Serjoza

okres Jičín

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 14.6.2017  01:10

Nejvíc mě pobavil odkaz v Simpsonových s kočkou a myší, s21e21. :) Všechno ostatní tu už řekli jiní.

• 14.6.2017  00:46

Pirate's life. V pátém díle Pirátů najdete vše, co je dělalo a stále dělá úžasnými na pohled. Velkolepou výpravu, velmi povedenou hudbu, řadu zdařilých gagů (Jack Sparrow už se sice ohrál, nicméně scéna s trezorem či gilotinou patří k nejvtipnějšímu, co jsme v tomto světě dosud spatřili), charismatického záporáka(ky) i krásné ženy. Na druhou stranu se vedle tohoto musíme vyrovnat s řadou horších gagů, tupým příběhem, který si oproti minulým dílům v mnohém protiřečí, slabším finále i s totálním klišé zahrnující dvě zbytečné postavy přidané nejspíš čistě proto, abychom si připomenuli, že v Pirátech kdysi utvářely hlavní dějovou linii. Loď požírající další lodě není cool, jak by se na první pohled mohlo zdát, variace na téma "námela a kašpar Jack Sparrow" už prostě po většinu času zajímavé nejsou a osobně bych hrozně ocenil v příštím díle ubrat na zbytečné velkoleposti, která se s Piráty táhne už od druhého dílu, a naopak si více pohrát s jednotlivými bojovými sekvencemi, které by hýřily jedním ztřeštěným nápadem za druhým - zde jsem pár takových dostal hlavně v první půlce filmu na ostrově sv. Martina a můžu říct,, že mě tyhle pasáže bavily nejvíc. Je vidět, že slušný scénárista a přístup s chutí k látce dokáže i z očekávaně okoukané záležitosti vytvořit svěží a velmi zábavnou podívanou, která staví hrdiny do sympaticky pitomých pozic a spíš než hrdiny z nich dělá chudáky s notnou dávkou štěstěny, přitom ale neparoduje sama sebe. Jen je škoda, že je tahle milá hravost s nádherným karibským světem a jeho postavičkami upozaděna snaze vytvořit další megalomanský projekt s triky za miliardy, které v kině sice uchvátí, ale za pár měsíců si na ně ani nevzpomenete. 70 % PS. Čtyřka se proti pětce může jít zahrabat.

• 1.6.2017  19:04
    Samuraj (1967)

Poctivá filmařina, minimalistické, mrazivé a chytré. A Alain Delon hraje jako o život, přestože téměř nehne brvou. 80 %

• 25.4.2017  09:32

Tohle zpracování klasické Disneyho pohádky má všechno! Scenérie, po kterých se tají dech, velmi sympatické obsazení - a to neříkám jen kvůli kráse Emmy Watson, z Gastona a digitálního Lumiera jsou moje rázem nejoblíbenější postavy, dále tu správnou magickou atmosféru a řadu hezkých písniček, které by pravděpodobně vyzněly daleko líp, kdyby se promítalo v originále. Takhle mi musí stačit jako obvykle ucházející český dabing, nicméně za verzi s titulky bych tu byl raději. Už jen kvůli Rentonovi, Gandalfovi a Trelawneyové. Rozjezd je pozvolnější, nemůže ale nudit už jen tím, jak skvěle je to natočené a jak úchvatné obrazy nám tvůrci předložili. A ano, Emma taky super. :) 80 %

• 13.3.2017  15:38

Pro věkovou skupinu 13+ s IQ 80+ nekoukatelná hovadina.

• 20.1.2017  20:37
    Panic je nanic (2006)

Cancer...

• 15.1.2017  00:17

Nerozumím výtkám ostatních komentujících. Že má Rogue One pomalejší rozjezd? Máme tu 6-8 zbrusu nových postav, dá se tedy očekávat, že jejich představení bude nějaký ten čas obětován. Že jsou postavy nevykreslené a nic o nich nevíme? Já tvrdím, že víme až dost na to, abychom se s nimi sžili. Především ústřední dvojice je napsána pěkně, žena, která hodně ztratila a muž, který to neměl jednoduché a čas od času byl nucen jednat nesprávně. Dál tu máme "polepšeného" pilota (pro mě asi nejméně zajímavá postava, ale někdo tu "navigaci" dělat musel... :)), párek badass Asiatů a K2 - prvního skutečně vtipného mluvícího droida v SW univerzu! Kam se hrabe otravný 3PO. A poslední dost často se objevující výtka, tedy slabý příběh zaměřený jen na hlavní linii? No, ono se toho popravdě nic moc jiného nestihne. Myslím, že vyšší výskyt mikropříběhů by kostru filmu rozbil a celek by ani zdaleka nepůsobil stejně dobře. Je to námrd! :) Tam, kde Force Awakens zklamala, Rogue One válí. Je v tom prostě to srdíčko. Celý příběh je podaný lidsky, dost syrově a přitom velkolepě, přičemž závěrečná půlhodina ždímá emoce. Potěšilo mě velmi "úsporné" vyobrazení starých tváří, a sice tak, že máme radost, že je vidíme, nicméně v příběhu zbytečně nepřekáží - problém u SW7, kde se sice setkáme s bezrukým 3PO, vypnutým R2 nebo přestárlou Leiou (rip in peace), ani jeden ale do příběhu pořádně nezapadá a působí navíc, jen aby "byli". Tady, pokud jsou staré tváře v záběru, má to jasný důvod a celkově pak jednotlivé obrazy vyzní mnohem lépe. A nakonec tu máme nejvíc badass scénu s největším padouchem galaxie, za kterou bych tvůrce vyzdvihoval do nebes. Připomínka, že Darth Vader je Darth Vader. Sečteno podtrženo, za mě po 4., 5. a 3. dílu nejlepší Star Wars. Prosím, ať jsou další spin-offy alespoň stejně dobré! 90 %

• 4.9.2016  19:56

Dvě hvězdy za strýčka Jeffreyho, super rvačku a ta dvě-tři uchechtnutí se několika málo zdařilým gagům. Jinak mě tahle ostatními vyzdvihovaná romantická "komedie" nepobavila, ale spíš otrávila. Pro holky nemotory super.

• 2.9.2016  00:11
    Na dotek (2004)

Vzalo mě to jako už dlouho nic. Tak dobře vypointované drama s vynikajícími hereckými výkony, velmi jemně a pečlivě vybranou hudbou a některými v prvoplánu neskutečně vtipnými scénami se vážně jen tak nevidí. Líbila se mi ta velice tenká hranice mezi humorem a nadsázkou a těžkým dramatem, na které film po většinu stopáže balancoval a leckdy se přes ni přehoupl na jednu (ale spíš na druhou) stranu. Nejsympatičtější mi byl Pan herec Owen v těsným závěsu s vynikající krásnou Natalií, ale je to jen rozstřel preferencí a sympatií, celá herecká čtveřice hraje jak o život. Závěrem... nevím, jak je celá situace vůbec pravděpodobná, nicméně film dobře a neotřele poukazuje na řadu vztahových vymožeností i problémů současnosti a do toho reflektuje řadu špatných lidských vlastností. Rád bych řekl, že pravda a láska vítězí, ale... ani náhodou, přátelé. Možná. 90 %

• 13.6.2016  20:38
    The Killing (TV seriál) (2011)

Velmi poutavý seriál, se zajímavou postupně se odhalující a komplikující zápletkou a dobře napsanými jednotlivými charaktery. Jsem rád, že nedostala prostor karikaturizace postav, čímž je celý příběh o to uvěřitelnější. Ústřední dvojice detektivů působí díky své neobvyklosti a nedokonalosti velmi sympaticky - a jako protiklad jim jde celá řada vedlejších postav, který bych za to, jak se chovaj, nejradši zadupal do podlahy. Třeba maminku zavražděný, nejprotivnější postavu z televizní série za posledních pět let. Kdyby se jí zbavili po druhým díle a místo ubrečených sebestředných wtf scén s ní radši přihodili víc sprostých slov (ne že bych byl zastáncem nejsprostších filmových děl, ale tohle je tak puntičkářsky přeslušnělý, až je to místy nudný) a občas pár opepřenějších scén plnejch bradavek a zadků, oblíbil bych si The Killing ještě víc. A neškodilo by omezit záběry na děti a celou tu protivnou patriotistickou rodinnou atmosféru, která se seriálem táhne, i když připouštím, že vzhledem k typu případu je v tomhle případě na místě. Jen by jí tam prostě mohlo být trochu míň. AMC má, stejně jako v případu Walking Dead, s těmihle okruhy evidentní problém. Zaplať pánbůh za True Detective od HBO, to se sprosťáren, nahoty a tlumení 'amerického' zas na druhou stranu nebojí ani trochu. Z porovnání vychází (i ve kvalitě případu a hereckých výkonů) prostě o hodně líp. I tak je The Killing velmi dobrý seriál, který rád doporučím všem milovníkům poctivých kriminálek. 75 %

• 6.6.2016  11:54
    Temný případ (TV seriál) (2014)

1. série 80 %. Zatraceně creepy podívaná, kterou dominuje ústřední duo Harrelson-McConaughey a parádní, originální scénář. Pomalejší rozjezd může ze začátku odradit, vyplatí se ale pomalu se rozvíjející zápletku překonat a počkat na pozdější díly - tam se divákovi dostane toho nejlepšího v oblasti krimi, co je na trhu momentálně k dispozici. 2. série - 100 %. Jdu proti davu a i když se snažím neporovnávat první a druhou sérku mezi sebou, druhá mě zasáhla víc. Víc jsem se sžil s jednotlivými postavami a jejich zpackanými životy a přál si dobrý konec pro Farrella, Vince i Rachel. Jednotlivé případy neporovnávám, jde o něco úplně jiného, kde se první jevil jako práce démonického fanatika, ve druhém se podíváme do nejtemnějších koutů podsvětí. Zkrátka nechci míchat jabka s hruškami. Jsou to ale především postavy Velcora, Franka a Bezzeridessový, co mě nakonec přimělo zvednout hodnocení na 5 hvězd.

• 19.11.2015  16:51
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Z prvotřídní zábavy díky sestavě Kretén-Dobrák-Úchyl-Teplouš-Sexbomba zamířil tenhle sitcom přes vlny neurážejícího průměru až do oblastí totálních sraček s náměty, které by spíš slušely jihoamerickým telenovelám. Nová sestava hrdinů vypadá takhle: Ještěvětšíkretén-Užnijaknezajímavýdobrák-Ochočenýkdysiúchylteďjendvojmanžel-Tenčernejspřízvukem-Bývalásexbomba-Uječenápíča-Hnusnánezajímavákreténovaex. Co mě mrzí snad nejvíc, je přerod natolik sympatické a nechutné osobnosti Howarda Wolowitze v uťápnutého manžílka oné 'Bernadette'... nejnesympatičtější kozy, kterou jsem kdy na sitcomové obrazovce uviděl. Je fajn, že alespoň Sheldon se drží svého zaběhlého 'mimoňství', sám ale plytký scénář s výskytem 'jeden dobrý gag na epizodu' neutáhne, navíc i u něho už se čas od času vyskytnou náznaky oné 'lidskosti', se kterou se seriál po první 3-4 série tak dobře vypořádával a kterou servíroval jen v sympatické míře (viz Pennyino prosebné "nechci, abys odjel" mířené na adresu Leonarda na konci 2. série). Nezamiloval jsem si Big Bang kvůli lidským vztahům, nýbrž díky zmatečnému chování protagonistů, jejich sociální negramotnosti, úchylárnám PANA Wolowitze, hádkám o tituly a celé škále výborných vtipů. Škále ale dřív nebo později muselo dojít datum spotřeby a vtipný seriál se stal dojnou krávou a zamířil tam, kam míří většina zpočátku dobrých sitcomů. První řady jsou za 5*, úpadek v posledních třech je ale natolik znatelný, že strhávám 2* dolů. Vážně škoda.

• 1.11.2015  15:04
    Méďa 2 (2015)

Jednička skvělá, dvojka se už ale veze na slávě předchůdce a ačkoliv hodně lidí namítne, že jde o "to samé", já se většinu času nudil. Mnohem víc, než u jedničky. Přesto je tu těch "starých" božsky ujetých sprostých vtípků dost na to, abyste to dokoukali do konce a ještě se slušně pobavili.

• 27.10.2015  22:24

Vážně, když vidím, kolik tahle plytká vláčná nezáživná a (na rozdíl od druhého dílu) o veškeré skutečně emočně vypjaté scény obraná kravina stála, čekal bych... aspoň NĚCO! Cokoliv, co by ty 2 k uzoufání dlouhé hodiny jakýmkoliv způsobem ozvláštnilo nebo zpříjemnilo! Jestli jsem o sedmém Potterovi tvrdil, že byl nudným a zbytečným komerčním tahem s primárním cílem vyflákat pár milionů navíc, tady to platí dvojnásob. A kvalita je přitom o čtyřicet podlaží níž. Původní koncept Hunger Games se mi líbil, ve třetí části se ho ale nedočkáme a jediné, co uvidíme, jsou prázdné obličeje lepších či horších herců čumějící na sebe přes půl světa díky zdárné technologii panemského vysílače. Jakékoliv boje během toho snad probíhají, my diváci z nich nemáme ani mrtvolku. A přitom akce na bitevním poli, vyhřezlá střeva a povolené svěrače padlých spolu v záplavě digitálních orgií výbuchů je to jediné, co tenhle díl mohlo vytáhnout z nekonečného bahna hnusu, nudy a zbytečnosti. 20 % sám ani pořádně nevím za co, dokonce i Woody vystřízlivěl a jeho postava opilce skupiny se tím pádem stala zbytečnou.

• 20.10.2015  20:34
    Marťan (2015)

Dle mého snad nejvíc přeceňovaný režisér současného filmového světa natočil po 8 letech film, který stojí za to. Matt Damon aka Mark Watney je správný sympaťák a s Marsem se (stejně jako režisér) vypořádal po svém, poctivě, zajímavě a poutavě. 80 %

• 8.9.2015  01:56

Napětí *****, detektivka *****, erotika *****, krásný ženský *****. Jen s vrahem nemám jasno.

• 13.5.2015  02:11
    Pearl Harbor (2001)

Původně jsem ohodnotil za 3, po delší časové prodlevě jsem se ale na film podíval znovu a žasnu nad tím, kolik věcí jsem dřív přešel bez povšimnutí. Že je Bay mistr na akční scény není nic nového, ze záběrů čiší megalomanství a majestátnost a na pokoukání zde Míša odvedl vážně dobrou práci, i tak ale říkám, že se mi Pearl Harbor nelíbil. Vlastenectví dotaženo do mrtě, podáno ovšem naprosto směšným způsobem přes banální hovna-říkající promluvy jednotlivých aktérů. Taková slova by snad nikdo v reálu nepoužil! "Mám rád velitele ponorek, nemají čas na zbytečné řeči. Stejně jako já." Když jde do tuhého, vypneme obraz a vnímáme jen zvuk, slyšíme šum a halas, výstřely a na tisíc způsobů parafrázovanou výplň "honem, honem, jedu, jedu, rychlejc, chlapi, přidej, dělej, už budu, budu!" Příběh a hlavně celá délka filmu je jeho další potíží. Uff, 3 hodiny koukat na melodrama s originalitou brazilské telenovely zasazené do druhé světové... kdyby ta Kate aspoň čas od času ukázala kozi, ani toho se ale nedočkáme, takže nezbude než trpět a čekat, až se herci vyblábolí, padne deset tisíc milionů keců na téma "Amerika a já" a přijde zase nějaká letecká bitka s výbuchy v ceně německého státního rozpočtu. Historicky taky nic moc, spousta faktů a zajímavostí o samotném útoku tu není zmíněna, vše se prostě točí okolo hlavní trojky a křoví = kamarádů vojáčků a kamarádek sestřiček okolo a pro lidi, kteří aspoň lehce doufali v nějaké to info, musí holt stačit dvě tři data a ono číslo o pohřbených v nebohé Arizoně. V tomhle ohledu je určitě lepší Tora! Tora! Tora!. Přesvědčivé jako tříleté dítě s pistolí. Japonci probírají super extra přísně tajné plány o napadení USA a na zahradě 20 metrů od nich si hrají šikmooký dětičky s dráčkem? Vážně mi nevadí velkofilmy zahalené třema prdelema romantiky, musí mít ale hlavu a patu, zvlášť, když jde o tak monumentální projekt, jakým tříhodinový Pearl Harbor je, nebo chce být! Napadá mě srovnání s Titanicem - romantika sladká jako čerstvá cukrová vata posypaná lízátky, zalitá karamelem a v pozadí historická katastrofa dnes všem známá. Jenže na rozdíl od Pearl Harboru měl film co nabídnout příběhově, nebylo vám u jeho sledování trapně, nepřemýšleli jste nad logickými nesmysly a nestál na oné jedné (dvou) akčních scénách, protože se jeho obrazy daly hltat od prvních minut... a jako celek tím pádem vyzněl mnohem líp. Sorry, ale na víc než 50 % to nevidím.

• 5.5.2015  01:48
    Občan Kane (1941)

Určitě jde o výjimečný film s pozoruhodnými myšlenkami, osobitým stylem vyprávění a bůhvíčímještě a vidět ho v roce 1942, pravděpodobně si jizznu do podvlíkaček. Mám ale problém se sžitím s hlavní postavou, která na mě působila, ostatně jako celý film, tak chladně, že se nedostavily téměř žádné emoce. Kdo je Charles Kane, o co mu šlo a co vlastně znamená ono slůvko "rosebud"? Ačkoliv už odpovědi na tyto otázky znám (snad kromě té poslední, na níž najít přesnou odpověď je ještě těžší než jednoznačně odvodit konec Shutter Islandu), kdybych ale zůstal v nevědomosti, působilo by to na mne obdobně. Takhle jsem "jen" měl možnost zhlédnout přelomový film, který oplývá schopností udivovat svými kvalitami i po tolika letech. Je mi líto, že mezi fanoušky pravděpodobně patřit nebudu. Možná si Kanea pustím odteď za pět let a po skončení projekce budu tak nadšený, že nasednu na první vlak do západní Evropy, smířím se s hodinovým zpožděním a vypadnu nakupovat sochy. 70 %

• 22.4.2015  01:10
    Ptáci (1963)

Geniální scéna s Melanií pokuřující před školou na lavičce, za jejímiž zády se seskupuje smrtící hejno. Co se týče zbytku, Hitchcock natočil horor, který už dnes téměř nikoho nepostraší. 66 %

• 20.4.2015  12:32

Postavu, kterou zde ztvárnil R. Lee Ermey, si budu pamatovat do konce života.

• 13.4.2015  22:45
    Lakomec (1980)

Mé hodnocení bohužel ovlivnil i zvláštní dabing, kdy nepřekonatelného Františka Filipovského nahradil o tolik fádnější Krampol. Ale ani po komediální stránce mi Lakomec nesedl, myslím, že existuje spousta lepších děl, ve kterých můj nejoblíbenější francouzský herec triumfoval. 50 %

• 8.4.2015  22:06
    Valmont (1989)

Valmonta jsem si představoval jinak. To už Ryan Phillippe se mé přestavě přibližoval víc. Colin Firth je však víc než dobrým hercem a kde ztrácí na zevnějšku, tam dohání skvostným hereckým uměním. Ještě deset minut před koncem jsem chtěl dát 4*, závěr ale tak nějak vyšuměl do ztracena a žádný vrchol se nekonal - a to se mi nelíbilo. Jinak chci pochválit výpravu, kostýmy a celkově atmosféru tamější doby - ta se panu Formanovi vydařila na výbornou, to a emoce, které vyvolává hned několik postav na plátně. Valmonta je vám nakonec ještě líto. Ono když se nad tím člověk zamyslí, jde o klaďase, který vás po většinu filmu přesvědčuje, že klaďasem není ani coulem. Sečteno podtrženo, Valmont je pro mě dalším snímkem, který evokuje fakt, že jsou to právě ženy, obzvlášť pak ty intrikánské, kdo ovlivňuje chod dějin/života/společnosti. 65 %

• 1.4.2015  23:52
    Vertigo (1958)

Nebýt některých až příliš zdlouhavých pasáží a hudby, která téměř nepřestane bzukat, dal bych plný počet. Vertigo je hodně zvláštní film. V začátku nastiňuje, že půjde o detektivku s hlavním představitelem, který se bojí výšek (což se někdy v průběhu určitě vymstí), potom se najednou přemění v cosi... řekl bych i mysteriózního a vzápětí dojde na rozkošný slaďák. A jako třešnička na dortu děsivý závěr, kdy emoce tečou všemi proudy (nebo aspoň ty moje tekly). Za zmínku stojí i vizuál, obrazy se povedly na nejlepší. A vidět film z padesátkového San Francisca se všemi těmi nablýskanými auty, prosluněnými parky, galeriemi a honosně oblečenou střední a vyšší třídou - krásně pohladilo na duši. Trvalo mi dost dlouho, než jsem byl připraven si k Hitchcockovi najít cestu, tenhle film však ve mně probudil chuť zhlédnout další a další díla z Alfrédovy dílny, čím víc, tím líp. A nevím, jestli začínám stárnout (bylo by to ukrutně brzo), ale dívky ve starých filmech se mi zdají o poznání hezčí a svůdnější než novodobé herečky. Nevím, asi je to i tou dobou. Čpí z nich elegance a něžnost, jaká se dnes už skoro nevidí. Proto i přítomnost nádherné Kim Novak přispěla ke spokojenému zážitku ze sledování Vertiga. 80 %

• 1.4.2015  23:38

SPOILER Rychlejší pohyb transformoval hororový zombie žánr do akčního a hlavní hrdinka ani jednou neukáže kozi. Což je celkem škoda, protože s ukazováním kozi ostatních účinkujících s chromozomy XX větší problém není. Už proto nemůžu dát tomuhle filmu vyšší hodnocení... dobře, a taky (jen tak mimochodem) kvůli absenci emocí, které by se měly dostavit aspoň ke konci projekce. A nedostavilo se nic, trošku mi bylo líto CJ, stačí ale porovnat jejich intenzitu s emocemi během kteréhokoliv jiného zombie filmu, akčňáku nebo hororu, který jsem tu ohodnotil 3* a výš - Úsvit mrtvých v téhle rovině selhává. Co oceňuji, je akce, naspeedovaní zombíci, bezútěšný konec, scénu s porodem dítěte a hrátky s dalekohledy, tabulemi a šachy na střechách. 60 %

• 31.3.2015  15:31

Dělňasi pochodující do továrny jako ovce na porážku... :) reakce na velkou krizi ověnčená absurdními gagy a skopičinami Charlieho Chaplina, který za těch 85 minut prakticky nesleze (naštěstí) z plátna. U scény s novým přístrojem na krmení dělníků jsem řval smíchy... a samozřejmě bych chtěl vyzdvihnout překrásnou Paulette Goddard. 80 %

• 30.3.2015  14:23
    Zabíjení (1956)

Majstrštyk.

• 30.3.2015  12:44
    Lolita (1962)

Kubrickem zfilmované Nabokovovo veledílo jsem si představoval úplně jinak. Kde je nekorektnost a provokace? Kde je scéna, která by předvedla pana Humberta takového, jaký byl doopravdy, úchylného a posedlého? A proč je konec prozrazen hned po prvních pěti minutách? Režie je dobrá, ale Stanley Kubrick už natočil mnohem lepší filmy. Tohle mě prostě nevzalo.

• 25.3.2015  01:31

Maximální dopad na emoce i mozkové závity. Tohle jsem k žádnému filmu dlouho nenapsal, ale - netuším, co bych měl Shutter Islandu vytknout.

• 19.3.2015  16:53
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Po 11 zkouknutých sériích mě tenhle seriál baví jako žádný jiný. Desítky tisíc narážek, přisprostlých vtípků a úchylností spolu s občasným výskytem nějaké té hvězdičky hollywoodského šoubyznysu tu může být odsouzeno jako "nenápaditá zábava", "úchylnost" a "kravina" a na každém z těchhle označení něco bude, jednodušší humor mě ale dostal a udělal z Dva a půl chlapa těžkou závislost. Dva staří mládenci a jeden sotva dospělej pitomec dokážou pobavit i když je nejhůř. A Charlie Sheen byl výborný, nicméně díly s Kutcherem se mi zdají ještě povedenější. Nejlepší linka? Alan Harper aka Jeff Strongman. :) 90 %

• 22.1.2015  03:30
    Český sen (2004)

I když pan Klusák několikrát zmiňuje, že cílem dokumentu bylo přiblížit divákovi sílu marketingových kampaní, nejvíc jsem se bavil v pasážích, kde vystupovali samotní Čecháčci, hlavně pak před nově "otvíraným" hypermarketem.

<< předchozí 1 2