Zkrocená hora (2005)

Je jedno, jestli je clovek zastance ci odpurce homosexuality (jak fundamentovani lide vi, ty 4% za to opravdu nemuzou - ale to se dostavame do jinych vod). Co chci rict tak je to, ze zde se nam odehrava tak nadherny pribeh o sblizeni. O tom, jak tezke je jit proti vsem (mozna i proti svemu vlastnimu presvedceni). Vidim v tom vic, nez ze chlap se zamiluje do chlapa a problem je na svete. Mozna nam tim chteli poukazat, ze laska boli i tesi ve vsech smerech (a v ruzne kombinaci pohlavi).. Jiste, jsou taci, kteri reknou, ze na nejaky buzerantsky krepceni nemaji zaludek. O tom to zde ale vubec nebylo. Staci se otevrit jejim pocitum a treba to prevest na jiny pripad...kdy kluk a holka kvuli napr. puvodnostnim duvodum spolu nemohou byt, ale oni chteji...a tady to krasne mame...Oni spolu nemohou byt, ale chteji, nakonec si kazdy najde toho ,,spravneho partnera,, , ale stejne k sobe citi blizkost.. No skoro jak Romeo a Julie :D. (Jen podotykam, gay nejsem a tudiz nejsem zastance filmu jen proto, ze se zde takove tema resi, jen me dostala ta univerzalnost, nadcasovost a jiste se na nej se svou pritelkyni radi podivame znovu a budeme si prist stestim, ze ta nase laska neni tak slozita, jako jejich)

Gattaca (1997)

Ja jsem nadsen. Krasna myslenka, kterou se bravurne chytil reziser. V podstate se jedna o tema velmi aktualni a nadcasove.. Ma lidstvo zasahovat do sveho genomu, abychom byli pouze dokonali a zbavili se tak ,,zmetku,, postizenych prirodnimi zakony? Wau

Kontakt (1997)

Dokonaly. Naprosto vse dokonaly. Jodie, napad, hudba. 100%

William a Kate (2011) (TV film)

Tak ale nebylo to tak hrozny, ne? Ja vim, urcite se William a Kate spolu nebavili timto naskrobenym stylem, ale jako podivana to docela slo. Bylo to mily, usmevny, sem tam vtipny....a kdyz si clovek nakaze byt trochu naivni, tak to nebyl zas takovy prusvih.

Amélie z Montmartru (2001)

Ja nejak nevim, co na tomhle filmu vsichni vidi.. Mne se to vubec nelibilo :-X ... Nebo jsem to spis mozna nepochopil, ci nejsem dostatecne vyzralej na to, abych shledl neco takoveho? Nevim, zkusim znovu nejdriv za deset let, treba pak bude uspech

Je to i můj život (2009)

Ufff, to bylo silny kafe.... Vetsinou tyhle vydiraky nemusim.. Vlastne jen co zjistim, o co ve filmu jde, vypinam ho... Tady jsem si ale rekl, ne, si chlap, to vydrzis.. :D . A dobre jsem udelal. Neni to jen o umirani mlade slecny, ale je to o jejich pocitech, o tom, ze ikdyz umira, a vi, ze ji moc casu nezbyva, ze chce ten svuj cas prozit jinak, nez testy a bolesti na nemocnicni posteli. Chce zazit lasku, radost...coz se ji snad povede...Na druhe strane rodice (zde vyborna Cameron), kteri se nechteji vzdat sveho ditete bez boje (kdo by take chtel, ze ano)....a pak sestricka, ktera na sebe bere velky brime...je to film s mnoha pohledy..kazdy to vidi jinak, kazdy ma pravdu.. krasny a mrazivy...ale byt ja rodicem, videt bych to nechtel

Nikde v Africe (2001)

Tenhle snimek mi nejak unikl...s je to skoda, protoze jsem o dost prichazel. Velky prekvapeni.. Obecne mam (a snad to tak i vetsinou plati), ze co vyrobi Nemci, stoji zaprd (krom aut, samozrejme :)). Ale Nikde v Africe byl tak vyjimecny. 5 hvezdicek nedam kvuli dlouuuhe stopazi, kdy jsem se pristihl, ze ockem pokukuju vsude mozne...vyborna Regine Zimmermann

Láska a jiné pohromy (2006)

A to se mi dost libilo :) . Urcite nic originalniho, ale je to hezky prasteny. A proste na kouzelny Brittany bych oci nechal ..

Pokojný bojovník (2006)

Docela sila...Po shlednuti jsem si uvedomil, ze kdybychom meli toliko odvahy a toliko presvedceni v mnohem mensich problemech, nez zde Dan, byli bychom jako lidsto nekde jinde..Film plny filozofickych nazoru, ktere bych jinde odsoudil (a zejmena sebejisty postoj vsevedouciho pumpare)....ale sem to zapada jak prdel na hrnec. Krasa

Řidič slečny Daisy (1989)

Krasny a roztomily. A taky pravdivy. Nejdriv druhe nepotrebujeme, pak jsme na nich zavisli. Neni to film o deji. V podstate se toho tolik az neodehraje. Je to film o zblizovani, o pratelstvi.