Francik

okres Praha
Studuju atakskorodále...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 1.12.2014  20:14

Film doporučuju pouze obdivovatelům Evy Green. Jinak ruce pryč.

• 4.10.2014  12:35

Pravděpodobně nejdražší brak všech dob. Pokud byl účel natočit film pro noční hodiny na novu, dokonale se povedl. Jinak ruce pryč. p.s. Ani efekty už nepůsobí uvěřitelně, ale levně a odbytě.

• 1.8.2014  22:43
    Vlčí bouda (1986)

Pokud by někdo hledal inspirační látku pro nizkorozpočtové turecké sci-fi spektákly, vkčí bouda poslouží vcelku spolehlivě. Musíte však prominout moralizující část filmu, která mi způsobila naprostou nerozhodnost v druhu diváckého zážitku. Při projekci jsem se především divil a uškliboval, ale od skončení mi Vlčí buda pořád v hlavě podvratně pracuje.

• 21.6.2013  18:59
    Muž z oceli (2013)

Nepopiratelně velkolepý film. Bohužel se však pod nánosem velkoleposti ztratil film samotný. Spád to nemá, emoce vyznívají neupřímně, vtipy nejsou vtipné ani dobře načasované a tak bych mhl pokračovat dlouho. Pokud někomu stačí si 2 a půl hodiny užívat pěkn triky, nechť tak učiní, pro mne však film byl celkově nudný.

• 23.10.2012  19:45

Konečně si můžu užívat poctivou hororovou atmosféru po malých dávkách, aniž bych tím ztrácel nit, napětí a vyvolané emoce.

• 9.8.2012  03:23
    Danger 5 (TV seriál) (2011)

Třikrát sláva přeponovaně brakovým seriálům. Spolu s Garth Marengis Darkplace výborná absurdní podívaná. Pro milovníky vkusně podané nekvality (nasazené na všech frontách) plně doporučuji.

• 7.6.2012  16:42

Solidně natočená atmosférická duchařina. Jen víc takových.

• 23.1.2011  14:59
    The Blob (1958)

Documentary on the movie The Blob and it's connection with Phoenixville, PA. http://blip.tv/file/4517217

• 20.1.2011  22:40
    Pozor móda (1960)

"A největší výhodou této sukně je, že jsou to kalhoty."

• 5.1.2011  02:55

Star Trek a crazy komedie jsou dva pojmy, které jsem si dohromady v jednom filmu představit téměř nedokázal. Leda tak v parodii (kterou to místama skutečně připomíná). V Cestě za velrybami to ovšem funguje. Jenom škoda vážně braného úvodu a konce, který s komediálním středem nejde příliš dohromady. O zábavu je ale každopádně postaráno.

• 31.5.2010  03:21

Z tohoto filmu stojí za to si zapatovat pouze výtečné (a naštěstí často v různých variacích opakované) "Off with his head!" A to, že Burton si zde opravdu mnoho volné ruky neužil (nebo se jedná o ukázkový příklad samocenzury) napsali více a lépe jiní. p.s. Tentokrát mi ani nevadí, že jsem se na film nedokopal do kina.

• 20.2.2010  05:17

Skvěle odsýpající válečný videoklip. Většina filmu je natočena tak dynamicky a chytlavě, že by se člověk snad do té války i podíval. Bohužel Scott neopomenul z amerických vojáků dělat spasitelské hrdiny, ale s množstvím americké vojenské techniky ve filmu použité je to i celkem logické. :) Akční nářez, na který se velmi pěně dívá a člověk má pocit, jako by byl uprostřed akce.

• 17.2.2010  15:41

Béla Tarr zde dle některých dosáhl (zatím) vrcholu svého uměleckého vyjádření. To je možné. Styl tohoto snímku jde ale tak daleko, že jakékoli braní ohledu na diváka, tedy poskytování informací o motivacích, vnitřních stavech postav a podobných věcech, je odstraněno. Jako umělecké dílo film jistě obstojí, ale divácký zážitek to byl velmi náročný. A to má film na Tarra "pouhých" 132 minut. Výborný zážitek, který mi poskytly předchozí Werckmesterovy harmonie, se tentokrát bohužel nekonal. Mínusem snímku je i nekvalitní rušivý rychlodabing, který musel být vyroben, kvůli nedostatku času před Canneským festivalem. Muž z Londýna je tedy odeálním snímkem pro ty, kteří si užívají důsledně tematizovanou jednotvárnou bezvýchodnost, v mém případě však bohužel příliš často rovnající se nudě.

• 15.1.2010  13:22

Filosofující bomba je ale nedocenitelná. :)

• 2.1.2010  16:26
    Repo Man (1984)

Film sice celkem baví, ale brak je to nepopiratelný.

• 26.12.2009  03:03
    Avatar (2009)

Filmová událost roku 2009? Z hollywoodské produkce rozhodně. Film mě od začátku do konce vytahoval ze sedačky skrz plátno. Tak skvěle se na ony rozpohybované obrázky kouká. Zážitek byl navíc umocněn i mojí první návštěvou IMAX kinosálu, kde je kvalita obrazu, velikost plátna a stereoskopický efekt výrazným katalyzačním prvkem při vtahování do děje. Jeho hlavní kostru sice opravdu z většiny odhadnete, ale příběh naplňuje celou řadu naračních i psychologických archetypů, což tento "nedostatek" plnohodnotně zahladí. Avatar ale příběhem zdaleka nekončí. Nejsilnější stránkou filmu je "reálný" fiktivní svět planet y Pandora. Základem je fakt, že je opravdu skvěle "nakreslen". Skutečně se budete každou chvíly nadšeně rozhlížet, co že je to kolem za neuvěřitelné rostliny, živočichy a všechnno ostatní kolem (nechme stranou množství inspirace v Miyazakiho díle, jelikož Avatar čerpá z tolika filmů a příběhů, že se o jednoduchém kopírování nedá mluvit). A k tomu vám film poskytne spoustu prostoru při kamerových výletech do kraje, či "přírodně dokumentárních" vložkách sledujících pandorské živočichy. Toto objevitelské potěšení mi mimochodem poskytlo i možnost vzdáleně se přiblížit dávným dobám, kdy obecenstvo chodilo na černobílé cestovatelské snímky z dalekých exotických krajin, v té době obrazově (a jinak vjemově) nedostupných. Krom visuálního pozlátka je navíc svět i s domorodými kmeny pevně logicky, motivačně i ontologicky upevněn. Avatar tedy nabízí potěchu hned na několika zážitkových úrovních. Od jednoduché "kinematografie atrakcí", přes identifikaci s hrdiny a jejich emočnímy prožitky, až po skvěle natočené akční sekvence. A vůbec celé technické zpracování je skvěle odvedená práce. Sečteme-li vše dohromady, dostaneme jasný závěr: Avatar je výjimečně vydařený film, u kterého je zážitek z kinosálu nesrovnatelný s (jakoukoli verzí) domácí produkce. Obvzlášť s kvalitou nabízenou v IMAXové verzi. Zda se film zapíše do historie jako "revoluční snímek přepisující filmovou historii" je nejisté. A k označení tímto termínem je třeba i určitá časová perspektiva. Ve zlatém fondu hollywoodského filmu si ale místo najde zcela nepochybně. p.s. Je zábavné sledovat, jak se Cameron (prostřednictvím Sigourney Weaver) posouvá od genocidní politiky z Vetřelců k obhajování tradičních hodnot a uvědomělému chování v přírodě. Budou i další skoky? :) p.p.s. Jedná se o prvního adepta na originální blu-ray disk v mé sbírce. A to je vlastnictví odpovídajícího technického vybavení ve velmi vzdálených hvězdách.

• 23.10.2009  14:23

Za závěrečnou scénu musím.

• 4.10.2009  04:02

Poprvé mi dělalo problém udržet pozornost na současném filmu při odpolední projekci a to bez fyzické, psychické či intelektuální únavy.

• 4.10.2009  03:54

Pořád stejná neodolatelná idiotská zábava.

• 1.9.2009  03:13
    G. I. Joe (2009)

Akční "B" s rozpočtem o kategorii výše. Film byl pro mě zábavnou žánrovou "megapodívanou". Prostředí se hned za hrdiny bortí a vybuchuje, neuvěřitelných vynálezů a zbraní je dostatek, sexy bojovnice se vyskytují,¨"dobro" nakonec zvítězí. Vše je pak namícháno dostatečně svižným způsobem s velikou dávkou naivity. Spoustu jsem vynechal, ale film má většinu "bondovských" ingrediencí a překvapivě funguje. P.S. Dokonce se po hlavní bouračce z nezničitelného superhumru vykutálí hořící kolo!!! :)

• 3.8.2009  13:19

Za zábavu a trochu toho robotího šovinismu.

• 3.8.2009  13:13

Přestože je sledování loutkové animace moje úchylka, Na půdě o moc víc, než si užít loutky nenabízí. Příběh je příliš jednoduchý, chybí gradace a motivace činů postavy mi byla místy také zatajena. Nakonec se ale jedná o povedený snímek. Jen svému oblíbenci hůře odpouštím chyby.

• 8.7.2009  04:10

Dávat podobné filmy v televizi v původním znění, tak by na ni šlo i koukat. Mr.Apache má s hodnocením zcela pravdu, ale další hvězda je za to, že jsem se jednak nenudil a hlavně za Johanku z Arku (Saint Joan, 1957) s 80's tanečním hudebním doprovodem. To bych někdy chtěl vidět naživo. Jako alternativu k němým ozvučovaným filmům. :)

• 5.7.2009  01:51
    Dumbo (1941)

Spolu se Lvím králem a Sněhurkou jeden z prvních filmů, které si z kina pamatuju. Dnes sice již nevím, jakými situacemi Dumbo procházel a s ším se potýkal, pamatuju si ale, že se mi film velice líbil. A jak byl dojemný. Prostě nezapomenutelný zážitek.

• 18.5.2009  20:34
    Andělé pomsty (2002)

Ani mistr Hauer film nezachránil. Jedno z rizik cestování Student agency.

• 16.5.2009  23:27
    San geng 2 (2004)

Cut je geniální film. Chan-wook Park se stává pomalu jedním z mých nejoblíbenějších režisérů.

• 14.5.2009  04:06

Jen bych opravil informaci výše. Film vznikl v NDR a ačkoli se v něm vyskytuje několik herců z Německa západního, produkován tam nebyl.

• 5.5.2009  18:31
    Bratz (2007)

Jak pejsek s kočičkou vařili americký popkulturní středoškolský film. Občas jsem měl až pocit, že koukám na surealistické dílo. Hlavně ale nesmíme opominout jistý anarchistický náboj, který snímek přináší. Na konec se přiznám, že jsem se při snímku dokonce i jistým zvráceným způsobem bavil. Objevovat v tomto "díle" nesmysly, chyby a všechny špatnosti je totiž nevyčerpatelná záležitost.

• 11.3.2009  01:37

Film se nedá hodotit, jako Bondovka. S touto sériímá společné pouze charaktery, stylizovanou znělku a jeden nezastavitelný výbuch budovy. Jinak se jedná o vcelku povedený akční film v Geengassovském pojetí. Žánrově se tedy film ještě o trochu více posunul, než Casino royale, ale u Bonda je žánrový posun nežádoucím elementem. Pokud např. Sněhurku vyjmete z pohádky a natočíte konverzační komedii, také to již nebude pohádka. Závěrem: Esence "Bondovky" - **, akční film - ****. Hodnotím tedy svůj divácký požitek a vazbu výsledku díla na deklarovanou sérii tak cíleně opomíjím.

• 3.3.2009  15:09

"Kdo všechno moc chápe, čůrá zeleně!" :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6