Samuraj (1967)

Poctivá filmařina, minimalistické, mrazivé a chytré. A Alain Delon hraje jako o život, přestože téměř nehne brvou. 80 %

Kráska a zvíře (2017)

Tohle zpracování klasické Disneyho pohádky má všechno! Scenérie, po kterých se tají dech, velmi sympatické obsazení - a to neříkám jen kvůli kráse Emmy Watson, z Gastona a digitálního Lumiera jsou moje rázem nejoblíbenější postavy, dále tu správnou magickou atmosféru a řadu hezkých písniček, které by pravděpodobně vyzněly daleko líp, kdyby se promítalo v originále. Takhle mi musí stačit jako obvykle ucházející český dabing, nicméně za verzi s titulky bych tu byl raději. Už jen kvůli Rentonovi, Gandalfovi a Trelawneyové. Rozjezd je pozvolnější, nemůže ale nudit už jen tím, jak skvěle je to natočené a jak úchvatné obrazy nám tvůrci předložili. A ano, Emma taky super. :) 80 %

Klub sráčů (2000)

Pro věkovou skupinu 13+ s IQ 80+ nekoukatelná hovadina.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Nerozumím výtkám ostatních komentujících. Že má Rogue One pomalejší rozjezd? Máme tu 6-8 zbrusu nových postav, dá se tedy očekávat, že jejich představení bude nějaký ten čas obětován. Že jsou postavy nevykreslené a nic o nich nevíme? Já tvrdím, že víme až dost na to, abychom se s nimi sžili. Především ústřední dvojice je napsána pěkně, žena, která hodně ztratila a muž, který to neměl jednoduché a čas od času byl nucen jednat nesprávně. Dál tu máme "polepšeného" pilota (pro mě asi nejméně zajímavá postava, ale někdo tu "navigaci" dělat musel... :)), párek badass Asiatů a K2 - prvního skutečně vtipného mluvícího droida v SW univerzu! Kam se hrabe otravný 3PO. A poslední dost často se objevující výtka, tedy slabý příběh zaměřený jen na hlavní linii? No, ono se toho popravdě nic moc jiného nestihne. Myslím, že vyšší výskyt mikropříběhů by kostru filmu rozbil a celek by ani zdaleka nepůsobil stejně dobře. Je to námrd! :) Tam, kde Force Awakens zklamala, Rogue One válí. Je v tom prostě to srdíčko. Celý příběh je podaný lidsky, dost syrově a přitom velkolepě, přičemž závěrečná půlhodina ždímá emoce. Potěšilo mě velmi "úsporné" vyobrazení starých tváří, a sice tak, že máme radost, že je vidíme, nicméně v příběhu zbytečně nepřekáží - problém u SW7, kde se sice setkáme s bezrukým 3PO, vypnutým R2 nebo přestárlou Leiou (rip in peace), ani jeden ale do příběhu pořádně nezapadá a působí navíc, jen aby "byli". Tady, pokud jsou staré tváře v záběru, má to jasný důvod a celkově pak jednotlivé obrazy vyzní mnohem lépe. A nakonec tu máme nejvíc badass scénu s největším padouchem galaxie, za kterou bych tvůrce vyzdvihoval do nebes. Připomínka, že Darth Vader je Darth Vader. Sečteno podtrženo, za mě po 4., 5. a 3. dílu nejlepší Star Wars. Prosím, ať jsou další spin-offy alespoň stejně dobré! 90 %

Deník Bridget Jonesové (2001)

Dvě hvězdy za strýčka Jeffreyho, super rvačku a ta dvě-tři uchechtnutí se několika málo zdařilým gagům. Jinak mě tahle ostatními vyzdvihovaná romantická "komedie" nepobavila, ale spíš otrávila. Nejsem cílovka.

Na dotek (2004)

Vzalo mě to jako už dlouho nic. Tak dobře vypointované drama s vynikajícími hereckými výkony, velmi jemně a pečlivě vybranou hudbou a některými v prvoplánu neskutečně vtipnými scénami se vážně jen tak nevidí. Líbila se mi ta velice tenká hranice mezi humorem a nadsázkou a těžkým dramatem, na které film po většinu stopáže balancoval a leckdy se přes ni přehoupl na jednu (ale spíš na druhou) stranu. Nejsympatičtější mi byl Pan herec Owen v těsným závěsu s vynikající krásnou Natalií, ale je to jen rozstřel preferencí a sympatií, celá herecká čtveřice hraje jak o život. Závěrem... nevím, jak je celá situace vůbec pravděpodobná, nicméně film dobře a neotřele poukazuje na řadu vztahových vymožeností i problémů současnosti a do toho reflektuje řadu špatných lidských vlastností. Rád bych řekl, že pravda a láska vítězí, ale... ani náhodou, přátelé. Možná. 90 %

Zločin (2011) (seriál)

Velmi poutavý seriál, se zajímavou postupně se odhalující a komplikující zápletkou a dobře napsanými jednotlivými charaktery. Jsem rád, že nedostala prostor karikaturizace postav, čímž je celý příběh o to uvěřitelnější. Ústřední dvojice detektivů působí díky své neobvyklosti a nedokonalosti velmi sympaticky - a jako protiklad jim jde celá řada vedlejších postav, který bych za to, jak se chovaj, nejradši zadupal do podlahy. Třeba maminku zavražděný, nejprotivnější postavu z televizní série za posledních pět let. Kdyby se jí zbavili po druhým díle a místo ubrečených sebestředných wtf scén s ní radši přihodili víc sprostých slov (ne že bych byl zastáncem nejsprostších filmových děl, ale tohle je tak puntičkářsky přeslušnělý, až je to místy nudný) a občas pár opepřenějších scén plnejch bradavek a zadků, oblíbil bych si The Killing ještě víc. A neškodilo by omezit záběry na děti a celou tu protivnou patriotistickou rodinnou atmosféru, která se seriálem táhne, i když připouštím, že vzhledem k typu případu je v tomhle případě na místě. Jen by jí tam prostě mohlo být trochu míň. AMC má, stejně jako v případu Walking Dead, s těmihle okruhy evidentní problém. Zaplať pánbůh za True Detective od HBO, to se sprosťáren, nahoty a tlumení 'amerického' zas na druhou stranu nebojí ani trochu. Z porovnání vychází (i ve kvalitě případu a hereckých výkonů) prostě o hodně líp. I tak je The Killing velmi dobrý seriál, který rád doporučím všem milovníkům poctivých kriminálek. 75 %

Temný případ (2014) (seriál)

1. série 80 %. Zatraceně creepy podívaná, kterou dominuje ústřední duo Harrelson-McConaughey a parádní, originální scénář. Pomalejší rozjezd může ze začátku odradit, vyplatí se ale pomalu se rozvíjející zápletku překonat a počkat na pozdější díly - tam se divákovi dostane toho nejlepšího v oblasti krimi, co je na trhu momentálně k dispozici. 2. série - 100 %. Jdu proti davu a i když se snažím neporovnávat první a druhou sérku mezi sebou, druhá mě zasáhla víc. Víc jsem se sžil s jednotlivými postavami a jejich zpackanými životy a přál si dobrý konec pro Farrella, Vince i Rachel. Jednotlivé případy neporovnávám, jde o něco úplně jiného, kde se první jevil jako práce démonického fanatika, ve druhém se podíváme do nejtemnějších koutů podsvětí. Zkrátka nechci míchat jabka s hruškami. Jsou to ale především postavy Velcora, Franka a Bezzeridessový, co mě nakonec přimělo zvednout hodnocení na 5 hvězd.

Méďa 2 (2015)

Jednička skvělá, dvojka se už ale veze na slávě předchůdce a ačkoliv hodně lidí namítne, že jde o "to samé", já se většinu času nudil. Mnohem víc, než u jedničky. Přesto je tu těch "starých" božsky ujetých sprostých vtípků dost na to, abyste to dokoukali do konce a ještě se slušně pobavili.