kla_ra

kla_ra

1 bod

• 24.10.2016  00:17

Kouzelné. Nenapadlo by mě, kolik se toho s lokomotivou dá vymyslet, také jsem velký fanoušek všelijakých dobových triků, jako je strhávání telegraních sloupů na útěku :) Obsahuje také výtečný efekt bouřky! Doteď jsem nevěděla, že existují i jiné styly grotesky, než je Pokropený kropič...

• 12.9.2016  19:33
    Jim Jefferies: Freedumb (TV film) (2016)

Mám pro něj slabost

• 12.9.2016  19:31
    Narcos (TV seriál) (2015)

Kdo by se nezamiloval do ambivalentního záporáka, pro kterého je vraždění a teror rutina, ale zároveň se o vlastní rodinu stará lépe, než leckdo z nás? Perfektní kombinace akce, strohých hlášek, lidskosti, nelidskosti a nějaké té historické přesnosti.

• 12.9.2016  19:25
    Komorná (2016)

Nenadchne. Dějové zvraty jsou opravdu povedené a nečekané, zpracování bohužel nezajímavé s občasným kýčovitým výjevem.

• 12.9.2016  19:17
    Casablanca (1942)

Top. Chci dát pět hvězdiček podruhé. Ačkoli je tento film často vnímaný jako romantický, mnohem zajímavější než vztah mezi Rickem a Ilsou je vztah mezi Rickem a Victorem. Jeden muž, který se rozhodl uzavřít do izolace a starat se jen sám o sebe, a druhý, který jde za ideály, a burcuje lidi k odporu proti fašismu. Fantastický závěr, plný zvratů, ve kterém se marně snažím přijít na to, kdy se která postava rozhodla jednat tak, jak ve výsledku jednala. Silný, inspirativní snímek.

• 12.9.2016  19:06

Velmi příjemné překvapení! Celé balení kapesníčků není nutné, ale tak dva se hodí. Záběry přistání se ve filmu objevují několikrát a znovu a znovu jsou napínavé až běda. Pochybnosti pilota o tom, jestli skutečně udělal správné rozhodnutí jsou značně přesvědčivé.

• 3.8.2015  02:30

Film vyvolává tak rozporuplné reakce, že je těžko říct, jestli se dá někomu doporučit. Statické vyumělkované scény jsou někdy stejným dílem nudné, jako uhrančivé. Nicméně tísnivé poselství rezonuje dlouho, dlouho po shlédnutí a volá po dalším. "Říkám, to je, fajn, že se máte dobře."

• 3.8.2015  02:15

Obzvlášť zajímavé na tomto snímku je to, jaké situace se musely v té době v Polsku řešit. Zabezpečení celého vylidněného města není typická věc, kterou si člověk představí v souvislosti s koncem války. Hlavní hrdina se sice tváří bezskrupulózně, ale pak se úplně v rozporu s tím pustí do ochrany státního majetku s naivní představou, že se k němu ostatní přidají. Závěr dramatická honička ve sklepě se sudy vína je taková žánrová povinnost :)

• 3.8.2015  02:08
    Furiant (studentský film) (2015)

Pár vtipných či zajímavých momentů v tomhle filmu je - třeba zakroužkovaný posed, ze kterého se střílelo, nebo to, jak na začátku divák vidí v rohu záběru plazící se postavu a až posléze zjistí, o co jde - ale celkový dojem je přehluší. Protože všechny fóry, ať už filmové nebo vyprávěné jsou nasázeny tak přímočaře a zveličeně, že chybí prostor pro jakékoli překvapení. Je to až moc hrubý humor, bez napětí, na první dobrou.

• 3.8.2015  01:53
    Přelud (2014)

Film pomalý, ale s neustále přítomným napětím. Promyšlený, poutavý. Málo se mluví a málo vysvětluje, a tak divák pořád čeká a snaží se přijít na to, co se vlastně děje (což je jednoznačně plus!). Označení kapitol spíš vytváří očekávání, než že by něco napověděly. Skvělá je jízda zrezivělým podomácku smotovaným vláčkem, bloudění široširou pustou. A závěrečná přestřelka je výborná, drama dodává nepřehlednost, kdo je vlastně s kým. A lehce se kývající kamera při hledání hlavního záporáka mezi svázanými snopy... paráda.

• 3.8.2015  01:45

Ač to anotace nenaznačuje, je to trochu psycho :) Technicolor a malované hory činí film zajímavým po vizuální stránce. Jinak je hlavně zajímavá hlavní postava představené Clodagh, která nese na svých ramenou tíži zodpovědnosti za ostatní sestry a za celý klášter.

• 3.8.2015  01:40
    Gabbe (1996)

Prostý pohádkový příběh. Koberce a vlající tráva. Docela hezké.

• 3.8.2015  01:35
    Prázdniny (2007)

Velmi pomalý film, plný nepříjemných rodinných rozhovorů. Neděje se žádné drama, všechno je takové... normální. Ale i přes pomalé tempo je ale zřejmé, že se během léta cosi mění: konec se nedá označit za jednoznačně pozitivní, ale je konstruktivní, a postavy začínají své pomlácené vztahy dávat pomalu dohromady.

• 3.8.2015  01:31

Důležité téma, dokument skutečně otevírá nové pohledy na pedofilství. Samotný film ale nijak neuchvátí.

• 3.8.2015  01:28
    Poběžme! (1982)

Nezaměstnanost, mizerná práce, holky, a neustále představy, že jinde to bude lepší. Hlavní hrdinové jsou rozliční, Jussi floutek, ale docela charismatický, Lauri nepříjemný a Pyry se doopravdy snaží někam se dostat. Silná ústřední píseň podtrhuje beznadějnou atmosféru.

• 3.8.2015  01:21

Jemný humor a někdy až mírně absurdní scény vystupují na povrch díky celkově spíš vážnému ladění. Hezky zpracovaný příběh, určitě stojí za vidění!

• 3.8.2015  01:05
    Lhář (1981)

Hlavní hrdina a jeho lži poměrně baví, ale celkové vyznění je nijaké. Gradace, závěr nebo jakýkoli jiný důvod, proč se na tenhle film dívat, chybí.

• 3.8.2015  00:53

Z filmu je stále cítit hravost pro slovenskou novou vlnu typická. Přesto jsou na dokumentu nejzajímavější zase jejich fotky a přidaná hodnota navíc se blíží nule.

• 3.8.2015  00:47
    Adelheid (1969)

Silný, smutný film o snaze nalézt nový život po válce. Zvláštně nevyrovnaný, protože divák až do závěru vidí jen Viktorův pohled na věc, Adelheid mlčí. Pokus o dorozumění se mezi dvěma lidmi maří to, že každý mluví jinou řečí. V tom je hodně působivý závěr, kde si s pomocí překladatelky mohou něco málo říct. Dojem z filmu mi poněkud zkazila DVD verze, alespoň si myslím, že na půlce těch scén muselo být vidět aspoň o maličko víc, než téměř naprostá tma.

• 3.8.2015  00:35
    Občan Kane (1941)

Výborně zahraný přerod charismatického mladíka v opuštěného starce, který od sebe všechny odehnal svoji sobeckostí. Technicky zajímavé. Ale nechytne to.

• 3.8.2015  00:21

Dlouhé, a i na němý film strašně polopatické (například asi všechny scény s portrétem a hadím náramkem). Několik povedených scén a sympatický hlavní hrdina, který se urputně snaží získat zpět ženu, která za to spíš nestojí.

• 3.8.2015  00:14

Hlavní hrdina, který má i v těch nejkrvavějších potyčkách běloskvoucí tričko, mafiáni, kteří se neštítí žádné sviňárny, vystrašení obchodníci, vítěz ve střelbě na pohybující se terč. A ten proklatý Advokát, který ty hajzly ze všeho vždycky vyseká! Město, kde má policie svázané ruce zákonem a mafie toho zvesela využívá. Skvělý příběh, bizarní společenstvo mstitelů, přestřelky, přepadení, znásilňování a přitom, hrdina či gangster, mají na sobě všichni zvonáče. Pecka.

• 3.8.2015  00:02
    Rašómon (1950)

Přes několik úžasných záběrů (např. stromy a chrám v dešti) a velmi zajímavý námět (několik lidí popisuje vraždu, ale jejich výpovědi se naprosto rozcházejí) je to spíš otravný film. Herci jsou teatrální, několikaminutové záběry na hysterický pláč/smích jsou prostě dlouhé, finální verze příběhu je fraška. Závěr je patetický: "Ach, děkuji, že teď mohu zase věřit v lidskou dobrotu!"

• 2.8.2015  23:48

Průměrnost a beznadějná snaha se z této usmolené reality vymotat. Naštěstí je toto téma filmu a ne dojem z jeho zpracování. Postavy uvěřitelné, možná až na deus ex machina babičky a dědečky, kteří jsou za všech okolností připraveni pomáhat svým vnoučatům. Komplikovaný bratrský vztah, kdy Kobra působí jenom problémy, ale zároveň.. je to pořád bratr. Atmosféru skvěle vystihuje scéna, kdy opilá Zůza povídá o svých životních trablích, načež začne vykřikovat: "Ale já přece nebudu dělat prodavačku! Já nejsem obyčejná!" ...

• 13.6.2015  15:26
    Rocky II (1979)

Rocky I je super, Rocky II je imitace. Nejsilnější scéna jedničky, trénink, se tu objevuje znovu (protože když to fungovalo jednou, tak to přece musí fungovat i podruhé), ale ještě se tam k tomu přidává houf dětí, protože všechno je lepší, když je v tom houf dětí. Co mě ještě zklamalo je to, jak Rocky naprosto závisí na Adrianě. Kouzlo původního Rockyho je přeci v tom, že lidi motivuje, ukazuje, že můžou něčeho dosáhnout, když sami chtějí. Tady Rocky sám od sebe nechce nic. Až pak, když Adriana řekne "Chci, abys ho pro mě porazil!", tak teprve začne makat... Připadá mi to nevěrohodné. Plus bod za dabing, měla jsem nějakou absurdně nepovedenou verzi, díky tomu to byla aspoň zábava.

• 13.6.2015  15:26
    Moulin Rouge (2001)

Moc jsem chtěla, aby se mi tenhle film líbil, protože ho kamarádi znají nazpaměť. Takže jsem byla dopředu zaujatá. A říkala jsem si, jo je to trochu nevkusný, ale to jen dokresluje tu atmosféru toho kabaretu... Přes veškerou snahu mi to nevydrželo. Nevkusné je to proto že to je nevkusné a kýčovité, není za tím žádný záměr. Pak jsem si chvíli říkala - třeba to, jak je to černobílé a všechno trochu přehnané, je součást žánru? Ale pochybuju, myslím, že i muzikál se dá udělat dobře. Scéna s Roxaniným tangem obsahuje víc napětí, než celý zbytek filmu. Tu zase cením dost.

• 13.6.2015  15:25

Moc krásnej film. Vizuálně. Atmosférou (úplně živě vyvolává ten dojem dětských výprav za dobrodužstvím). Silnej příběh. Hrozně se mi líbila hlavní záporačka Macha - ne zlá, ale zaslepená. Scéna, ve které se střídají její zlostné výbuchy s babičkovskou péčí a vlídnosti pro mě byla asi nejintenzivnější.

• 13.6.2015  15:25

Můj nejoblíbenější film... málem. Baví mě, jak tam parodují všelijaký scény z akčňáků a dalších filmů, jak veškerá vážnost je shozená, ale chytře. Baví mě hlášky. Baví mě, co všechno tam vytváří z kostek, baví mě, jak se využívají všelijaké lego postavičky, baví mě různé světy. Baví mě, jak vypadá voda postavená z kostiček (a jak třeba zaplavuje ponorku). Baví mě ta antiutopie a to, že hlavní hrdina (The Special) je se svou všedností a průměrností naprosto spokojenej. Baví mě, jak jsou z něj všechny ty nadané figurky úplně nešťastné, protože čekaly někoho neobyčejného. A baví mě, jak zoufalé jsou tyto kreativní postavy, když jsou nuceny stavět jako tým, podle návodu. Líbí se mi myšlenka filmu. Naprosto, ale naprosto mě zklamal závěr (tzn. scény z reálnýho světa) - celej ten film má hrozně moc nadsázky a dovoluje člověku, aby si tu myšlenku za tím objevil sám. Hraný scény jsou polopatický a plný patosu. Prosím, škrtněte někdo ten konec a natočte nějakej novej...

• 13.6.2015  15:24

Zážitek, který divák má v průběhu dívání se na film je odlišný od zpětnýho pohledu na věc. Tohle konkrétně je docela dobrý pokoukání, během pár minut mě to chytlo natolik, že jsem se na to dodívala do konce, protože to má spád a pořád se tam něco děje. Kulturní kocovina, která následovala, byla ale strašlivá. Je tam pár dobrejch vtipů (slovy dva), ale celý to dohromady postradá nějakej smysl, nějakou myšlenkou. Příliš to ničím nepřekvapí. Na to, abych to brala prostě jako oddychovou jízdu, sex, drogy, rock, je to příliš průměrně natočený. Napětí z časové tísně (ačkoli to je ústředním tématem filmu) je ukázáno prostě titulkama s odpočtem času. Je to málo, málo, málo! (Možná bych to ocenila o chlup víc, kdybych to viděla v originále a ne dabovaný)