Hellierer

Ondřej Partl

okres České Budějovice

4 body

• 8.8.2016  20:21

Suicide Squad dále jen SS (příhodná zkratka). Banda outsiderů je povolána do zbraně aby opět byl zachráněn svět a nastolen pořádek. Bohužel i tady je docela vidět snaha DC o dohnání Marvelu a vše je poněkud uspěchané a pokud nejste čtenáři komiksu asi se budete trošku ztrácet. Tento problém se mě však netýkal a bral sem to s klidem. Akce byla natočena, jak jsme od Ayera zvyklí, velmi bravurně a hlavně zábavně.Všem postavám je věnována jakás takáž péče (Deadshot a Harley jsou v popředí) a hlavně vás baví. Co mi ale vyloženě nesedlo byl Jared Leto aka Joker. Dle mého názoru byla jeho postava už příliš Over the top. Samozřejmě je ještě brzo soudit jestli tato postava má co nabídnout, přeci jen prostoru měla po málu, ale nevím jestli ho chci vlastně vůbec ve větší roli vidět. Ode mne tedy film dostává I70%I

• 21.7.2016  20:25
    Sing Street (2016)

Tak ani Civil War, Revenant či H8 nejsou zatím nejlepším filmem roku, ale je to takový docela nenápadný film o lásce, přátelství a rodině. Sing Street je vyloženě feel-good movie jako Begin Again. Baví vás ho sledovat, baví vás ho poslouchat a prostě...já vlastně ani nemám slov. Koukněte na to! 98%

• 16.7.2016  23:21
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Již po první epizodě mohu s klidným svědomím říci, že mě čeká ne ledajaký zážitek, ale dokonalý návrat do mého dětství. Do doby kdy u mě frčeli filmy jako Blízká setkání třetího druhu,ET či Thing. Tak dokonalé retro snad nikdo nikdy nenatočil. Seriál má snad vše. Kouzelným soundtrackem počínaje a skvělými hereckými výkony konče. Již opening scéna naznačuje něco vypiplaného. Tolik atmosféry sem dlouho neviděl a vyevokování nejlepších částí Znamení naprosto na místě. Dále se to jen zlepšuje a přesně jak je tady již několikrát řečeno je to Super 8 ale víc pro dospělé (tedy to co Super 8 měl býti především). Za mě zatím 100% uvidíme dále :) EDIT: Po shlédnutí celé série mé nadšení přetrvalo. Sice jsme se zbavili hororových prvků ale stále nám zůstala pořádná dávka nadpřirozena. Scénář byl zjevně napsán mistry. Obrovský plus pro mne byl závěr,který je dostatečně ukončený ale zároveň i dostatečně mysteriózní aby si ještě dlouho poté co Stranger Things shlédne nad nimi přemýšlel a dumal co vlastně bude dál.

• 29.12.2016  01:42
    V pasti (2016)

Ne, tak takhle rozhodně ne. Po velmi podařeném The Autopsy of Jane Doe, který mě dnes naladil na tu správnou hororovou vlnu, jsem si řekl, že si dám ještě jeden zajímavě vypadající horor. A bože to byla chyba. Tak nefunkční, nesmyslný scénář jsem opravdu dlouho neviděl. V podstatě cokoli ve filmu postrádá logičnost a konec tomu všemu nasazuje korunu. Je sice fajn, že herci hrají relativně klasický standard, ale pokud vám scénář nefunguje snad ani v jediném aspektu a hororová stránka filmu alespoň pro mě je naprosto nefunkční, tak bohužel není šance uspět. 20% za určitou řemeslnost.

• 29.12.2016  20:08
    Vyšehrad - Kabelka (E04) (epizoda) (2016)

Pískej to!

• 4.6.2016  08:56

Rozhodně sem čekal větší průser ale toho vlastně i docela šlo. Já jako člověk co skončil pouze u strategii sem byl sice docela zpočátku rozčarován ze strašně rychlého úvodu ale potom to vlastně i docela šlo. Rozhodně to není nic na úrovni Pána prstenů a je to tak maximálně na jedno shlédnutí ale ani to moc neurazí. 55%

• 21.5.2016  00:15

Tak po docela chladných ohlasech sem začínal být docela skeptický a sem rád, že se mé narůstající obavy příliš nepotvrdily. Rozhodně se sice jedná o nejslabší díl nové trilogie ale stále jde o kvalitní film. Je pravda, že prokresleni postav je takové mělčí a Sophie Turner mě vyloženě srala. Ale na druhou stranu tu máme kvalitní akci. Pár překvapivých momentů a samozřejmě neselhavající duo McAvoy-Fassbender. Ovšem hlavní devíza je perfektní Quicksilver,který si opět nejlepší chvilky krade pro sebe. Takže spokojenost a 75%

• 30.4.2015  20:02

Nebyla to taková tragédie jakou jsem očekával. Po úvodním digitálním bordelu jsem byl naprosto znechucen a bál jsem se, že takový bude celý film. Díky bohu nestalo se tak a dostal jsem akční výplach s kvalitními efekty. Ovšem nic víc. Ultron je jako záporák opravdu nudný. Na druhou stranu sem rád za zaměření na Hawkeye. Quick-Ass poměrně nudný a nezáživný (oproti skvělému v X: DotFP). Scarlet Witch je celou dobu sexy a dělá čachry rukama. Takže sečteno a podtrženo kvalitní letní výplach, ovšem letní hitovka rozhodně ne! 55%

• 9.3.2016  18:38
    Everest (2015)

Dop.... to byla jízda. Rozhodně doporučuji si nic nezjišťovat o této "expedici" a vidět film s tím, že nevíte kdo sleze. Pokud takhle uděláte čeká vás nehorázná emocionální dráha, po které budete mít omrzliny i vy. Rozhodně skvělý zážitek podtržený skvělými výkony a perfektně zvládnutou audiovizuální stránkou.

• 8.1.2015  12:27
    Galavant (TV seriál) (2015)

Pro mě velmi milé a nečekané překvapení. Viděl jsem zatím jen dva díly, ale zatím super zábava s velmi návykovými popěvky. Celkové hodnocení po první sérii. EDIT: První série dokoukána a jsem velmi spokojen 90%. EDIT2: I druhá série byla obstojná a škoda, že pro nezájem diváků byl seriál zrušen. 80%

• 3.7.2016  23:07
    Green Room (2015)

Lepší rozloučení s Antonem Yelchinem jsme si snad ani nemohli přát. Skvělé poctivé napětí. Tísnivý pocit a nejistota na každém rohu a ti herci. Prostě jasný příklad toho,že i z filmu s obyčejným scénářem se dá udělat obrovská událost, když máte po ruce skvělé herce.

• 17.2.2015  18:59
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Po zhlédnutí této žumpy jsem musel přehodnotit svůj postoj ke stařičkému GamePage, jelikož zhruba 3 minuty tohoto pořadu hravě strčí do kapsy 100 % scének právě z GamePage. Ne, takhle opravdu ne! Myslel sem si, že česká televizní produkce více klesnout nemůže, ale ono ejhle.

• 29.6.2015  22:25
    Hráči (TV seriál) (2015)

Je to strašně pohodová dráma o poměrně nudných sportovcich (a to Americkej Fotbal žeru), ale já sem proste čekal něco ve stylu Californication a to se mi opravdu nedostalo. Komedie to není ani omylem. Po dvou dílech 60%

• 14.6.2015  22:38

Celý film je skvělá letní oddechovka. Uvítají vás staří i noví dinové, představí se vám hlavní lidské postavy (u nichž je třeba zmínit, že všechny jsou castingovou trefou do černého), zazní ústřední všem známá melodie a jakmile se hlavní záporák rozjede, rozjede se i nefalšovaná jízda na horské dráze. Film skvěle postupně graduje až do kulervouciho finále ve kterém se všechny vaše vlhké nerdské sny stanou skutečností. Kdyby nebylo toho finále, tak bych dal 75-80%. Ale takhle nemůžu jinak než za 85%

• 29.6.2015  22:29
    Krize (TV seriál) (2015)

Zatím poměrně velmi dobře natočená satira se skvěle obsazenymi herci. Tu vážnou linku může brát vážně opravdu jen hnidopich. Zatím 75%

• 13.12.2015  18:55

Tak tenhle film je to opravdu hodně podhodnocený. Rozhodně nejlepší "romantika" od About time. Jason Sudeikis a Alison Brie jsou sympaťáci až na půdu a opravdu tenhle film táhnou jak nejlépe umí. Dokonalé hlášky a typický Sudeikisův sarkasmus. Rozhodně to není žádné zlo a pokud jen trochu tyto filmy máte rádi nešlápnete vedle. Normálně bych dal asi 4 hvězdy, ale jak tu ten film vidím tak podhodnocený dávám 5.

• 2.7.2015  22:30
    Méďa 2 (2015)

Perfektní prdel s partou lidi :) Do kina jako ideální. Ted 2 prakticky v ničem nezaostává oproti jedničce. Je zde stejná konzistence perfektních gagu a těch méně povedených. Díky bohu těch dobrých je zde většina a v podstatě až do závěrečné 10 minutovky se hlaskuje o stosest. Kdybych měl vypíchnout některé brilantní gagy vybral bych: Jursky Park,Liam Neesona a smutnýho smajlika :D

• 1.5.2015  08:45

No to zase byl jednou zážitek. Tak stupidní a nudný film jsem dlouho neviděl. Scénář psal nějaký leprikon svázaný ve sklepení pod pohrůžkou násilí. Tak nesympatické ústřední duo by člověk pohledal. Film mohl být naprosto neškodný zbytečný film, ale díky své naivitě a ultra tupému scénáři, se stal strašně zbytečně, strašný film. Už ty filmy podle best-sellerů radši přestaňte točit. Radši oželím těch pár dobrých, než abych musel vidět dalších X strašných. 20% za prsa Dakoty Johnson ( i když věřte mi není o co stát ani tady )

• 3.6.2016  22:24

Naprosto neškodná kokotina. V podstatě je to tak ujeté, až je to svým způsobem skvělé a humor i docela dobrý. Rockwell tradičně dobrý, Tim Roth taktéž, ale ta Anna mi moc nesedla. Akce je na romantickou komedii velmi podařená, nicméně dokázal bych si to představit víc R-kové a ještě trochu víc přes čáru. Takhle 65%

• 14.1.2016  16:59
    Popelka (TV pořad) (2015)

Neeeeee!

• 26.4.2015  15:02
    Popelka (2015)

Ta nejobyčenější, nejrutinější ale nejkrásnější Popelka. V podstatě pohádka, kterou jste již viděli x-krát, ale pořád vás baví.

• 27.4.2015  19:38
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Perfektní seriál se super obsazením v čele s famózním Willem Forte, který ve své roli exceluje a září. Člověk s postavou Willa Forteho hnedka splyne a cítí s ním všechno to utrpení, jemuž osud pořád hází pod nohy. Chápu, že vedlejší postavy mohou přijít někomu otravné, ale já to vnímám jako obrovské pozitivum pomáhající se sžít s hlavním hrdinou. Zatím dávám 90% s tím, že mě čeká ještě poslední finální díl. EDIT: Tak celá sezóna za mnou a jak jsem se bál její zakončení, tak mě to přešlo. Série byla v rámci možností zakončena výborně a já 1. sézoně dávám 95% :) Pro mne zatím nejlepší komediální seriál roku 2015.

• 9.7.2015  20:33
    Scream (TV seriál) (2015)

Tak tohle mě upřímně moc příjemně překvapilo. Nečekal jsem,že by MTV mohlo dodat nějaký dobrý seriál a už vůbec ne slasher a už vůbec ne slasher z vyčerpaného univerza. Ale ono ejhle. Scream TV series je opravdu kvalitní seriál a světe div se i s poměrně super postavama a herci. Samozřejmě jede se ve stylu starého Screamu tedy: narážky na ostatní horory, sexy rostleskávačky, chytří geekové a tak. Ale jako seriál to funguje velmi dobře. PS: Musím zmínit skvělý,znepokojující soundtrack. 2. Sezóna byla jako celek o chlup horší ale pořád stejně dobrá a zábavná a rozhodně si mě získala závěrem,který byl oproti 1. sezóně vyloženě zajímavý a docela i překvapivý.

• 25.9.2015  20:04
    Scream Queens (TV seriál) (2015)

Prostě fámozní :D Dlouho sem se u seriálu tak nezasmál.

• 22.7.2016  11:58
    Smrtgasmus (2015)

Fanoušci Evil Dead a Metalu budou rozhodně nadšení. Ostatní dostanou docela slušnou porci gore a humoru, ale chápu,že to mnohým nesedne.

• 17.12.2015  20:00

Tak já jsem celkem rozčarován. Star Wars epizoda VII je opravdu spíš takový úvod a připravení půdy pro rozmáchlejší další epizody. Jak je zde napsáno chybí tomu jakékoliv emoce, jakákoliv osudovost. Čekal jsem něco víc, něco nového. V podstatě jde o Novou Naději přes kopírák s pár nápady. Final fight byl naprosto skvělý a přesně u něho sem si říkal, takhle to má být, takhle to má vypadat. 45%

• 23.1.2017  02:14
    Vánoční Kameňák (2015)

Panebože to byl klystýr. Koktejl nevtipnosti, ujetosti, znásilňování české kultury pokračuje již 5. ( jak?) dílem Kameňáku. S klidným svědomím mohu říci, že kvalita série nikam nevztoupá ba naopak možná ještě více prohlubuje. Film je postaven jakož všechny filmy z této pentalogie na vykrádání vtipů, co se tak občas u nás povídají. Příběh bychom zde tedy hledali marně. Jedná se tak o pouhé "vtipné" scénky, záhadným způsobem poslepované dohromady. To vše je však nové okořeněno o zvukové efekty z komunistického mix pultu, které vám říkají, že zrovna teď přišla pointa vtipu a vy se máte smát. Tuto novou "fýčuru" jsem velmi uvítal a nemusel sem po celou dobu stopáž řešit, kdy se nemám smát. Efekt mi to oznámil. 6,24% za Julču.

• 20.4.2015  10:00
    iZombie (TV seriál) (2015)

Po třech epizodách mám poměrné kladné pocity. Kostra seriálu je v podstatě stejná jako v Gotham tzn. jedna vražda na díl a v pozadí se odehrává nějaká větší zápletka. Oproti Gothamu iZombie má tu výhodu, že případy jsou dostatečné zajímavé aby vás bavili. Všemu napomáhá neuvěřitelně roztomilá a krásná Rose McIver, která hraje tu nejvíce sexy a roztomilou zombie, co jste kdy viděli. Sečteno a podtrženo seriál každý týden na těch 40 minut bez problémů zabaví I70%I

• 14.5.2015  18:10

No co napsat k tomuto filmu....asi tohle: Pokud jste neviděli starého Maxe, tak možná budete zaraženi zdejším šíleným a zvráceným světem, který je naprosto geniální a kouzelný. Film vás zarazí do sedačky od první minuty a pustí vás asi tak tři hodiny po promítání, protože tempo je tak zběsilé a film na vás vychrlí tolik věcí, že je ani nebudete stíhat vstřebávat při první projekci. Prostě a jednoduše zatím nejlepší film roku a nebál bych se říct, že nejlepší akční film této dekády.

• 28.12.2014  23:40

Nikdy jsem o tomto dílku nic neslyšel a tak jsem si ho pustil s tím, že naprosto nevím, do čeho jdu. A ono ejhle, druhý nejlepší animák roku ihned po LEGO Movie. Chytrý humor, dětský humor i trochu toho toaletního humoru, to vše zabaleno do pěkného audio-vizuálu a k tomu jednoduchý a několikrát viděný příběh, který je vlastně jediný větší nedostatek filmu, jinak nemám žádných výtek.