Hellierer

Ondřej Partl

okres České Budějovice

4 body

• 27.10.2017  22:54

Utekl rok a něco od skvělé první série pecky s názvem Stranger Things ze stáje Netflixu. Inu čekání to bylo dlouhé, nicméně fanoušci se konečně dočkali. No a nebudu dlouho napínat, je to opět nářez. Oproti minulému roku, dostáváme o jeden díl delší nálož, nicméně hned tady si trochu povzdechnu. Ten jeden díl navíc, je naprosto zbytečný a pokud by nebylo sedmé části, nic by se nestalo, ba naopak bych alespoň nebyl vytržen z tak perfektně budované atmosféry. To je však jen jeden, jediný flek, na jinak krásně čistém okně. Tempo se trochu rozvláčnilo, ale nechápejte to špatně. Nudit se nebude snad ani minutu. Oblíbení hrdinové se vrací v plné síle a s novými potížemi. Doplní je tváře nové, jenž ihned zapadnou mezi ostatní. Lovecraftovské monstrum je působivé, i když trestuhodně nevyužité. Soundtrack a feeling opět zpátky v "osmdesátkách", prostě vše na svém místě. Je to škoda, jak všechno zase rychle uteklo a musím čekat další minimálně rok na další řadu. Ale těším se jak malý. 95%

• 14.10.2017  21:00

Villeneuveu pokračuje ve své krasojízdě a jako další chod nám neservíruje nic jiného, než velmi důstojné pokračování Scottovi nesmrtelné klasiky. A opravdu se s tímto nelehkým úkolem porval uctivě. Audiovizuální orgie, jenž byly trademarkem již u prvního dílu, vás naprosto pohltí. Snímek vás uvede do transu, z kterého budete vyplivnuti až na konci. Opět se řeší otázka lidství a pořád se dialogy poslouchají se zájmem. Škoda, že Letovo linka vyznívá tak trochu do prázdna. 90%

• 11.9.2017  20:51

No to zase jednou byla ptákovina. FF formát se dávno vyčerpal již u série REC (kde byl taktéž použit asi nejlépe), nicméně vidina autorů, že za málo peněz vydělají slušný balík, pořád motivuje točit nové a nové filmy z tohoto sub-žánru. Skinwalker Ranch však bohužel patří k těm slabším. Nezmiňuji již klasické, že je celý film v podstatě nic nevidíte díky ruchům, jenž mají za úkol, vyvolat v divákovi pocit autenticity. Nemusím snad ani říkat, že to navozuje pocity opačné. Nicméně je fakt, že tu zde byly alespoň nějaké herecké výkony, ne jako v ostatních filmech této kategorie. To však nemění nic na faktu, že to byla nuda k uzoufání.

• 8.9.2017  21:04

Tyhle konverzační rom-com filmy jsou mé velmi oblíbené a nebojím se přiznat, že mám pro ně slabost. Big Sick je krásný příklad nenásilného filmu o štěstí v neštěstí. Příběh muslima, který nechce ztratit svou rodinu, uctívající pravidla svého vyznání, ale přitom nechce ztratit dívku svých snů. Film velmi opatrně nakousává "problematiku" dnešní doby a dělá to s příjemným nadhledem. Prozatím rozhodně nejlepší film tohoto roku 100%.

• 7.9.2017  20:37
    Blood Drive (TV seriál) (2017)

Tak nám skončilo nejspíše televizní překvapení roku. A překvapení to bylo vskutku příjemné. Očekával jsem nekompromisní grindhouse svět a to jsem také dostal, ale plus se k tomu přihodil jednoduchý leč fungující kontinuální děj. Svět je vskutku zábavný a sledovat, co si tvůrci připravili pro další epizodu, je nejlepší část zážitku. Samozřejmě musím, stejně jako ostatní, vypíchnout Colina Cunninghama, který ve své roli vyloženě exceluje. Plus zde máme pekelně sexy Christinu Ochou, který sice moc hereckého umu nepobrala, ale i přesto se na ní sakramentsky dobře kouká. Jsem rád, že stanice Syfy po dlouhé době vytáhla nějaký fajn seriál. Od Battlestar Galacticy tu od nich asi lepší kousek nebyl. 1. série= 85%

• 28.8.2017  11:54

Tak finále sedmé řady se skutečně nepovedlo. Už velmi dlouho platí, že Hra o Trůny dávno není ten nejlepší seriálový zážitek. Teleportace postav v dílech předcházejících mě nějak moc neštvala, ale co bylo předvedeno tady je faaakt nuda. Nudné dialogy, naprosto předvídatelné chování postav a finále je sice epické, ale seriál jsem vždy sledoval kvůli dialogům, nikoli akci. Prostě takové to zív a meh... Pokud chtějí pokračovat v nastoleném stylu, tak hlavně, že to za rok skončí.

• 27.8.2017  23:32
    Love - Série 2 (série) (2017)

Druhá série se nese v duchu první a navazuje na ní přímo. Postavy jsou stejně nesympatické a Paul Rust je pořád hrozné střevo, nicméně si na oba protagonisty a jejich chování docela brzo zvyknete a vlastně jim budete fandit, aby se konečně prodrali všemi těmi nástrahami trochu netypického vztahu. Z nějakého důvodu si mě seriál, stejně jak v sezóně číslo jedna, omotal kolem prstu a shlédl jsem opět skoro na jeden zátah. Prostě to vše příjemně utíká, občas se od srdce zasmějete, nebo spíše pousmějete a jedete dál. Taková trochu deprimující pohoda. 75%

• 25.8.2017  17:27
    Death Note (2017)

Ale jo, proč vlastně ne. Americký remake kultovního a dle mého nejlepšího anime je snesitelný. Rozhodně více, než jeho bratříček Ghost in the Shell. Největší problém filmu je jeho naprostá uspěchanost. Tak rozsáhlé dílo jako je předloha se prostě do 100 minut nevejde v rozumné konzistenci. Proto je hrozná škoda, že Netflix nedal zelenou spíše seriálu, protože ambice by tam rozhodně byly. Na druhou stranu je fajn, že tvůrci předlohu sice v určitých směrech dodržují, ale přichází i se svými nápady. Dafoe jako Ryuk je naprosto geniální a ani zbytek ansáblu mi vyloženě nevadil, ale chápu výhrady k charakteru L. Jen jsem moc nechápal ten 80s soundtrack. Takže 65%

• 24.8.2017  20:25

Nejnahláškovanější, nejbrutálnější a nejlepší epizoda so far.... Hlavně aby to nebylo předčasné finále.

• 23.8.2017  20:52

Film, který tak dlouho balancuje na hranice humorné satiry a sociálního dramatu, že není ani jedno z toho a zůstává přesně ve středu, což je obrovská škoda. Gunn se svým scénářem evidentně film zamýšlel jako satiru, nicméně McLean to vzal příliš vážně. Bohužel to však nevzal tak moc vážně, aby to na člověka mělo ten správný dopad. Goru je sice dostatek, bohužel pod nánosem nezábavných smrtí vyznívá do prázdna. Jako jednohubka to ale funguje docela bez problémů a McGinley je geniální. Škoda zabitých ambicí. 55%

• 2.8.2017  13:43

"It´s wheat. Believe me I know wheat." Tak přesně u této věty jsem si řekl, proč tak nádherný a krásně nasnímaný film nemá lepší scénář. Stupidita postav z Prometheuse byla povýšena na absolutní vrchol (v tomto případě spíše dno). Rozumím, že senzory vám ukážou, že planeta je obyvatelná, ale ten skafandr by ničemu neškodil ne? První půlhodinka dávajíc vzpomenout na skvělé Sunshine mě bavila. Po příletu však nastává nehezké představení debility scénáře a vyloženě ošklivého xenomorpha. Míra goru a brutalita sice potěší, ovšem k čemu vám to je, když film absolutně nefunguje ani v hororové části. Všichni "paňďuláci" jsou zde jen proto, aby je xenomorph mohl pobít a to ještě s tím, že i on je tam vlastně tak spíše omylem. Škoda převeliká. 35%

• 25.7.2017  23:17
    Dunkerk (2017)

Nolan to opět dokázal a servíruje nám divákům další výborný kino zážitek. Film o hrdinské evakuaci britských vojáků z Dunkerské pláže, okupované nepřáteli. Nolan tu pracuje s událostí jako takovou a tím pádem vás příliš neseznamuje s postavami a jde rovnou "na věc". Z toho logicky vyplývá, že se o hrdiny nebudete bát, jak je u válečných filmů zvykem. To však není na škodu, jelikož Nolan pracuje s osudy množiny, nikoliv jednotlivců. Dunkerk je vyprávěn trochu nevšedně. Jsou zde tři linky: země, moře, vzduch. Každá z nich pracuje s jiným časovým úsekem a postupně se spojují do jednoho celku. To vše nutí diváka, aby zůstal ve střehu. Opět se mi potvrzuje, že spolupráce Nolana s Zimmerem nese jen a jen ovoce. Tikání hodinových ručiček, které provází téměř celý film, dodává šťávu a divákovi tak připadá, že o něco doopravdy jde. Skvělá je taktéž střídmá stopáž, což je v době sáhodlouhých eposů vyloženě příjemná změna, která snímku nedává možnost nudit, či nechat diváka vydechnout. Nolan se úspěšně vykoupil z twistu u Interstellaru a pořád dokazuje, že je momentálně nejstabilnějším režisérem, který dokáže natočit asi vše. EDIT: Po dalším zhlédnutí to bohužel musím stáhnout na hvězdy čtyři, jelikož při domácí projekci daleko více vyniknou nudné charaktery a nulová práce s postavami.

• 23.7.2017  19:45

Opět se vyjelo a opět se paradoxně ubral plyn. Díl jenž asi nejvíce připomíná Mad Maxe, nicméně docela nudný. Manželé však celou epizodu zachraňují.

• 20.7.2017  14:21
    Kolos (2016)

Z traileru jsem usuzoval, že se bude jednat o ulítlou komedii a vlastně jsem se na takový film těšil. Výsledek je ale úplně jiný. Colossal je drama o zkrachovalé alkoholičce se kterou nejde ani soucítit a to mám Anne hodně rád. Sudeikisovi ta role záporáka naprosto sedí, jen je škoda, že všechny postavy jsou zcela nesmyslné. Nápad celého filmu přešlapuje na místě a kdyby tam to monstrum nebylo tak se nic nestane. Škoda takového promrhaného potenciálu. 45%

• 17.7.2017  17:50

Třetí a závěrečný díl, novodobé planety opic je úspěšně za mnou a nebál bych se říct, že se jedná o nejlepší trilogii minimálně od Pána prstenů. Název nám sice slibuje "válku", ale to v kině nedostanete. Co ale dostanete je mnohem lepší. Film o putování post-apo světem, příběh o zášti a skvělé zakončení Ceasarovo příběhu. Woody Harrelson je skvělý záporák, ale všichni jsme přirozeně v táboru opiček. Vizuální zpracování a animace obličejů a srsti se zase posunulo a pěkný kus dopředu. Opice jsou realistické, pohyb srsti a mimika propracovaná. Film velmi navazuje na předchozí díl, tím pádem nemá moc smysl ho sledovat bez předchozí znalosti. 90%

• 13.7.2017  13:40

Tak to tak vypadá, že nejlepší díly jsou, když se nezávodí. Druhej díl byl nehorázný nášup a pátý jde v jeho šlépjejích. Nahláškované, nápadité a originální. Zatím asi nejlepší díl.

• 6.7.2017  22:46

Předem musím říct, že nová Spideyho sólovka, ať už je to Marvelovka nebo ne ( dohady bych nechal na jindy), není origin, i přesto že se tu dají najít některé jeho rysy. Každopádně Wattsův film se nejvíce podobá původním komiksům, kde Peter řeší problémy ve škole a jeho civilního života. Tato část snímku se povedla. Co se ale nepovedlo je akce,která působí jako chudý příbuzný snad všeho, co jsme mohli tenhle rok v kině. Je podivně rozbředlá a mdlá. Ničemu ani nepomáhá delší stopáž, díky níž vyniknou hluchá místa a tedy nastoupí lehká nuda v sedadle. Nicméně celý Spideyho příběh zachraňuje skvělý Holland a božský Keaton, který si svou roli patřičně vychutnal a jeho Vulture, je asi nejvýraznějším zaporákem MCU. Bohužel zbytek castingu je spíše mimo. MJ afro-amerického původu bych zkousl, ale indický Flash Thompson byl na mě již příliš. Kolem a kolem 70% hlavně za hlavní duo.

• 3.7.2017  22:04

Their Finest je trochu atypický válečný film, jenž se zabývá tvorbou propagandistických snímků během této doby. Ovšem není to ani tak film o válce, jakožto příběh mladé odhodlané ženy. Tento fakt není na diváka naprán násilně a tak s hlavní hrdinkou sympatizujete již od počátečních minut. Gemma Arterton mimochodem předvádí skvělý výkon, stejně jako zbytek hereckého ansámblu. První čtvrtina je sice taková rozplizlá a pořád nevíte na čem jste, ale časem se filmu povede semknout. Rád bych také vypíchl hudbu od Rachel Portman, jenž dělá filmu obrovskou službu a dokresluje perfektně atmosféru i jednotlivé scény. Nebál bych se hodit 75%

• 25.6.2017  20:20

Bay už skutečně ztratil i ten poslední ždibec soudnosti! Pátí Transformers, jež můžeme i zcela v klidu označit jako film o Transformers bez Transformers, jsou už definitivní hřebíček do rakve dříve docela šikovného režiséra, který však vždy potřeboval jinou osobou trochu přidržet ruku a hlavně fantazii. Zde bez jakýchkoliv okolků vypouští svůj bordel a hrozně to bolí. Už jen za zprznění legendy o Artušovi a udělání z Merlina notora je na kriminál. A tím to vše jen začíná. Na scénu se vrací i starý známý Duhamel, jenž hraje za oba dva týmy, ale my jako diváci netušíme proč. Zároveň jeho přeskakování stran je zcela nesmyslné a nikdy nevíte jestli jsou už s Wahlbergem kámoši či nikoli. Wahlberg hraje svůj standart, Laura Haddock je tu omylem a pozorovat Hopkinse, jak se najednou chová jak teenager je smutné, o postavě Turturra raději ani nemluvit. Pak tu máme Transformery. Ti jsou zde spíše navíc a fungují pouze jako hezké, digitální křoví. Film bychom tak mohli rozdělit na dvě části: 1) 80% Expozice 2) 20% Akce. Film má 151 minut a je to znát. Dvě hodiny se neděje nic, akce je velmi poskrovnu a vy chcete umřít. Poté přijde akční finále, které je sice epické, ale zbytek filmu nezachrání. 10%

• 22.6.2017  14:20

Oproti prvnímu dílu se zde o dost více šláplo na plyn a to i přesto, že se v podstatě zdržíme jen na jednom místě. Přidalo se více absurdity, goru a i hlášky fungují daleko lépe ("I'm so hungry I could eat a dick"). Pokud by zbytek seriálu byl v tomto duchu tak naprostá spokojenost.

• 17.6.2017  08:25
    Auta 3 (2017)

Jsou to další auta. Nicméně dvojku jsme nikdo jakoby neviděl a evidentně i sám Pixar se k ní raději nehlásí. Dalo by se říci, že Auta 3 jsou takovým symbolickým předáním štafety a pokud to opravdu bude poslední díl, tak se jedná o dostatečně důstojné zakončení. Děj vykradl Rockyho, to je známá věc již z trailerů. Závodění je tu více než v jedničce. Nejotravnější postavy Buráka je upozaděna na nutné minimum. Emoce fungují, ale bohužel film nesrší nápady jako většina Pixarovské tvorby. Auta 3 neurazí a nenadchnou. 65%

• 16.6.2017  15:29

Očekával jsem od Baywatch sebeparodii a nálož blbých vtipů, kde ty opravdu zábavné budou výjimky. První scény začínají v tom správném parodickém směru. Dokonce i prvních 15 minut je relativně zábavných. Poté ale nastoupí sáhodlouhé čekání na kvalitní vtip a to nejhorší? Ani se ho už divák nedočká. Rock se sice snaží a jeho charisma zachraňuje film z odpadu, ale ani on není všemohoucí. Triky dělal asi někdo od Asylum a Alexandra je trestuhodně nevyužitá. Alespoň nám to kompenzuje nová C.J. , jejíž záběry jsou vyloženě slast pro oko. Detektivní zápletka je klišé všech klišé a ani hlavní záporačka není zajímavá. Občasné camea sice vyloudí lehký úsměv na tváři, celkový dojem je však negativní. 40%

• 8.6.2017  00:32
    Wonder Woman (2017)

Takhle nějak má vypadat "super"hrdinský film. Je to naivní? Ano. Je to občas hloupé? Ano. Je to zábavné? Zatraceně hodně. V DC pořád vede Nolanovská Bat-trilogy, nicméně Wonder Woman se nenechá zahambit. Kráčí samozřejmě v naprosto jiných šlépějích než-li zmiňované opusy, ovšem dělá to zatraceně dobře. Akce je skvělá a i když se jedná ke konci už o takzvaný "digibordel" furt je nápaditá. Zpomalovačky po dlouhé době vypadají cool a i přes jejich přehršel se neokoukají. Gal Gadot něco málo hraje, což je více než jsem čekal a Chris Pine naprosto kraluje celému filmu. Jeho postavu si nejde nezamilovat a i klasická rom-linka zde nepůsobí rušivě, protože k obou hlavním postavám si vytvoříte vztah. V čem ale DC filmy mají navrh oproti Marvelu je jejich hudba. Oproti generickém podkresu "rudého" týmu jsou nám nabídnuty zapamatovatelné skladby v čele s hlavní znělkou od Hansa Zimmera. Konec zaváněl sice Capem a scéna na plese je při nejmenším hloupoučká, ale myslím si, že si ten "pětikvalt" zaslouží, i když čistě subjektivní.

• 4.5.2017  18:53

Guardians of the Galaxy Vol. 2 pokračuje ve stejné rovině jako díl první. A to mu bohužel podkopává nohy. James Gunn je sice na režisérské sesli opět plný nápadů a co do vizuálu pořád dokáže vykouzlit malebné scenérie či psychedelické výjevy, které hrají všemi barvami. Scénáristicky to ale už tak moc nešlape. Nevím jestli jel Gunn pouze na půl plynu či mu ruku drželi producenti (asi známe odpověď), ale dialogové přestřelky nemají pověstný říz. Filmu taktéž oproti jedničce chybí větší míra osobitosti. Oceňuji,že se Strážci nevydali cestou většího rozmáchlejšího blockbusteru jako většina sequelů, avšak přepálená stopáž vás nechá si uvědomit, že se zhruba v půlce vlastně nudíte a čekáte jen na to velké finále, které přirozeně musí přijít. No a když přišlo tak se jednalo o klasický Marvelovský průměr. Co se týče postav tak vede suverénně Drax a Russel. Avšak je škoda, že třeba na Rocketa se vlastně ani moc nedostane. Pocit toho,že se jedná o vlastně druhý origin, mě pomalu celý film neopustil. 65%

• 23.4.2017  20:53
    Ochránci (2017)

Fuuuuuuuu,,,,,No to byla zase jednou krása. Putin, Samuraj, kopie Jessicy Alby a Rasputin, co si přišel hrát s kamením mají zachránit svět...asi. Proti nim se postaví testosteronem nadopovaný šmoula, co si rád hraje s basicem a stojí na střeše. Akce jako ok. Efekty na poměry Ruska taktéž relativně ok. Nicméně zbytek filmu je safra co? Dialogy se povětšinou skládají z jednoduché věty o podmětu a přísudku. Film stihne vystřídat asi 20 "srdceryvných" scén, kde postavy brečí o své minulosti a vy nevíte proč co a kurde jak. Hudba hrající v pozadí snad každou třetí minutou, případně "záporácké" buuuuuum jsou jen dalšími klenoty. Potitulková scéna tomu všemu nasazuje korunu a snad se dalšího díla tedy nedočkáme. Soudruzi, takhle ne!

• 6.4.2017  20:18

Hned na začátek musím říct, že Power Rangers je a vždy bude taková moje úchylka, tím pádem jsem šel do kina s tím,že mne film bude bavit a bude to jasné GP. Nicméně mě překvapila kvalitní vztahová výstavba filmu a vlastně i dost oblíbitelní hrdinové s levnou kopií Zacka Efrona v čele. V tomto ohledu je film přístupen i masám a rozhodně neurazí ba dokonce i poměrně dost baví. Posledních 20 minut už jen obrovská akce pro fanoušky seriálu a běžný divák by s tím mohl mít velký problém to vše strávit. Taktéž velké plus za použití Go Go Power Rangers znělky. 65% BTW: Crispy Cream ehm?

• 2.4.2017  19:23

Ghost in the Shell, chytře se tvářící podívaná, která však se všemi tématy se kterými pracuje, pracuje pouze velmi povrchně a nejde vůbec do jakékoliv hloubky. Otázka existence hlavní hrdinky je nezajímavá a co se týče Scarlett tak se mi stále potvrzuje,že je to spíše herecké dřevo. U filmu jsem měl opravdu velkou nutnost zívat a v sále sem evidentně nebyl sám. Nudných sekvencí je totiž ve filmu docela mnoho a i když se relativně pořád něco děje, nemáte potřebu zůstávat ve střehu. To vše je podtrhnuto generickým cyber-punk soundtrackem. Tvůrcům se však musí nechat pěkný vizuál, na který se po většinu času kouká hezky a první akční scéna byla také fajn... Ovšem to nestačí 40%

• 19.3.2017  17:37

Nechápu jak se tvůrcům podařilo dokázat to, že film má sice o zhruba 40 minut víc než-li originál a přitom je příběh zkratkovitější a více bez emocí než právě originál. Písničky zde spíše nudí a kromě ústředního motivu, který stejně ji každý zná si nezapamatujete ani jednu melodii a taneční čísla jsou přinejmenším průměrná a při nejhorším příliš přeplácaná efekty. Taktéž mi docela vadil příliš agresivní feminismus hlavní postavy, nevím jestli tím trpí originál nebo je to snad přítomností Emmy Watson, ale opravdu to bylo do očí. Nicméně výprava filmu, dabing vedlejších postav (na konci i chvilku ne jen ten) a vyloženě vychutnaný záporák Luke Evanse drží film spolehlivě nad průměrem. 60%

• 15.3.2017  18:39

Za mě jedno velké ANO! Kong je jedna velká žůžo-dobrodrůžo jízda, která frčí od začátku dokonce. Především na svém počátku Kong šlape na pedál plynu obrovskou vervou a s ničím se nemazlí. Film je sice tupý jak řiť a postavy ploché jak hrudník Keiry Knightley, i když i mezi nimi se najdou zajímavé kousky (Reilly, Jackson), nicméně vše nabírá tím o co jde především a to o KONGA! Kong již není trochu přerostlá roztomilá opička, avšak velký, zlý opičák chránící své teritorium. Akce je nasnímaná zábavně, svižně a hlavně přehledně. Některé sekvence přímo srší zábavnými nápady (pohledy z první osoby, lodní šroub) a ostatní monstra a jejich design je pastva pro oči. Zamrzí krátkost scény s pavoukem či nevyužitost potenciálu krakatice, na to aby jste se na plátno dívali s otevřenou pusou to stačí zcela bezpečně. Všechno zde srší barvami a atmosféra vietnamských filmů jde z toho všeho velmi cítit. Potitulková scéna již pouze nalákává na další nášup. Za mě s čistým svědomím popkornové zábavy 85%

• 3.3.2017  18:35

Tak tohle je nekompromisní, plný pětikvalt. Uhlazené vizuály starých dílů nahradil špinavý západ. Až dětinsky působící příběh Origins byl nahrazen poměrně dospělým příběhem s onou otázkou rodičovství a pořádnou dávkou osudovosti. A hlavně, konečně správně natočené porcování hlavních chodů. Rko filmu opravdu moc sluší a není použito pouze jako levná cesta šokovat, popřípadě ukojit masochystní choutky diváků. Brutalita je použita v míře vrchovaté nicméně ve stylu, který slouží filmu jako takový prvek umocnění atmosféry. Ve filmu je všechno v "hajzlu" a je to vidět. A konec působí krásně slzopudně. Za mě 100%.