JARDAHONDA

JARDAHONDA


milovník filmu, sportu @ sportovních vozů

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
  • 9.12.2013  11:19

  Fascinující příběh z mafiánského prostředí, které už malé děti často formovalo podle svých představ - a ne podle představ rodičů. Děj nemá "silný" příběh, odvíjí se ve sledu drobných epizod. Důležitou součástí nenápadně poctivého snímku je využití mnoha krásných dobových skladeb a písní. Atmosféra, sty a samotný nápad připomínají film Mafiáni Martina Scorseseho. Tvůrci se soustředují na realisický popis prostředí, na drobnokresbu různých postav a postaviček (Sonnyho kumpáni, Calogerovi kamarádi) a na charakteristickou dobovou atmosféru. K té patří i svět mafie i rasová nesnášenlivost vůči černochům z vedlejší čtvrti. (Cologero se zamiluje do černé dívky). Zločin a nesmyslná rasová nenávist ústí do tragédií, jež se tentokrát obracejí proti svým strůjcům.

  • 6.12.2013  16:50
  Titanic (1997)
  ****

  Snímek Titanic se stal kultovní záležitostí, která stála neskutečné peníze.. Co se týče zpracování a vizualizace, tak smekám .. navíc když hlavní hrdinové jsou ikony hollywoodského výsluní. Dále se není potřeba více rozepisovat, film zná většina diváků. Malou výtku bych měl k tříhodinové stopáži, jinak spokojenost 85%

  • 5.12.2013  16:59
  Patriot (2000)
  *****

  Ve snímku, "který má všechno, co od eposu očekáváte" předvádí Mel Gibson"efektní a efektivní výkon" v roli bývalého válečného hrdiny, nynějšího mírumilovného osadníka Benjamina Martina, který válčení pověsil na hřebík - až do chvíle, kdy americká válka za nezávislost zaklape na dveře jeho domu. Chtěl své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války, ale když jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Tváří v tvář se ocitne drsné realitě boje na ochranu svých bližních se Martin chopí zbraně a vede statečné povstalce do zuřivých bojů proti skvěle vyzbojené anglické armádě, aby bojoval za svou rodinu - a za svobodu svého mladého národa. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce... Poctivá filmařina, která si zaslouží daleko větší ocenění. Závěr = *****

  • 4.12.2013  20:54

  Oscarový herec Anthony Quinn září v tomto epickém akčním dramatu : lásky, života a smrti uvnitř mafie. Nápaditá gangsterka v langsam stylu, která neztratila nic na své originalitě. 85%

  • 1.12.2013  18:19
  Kmotr (1972)
  *****

  Kultovní perla, která je filmařsky dotáhnutá do absolutního maxima. Netřeba šetřit superlativy. 100%

  • 1.12.2013  10:01

  Podle románu francouzského spisovatele Alaina Fourniera natočil Antonín Kachlík poetické vyprávění zasazené do rakousko-uherské monarchie, nostalgicky laděný pohled na přátelství dvou mladičkých studentů gymnázia, jejichž vztahy pozvolna vyhasínají. Zcela odpolitizovaný příběh se sice vyznačuje uměleckými ambicemi, zvláště vizuální stránka se vyžívá rozněžnělým barevným spektrem, avšak výsledek je rozpačitý, vypravěčsky neobratný, nudný.

  • 30.11.2013  17:52
  Smrtící temnota (2005)
  odpad!

  Ušmudlané, hnusné dílo. Není potřeba delšího komentáře 0%

  • 30.11.2013  08:48

  Pońekud utahaný snímek, který je pro diváka lákadlem pouze tím, že je podle skutečné události. Skutečný příběh německého kanibala, který se v roce 2001 přes internet seznámil se svou dobrovolnou obětí, člověkem který byl ochoten se nechat porazit a sníst. Filmařsky nic světoborného, atmosféra je sice místy mrazivá, ovšem až na pár drastických scén celkem nuda. Film mě moc neoslovil.

  • 29.11.2013  19:13

  "Hlavní hrdinka, dvanáctiletá Magdaléna (náročnou postavu podivuhodně zvládla talentovaná Michaela Kudláčková), se náhodou stane svědkem krutého a nemilosrdného boje mezi pasovskými žoldnéry a jejich českými pronásledovateli. Seznámí se přitom s potulným muzikantem Matoušem Psíkem. Jejich přátelství jim pomůže překonat všechny nástrahy, v nemalé míře způsobené zázračnou lahvičkou - ta může svému majiteli splnit jedno jediné přání, ale pak musí být prodána za poloviční cenu, než za jakou byla koupena, jinak její držitel propadne peklu".. Režisér Ludvík Ráža natočil divácky přitažlivý, překvapivě drsný snímek dramatického děje - dobrodružného historického filmu odehrávajícího se v roce 1611.

  • 26.11.2013  19:12

  "Barkley Michaelson (Bryan Greenberg) se usilovně snaží získat titul Ph. D., když jeho otec, učený Eli Mchaelson (Alan Rickman), získává Nobelovu cenu za chemii. Ale Eliho nerozvážnosti z minulosti se začínají střetávat s přítomností. Když je Barkley v den předání ocenění unesen, Eli odmítá zaplatit výkupné." Tak začíná doslova vražedný příběh o rodinné dysfunkci, chtíči, zradě a konečné odplatě. To jen v krátkosti k spletitému thrilleru, který je mimo jiné prošpikován černým humorem, vtipnými dialogy a skvělými hereckými výkony.

  • 25.11.2013  15:27
  Falešný únos (2000)
  odpad!

  Stupidní vykramovačka. 0%

  • 25.11.2013  15:19
  Blokáda (1974)
  ****

  Na motivy stejnojmenné knihy Alexandra Chakovského byl v sedmdesátých letech 20. století natočen čtyřdílný příběh vyprávějící o nejtragičt´ějších stránkách Velké vlastenecké války při obléhání Leningradu mezi zářím 1941 a lednem 1943. Film nevypráví jen o velké bitvě o město, dění na jeho velitelství, každodenním životě v první linii, ale i o heroických pracovních výkonech i strádání obyvatel Leningradu v obléhaném městě.

  • 24.11.2013  15:23

  "Isabella Rossellini je krásná čarodějka, která hlavním hrdinům jednou provždy změní život - i smrt - v této vtipné, černé komedii s originálními speciálními efekty." Držitelka Oscara Meryl Streep a Goldie Hawn se společně s Brucem Willisem představují v hlavních rolích neskutečně zábavné komedii Roberta Zemeckise, která pojednává o chamtivosti, marnosti, nesmrtelnosti... a smrti.

  • 24.11.2013  08:56
  Ran (1985)
  ****

  Zajímavost : Slavný snímek režiséra Akira Kurosawy obdržel Oscara za nejlepší kostýmy.

  • 22.11.2013  15:11

  Film režiséra Jonathana Demmea - Rachel se vdává, který je plný barvitých a různorodých postav, přináší srdečný, citlivý a někdy neskutečně zábavný rodinný portrét. Snímek hodnotím nadprůměrem. ****

  • 21.11.2013  16:59

  Děj dětského filmu Vyhrávat ptichu se točí kolem nejmasovějšího sportu - fotbal. "Vypráví příběh party venkovských kluků a táty jednoho z nich, obětavého trenéra Šedivého, který se snaží se svých svěřenců vychovat oravdové fotbalisty. Žákovské jedenátce věnuje každou chvíli volného času, někdy i na úkor svého rodiného života. Vede malé fotbalisty k tomu, aby se z nich nestaly primadony, aby se halasně nechvástali skutečnými nebo fiktivními úspěchy, ale aby si zvykli " vyhrávat potichu." To jen ve stručnosti k tomuto sportovnímu příběhu z komunistické doby, který ovšem neztratil ani po letech, nic na své originalitě.

  • 20.11.2013  19:01

  "Příběh homosexuální dvojice, která emigruje do Buenos Aires. Společně se vydávají na dlouhou cestu, při níž se láskyplný a zdánlivě pevný vztah začíná rozpadat, aniž by jeden nebo druhý věděli proč." Snímek částečně šokuje svou otevřeností a zároveń fascinuje originálním způsobem filmového vyprávění, okázale ignorujícím jakíkoliv znamená pravidla. Popisuje však období vztahů, jímž procházejí všechny milenecké páry. Film Št´astni spolu znamenal pro Kar-Wai Wonga první skutečný vstup na mezinárodní filmové scény, když za něj na MMF v Cannes 1977 získal Cenu za režii.

  • 18.11.2013  19:40
  Profesionálové (TV seriál) (1977)
  ****

  Britský televizní seriál, který si získal miliony příznivců, neztratil ani po letech nic na své jedinečnosti. Sympatické ústřední trio příslušníků CI5, důmyslné zápletky, dynamická akce a skvělé dialogy okořeněné pověstným anglickým humorem - to vše je zahrnuto v 57 epizodách.

  • 18.11.2013  16:21

  ...Vytvořili svět přesvědčivější než skutečnost... "Na začátku je odvážný plán, na konci obrovský balík peněz. Před sehranou dvojicí je ted´úkol : ukrást a výhodně prodat vzácný aršík známek nazvaný "Devět královen." Špičkoví podvodníci rozjíždějí smrtonosně elegantní hru, v níž neváhají překvapovat jeden druhého. Týmová práce se rychle mění na souboj, ve kterém vítězí ten šikovnější. Marcos (Ricardo Darin) a Juan (Gastón Pauls) se představí - v mistrovsky rozehrané akční krimi, na argentinský styl - o jednom z nejchytřejším podrazu století. Výborný námět, věrohodně zahrané. U mě spokojenost 85%

  • 17.11.2013  16:30

  O5 skvělý akční nášlap. Ve snímku dominují, tak jako v prvním díle : supersilná auta a nelegální pouliční závody. Děj působí svěže a o pořádou porci akce nouze určitě není. Možná že film neměl bez Diesela ten správný "šmrnc," ovšem afropart´ák Gibson není taktéž žádné ořezávátko. Závěr = 4****

  • 16.11.2013  17:44
  Pina (2011)
  ****

  Dokument natočený na počest německé choreografky Piny Baush, která zásadním způsobem ovlivnila tanec a divadlo poslední třetiny dvacátého století. Film měl být společným projektem Wenderse a Bauschové, ale díky nenadálé smrti vznikl "in memorial" a zachycuje její klíčová data a vzpomínky a na nejbližší spolupracovníky. Film je strhující cestou do světa gest a emocí, do krajiny duše zobrazené tělem.

  • 16.11.2013  10:23
  Emperor (2012)
  ****

  Ve válečném snímku se představí v hlavních rolích Oscarový Tommy Lee Jones, který předvede svůj herecký koncert v roli generála Douglase velitele nejvyšších vojenských sil.. I když snímek působí roztahaně, tak bych nic neubíral na výtečném, možná i předimenzovaném námětu. Závěr byl naposto famózní - o emoce nouze norozhodně nebude. ****

  • 15.11.2013  15:42

  Nostalgická záležitost, která zůstane navždy Zemanovým nesmrtelným klenotem !

  • 15.11.2013  15:04
  Vlad narážeč (2003)
  odpad!

  K.O.

  • 14.11.2013  21:51
  Hamlet (TV film) (2000)
  ****

  Kdo by neznal otázku, jež trýznila mladého kralevice Hamleta - být či nebýt? V jedné z nejznámějších her všech dob - jde však o mnohem víc. Nová verze Shakespearovy klasiky je sice zasazena do Ameriky kolem roku 1906 a odehrává se nedaleko New Yorku, dramata i hluboké vášně však zůstávají. Nesmrtelný příběh vraždy, pomsty, i nadpřirozených sil, touhy po moci i tragické lásky před vámi ožívá stejně jako před čtyřmi sty lety.

  • 14.11.2013  18:05

  "Jean-Babtiste Grenouille (Ben Whishaw) se narodil za podivných okolností na pařížském trhu roku 1738. Od ostatních dětí se však výrazně lišil. Byl obdařen velmi vytříbeným čichem. Poté, co jako mladý přežil vražedné podmínky koželužny, kde byl zaměstnán, začínal své učení v parfumérii pana Baldiniho (Dustin Hoffman). V umění míchání vůní brzy svého mistra předčil, ale toto umění se záhy stalo jeho posedlostí, která ho vzdaluje lidské společnosti. Díky utkvělé představě zachytit lidské aroma začne Grenouille bez zábran vraždit mladé dívky, jejichž vůně ho zaujme. Drama se stupńuje, poté co potká na cestě do parfumérské metropole, města Grasse, překrásnou Lauru, která má pro něj neskutečně lákavý druh vůně. Když se v okolí města začnou nevysvětlitelné vraždy, Lauřin Otec, obchodník Richis, má podezření, že život jeho dcery je ve velkém ohrožení. Začíná skutečná hra na kočku a myš mezi ocovskou láskou a smrtelnou posedlostí.." Ke komentu filmu budu poměrně stručný - excelentní záležitost.*****

  • 13.11.2013  18:54
  Rockerky (2002)
  ***

  Filmové hvězdy Goldie Hawn a Suzan Sarandon vedou hvězdné obsazení v komedii o dvou bývalých groupies, které spolu prožily legendární šedesátá léta plné muziky. Spolu s nimi a s Geoffreyem Rushem, podivínským scénáristou, který hledá lásku a tajemství, zjistíte - že nikdy nejste tak staří, abyste nemohli být mladí...

  • 13.11.2013  15:26

  Emma Stone se představuje v hlavní roli okouzlujícího a kritiky kladně přijatého filmu : o fámách a dobré pověsti. I když je snímek místy přitažený za vlasy a děj působí upovídaně, tak v jednoduchosti je krása. Tak bych ve stručnosti definoval tento rozporuplný příběh. U mě spokojenost 85%

  • 12.11.2013  18:54

  Klasická filmová pohádka na kterou rád vzpomínám, protože to bylo v období, kdy se točily Tři oříšky pro Popelku. Pan režisér Hartmann chtěl natočit stejně tak krásnou pohádku jako Tři oříšky a na zpracování si nechal hodně záležet. Byl to film natočený v německé koprodukci a k nám se moc nedostal, ale v Německu byl a je velmi oblíbený.

  • 12.11.2013  15:59

  Snímek nabízí mimořádné nadčasové hodnoty, které zaujmou i po letech a obdivovat v něm můžete nádhernou krajinu v okolí Českého Krumlova. V roce 1956 byl na II. MF dokumentárních filmů v uruguayském Montevideu oceńen hlavní cenou v kategorii dětských filmů.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58