Danny88

okres Žilina
študent

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 28.4.2019  13:36
    Arktické dilema (TV film) (2011)

*SPOILER Grónsku „hrozí“ že zvýšením teplôt a po ústupe ľadovcov bude pokryté ihličnanmi, vzrastie poľnohospodárstvo a farmárčenie domáceho obyvateľstva, ktoré v súčasnosti je ešte len v plienkach. Inuitov – teda domáce obyvateľstvo poteší keď ľad odhalí nerastné bohatstva ako plyn či ropu ktorá sa tam zatiaľ schováva v nemalom množstve! Pre krajinu i jej obyvateľstvo to bude znamenať ekonomicky boom a možno aj vymanenie sa spod Dánskej správy... Na Islande zas klimatické zmeny povedú k jeho zalesneniu... Aj takéto sú vyhliadky globálneho otepľovania v Arktíde. V každom ohľade som rád tomuto dokumentu, ktorý ukazuje aj druhu stranu súčasných klimatických zmien.

• 13.4.2019  20:17
    Balón (2018)

Túžba po slobode nepozná hranice!

• 13.10.2018  16:49

Úžasné prostredie a to je žiaľ tak všetko!

• 17.5.2018  13:36
    Povstání barbarů (TV seriál) (2016)

Subjektívne ladený hraný dokument ktorý od samého začiatku stavia Rímsku ríšu do role arogantného utlačovateľa susediacich národov. Nesporne tou aj bola ale tak ako minca ma dve strany tak aj v prípade daného (hraného) dokumentu chýba vyváženejší pohľad (z uhla Rimanov) a celkovo objektívnejší postoj k historickým udalostiam čo sa vo všeobecnosti aj trošku očakáva od dobrého dokumentu.

• 4.11.2017  23:57
    Stále spolu (2014)

Otec rodiny pôsobí ako autokratický utopista a žiaľ jeho deti si to odnášajú. Totiž nepôsobia mentálne najzdravšie a ich (ne)vyjadrovacie schopnosti svedčia o akejsi morálnej alebo psychickej dementnosti zrejme spôsobenu izoláciou a nesprávnou výchovou!

• 14.10.2017  19:53
    Zeď (2012)

Pozvoľna atmosféra filmu vykresľuje hľadanie duševnej rovnováhy a pokoja v panenskej prírode.

• 29.3.2016  00:23

1. séria: 65%

• 1.2.2015  15:54

Roztrasena kamera sa skvelo vyníma v bojových scénach, no mimo nich straca na efekte a divaka skôr začne znervozňovať. Samotny dej je nezaživny a vôbec celkovo to zachraňujú už spomínané bojové scény! Inak slabota.

• 18.1.2015  03:37
    Stopy (2013)

Inšpiratívny životný príbeh ktorý je dôkazom toho, že aj obyčajny človek dokáže Veľké veci.

• 17.1.2015  17:43

Tvorcom zrejme išlo o vytvorenie atmosferickej dramy s prvkami trileru a psychologie. Zábery na dzunglu nie sú však dostatočne intezívne pričom ten správny hudobny podmaz by to aj malo, no chýba tu snaha tvorcov vyťažit maximu. Môžem vyvodit len to že po 3 pokuse a prekonani sa, som to dopozeral. NUDA!!!

• 16.1.2015  02:42
    Prokletí ostrova Oak (TV pořad) (2014)

Zbytočne naťiahnute čo ubera na kvalite dokumentu. Je síce pútavo spracovany ale zároven kazený nezmyselnymi konšpiračnymi teoriami o pôvode pokladu. Pre celkove zhrnutie dvoch sérii kľudne stači si pozriet posledny diel (10 diel) z 2. série. Ušetrí vam to čas.

• 16.1.2015  02:21
    71 (2014)

Drsnosť, surovosť a roztrasená kamera dodávajú na intenzite filmu, ktorý si vas udrží v strehu.

• 12.1.2015  03:32
    Nezlomný (2014)

Tako ako ma Angelina svojim filmovým debutom V krajine krvi a medu sklamala, tak ma teraz prekvapila. Dokazala že je nielen dobrou herečkou ale aj schopnou a nádejnou režiserkou, ktorá vie využiť potencionál silného príbehu! A tento film je toho dôkazom.

• 30.10.2014  01:26
    Doupě vlků (2014)

Vzhľadom na nizky rozpočet je film celkom dobry a pozerateľny. A pre mizerné a nízke hodnotenie prídavam jednu hviezdičku navyše!

• 12.10.2014  18:52

Film sa snaži pôsobit ako epicke Sci-fi survival, ale vôbec tomu tak nie je. Aspoň u mňa nezbudzuje ten dojem. Vzhľadom na rozpočet, $130 milionov, mi to pride ako hrubo odflaknutá práca od dobrého režiséra,

• 3.3.2014  02:17

Uvolňujúca krimi komedia o old school gangstroch nabita nezabudnuteľnými hláškami!

• 30.1.2014  01:54

Drsné a realistické prostredie spojené s hutnou atmosferou je sprevádzané úžasnou dobovou hudbou... a k tomu ten mrazivý záver za ktorý dávam hviezdičku navyše.

• 6.1.2014  02:18

Z nevydarenej vojenskej oparácie sa stane boj o holý život.

• 19.12.2013  00:53

Tri hviezdičky, za tanec, piesen a krásne Slovenske prostredie.

• 2.12.2013  01:10

Priam umelecký skvost. Tá vyzuálnosť filmu, podmanivá hudba a okuzlujúci Rím, to všetko je spojené s príbehom spisovateľa, ktorého bohémsky život je sprevádzaný smutkom ale zároveń aj radosťou, sklamaním ale i potešením, nedorozumením a porozumenim. Toľko nádhernych myšlienok je tu zobrazenych, že pozriet si to len raz, to nestačí! Kvalita filmu zodpovedá jeho názvu. Malokedy dávam také vysoké hodnotonie, ale tento vysoko sofistikovany film si to zaslúži. 100%!

• 22.11.2013  16:06
    Černí (2009)

Pochmurný a melancholický film

• 15.7.2013  13:13
    Agora (2009)

Zábery z vtačej perspektívy na každodenný život ľudí či náboženské nepokoje v meste, krik a nárek, rozliehajuci sa vesmírom...strhujúce zabery z vesmiru na našu Zem, umocnene hudbou a vôbec politickým dianim v Alexandrii sú parametre ktoré robia tento film (aspoň podla môjho gusta) dokonalým! Film sa snaži byť a takmer aj je autenticky. Riadi sa podľa skutočných udalostí ktoré sa v Alexandrii odohrali na konci antiky. Jeden z najlepších filmov roku 2009! A preto ho ako milovník histórie aj zaslužené hodnotim.Jeden z mala filmov ktory ma paralelne prvky zo súčasnosťou (politika,náboženstvo, každodeny život a problémy človeka).

• 21.6.2013  00:54
    Práskač (2013)

Zvyšujem hodnotenie za úžasny soundtrack!

• 26.5.2013  18:30
    Poslední dny Ľudovíta Štúra (studentský film) (2011)

Spracovali to zabavne. Mohli to ešte doladiť a spracovat na sposob Divokeho Djanga. To by bola pecka! Slovenský "trhák" roka! K zhliadnutiu: http://www.youtube.com/watch?v=tWC5DVBxZbs

• 30.4.2013  23:44
    Sirius (2013)

Niektoré názory sú zaujimave, ale väčšina sú konšpiračne bludy, ktorú sú sprevádzane nádhernou hudbou!

• 17.4.2013  20:48
    Lesní duch (1981)

Na môj vkus nechutný až šialeno prehnaný krvak!

• 17.3.2013  13:07
    Bídníci (2012)

Dve aj pol hodiny spievania bez prestávok?! Už mi to vážne liezlo krkom! V druhej polovici filmu som sa už len preklíkaval do konca....Bod za výkon Russella Crowea, inač slabých 35%

• 16.3.2013  22:42

Srthujúci príbeh z pohľadu skupiny talianských policajtov, umocnený aktualnou sitáciou v Europe: problem s fanušikmy a imigrantmi. 90%

• 12.3.2013  00:55

Zakomplexovaný obrezanci, ktorých chamtivosť nepozná hraníc!

• 20.2.2013  15:51
    Bitva u Gettysburgu (TV film) (2011)

V skutočnosti dokument trva 83 minút, a nie 120 ako sa tu na CSFD uvádza!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6