martpolak

Student

2 body

<< předchozí 1 2
    • 5.5.2015  04:24

Nebýt Visiona, asi bych se je konci šel klidně protáhnout na chodbu.

• 16.9.2013  03:54

Spousta prvoplánového nevkusu, průhledné charaktery a nudná zápletka, která byla dokonce natolik nudná, že ji bylo třeba zcela klasickým klišé způsobem "jsem teenager, mám to těžké, retrospektivně vám tu odříkám svůj "příběh!!!"" obohatit o nezapadajícího sériového vraha, zbytečnou dále nerozvíjenou informaci o otci a jeho rakovině a další a další a další. Zajímavé však bylo pozorovat příběh z trochu nezvyklého úhlu. Alespoň trochu soudný divák jistě soucítil s tím chlapcem, který byl hodný, normální, trochu chudák a roztomile nervózní, a ne s hlavní postavou namyšlené falešné zcela nezajímavé holky, co tak nudí, že fikne profesora...

• 2.9.2012  00:31

Jako vždy, úžasné. Nová témata, v ničem se neopakuje oproti dřívějším výstupům, a spousta extrémně vtipných a racionálních poznatků, které mě jako vždy uchvátily. Jen dvakrát jsem se skutečně nahlas zasmál, což je méně, než u dřívějších show, ale přisuzuju to tomu, že už vím, co od Dylana mám čekat. Úroveň vtipu a osobitý výstup jako vždy geniální a Dylanovi vlastní. Prostě perfektní.

• 31.8.2012  02:50
    Náš vůdce (2008)

Mám skoro pocit, jako bych se díval na videonávod, a ne na film. Velice dobře zpracované, avšak ze začátku až příliš tlačené dopředu. Chápu potřebu vejít se do délky filmu, avšak téma by si zasluhovalo více času. Závěr prakticky neměl chybu, jen začátek působil příliš stylem "jsme zapálení pro věc, protože scénář". Jinak výborné, a smutné vzhledem ke skutečné události.

• 19.8.2012  01:59

Film mne naprosto zklamal. Vše bylo neslané, nijak nezapůsobilo. Nedočkali jsme se žádného rozboru hlavní postavy, naopak u vedlejší postavy byla snaha o popis emocí až přehnaná. Předvídatelný vedlejší milostný příběh na konci narušil i příběh hlavní, kdy měl za následek změnu z elitního snipera na hlupáka, který vyleze z krytu a prochází se ve stoje po bojišti. Nepochopil jsem záměr scénáristy, který jako by potřeboval nutně odměnit čin toho pisálka tím, že bude nepřítel prozrazen. Já se však domnívám, že se prozradil sám právě začátečnickou chybou, která jeho postavě nepříslušela... Co mělo být rozvinuto, bylo podáno až popisně nudně, zatímco nepodstatné věci byly omýlány stále dokola. Například jsem zcela nepochopil až absurdně konkrétní sexuální scénu...

• 2.7.2012  01:12

Oproti prvnímu dílu rozhodně lepší (byť tvůrci tvrdí, že dvojka byla propadák), a oproti druhému možná lehce horší. Vtipu bylo méně, postavy viditelně zestárly, nejen vzhledově, ale i vystupováním. Vše je zbytečně vážnější. Věci, na které prokazatelně tvůrci sázeli, byly průhledné. Nejvíce asi zaujal Griffin, nejméně ta jízda na unicyklech, která určitě měla zaujmout nejvíce. Chyběla scéna z traileru, což mi vadilo, jelikož mě nalákali na něco, čeho se mi nedostalo. Pitbul zpívá skutečně otravně, nadruhou stranu Alicia Keys se k jedné ze závěrečných scén vyloženě hodila. Vizuální efekty perfektní, hlavní záporák nevýrazný a lehce otravný. Měl jsem z něj pocit, že bych měl mít pocit naprosté hrůzy, ale neměl jsem, výsledkem byla spíše odpudivost z jeho strany.

• 18.6.2012  22:43
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Recenzi si dovolím napsat celou ironicky. Soutěž založená na rétoricky vynikajícím komentáři dvou nepřehrávajících a rozumně vystupujících herců. Obsazení je pravidelně na intelektuální výši, co se týká soutěžících. Sloveso "taktizuje" berou do úst jen zřídka, ovšem vždy si jsou plně vědomi toho, co znamená. Nehrají si na gastronomické znalce ani gurmány. Nemívají laciné a trapné průpovídky u večeří stylem "právě mě natáčí kamera, řeknu to nejméně hloupé, co mě napadne". Soutěž plná pravých emocí.

• 9.6.2012  00:00
    Trust (2010)

Herecké výkony mne vskutku překvapily. Psychologické profily a rozbory postav byly též velice kvalitní. Film byl velice uvěřitelný.

• 23.5.2012  15:27
    Experti (2006)

Mám rád, když jsem jediným, kdo hodnotí film opačně k valnému mínění. : ) Nicméně Experti jsou podle mě výborným filmem se špatnou zápletkou. Filmové zpracování bylo nadprůměrné, spousta střihů, rozdělených obrazovek, které se hodily a sedly scénám. Celý film je výborným odreagováním s mnoha vtipnými momenty. Vážnější scény byly nutností, která byla vcelku kvalitně odbyta a zábava mohla pokračovat dále.

• 23.5.2012  15:23
    Panic je nanic (2006)

Jediný vtipný moment byl, když hoši kradli kondomy v obchodě... Nechápu tosrovnání s Experty, ti jsou podle mě výborným filmem se špatnou zápletkou.

• 23.5.2012  15:19

Jsem jediný, kdo tenhle film naprosto nepochopil? Korupce, ok, hlavní téma máme. Nicméně celek byl poskládaný z drobných střípků, které byly dohromady slepeny nepříliš pevným pojivem. Herecké obsazení nudné, herci do těchto rolí, oproti Gymplu, nesedly. Jiří Mádl hrál překvapivě dobře, on byl ostatně asi tím jediným, co je na filmu dobré. Když se zamyslím, tak mi v hlavě, bohužel, utkvěly pouze tři věci z tohohle snímku... Právě Jiří Mádl a dvě sexuální scény, kdy jedna byla na tento film zbytečně přehnaně podrobná.

• 23.5.2012  15:11
    Gympl (2007)

Na tenhle film se dívám velice často, považuji ho za odreagování. Nejsem spokojen s tématikou, s graffiti nesouhlasím, kriminalita, marihuana a další motivy ve filmu jsou mi proti srsti, ale podání filmu je dost realistické. Všechno to působí spíše smutným dojmem, jakoby si všichni byli vědomi toho, jak to je, a že je to špatně, což mě osobně uklidňuje v mé averzi vůči tématice. Herecké obsazení bylo výborné, avšak ne všichni herci hráli tak, jak bych očekával. Ivana Chýlková, Milan Šteindler a některé "dětské" role.

• 23.5.2012  15:04
    Kouř (1991)

Vybrané scény a písně jsou výborné, jako celek, tedy po stránce příběhu, je film spíše nudný. Herecké obsazení bylo výborné.

• 22.5.2012  23:55
    Blade Runner (1982)

V dnešní době je to prostě k smrti nudné a neoriginální. Dříve to však mohlo být minimálně zajímavé, to připouštím. Nicméně tématika pochmurného města, ve kterém vyšetřuje samotářský detektiv, coby polohlasný vypravěč, tu byla už tolikrát, že už prostě nemůže nadchnout, ani zabavit. To nemohlo být zábavné snad ani při prvním použití ve filmu...

• 13.5.2012  22:47

Méně zábavné, než první díl. Avšak tenhle díl jsem viděl již podruhé a nevadilo mi to. První díl byl při druhém zhlédnutí úmorně nudný. Velký tahounem je Silver Surfer, se kterým film stojí a padá.

• 11.5.2012  03:09

Osobně nemám příliš rád boxerské filmy, kvůli tomu, že prohrávající vždy vydrží stovky ran od mnohem silnějšího soupeře, několikrát se zvedne ze země atd., je to stejným jmenovatelem většiny těchto filmů. Zkrátka jakoby šlo o boj dobra a zla, kde musí vyhrát ten slabší, i přes velkou míru nepravděpodobnosti při míře zásahů a zranění, aby to bylo "správné". Nadruhou stranu mívají velice dobrý příběh, což je případ i Ocelové pěsti. Tedy příběh zde nebyl až tak světoborný, ale byl dobře zpracovaný, Max byl sympatický kluk a Charlie pochopitelně také. Očekával jsem však více od nastíněné "umělé inteligence" Atoma, také jsem si dlouho ze začátku myslel, respektive předpokládal, respektive doufal v to, že právě stínování pohybů Charlieho bude to, čím bude Atom výjimečný. Potěšila reklama na X-Box 720, který by v roce 2020 ještě stále měl být aktuálním.

• 10.5.2012  02:21
    Vlasy (1979)

Písně, které nebyly známé, nebyly vůbec dobré. Sprosté a nemravně laděné písně mi vcelku vadily, i téže postoje postav. Ale byli takoví, muselo to být i ve filmu... Od poloviny to začalo být lepší a já se zadíval, konec byl zřejmý, velice znepokojivý, ale poměrně hezky zakončil film, tedy co se hudby týče.

• 1.5.2012  01:27

One man humor Adama Sandlera mě bavil chvilku a nelíbilo se mi, že byl i v dramatických scénách, které narušil spíš než odlehčil. Dojemný závěr mne však skutečně dostal, a dostává mě pokaždé, když se na film znovu dívám. Koncept velice originální. Jen zkrátka moc komediální.

• 1.5.2012  00:15

Naprosto velkolepá podívaná. Celou dobu jsem se bavil, a jsem rád za takovouhle délku filmu. Po, oproti prvnímu dílu, slabší dvojce, mně tenhle díl naprosto nadchl. Zprvu jsem byl vůči scénáři skeptický, a dokonce když se nad ním zpětně zamyslím, nebyl zrovna z nejsilnějších, ale během filmu jsem to vůbec nepociťoval. Vyvážený a permanentní přísun akce a vtipu, či "vycpávkových" scén mi byl zkrátka velice sympatický.

• 30.4.2012  17:21

Co to proboha bylo? Kdybych chtěl náboženskou "vymejvárnu", otevřu dveře, až na mě budou zase zvonit ti sympatičtí lidé. Více se mi líbil druhý díl, který byl oproti jedničce pochopitelně tragický. V tomto díle potěšila pouze písnička hvězdného maršála Omara Anokeho. : )

• 30.4.2012  17:14
    Rok jedna (2009)

Poměrně zábaná oddychová komedie. Potěšila spousta známých tváří, především pak Juno Temple, ke které mi nesedla role trochu lehčí praženy po procítěné roli v Panu Nikdo, kde jsem ji viděl poprvé, nicméně potěšila. O Jacku Blackovi se to bohužel už říct nedá, jeho styl hraní je stále stejný (chápu, že proto je zřejmě vyhledáván, možná je mu to i ukládáno). Zkrátka po roli v Orange County, která byla tímto naprosto klasická, vidím ve všech jeho dalších rolích stále tutéž postavu, což není dobře, má na víc. Dost mě pak zaujalo, jak byl film koncipován, to že se dostaneme z pravěké vesničky dále bylo jasné, ne však, jakým způsobem, tedy do budoucnosti, ikdyž se jednalo o stejnou dobu v rámci filmu. Vskutku zajímavé. A Michaela Ceru vidím rád vždy.

• 30.4.2012  17:09

Captain America: První Avenger... Zbožňuji, když distributor nechá původní název v angličtině namísto překladu. Stejně tak zbožňuji, když původní anglický název přeloží nesmyslně či zbytečně jinak, než jak zní originál. (Například sporní Transformeři 2) Ale tohle je skutečně vtipné, vůbec ne zlatá střední cesta, spíše bahnitá střední cesta. Proč míchají angličtinu a češtinu dohromady? Proč? Tak raději už k samotnému filmu. Byl to podprůměrný snímek, který stejně tak jako Thor jen uvozuje Mstitele, což je cesta, kterou lze vydělat spoustu peněz, protože ty filmy musí zhlédnout každý zodpovědný divák, který se chystá na Mstitele. Na filmu nebylo nic dobrého, včetně závěrečné scény, která opět velice ubrala na bodech S.H.I.E.L.D.u, protože se jim opět něco nepovedlo, což je věc, která je pro ně typická, a stává se v každém díle. Kde jsou doby, kdy vládní agentury byly etalonem nedotknutelnosti a profesionality?

• 30.4.2012  17:00
    Thor (2011)

Kdybych nebyl nucen znát alespoň z nových filmových zpracování děj předcházející Mstitelům, nedíval bych se na tenhle film ani z nudy. Nemám rád mýtické příběhy, které Thor kopíruje, nelíbil se mi scénář, ze kterého bylo znát, že film je zde skutečně jenom jako předvoj Avengerům, a nelíbilo se mi to vlastně celé. Jediný klad byl Loki, který byl jednou z těch záporných postav, kterým máte tendenci nadržovat spíše, než kladným postavám. Pobavil mě Gimli.

• 29.4.2012  23:57
    Drive (2011)

Výborný snímek, výborná hudba. Oceňuji především atmosféru, vše bylo laděné do stylu skromného mlčenlivého hrdiny, což bylo zprvu perfektní, jenže po čase se začaly němé scény a přechody do prázdna namísto odpovědí například opakovat a byly předvídatelné. To je podle mě jediný zápor. Osobně také nemám moc rád Rona Perlmana, nicméně v tomhle filmu mi ani tak moc nevadil. Škoda zápletky, která nebyla až tak zajímavá, a o to více pokažená tím, že se to točilo kolem nejnižší vrstvy mafie, což ubíralo na dojmu profesionality ze strany záporáků. Na druhou stranu tím byla zaručena atmosféra bězného, ne nějak extra dramatického, života. Spíše tedy vyprávění o každodenním životě, minimálně ze začátku. To má u mne vždycky velké plus.

• 21.4.2012  23:34
    Stalo se (2008)

Špatně natočený snímek. Nápad dobrý, ale bez potenciálu... Zfilmován být musel, ale nic dobrého z toho bohužel nekoukalo. Zooey je výborná herečka ve špatné roli ve špatném filmu. Její český dabing je jiný, než ten obvyklý. To je také špatně.

• 19.3.2012  13:22
    Experiment (2010)

Předvídatelný film, i bez toho, že bych viděl originál. Brodyho herecký potenciál těžce nevyužitý, skoro až potíraný... Zatímco ten upír ze Stmívání na své poměry a možnosti role exceloval. Forest Whitaker jako již klasicky magor, to mu jde. Film byl jako celek prostě nezáživný a podobností se Svěrací kazajkou mě neustále nutil na ni myslet, a o to více si snižoval skore.

• 18.3.2012  19:28

Málo který film rozebírá osudy, příběhy a vnitřní stavy obyčejných lidí bez větší zápletky. Nezapomeň na mě to dělá, s na pozadí jednoduchou, avšak uvěřitelnou a použitelnou, zápletkou. A to se mi na tomhle filmu líbí. Překvapivý konec byl jen třešničkou na dortu. Ještě před ním jsem byl, při prvním zhlédnutí, s filmem spokojený, a to v něm prakticky o nic nešlo. Velice povedené dílo.

• 1.10.2011  20:56
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Výborný seriál, jehož děj graduje a styl se neustále mění. Poslední série však trpí jednou maličkostí, a to obcházením technických nemožností. Kopírují na dálku kartu, která by ve skutečnosti byla zcela pasivní, tedy nevysílající signál. Díra v trezoru je z druhé strany neviditelná apod., když však člověk přistoupí na stanovené zákonitosti, seriál je více než dobrý. Ikdyž poslední série byla zkrátka šlápnutím vedle. Styl spolupráce mezi hlavními postavami a záporáky stylem "kam vítr, tam splášť" byl zcela tragickým zakončením této série.

• 24.9.2011  23:46
    Stormbreaker (2006)

Ne vše bylo úplně špatné, část z vojenského prostředí byla fajn. Víc nic moc, sebevědomý děcko, kterýmu je údajně o 4 roky míň, než na kolik vypadá, roli zrovna nepomáhalo.

• 24.9.2011  23:41

Nebýt Teresy Palmer, není na co koukat.

<< předchozí 1 2