Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Fantasy

plakát

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Resort (2022) (epizoda)

Trochu více sebereflexe, šikovnější tvůrci, lepší uchopení, zábavnější dialogy a mohlo to být vlastně fajn. Nápady v jádru vtipné, ale vůbec se je nedaří přetavit do zábavné formy. A už mě to fakt nebaví.

plakát

Rod Draka - Princezna a královna (2022) (epizoda)

Uff, tak tady ten časový skok už opravdu bolel a divákovi velice znesnadňuje orientaci a celkový zážitek. Pořád ty dialogy jedou, ale ta náhlost byla tentokrát až příliš agresivní a dramaturgicky zcela nezvládnutá.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda)

Vynikající start, následný šešup a mělnění. Pořád mě to baví, ale už by se to opravdu mohlo více pohnout dopředu. Píseň, leč kýčovitá až běda, krásně zachycuje atmosféru, Elrond a Dúrin je skvělá bromance a Númenor se konečně někam pohnul. Jednotlivé momenty skoro až dechberoucí, ovšem to tempo je příliš slimáčí. No a Halbrand (nebo jak se jmenuje) je na konci verze Aragorna z Wishe jak vyšitá (i ta podobnost s Viggem je nemalá), což je docela líné, ale budiž.

plakát

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Prostě Jen (2022) (epizoda)

Zajímavé myšlenky a nápady jsou sice konečně přítomny, ale celé je to zabalené do tak protivného balení, že to hrozně bolí. Tatiany mi je líto, protože talent zjevně má a jako jediná je ze zdejší partičky sympatická, ale bohužel to na svých zádech neunese.

plakát

Andor - Kassa (2022) (epizoda)

Tony Gilroy se rozhodl, že někdo ty Hvězdné války musí zachránit, a tak nám naservíroval špionážní drama z tohoto známého univerza, které nabízí parádní atmosféru, špinavost, vizuál, hudbu (člověk si občas vzpomene i na Blade Runnera) a jednoduše přináší přesně to, co si fanoušci už dávno zasloužili a možná v to ani už nedoufali. Zatím nadšená čtyřka a doufám, že se to nezvrtne.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Skřeti z pohledu designu jedna velká radost. A i linka "tmavého" elfa mě začíná lehce bavit, ačkoliv ta "emocionální" scéna spíše zbytečná. Zbytek zase možná až moc expoziční, Galadriel otravná, Aragorn z Wishe meh, ale Númenor jako celek v pohodě. Hlavně Elendil má charisma. Konečně někdo. Tempo by si to teda pořád zasloužilo lepší, více strhující, epičtější, nicméně v druhé polovině už jsem se nepokrytě bavil. Hobití část fungovala svou poťouchlou pohádkovostí super, stejně jako kung-fu akční scéna, překvapující svou relativní drsností.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Sice se stále pohybujeme ve vodách mírného nadprůměru, ale určitě se jedná o zábavnější epizodu (oproti té první), ve které se už něco děje. Chluponozi mi stále přijdou nejzábavnější, Elrond u trpaslíků taky fajn (ačkoliv Disa trochu bolí), ale Arondir pořád velká nuda. Nicméně značku LotR si to nezaslouží. Bohužel.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Prolog neskutečně navnadil a namlsal (až na wire akci), ale jakmile naběhne úvodní nápis a začne se rozplétat příběh, který nás čeká, tempo nesmírně opadne a docela to začne nudit. Nicméně linka s Chluponohy zatím vypadá nejlépe, Arondir je hrozně meh, Galadriel ok. Co se ale musí nechat, tak je výprava. Prachy na tom vidět opravdu jsou, různé scenérie jsou vyloženě majestátní, hudba povedená (jasné, není to Shore) a efekty nerušivé, dokonce bych řekl že více než povedené. Esteticky také trefené, jenom na kostýmy si člověk asi bude muset zvyknout. No a z pohledu obsazení...k tomu asi není moc co dodat, ale ve výsledku mě až na Arondira (ten herec nemá charisma!) překvapilo, že mě to ani tolik neštvalo. Ale trpaslíci nás teprve čekají.

Ovládací panel