To Kapitola 2 (2019)

It 2 postrádá jakékoli kouzlo prvního dílu. Slabé stránky filmu: 1) Povinná scéna, kde se ukáže, že předsudky proti gayům jsou špatné a možná dokonce zplodily zlo a přivolaly nenávist - Pennywise - zde to jako úvodní scéna filmu působí ještě víc na sílu než třeba prezentace soužití homosexuálního páru v Eternals. 2) Velmi slabá půlka filmu, kde se hledají jakési artefakty pro indiánský rituál, opakují se flashbacky z dětství a poté vybafne nějaká příšerka. 3) Parta nyní dospělých dětí je dost nesympatická. 4) Závěrečný digibordel. 5) Pointa (?) že klauna je možné ušikanovat tak, jako to kdysi dělaly zlé děti jim.

Blízko od sebe (2013)

Vztahovka o jedné hoodně dysfunkční rodině. Podle divadelní hry. Julia Roberts a Meryl Streep hraje fakt ultra bitch. You don't get it, do you. I am running things now! Šílená rodinka, na zabití. Ale film super.

Americký přítel (1977)

Na Noir Film Festivalu 2020. Programová tipy Milana Haina: "Opakované zhlédnutí se znalostí předlohy Patricie Highsmith mě utvrdilo, že jde možná o nejlepší film Wima Wenderse a o top adaptaci některého z románů ripleyovské pentalogie (a to má v obou kategoriích hodně silnou konkurenci)."

Díra (2019)

Post-moderní ztvárnění příběhu o Ježíšovi a jeho poselství na pozadí hierarchicky organizované společnosti a jejích negativních projevů, včetně motivací lidí v ní. Ale zároveň to nebyla prvoplánová komunistická agitka, kterou by možná člověk od čekal. Dobře topopisovalo právě i všechna úskalí dobrých úmyslů a snah o změnu, přičemž jasné rozhřešení tohoto problému film na konci nanabízí, ale právě odkazem na život Ježíše nechává otevřené, jak se věci vyvinou a co si z nich společnost vezme poté, co se mesiáš obětoval a poselství bylo předáno.

Teorie velkého třesku - Bozemská reakce (2010) (epizoda)

Sheldon begins to keep a journal, in which he continues to make reference to the "crime-ridden streets" of Pasadena: Sheldon's Journal, security system in place however sleep continues to allude me. But I have seen the under belly of Pasadena. This so called city of roses and it haunts me. Uhh! The injustice, I lie here awake tormented while out there evil lurks. Probably playing Donkey Kong on my classic Nintendo.

Team America: Světovej policajt (2004)

"Gary, you can't blame yourself for what gorillas did.'" Fake redneck přízvuk v songu "Freedom Isn't Free" :) #MattDamon

Gentlemani (2019)

Podfu(c)k + Král Artuš: Legenda o meči = Gentlemani. Rukopis Guye Ritchieho se začíná vyčerpávat, ale jednohubka dobrá.

Záhada Silver Lake (2018)

Film je složen z vynikajících částic: fatální bábovky, klasická noirová hudba a pocta Hitchcockovi, krásné záběry na Silver Lake, Griffithovu observatoř a další místa Los Angeles, popkulturní a komiksové odkazy, městské legendy, konspirační teorie, kódy na krabici od pizzy, mapy na krabici od cereálií, drbání hlavy Jamese Deana, čekání pod Newtonem, symboly hobos a hobos' king, kytara Kurta Cobaina, psí vrah, soví žena, bizarnost, nihilismus, paranoia, manická psychóza, kojoti <><> /// ... Ale tyhle pastiche částečky do sebe prostě nějak nezapadají a jako celek ten film moc nefunguje. Dojem z celkové atmosféry však zůstává lehce pozitivní. <><> /// Under the Silver Lake has often been referred to as a new entry in the familiar category of shaggy postmodern LA noirs dense with red herrings and narrative cul-de-sacs that ultimately lead nowhere in particular, a subgenre ranging from the apparently irrelevant identity of the chauffeur’s murderer in The Big Sleep to the deliberate anticlimax of The Big Lebowski.