Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (112)

plakát

Díra (2019) 

Post-moderní ztvárnění příběhu o Ježíšovi a jeho poselství na pozadí hierarchicky organizované společnosti a jejích negativních projevů, včetně motivací lidí v ní. Ale zároveň to nebyla prvoplánová komunistická agitka, kterou by možná člověk od čekal. Dobře topopisovalo právě i všechna úskalí dobrých úmyslů a snah o změnu, přičemž jasné rozhřešení tohoto problému film na konci nanabízí, ale právě odkazem na život Ježíše nechává otevřené, jak se věci vyvinou a co si z nich společnost vezme poté, co se mesiáš obětoval a poselství bylo předáno.

plakát

Teorie velkého třesku - Bozemská reakce (2010) (epizoda) 

Sheldon begins to keep a journal, in which he continues to make reference to the "crime-ridden streets" of Pasadena: Sheldon's Journal, security system in place however sleep continues to allude me. But I have seen the under belly of Pasadena. This so called city of roses and it haunts me. Uhh! The injustice, I lie here awake tormented while out there evil lurks. Probably playing Donkey Kong on my classic Nintendo.

plakát

Team America: Světovej policajt (2004) 

"Gary, you can't blame yourself for what gorillas did.'" Fake redneck přízvuk v songu "Freedom Isn't Free" :) #MattDamon

plakát

Gentlemani (2019) 

Podfu(c)k + Král Artuš: Legenda o meči = Gentlemani. Rukopis Guye Ritchieho se začíná vyčerpávat, ale jednohubka dobrá.

plakát

Záhada Silver Lake (2018) 

Film je složen z vynikajících částic: fatální bábovky, klasická noirová hudba a pocta Hitchcockovi, krásné záběry na Silver Lake, Griffithovu observatoř a další místa Los Angeles, popkulturní a komiksové odkazy, městské legendy, konspirační teorie, kódy na krabici od pizzy, mapy na krabici od cereálií, drbání hlavy Jamese Deana, čekání pod Newtonem, symboly hobos a hobos' king, kytara Kurta Cobaina, psí vrah, soví žena, bizarnost, nihilismus, paranoia, manická psychóza, kojoti <><> /// ... Ale tyhle pastiche částečky do sebe prostě nějak nezapadají a jako celek ten film moc nefunguje. Dojem z celkové atmosféry však zůstává lehce pozitivní. <><> /// Under the Silver Lake has often been referred to as a new entry in the familiar category of shaggy postmodern LA noirs dense with red herrings and narrative cul-de-sacs that ultimately lead nowhere in particular, a subgenre ranging from the apparently irrelevant identity of the chauffeur’s murderer in The Big Sleep to the deliberate anticlimax of The Big Lebowski.

plakát

Pravdivá romance (1993) 

Rukopis Tarantina je v tom hodně znát. Brutal a cute zároveň. Gangsterská krvavá romance komiksáka a call girl, kteří se shodou okolností stanou disponenty kil kokainu ... Drogy, sicilská mafie, filmový průmysl, různý confusions, Brad Pitt v roli totálního zhulence a Gary Oldman v roli pimpa, co si myslí, že je černej. Ale omg proč je český překlad "pravdivá", nikoli "pravá" romance?

plakát

Parazit (2019) 

V tom filmu je jedna velká nekonzistence. Skill-set členů rodiny vůbec neodpovídá jejich zázemí a poměrům, ve kterých žijí. Když je otec tak zkušený řidič a umí předstírat vybrané chování, proč už dávno není VIP šoférem? Když syn umí dobře anglicky a má zámožné kamarády, proč již dávno někde min. nedoučuje? Když dcera tak skvěle manipuluje s lidmi a vyzná se v padělání dokladů, proč už dávno nemá úplně jiný job? Proč se celá rodina pachtí někde v podzemí a šmelí s krabicema od pizzy, když jsou to masters of arts? To prostě nedává smysl.

Reklama

Reklama