Kulmon

Kulmon

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 26.4.2017  14:24
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

V jednom ze svých představení vypráví jeden z aktérů Miroslav Donutil, "že tu jak se mi kdo zamoce, tak se už z teho nevymoce". A to se bohužel stalo, z druhého Labyrintu se nevymotali ani sami tvůrci.

• 25.11.2016  11:04

Zatím jsem Anděla Páně 2 neviděl. Ale když režisér Jirka Strach stále dává nějaké komenty z ČSFD na Facebook, tak třeba vybere i tenhle :-) A jestli jo, má u mě pivo :-) ________________________ Tak jsem byl po více než sedmi letech v kině a tahle křesťanská sranda se mi líbila. V mnohem větší míře vyspělejší, než první díl. Teď už teda zbývá jen to pivo ;-) (edit 28.12.2016)

• 22.10.2015  23:59
    Rammstein in Amerika (koncert) (2015)

Je to skoro generaci zpátky, co Rammsteini vydali svoje Live Aus Berlin a já, tehdy středoškolák, na tom ulítával jako blázen. Nenapadlo mne, že někdy vydají tak božské album jako Liebe ist für alle da, a že tento koncert trumfne ten z roku 1999. ******

• 19.10.2015  16:10
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Čtvrtý Strachův počin na téma vraždy zahalené do mysteriózního hávu dopadl na jedna minus. Svou kvalitou zdaleka nemá u nás obdoby. Najdou se sice drobné vady na kráse, nicméně jsou to ony pověstné škraloupky potvrzující jinak slušně opracovaný briliant. Mně osobně praštily do očí některé policejní praktiky či postupy - tradiční porušování domovní svobody, prapodivně působí třeba "sběr " ksindlů z širokého okolí (4. díl), kteří pak zůstávají pohromadě nevšimnuti na policejní chodbě, všudypřítomné oslovení strážmistře (v jednom případě ovšem strážmistr v bundě nadstrážmistra) ... Miroslav Donutil je bez debat pan herec, ale vzhledem k tomu, že všechny své polohy ukazuje v nekonečných 3+1 či mnoha svých vyprávěních, nepřišel mi tolik věrohodný. Někteří lidé jako Donutil či Kraus by tolik hrát neměli, protože každou jejich grimasu víte dopředu. Nicméně tyto nešvary neshazují mé hodnocení z 5* na 4*. Celým seriálem Strach potvrzuje, že je mistrem gradace napětí ("strach by Strach"), aby (jak se shoduje dost lidí z mého okolí a já jim bohužel musím dát za pravdu) v posledním díle místo očekávané třešničky zůstalo drobné rozčarování. Moc jsem chtěl dát plný počet a chybělo fakt málo. Ale i tak... jeden z top českých seriálů!

• 12.9.2015  11:29

Mohl to být výtečný film, nebýt přílišné délky. Přitom by stačilo zcela vynechat Ronnieho dějovou linku, bez níž by se film zcela obešel. Vztah Sarah s Bradem byl sobětačný. Druhá půle snímek poškozuje, konec pokažený a sraží celkový dojem pouze do mírného nadprůměru. Za tu první ale přimhouřím oko.

• 6.8.2015  22:59
    Jak dobýt Ameriku (TV seriál) (2010)

Tenhle seriál si zamilujete po pár vteřinách. Neobvykle chytlavá znělka "I need dollar" vám nedovolí přeskočit úvodní titulky, pokud to u jiných seriálů po čase děláte. To je ale jen začátek. Příběh dvou mládenců, kteří sní svůj americký sen prosadit se na módní scéně je sice možná trochu neobvyklý, ovšem překvapivě zabírá. Dobrý výběr sympatických herců je natolik účinný, že i bad guy Rene s vizáží Russella Hantze, je klaďas, jehož nemůžete nemít rádi. ... Tak moc jsem chtěl dát seriálu plný počet, ale bohužel. To, že seriál byl utnut po dvou sériích je obrovskou škodou a nenapravitelným omylem. Ona neucelenost je vlastně jedinou chybou. Nedořešený vztah Bena a Rachel nedokážu překousnout.

• 22.5.2015  14:21
    Spartakiádní vrah (TV film) (1999)

Viděno v den 30. výročí zatčení spartakiádního vraha Jiřího Straky.

• 19.5.2015  22:56
    Rob and Amber Get Married (TV film) (2005)

Kdo neví, o koho se jedná, tomu se to nebude líbit vůbec. My příznivci Survivora moc dobře víme kdo je Boston Rob a jeho žena. Ale i my nevidíme přípravy jejich svatební veselice na víc než průměr. Teda, zatím jsem viděl a hodnotil jen já :-)

• 11.11.2014  12:14
    Lightfields (TV seriál) (2013)

Velmi důstojný pokračovatel Marchlands, nižší hodnocení dám snad jen, že poprvé je holt jen jednou. Pevně ale doufám, že se tvůrci k tomuto formátu vrátí do třetice všeho dobrého.

• 19.7.2014  10:46
    Kdo myslíte, že jste? (TV seriál) (2010)

Viděno: Sarah Jessica Parker, Lisa Kudrow, Steve Buscemi, Susan Sarandon, Kim Cattrall, Christina Applegate, Cynthia Nixon, Spike Lee, Vanessa Williams, Gwyneth Paltrow, Zooey Deschanel, Cindy Crawford

• 15.7.2014  18:36
    Kdo myslíš, že jsi? (TV seriál) (2004)

Viděno: David Suchet, Jim Parsons, Kim Cattrall, J. K. Rowling, Martin Sheen

• 28.6.2014  12:15
    Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

3 x 5* (Záhada na zámku Styles, Dvojitá stopa, Vraždy podle abecedy), 42 x 4*, 25 x 3*.

• 30.3.2014  11:52

Mělo to být dobrodružství. Ale zatímco Phileas Fogg hraje o čas, tvůrci si s ním jak vidno hlavu nelámali. Výprava je úžasná, ale na úkor příběhu, který se neskutečně táhne. Škoda.

• 25.3.2014  20:21
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

4(.)*

• 6.3.2014  10:43

Nejlepší díl slečny Marplové, minimálně s Julií McKenzie, kterou jsem si pořád nemohl s Jane Marplovou ztotožnit, holt Geraldine McEwan byla jinde. Je ovšem pravdou, že předloha je vynikající a o filmu lze říci totéž.

• 1.1.2014  15:14
    High Stakes Poker (TV pořad) (2006)

Viděna 6. série.

• 16.9.2013  09:28

Jako kluci jsme si hráli na mafiány, na policajty, takhle jsme napíchli ukazováčkem jakože bouchačkou a cejtili jsme se strašně tvrdě, když druhej kamarád spadnul na zem, v jakoby mrtvolné křeči. Sice jsem se u toho bavili, ale bylo to strašně infantilní. A přesně tenhle pocit mám z tohoto filmu. Rádoby tvrdá kriminálka po česku, která v důsledku vyznívá strašně trapně.

• 15.9.2013  17:24
    Nevinnost (2011)

Tak si říkám, co to jen ti hoši Hřebejk s Jarchovským hulej? Chtěli natočit světový film, místo toho to dopadlo typicky česky, pitomě. A k čemu tam maj ty policejní experty, aby jim radili? To jim neřekli, že Hynek Čermák jako vyšetřovatel neprojde z důvodu podjatosti? Co ta vazba (z důvodu možného ovlivňování svědků)?!! A pak teprve výslech neštrejchnuté poškozené? Nevím, ve kterém státě a právním systému se příběh odehrává, ale ta čeština mě mate ... Podobných přešlapů je plný každý druhý film s policejní tematikou, ale vystavět na tomto absurdistánu (tvářícímu se ovšem zatraceně vážně!) celý film, to už je vrchol!

• 31.5.2012  14:00
    Možná přijde i kouzelník (TV pořad) (1982)

Nejlepší scénky: Matyldeyi (Wimmer, Černoch) *** Housle (Wimmer, Černoch) *** Těžký týden referenta Kubrta (Kaiser, Lábus)

• 18.5.2012  11:47

Stará poctivá francouzská kriminálka s inspektorem Bornichem, který pálí jednu cigaretu za druhou. Bezchybná klasika.

• 17.5.2012  09:20

Tři hodiny voyerismu - pozorujeme ženu, jak vaří, jí, myje nádobí, utírá nádobí, koupe se, leží mrtvolně pod chlapem, spí, vaří, jí, mluví se synem, spí, vaří, jí, myje nádobí ...

• 16.5.2012  22:20
    Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

Pro mě osobně se jedná o nejlepší seriál současnosti. Na rozdíl od jiných ambiciozních projektů jeho kvalita neskončí po první sérii, ale úroveň zůstává stejná i s dalšími řadami. Ta první byla skvělá, druhá trochu pokulhávala, ale stále velice dobrá. Třetí se rozjela ve výtečném stylu a na rozdíl od předchozích neskončila nějakým obrovským odhalením v posledním díle, závěr byl pravda trochu rozvláčný, ale jinak po celou dobu byla nastolena laťka možná ještě vyšší než u první řady. Mrtvolky nám kvapem rostou. Za první dvě série jsem napočítal na deset mrtvých postav. V třetí jich bylo zase pár přidáno, a to se nejedná o žádnou kriminálku :-) Čtvrtá série nepřekvapila, opět vysoké tempo, opět poutavé příběhy! V páté sérii se děj posunul o pět let kupředu a nutno říci, že ku prospěchu věci. Seriál neztratil nic ze své poutavosti a finále bylo opravdu "big". Šestá řada se slušně rozjela, rozuzlení zpočátku štvalo, v poslední epizodě vše do sebe logicky zapadlo a nakonec jsem byl spokojen. Ovšem nemohu se zbavit pocitu, že tato série patřila k těm slabším. V sedmé sérii jsem si často říkal, že by se už tvůrci měli zamyslet nad brzkým koncem. Grande finale se sice nekonalo, ale závěrečné díly zvedly dojem z jinak nepříliš povedené série. Závěrečná série byla jednoznačně nejhorší, přestože jsem si u finále takřka poplakal.

• 14.5.2012  12:05
    Turks fruit (1973)

Věděl jsem, že Verhoeven je známý prasák a čuňák, netušil jsem však, že byl v počátcích své tvorby navíc ještě mírně zvrácené hovado. Turecký med již od počátku šokuje neskrývanou huňatou promiskuitou, aby se proměnil v příběh pravé lásky, ve filmu ne tak často tímto způsobem zobrazované. Naštěstí se jedná o evropský film, protože v Americe bychom o to vše (zajímavé) byli značně ochuzeni.

• 11.5.2012  12:26

Luis Buñuel tak jak jej známe, prostřednictvím bizarních postav, dialogů a chování, tepající nejrůznější nešvary, se protentokrát zaměřil zejména na nejvyšší společnost. Takto je mi Buñuel nejmilejší a mám jej tak nejraději. Po Andělu zkázy a Krásce dne asi nejlepší film (plus samozřejmě Andaluský pes).

• 18.4.2012  21:27
    Záhada hlavolamu (TV seriál) (1969)

Je to sice foglarovsky naivní, ale sežral jsem to i s navijákem.

• 8.4.2012  07:01
    Lucky Louie (TV seriál) (2006)

Louis C.K. je dokonalej lůzr, co má starostlivou manželku Pamelu Adlon, která mu občas plní jeho všetečný sexuální choutky, když ne dá hoňku. A když jeho kamarád Jim Norton začne kulit očima a házet píčama, nemá to chybu. Velmi příjemné překvapení, které bohužel trpí nevyrovnaností, kdy některé díly jsou naprosto bombastické a některé "pouze mírně nadprůměrné". To je jediný důvod, proč nedám pět hvězd.

• 23.3.2012  10:50
    Californication (TV seriál) (2007)

Hank Moody je čtyřicátník, jehož rodinný život stojí za starou belu. Povyražení vyhledává v nesčetných milostných dobrodružstvích, které se chlapovi s ksichtem Foxe Muldera naskytnou. Vyšukává tak jednu kundičku za druhou. Člověka vždycky potěší, když se sex objeví i v "normálním" seriálu a nutno přiznat, že těch koziček je tu fakt dost. Čtyři série si seriál držel skvělou úroveň, pátá mi přijde trochu slabší.

• 19.3.2012  15:05
    Kdo přežije: Jižní Pacifik (TV pořad) (2011)

Každý kdo má rád Oscara Lustha by si měl soud udělat hlavně po této sérii. Ozzy je dokonalej čurák.

• 3.3.2012  13:25
    Onibaba (1964)

Film, který dokáže vytěžit z minima maximum. Jednoduchý příběh o tchýni a snaše, která si chodí užívat s kamarádem jejího zemřelého manžela. Rychle jsem se přenesl přes tradiční japonské teatrální přehrávání a tohle psycho si náležitě vychutnal. Minimální míra dialogů i hudby hodnocení jen přidala. I plný počet bych mohl dát.

• 23.1.2012  21:15

Tak to tu ještě nebylo! Audrey Hepburn obviněna z pěstování lesbické lásky, resp. "z hříšného vzájemného sexuálního poznávání!"

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34