• Krátkometrážní

Akira (1988)

Těsně po shlédnutí ze sebe dostanu jen: "WOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!".

A légy (1980)

Animace pěkná. A co z toho?

Alenka v říši divů (2010)

Z tohoto filmu stojí za to si zapatovat pouze výtečné (a naštěstí často v různých variacích opakované) "Off with his head!" A to, že Burton si zde opravdu mnoho volné ruky neužil (nebo se jedná o ukázkový příklad samocenzury) napsali více a lépe jiní. p.s. Tentokrát mi ani nevadí, že jsem se na film nedokopal do kina.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Konečně si můžu užívat poctivou hororovou atmosféru po malých dávkách, aniž bych tím ztrácel nit, napětí a vyvolané emoce.

Andělé pomsty (2002) odpad!

Ani mistr Hauer film nezachránil. Jedno z rizik cestování Student agency.

Anémic cinéma (1926)

Zajímavé dadaistické rozvedení Rayogramů. Mimochodem, točeno ve studiu Mana Raye za jeho osobní asistence.

Annie Hallová (1977)

Intelektuální romantická komedie dělající si srandu z přehaného intelektualismu a vypovídající životní pravdy. :) Aneb proč si u té romantiky taky nezapřemýšlet.

Apokalypsa (2006)

Na začátek upozorňuji, že na oběktivnější hodnocení budu muse shlédnou ještě aklespoň dvakrát. Co se ale dá říci naprosto jistě? Postačí pár slov: postmodernismus, pop art, proplétání a hraní si s významy různých realit a tak by se dalo pokračovat dlouho a dlouho. Film na diváka vychrlí takovou dávku informací a obrazového i zvukového materiálu, že opravdu nelze napoprvé vše pochopit a zaregistrovat. Film sice působí až překombinovaně, ale troufám si tvrdit, že je to jen prvotní dojem a opakováním do sebe vše pevně zapadne. Je ale jasné, že film stojí za to vidět. A na závěr jen malý lament nad tím, že se jedná o další titul, který naše velká plátna nikdy nespatří, což je vzhledem k jeho obrazové bohatosti až přesycenosti zásadní chyba.

Apokalypsa (1979)

Tak jen doplním pár zajímavostí, které jsem tu u inkoho nenašel. Jelikož byl film točen na Filipínských ostrovech ( a platil na nějnemálo místní diktátor), kde zrovna vypukla občanská válka, musel štáb při natáčení helikoptéry barvit na zeleno, večer pak vždy na černo, aby mohly letouny zpět do "práce". ;;; Marlon Brando měl hrát vyhublého strhaného plukovníka Kurtze, během volna však ztloustl tak, že se F.F.Copolla rozčílil a prohlásil, že s ním nemůže točit. Všechny scény s Brandem tudíž točil druhý režisér. ;;; Natáčení se protáhlo asi na 4 násobek své délky (za to neručím), ale Copolla neslevil ze svých vizuálně estetických požadavků a udžel celou dobu za kamerou tým slavného Vittorio Storara, který spolkl velkou část celkového rozpočtu. Ale více na Wikipedii.