LEGACY

LEGACY

Joel Birch

Česko
Your current safe boundaries were once unknown frontiers

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 13.10.2019  17:55
    Jolki (2010)

Asi není špatné podívat se jak umí udělat Love Actually Rusáci. Každopádně mě uhrančila asi méně než verze třeba od Poláků.

• 4.10.2019  21:20
    Slunovrat (2019)

Vlastně když se nad tím člověk zpětně ohlídne naprosto vynikající film po všech stránkách. Celkem opatrný a nevinný začátek, nalákání do srdce švédské divočiny, kde jakoby z ničeho vzniklo útočiště plné míru, pokoje, lásky a spolusoužítí, kde na vás dejchá atmosféra, kterou neznají ani lidí z měst, ba ani z vesniček, kde zkrátka máte celou dobu pocit, že takový ráj na zemi musí mít nějakou trhlinu, vadu, nebo něco záludného, která se musí dříve nebo později naplno projevit. Je zde cítit něco mystického, celé je to jeden velký rituál sebeoddanosti, kde je jasné, že se musí pro všeobecné blaho a pořádek prolít krev. Opravdu krásně zpracováno, u hororu si člověk cení menších i větších odtaženích od klasických příběhů, která známe nazpaměť a už nám lezou krkem, proto musím tento film vyzdvihnout a prohlásit, že je to jeden z nejlepších hororů tohoto roku.

• 24.9.2019  21:44
    Teroristka (2019)

Skvělá pohodovka na zasmání po těžkým dnu. Česká herecká elita zde exceluje a člověk se nenudí. Je to neotřelé, na český film celkem originální, zkrátka spokojenost.

• 13.9.2019  23:44

O ptáčeti už se toho nahovořilo i napsalo dost a dost, každopádně až když jej konečně po dlouhých měsících čekání konečně vidíte, můžete jednotlivé výroky posoudit. Co se týče české kinematografie, tak se jedná o jeden z nejkvalitnějších snímků, černobílá naturální oddanost své vizi a odhodlání přetavit z toho nejhoršího, co v lidech je nějaký morální nadhled a ponaučení. Určitě jsem se na dnešní pátek třináctého těšil a i se trochu bál, ale musím říct, že film nemá hluchá místa, slova zde jsou použita jen když je to nutné, zážitek není třeba umocňovat hudbou a syrovost scén je zkrátka základní přelíčení hrůz a zvěrstev, které má válka na svědomí.

• 2.9.2019  17:36

Tak aby bylo jasno, francouzské filmy, nedej bože komedie rozhodně nevyhledávám, každopádně musím říct, že mě ta míra syntementality a kýče potěšila, byla totiž zastoupena parádními herci a stejně dobrým zpracováním. Nutno podotknout, že se jednalo o můj první Letňák naslepo, kdy jsme netušily, co se bude promítat, takže když jsem na začátku viděl akční scénku jak vystřihlou z nějakého brakového scifi-future akčňáku měl jsem na tváři patrné zklamání, každopádně za pár minut jsem už věděl, že jsem neprohloupil a byť se opakuji nejednalo o úplně můj šálek tak jsem se v tom prdlém paralelním světě rád na večer ztratil, a člověk jim to na konci musel přát.

• 28.8.2019  17:33
    Strašáci (1971)

K filmu jsem se dostal, když jsem projížděl seznam nejkontroverznějších režisérů všech dob. Výsledkem bylo, že jako poslední z nich byl uveden právě Peckinpah a jeho Strašáci byly vychváleny do nebes. Na film se dá rozhodně podívat, Dustin jakožto bezduchý, zbabělý mimoň, zde hájí svůj mandát a ve finále možná leckomu vrazí políček, avšak na mě se předehra táhla dlouhé minuty během, kterých mi myšlenky utíkali všemi směry. Chápu, že na dobu vzniku je to mástrpís, a to i je, každopádně mě, člověku co už má zkušenost s desítkámi obdobných vyvražďovaček, typu rape ravenge a home invasion to zase tolik neokouzlí. Něco do sebe to ale má, to se filmu nedá upřít.

• 24.8.2019  02:06

Nevím jak u vás, ale u mě panují silně rozporuplné pocity. Na jedné straně stojí fantastičtí herci, který celý film posouvají do nebes a člověk jen žasne kam až se dá v herecký branži kvalitativně dostat, na straně druhé mě asi trochu tížil na srdci nedostatek příběhů, roztržité linky a pasáže, které na sebe jakoby vůbec nenavazovali, a celkový dojem u mně převládá takový, že jestli tohle je pro řadu lidí ten film, na který se vyplatí si počkat, tak v tom případě na mě Tarantino neudělal i třeba v porovnáním s jeho osmým snímkem , vůbec dobrý dojem. Co ale téčko umí mistrně jsou dialogová okna. To jak vymýšlí slova a postavy je něco, co se nedá napodobit a je v tomto směru jednoznačně průkopnický, proto ho masy milují, naservíruje na talíř něco zcela nečekaného a neokázalého - zde to jen a jen potvrzuje. ......Letňák Boskovice Pizza 65%

• 6.8.2019  20:39
    Tolkien (2019)

Tolkien je v dnešní době již fenomén a pojem. Nebudu tady dlouho mluvit o svých nostalgických momentkách, která jsou spojeny z filmovou trilogií, spíše bych chtěl zdůraznit formát fantasy, který Tolkien jako patrně jediný nastolil. V době kdy na fantasy lidi neměli náladu, vytvořil asi bezkonkurenčně nejlépe fungující svět s historií, zvyky, jazyky, tvory a magií, kterému se náš svět nemůže rovnat. Tohle je chuťovka pro lidi, co dodnes tomuto autoru žehnají, a byť né vše je zvladnuto na jedničku, myslím si, že řadovému člověku lze celkem solidně přiblížit, jaký Tolkien asi byl, čím si procházel, koho měl okolo a co měl pod čepicí. Jak sám nedávno řekl tvůrce GOT , že oproti němu je jen lajk. Zkrátka skvěle propojený a fungující svět ztělesněňující fantasy a magičnost, no a jak knihu tak filmy můžeme hltat do nekonečna.

• 28.7.2019  09:05

Taky se přidám k lidem, co zažily silný emoční procitnutí. Na doporučení kamarádky z Belgie tohle byla má povinnost, a tk trochu jsem se na to netěšil, zvlášť první minuty chce člověk toho arogantního fracka nakopat kamsi, ovšem postavy se zde parádně mění, příběh má tajemství a slzy se postupem času derou do očí. Tohle není klasická lovestory, je to příběh o ponaučení, o dvou protipólech, které se mohou potkat a jeden druhého změnit - určitě bych chtěl vidět jak moc byly diváci na premiéře dojati a jestli odcházeli sál s kapesníčkem v rukách.

• 27.7.2019  13:21

Švaříček je největší český cestovatelský bourák. Doporučuji jednu z jeho přednášek, nebo nejlépe zajet na Colours of Ostrava, kde vede cestovatelský fórum Livingstone a kde teprve konečně doceníte magnitudu jeho osobnosti. To, co zažil a přežil je těžko uvěřitelné.

• 9.7.2019  20:49
    Prezident (2015)

Je vidět, že zde ruská státní televize nějaký prostor na subjektivní pohled nedostala, a tak ji nezbývalo nic jiného než vytvořit celistvý, objemný příběh nejmocnějšího muže Ruska, jež je zde vykreslen jako renesanční polobůh a zachránce a není zmíněná jediná vada, nebo kritika na jeho osobu. I proto se domnívám, že se jedná hlavně o propagandu zaměřenou na důvěřivce a pochopit tak Putina a jeho Rusko se raději snažme z nějakého textu.

• 17.5.2019  00:02

Výtečná podívaná, která mě v okamžicích, kdy jsem hledal nějaký rozptýlení hodně pomohla a musím konstatovat, že jak děti tak dospělí budou spokojeni. Kousek Tarzana, kousek Lvího Krále, přesto originál.

• 28.4.2019  22:01

Mírně nadprůměrný horor, (který jsem si užil hlavně díky kinu), jenž si myslím neplnohodnotně využil potenciál Kingovi knihy. Srovnání kupříkladu s TO by bylo ošemetné, při pár scénách mi nervová soustava pracovala na plných obrátkách, celkově to ale na mě tak velký dojem jak moje top srdcové horory neudělalo, druhé zhlédnutí by pro mě bylo asi ztrátou času. Každopádně krásný plakát 65%

• 26.4.2019  09:04
    Papírový dům (TV seriál) (2017)

Naprostá pecka, tohle není žádná loupež po italsku, tohle je španělský promyšlený nářez, který si nebere servítky a diváka má od prvního dílu pevně v moci. Opravdu klobouk dolů před tvůrci, postavy se skvěle doplňují, nic zde není ploché, jeden výborný nápad střídá druhý a pokud si člověk myslí, že je v dnešní době těžké přijít s něčím opravdu odzbrojujícím a přitom originálním, Money Heist dokáže, že když se chce tak to jde. Už nějakou řadu let na filmy a seroše koukám a upřímně jsem už dosti zhýčkaným divákem, kterýho už máloco překvapí a bohužel i nadchne, každopádně španělská mincovna mě vyrazila dech. Nenacházím slova dostatečně oceňující překyp vděku, který vůči tomuto serošu chovám, kdo je zde vlastně hrdina a kdo padouch anyway ... to nechám na každém z vás.

• 8.4.2019  09:26
    Čertí brko (2018)

Na to jak jsem se těšil tak pro mě asi trochu zklamání, patrně to musím nejprve strávit a možná to přehodnotím, ale byl to slabší nadprůměr. Největší plus rozhodně herci, plno nových fíglů a slovohrátek vaše velkorohosti no a dejme tomu, že to bylo i vcelku originální. Vzhledem tomu, co u nás poslední roky i třeba na Vánoce dělá za pohádky člověk takovou jako je tata bere všema deseti, tohle se nebojte pustit svým dětem aniž byste se báli, že je to ovlivní na dalších několik roků. Vetchý a Cina super.

• 8.4.2019  09:21

Ještě to asi bude stačit na čtyři hvězdičky vzhledem k tomu, že si film pravděpodobně několikrát pustím, ale jednička zůstane vzdáleně nepřekonaná, s čímž se počítalo. Musím říct, že film využívá plný potenciál internetu a celkem vkusně si z něho dělá srandu, ale i trošku poukazuje na hrozby, kterým jsme vystavěny. Bohužel samotný koncept internetu fungoval pro mě v určitých pasážích, ale aby se o to opírala celá kostra filmu podle mě nebylo úplně dobré, protože pro mě to byl děj, který film neposunul někam dál, nehledě na tom, že záporák z jedničky byl vynikající (nemluvím o Ralfovi), za to ve dvojce se o hlavním padouchovi nedá ani moc mluvit.

• 5.3.2019  22:07
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Prušinovský je bezesporu trhlý zvíře, který má o Kolečko navíc, každopádně na co šáhne promění se rázem v poklad, který (a to je to nejpodstatnější) člověku tak krásně odtíží od problémů a obav, že mu za to prostě patří mé díky. Myslím, že je skvělým pozorovatelem, a umí to potom ve svých věcí prodat. Trpaslík je blbost, která asi vzešla z blbého nápadu, každopádně díky hercům a vedení je to komediální opus, který natrhává prdel veškeré konkurenci.

• 27.1.2019  22:59

No nic, tak jsme i my zavítali na tento opěvovaný opus, díky kterýmu má naše lokální kino vyděláno roky dopředu a musím potvrdit, co tady už nějaký měsíc koluje, že se jedná o prvotřídní pecku jako z avokáda, která vás donutí Queen a Freddyho milovat ať už posloucháte cokoliv. Dojemný příběh, pozoruhodného člověka, ve strhujícím díle - must see, tohle je povinnost každého řidiče.

• 8.1.2019  15:30
    Bird Box (2018)

Na mě možná trochu moc dlouhé, avšak musím uznat, že film obsahuje plno opravdu emotivních a silných scén. Celkově postapokalyptické filmy, nebo virové epidemie, nedejbože zombíi či něco na tenhle způsob, kdy jen hrstka lidstva odolává nezastavitelné zkáze určitého typu nemám moc rád až na výjimky, zde mě příběh, ale bavil, přetrpěl jsem i těhotný ženský, který nesnáším v každém filmu. Tak jako tak, zde visí ve vzduchu plno otázníků, ke kterým můžou vést jen naše domnělé hypotézy, ten konec je ale dost solidní.

• 1.1.2019  19:16
    La La Land (2016)

Zpříjemnění posledního dne tohoto roku, na ty dva je zkrátka radost se dívat, i když znám řádku lepších muzikálů.

• 30.12.2018  14:47

Geniální kousek. Po Maleně, kdy jsem byl okouzlen prací tohoto režiséra mi bylo jasné, že bych prohloupil, kdybych alespoň nekoukl na jeden další film, no a člověk, co je na vážkách přirozeně šáhne po tom, co by mělo být kvalitou nejlepší. Před tím než jsem stačil přes hdmi pustit film se mi stala skvělá náhoda, když jsem zjistil, že film už pul hodiny hraje na primě, jako premiéra .... každopádně Geoffrey Rush byl vynikajicí, příběh chytlaví, všudypřítomné umění a historie musí zaujmout, no a vyústění, které se sune až do našech končin je zkrátka dechberoucí záležitost. Na tohle se ještě musím někdy kouknou. Citáty na závěr: Emotions are like work of art. They can be forged they seem just like the original but they are forgery. “There’s always something authentic concealed in every forgery”

• 24.12.2018  16:20

Občas to musím přiznat ulítlo až za hranice přípustnosti, přesto musím kápnout božskou a říct, že kdybych tvrdil, že jsem se u filmu nudil a koutky úst se mi necukaly, byl bych asi největší lhář na čsfd.

• 23.12.2018  15:36
    Maléna (2000)

Vždycky na Vánoce kupuju program, a taky vím, že je dobré zkusit nějaké filmy, na které byste normálně asi jen tak nenarazili. Krásná Bellucci, Itálie a pokroucenost tamní komunity mě budou spolu s představami mladého Renata budit ze spaní a já se asi poohlédnu po nějakém dalším díle od režiséra. Toto ve mně totiž něco zanechalo.

• 16.12.2018  23:31
    Teorie tygra (2016)

Nenacházím nic jiného než chválo české televizi nad tím jak seskládala letošní předvánoční pořad, tohle je zase jedna z těch českých supernovinek, který se člověku vryjí do paměti a druhé třetí nebo čtvrté zhlédnutí nikoho nenudí. Skvělý Bartoška, skvělý vyčer.

• 15.12.2018  23:42

Jsem z toho filmečku maličko na měkko a i možná proto hodnotím plnou palbou. Už si ani nepamatuji kdy jsem se takhle rozpustil nad českým filmem, jasně jsou Vánoce, ale i tak nemůžu nic jiného než chválit Vetchýho a zbytek. Bylo to kouzelný a mě to udělalo víc než radost.

• 4.12.2018  10:31

Mám rád vlaky, takže skvělý film, podnítil ve mně zájem o knihy Agathy Christie.

• 4.12.2018  09:16

První moc příjemné vánoční pohlazení po duši, přesně o tomhle jsou Vánoce.

• 6.11.2018  01:17

Film, který je na tumblr velmi oblíbený a bodejť by ne. Sám jsem typ člověka, který má k postavám jako je zde George hodně blízko a dokáži mu porozumět, na druhou stranu nemůžu tvrdit, že by mi film nějak cvičil s city .... vlastně je to zrcadlovka Palo Alto trošku. Každopádně pokud je ta pravá nálada tak je určitě dobrý si film schovat ve svém repertoáru a nemazat.

• 3.11.2018  15:00

Úctyhodný počin pro moje halloweenské filmové potěšení. Film má teda pár hluchých míst, ale pokud vezmu v potaz s čím se žánr horor poslední roky potýká tak musím být nadmíru spokojený. Iritovala mě teda hlavní postava, ale to skousnu, musím tvůrce pochválit a přát si více takového materiálu.

• 20.8.2018  21:08
    Skam (TV seriál) (2015)

Ono je to samo o sobě celkem cáklý a pitomý, no ale ty písničky, drby, norština, Oslo no a samozřejmě Noora mají v sobě něco, co mě přinutilo chodit, co chvíli na dailymotion a než bys řekl švec mám po dvou sérkách a jsem zpátky ve věku náctiletejch, ve věku kdy se řešily a dělaly fakt neskutečný kokotiny, a právě proto jsou vzpomínky z tohoto období mnohdy to nejlepší co pak na smrtelném lóži máme. ESKILD

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9