Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

plakát

Babicovy dobroty (2008) (TV pořad)

Geniální nadčasové dílo. Na začátku se možná ztratíte, ale zase se najdete, protože jste tady a postupně se dozvíte spoustu zajímavostí, jako například že čedar je mexický sýr, že tvrdý játro není tak dobrý jako měkký játro a že nejdůležitější je, aby to křuplo, než to zasypete trochou sole. A když už myslíte, že jste u konce, tak kdepak, přijde totiž takzvaná ruská zatáčka. Vzdělávací pořad s guru české gastronomie Jirkou bych doporučil každýmu, komu v životě chybí humor a štěstí.

plakát

S Babicou v karanténě (2020) (TV pořad)

Jirka Babica by měl být dalším laureátem na Nobelovu cenu za mír. Ani Matka Tereza neobohatila poválečnou Indii tolik jako Jirkův nový pořad zkroušené Čechy v době koronavirové.

plakát

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

OBSAHUJE SPOILERY Částečně jsem spokojený, částečně v obavách. Smířil jsem se s novým směrem, kterým se seriál po odchodu GRRM vydal, aby ho bylo možné vůbec dokončit. Abychom mohli sledovat nekonečně se protkávající osudy stovek postav v tomhle fiktivním světě, musíme počkat, až starý génius dopíše Vichry a snad i Sen a zatím si "vystačit" s velkolepostí seriálu. První epizoda připravila půdu pro dalších 5 dílů, od kterých očekávám velkolepou akci a SNAD smysluplné a uspokojivé zakončení dlouhého děje (uspokojivé nerovná se s dobrým koncem). Vadí mi logické přešlapy: O "maličkostech", jako že armáda musí jíst, Jon samozřejmě ví, proč něčím takovým musí argumentovat Sansa? - No jistě, přece aby se ukázalo, že ona je ta nejchytřejší, až nakonec ten trůn z mečů dostane. ... Proč Tyrionovi ani Varysovi není zřejmý Jonův původ po tom, co ho vidí letět na drakovi? - V knize se z Tyriona od otcovy vraždy stává nihilista a opilec, v seriálu jen pitomec s jediným ustaraným výrazem. ... Přijde mi až příznačné, že Euron udělal svou první chybu zrovna ve stejnou dobu, co se přiblížil Theon s několika trhany. ... Nebýt těchto a dalších absurdit, neváhal bych s plným hodnocením. Že se téměř celou dobu kec... pardon, konverzovalo, mi ani trochu nevadilo. Takový byl seriál od začátku. Tehdy se ale "pouze" přebírala mistrně napsaná předloha, s menšími či většími odklony, a k logickým obstrukcím nedocházelo zas až tak často. Obávám se, že pod vedením DD se dočkáme nejednoho překvapení a nelogického jednání i jeho vyústění, který v nás při závěrečné sumarizaci dojmů z tohoto jinak skvělého seriálu zanechá posmutnění nad tím, jak "málo" stačilo, aby výsledkem byla dokonalost. Velmi rád bych se ve své předpovědi mýlil.

plakát

Duch doby: Dodatek (2008)

V prvních minutách dostaneme informace o multiplikaci depozit, které vám předají v rámci bakalářského kurzu na každé alespoň trošku slušné ekonomické škole. Následuje záplava spekulací a konspiračních teorií, ke kterým není uvedený jediný zdroj. Prostor k vyjádření dostane jen pár lidí, takových, jejichž názory podporují projekt Venus, kterému film dělá od 30. minuty reklamu, nebo jejich myšlenky tomuto projektu neodporují, a toto balamucení probíhá bez jakýchkoliv vyjádření oponentů = zastánců současného "režimu". Ať se na mě nikdo nezlobí, ale takovýmhle způsobem se ekonomický dokument, který chce být veřejností brán vážně, chovat nemůže. Hype kolem Zeitgeist: Addendum nechápu, je to film, který vám ve 120 minutách vyhučí díru do hlavy nástinem utopistické verze budoucnosti. Předpokládá, že jedinou příčinou lidských zlých skutků jsou peníze a jejich nedostatek. Až mi někdo vysvětlí, co má nedostatek peněz společného se situací, kdy si neukojená vdaná žena zašuká s cizím chlapem, který se jí prostě líbí, manžel to zjistí a chlapa ve vzteku umlátí, možná začnu tenhle dokument brát trochu vážněji. Jednou z myšlenek zde předkládané budoucnosti je totiž i absence pracovních míst, soudů, zákonů a vězení. 20 % za několik myšlenek v úvodu, které mi obohatily pohled na tržní ekonomiku a její možná úskalí, o kterých se na školách moc nemluví. Zbytek není nic jiného než nabubřelý demagogický levičácký sranec.

Bohemian Rhapsody (2018)

Zúčastnil jsem se promítání dne 24. 11. 2018, na den přesně 27 let od úmrtí Freddie Mercuryho, a bez rezervace byla účast téměř nemožná - měli jsme štěstí, že na poslední chvíli 2 rezervace odpadly. :) Když film končil, polovina lidí v sále měla v očích slzy... jediný, co mě mrzí, je, že jsem na film nešel do IMAX - plátno multikina pro tentokrát k maximálnímu zážitku prostě nestačilo. Nejsem si jistý, jestli by měl být film titulován jako "životopisný", některé skutečnosti jsou odvyprávěny nepřesně, ale kašlat na to. Bohemian Rhapsody je pro mě jedním z největších filmových zážitků, úžasný, velkolepý, gargantuovský film, mistrovské dílo.

Je s námi konec? (2016)

Na jedné straně upřímná snaha sdělit důležité a přimět lidi přemýšlet a konat, na straně druhé hromada patosu, kdy prostor k vyjádření dostávají vedle odborníků a vizionářů i aktivisté a ekologičtí populisté z pochybných neziskovek a zájmových skupin a k balamucení používají klasicky osvědčené prostředky - straší, hrají na city a emoce a zaštiťují se "vědeckými výzkumy" na objednávku (víc např. k problematice Fidži zde http://neviditelnypes.lidovky.cz/klima-globalni-konec-rovnych-prilezitosti-f23-/p_klima.aspx?c=A171223_202406_p_klima_wag). Globální oteplování nezlehčuju, tenhle dokument ale neukázal nic, co bych nevěděl a poukazováním na některé nesmysly mě naopak rozzuřil (cca 3% podíl zplodin vznětových motorů na množství polétavého prachu v ovzduší a křížová výprava s cílem ukončit éru dieselů). Za Leovu snahu 4*, za řadu přešlapů odpad!.

Zlatý podraz (2018)

Krásný snímek k výročí vzniku ČSR. Je vidět, že prošel střižnou a nemalá část materiálu nebyla ve výsledných 106 minutách použita, což trochu škodí v prvních 15 minutách. S odjezdem kluků do Ženevy (zdravím Hradec :)) film ale nabere svižné tempo, které si drží až do emotivního konce. Výborná kamera a zvolená hudba. Do obsazení basketbalového týmu si režisér vybral sympaťáky, kteří hrají přirozeně a vytváří na hřišti i mimo něj tu správnou "týmovou" atmosféru. A hlavní hrdinové Březina a Volny podávají opravdu dobré výkony. Díky, že tohle vzniklo. 75 %

Bajkeři (2017)

Kravinka s do nebe volajícími překlepy ve scénáři a nesympatickou 'hlavní' postavou, která si ale neklade za cíl nic víc, než dobře pobavit. A to se jí daří (aspoň v mém případě) výborně, proto nemůžu hodnotit nízkým počtem hvězd. 4 hvězdy jsou přepálené, je třeba ale napravit místní hodnocení, protože jako nenáročná komedie si Bajkeři 43 % vážně nezaslouží. Přičemž chci vyzdvihnout postavu Pavla Nečase, bez níž by byl film takřka poloviční. Mišík nic moc, Komínek fajn, Vagnerová... vždyť víme. :-)