohubka, která je spíše úsměvná než-li nabitá humorem. Rozhodně to nevzdávejte po pilotu a dejte tomu šanci. Slibuji vám ono se to zlepší. 1. série=70%, 2.série=75

• 29.1.2016  18:56

Proč sem na tenhle film chodil? Jediné pozitivum je to, že je to lepší než originál. Bohužel to nebylo tak těžké a dobrého gagu aby člověk pohledal. Ach kde jsou ty časy relativně chytrých parodii :(

• 25.6.2018  10:51
    Preacher - Série 1 (série) (2016)

První sezóna seriálové adaptace legendárního Preachera se podařila tak napůl. Ono se skoro vše podařilo tak napůl. Například casting. Joseph Gilgun v roli irského upíra je k nezaplacení. Naopak Ruth Negga je střela úplně mimo. Dominic Cooper mě ve výsledku tak moc nevadí, jak jsem z počátku očekával, ale taky bych si byl schopen představit někoho jiného. Příběh se hne dopředu v podstatě jen v prvním a posledním díle. Jinak se točí furt na místě. Na druhou stranu nejde upřít snaha tvůrců o různé absurdní situace, které někdy vyjdou a někdy ne. Každopádně pro neznalce komiksu bude neskonale náročné, se tím vším prokousat. Celkově se jedná o lehčí nadprůměr. 65%

• 20.11.2016  23:38
    Příchozí (2016)

Tomuhle se říká materiál na film roku. Takovýto kinematografický zážitek jsem opravdu dlouho nezažil. Celý film je velmi táhlý ale ne vleklý. Villeneuve mi opět potvrzuje teorii o tom, že se jedná o spásu na poli "chytrých" hollywodských filmů. Soustředěnost jemu vlastní, přenesl jak na precizní, vypiplanou kameru, kde každý záběr je radost sledovat, tak i na herce jejichž výkony jsou opravdu výtečné. Hlavně překvapil Jeremy Renner v roli čistokrevného vědce. Mě jako člověka nepolíbeného předlohou film svou atmosférou a scénářem opravdu tak strhl, že sem se nemohl dočkat onoho rozuzlení, které je celý film naznačováno a moudřejší na něj přijdou daleko dřívěji. Nejedná se o twist ale spíše o přirozený "zvrat" a vyvrcholení příběhu v souhře s jeho realističností. Ano takhle zhruba by lidstvo mohlo zachovat, kdyby takováto situace nastala. Nemohu jinak než dát plný počet I100%I

• 27.1.2017  16:11

Anderson nám opět servíruje akční, mozkový výplach první úrovně. Ovšem musí se přiznat, že výplach to je zábavný. Ano opět pomocí scénáristických kliček nám divákům anuluju v podstatě všechny události a to na co lákal konec předchozího dílu se opět jen rychlostí motorky projede. Díkybohu akce je dostatek a nudit se opravdu člověk nezačne. U té akce bych se asi na chvíli pozastavil, kde mdlé, všudypřítomné zpomalovačky vystřídalo smrtonosná kadence střihu v akčních pasážích. Film sice, díky tomu působí akčněji a dravěji, bohužel na úkor přehlednosti. Další plusové body u mne Anderson sklízí za schopnost to nějak přeci jen v rámci mezí ukončit a pro příběh najít vhodné zakončení. Zamrzí ovšem absence předešlých postav (ještě,že Ali je pořád sexy). Série RE je pro mne už dlouho guilty-pleasure podívanou a šestý díl na tom nic nemění. 60% objektivně: 75% subjektivně.

• 16.12.2016  16:43

Jiné, špinavější Star Wars a nutno podotknout, že velmi podařené. Mé pocity z filmu jsou sice víceméně emotivně zabarvené tragickou Epizodou VII, nicméně i bez toho si myslím, že se jedná o film skvělý. Někteří by mohli namítnout, že postavy jsou nezajímavé. Já sem byl s tímto faktem naprosto ok, kvůli podstatě filmu. Ano i zde se objevuje Edwardsův nešvar toho, že se celý film v podstatě do finále neděje nic vyloženě zajímavého stejně jako u Godzilly. Já patřím k té partě lidí, kterým se nová Godzilla líbila a naprosto stejně sem to měl i tady. Na film se vyloženě dobře kouká a přesto, že se nic moc neděje nestačíte se nudit. Závěrečná půlhodinka vám to vyloženě perfektně vynahradí. A posledních 5 minut?? To je vskutku fanservice jak má být.