SHit4U

Twitter: Shit4u

<< předchozí 1 2 3 4
    • 12.10.2018  16:14
    Apostle (2018)

Pokud čekáte alespoň z části akční jízdu, jakou předváděl Evans do teď, okamžitě to přehodnoťte a než zmáčknete tlačítko play, uvědomte si, že tohle o akci není. Z intenzivní akce v tomto případě zůstala "jenom" ta intenzita. To je vlastně i slovo, kterým by se dal film popsat - Intenzivní. Příběh člověka, kterému kdysi hodně ale kurva hodně ublížili, když se snažil rozsévat víru v Číně a nyní se snaží dostat svoji sestru ze spárů ultramagorů z ostrova, kteří uvěznili jeho bohyni a krmí ji krví. Ano, Garethovi asi kdysi musel někdo taky ublížit, někdo kdo věřil v Boha a v rozsévání jeho séměte, protože všechny víry, všechny božstva v tomto filmu jsou vykresleny jako cesta k násilí, cesta k nadvládě nad ostatními a ukazuje nám, že my, věřící i nevěřící naivky, jsme jen prostředek k vykonávání vyšší moci. Ale konec filosofie, první hodinku se dozvídáte, jak to v tomhle světě chodí a v té druhé začne téct krev, vyvrtávat se mozky, drtit prsty, propichovat držky, prostě cokoliv co se může stát člověku na ostrově obydleném úchylama a jednou zvrhlou Bohyní. Evans se snaží od začátku do konce, to samé Dan Stevens v hlavní roli, který sic přehrává, ale mě jeho podivná úchylnost bavila. Škoda některých nedořečených nuancí a někdy až zbytečných pokusů o vykreslení ostrova jako ultra divného místa. Už toho prostě bylo moc a všem muselo být po 30 minutách jasné, že tohle není prázdninová destinace pro rodiny s dětmi. Evans se mohl víc zaměřiti na jednotlivé postavy a hlavně HLAVNĚ zvolnit. Na mě bylo té intenzivní, ale leckdy samoúčené úchylnosti až moc a i když posledních cca 40 minut stojí vážně za to, některé logické lapsy vám v hlavně zůstanou až do konce. A ten konec? Nejjednodušší varianta, která vás napadne někdy v půlce filmu. Strašně mi to připomíná roztahanou, strašidelnou povídku s takovým tím všeuzavirajícím koncem, který vše háže do nekonečného kruhu. Ale tu povídku bohužel Evans vzal a vyplnil pouze změtí podivností, uchylností a tak trochu zapomněl na postavy. A přesto, že to má přes dvě hoďky, se na to dá koukat, a to velmi dobře. Ale vsadím se, že si ten film nebudete pouštět po druhé. Intenzivní tři hvězdy a pokud vám někdy ublížil rozsévač božského semene, přidejte si jednu až dvě hvězdy podle toho, jak moc jste trpěli.

• 6.1.2019  21:00
    Aquaman (2018)

Kdyby mi bylo 12 a chtěl bych jít s partou spolužáků do kina na ten super velkej akční film o Akvamenovi, dal bych 5 hvězd a ještě bych se dožadoval POMA, aby přidal další, šestou hvězdu. Jenže mi je skoro třicet a přeci jenom chci i od akčních filmů malinko víc. Ale opravdu ne o moc víc. Stačilo by mi, kdyby hlavní hrdina nebyl dement, kterému musí všichni okolo něj říkat, co má dělat, protože on sám nemá mozkovou kapacitu na to, aby se sám rozhodl. Je to vlastně takový mileniál, kterému musíte všechno přišplouchnout pod nos a tak ho trochu i nenápadně nasměrovat, aby vůbec něco udělal. Samozřejmě mu musíte říct, že je král, jinak by nehnul ani žábrou. Když ale pominu tuhle dost podstatnou část každého filmu, musím říct, že akce byla skvostná! A to především ta suchozemská. Parádní honička v italském městečku, která se odehrává na dvou místech zároveň a kamera mezi nimi přelétává v jednom záběru. Prostě krása. Nemluvě o fajtu Nikol Kidmen. která to tam prostě pořád má... No nic, víc jak dvě to nebudou, protože jsem si snad nikdy víc nechtěl pustit filmy od Tarkovského, než po konci tohoto debilního filmu s úžasnými akčními scénami.

• 7.2.2019  23:27

Nejzbytečnější film, který jsem za posledních par let viděl. I skoro dva tydny po shlédnutí, nedokážu pochopit základní otázku, kterou si jako tvůrce čehokoli musíte položit. Ta otázka zní Proč? Několik příběhů, balad, naskládaných za sebou. To je všechno. Nečekejte od toho víc. Nečekejte smysl, poselství, prostě nic, co filmy od Coenů mají. Kdyby to vydávali na svem youtube kanálu jednou za 14 dní - paráda. Ovšem jako celek to nedává žádný smysl. Ty příběhy nic nespojuje. Proste se kouknete na par příběhu z divokeho západu a můžete jit třeba spát. Technicky v pořádku. Vtipné obcas ano. Příběh není. Radši si opravdu přečtěte, pusťte nazpívané balady. Dávají o dost větší smysl.

• 20.8.2018  11:05
    Deadpool 2 (2018)

Pro mě lepší než jednička a to především díky jistotě na režisérské sesli. Všudypřítomná podvratnost není jen ta, co vidíte na první dobrou, ale i třeba v tom, že si vůbec dovolí ty nejlepší akční scény najebat do prvních 5 minut a přesto tím film netrpí. Samozřejmě nemůžete čekat něco zásadního, něco co obrátí komiksový žánr vzhůru nohami a přijde s novým směrem. Ne to opravdu ne. Ale pořád je to zábavnější, akčnější a nahláškovanější než všechny komixárny od marvelu a novýho DC universa. 5 hvězd dám až se budou zabíjet děti, nebo Batman při ultimátní bitce v psychiatrické léčebně.

• 30.9.2018  17:49
    I am a Killer (TV seriál) (2018)

Vizuálně průměrný dokument, jehož hlavní zbraní je samotná dramaturgie a výběr účinkujících. To, co předvádějí tvůrci se skladnou jednotlivých dílů, je opravdu až neuvěřitelné. Perfektně užité detektivní prvky a prostor daný samotným vrahům, ale i příbuzným obětí, detektivům, prokurátorům a právníkům vás u každého dílu nutí přemýšlet o motivu vraždy a o tom, proč se z hodných dětí stali vraždící maniaci. Není to nic jednostranného. Není to ve stylu "koukejte na tu zrůdu a zachvíli vám řekneme, jak to ve skutečnosti bylo". Vracíte se do dětství oněch vrahů, zjisťujete, že vězenský systém v americe nevede lidi k nápravě, někdy narázíte na okolnosti, které vás nutí přemýšlet o tom, že ta vražda byla v "pořádku". A i když se to okolo 6. dílu začne malinko okoukávat, díky skvěle vybraným vrahům a jejich příběhům, to celé zhltnete jako kulky, které by do vás někteří z nich s přehledem napálili. Silné čtyři hvězdy.

• 6.12.2018  19:20

Tom Cruise asi věděl, proč svěřit druhý díl stejnému režisérovi/scénáristovi. Vlastně ani nevím, odkud mám začít chválit. Film šlape od začátku do konce tempem sprintujícího Hunta a pokud nepočítám vyvrcholení vrtulníkové honičky (už jenom to slovní spojení!), které bylo over the edge (doslova!) a bez kterého by to nebyla ta Mission Impossible, kterou očekáváme a vlastně i chceme, jedná se o naprosto nejlepší díl celé šestidílné série. Tedy do téměr samotného konce jsem sledoval nejlepší akční film za hodně dlouhou dobu. Respektive akční film těchto rozměrů. Po komorním začátku se totiž ocitáme v letadle nad Paříží a od té doby se pohybujeme v nádherných (a určitě i sakra drahých) lokacích. Automobilová honička ulicemi Paříže strká do kapsy snad i Bourna. Dynamenická, přehledná, s neskutečnými záběry, kde se z velkých celků dostanete v jednom záběru až na nos Etahana Hunta, vlastně Cruise, který se musí živit pránou, protože nechápu, jak může DOOPRAVDY vyskočit z letadla, sednout do auta a provádět s ním to, co s ním provádí a následně běžet přes půlku Paříže, zlomit si kotník a zabít pár panošů. Neskutečný. Co se týče příběhu, ten originalitou příliš neplýtvá, jen mírně upgraduje. Celá IMF, Ethan a jeho banba tu stojí proti stejně silným a vychcaným protivníkům. To znamená, že když Ethan vymyslí něco neprůstřělného, druhá strana vymyslí něco ještě lepšího. Takhle se trumfují a víceméně všichni se dostávájí ke stejnému cíly. Jen má prostě na chvíli na vrch ten a pak zase onen. Celý příběh vlastně žene touha hlavního hrdiny napravit svojí chybu ze začátku filmu. O to větší motivaci má a vy mu jí prostě věříte a vidíte ji v každé kapce potu, krve (i když je jí málo) a vystřelené kulce. V současné době strká šestá M:I: do kapsy Bourna i Bonda a skáče na piedestál špionských akčních filmů. A nestojí pouze na prvním, nejvyšším stupínku, ale i na druhém a třetím. I přesto, že ten konec nijak nevybočuje ze standartu, musím dát plný počet, protože ty dvě hodiny a půl mi přišli jako 30 minut. Druhý den jsem si film pustil hned znova a bylo to snad ještě lepší. Takže 5 hvězd a jsem vělmi zvědav, co bude příště.

• 29.9.2018  18:04
    Upgrade (2018)

Velmi jisté režijní uchopení. Dokážu si ale představit, že s větším rozpočtem by to bylo ještě o chlup lepší. A to především kvůli akci a destrukci, kterou si mohli dovolit. Protože i přesto, že neměli moc peněz, ukázali tihle pánové, že akci mají silně v paži a že si dokážou vyhrát i s takovou "blbostí" jako je styl pohybu kamery. Nehledě na to, že fajty jsou krásně přehledné. Prostě to, co předvedli, i s tak malým rozpočtem, je až neuvěřitelné. Whannelovi by měli dát aspon 80 mega a nechat ho točit opravdu cokoliv, co si nám napsal, protože film s tak jasnou vizí, audiovizuální propracovaností jsem dlouho neviděl. A ano, někdo by možná mohl dodat "A přitom taková blbost...," ale pokud máte rádi nezávislé, levné sci-fi, budete si užívat i závěrečnou pointu, která diváka utvrdí v tim, že tenhle film, ač se tak prezentoval, nebyl jen o zběsilé akci a hláškách, ale tenhle film měl i myšlenku.

• 30.9.2018  17:37

Já vám nevím. Strašidelné to moc není. Jsou to opravdu jenom tři duchařské povídky asi stejně strašidelné, jako když vám je někdo vypráví u ohně. Strach trochu máte, ale přesně víte, kdy na vás co skočí, kdy co uvidíte a v ten nejděsivější moment to skončí. A ve výsledku se to snaží být hlubukým, filosofickým dílem o životě a smrti, nebo respektive o tom, co člověk prožívá na hraně života a smrti. Páni řežiséři měli štěstí na výběr vedlejších rolí - představitelů jednotlivých příběhů. Ti byli opravdu geniální a uvěřitelní. Nehledě na to, že Freeman si to očividně fakt užil. Ale to tak asi všechno, co bych na to filmu vypíchl. Jako britská mysteriozní jednohubka, která poběží v sobotu od 10 večer hned po Kameňáku Zdéni Trošky, bych to asi vzal lépe. Ale jako samostatný film ne. Vlastně mi to ani celé nedává smysl. Je to ten typ filmu, který závěrečnou pointou popře vše, co jste dosud viděli. Takže vše dosud viděné, nedává smysl a je to vlastně celé k ničemu.

• 19.7.2017  15:12

Nemůžu se zbavit pocitu, že to bylo pokračování trochu na sílu. Ale na druhou stranu bych si takhle nějak představoval sraz feťáků po 20 letech. Protože ano, to nejlepší jste přeci zažili na drogách, ano, navíc s nejlepšími kámoši, a ano, bylo to před dvaceti lety a od tý doby jsme se, i když se někteří fakt snažili, nikam neposunuli a ta zasraná ale kurva dobrá minulost si nás stejně našla. Zklamání hlavních hrdinů a totálně ztracenost v dnešním post popkulturním světě pro mě plně obhajuje neustále vzpomínání i přímé citování jedničky a hlavně konec, kdy se vlastně část hrdinů smíří s tím, že z nich už ni lepšího nebude. Taková pecka jako jednička (i když ta s odstupem času, zas taková pecka taky není) to určitě není, ale jako důstojné pokračování a vyprosený návrat to funguje. Škoda, toho Porna a pro mě teda až příliš klipovym vizuálu, kde si chtěl děda Boyle dokázat, že ještě umí točit jako mladej. Neumí... Stejně jako jsem si vyprosil tenhle film a taky proto, že svým hrdinům rozumím, si vyprošuji ty 4 hvězdy, které tomu senilnímu feťáctví dávám.

• 18.6.2017  11:51
    Wohnout / Laco Deczi - Hudba léčí (hudební videoklip) (2017)

Kvalitně natočený klip se spoustou prostých, praktických nicméně stále atraktivních efektů. Navíc se na to krásně kouka a vše odbíjí krásně do rytmu. Silnější 3 hvězdice a pokud máte rádi ty hovada wohnutý a prezidentského kandidáta Laca a nechcete se pokoušet o debilně trapnou objektivitu stejně jako autor tohoto komentu, napalte to za plnej, protoze ta písnička je dokonalá.

• 22.5.2016  23:04
    11.22.63 (TV seriál) (2016)

Cestování časem, zajímavé téma, velmi dobrý Franco a MacKay a do 7. dílů i velmi dobrý seriál. Škoda toho konce, který mi přišel dost osekaný. Jako kdyby museli dalších cca 5 dílů narvat do 2. Z toho seriálu se dalo vytěžit určitě víc.

• 14.1.2017  16:31

Majkl mě dost překvapil. Čekal víc americkou a víc pěknou pohádku o 6 statečných američanech bojujících proti muslimskému zlořádu (zdravím Konvičku). Což jsem z části dostal, ale jednalo snad až o úplný konec a i ten si vlastně trochu rejpnul do žeber amerického governmentu. Akce byla nádherná a v rámci mezí asi i dost realná. A když píšu nádherná, myslím tím krvavá, skvělé nasnímaná a řádně drsná. Jediné, co film sráží dolů, nejsou ani tak herecké výkony (nejvíc jsem to nevěřil Krasinskému), ale to neustále připomínání, že těch 6 vojáků má srdíčko a že ho má na správném místě. Nikdo na světě snad nemiluje svoji rodinu víc, než hoši z roty GRS. Přestřelky většinou vyplňovaly záběry na rodinné fotky v rukách zakrvácených ochránců demokracie a následně hlubokých otázek typu: Proč jsem tu a ne se svojí rodinou? Koho to do zbloudilý kulky zajímá? Každej válečnej film musí podobnou scénu mít, a já to beru. Ale nechci to vidět 5x za film. Oceňuji ale to, že film zbytečně nenatahuje začátek a víceméně od prvních minut se něco děje a vám je nepříjemně, protože víte, že na vojáky a agenty může kdokoliv a kdykoliv vystřelit nebo nastavit hruď vycpanou výbušninami. Navíc jsem se téměř nenudil. bejt ten film o 15 minut kratší bylo by to ještě lepší, ale takhle si zaslouží jasný 4 americký hvězdy.

• 2.6.2017  09:39
    Co dokáže lež (TV film) (2016)

Chytlavý názorový dokument, který se zabírá třeskutým tématem. Až téměř polopatické vysvětlování může lidem vadit, na druhou stranu je to jako skládání puzzlů, takže to postupně všechno dává větší a větší smysl. Ta největší výhoda dokumentu, který bohužel díky jasnému názoru bude často osočován z vlastizrádné propagandy (zdravím poživače mentálního dávidla Karlos80, jhr, Crejdl atd), jsou fakta, se kterými operuje. To že ona fakta doplňuje spekulacemi, už můžete brát vážně nebo ne. Ale právě díky "skládání puzzlů" to vlastně dává smysl a to především díky osobnostem, které ve snímku vystupují a které mají společenský kredit. Takže 4 vlastizrádné hvězdy za vlastizrádný, láskoidní, havlistický, kavárnický padokument. Sieg Pravda!

• 26.2.2017  23:12

Nebudu komentovat hlavního hrdinu, protože je možné, že takový opravdu byl, ale tohle je film a mohlo v něm dojít nějaké dramatizaci názorů hlavního hrdiny. Ten má v podstatě jasno od začátku a režisér šikovně hned na úvod ukázal Garfýlda s rozervanou nohou na nosítkách, abychom o něj i tak měli trochu strach, jestli náhodou na konci neumře. Což se samozřejmě nestane a neohrožený Endrů pobíhá mezi střevy a urvanými končetinami hledajíc přeživší spolubojovníky. Sem tam poprosí boha, aby na chvíli fákl toho japonskýho a pomohl zachránit dalšího amíka, kterýho spustí po laně ze skály. Když přehlídnu to, že o hrdinu vlastně nemáte téměř strach, což má za následek to, že veškeré akční scény s ním nejsou tak napínavé, tak právě zobrazení války je v tomto filmu až hororové a samozřejmě řádně brutální. Nástup na bojiště buduje atmosféru jako dobře promyšlený horor a nástup kulek a prostřelených hlav je naprosto zdrcující. Válka je krutá, válka je strašidelná, zlá a vyvolává silný průjem při vědomí toho, že za 15 minut půlka vašich kámošů bude ležet obličejem v hlíně. Akci nemůžu vytknout vůbec nic. Dlouho jsem neviděl něco tak intenzivního. Nicméně jako celek to příliš neoslní. Ne že by to bylo zlé, ale prostě...no...koukat 139 minut na člověka, který nejí maso a použije zbran jenom jednou a to jako klacek při odtažení zraněného seržanta, se opravdu nedá.

• 18.4.2017  17:11
    La La Land (2016)

Damien Chazelle patří k těm režisérům, kteří mají celé technické řešení silně v paži a navíc milují souhru obrazu a zvuku, tedy hudby, což mi velmi imponuje. A La La Land je po téhle stránce naprosto dokonalý. Co ale trochu skřípe, tedy podle člověka, který nesnáší muzikály, je scénář, resp. příběh, který je pětistá, či devíti stá variace na to samé. Nicméně díky strhující režii se ve mě ten malý buzerant stejně probudil a na konci chtěl zařvat: "Proč za ním nejdeš?!!! Prooooooč," zatím co mi oči začali vlhnout a já musel dělat, že mi něco spadlo do oka a kontrolovat, zda mám ještě mužské pohlavní orgány. Čtyři hvězdy za strach ze ztráty mužství jsou tedy jasné a jen čekám, co dokáže Damien u filmu, ve kterém nebude silnou roli hrát hudba.

• 23.2.2017  21:35

Musim říct, že na tom filmu bylo vidět, že se dost stříhalo, nebo přetáčelo, nebo krátil scénář, nebo prostě a jednoduše se vznikl jednoduchý film. Což nemusí být, a v tomto případě ani není, výtka. Od začátku jedeme víceméně na vysoké frekvenci, pořád se někam přesouváme, rychle představit hlavní hrdiny, rychle je dostat do spejsšipu a rychle krást plány smrti. A mě to vůbec nevadí! Protože stejně chceme jenom nejslavnější loupež vesmírných Lotrandů. Je pravda, že jsme mohli dostat emocionální portréty všech hlavních hrdinů, které by šli do hloubky a nám by tak bylo více líto toho, co se na konci stalo všem. Ale jako lehká popjirkokornová jízda to fungovalo skvěle. A finále? Strčí celou nepovedenou Epizodu Zíbn i s džej džejem do kapsy tak hluboké, že nahmatáte kotníky. Plus téměř brutální konec....Ten film je jako neviná bitka s kámošem, která se postupem času zvrtne a vy skončíte plačíc v roztrhané košili, dřímající v hrsti zbytky vašich dosud pravých zubů. A za to krasné čtyři hvězdy.

• 30.9.2018  17:25

Když už se vám zdá, že horor je vyčpělý a jen težko jde vymyslet něco nového, přijde kolega Ovredal a postaví Coxe a Hirsche do márnice před mrtvou slečnou. Ano, opravdu je tak jednoduché a taky to jednoduše funguje. První detektivní polovina si s divákem lehce pohrává a vy pomalu zjišťujete, že na téhle pitvě byste účastni být nechtěli, a to ani jako mrtvola v boxu. To, co se odehrává potom, popisovat nebudu, jenom naznačím, že slovíčko horor v popisu žánru tohoto filmu dostane velmi jasné, mrtvolně nechutné obrysy. Prostě režijně sebejistý nenápadný horor se skvělým nápadem a skvělými herci. Ano, občas jsou tam logické nesrovnalosti, ale kdo z nás něco podobného zažil, že? Já jsem spoki a moje trenky dávají čtyři hnědé pruhy z pěti.

• 21.1.2017  20:54

Džejms Van by si měl dát jednu dekádu od hororů pokoj. Je až příliš často vidět, že si vkládá do filmu scénky pro svoje vlastní pobavení, aby z natáčení vůbec něco měl (viz scénka s kamerou atd. minule švanda s míčem). Ale to mi vlastně ani tolik nevadí. To, co mi vadilo, byl démon Nuda, který posedl Wana. Prvních 45 minut, nebo spíš míň, ale nemíním to přesně hledat, protože se k tomu filmu nechci vracet, je naprostá krása! Postupné budování atmosféry, krásná práce s kamerou, bohužel trochu na sílu vecpané Amityville, ale pan Satan odpusť, se postupně změní v efektní záležitost posedlé adolescentky s divnýma očima a špínou za nehty. Atmosféra opustila strašidelný dům a posedlý Wan dirigoval ansábl lehkým mávnutím znuděné ruky až do konce. Je mi z toho trochu smutno, protože trenky, které se mi při sledování Wanových hororů zbarvili do hněda, mám vystavené na čestném místě hned pod plakátem Very Farmingi (je to prostě kus). Wan by měl natočit parodii na cokoliv, protože ty scénky, na které jsem si stěžoval na začátku, mě vlastně bavili na celém filmu nejvíc. A to je samozřejmě u hororu špatně...silné dvě nebo slabé tři znuděné vyhasínající hvězdy.

• 23.2.2017  22:13

Film, který musela zaplatit vláda v rámci programu: I autista může dokázat cokoliv. Je to takový John Wick s mentální poruchou, který v dětství prošel výcvikem všech bezpečnostních složek světa Autismus, dámy a páni, se totiž dá zvládnout hlasitou hudbou, zábleskovým světlem a sebe trýzněním pomocí klacku a vašich holení. Každopádně nikdo jiný nedokáže s přehledem zahrát autistu jako právě Affleck. Opravdu nikdo. Gavin O´Connor musí mít někoho v rodině, kdo trpí autismem, protože jinak mi to celé nedává smysl. A Anna Kendrick má štěstí, že i když hraje holku, kterou byste nejraději viděli ležet v kaluži krve hned po její první scéně, tak vypadá samozřejmě moc dobře a k té krvavé představě se připojuje ta s vanou, mnou a jejím poprsím lehce zakrytým mýdlovou pěnou. Akce je skvělá, ten film vypadá skvělé a Affleck ze sebe občas vysype super autistickou hlášku. Ale...ten film je fakt hloupej, závěrečnej twist je přímo debilní, vlastně je to celý dost debilní. Stejně jako výše zmíněný Wick spoléhá tento film více na akci, ale tady je té akci méně a toho autismu více.

• 24.2.2017  16:16

Představte si, že někdo smíchá atmosféru Call of Duty, FEARu, nízkorozpočtovejch scifáren, povaří a na závěr přidá kilo trávy a půl kila kokainu a nasype to rejžovi, kameramanům (všichni Henryové) a především Sharltovi, kterého podezřívám z toho, že si tohoto pokrmu přidal minimálně dvakrát a potají odnesl zbytek do karavanu. Ten film je přesně takovej, jako oddání hráči FPS chtějí, aby byl. Plyn zduplej na podlahu pořád a dokud nedojde benzín, zběsile ujíždí maximálkou vpřed. A konec? Kupodivu dobrej twist, dobrej nápad a kolonka Sci-fi u tohohle kurevskýho filmu dostává nových rozměrů a ted myslím těch docela chytrých. O filmuj se mluví jako o slepé uličce kinematografie a bohužel je to asi pravda, ale já jsem strašně rád, že do ní někdo zajel a to ne opatrně, ale plnou rychlostí dokud nenarazil do zdi ne jejím konci, vybouchl a zničil dům jehož stěnu narval. Doufám, že jednou někdo do toho oheřelého auta nastoupí a zkusí projet dál skrz sutiny zničeného domu ve slepé uličce. Věcí na vylepšení tam přeci jenom pár je. Ale i tak jasné 4 hvězdy zaražené v lebce Akanova cyborga.

• 22.2.2015  11:59

Můj první 4DX zážitek a musím říct, že můj názor na akční scény je tím dost ovlivněn, protože jejich průběh se dá shrnout jako shluk rozmazaných a rychle se pohybujících předmětů. Nicméně film samotný pro mě byl zklamáním. Velké pozitivum filmu byla hlavně "mytologie" - Ta byla nesmírně originální, nesmírně propracovaná a z fleku bych si přečetl kompletní scénář a zápisky režisérů, protože tady bylo zaděláno na nové Star Wars. Bohužel to celé bylo naroubované na tuctový příběh, který jako kdyby z pera scénáristy mexických telenovel vypadl. Děj je vlastně o tom, že Mila Kunis někam přijde, naivně uvěří všemu, co jí namluví. Načeš se objeví vlčák Tatum a zachrání ji. Tohle se stane během filmu třikrát a vězte, že na konci filmu si budete chtít klepat na čelo takovou silou, že by vám při následném ohledání těla vyndavali kousky mozku z pod nehtu. Ani mi nepřišlo, že to točili Wachowští. Jejich styl byl zřejmě zatlačen tlakem studia, protože (a to bohužel) po propadáku s jménem Atlas mraků byli hollywoodští hlavouni asi dost nespokojení. Akční scény (aspon ty co jsem viděl ostré) byli slušně řečeno obyčejné. Žádná invence, žádná scéna, u které byste si řekli wow a uznali pokývali hlavou. Prostě nic a za nic jsou dvě hvězdy možná i moc.

• 12.6.2015  10:46

Možná jsem znuděný všemi těmi stejně vypadajícími blockbustery, možná jsem příliš velký hnidopich, který nedokáže překousnout, že fešná, leč řádně tupá zrzka absolvuje cestu džunglí a zbořeným parkem a vlastně celým filmem v lodičkách s jehlou stejně tenkou, jako okousanou čínskou hůlkou, kterou si podávali v zajateckých táborech, snažíc se vykousat z ní poslední kousky zaseklého jídla. Logika postav a jejich mluva je občas na stejné úrovni, jako ve filmech uwe bolla. Spousta motivů, spousta scénáristických odboček, které nikam nevedou, spousta náhod, které by se nestaly snad ani kdyby vám píchli koňskou dávku viru štěstí a spousta hloupých chyb, které celý film tahají do hlubin Země zítřka - viz. nikdy jsme nezjistili, že dokáže měnit barvu, teplotu, že je inteligentní, nevadilo nám, že sežral svého bratra, že rozbíjí ta nejpevnější ochranná skla a že je vyšší než zeď, která ho má držet zpátky. Má vynikající čich a loví i na základě tepelné stopy, ale chrisse pratta jednak necítí (dobře, polil se benzínem), ale ani nevidí teplo, kterým bych já a určitě mnozí další roztavili adamantium, protože když máte 20 centimetrů od slzejících očí rypák prehistorického mutanta (který má geny žáby), váš rektál přímo pulzuje. Ty dvě hvězdy jsou za to, že i když šlo o rodinný film, umírali tam lidi a to celkem drsně.

• 14.11.2015  18:23
    Marťan (2015)

Celkem solidní nuda. Skvělé natočená, ale pořád jenom nuda. Vlastně od začátku víte, že Matt to dá a vrátí se zpátky. Když se pokusí tvůrci přinést trochu napětí, sami na to upozorní předem. Takový ten pokus o vtip typu : Tohle se přeci nemůže nikdy stát. V dalším záběru se tak stane. Jen škoda, že to není vtipné a že je to dost průhledné. Věřím, že knížka je super a věřím, že kdyby film vznikl v britské produkci, byl by o dost vtipnější, dsnější a zábavnější. Tohle byla bohužel další sázka na jistotu. Lepší než Prometheus, ale pořád nic objevného....asi jako když zkusíte onanovat druhou rukou. Chvilku si myslíte, že poznáváte něco nového, ale nakonec zjistíte, že dospějete k samému výsledku,

• 18.2.2016  13:51

Kvalitně odvedená práce, která ovšem nepřinese nic nového. Samozřejmě scéna s letadlem tu nikdy nebyla a blá blá blá. Byla super a byla zábavná, jen co je pravda, ale že by došlo k nějakému dosud nevídanému pojetí M:I, to se neděje. Je ale vidět, že MekKvarí svírá režii v rukou pevněji, než Troška penisy nešťastníků, kteří se vyskytnou v jeho filmu. Je to chlapská podívaná se vším všudy. Jen by se mohla do budoucna vymyslet nějaká jiná zápletka, protože se mi zdá, že v každým díle šlo o to samé. Ale tohle pánové a dámy, které film viděly z donucení, tohle je skvělý akční výplach natočení na úrovni.

• 5.1.2016  23:30

Je to jako sledovat egoistického režiséra, který chce divákům dokázat, že dokáže 2 a půl hodiny bavit dialogy, aby následně po té vystřílel ne zas tak moc střel a zabil všechny kromě koní. Už jenom to, že si do filmu nemohl napsat svoji malou roli a proto přerušil film, aby do něj mohl na 15 vteřin vstoupit jako vypravěč, mě jen přesvědčilo o tom, že to nebylo jenom Jako sledovat egoistův film, on to totiž je egoistův film. Stejně si myslím, že ten film napsal jenom kvůli tomu, že věděl, že konečně ukecá Morriconeho. Proto to nebylo moc originální, ani propracované po logické stránce. Ale zase na druhou stranu, když mělo být něco vtipné, bylo to sakra vtipné a to včetně kuřby černýho lofasa....amigo negro!

• 26.12.2015  16:04
    Padesátka (2015)

Kotek opět potvrdil, že z uličnické dvojce Madl&Kotek je ten tvurčně slabší. Vlastně ani nevím, co by Padesátka měla být. Černohumorná severská komedie? Povídkový film? Klasická česká zimní komedie? Je tam od všeho něco akorát to pohromadě nefunguje. Na druhou stranu některé sketche jsou výborné, těch slabích až vyloženě trapných je ale víc. Zkrátka a jednoduše je to jakoby to natocil Troška, ktery chytil druhy dech. Pokud by to tak bylo šel bych o hvezdu výš, ale jelikož tenhle přihlouplý humor by mel opravdu tocit jen výše zmíněný kudrnatý buzík a ne mladý perspektivní muž s filmovou školou, hodnotim za 2*. P.S. Dejte Schmitzerovi kulovnici, vysaďte do lesa s chatou plnou teenagerů a rikám vám, že se z toho posereme všichni! Scény, kdy chodil jako nasraný myslivec Kuna po lese byly asi nejlepší

• 3.10.2014  08:56
    Annabelle (2014)

Na film jsem šel s velkými pochybnostmi, protože, kdo zná Leonettiho režisérskou tvorbu, s ničím jiným, než se staženými půlkami a obavami z přicházející sračky do kina jít nemůže. Nicméně se s tím pod jeho režisérským vedením zas tak uplné zlo nekonalo. I když 1) dialogy šustili papírem víc než první třídy základních škol při každoročním sběru starého papíru 2) byl hodně poznat nízký rozpočet, takže strašáci byli leckdy spíše k smíchu a jak se tak říká "zrychlením pohybu ducha neuděláš" a za 3) překombinovaný konec, který mohl napsat opravdu jenom člověk, jež napsal scénář k filmu Krvežíznivé opice. Přesto všechno u mě film nějakým podivným způsobem zanechal spíše pozitivní reakce. Téměř od začátku začíná strašit a straší skrze celý film, takže se nestihnete nudit. Navíc Annabelle je fakt hnusná až běda a jenom pohled na ní a její tupým dlátem vysekávané tváře vás zneklidní stejně, jako návštěva gastroenterologie a pokud by měl každý rok vznikat podobný horor, který by vyndaval další a další zrůdy z Warrenových skříní, vůbec bych se nezlobil a Wan by měl po Saw další sérii, z který by mohl brát prachy na svoje malé filmy.

• 4.9.2014  17:36
    Chlapectví (2014)

Tenhle film předčil má očekávání asi ve všem, v čem snad mohl. Ale především v tom, jak citlivě dokázal zachytit všechny etapy "chlapeckého" života. Hodně tomu určitě přispěla výroba filmu (která jak známo, trvala 12 let) a protože se postavy nemění, jenom stárnou, vcítíte se do nich daleko více, než kdyby každou etapu života představoval jiný herec. I když film trvá skoro tři hodiny nemůžete se dočkat další a další kapitoly života dospívajícího mladíka. Hlavně proto, že se v určitých momentech určitě najdete, ať už v těch veselých nebo smutných. Věřím, že v příštích semestrech bude tenhle film zařazen do všech výkladů filmové vědy a historie a bude mu věnováno mnoho samostatných hodin. Proč? Protože víc je někde víc a v tomhle případě nejvíc! P.S. Znáte ten pocit, když vyjdete z kina a nemůžete mluvit?

• 2.8.2015  17:56

Je krásné vidět téměř v reálném čase průběh této kauzy. Kamera a zvuk jsou sice stejně špatné jako pohnutky NSA, ale na druhou stranu to dodává dokumentu autenticitu a pocit, že jste svědky něčeho tajného (což vlastně jste). Největší plus filmy je jednoduše jeho obsah, tedy to, to se v něm odehrává a to jak se mění motivace některých postav. Snowden je kupodivu téměř neměnný a očividně si jde za svým a velmi mě překvapilo, že neuhnul ze svých morálních zásad a ze svého plánu. Tady se hodí pouze klobouček a úklon tak hluboký, aži s přetrhám šlachy a rozseknu čelo a to samé platí pro Greenwalda, ve kterém si USA a mistr Potus našli velkého protivníka, který na závěr filmu odhalí ještě možná něco víc, než sám Snowden...Ale co to bylo, to se dozvíme zřejmě v dalším filmu nezadržitelné Laury Poitras. Tedy aspon doufám...

• 30.6.2014  20:03

Moje naprosto a uplně první setkání s Andersonem a nemůžu jinak než dát za plno, protože komedie s takovým spádem, vizuálním kouzlením, šílenými a totálně absurdními scénami (např. přestřelka) a geniálními herci v čele s Fiennesem, který mi opět potvrdil, že když mu dáte prostor k hláškování (třeba V Bruggách) je nepřekonatelný stejně jako hrává režie Wese. Jediná nevýhoda tohoto filmu je, že se teď bojím kouknout na další Andersonovi filmy, protože se obávám, že nebudou tak dokonalé, jako tento.

<< předchozí 1 2 3 4