larelay

Quot homines, tot sententiae

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 20.2.2017  12:53
    Jackie (2016)

nemohla som sa na tu Portmanku pozerat. toto nebolo autenticke, toto bolo nudne, preafektovane a uplne zbytocne.

• 15.2.2017  15:11
    Ploty (2016)

Denzel aj Viola mozu hrat ako z partesu pokojne aj cely den, ale co sa samotneho filmu tyka, lutujem, ze som sa do neho vobec pustila. konverzacky a silne pribehy milujem, ba priam vyhladavam, ale toto bolo utrpenie. po 45 minutach som mala chut si dat slucku okolo krku, zaliat sa do betonu a poprosit manzela, nech ma hodi do priehrady.

• 14.2.2017  14:20

urcite poznate to dlhe cakanie na film, ktory vas rozseka na cimpr campr. lebo take mame radi. potrebujeme ich prezit. precitit. preboliet. vacsinou sa mi na taketo filmy podari natrafit v intervale raz za pol roka. a som rada, ze to cakanie je na konci. neuveritelne silny film. scena na policajnej stanici, ked Lee dohovoril s policajtmi, bola sice kratka, ale absolutne dychberuca.

• 2.1.2017  18:20

nemam rada horory. citim sa pri nich neprijemne a Jane Doe mi to rozhodne neulahcila. tento film je sice minimalisticky, ci po hereckej, vypravnej, vizualnej i hudobnej stranke, ale maximalne desivy. nebudete sa lakat a bat kazdych 5 minut, ale hnusna nedefinovatelna tazoba vas bude sprevadzat celou stopazou. suhlasim s ostatnymi, finale som si predstavovala trosku inak, ale v zasade mi neprekazal ani tento zaver. spokojnost.

• 2.1.2017  15:49
    Inferno (2016)

super draha, prijemne obsadena, jemnucko temna a desiva rozpravocka pre dospelych, ktora nenudi. Dan Brown pise skvelo, samozrejme, do jedneho filmu vsetky historicke fakty a caro jeho uzasneho rozpravania neprenesieme ani keby sme sa rozkrajali a tym padom pribeh trpi. ale who cares. po Da Vinciho kode a Anjeloch a demonoch velmi prijemne prekvapco.

• 25.11.2016  12:30
    Odjezd (2015)

tazke, poeticke, podmanive. o stasti, nestasti, hladani, nachadzani, stracani. milujem tieto male filmy, ktore vam daju viac ako by ste cakali.

• 23.11.2016  11:51
    Nástupce (TV film) (2016)

Cranston absolutne famozny. vsetku pozornost strhol na seba. ostatni mu iba sekundovali, hoci tiez nadpriemerne. ale pri takomto vykone je tazko vobec s hercom drzat krok. vyborne spracovanie dolezitej ery jedneho kontroverzneho prezidenta.

• 18.11.2016  17:27
    Příchozí (2016)

bez zavahania plny pocet. film nie je dokonaly, ani zdaleka, ale u mna je to hlavne o pocitoch. o wow efekte. o mravceni v zaludku a zimomriavkach. toto vsetko a este cosi navyse som dostala. a prevalcovalo ma to.

• 17.11.2016  21:15

priserna amatercina. po vsetkych strankach. hereckej, reziserskej, scenaristickej a hlavne logickej. v tomto filme sa stretlo vsetko zle a trapne klise z lacnych beciek a ceciek. lepsie by bolo, keby sa scenarista a reziser v jednej osobe drzal romanticko-dramatickej linky a nie to takto katastrofalne dogabat a prespekulovat. kazdopadne, vrelo tento film nikomu neodporucam. a Aaron Paul by si mal zacat vyberat lepsie ulohy. oh, wait. mozno nema na vyber. ak podava vsade taketo vykony ako tu, coskoro bude nezamestnany.

• 11.11.2016  11:40
    Sígři (2016)

ti mladi herci/neherci boli neuveritelne dobri. kamera, najma pocas skateboardovania bezutesnym mestom bola ze ach, och, wow. a spomenula som hudbu? vyborna! a ako bonus Erykah Badu? k tomu si pripocitajte silnu temu "som dieta posranej doby, zijem v posranom svete a ja si ten zivot dokur*im este viac, lebo to proste inak neviem". no ja som, priatelia, naozaj unesena.

• 10.11.2016  21:49
    Cooltúra (2016)

pre mna osobne doslova kulturny sok. niektore sceny (Rozboril, ukaz kozy/pi*u) som musela pauznut a keby som fajcila, asi si idem von zapalit. takto som to musela iba rozchodit. niektore pasaze boli uzasne, mala som pocit, ze pozeram nejaky fajnovy hudobny klip (Slopna a Velka noc), az kym som si neuvedomila, ze keby tam bolo moje dieta, vo veku tych chalanov, tak neviem neviem. tie zarezy v pocte poharikov boli desive! je pravda, ze ceresnicka na torte prisla na zaver. miting Smeru a tamto cudo pre mladych nabozenskych fanatikov. ciste peklo, we are fucked, people! je mi uplne jedno, ze je dokument povrchny, ze nejde do hlbky, ale na co? ved takto to realne je, takto to funguje, takto to ludia chcu, takto to ziju, taketo je jednoducho nase Slovensko. ja som kazdopadne rada, ze mam svoju bublinu, bez vsetkych tychto pre mna osobne, sialenosti. stale nechapem. nestiham.

• 10.11.2016  14:44

a tak slubne to vyzeralo. ale... nuz, ale na ale sa tu nehrame a aj nieco co vyzera slubne, moze skoncit fiaskom. herecky okay, atmosfera super, ale tie postsynchrony a sialeny strih, kedy mate pocit, ze vam uslo nieco podstatne, tak to je velky pruser. mimochodom, uz som spomenula postsynchrony? katastrofa! ciste peklo.

• 3.11.2016  16:19

so fucking cool!

• 3.11.2016  11:10
    Demolice (2015)

toto bolo ake psycho. paradne uletena "cudnacina". demolacia v podani Jakea a mladeho Judaha bola ceresnicka na torte. rozmrvenie domu a vsetkeho cenneho si davam do svojho zoznamu priani a zelani. musi to byt uzasne oslobodzujuce.

• 1.11.2016  16:50
    Bod zlomu (2015)

aspon keby sa tato kolosalna sprostost netvarila tak vazne. jedna hviezda za krasne zabery na maticku prirodu a Edgara.

• 30.10.2016  22:13
    Imperium (2016)

au, tak toto bolelo. ani hlava, ani pata, scenar na facku, herecke vykony smiesne. a nizky rozpocet z tohto filmu smrdi na sto honov. velka skoda, potencial to malo.

• 28.10.2016  22:16
    Hra peněz (2016)

asi patkrat som sa pytala: Julia? George? Jodie? co ste to spachali? scenar bol tak primitivny, az som sa obcas citila trapne za vsetkych zucastnenych. podpriemerna zalezitost vhodna akurat do televizie na nedelne poobedie, kedy telku nikto nepozera, lebo vsetci drichmu po vydatnom obede.

• 27.10.2016  15:28

jedna hviezda a aj to iba za paradnu hudbu. inak to bola strasna, donebavolajuca kravina. kazdou minutou mi to zralo nervy. doslova. este doteraz ma bolia oci z tych debilnych hereckych vykonov a komedialnych nelogicnosti. este znesiem, ked je film kravina, ale ked je to kravina, ktora ma doslova serie, tak to uz nezvladam.

• 27.10.2016  00:04
    Mělčiny (2016)

vo filme sa toho nenahovori vela, ale ked Blake zadrela, ze Steven Seagull, uprimne som sa zasmiala. ja som spoko, aj napriek tomu priblblemu koncu. scenaristovi sa asi trosku usypalo z bieleho. dostala som, co som cakala. nemajte velke oci, vypnite mozog a budete spokojni aj vy.

• 9.6.2016  21:31

ja ani neviem preco davam styri, ale tento film mal take zvlastne noir, temne, tajomne, podmanive caro. nemohla som od neho odtrhnut zrak.

• 6.6.2016  15:36
    Anesthesia (2015)

na mozaiky mam slabost. hodnotenie cisto subjektivne. lebo New York, lebo herci, lebo filozofia, lebo zivot.

• 27.2.2016  20:47

pardon, vobec nesadlo. nic. z kina som odisla absolutne frustrovana. ak Revenant vyhra, po Birdmanovi to bude najhorsi film v dejinach Oscarov, ktory si odnesie hlavnu cenu. nikto to nepovie nahlas, vsetci ten brak ospevuju. Jedine, co stoji za zmienku je kamera genia Lubezkiho, ktora vsak mne paradoxne priserne prekazala. Tento film proste nedava zmysel a najsilnejsi je v momentoch, ked v nom neuvidite ziadnych hercov, ale iba zabery na drsnu krajinu.

• 28.11.2015  23:38
    Narcose (2013)

https://www.youtube.com/watch?v=ldgxr4f6pWI Guillaume Néry vam mozno bude povedomy z videa od Naughty boy feat.beyonce: https://www.youtube.com/watch?v=eJSik6ejkr0

• 28.11.2015  21:27
    The Den (2013)

priznam sa, nie som clenka klubu otrlych divakov a parkrat som veru musela stopnut film, ist sa napit vodenky, trosku priotvorit okno a potom sa k tomu s velkym "ach jesus" zase vratit. nebolo mi vsetko jedno. ten zaver ma sklamal, radsej by som prijala verziu "one crazy man show", ale no dobre. takze mile deti, internet je fuj fuj fuj, ruky prec, ak chcete prezit do rana!

• 27.11.2015  23:17

jedno osudove stretnutie, jedna noc, jedno rano... herci nehrali, herci zili, zazivali a prezivali kazdy okamih, kazdu emociu... uprimne, nadherne, vynimocne. aspon pre mna. a true night to remember.

• 26.11.2015  13:13
    Aloha (2015)

keby aspon ta ich dcera vyzerala na 12 a nie na 20. a to je jeden z tych momentov kedy pochopite, ze tomuto filmu neuverite ani zaverecne titulky. zleeee.

• 20.11.2015  21:59
    #Horror (2015)

dementnejsi film som davno nevidela. davam sama sebe "like", ze som to vobec dopozerala do konca, lebo toto teda bolo naozaj nieco. bohuzial v tom negativnom zmysle. spracovanie, scenar, postavy, vsetko bolo absurdne, dokonca si dovolim tvrdit, ze az blbe a na smiech.

• 16.11.2015  20:38

plejada mladych hercov, ci uz v rolach psychopatickych dozorcov alebo submisivnych "poddanych" vaznov, vsetci do posledneho, hrali ako najvacsi herecki polobohovia. ciste psychologicke peklo. nesla by som do toho ani za nic. nikdy. ani keby platili ine prachy a nie poondiatych 15 dolarov.

• 16.11.2015  15:13
    Úkryt (2014)

na vyziabnutu, na heroine zavislu, a este k tomu bezdomovkynu Jennifer sa naozaj velmi tazko pozera. velmi silne, velmi naturalisticke, velmi dojimave. boj o kazdodenne prezitie na ulici a nakoniec aj boj o holy zivot.

• 14.11.2015  20:09
    Fruitvale (2013)

hodinu film o nicom a poslednych 18 minut ho rozhodne nezachrani. zo skutocneho pribehu sa musi vytazit maximum, vyzdimat maximum emocii, pretoze tato vrazda nebola nic ine, iba nechutna demonstracia policajnej moci. skoda, premarneny potencial.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24