Bastard (2023)

Nech hoc akou odhodlánosťou, vytrvalosťou či obeťou dosiahneme svoje ambície...bez lásky je to všetko prázdne.Tá, však stojí za všetko! Toto vo mne rezonuje po vzhliadnutí filmu.

Sestry z kouřové sauny (2023)

Bolo zaujímavé si vypočuť (miestami hrôzostrašné)  životné skúsenosti nežného pohlavia na neobvyklom mieste v lone prírody s prepojením na staré tradície "bylináriek". Záverečná príbehová scéna natoľko zhutnila atmosféru, že aj po dopozeraní som mal zimomriavky! Bravo, chce to viac takýchto dokumentov, aby sme si my muži konečne uvedomili, že to najkrajšie na svete nie je náš odraz v zrkadle ale to čo žiaľ často (samozrejme nie všetci!) nechávame za chrbtom - ženy!

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Nemastná-neslaná dráma o hamižnosti páchanej na indianskom obyvateľstve. No a ta stopáž?! Nehorázne pridlhé a nudné :/

Kubrick o Kubrickovi (2020) (TV film)

Úchvatné myšlienkové interview s Kubrickom v reflexií jeho filmovej tvorby. Toto je „must do“kument pre každého Kubrickovho fanúšika!

Maršál Hadik: Dobytí Berlína (2023)

Zaujímavý filmový počin, ktorý však svojou výpravou ma bližšie k TV produkcii alebo k lepšiemu hranému dokumentu. Hviezdičku navyše za to, že keď už my (Slováci) nevieme glorifikovať nášho rodáka na filmovom plátne(?) ...tak aspoň naši južní susedia (Maďari) to spravili!

Africké královny - Královna Kleopatra (2023) (série)

Hodnotím dejovú líniu, nie vzhľad Cleopatry. Žiaľ, "dokument" je "krásnou" ukážkou toho ako sa dajú dejiny fabulovať a prispôsobovať súčasným trendom - blackwashingu v kinematografii.

1883 (2021) (seriál)

Drsný a zároveň najrealistickejší western aký som doteraz videl! Dychberúci príbeh...Takto nejak som si predstavoval „odyseu“ pionierov na  divokom západe!

Hannibal: Nový důkaz (2018) (TV film)

Absolútna absencia archeologických dokladov, o prekročení Álp Hannibalom, uberajú na kredibilite tohto dokumentu! :/